Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 08:40:32

Автор Тема: Корнелия срещу Баце  (Прочетена 275790 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1320 -: Април 30, 2020, 11:29:56 »
Я, WC Жижи агейн.

Я, WC Giuseppe again & again …  :image008:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1321 -: Април 30, 2020, 11:57:22 »
Quote (selected)
Нор1

"Мутафчийски разбира само от две неща - от коремна хирургия и от козируване на началниците."
:t2626:

Бачо Кольо ти го е обяснил по-долу доста подробно, Нор.

А аз ще добавя тук нещо, свързано с това, КОЙ на КОГО козирува ... :D

Преди няколко дни, когато Баце се беше изрепчил пръв с идеята да се отворят парковете – преди явно да я съгласува с НОЩ – след това си призна по ТВ-то съвсем чистосърдечно, че преди съответния брифинг от НОЩ го били отрезвили.   :ive_got_it-1379:

А явно през следващите няколко дни тази идея е била разработена подробно от Щаба с всички съответстващи предпазни мерки, и чак след това парковете бяха отворени частично, но по съответния ред. :aplause:

Не намирам никакво основание Мутафчийски да фокусира толкова неприязън върху особата си. Предвид на длъжността му - шеф на съвещателен орган към МС  той, по мое мнение,  се справя съвсем прилично.
Колкото до това което разбира - един медик, който е учил здраво през годините на следването, включително вирусология, реанимация, заразни болести и имунология, след това е защитил две дисертации по хирургия , не разбира само от коремна хирургия.
 Предвид всичко това и поради  естеството на работата, с която се занимава вече три месеца, можеш да  смяташ, че е пълноценен специалист по вирусология.

А освен всичко останало, Мутафчийски е участвал като военен лекар и шеф на екипа на българската спасителната мисия в Кербала, независимо от това какво се плещи от некои форумци, но най-вече форумки тук!!!
« Последна редакция: Април 30, 2020, 12:06:58 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1322 -: Април 30, 2020, 12:22:00 »
"Мутафчийски разбира само от две неща - от коремна хирургия и от козируване на началниците."

Не намирам никакво основание Мутафчийски да фокусира толкова неприязън върху особата си. Предвид на длъжността му - шеф на съвещателен орган към МС  той, по мое мнение,  се справя съвсем прилично.
Колкото до това което разбира - един медик, който е учил здраво през годините на следването, включително вирусология, реанимация, заразни болести и имунология, след това е защитил две дисертации по хирургия , не разбира само от коремна хирургия.
 Предвид всичко това и поради  естеството на работата, с която се занимава вече три месеца, можеш да  смяташ, че е пълноценен специалист по вирусология.
Bacho Кольо проблемът ти е че се опитваш да даваш обективна оценка на нещата, което определено не се харесва на тези с ограничен, субективен и партиен подход към нещата.

Започват да подозират, че си прикрит вражески елемент.
  :D

Или пък поддръжник на Баце – както и мен! – така, както тук, така и Оттатък ...

Като не им хрумва изобщо, че високият рейтинг на Мутафчийски в момента няма нищо, ама абсолютно нищо общо с политическия такъв!!! :cool-1084:

« Последна редакция: Април 30, 2020, 12:25:34 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1323 -: Април 30, 2020, 12:54:11 »
Цитат на: Джиджи
Бачо Кольо ти го е обяснил по-долу доста подробно, Нор

Не! Аз го обясних на Бачо Кольо  :angry-smiley-014:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1324 -: Април 30, 2020, 13:39:07 »
Не си ми обяснил . Просто си дал мнение за ситуацията, което , според мен е неправилно.
Тоя спор става безпредметен. Няма как да се убедиш в правотата ми.



...и обратно.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1325 -: Април 30, 2020, 13:57:21 »
Не си ми обяснил . Просто си дал мнение за ситуацията, което , според мен е неправилно.
Тоя спор става безпредметен. Няма как да се убедиш в правотата ми.



...и обратно.
Кольо, Мутафчийски е в НОЩ единствено заради длъжността, която заема, а не заради медицинската си специалност.
Поради това искам да те попитам - ако директорът на ВМА е психиатър (напълно възможна хипотеза), той може ли, трябва ли, приемливо ли е да оглави НОЩ?

Оставям настрана въпроса дали такъв щаб е легитимен и дали може да налага (предлага) мерките, който действат сега - виж закона за управление на кризи от 2005 (член 12 и следващи).

Прощавай.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1326 -: Април 30, 2020, 14:09:09 »
1. Да, Мутафчийски е шеф на щаба именно поради това, че е шеф на ВМА.
2. Не, не бе било същото, ако беше психиатър. Но аз съм дал мнението си не за длъжността началаник на НОЩ въобще, а за Мутафчийски като шеф на НОЩ.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1327 -: Април 30, 2020, 14:18:43 »
1. Да, Мутафчийски е шеф на щаба именно поради това, че е шеф на ВМА.
2. Не, не бе било същото, ако беше психиатър. Но аз съм дал мнението си не за длъжността началаник на НОЩ въобще, а за Мутафчийски като шеф на НОЩ.
Кольо, защо шефът на ВМА трабва да е начело на НОЩ?

