Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 09:46:39

Автор Тема: Корнелия срещу Баце  (Прочетена 275813 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1260 -: Април 27, 2020, 11:04:21 »
Цитат на: Джиджи
1а. ген. Мутафчийски, на когото дължим цялата горе-долу контролируема ситуация в страната

1б - който се доказа като АВТОРИТЕТ, къфто не сме имали от времето на

2. бае ви Тодор Живков, който изобщо не беше авторитет

3. нашто Баце проумя, че трябва да реагира и да се движи единствено според казаното от ген Мутафчийски

1а - говорител с лампази
1б - нещо като титулована мисирка
2 - която не може да стъпи на пръста на бай Тошо
3 - наш'то баце си я избра тая мисирка и тя говори, каквото той й нареди
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1261 -: Април 27, 2020, 11:34:01 »
Quote (selected)
На зададен ясен въпрос възможно ли е да се раздават пари на калпак, както предлага БСП (тоест др. Нинова) ясният отговор беше - а в Европа как го правят?
.....Възниква въпросът - защо тя не подкрепи едно (според мен) твърде разумно предложение, при това - излязло от нейната партия. Именно, да се ограничат или въобще замразят разходите за въоръжаване.
Какво ли би казал военослужещият на култа ? Да не се окаже, че Нинова е НАТО-вец, а ?

Пепи, а ти какво мислиш по въпроса?
Дай аргументи защо КорНи да е натовец?
Защо предвидените в бюджета разходи да се ограничат? ... разходите за въоръжение са направени (парите похарчени), нови разходи са планирани, пари за тях няма и няма да има ... замрязяват, не замразяват, няма да има повече пари за подпомагане на здравната система и съживяване на икономиката, а?

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1262 -: Април 27, 2020, 11:48:32 »
...досежно оперетния генерал от НОЩ - по-долу неговата аргументация защо народът трябва да се шиканира:
Quote (selected)
Той даде да се разбере, че не е доволен от възможността гражданите да излизат по парковете. ..... Главният фактор, който определя дали да се намалят рестрикциите, е броят на свободните легла в интензивните отделения на болниците, обобщи Мутафчийски.
- не оздравелите, заболелите, общо хоспитализираните, а свободните легла ...
~~~~~

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1263 -: Април 27, 2020, 12:05:35 »
Цитат на: Джиджи
1а. ген. Мутафчийски, на когото дължим цялата горе-долу контролируема ситуация в страната

1б - който се доказа като АВТОРИТЕТ, къфто не сме имали от времето на

2. бае ви Тодор Живков, който изобщо не беше авторитет

3. нашто Баце проумя, че трябва да реагира и да се движи единствено според казаното от ген Мутафчийски

1а - говорител с лампази

Чи кво? Дан'би лампазите да му пречат да говори?!  :D

Quote (selected)
1б - нещо като титулована мисирка

ТцЪ. По-скоро – укротител на мисирките, които даже Баце не мож' накара да млъкнат!!!

Quote (selected)
2 - която не може да стъпи на пръста на бай Тошо

Бае ви Тошо го оставям на вас, щото на мен лично ми е "през фара" ...  :smokin:

Quote (selected)
3 - наш'то баце си я избра тая мисирка и тя говори, каквото той ѝ нареди

Пак обърка посоките, дарлинг!   :t0120:

Пресен пример от фчера или оня ден, га Баце се изрепчи, че щял да охлабва мерките. Но веднага след брифинга на Генерала, ще-не-ще си призна на всеослушание, че отново го били отрезвили ...  :0004:
« Последна редакция: Април 27, 2020, 12:13:04 от Джиджи »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1264 -: Април 27, 2020, 12:08:44 »
Един друг разговор обаче може да стане необходим, а той ще е доста гаден. "Нормализирането" може да означава много трупове, ненормализирането - също.
Да се обсъжда от коя страна на везната ще са повече, а и да се вземат решения ще е едно от най-неприятните неща до които ще сме стигали в тоя живот.
Няма да е като с Корни, основно шеги и закачки. Впрочем при такъв разговор и Корни и Мая Манолова и още такива герои и героини на нашето време е интересно дали ще посмеят да участват. Там ситуацията ще е loose-loose за дълго, а не win-win (макар за кратко), както са свикнали с популистките приказки.
...съгласен съм със съжденията - рано или късно ни очаква "новата нормалност" = срив на икономиката, недостиг на пари, глад, трупове ... ако не се нормализираме, чака ни нещо подобно ... съгласен съм и с тезата, че данъците трябва да се вдигнат и някои разходи да се орежат (дали ще са пенсии, детски надбавки и подобни е друг въпрос) ... не съм съгласен с лековатото заиграване с КорНи, Манолова, даже с БойБор и неговите хора - решението какво, кога и как не трябва да се (п)оставя на плещите само на един политик, пък макар и Той.
За съжаление политиците ни за последен път са се обединили по време на отечественофронтовското правителство, много отдавна...

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1265 -: Април 27, 2020, 13:23:23 »
Сега с какви пари ще пазим здравето, икономиката и безработните ?
С тези, дадени за несъществуващи Ф-16, модел отпреди 50 г. ли ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1266 -: Април 27, 2020, 13:26:06 »
Цитат на: Джиджи
Мутафчийски...

Мутафчийски разбира само от две неща - от коремна хирургия и от козируване на началниците.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1267 -: Април 27, 2020, 13:41:13 »
... съгласен съм и с тезата, че данъците трябва да се вдигнат и някои разходи да се орежат (дали ще са пенсии, детски надбавки и подобни е друг въпрос) ...

а аз не съм съгласен данъците да се вдигат заради короната. първо, бюджетът му е така направен, че винаги да му остане некой и друг милиард да си харчи декември. второ, тоз дълг, дето го упълномощиха да го тегли, нали е за това.

като се оправи икономиката - да вдига данъци, ако му стиска. ако му дойде вторият акъл и се сети да подмени плоския данък е прогресивен, че и с необлагаем минимум - добре.

но не и в криза.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1268 -: Април 27, 2020, 14:13:19 »
... съгласен съм и с тезата, че данъците трябва да се вдигнат и някои разходи да се орежат (дали ще са пенсии, детски надбавки и подобни е друг въпрос) ...

