Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 16:31:01

Автор Тема: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно  (Прочетена 158121 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ц, от цинкова кофа вирус надали мое те фане!
Поцинкована, пардонь!
По едно време съветваха да пием цинк, знаеш ли?
Щото нулевия пациент още не са го намерили, пък тя е пациент и на критерия за нула отговаря.

Какъф точно пациент е ТЯ, може би е по-добре да не коментираме тук ... :icon_idea: :goofy-1071: :icon_idea:

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Фнимавай, защото във форум съм се хващала 2 пъти на бас и двата пъти съм печелила ... ;D

Опа започваш да поставяш условия.
Ставаше въпрос за Азия.
Аз обикновено се хващам на бас за това.
https://www.meik98wines.com/коняк-евсиняк-xo-20-г-0-70л-черна-кутия-euxinograde-euxignac-xo_788

Става ли?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Фнимавай, защото във форум съм се хващала 2 пъти на бас и двата пъти съм печелила ...

Опа започваш да поставяш условия.
Ставаше въпрос за Азия.

Условия не поставям, а само давам примери ...
:D
И наистина този път става въпрос за Азия!!! :ive_got_it-1379:

Quote (selected)
Аз обикновено се хващам на бас за това.
https://www.meik98wines.com/коняк-евсиняк-xo-20-г-0-70л-черна-кутия-euxinograde-euxignac-xo_788

Става ли?

Става, и още как!!! :D

Защото коняк не съм пила от не помня вече колко години, да не говорим за ЕВСИНЯК ...

А аз от баса не се отказвам, смятай го за сключен ...

Само обаче остана да договорим УТРЕ конкретните "параметри" - за кои точно страни от Югоизточна Азия смятам, че БИХА МОГЛИ да въведат евентуално изискване за ваксинация с/у КОВИД-19.

Тъй като ф момента ментичката, която съм запила от обед ф пропорция 50/50, заедно прясно иСцедено мляко от български крави, след като изпратих по обед поредния си дължим за момента превод, вече определено дава ефект.
Така че, до утре!!!  :b0302:
« Последна редакция: Януари 02, 2021, 22:49:09 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Служители на Google основаха профсъюз
« Отговор #423 -: Януари 04, 2021, 18:45:35 »
Quote (selected)
За разлика от традиционните синдикати обаче, които изискват от работодателя да седне на масата за преговори в опит да бъде сключен колективен трудов договор, синдикатът в Google е от типа "профсъюз на малцинството", тъй като представлява само малка част от над 260-те хиляди служители и подизпълнители на концерна.
https://www.manager.bg/biznes/sluzhiteli-na-google-osnovaha-prvi-po-roda-si-sindikat-vv-vodeshcha-tehnologichna-kompaniya

Е тия са "усетили духа на времето"!
Малцинство да си на тия години, за всички няма как да се достигне някакъв статут, но за малцина може. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост


Джиджи извинявай.
Наложи се да попиянствам няколко дни на няколкостотин км. от Москва.
Приемам баса с твоите уточнения.
НО нека да поставим някакъв срок.
Например 01.09.2021

P.S.  Мога да го загубя и сега, но както решиш.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Борисов в Симитли: Единственият шанс да оцелеем в пандемията е да сме единни (ВИДЕО)
https://trud.bg/%D0%B1%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0%BE-%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%B2-%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%B5%D1%89%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%B2-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4-%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%BB%D0%B8-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE/

Баце бега в Симитли винаги кога е решил да се "единява".
Голяма любов ще да е това, чекам Джи да я преведе за нас простите, некреативните.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Бе "баце" спаси ли друже Гергофф?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Какво повече да му спасява?
ГерБов да е не намерил нотариален акт за някоя друга дупка?
За дуката взе 40 М, може ли "хариже" ЦУМ за 400 М.
Сега пари има "Европа дава пари", ще го пишат борба с вируса и няма да са далеч от истината.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Исус Христос бил македонец
« Отговор #428 -: Януари 11, 2021, 07:43:33 »
Quote (selected)
Приема се, че събитието се е случило във Витлеем. Тази географска точка беше оспорена през 2013 г. Тогава група македонски археолози обявиха, че Исус е роден в село Витлемово край Охрид. Те се наричат „Исусовци“ и търсят автентичната правда за Христос. При градеж на магистрала към Тирана направиха феноменалното откритие. Водач на ентусиастите е специалист с библейското име Аврам Яков.