Нататък, виж какво пише в действащия закон - Чл. 12. (Изм. - ДВ, бр. 102 от 2006 г.) (1) При криза министър-председателят със заповед създава Национален кризисен щаб.

(2) Националният кризисен щаб се състои от министри, заместник-министри и други органи на изпълнителната власт.

Накрая, вероятно не се изразявам добре на български, ще поясня - ако хипотетично шеф на ВМА е д-р Курти Чаталбашев, със специалност психиатрия, той би ли бил приемлив като шеф на НОЩ (защото шефът на ВМА по правило е шеф на НОЩ, нали така)?

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1328 -: Април 30, 2020, 14:28:52 »
Говорим за различни неща.
Ти - затова, че този щаб е назначен в разрез с нормативни документи, които не са отменени. И аз не го оспорвам.
Аз - затова че този щаб и конкретно шефът му Мутафчийски се справят съвсем прилично в ситуацията.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1329 -: Април 30, 2020, 14:53:42 »
Говорим за различни неща.
.....Аз - затова че този щаб и конкретно шефът му Мутафчийски се справят съвсем прилично в ситуацията.
Кольо, двете неща са неделими - след като "нещо" е създадено (НОЩ) в разрез със законите и с неясни функции и отговорности, "то" няма как да се справя даже прилично със ситуацията - изпълняват ролята на лъскави и титуловани "мисирки"-отчетници, които два пъти на ден четат някакви непотвърдени статистически данни .....

Виждам, че не искаш да отговориш на въпроса за психиатъра д-р Чаталбашев, твое право е. Мое мнение е, че ако шефът на ВМА има медицинска специалност (коремен хирург или психиатър), несъвместима с конкретна извънредна ситуация (вирус), той не трябва да оглавява НОЩ (може да бъде само член като администратор на голяма болница). Не обсъждам човешките и професионални качества на генерала (не съм медик), просто съм на мнение, че той няма работа като ръководител на този "орган", освен ако не е нарочен за бушон.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1330 -: Април 30, 2020, 15:18:47 »
Дали ще го играе бушон?
Не е невъзможно. Ще го разберем до 2-3 месеца.
Спроред мен сагата ще приключи със "Стара планина - ІІ степен, с мечове"