а аз не съм съгласен данъците да се вдигат заради короната. първо, бюджетът му е така направен, че винаги да му остане некой и друг милиард да си харчи декември. второ, тоз дълг, дето го упълномощиха да го тегли, нали е за това.

като се оправи икономиката - да вдига данъци, ако му стиска. ако му дойде вторият акъл и се сети да подмени плоския данък е прогресивен, че и с необлагаем минимум - добре.

но не и в криза.
Друже онци, данъците няма да се вдигат заради епидемията или заради вируса, просто няма пари за всичко, което е необходимо - тук и в Европа, ти си в Германия, вероятно следиш пресата и телевизията - и те нямат читави маски, и на тях им липсват подготвени лекари, и на тях...а те имат пари ... при австрийците подобна работа - дефицит на специалисти разни, липса на това, на онова, за Родината ни да не говорим - не знам дали всичко се свежда до липса на пари или е резултат от самодоволство, безхаберие или самозабравяне...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1269 -: Април 27, 2020, 14:19:03 »
ква преса и телевизия, то стига да влезеш в аптеката. миналата седмица вече имаше табели 'имаме маски'. еднократните по 1.70, по-хубавите /ффп2, хартиени/ по 7.10. евро. а бяха центове.

от днес са задължителни по разните му обществени места, градски транспорти и прочие

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23763
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1270 -: Април 27, 2020, 18:20:19 »
Quote (selected)
ген. Мутафчийски, на когото дължим цялата горе-долу контролируема ситуация в страната и който се доказа като АВТОРИТЕТ, къфто не сме имали от времето на бае ви Тодор Живков, който изобщо не беше авторитет; и

Джиджи, много ни липсваш!
Добре че се сещаш за нас и ни ощастливяваш с
"авторитет къфто не сме имали от оня дето пък изобщо не беше авторитет.
По-по-най, ама НЕ степенуването много ми хареса. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1271 -: Април 28, 2020, 08:40:06 »
Я, WC Жижи агейн.
Фтору, по повод това -
Quote (selected)
Бе нЕкакъв бартер спретнА и ни докара фурми.. :D
И не само - 15 тона дезинфектанти докарал човек, но се оказва, че не ставали за пиене щот били на основа метилов алкохол и така не можем да се възползваме от съвета на нашият биг брадър Дони!
Пак пропуснахме да се наредим до браточките.
Не знам кво ний сме дали като стоки за бартера /вероятно агнета/ но арабеските с тия бракувани помощи май са му се подиграли.
Калинчо?
Дай ся малко за Баце ти - такава е темата просто. Досега видях, че се вълнуваш мноо от Корни и и береш дерта. Балансирай с некой коментар - не е кой знае кво, трябва да си обръгнал и ще ти е лесно. След оня кораб с мухлясалата царевица, тва кой ли боклук трапосан ни като помощ е от нюю френдс?
Пък и за посредника /или приносителя ли - както искаш/, ако споделиш нещо - берекет!
Ъ?
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1272 -: Април 28, 2020, 08:43:56 »
Quote (selected)
или е резултат от самодоволство, безхаберие или самозабравяне...
И трите дедо попе и трите!
Фууу, как му пасва тук това!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1273 -: Април 28, 2020, 08:50:29 »
Quote (selected)
срив на икономиката, недостиг на пари, глад, трупове ..
Малко ми се види пресилено това, чак пък срив, чак пък глад...виж за труповете съм апцелютно съгласен и ги чакам с нетърпение даже.
Стотина двесте политически трупа на първо време ще ни дойдат добре - по отрезвяващо от всичките "демократи"
 корони, хидролози, съсели, тикви и вируси дето ни сполетяха в последните години.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3580
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1274 -: Април 28, 2020, 09:41:30 »
Джиджи нарича Годжи с лампазите не другояче, ами Генерала, с главно гъ :nuts:
Жалко, че от почти непрестанното съзерцаване на изображението му в телевизора не ѝ остава време да споделя повече мъдри откровения за новия си идол и ролята му за спасението на нацията и вселената.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1275 -: Април 28, 2020, 11:48:54 »
Quote (selected)
Дай ся малко за Баце ти - такава е темата просто.

За тиквения план за след "вируса" ли питаш? Ами няма такъв! Това лично ТОЙ го сподели от парламентарната трибуна, на която беше едва завлечен

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1276 -: Април 28, 2020, 12:04:53 »
дезинфектант от метилов алкохол?!?
Такова чудо не може да бъде регистрирано в България.
Или етилов, или изопропилов. Даже етилов технически няма да допуснат.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1277 -: Април 28, 2020, 12:14:44 »
"Мутафчийски разбира само от две неща - от коремна хирургия и от козируване на началниците."

Не намирам никакво основание Мутафчийски да фокусира толкова неприязън върху особата си. Предвид на длъжността му - шеф на съвещателен орган към МС  той, по мое мнение,  се справя съвсем прилично.
Колкото до това което разбира - един медик, който е учил здраво през годините на следването, включително вирусология, реанимация, заразни болести и имунология, след това е защитил две дисертации по хирургия , не разбира само от коремна хирургия.
 Предвид всичко това и поради  естеството на работата, с която се занимава вече три месеца, можеш да  смяташ, че е пълноценен специалист по вирусология.
« Последна редакция: Април 28, 2020, 12:18:31 от Bacho Кольо »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3580
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1278 -: Април 28, 2020, 12:48:54 »
Quote (selected)
и поради  естеството на работата, с която се занимава вече три месеца
А то какво е?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1279 -: Април 28, 2020, 13:01:34 »
Quote (selected)
се справя съвсем прилично.

Повече от прилично лиже задника МУ. Срам за лекарската професия - брои трупове с мутренска лексика. Какъв е този лекар, дето напира да спира достъпа на хората до слънце и въздух? И кой му е дал дипломата...докторската

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1280 -: Април 28, 2020, 13:24:44 »
"Мутафчийски разбира само от две неща - от коремна хирургия и от козируване на началниците."

Не намирам никакво основание Мутафчийски да фокусира толкова неприязън върху особата си. Предвид на длъжността му - шеф на съвещателен орган към МС  той, по мое мнение,  се справя съвсем прилично.