„Има няколко доказателства, че това е мястото, където се е родил Исус - аргументира се той. - Същото място е съществувало и в древни времена. За това свидетелстват и текстове в Библията, която преди няколко месеца бе ревизирана от македонското правителство. По време на властването на Юстиниан селото е било в икономически възход. В периода на ранното християнство именно това място е било известно с раждането на Исус. Тогава всички са приели християнската вяра и са построили църкви.“
https://trud.bg/%D0%B8%D1%81%D1%83%D1%81-%D1%85%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%81-%D0%B1%D0%B8%D0%BB-%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%86/

Кукуригу!
Добро утро и весела седмица! :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Данните сочат, че 57% от населението в България вече е понижило потреблението на месо, в знак на съпричастност към глобалните усилия в понижаването на въглеродния отпечатък.

https://www.manager.bg/blgariya/nad-50-ot-blgarite-sa-namalili-mesoto-za-da-se-boryat-s-klimatichnite-promeni

Когато Дяволът чете Евангелието се получава така.
От глобалното затопляне ще ни спаси само мизерията. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Quote (selected)
Данните сочат, че 57% от населението в България вече е понижило потреблението на месо, в знак на съпричастност към глобалните усилия в понижаването на въглеродния отпечатък.

https://www.manager.bg/blgariya/nad-50-ot-blgarite-sa-namalili-mesoto-za-da-se-boryat-s-klimatichnite-promeni

Когато Дяволът чете Евангелието се получава така.

От глобалното затопляне ще ни спаси само мизерията. :bigok:

?! Нима има хора, които вярват, че газовете, отделяни от животните са причина за глобалното затопляне?!
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Това е наглост, очаквам да обявят, че народът е започнал да се самоубива, за да спаси планетата от човешкото въздвйствие!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Данните сочат, че 57% от населението в България вече е понижило потреблението на месо, в знак на съпричастност към глобалните усилия в понижаването на въглеродния отпечатък.

https://www.manager.bg/blgariya/nad-50-ot-blgarite-sa-namalili-mesoto-za-da-se-boryat-s-klimatichnite-promeni

Когато Дяволът чете Евангелието се получава така.

От глобалното затопляне ще ни спаси само мизерията. :bigok:

?! Нима има хора, които вярват, че газовете, отделяни от животните са причина за глобалното затопляне?!
:D

Според мен, това твърдение е направено нарочно в темата "Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно" ...  :ive_got_it-1379:

« Последна редакция: Януари 12, 2021, 10:05:56 от Джиджи »

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Реших да подходдя научно и се оказа, че човек средното на ден отделял по14 пъти газове. За краткост ф по нататъшното изследване, предлагам да ги наричаме "пръдни".
Та при ориентировъчно 36,5  трилиона пръдни годишно и ако приемем по 1 л. средно на пръдня, това прави около 3,65 кубични клм.
Мизер!
Още повече, броят на говедата и човеците по земята е съизмерим.
И десет пъти да увеличим резултата-фсе мизер.
Извод-фейк!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
аз съм малко скептичен относно единия литър, сепак 14 пъти по 1 литър прави 28 бири, сиреч сички трябва да сме с вместимост сериозна. щото те прдните са процес, сиреч време си минава да се генерират, пазят се, налягане се качва... а бе продължителност си има действието.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не е фейк че по време на Юрския период въглеродния двуокис е бил в по-голяма концентрация.
Много растения и са ги "косели" динозаври, много динозаври.
Колко отделя крава не знам, но няколко тона добитък би отделил внушително количество газ.
Битката срещу кравите се води на няколко фронта.
Млякото е вредно, много пърди, накрая и хората ги третират нехуманно.
Махай кравите!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
най-лошото му е, че се вкисва. имаше един такъв разказ, от дашиъл хамет, мисля, за един журналист. дето беше обяснявал на некъв полицай, че понеже пие само прясно мляко, то му се вкисва в корема, затова е такъв кисел.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Кравата е полезно джувотну!
Аз съм само против гуедата, пък били те и мутротакиви!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Мизер!
Още повече, броят на говедата и човеците по земята е съизмерим.