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1331 -: Април 30, 2020, 15:20:38 »
Аз също не оспорвам професионалните к-ва на Мутафчийски (и въобще на хирурзите),
обаче шефът при борба с вирусна епидемия трябва да е епидемиолог или вирусолог, може и имунолог.
Но на Тиквите всичките им работи (и назначения) са такива - тиквени.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1332 -: Април 30, 2020, 15:34:57 »
Аз също не оспорвам професионалните к-ва на Мутафчийски (и въобще на хирурзите),
обаче шефът при борба с вирусна епидемия трябва да е епидемиолог или вирусолог, може и имунолог.
Но на Тиквите всичките им работи (и назначения) са такива - тиквени.
...или вицепремиер или най-малкото министър, облечен(и) със съответните правомощия да взема (политически) решения за...
~~~~~
Кольо, бива и по твоему - като в мъгливия Албион - някои от семейството, като се издъни, го пращали вицекрал в Индия...

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1333 -: Април 30, 2020, 16:06:57 »
Quote (selected)
А освен всичко останало, Мутафчийски е участвал като военен лекар и шеф на екипа на българската спасителната мисия в Кербала, независимо от това какво се плещи от некои форумци, но най-вече форумки тук!!!
Ква мисия?  :nuts:
Контингента ни в Афтанистан кеси около едно летище доста години вече. Чисто даже не полицейски ми охранителни функции.
И добре че е тъй че немаме много жертви, щото талибите не се шегуват. Нема и взвод а завземат укрепена натовска база с мириканци вътре.
 
И не ми се обяснявай имам макар и непреки впечатления, но от първа ръка.
Човек два пъти бил в щаба на НАТО там.
Не ми се обяснява но до скоро НАТОто даже не беха успели разминират летището в Кабул.
Така е от изтеглянето на руснаците. Излезе ли самолет от полосата и фъргат скари, та "състава" да успее да слезе без да фръкне.
Бе цирк.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1334 -: Април 30, 2020, 16:10:46 »
Говорим за различни неща.
Ти - затова, че този щаб е назначен в разрез с нормативни документи, които не са отменени. И аз не го оспорвам.
Аз - затова че този щаб и конкретно шефът му Мутафчийски се справят съвсем прилично в ситуацията.
И с кое се справят в ситуацията?  :smokin:
Правят луди населението на територията, обаче заразени (даже болни) си летят от амстердам примерно. Кацат си без никва проверка и си заминават на дет си искат.
А после подопечните на НОЩниците одят кат гламави да издирват пътници от самолета, такс. шофьори ......
По зле просто няма как да е!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1335 -: Април 30, 2020, 18:24:33 »
Цитат на: 66
Цитат на: Bacho Кольо
този щаб и конкретно шефът му Мутафчийски се справят съвсем прилично в ситуацията.
И с кое се справят в ситуацията?
Правят луди населението на територията, обаче заразени (даже болни) си летят от амстердам примерно. Кацат си без никва проверка и си заминават на дет си искат.
А после подопечните на НОЩниците одят кат гламави да издирват пътници от самолета, такс. шофьори ......
По зле просто няма как да е!

 :way_to_go-1308:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1336 -: Април 30, 2020, 19:20:52 »
Мисля, че е неморално и грешно, да помагаш на окупатори и грабители на чужди народи, с нищо непрегрешили пред нас.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1337 -: Април 30, 2020, 20:55:32 »
Говорим за различни неща.
Ти - затова, че този щаб е назначен в разрез с нормативни документи, които не са отменени. И аз не го оспорвам.
Аз - затова че този щаб и конкретно шефът му Мутафчийски се справят съвсем прилично в ситуацията.
И с кое се справят в ситуацията? 
Правят луди населението на територията, обаче заразени (даже болни) си летят от амстердам примерно. Кацат си без никва проверка и си заминават на дет си искат.
А после подопечните на НОЩниците одят кат гламави да издирват пътници от самолета, такс. шофьори ......
По зле просто няма как да е!

Абе ти, глей дан'сЪ озовеш в болница с COVID-19, за да видиш, че може да е и по-зле!  :nuts:

Като не ти го пожелавам, де ...  :D
« Последна редакция: Април 30, 2020, 21:06:23 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1338 -: Април 30, 2020, 21:03:26 »
Quote (selected)
А освен всичко останало, Мутафчийски е участвал като военен лекар и шеф на екипа на българската спасителната мисия в Кербала, независимо от това какво се плещи от некои форумци, но най-вече форумки тук!!!
Ква мисия?  :nuts:

Тази:

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/10-godini-ot-tragediqta-kraj-kerbala-pri-koqto-zaginaha-nashi-vojnici-1194314
И то в Ирак, а не в Афганистан. :lightbulb_idea-1364:

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1339 -: Април 30, 2020, 22:02:43 »
Говорим за различни неща.
Ти - затова, че този щаб е назначен в разрез с нормативни документи, които не са отменени. И аз не го оспорвам.
Аз - затова че този щаб и конкретно шефът му Мутафчийски се справят съвсем прилично в ситуацията.
И с кое се справят в ситуацията? 
Правят луди населението на територията, обаче заразени (даже болни) си летят от амстердам примерно. Кацат си без никва проверка и си заминават на дет си искат.
А после подопечните на НОЩниците одят кат гламави да издирват пътници от самолета, такс. шофьори ......
По зле просто няма как да е!

Абе ти, глей дан'сЪ озовеш в болница с COVID-19, за да видиш, че може да е и по-зле!  :nuts:

Като не ти го пожелавам, де ...  :D
В болница  мое и да отида. Все пак нема мойте осигуровки само да ги потурчват за гасарбайтери, "гости" и проч. швеци .....
но не виждам как ще се съглася да си правят експерименти с мен. Изкуствено дишане и проч.
Набийте си го в  :t2407: - няма що-годе работеща терапия за лечение на Ковид. Няма!
Единственото що могат направят доторята е по потиснат съпътстващи заболявания. Ако могат де.
 
И един детаил. Българина е кораво копеле. Вика - искам да си умра на къщата.
Тва не е гейропа да тъпчат старите в "домове".
Въпреки че и тук почнаха да никнат "хосписи".
Децата забегнали по чужбина и натикали там родителите си да мрат.
БЕ изпедерастена раота.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1340 -: Април 30, 2020, 22:04:02 »
Quote (selected)
А освен всичко останало, Мутафчийски е участвал като военен лекар и шеф на екипа на българската спасителната мисия в Кербала, независимо от това какво се плещи от некои форумци, но най-вече форумки тук!!!
Ква мисия?  :nuts:

Тази:

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/10-godini-ot-tragediqta-kraj-kerbala-pri-koqto-zaginaha-nashi-vojnici-1194314
И то в Ирак, а не в Афганистан. :lightbulb_idea-1364:
Отпуснало ли му е "командването" цинкови ковчези?
Или в чували? По скоро фторото. И досега подсъзнанието избива по "брифингите".

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1341 -: Май 01, 2020, 00:36:01 »
Тва не е гейропа да тъпчат старите в "домове".
Въпреки че и тук почнаха да никнат "хосписи".
Да не ти дава Господ да научиш по трудния начин разликата между двете неща!
Тук има домове за възрастни като слънце, с по три ресторанта, две медицински сестри и доктор 24 часа, с изглед към Свети Лаврентий и петзвездно обслужване.
А има и хосписи, в които даже големите предпочитат да доживеят последните си часове, заради медицинското обслужване, болкоуспокояващата терапия и поддържащите грижи, които не доизтощават и без това измъчените роднини. В хоспис почина обожаемият Дмитрий Хворостовски, в хоспис почина един от водещите играчи на Канейдиънс, и не защото са нямали пари за домашна гледачка.
Палиативните грижи са велико нещо, но не зная защо в България на тях се гледа с презрение и предубеждение.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1342 -: Май 01, 2020, 00:50:10 »
Цитат на: Maximus II
Мисля, че е неморално и грешно, да помагаш на окупатори и грабители на чужди народи, с нищо непрегрешили пред нас.
:way_to_go-1308:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1343 -: Май 01, 2020, 00:51:26 »
Цитат на: 66
Отпуснало ли му е "командването" цинкови ковчези?
Или в чували? По скоро фторото. И досега подсъзнанието избива по "брифингите".
:bigok:  :way_to_go-1308:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1344 -: Май 01, 2020, 00:55:46 »
Цитат на: Ной
А има и хосписи, в които даже големите предпочитат да доживеят последните си часове

Когато се мре от старост, най-добре да е на двора, покрай лехите с домати и цветя, под плодното дръвче, на масата с пържола и салата. Даже смятам, като остарея, да се науча да пия вино, и то редовно.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1345 -: Май 01, 2020, 00:59:12 »
Когато се мре от старост, най-добре да е на двора, покрай лехите с домати и цветя, под плодното дръвче, на масата с пържола и салата. Даже смятам, като остарея, да се науча да пия вино, и то редовно.
Дай Боже всекиму така!
Но когато болежката е в повече, по-добре да има кой да ръгне морфина навреме.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1346 -: Май 01, 2020, 01:44:35 »
ей са фърлих един боб - уви, на норхен му се пада умиране доста преди остаряване и то от преработване в трудов, хм, лагер, ма поне няма да е в **чината, май на запад ше е, някво шнеле ли, шнела ли ми излизаше, не се четеше много добре...ма може и шнола да е било, виждаше се ясно само руната шн :smokin:

тва за изоставените дедовци, дето се крият от карантията сами тук по селата си (уж вилите), че децата им са ги изоставили, беше малце грубо май.

"пандемията" показа, ако не друго, то пълната липса на време и пълната несъстоятелност на плановете за бъдещето...та ежте, пийте, веселете се докле може

п при нас махат карантията от понеделник, вероятно след плажа да пийна малце повече виньо под сянката на плодните дръвчета и да съзерцавам лехите с домати, чушки, грах, моркови, пъпеши и цветя...пък ако е писано и млад да умра така  :nuts:

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1347 -: Май 01, 2020, 01:59:37 »
Не съм искал да обидя никого. Ако някой се е почувствал засегнат си извинявам.
Все пак това определено е културно различие.
Въпреки че напоследък ....
Па има и обективни обстоятелства.
Бае ви Тодар постигна на 200% неосъществената американска мечта - всеки американец със собствено жилище.
Ф смисъл апартамент + вила  :smokin:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1348 -: Май 01, 2020, 02:30:14 »

Контингента ни в Афтанистан кеси около едно летище доста години вече. Чисто даже не полицейски ми охранителни функции.
И добре че е тъй че немаме много жертви, щото талибите не се шегуват. Нема и взвод а завземат укрепена натовска база с мириканци вътре.
 
И не ми се обяснявай имам макар и непреки впечатления, но от първа ръка.

Що се изказваш неподготвен?!?