Колкото до това което разбира - един медик, който е учил здраво през годините на следването, включително вирусология, реанимация, заразни болести и имунология, след това е защитил две дисертации по хирургия , не разбира само от коремна хирургия.
 Предвид всичко това и поради  естеството на работата, с която се занимава вече три месеца, можеш да  смяташ, че е пълноценен специалист по вирусология.
Bacho Кольо проблемът ти е че се опитваш да даваш обективна оценка на нещата, което определено не се харесва на тези с ограничен, субективен и партиен подход към нещата.
Започват да подозират, че си прикрит вражески елемент.

Ама ти не си го слагай присърце.
 :t0328:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1281 -: Април 28, 2020, 13:33:02 »
Цитат на: Bacho Кольо
Предвид всичко това и поради  естеството на работата, с която се занимава вече три месеца, можеш да  смяташ, че е пълноценен специалист по вирусология.

Това, че някой е назначен на някаква длъжност, въобще не означава, че разбира от съответната работа. Особено в демократична България, особено при ГЕРБ  :angry-smiley-014:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1282 -: Април 28, 2020, 13:39:26 »
Цитат на: Engels
Bacho Кольо проблемът ти е че се опитваш да даваш обективна оценка на нещата, което определено не се харесва на тези с ограничен, субективен и партиен подход към нещата.

Не! Проблемът му е, че върви след акъла на стадото.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3580
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1283 -: Април 28, 2020, 13:42:51 »
Quote (selected)
обективна оценка на нещата
Обективно Годжи е първият в дългата редица началници на Военна болница, който редовно ходи в униформа. Другите преди него, също генерали, изобщо не я обличаха. Обективно възниква въпросът, защо на Годжи е наредено да се явява в униформа.
Обективно Годжи разпространява паника, с което вреди на хората и на страната.
Обективно Годжи дрънка напълно противоположни неща: отначало казва, че основание за тревога няма, а два дни след това – че ни връхлита зло „с невиждана ярост“. Значи обективно поне единия път е излъгал. Аз с основание смятам, че излъга и двата пъти.
Обективно Годжи налага или спомага за налагането на решения, вредни за здравето на хората – например лишаване от въздух и нормална двигателна дейност, лишаване от слънце (витамин Д), носене на маска практически навсякъде и т.н.
Обективно „мненията на Годжи“ противоречат на мненията на вирусолозите и епидемиолозите.
Обективно, ако стажът от три месеца на Годжи (с недотам ясна дейност) е основание да го смятаме за вече много професионален (в какво точно?), то стажът на лицето Борисов, вече 11-та година само като премиер (не броим преди това) трябва да го прави един от най-изтъкнатите политици на планетата в момента.
И т.н., и т.н., все обективни факти, а не мнения на расли на село „енгелси“.
« Последна редакция: Април 28, 2020, 13:47:03 от аменеменема »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1284 -: Април 28, 2020, 16:17:50 »
Quote (selected)
Bacho Кольо проблемът ти е че се опитваш да даваш обективна оценка на нещата, което определено не се харесва
Енгелс, проблемът ти е, че и ти и Бачо Кольо сте сериозни хора и не допускате, че на високи позиции могат да съществуват и кретени.
Ами отворете очи - съществуват и още как!
Веднага да добавя - не визирам в никакъв случай Годжи - човекът е специалист, отговорен е, изпълнителен, уеееко лежерна съвест и е идеален изпълнител за всякакви задачи нужни на добре известна личност*.
Да добавя и още едно - аз спазвам карантината и смятам, че за добро или лошо трябва да се спазва и даже още нещо - поне засега няма по добро средство за справяне с проблема коронавирус, освен това, което приложиха китайците /нали не забравяте, че нищо не е измислено от Годжи или от Мутрю?/.
С тези две уточнения искам да продължа - Годжи, какъвто и да е специалист и мениджър, каквато и дисциплина да има - е вкаран в тръбата определЯна от Мутрю - прави и приказва това, което е изгодно на мутрата. Старае се да запазва професионално ниво, но не си позволява да залита извън зададената рамка /тръбата/.
За да се изразя по простичко, че и Тройчо даже да ме разбере с ено изречение - изпълнява поръчението да се движим в целево зададена бройка - заразени, болни, умрели, проверени...толкоз!
Цялата мощ на НОЩ е насочена нататък! Нищо креативно не създава тази нощ. Пази статистическата бройка в определени граници! Ако ЕС рече, че ще раздава помощи на калпак заразен - одма стигнахме Испания, ако е за опазени животи - отиваме към Сев. Корея и т.н.
Нали разбирате какво прави НОЩ?
п.с. Тройча, извинявай, казах ено - станаха пет! Нищо, ше имаш за цяла седмица интеуектуауни упражнения!
*Боже! Зле ми влияе тази карантия! Взех вече да Го споменувам като личност! Прости ми Господи и аз греша!
 :smokin:
 
« Последна редакция: Април 28, 2020, 22:12:18 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1285 -: Април 28, 2020, 16:59:30 »

п.с. Тройча, извинявай, казах ено - станаха пет! Нищо, ше имаш за цяла седмица интеуектуауни упражнения!
*Боже! Зле ми влияе тази карантия! Взех вече да Го споменувам като личност! Прости ми Господи и аз греша!
 :smokin:
Ти поне като мен можеш да се разхождаш сред цъфнали дървета на село и чуруликане на птичките.
Виж за другите затворени в бетонните градски саркофази, положението е доста по зле.
Лошото в случая е пълната мъгла, но тук-там мъглата е по разредена и се вижда, че май трябва да се запасим с още доста търпение.
Така да се каже краят все още не се вижда.
Русия все още е амбицирана да измести Турция от 7то място.
Даже нещо по лошо, явно не и харесва идеята брадчедите да заемат първите две места,  а тя да е на трето. Като нищо ще се напъне да ги раздели и да застане между тях на второ място.
Само Индия може да обърка сметките на тройката, но там нещата са толкова бавни и мудни, точно като в класически индийски сериал.
Тоест, докато не видим крайната класация, няма отърване от карантията.