Бил е съизмерим до едно време, не мога да кажа даже горе-долу докога ...  :D

Но ако ф момента трябва да направя неква пропорция, бих дала 1:10, най-вече заради соцЯлните мрежи :bouncy-1054: като говеда – за жалост, няма емотикон за говеда, но отдавна вече трябваше да има!!!  :yes-1289:
« Последна редакция: Януари 12, 2021, 23:47:16 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И десет пъти да увеличим резултата - фсе мизер.
Извод-фейк!

Хич не е фейк дажИ ...

Ако им правят ежедневни тестове на "новите" говеда, както при нас за Ковид-а, ше се надигне световна вълна на отрицание ...
Ииии ... нищо ново под слънцето!!!  :m1235: :cool-1084: :m1235:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Първите в света лабораторно разработени пилешки хапки вече се сервират в ресторант в Сингапур. Те са дело на американския стартъп Eat Just и са получили зелена светлина по отношение на безопасността от Агенцията по храните в страната в началото на декември миналата година, предаде „Евронюз“.
https://www.manager.bg/lyubopitno/restorant-v-singapur-servira-laboratorni-pileshki-hapki
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Quote (selected)
Първите в света лабораторно разработени пилешки хапки вече се сервират в ресторант в Сингапур. Те са дело на американския стартъп Eat Just и са получили зелена светлина по отношение на безопасността от Агенцията по храните в страната в началото на декември миналата година, предаде „Евронюз“.

https://www.manager.bg/lyubopitno/restorant-v-singapur-servira-laboratorni-pileshki-hapki

"Крилце или кълка" :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Първите в света лабораторно разработени пилешки хапки вече се сервират в ресторант в Сингапур. Те са дело на американския стартъп Eat Just и са получили зелена светлина по отношение на безопасността от Агенцията по храните в страната в началото на декември миналата година, предаде „Евронюз“.

https://www.manager.bg/lyubopitno/restorant-v-singapur-servira-laboratorni-pileshki-hapki

"Крилце или кълка"

Хубава хрумка.  :way_to_go-1308:
Ама що в кавички? Нали вече съществуват реално в Сингапур?!  :bubblegum:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Quote (selected)
Първите в света лабораторно разработени пилешки хапки вече се сервират в ресторант в Сингапур. Те са дело на американския стартъп Eat Just и са получили зелена светлина по отношение на безопасността от Агенцията по храните в страната в началото на декември миналата година, предаде „Евронюз“.

https://www.manager.bg/lyubopitno/restorant-v-singapur-servira-laboratorni-pileshki-hapki

"Крилце или кълка"

Хубава хрумка.  :way_to_go-1308:
Ама що в кавички? Нали вече съществуват реално в Сингапур?!  :bubblegum:

Защото е филм, за това.