Ето ти непреки впечатления, щом искаш:

Какво общо имат мисиите на българските военни лекари в Афганистан, с българския военен контингент там?!?
В общия случай - нищо.
Брат ми е анестезиолог и има три мисии по линия на ВМА. С българска хирургическа бригада - 2 хирурга, 1 анестезиолог , хирургична сестра и  анестезиологична сестра. И трите - във френската военна болница , разположена на летището в Кабул.  Дават дежурства, редувайки се с френските бригади. Не в Кандахар, където е нашият контингент. Оперират наред - французи, американци, унгарци, българи, афганистанци  . Оперират апендицити, хернии, потрошени крайници, огнестрелни рани.
Когато  муджахидините  бяха напднали войници от  френския  чуждестранен легион имаше убити  (имаше и един българин, в.т.ч.)  и много ранени. Бяха оперирали по 13-14 часа.  Цялата българска бригада бе наградена с почетен медал за заслуги на президента на Френската република и грамота , подписана от Саркози.

Какво е правил в Афганистан Мутафчийски ,  дали въобще е бил там, и ако да -  в какво качество  и къде точно, не мога да знам. Но мога да направя обосновано предположение, че му се е налагало яко да се поти от работа.

« Последна редакция: Май 01, 2020, 12:23:25 от Bacho Кольо »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1349 -: Май 01, 2020, 03:45:24 »
Цитат на: SgtTroy
ей са фърлих един боб - уви, на норхен му се пада умиране доста преди остаряване и то от преработване в трудов, хм, лагер, ма поне няма да е в **чината, май на запад ше е, някво шнеле ли, шнела ли ми излизаше, не се четеше много добре...ма може и шнола да е било, виждаше се ясно само руната шн

Само едно попадение - смятам да си взема шнауцер (може и два) :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1350 -: Май 01, 2020, 04:04:38 »
Цитат на: SgtTroy
ей са фърлих един боб - уви, на норхен му се пада умиране доста преди остаряване и то от преработване в трудов, хм, лагер, ма поне няма да е в **чината, май на запад ше е, някво шнеле ли, шнела ли ми излизаше, не се четеше много добре...ма може и шнола да е било, виждаше се ясно само руната шн

Само едно попадение - смятам да си взема шнауцер (може и два) :smokin:

Шнауцерите са много готини, ама дакелите са по-готини. Ако си вземеш два, всички ще спазват два метра дистанция щат не щат!

Божкее, де нашата метеорологична служба да имаше толкова попадения! За последните две седмици един ден не е улучила! Рече, че дъжд ще ни удави, аз се утрепя да скубя вредни треви предния ден, а то пекне слънце като през август! Рече, че ще е приятно време, то задуха така, че отнесе половината шишарки на бора! Рече слънчево, заваля сняг! Стига де! И после точно тези ще ме поучават за глобални температури, ай сиктир! (това последното след поредното скубане в неправилно време)

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1351 -: Май 01, 2020, 09:58:25 »

Тук има домове за възрастни като слънце, с по три ресторанта, две медицински сестри и доктор 24 часа, с изглед към Свети Лаврентий и петзвездно обслужване.
А има и хосписи, в които даже големите предпочитат да доживеят последните си часове, заради медицинското обслужване, болкоуспокояващата терапия и поддържащите грижи, които не доизтощават и без това измъчените роднини. В хоспис почина обожаемият Дмитрий Хворостовски, в хоспис почина един от водещите играчи на Канейдиънс, и не защото са нямали пари за домашна гледачка.
Палиативните грижи са велико нещо, но не зная защо в България на тях се гледа с презрение и предубеждение.
"Тук", т.е. - "там" сигурно има такива домове за възрастни, но у нас няма. Причината е елементарна - възрастните (или техните семейства), които могат да си позволят да живеят при такъв стандарт (примерно 4-5 000 лв на месец) са пренебрежимо малко.
Иначе бизнесът с хосписи в Бг напоследък доста се разрастна, като пряко следствие от емиграцията. Възрастните родители престават да могат да се грижат сами за себе си (и за малката зеленчукова градинка) и биват настанявани в хоспис. Естествено, нивото на палиативните грижи в хоспис за 700-800-900 лв/мес е съвсем различно от онова на водещите играчи.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1352 -: Май 01, 2020, 11:56:40 »
Quote (selected)
Какво е правил в Афганистан Мутафчийски ,  дали въобще е бил там, и ако да -  в какво качество  и къде точно, не мога да знам. Но мога да направя обосновано предположение, че му се е налагало яко да се поти от работа.
Каквито и предположения да се правят, къде, как, колко те са безпредметни. Муфтачийски може да е посредствен доктор, може и да е паганини на ау, пардон операциите. Факт е че "мерките са сбъркани. Изначално.
Сбъркани са в "обекта". Пример. Завърналата се наскоро от Холандия гражданка. Значи всеки вкл. и заразен, вкл. и болен може да дойде от произволна "рискова" дестинация и безпроблемно да се прибере в къщи. Без проверки, без "декларации" .... Това според каноните на "мерките". Съвсем по правилата. И това не е от вчера. От самото въвеждане на "извънредно положение" е така. Хиляди носители  на коронавирус са "посеяни" в цялата страна. А се въвеждат КППта за населението, декларации ..... Откровен ТОРМОЗ!
Сбъркани са също в методологията. Пример - Липсват всякакви мероприятия по дезинфекция. В Китай дезинфекцираха даже улиците, тука не се дори мият, от времето на Бае ви Тодар. И не само там. В Испания стигнаха и до дезинфекциране на плажовете, та "зелените" писнаха.....