Най много малко да омекотят мерките, нищо повече, докато не видим края на историята.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1286 -: Април 28, 2020, 18:00:25 »
"Мутафчийски разбира само от две неща - от коремна хирургия и от козируване на началниците."

Не намирам никакво основание Мутафчийски да фокусира толкова неприязън върху особата си. Предвид на длъжността му - шеф на съвещателен орган към МС  той, по мое мнение,  се справя съвсем прилично.
Колкото до това което разбира - един медик, който е учил здраво през годините на следването, включително вирусология, реанимация, заразни болести и имунология, след това е защитил две дисертации по хирургия , не разбира само от коремна хирургия.
 Предвид всичко това и поради  естеството на работата, с която се занимава вече три месеца, можеш да  смяташ, че е пълноценен специалист по вирусология.
Дори да се абстрахираме от това, че което е учил Пъпеша отдавна го е забравил, нищо от това което е учил не е от никаква полза.
Курсовете на медиците са концентрирани върху лечение. Имаш заболяване имаш някакъв набор от терапии и действаш.
Само дето при коронавируса няма дори що-годе работеща терапия. От там и паниката сред доторята. Изкарани са от познатата територия, паникьосани са и не знаят какво да правят. Това без да отчитаме че с "риформата" ги обърнаха на нещо кат продавачки на кюлоти на пазара. Колкото "пътеки" реализираш толкова пари ще вземеш. И те изписват масово ненужни медикаменти, терапии ..... често дори и пречещи.
Разбира се има лекари и лекари. Примерно бяха цитирали док, който уместно напомня водещия принцип да не се пречи.
 
Само че Пъпеша е с фатмашки манталитет. И се опитва да превърне държавата в некво болнично отделение.
Дето си го фантазира.
Никво излизане от помещението, ставане от леглото, никво пушене и т.н.
 
На практика биха били полезни биохимици, клетъчни биолози .... не само за разработване на ефективна терапия срещу заразата, но и за оценка и предлагане на ефективни мерки. Само дето никой не иска да ги слуша.
Дори да беха изкопали някой пенсиониран генерал от химически войски щеше да има повече полза. Той има подготовка за работа в сложни условия, при многобройни и различни рискове, вкл. и непознати или неопределени .....
Те ми извадили Некъф тъп фатмак с лампази. Щото е това. По манталитет.
« Последна редакция: Април 28, 2020, 18:07:29 от 66 »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1287 -: Април 28, 2020, 20:29:24 »
Quote (selected)
поне засега няма по добро средство за справяне с проблема коронавирус, освен това, което приложиха китайците

Аз пък съм на съвършено друго мнение - Швеция и Южна Корея. Гледам данните, масовото тестване и числеността на популацията. Ами по-добро е,  на всичкото отгоре не си бастистват икономиката.
По въпроса за олампазеното МУ придворното чучело, плюло е и на пагон и на Хипократ, ей едно мнение доста близо до моето

http://epicenter.bg/article/Pismo-do-detsata--koito-gledat-sutrin-v-8-/215346/11/0

Енгелсе, Русия е една от държавите с най-масово тестване, над 50 хиляди на ден и то след половин до месец включване на брояча /другите две са САЩ и Германия/ и даже я дадоха за пример за безсимптомно "преболедуване" на заразата - над 50% от общите данни. Престани да броиш малоумно бройки и трупове/там руснаците много се излагат спрямо евроатлантика и от Кочината включително*/

* Кочината брои почти всичко извън катастрофите са сметка на вирусчето и пак не може да договеди апокалипсистични данни. Случаят Банско е като учебник за дебили и некадърни манипулатори - там НЯМА нито един болен след тестовете, Цветница, Великден или квото там сикаджиите са решили да бройкат. Това осъзнаваш ли го? Ся, дигнаха КПП-тата на циганите, та белким доде другият пик..план има да се изпълнява
« Последна редакция: Април 28, 2020, 20:43:53 от Асол »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1288 -: Април 28, 2020, 21:58:06 »
преместено на следващата страница
« Последна редакция: Април 30, 2020, 12:11:07 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1289 -: Април 28, 2020, 21:59:54 »
Quote (selected)
Освен всичко останало, ген Мутафчийски като коремен военен хирург /и не само!!!/ е участвал реално в спасяването на български участници в задгранични мисии, и то не само в Кербала!!! 

Глупости! Аре спри се малко..като се мешаш у властта поне си проверявай информацията, щото много олекваш

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3580
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1290 -: Април 28, 2020, 22:06:59 »
Quote (selected)
Освен всичко останало, ген Мутафчийски като коремен военен хирург /и не само!!!/ е участвал реално в спасяването на български участници в задгранични мисии, и то не само в Кербала!!!
Я раздуй кого, къде и от какво точно е спасил. Може би от глисти? Щото по едно време се появи такова съобщение: „Глисти като пепелянки морят нашите в Афганистан“.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1291 -: Април 28, 2020, 22:10:03 »
Quote (selected)
Освен всичко останало, ген Мутафчийски като коремен военен хирург /и не само!!!/ е участвал реално в спасяването на български участници в задгранични мисии, и то не само в Кербала!!! 

Глупости! Аре спри се малко..като се мешаш у властта поне си проверявай информацията, щото много олекваш

А ти направи разлика, АКО МОЖЕШ! – между медицината /от която хабер си нямаш!!!/ и властта /т.е. политиката!/, щото вече де не само си олекнала, ами направо си изфръкнала!!!  O:-)

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1292 -: Април 28, 2020, 22:14:06 »
Quote (selected)
Освен всичко останало, ген Мутафчийски като коремен военен хирург /и не само!!!/ е участвал реално в спасяването на български участници в задгранични мисии, и то не само в Кербала!!! 