https://www.imdb.com/title/tt0074103/?ref_=nm_flmg_act_6

И ако вземеш да го изгледаш, може и да разбереш асоциацията :m1728:
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Винаги е за пари и контрол, войната срещу кравите е срещу месото, то прави хората здрави, умни и устойчиви на болести, и по-дълго живеещи, неща все нежелани от Господарите, а и независими, крави могат да се отглеждат навсякъде, хората нямат нужда да купуват от хипермаркетите, намаляват печалбите, друго си е месото да се прави във заводи, а и месо от завод, сигурен съм че е вредно, всичко изкуствено е вредно и намалява продължителността на живота.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Помните ли как завършваше филма, все пак победи изкуствената храна:
Вие си ги избрахте!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Помните ли как завършваше филма, все пак победи изкуствената храна:


Аз имам друг спомен -- че този с изкуствената храна беше изхвърлен от състезанието.
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Не, този кадър е от края на филма, там героят на Фюнес си намира джобния часовник, който изпусна на производствената линия във фабриката, в деликатеса, уж приготвен по негова рецепта.
Вие си ги избрахте!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Не, този кадър е от края на филма, там героят на Фюнес си намира джобния часовник, който изпусна на производствената линия във фабриката, в деликатеса, уж приготвен по негова рецепта.

Края на филма беше на някакво reality show, кулинарно, където участваха собственика на фабриката за изкуствена храна и синът на Фюнес. И състезанието се въртеше около това коя храна е по-добра. Накрая синът трябваше да опита  някакво вино, но тогава се намеси самият Фюнес и обясни на публиката кога, къде, как и от кого е отгледано гроздето, от което е направено виното. И собственикът на фабриката за изкуствени храни беше изхвърлен (заедно със стола си) от състезанието.

https://www.youtube.com/watch?v=CqSSZzipTzw

PS Всъщност, прав си, извинявай.

Явно моят спомен е малко преди края на филма. Сега го изрових във Vbox7 и погледнах. Точно така е, както казваш.
« Последна редакция: Януари 13, 2021, 10:24:38 от ddantgwyn »
the lamers club honourable member …

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Абе вие какво мислите че ядете в т.н. колбаси?
Това в по-претенциозните, щото соя се пак се гледа по лесно от "бацили".

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Интересно, преповтаря познати неща, но има и добри попадения... Тук: https://zen.yandex.ru/media/stom/kto-ne-osobo-skryvaias-stoit-za-pandemiei-2020-5ff48e1daf142f0b175dbe06

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Купешки колбаси не ям, те са като ваксините на файцер, не знаеш какво има в тях, всъщност знам, правят се от боклуци и соя, много вода и химикали, и мало "месо" - всъщност е прат, за прата има евро директива че не е месо, но тука една мисирка от БАБХ лъжеше като дърта ромка, че си било месо. От прат се правят храни за кучета и котки, не е за хора, но нашият елит не ни брои за хора.
Вие си ги избрахте!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Щатът Калифорния ще трансформира „Дисниленд“ в място за масово разпространение на ваксини срещу COVID-19 сред населението, след като броят на заболелите продължава да расте и натоварва работата на болниците.
Увеселителният парк, разположен в град Анахайм, ще се превърне в първото от пет места за „супер точка за дозиране“ с възможност за имунизация на хиляди хора всеки ден, предаде „Гардиън“.

https://www.manager.bg/covid-19/disnilend-stava-myasto-za-masova-vaksinaciya-sreshchu-covid-19

Хората харесват публичните екзекуции, всеки имунизиран ще има право безплатно да използва атракциите до... докато може.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Концентрационни лагери за отказващите да бъдат ГМО-изирани кога ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Концентрационни лагери за отказващите да бъдат ГМО-изирани кога ?
Веднага. В наше село се говори, че без имунизация няма да имаш право да ходиш на театро, на кино, вероятно и на училище.
Канят се да имунизират затворниците, а тези, които откажат, си остават в изолация, т.е. са си заключени в едната килия до края на присъдата.
Абе хуманисти отвсъде!
Любопитно ми е кой играе Джо Байдън, защото нищо на света не може да ме убеди, че това са ръцете на 78-годишен мъж, който иначе не може да си върже обувките и да си прелисти страниците.