Вместо това се мътят дивотии от сорта входни и изходни точки на паркове, та и "часови пояси".
и т.н.
 
Повтарям за мен муфтачийски е с манталитет на фатмак, с лампази.
(То нема и как да е другояче. Се пак кой го е "избирал")
Явно има некви психически проблеми. Опитва се да направи България на болница.
(няма ставаш от леглото, няма излизаш от стаята, няма пушиш ...... остава и уринатори да почнат изискват. Щото нема раздават, както и "маските")

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1353 -: Май 01, 2020, 12:57:45 »
Факт е че "мерките са сбъркани.
Не е.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1354 -: Май 01, 2020, 13:39:40 »
Факт е че "мерките са сбъркани.
Не е.
Уважавам вярванията ви, обаче бихте ли обяснили тогава, как и защо се получава така че болни или заразени могат безпроблемно ...... да не се повтарям, а на населението се налага безсмислен и систематичен ТОРМОЗ! КППта, декларации ......
 
И това не е от вчера, а през цялото време на наличие на зараза с ковид  :smokin:
 
Той отговора е очевиден, но все пак обяснете след такова бомбастично твърдение
 
И моля без приказки за "карантина" и дрън дрън. Щото все пак трябва да се ЯДЕ!
А в България, не ти носят храната в къщи за разлика от болница например, както си мисли комплексираното ..... :pissed-891:
« Последна редакция: Май 01, 2020, 13:44:30 от 66 »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1355 -: Май 01, 2020, 13:41:57 »
Quote (selected)

Конституционният съд в Саарланд отменя мерките срещу коронавирус с мотив, че не е ясно каква точно е тяхната полза, а в същото време те ограничават основни човешки права.
......
Ето и мотивите на 68-годишния проф.съдия Роланд Рихтер
"Не гражданинът трябва да оправдае защо упражнява основно право, а държавата, която трябва да обоснове защо и за колко време се намесва в основните права“.
.....
Сред мотивите на съдията са още:
"до момента се вижда, че нито експоненциално разпространение на инфекциозния процес, нито претоварване на здравната система са налице“.

Освен това съдът също така критично оценява броя на инфекциите, докладвани ежедневно от здравните власти, с които те обосновават и политиката и въвежданите мерки: „Абсолютният брой на увеличение на инфекциите с вируса Sars-Cov2 не доказва нищо, освен самото увеличение. Те са толкова драматични, а трагичните заболявания са в отделни случаи и толкова ужасни, колкото е смъртта на всеки болен човек."
...
Конституционният съд критикува принудителните мерки, предприети от държавното правителство на Саарланд, като частично нелогични. „Няма смисъл братята и сестрите да се допускат да се срещат на подходящо разстояние в магазин за мебели или хардуер, но не и в собствения си апартамент.“
.....
Ето и още от решението:
"Не е ясно кои мерки наистина помагат. Съдът поставя под въпрос също така и стъпките, предприети досега за борба с коронавируса в Германия и отчита съмнения. Дори сред вирусолозите очевидно все още липсва яснота за това как вирусът работи в конкретен план и кои мерки са наистина подходящи по кой конкретен начин да се намали разпространението му или да се противодейства на него", се казва в решението.
То важи само за малката германска провинция, но може да отприщи вълна от други жалби и в останалите райони.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1356 -: Май 01, 2020, 14:35:58 »
Цитат на: SgtTroy
ей са фърлих един боб - уви, на норхен му се пада умиране доста преди остаряване и то от преработване в трудов, хм, лагер, ма поне няма да е в **чината, май на запад ше е, някво шнеле ли, шнела ли ми излизаше, не се четеше много добре...ма може и шнола да е било, виждаше се ясно само руната шн

Само едно попадение - смятам да си взема шнауцер (може и два) :smokin:

шнорхела само тряа почнеш да го слагаш с дългото извън тялото и си на шес

п даклите бият сички други породи, няма такива жвотни  :yes-1289:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1357 -: Май 01, 2020, 18:37:56 »
Ново"двайсе"!
Маски долУУУУУУУУ!
После що хората не вярвали на властите, че те самите не се знаят на кой свят са. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1358 -: Май 01, 2020, 18:58:40 »
Ново"двайсе"!

Маски долУУУУУУУУ!

После що хората не вярвали на властите, че те самите не се знаят на кой свят са. :too_happy-1067:

Това не е за упрек (imho). За упрек е предната заповед -- за маските по улиците, от която нямаше много смисъл. Така е добре -- маски само при влизане в магазини, банки, аптеки и други подобни.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1359 -: Май 01, 2020, 19:04:57 »
Преди малко гледаш един "експерт" по моемо редови тъпак от щаба как обясняваше че сега било времето защото слънцето пекнало.
Буквално лаза:
"Голяма грешка щеше да бъде ако в мрака на февруари или март бяхме свалили маските. Сега в топлото време можело.
Тия са се вживели яко във филма.
Някой да си спомня февруари март да е имало маски?

ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1360 -: Май 01, 2020, 19:06:13 »
Цитат на: SgtTroy
шнорхела само тряа почнеш да го слагаш с дългото извън тялото и си на шес
Обосновано предполагам, че "шнорхела" го поемаш в алтернативен отвор  :m1731:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1361 -: Май 01, 2020, 19:15:51 »