Глупости! Аре спри се малко..като се мешаш у властта поне си проверявай информацията, щото много олекваш

А ти направи разлика, АКО МОЖЕШ! – между медицината /от която хабер си нямаш!!!/ и властта /т.е. политиката!/, щото вече де не само си олекнала, ами направо си изфръкнала!!!  O:-)

Точно защото правя подобна разлика, те посъветвах да не дрънкаш глупости. Лесно доказуеми като такива! Спасявал бил..бе що не си проверяваш източниците, ако изобщо имаш такива, а не дрънкаш на ангро

Те ти да видиш кви точно животи е спасявал..тва е официално

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B5%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2_%D0%9C%D1%83%D1%82%D0%B0%D1%84%D1%87%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8
 :i_sheepish:

В Кербала 2003/тогава е бил точно никой!/ е бил пратен да прибере труповете в чувалите след случката,  :i_sheepish: -цо! Кибик и поемно лице..и любител...на трупове
« Последна редакция: Април 28, 2020, 22:18:40 от Асол »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1293 -: Април 28, 2020, 22:16:57 »
Quote (selected)
Освен всичко останало, ген Мутафчийски като коремен военен хирург /и не само!!!/ е участвал реално в спасяването на български участници в задгранични мисии, и то не само в Кербала!!! 

Глупости! Аре спри се малко..като се мешаш у властта поне си проверявай информацията, щото много олекваш

А ти направи разлика, АКО МОЖЕШ! – между медицината /от която хабер си нямаш!!!/ и властта /т.е. политиката!/, щото вече не само си олекнала, ами направо си изфръкнала!!!  O:-)

P.S. Жалко, че нямам право на повече емотикони, щото инак щях са съм тЪ пратила отдавна във висините ...  :beer-405:
« Последна редакция: Април 28, 2020, 22:19:14 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1294 -: Април 28, 2020, 22:20:06 »
Не можеш да ме пратиш точно никъде, без значение дали ще нашараш или не с картинки един постинг. Проверявай си информацията и не дрънкай леснопроверими глупости.  :smokin:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1295 -: Април 28, 2020, 22:53:44 »

Енгелсе, Русия е една от държавите с най-масово тестване, над 50 хиляди на ден и то след половин до месец включване на брояча /другите две са САЩ и Германия/ и даже я дадоха за пример за безсимптомно "преболедуване" на заразата - над 50% от общите данни. Престани да броиш малоумно бройки и трупове/там руснаците много се излагат спрямо евроатлантика и от Кочината включително*/
Русия почти овладя заразата в Москва, именно заради мерките за изолация, но ще мине по обща бройка заразени Турция, Германия и Франция.
И то поради една проста причина. Мерките работят добре и се контролират лесно в най-големите градове, отделно, че жителите на Москва са доста по цивилизовани от дълбоката провинция.
Но е трудно да се прилагат и особено да се контролира изпълнението на мерките за изолация в по-малките градове и селата, точно оттам ще идват и повечето от новите бройки заразени в бъдеще. 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1296 -: Април 28, 2020, 22:57:50 »
Не можеш да ме пратиш точно никъде, без значение дали ще нашараш или не с картинки един постинг. Проверявай си информацията и не дрънкай леснопроверими глупости. 

Аргументът с картинките, скъпа, изниква неизбежно там, където некой нема кво да каже абсолютно нищо друго!!!
:b0230:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1297 -: Април 28, 2020, 23:02:12 »
Quote (selected)
Но е трудно да се прилагат и особено да се контролира изпълнението на мерките
Не съм сигурен друже. Там транспорта е предимно въздушен или с влак. И двете транспортни следства са лесни за контролиране.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1298 -: Април 28, 2020, 23:15:18 »
За РФ - ясно е, че R1a се представя добре  :D, а за кавказците и средноазиатите не ми пука  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1299 -: Април 28, 2020, 23:30:07 »
Quote (selected)
Но е трудно да се прилагат и особено да се контролира изпълнението на мерките
Не съм сигурен друже. Там транспорта е предимно въздушен или с влак. И двете транспортни следства са лесни за контролиране.
Там заразата вече е плъзнала, няма вече голяма полза от изолация между селищата, необходима е изолация вътре в самите селища, дори вътре в многоетажните блокове, а такава изолация  е трудна за прилагане на практика в Русия и още по трудно се контролира.
Трудно можеш да накараш руснака сам да си пие водката, докато българинът спокойно може да си пийва сам ракия, особено с подходяща салатка.
Ромите са изключение, дори в момента музиката се носи на талази в селото.
Добре че са само няколко семейства в нашето село, не ми се мисли какво става в съседното циганско село, където пък има само няколко български семейства.
 :t0328:
 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1300 -: Април 28, 2020, 23:42:29 »
За РФ - ясно е, че R1a се представя добре  :D, а за кавказците и средноазиатите не ми пука  :smokin:
Не знам коя от 8те мутации на вируса вилнее в Русия, но в ЕС е "С" мутацията. Накрая като теглят чертата, ще видим на кой каква мутация на вируса се е паднала.
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1301 -: Април 28, 2020, 23:45:18 »
Ся не че нещо, но 2/3 от заразените са в Москва и московска област.
Предполагам си слушал съвещанието при Путин, та там имаше интересен детайл.
По брой заразени на 100 хиляди, което е единственият приет критерий при епидемии, са не на осмо (на двайсе хиляди след турция и на 1000 пред Иран), а на петдесето място.
И други интересни моменти имаше. Примерно Боко се фали, че напраили 60 000 теста за цялата епидемия, а руснаците правят два пъти по толкова в Москва, за ден  :smokin:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1302 -: Април 29, 2020, 00:11:18 »
Ся не че нещо, но 2/3 от заразените са в Москва и московска област.
Предполагам си слушал съвещанието при Путин, та там имаше интересен детайл.
По брой заразени на 100 хиляди, което е единственият приет критерий при епидемии, са не на осмо (на двайсе хиляди след турция и на 1000 пред Иран), а на петдесето място.
И други интересни моменти имаше. Примерно Боко се фали, че напраили 60 000 теста за цялата епидемия, а руснаците правят два пъти по толкова в Москва, за ден  :smokin:
По брой заразени на 100 хиляди бяхме 6 пъти по зле от Русия, сега сме 3 пъти по добре от тях.
Но големият екшън в Русия тепърва предстои, особено в провинцията.
Не че на нас ще ни се размине, особено ако вируса плъзне по ромските села.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1303 -: Април 29, 2020, 00:12:38 »
Ся не че нещо, но 2/3 от заразените са в Москва и московска област.
Предполагам си слушал съвещанието при Путин, та там имаше интересен детайл.
По брой заразени на 100 хиляди, което е единственият приет критерий при епидемии, са не на осмо (на двайсе хиляди след турция и на 1000 пред Иран), а на петдесето място.