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Любопитно ми е кой играе Джо Байдън, защото нищо на света не може да ме убеди, че това са ръцете на 78-годишен мъж, който иначе не може да си върже обувките и да си прелисти страниците.

Никой за нищо няма да почне да те убеждава, както не започнах да те убеждавам аз за нещо, което е безспорен ФАКТ, но най-вече – защото никой, ама никой НЕ МОЖЕ да го измисли!!! :cool-1084:

Освен това, с обувките и с прелистването на страниците от страна на Байдън откъде си запозната?!  8)

И като си такъф неверник, последен въпрос в този контекст: Ти и анти-ководистка ли си?!!   :goofy-1071:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
джидже,

този и на мен ми е бозав нещо, много светло му е окосмението по ръцете. байдън няма кой знае колко снимки по къс ръкав, обаче ето ти две:





всъщност нашите от бнт-то нещо са нафилтрирали снимката. ето я:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
джидже,

всъщност нашите от бнт-то нещо са нафилтрирали снимката. ето я:

:t1817:
« Последна редакция: Януари 14, 2021, 00:43:24 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Quote (selected)
И като си такъф неверник, последен въпрос в този контекст: Ти и анти-ководистка ли си?!!   
Жиже, кви са тез "анти-ководисти"?
Тези дето не искат да застанат в редичката на говорещите морски свинчета или как?
 
Аде като за уманитери. Морските свинчета са широко използвани, е се пак по-малко от мишките три тестовете на лекарства.
 
А със снимката се изложи. Аде аз да не обърна внимание ... ама жена да не погледне ....
 
Не знам защо им е било.
Се пак могат да набичат физиологичен разтвор и на бидона.
 
Обаче снимките от конгреса са умопомрачителни.
Нафъргани на пода солдъри дето дремат .....
Се едно фчера се десатнирали в гренада примерно да им инсталират президент .... и довечера че се тварат на самолетите.
ужаст!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Освен това, с обувките и с прелистването на страниците от страна на Байдън откъде си запозната?!  8)

И като си такъф неверник, последен въпрос в този контекст: Ти и анти-ководистка ли си?!!   :goofy-1071:
Аз гледах доста начални картинки как се движи, как говори и как изглежда 78-годишният Байдън. Който значително се подмлади през последните три месеца, да му се ненадяваш. То с тази маска е къде по-лесно.

Освен това съм цинична реалистка. Не съм сигурна какво имаш предвид под "анти-ководистка", но аз няма да си ваксинирам децата с тази ваксина. И двамата са наясно с мнението ми. Те - а и аз с 67-и - сме на възраст, в която годишната грипна вълна все още се преживява що-годе нормално. Ако нямаше истериката по всички медии, нямаше никой да знае, че тазгодишният щам е по-различен. След година, когато всичката тази шумотевица спадне, ще бъде зададен сакралният въпрос: къде са труповете? Онези по улицата, като при черната чума. Защото и преди ковида имаше починали, аз съм сигурна, защото има гробища, свидетелстващи за това. Баща ми почина ненавършил 50 и без ковид. Отнесе го масивен инфаркт. При сегашните условия щяха да го пишат починал от усложнения.
Най-доброто доказателство за момента, че всички тези ковидни страшилки са страшилки, е земетресението в Хърватия. "Препълнените" болници с "преуморените" лекари поеха едновременно стотици пациенти и повечето отърваха най-лошото. Хиляди хора се юрнаха на улиците да помагат в разчистването на съборените сгради - без маски, без облекла за химическа защита, с голи ръце, рамо до рамо. И нищо, пак нямаше планини от трупове.
И още - в Канадско, според добре информирани слухоплетци, продължават операциите по смяна на пола. Е, ако да беше толкова страшно, щеше ли това да продължава тогава, когато раковите операции са под въпрос?!
Включването на главния мозък е адски полезно, но опасно, появяват се гънки, а това е необратимо. И ставаш тихичко цинична реалистка като мен.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Папата и тосе ваксинирал, успокоих се.
Щом УСА президента и лидера на сатанистите са взели мерки скоро да не попадат в ръцете на всевишния нас не ни чака нищо добро.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Кой папа се е ваксинирал, в момента са двама? А, сещам се, целувача на ислямски крака.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил

Аз гледах доста начални картинки как се движи, как говори и как изглежда 78-годишният Байдън. Който значително се подмлади през последните три месеца, да му се ненадяваш. То с тази маска е къде по-лесно.
------------
Освен това съм цинична реалистка.
Включването на главния мозък е адски полезно, но опасно, появяват се гънки, а това е необратимо.
И ставаш тихичко цинична реалистка като мен.
Надали ...  :cool-1084:

Защото точно тук зейна дълбоката пропаст в разбиранията между ТЕБ и МЕН.

Но подробен "анализ" бих могла да направя единствено след като приключа със "сезонните си задължения" за момента, чийто край за жалост се отдалечава с всеки изминал ден. :too_happy-1067:

И въпреки всичко, обещавам ...   ;D


« Последна редакция: Януари 14, 2021, 12:57:58 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
И ставаш тихичко цинична реалистка като мен.
Надали ...  :cool-1084:

Защото точно тук зейна дълбоката пропаст в разбиранията между ТЕБ и МЕН.
Душица си ти! Ми има много начини и пътища да станеш цинична реалистка, не е само този, но е един от по-малко болезнените.
Наздраве за което и спорна работа!  :t0328:

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Чудих се къде да посместя едно Обръщение, по съвместимост важещо не само тук, а и на много други места... Стига да се прочете и разбере смисъла му. Което за много други обители из мрежата не е гаранция.

"Обращение Леонида Ивашова ко всем гражданам России." https://zen.yandex.ru/media/ivanovo/obrascenie-leonida-ivashova-ko-vsem-grajdanam-rossii-600186450cf4a170b9f938b1

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Постепенно нещата ще се разкриват за умните и скриват за глупавите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Брашнените червеи станаха първите насекоми, които бяха одобрени за човешка консумация от Европейската агенция по безопасност на храните (EFSA). Заключението на експертите на Европейския съюз е, че тези жълти ларви са изключително богати на мазнини, протеини и фибри, както и че може да се използват сурови, изсушени, дори и смлени на брашно за изпичане. И най-главното - те са напълно безопасни за консумация от хора.
Според агенцията, базирана в Парма, жълтите брашнени червеи може да се ползват за производство на бисквити и тестени изделия, за някои ястия на бобова основа, за енергийни блокчета (заради хранителната стойност на ларвите). Но също така, което е особено важно за хранително-вкусовата промишленост - за една от съставките на т.нар. имитации на меса, за влагане в колбаси, кайми. А също така и в някои напитки и ред други храни.
https://www.segabg.com/hot/category-economy/es-odobri-brashnenite-chervei-za-choveshka-hrana

Чудничко! :bigok:
То не че не сме ги яли, ама сега ще е с препоръка от ЕС.
Чакаме и някой други институции да се произнесат халал ли са, кашер ли са и сме готови.
« Последна редакция: Януари 19, 2021, 18:27:33 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Яна Данаилова е дипломиран нутриционист, Председател на Сдружението на нутруционистите у нас. Това е нова наука, която включва диетологията, но не само. Вече има понятие нутрициология, което включва и физиология на храненето, психология на храненето, социология на храненето, икономика на храненето, химия на храните, хигиена на храненето и др.
Данаилова има квалифиция в БАН по психокибернетика и биоенергия. Магистър е по физиология на животните и човека, скоро завършва и магистратура по Мениджмънт на храните и храненето и здравен мениджмънт. Пише свободна докторантура към СУ и БАН – “Човешка хомеостаза през призмата на щитовидната жлеза”. Сертифициран учител по йога и йога за деца. Има холистично студио. От няколко години специализира в областта на здравословното хранене, работи активно за популяризиране на здравословния начин на живот и подобряване на хранителните култура и навици на обществото. Докторант е също и по международен бизнес, с дисертация „Икономическият потенциал на био продуктите“. Активно участва в дискусии за здравословно хранене и личностно развитие, организира т. нар. йога ретрийти, които стават все по-модерни като изход от матрицата на съвременния живот. Има седмична рубрика в БНР.
Яна не консумира месо под никаква форма, но не желае да натрапва своя режим на хранене, защото вярва, че храненето е въпрос на личен избор и всеки сам избира как да се храни. Има доста посоки, в които съвременният човек може да се усъвършенства, за да е по-здрав. Яна обясни също защо е важно да готвим, докато сме щастливи.