Преди малко гледаш един "експерт" по моемо редови тъпак от щаба как обясняваше че сега било времето защото слънцето пекнало.
Буквално лаза:
"Голяма грешка щеше да бъде ако в мрака на февруари или март бяхме свалили маските. Сега в топлото време можело.
Тия са се вживели яко във филма.
Някой да си спомня февруари март да е имало маски?

къв февруари, извънредното е от средата на март. отделно, че причината за махането на маските кърти отсекъде - щото боко си поговорил със счетито, назначено за минздрав:
Quote (selected)
Днес, 1 май, след среща между министър-председателя и членове на правителството с Националния оперативен щаб, в рамките на която бяха дискутирани противоепидемичните мерки във връзка с разпространението на COVID-19, здравният министър Кирил Ананиев издаде заповед, с която отменя задължителното носене на маски и други предпазни средства на открити обществени места, се казва в съобщението.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1362 -: Май 01, 2020, 19:52:11 »
Има неква истина в "слънцето". Некъде 2500-3000 метра и нагоре.
Но от друга страна нема толку луд да изкачва осемхилядник без "маска".
И то покриваща всичко.
 
Бе нема ли кой да изпраска едно въпросче на Боко, Макарон ..... за бурките.
Нещо халифат ли се задава?
 
Но НОЩниците* определено се грижат .... Ако някъде се е появил нов щам да го докарат туканка.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/stotici-bulgari-pristignaha-dnes-london-da-berat-yagodi
Тва нека как да стане без благословия, след съответната препоръка.
Та за кого работят тези от НОЩ? Бачо?
-----------------------------------------------------------------
*НОЩница - Приспособление за прикриване на срамотиите. Откъм страната на тея де ги "таковат"
« Последна редакция: Май 01, 2020, 21:43:30 от 66 »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1363 -: Май 01, 2020, 22:41:23 »
Ще се заразяват в Зап. Европа, а после ще идват да заразяват българи и да се лекуват тука. Какво неясно има?
Перфектна работа на "професионалистите" от гербавия щаб.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1364 -: Май 02, 2020, 08:39:36 »
Quote (selected)
Обосновано предполагам, че "шнорхела" го поемаш в алтернативен отвор  :m1731:
И пак с дългото навътре?
Баси, че то новите са и закривени като телефонна слушалка от студентските ми години!
 :m1731:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1365 -: Май 02, 2020, 08:45:32 »
За адекватността герберска - някой може ли да ми припомни едно!, едно единствено решение, което да остана непроменено, че даже и по няколко пъти?
И върха на емпиричното доказателство за несъстоятелност отново и отново се повтори с онази жена от Нидерландия пристигнала с очевадни симптоми и минала през всички КПП-та и контроли и през цяла БГ като пръдня през рибарска мрежа.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1366 -: Май 02, 2020, 09:28:43 »
За адекватността герберска - някой може ли да ми припомни едно!, едно единствено решение, което да остана непроменено, че даже и по няколко пъти?
И върха на емпиричното доказателство за несъстоятелност отново и отново се повтори с онази жена от Нидерландия пристигнала с очевадни симптоми и минала през всички КПП-та и контроли и през цяла БГ като пръдня през рибарска мрежа.

Мутрата закри брифингите на "щаба", иначе казано си уми кунките с поредния бушон. В конкретния случай олампазен. Другите МУ прислужници от БЛС ся са заврякали, че трябва да падат "мерките", та даже и че след 20 дни "вирусът" щяло да го отнема в световен мащаб. Що така и то на фона зачестилите открията на "заразени" , кой да ти каже!? Не е голЕма измама, нали? :smokin:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1367 -: Май 02, 2020, 10:34:19 »
За адекватността герберска - някой може ли да ми припомни едно!, едно единствено решение, което да остана непроменено, че даже и по няколко пъти?
И върха на емпиричното доказателство за несъстоятелност отново и отново се повтори с онази жена от Нидерландия пристигнала с очевадни симптоми и минала през всички КПП-та и контроли и през цяла БГ като пръдня през рибарска мрежа.

Мутрата закри брифингите на "щаба", иначе казано си уми кунките с поредния бушон. В конкретния случай олампазен. Другите МУ прислужници от БЛС ся са заврякали, че трябва да падат "мерките", та даже и че след 20 дни "вирусът" щяло да го отнема в световен мащаб. Що така и то на фона зачестилите открията на "заразени" , кой да ти каже!? Не е голЕма измама, нали? :smokin:
...интересно решение на минпред генлей д-р, инж. др. Борисов -> отменени са сутрешните брифинги, обаче (1) нищо не се казва за вечерните; (2) не е ясно дали НОЩ се закрива - все пак са създадени със Негова заповед.

Някои да каже, благодаря.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1368 -: Май 03, 2020, 10:21:20 »
Да ви върна малко към темата с едно интервю от Infacto.

Корнелия си въобразява, че стои над нормите на партийния живот

Интервюираната звучи спокойно и неагресивно, но наблюденията и изводите ѝ са доста песимистични.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1369 -: Май 03, 2020, 13:19:53 »
Един съселист интервюира друг съселист. Трябва да сме изненадани ли ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1370 -: Май 05, 2020, 01:22:53 »
https://segabg.com/hot/category-bulgaria/andrey-raychev-predsrochni-izbori-samo-ako-borisov-poiska