И други интересни моменти имаше. Примерно Боко се фали, че напраили 60 000 теста за цялата епидемия, а руснаците правят два пъти по толкова в Москва, за ден  :smokin:
По брой заразени на 100 хиляди бяхме 6 пъти по зле от Русия, сега сме 3 пъти по добре от тях.
Но големият екшън в Русия тепърва предстои, особено в провинцията.
Не че на нас ще ни се размине, особено ако вируса плъзне по ромските села.

замислял ли си се що в индия, пакистан и бангладеш няма мор?
или кво значи "цигански имунитет"?  :smokin:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1304 -: Април 29, 2020, 00:47:10 »
Ся не че нещо, но 2/3 от заразените са в Москва и московска област.
Предполагам си слушал съвещанието при Путин, та там имаше интересен детайл.
По брой заразени на 100 хиляди, което е единственият приет критерий при епидемии, са не на осмо (на двайсе хиляди след турция и на 1000 пред Иран), а на петдесето място.
И други интересни моменти имаше. Примерно Боко се фали, че напраили 60 000 теста за цялата епидемия, а руснаците правят два пъти по толкова в Москва, за ден  :smokin:
По брой заразени на 100 хиляди бяхме 6 пъти по зле от Русия, сега сме 3 пъти по добре от тях.
Но големият екшън в Русия тепърва предстои, особено в провинцията.
Не че на нас ще ни се размине, особено ако вируса плъзне по ромските села.

замислял ли си се що в индия, пакистан и бангладеш няма мор?
или кво значи "цигански имунитет"?  :smokin:
Е как защо?
Нали съм ви показвал защо:
https://www.vbox7.com/play:8246c308b8

Иначе и ние в България сме голям микс:
Най-често срещаната сред българите хаплогрупа е Е1b1b. 24% от българите притежават този ген.
19.5% сме дошли от Централна и Източна Европа  (хаплогрупа I2a)
17% сме хаплогрупа R1a
11% от българите сме потомци на финикийците, минойците, етруските, картагенците и израилтяните (хаплогрупата J2)
10,5% сме дошли от Анадола и Кавказ (хаплогрупа R1b)
Това е най-често срещаната хаплогрупа на Стария континент, особено в Западна Европа.
5% сме от една хаплогрупа с френските крале (хаплогрупа G)
4,5% носим гените на кроманьонците (хаплогрупа I)
3% сме от езерото Ван (хаплогрупа J1)
1,5% сме прото-келто-германци (хаплогрупа I2b)
1,5% сме месопотамци (хаплогрупа T)
0,5% от българите сме представите ли хаплогрупата Q.
0,5 % сме ескимоси (хаплогрупа N)
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1305 -: Април 29, 2020, 00:48:15 »
Ся не че нещо, но 2/3 от заразените са в Москва и московска област.
Предполагам си слушал съвещанието при Путин, та там имаше интересен детайл.
По брой заразени на 100 хиляди, което е единственият приет критерий при епидемии, са не на осмо (на двайсе хиляди след турция и на 1000 пред Иран), а на петдесето място.
И други интересни моменти имаше. Примерно Боко се фали, че напраили 60 000 теста за цялата епидемия, а руснаците правят два пъти по толкова в Москва, за ден  :smokin:
По брой заразени на 100 хиляди бяхме 6 пъти по зле от Русия, сега сме 3 пъти по добре от тях.
Но големият екшън в Русия тепърва предстои, особено в провинцията.
Не че на нас ще ни се размине, особено ако вируса плъзне по ромските села.
По смъртност сме 5 пъти по-зле. Минимум. Щото както и преди съм отбелязвал в България има обширни територии не само без болница но и без спешен център. Ако си мислиш, че JPту дето пише смъртния акт че си зема проблеми за кефа на муфтачийски не си познал.
А малкия брой заразени отразява основно малкия брой тествани. Руснаците са тествали стотина пъти повече хора и ни задминават със всеки ден.
« Последна редакция: Април 29, 2020, 00:51:01 от 66 »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1306 -: Април 29, 2020, 00:58:54 »
Цитат на: Engels
Най-често срещаната сред българите хаплогрупа е Е1b1b. 24% от българите притежават този ген.
Лъжа! Не сред българите, а сред бълг. "граждани". Т.е. Е1б1б са циганите.

Цитат на: Engels
19.5% сме дошли от Централна и Източна Европа  (хаплогрупа I2a)
Още една лъжа. I2a не идва от центр. и изт. Европа, ами си е нашата, балканската група - най-старата в Европа.

И няколко неточности:
1. I2b не са прото-келто-германци, а прото-германците. Сега от тях са скандинавците и някои северногерманци. Нищо келтско.
2. Келтите са R1b - тия, дето най-много ги гази короната. Същите, дето ги обявяваш за дошли от Кавказ и Анадола. Всъщност в Анадола са отишли, след като са минали за кратко през Балканите.
3. J1 е турският ген, който дори у тия в България, които се мислят за турци, е силно разреден.

Допълнения:
1. Q са куманите и татарите (въобще жълтите без N - тибетци, бирманци и ескимоси)
2. I (първите дошли от Азия в Европа) се разделя на I2a (балканци) и I2b (протогерманци).
I2a остават на Балканите, а I2b отиват в сев. Европа в топъл период (ало, Грето, туй са твоЙте затоплистки прадеди)
3. R1 (дошли в Европа се разделя на R1a (славяни) и R1b (келти/гали). R1 идват в Европа по-късно от I.
« Последна редакция: Април 29, 2020, 01:28:41 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1307 -: Април 29, 2020, 01:08:52 »
Ся не че нещо, но 2/3 от заразените са в Москва и московска област.
Предполагам си слушал съвещанието при Путин, та там имаше интересен детайл.
По брой заразени на 100 хиляди, което е единственият приет критерий при епидемии, са не на осмо (на двайсе хиляди след турция и на 1000 пред Иран), а на петдесето място.
И други интересни моменти имаше. Примерно Боко се фали, че напраили 60 000 теста за цялата епидемия, а руснаците правят два пъти по толкова в Москва, за ден  :smokin:
По брой заразени на 100 хиляди бяхме 6 пъти по зле от Русия, сега сме 3 пъти по добре от тях.