https://e-vestnik.bg/33536/yana-danailova-bioproduktite-sa-investitsia-v-zdrave-izbirayte-hrani-s-po-malko-obrabotka/

Следва интервюто.

Да попитам по-знаещите какво значи квалифиция в БАН по психокибернетика и биоенергия?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Чакаме и някой други институции да се произнесат халал ли са, кашер ли са и сме готови.
За халал - зная, не съм институция, но за кашер могат да ти река веднага, че не са. Червеите и насекомите са изрично забранени в кашрута, с изключение на някакъв скакалец и то само за мароканските евреи.
П.П. Не вярвам да се намери равин да си сложи печата на нещо, за което е ИЗВЕСТНО, че има примес от забранени храни. Виж, не се смята за нарушение, ако си го изял погрешка или инцидентно (да речем, отхапал си ябълка и видиш, че в нея има само половин червейче). Не е грях изядената половинка, но втората половинка нямаш право да я ядеш!  :t0328:
« Последна редакция: Януари 19, 2021, 19:42:38 от Ной »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не знам защо това "мароканските евреи" ме хвърли в темата за "марокански скакалец":
Quote (selected)
Характерна особеност на този скакалец е, че периодично той се проявява в каламитет и, поради това, че има типичен стадиен начин на живот и значително по-мобилен от италианския скакалец, в световен мащаб това насекомо е причина за тотално ликвидиране на големи площи растителност. Това предполага и значително по-големи разходи за борба с него.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%86

Подсъзнание или надсъзнание? :m1731:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
психокибернетика и биоенергия?

Бяла магия, вещерство?
Вие си ги избрахте!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Quote (selected)
Следва интервюто.
Аз пък, помислих че следва "Яна, телепортирай ме!"  :cool-1084:
 
Quote (selected)
Да попитам по-знаещите какво значи квалифиция в БАН по психокибернетика и биоенергия?
Нещо като "бионтек?"  :m1731:
 
Въпреки че не е лошо малко да дигнат хигиената в БАН.
Е примерно трите отрепки (от различни институти) дето твърдяха, че имало "османско присъствие", е не турско робство не им биха шута.
Мисирките също са мисирки. Ето от вчера -
http://www.bas.bg/2021/01/18/%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8-%d0%b7%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%81%d1%82%d0%bd%d0%b8%d0%ba-%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%b4%d1%81%d0%b5%d0%b4%d0%b0%d1%82%d0%b5%d0%bb%d0%b8-%d0%b8-%d0%b3%d0%bb%d0%b0%d0%b2%d0%b5%d0%bd/
, те обаче изровили неква ....... яна  :nuts:
« Последна редакция: Януари 19, 2021, 20:44:30 от 66 »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Подсъзнание или надсъзнание? :m1731:
Знание, джанъм, знание!  :t0328:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Религиозните тълкувания за храна винаги са ме впечатлявали:

 Nashe selo - shunka
https://www.youtube.com/watch?v=V8_8xbrjIJU

 :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
Детето, което чете, е възрастният, който успява

Четенето е основно умение, което децата трябва да научат, за да бъдат успешни в училище, а от там и в живота.