чели сте го сичките, предполагам

айде и тва като бонус - https://infacto.bg/korneliya-zachertava-zhivi-hora-ot-izbiratelnite-spisci/

почвам се изкушавам да фана бас с онци колко процента ше земат на следващите избори  :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1371 -: Май 05, 2020, 08:15:39 »
Пешо, няма да споря с теб, прочетох внимателно интервюто, и забелязах няколко момента, които ми се струва ,че може да коментираш.
Моля, давам само един от тях.
Quote (selected)
Поначало смятам (и това заявих още на първото заседание на Конгреса, когато се предложи тази промяна), че прекият избор на председател в български условия е крайно недемократичен акт, път към установяване на авторитарна власт в БСП.
и две изречения по надолу -
Quote (selected)
Но демокрацията изисква, когато мнозинството вземе решение, малцинството да се подчини.
И върхът на сладоледа - следващото и последно-
Quote (selected)
И днес като всички партийни членове и аз работя за обективното протичане на прекия избор.
Колко противоречия и извъртания забелязваш в тези три изречения?
Все пак, не мога да не отбележа последното - дали искрено казано или проформа - отделен въпрос.
Но въпросът е- може ли твой коментар?
« Последна редакция: Май 05, 2020, 08:18:41 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1372 -: Май 05, 2020, 10:04:12 »
Quote (selected)
Но въпросът е- може ли твой коментар?
Може.
Цитираното от теб показва (според мен) едно елементарно спазване на партийната дисциплина и политика, дори и когато един партиен член не одобрява взетото решение. "Не съм съгласен, но щом мнозинството решава така - ще изпълнявам."
Много е просто.

Виж, прочети и материалите, дето ги е препоръчал сержанта, интересни са. Може да те наведат на мисли.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1373 -: Май 05, 2020, 10:26:27 »
Кво да се чете на левия есер. Райчевизми.
 
Боко се сдоби с ноф "началник".
ДПС крепи Боко, а той поляга на Пеефски.
Спрафка ББР.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1374 -: Май 05, 2020, 10:48:53 »
Quote (selected)
Кво да се чете на левия есер. Райчевизми.
Ми - да. Защо да се напъваш да се замисляш ...
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1375 -: Май 05, 2020, 11:52:44 »
Quote (selected)
Кво да се чете на левия есер. Райчевизми.
Ми - да. Защо да се напъваш да се замисляш ...
Какво да се мисли?.
Политкоректни глупости.
 
Безсмислено е да се обсъждат "мерките", без да се коментира фундамента. Че заразата е пренесена от гасарбайтери от ЕС и е посадена по цялата територия под напътствията на щаба Му и правителството Му. Всички "огнища" и първоначалните случаи са такива. Всички!
Може би с изкл. на някои с София. Там има много щъкащи по брюсель калинки .....

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1376 -: Май 05, 2020, 12:04:50 »
Quote (selected)
Какво да се мисли?.
Правилно ! Както е казал младши научният сътрудник от известния анекдот : "чего тут думать, трясти надо !"

А за онези, които не се плашат от замислянето, ето още един материал на А Райчев със странно заглавие:

Опасността за хората е да станат домашни любимци. Човекът - домашен любимец на свръхчовека
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1377 -: Май 05, 2020, 12:08:04 »
Божкееее.
Свръхчовека и сивата безлична тълпа.
Некое фото на гусина райчева от "Лукоф марш"?
 
Даже погледнах, ми нема текст заглавието е на редакцията
« Последна редакция: Май 05, 2020, 12:13:23 от 66 »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1378 -: Май 05, 2020, 13:37:00 »
че прекият избор на председател в български условия е крайно недемократичен акт

Тъй ми, пречи на неколцина червени барони, оплетени в "мрежа от връзки и отношения, градени десетилетия, поколения" (изтървано от Фирмин), да се съберат, да се сговорят зад гърба на "простия недорасъл електорат" и да решат съдбата му. Имат земя, имат пари, имат роби - значи са граждани с ценз да гласуват и решават. Класическа робовладелска картинка.
(гласуващите за БСП в Пловдив - дом. любимци на Гергов, гласуващите в София - на Станишев и т.н.)
« Последна редакция: Май 05, 2020, 13:39:20 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #1379 -: Май 05, 2020, 14:13:55 »
че прекият избор на председател в български условия е крайно недемократичен акт

Тъй ми, пречи на неколцина червени барони, оплетени в "мрежа от връзки и отношения, градени десетилетия, поколения" (изтървано от Фирмин), да се съберат, да се сговорят зад гърба на "простия недорасъл електорат" и да решат съдбата му. Имат земя, имат пари, имат роби - значи са граждани с ценз да гласуват и решават. Класическа робовладелска картинка.
(гласуващите за БСП в Пловдив - дом. любимци на Гергов, гласуващите в София - на Станишев и т.н.)

аха, и корнелия е във вечна борба с гергов, откакто се помни. дори никога не го е познавала.

пиша го от много време, че бсп след виденов си е дясноцентристка партия, независимо от нагласата (и от заблудите) на електората си, както всъщност и на от доста от членовете си, които не са баш с дясноцентристка ориентация, но си гласуват по инерция или като избор на по-малкото зло.

поради което не приемам, че бсп изведнъж, с появата на корнелия, се е загрижила за лявото.

срастването на капитал с политика не е почнало вчера, няма и да свърши днес.