Но големият екшън в Русия тепърва предстои, особено в провинцията.
Не че на нас ще ни се размине, особено ако вируса плъзне по ромските села.
По смъртност сме 5 пъти по-зле. Минимум. Щото както и преди съм отбелязвал в България има обширни територии не само без болница но и без спешен център. Ако си мислиш, че JPту дето пише смъртния акт че си зема проблеми за кефа на муфтачийски не си познал.
А малкия брой заразени отразява основно малкия брой тествани. Руснаците са тествали стотина пъти повече хора и ни задминават със всеки ден.
Чак пък стотина пъти, те имат 21,511 теста на милион от населението, ние 3,886.
Тоест разликата е само 5-6 пъти.
Когато Русия мине Турция, Германия и Франция по брой заразени, ще нарасне и смъртността. Това няма как да го избягнат. Особено когато доближат бройките заразени на Италия и Испания.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1308 -: Април 29, 2020, 01:15:12 »
Цитат на: Engels
Когато Русия мине Турция, Германия и Франция по брой заразени, ще нарасне и смъртността. Това няма как да го избягнат. Особено когато доближат бройките заразени на Италия и Испания.

Смъртността сред етническите руснаци ще си остане ниска.
Интересни ще са процентите при неруснаците в РФ, които вероятно няма да огласят.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1309 -: Април 29, 2020, 01:23:30 »
Цитат на: Engels
Най-често срещаната сред българите хаплогрупа е Е1b1b. 24% от българите притежават този ген.

Лъжа! Не сред българите, а сред бълг. "граждани". Т.е. Е1б1б са циганите.
Е1b1b обхваща последната миграционна вълна от Северна Африка и Близки изток (териториите на Ливан, Сирия, Израел и Египет) в Европа.
Тази хаплогрупа се среща най-често в Централна Гърция (29%), Албания (27,5%),  Галисия (22%), която област се намира в Северозападна Испания, на брега на Атлантическия океан, в Сърбия (20,5%), Македония (20,5%), както и сред евреите в централната и източната част на Стария континент (20,5%).  През 2012г. става ясно, че Наполеон Бонапарт е принадлежал към подгрупата E1b1b1a1, която е навлязла в Средиземноморието от Близкия изток. Към Е1b1b са принадлежали и братя Райт - изобретателите на първия успешен самолет. Носител на този ген е и Алберт Айнщайн, за когото знаем, че е евреин. Над 20% от евреите в централна и Източна Европа принадлежат именно към E1b1b. Любопитен, дори ироничен е фактът, че Адолф Хитлер също е принадлежал именно към E1b1b – хаплогрупата, към която принадлежат и хората от семитски произход, които Фюрерът е ненавиждал толкова много.

Quote (selected)
Гаплогруппа E1b1b встречается в Африке (Восточная, Северная и Южная), Европе (Юго-Восточная и Южная) и Западной Азии. Поскольку данная гаплогруппа не встречается у неолитического населения Европы и носит прибрежный характер, то её распространение в северном Средиземноморье связывают с миграциями финикийцев, к которым данная группа генов могла попасть от древних египтян. Среди европейцев высокая степень концентрации (27 %) данной гаплогруппы присутствует у греков.
Небольшая доля распространения этой гаплогруппы среди русских связана с казаками, имеющими балканское происхождение.
Согласно исследованиям, носителем данной гаплогруппы был Наполеон и Адольф Гитлер
 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1310 -: Април 29, 2020, 01:25:26 »
Ся не че нещо, но 2/3 от заразените са в Москва и московска област.
Предполагам си слушал съвещанието при Путин, та там имаше интересен детайл.
По брой заразени на 100 хиляди, което е единственият приет критерий при епидемии, са не на осмо (на двайсе хиляди след турция и на 1000 пред Иран), а на петдесето място.
И други интересни моменти имаше. Примерно Боко се фали, че напраили 60 000 теста за цялата епидемия, а руснаците правят два пъти по толкова в Москва, за ден  :smokin:
По брой заразени на 100 хиляди бяхме 6 пъти по зле от Русия, сега сме 3 пъти по добре от тях.
Но големият екшън в Русия тепърва предстои, особено в провинцията.
Не че на нас ще ни се размине, особено ако вируса плъзне по ромските села.

замислял ли си се що в индия, пакистан и бангладеш няма мор?
или кво значи "цигански имунитет"?  :smokin:
Е как защо?
Нали съм ви показвал защо:
https://www.vbox7.com/play:8246c308b8

Иначе и ние в България сме голям микс:
Най-често срещаната сред българите хаплогрупа е Е1b1b. 24% от българите притежават този ген.
19.5% сме дошли от Централна и Източна Европа  (хаплогрупа I2a)
17% сме хаплогрупа R1a
11% от българите сме потомци на финикийците, минойците, етруските, картагенците и израилтяните (хаплогрупата J2)
10,5% сме дошли от Анадола и Кавказ (хаплогрупа R1b)
Това е най-често срещаната хаплогрупа на Стария континент, особено в Западна Европа.
5% сме от една хаплогрупа с френските крале (хаплогрупа G)
4,5% носим гените на кроманьонците (хаплогрупа I)
3% сме от езерото Ван (хаплогрупа J1)
1,5% сме прото-келто-германци (хаплогрупа I2b)
1,5% сме месопотамци (хаплогрупа T)
0,5% от българите сме представите ли хаплогрупата Q.
0,5 % сме ескимоси (хаплогрупа N)
  :
ЕНГЕЛС  почва да ме кефи!!!
:t0328:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Форум за Българска ДНК Генеалогия
« Отговор #1311 -: Април 29, 2020, 01:27:59 »
Между другото има Форум за Българска ДНК Генеалогия:
http://dnagenealogy-bg.org/mybb/archive/index.php
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Форум за Българска ДНК Генеалогия
« Отговор #1312 -: Април 29, 2020, 01:33:51 »
Цитат на: Engels
Между другото има Форум за Българска ДНК Генеалогия:
http://dnagenealogy-bg.org/mybb/archive/index.php
Знам. Не е само там писано. И не навсякъде писаното е вярно. Политкоректно (т.е. йезуитски-лъжливо) смесват етнос с гражданство.