Защо? Защото четенето е необходимо, за да разберем повечето предмети. По-голямата част от учебния процес преминава в четене на написаното на дъската, в учебника или в помагалата, дадени от учителя. Способността да прочитат и разбират учебния си материал и да съумяват да си набавят допълнителна информация е от решаващо значение. Колкото по-добре чете детето, толкова по-лесно ще е за него да усвоява материала.

обаче
Quote (selected)
Технологичният век си има свои специфики, като например това, че трафикът на видеата е с 15 пъти повече, отколкото през 2017 г. Това е така, защото цели 59% предпочитат да гледат видео, отколкото да четат текст. Тъжно ви звучи? Не тъжете, може би това е новият начин да четем, но не текст, а жестове, лица, настроения, усмивки.

та така...

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Албания е изгонила вчера руски дипломат за нарушаване на противоепидемичните мерки срещу коронавируса, съобщи агенция Бета. Министерството на външните работи обяви дипломата Алексей Кривошиев за персона нон грата и му нареди да напусне Албания в срок от 72 часа, посочва БТА.
https://www.manager.bg/politika/albaniya-izgoni-ruski-diplomat-rusiya-opredeli-tova-kato-provokaciya
Айде и тия се записаха.
За шпионаж ще е да е смешно и го издокарали по линия на "пандемията". :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Албания е изгонила вчера руски дипломат за нарушаване на противоепидемичните мерки срещу коронавируса, съобщи агенция Бета. Министерството на външните работи обяви дипломата Алексей Кривошиев за персона нон грата и му нареди да напусне Албания в срок от 72 часа, посочва БТА.
https://www.manager.bg/politika/albaniya-izgoni-ruski-diplomat-rusiya-opredeli-tova-kato-provokaciya
Айде и тия се записаха.
За шпионаж ще е да е смешно и го издокарали по линия на "пандемията". :bigok:

Напълно в духа на новия сайбия.
Побързали са да ударят чело.
Доколкото си спомням има някаква Виенска конвенция.
Там дали пише нещо за нарушаване на противоепидемичните мерки срещу коронавируса?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Договорът изисква всички ратифицирали го държави „никога и при никакви обстоятелства… да не разработват, изпитват, произвеждат, създават, придобиват, притежават или складират ядрени оръжия или други ядрени взривни устройства“. Той забранява също всякакво предаване или използване на ядрени оръжия или ядрени взривни устройства и заплашването с употреба на подобни оръжия, изисква страните по него да насърчават подписването на договора от други държави“.
Според Фин договорът е „наистина, много важен“, защото сега ще се превърне в ключов нормативен документ заедно с Женевските конвенции за отношението към цивилните лица и войниците по време на война, и с конвенциите, забраняващи химическите, биологичните оръжия и противопехотните мини.
https://e-vestnik.bg/33554/vapreki-saprotivata-na-yadrenite-darzhavi-dogovorat-za-zabrana-na-yadrenite-orazhia-vleze-v-sila/
Това ООН става все по-смешно, забраната е за тези дето нямат, другите...
Бития бит ..., който има ще си има другите сами се отказват.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
https://www.manager.bg/biznes/nyama-da-ima-vrshchane-km-normalnoto-dokato-razvivashchiyat-se-svyat-ne-preodolee-krizata

Бих добавил и крив, но не толкова че в края да се върне на изходни позиции.
За разнообразие тази година "елита" си яде стридите в домашната кухня и дава акъл по нета на "прошляците".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Предприемач, инвеститор, бизнесмен - първите трима космически туристи!
https://www.manager.bg/vselena/predpriemach-investitor-biznesmen-prvite-trima-kosmicheski-turisti

Като сме почнали да се разграничаваме полово и професионално:
Предприемачът не е инвестиращ бизнесмен.
Инвеститорът не е предприемчив бизнесмен.
Бизнесменът не инвестира предприемчиво. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!