И понеже спорим за Е1 в Европа- това са всички мангали, правещи се на европейци. Т.е. Е1 не са евреи, испанци, корсиканци, унгарци, днешни гърци и т.н., ами еврейски, испански, унгарски и т.н. цигани.

Смесването на европейците с повечето от тях почва с гърците, и много по-късно с другите. В Гърция Е1 е силно разреден, а в Кипър си е доста чист.
« Последна редакция: Април 29, 2020, 01:42:43 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Форум за Българска ДНК Генеалогия
« Отговор #1313 -: Април 29, 2020, 01:52:38 »
Цитат на: Engels
Между другото има Форум за Българска ДНК Генеалогия:
http://dnagenealogy-bg.org/mybb/archive/index.php
Знам. Не е само там писано. И не навсякъде писаното е вярно. Политкоректно (т.е. йезуитски-лъжливо) смесват етнос с гражданство.

И понеже спорим за Е1 в Европа- това са всички мангали, правещи се на европейци. Т.е. Е1 не са евреи, испанци, корсиканци, унгарци, днешни гърци и т.н., ами еврейски, испански, унгарски и т.н. цигани.

Смесването на европейците с повечето от тях почва с гърците, и много по-късно с другите. В Гърция Е1 е силно разреден, а в Кипър си е доста чист.
Тогава излиза, че 24% от българите, 29% от гърците и 20% от сърбите и македонците са цигани.
А при нашите цигани около половината от гените са подобни на останалите европейски народи. Хаплогрупата I при тях се среща при около 22% от изследваните (при българите хаплогрупaта I се среща при около 24% от населението, под формата на I1, I2, I2a, I2b), J2  се среща при 14% от ромите (и при 11% от българите), а R1b се среща при 7% от ромите (и при 10,5% от българите).
Тоест, генетично сме вече яко смесени.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Форум за Българска ДНК Генеалогия
« Отговор #1314 -: Април 29, 2020, 02:05:02 »
Цитат на: Engels
Тогава излиза, че 24% от българите, 29% от гърците и 20% от сърбите и македонците са цигани.
А при нашите цигани около половината от гените са подобни на останалите европейски народи. Хаплогрупата I при тях се среща при около 22% от изследваните (при българите хаплогрупaта I се среща при около 24% от населението, под формата на I1, I2, I2a, I2b), J2  се среща при 14% от ромите (и при 11% от българите), а R1b се среща при 7% от ромите (и при 10,5% от българите).
Тоест, генетично сме вече яко смесени.
Циганите в БГ на някои места са почти чисти цигани, а на други (както в наш'то село ;) ) много побългарени.
Българите сме доста по-малко смесени от тях. По селата има доста полубългари-полуцигани, които се представят за чисти българи.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Форум за Българска ДНК Генеалогия
« Отговор #1315 -: Април 29, 2020, 02:17:45 »
Цитат на: Engels
Тогава излиза, че 24% от българите, 29% от гърците и 20% от сърбите и македонците са цигани.
А при нашите цигани около половината от гените са подобни на останалите европейски народи. Хаплогрупата I при тях се среща при около 22% от изследваните (при българите хаплогрупaта I се среща при около 24% от населението, под формата на I1, I2, I2a, I2b), J2  се среща при 14% от ромите (и при 11% от българите), а R1b се среща при 7% от ромите (и при 10,5% от българите).
Тоест, генетично сме вече яко смесени.
Циганите в БГ на някои места са почти чисти цигани, а на други (както в наш'то село ;) ) много побългарени.
Българите сме доста по-малко смесени от тях. По селата има доста полубългари-полуцигани, които се представят за чисти българи.
Поляците с 57.5% R1a излиза, че са най-славянската държава.
https://www.eupedia.com/europe/european_y-dna_haplogroups.shtml
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1316 -: Април 29, 2020, 02:32:56 »
Да - Полша и Белорусия. Можеш да забележиш изкл. точното съответствие между У-хаплогрупите и смъртността от КВ. Славяни и балканци - най-ниска, келти - най-висока, германци (в широк смисъл) - средна. Тук е и отговорът защо в богатите сев. Италия и Франция парадоксално мрат много повече от южна И. и Ф. На юг ги пазят арабските гени. Вероятно и в Испания е същото. Че и в Германия - в източна ги пази мн. добре славянският ген, а в южна и югозападна ги мори келтският.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1317 -: Април 29, 2020, 03:09:24 »
Да - Полша и Белорусия. Можеш да забележиш изкл. точното съответствие между У-хаплогрупите и смъртността от КВ. Славяни и балканци - най-ниска, келти - най-висока, германци (в широк смисъл) - средна. Тук е и отговорът защо в богатите сев. Италия и Франция парадоксално мрат много повече от южна И. и Ф. На юг ги пазят арабските гени. Вероятно и в Испания е същото. Че и в Германия - в източна ги пази мн. добре славянският ген, а в южна и югозападна ги мори келтският.
По тази логика най зле ще са във Великобритания, Ирландия и Испания.
Интересното е, че Ирландия и Швеция имат почти еднаква смъртност, 235 и 233 на милион. Полша 16, България и Беларус по 8, а Русия 6.
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1318 -: Април 29, 2020, 04:01:45 »
Подробно сравнявах смъртността и хаплогрупите. Славянски, арабски, балкански ген я намаляват, келтският я вдига (и то много), немският е по средата.
Направо може да се каже, че САРС2 е ген. оръжие срещу келтите, т.е. срещу Зап. Европа и атлантическия бряг на САЩ  :m1731:
Може да е случайно, може да е нарочно, а може и готвачите да са объркали рецептата и всъщност да са целяли друг генотип. Напр. най-близкия до Р1б - Р1а  :icon_idea:
« Последна редакция: Април 29, 2020, 04:04:56 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1319 -: Април 29, 2020, 14:44:33 »
То щото тук пълно със събеседници, та затуй госинджъра (че и сички останали) се върнаха към форума-майка,
Какво означава "се върнаха към форума-майка"? Че ний да не сме с поп венчани за тоя или оня форум?!?
Аз никога не съм напускал "форума.майка". Освен в дългите периоди когато той ме е напускал, захлопвайки дверите си под носа ми.