Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 22:11:57

Автор Тема: Нинова изгони бодигард от пленума  (Прочетена 18355 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #60 -: Юни 09, 2019, 17:33:31 »
БСП наследи от БКП структура от времето на партията държава.
Всякакви районни, регионални, селски, квартални платени структури, нормално е да не може да поддържа същия стандарт като една от всичките налични партии.

Това изобщо не е вярно! В БСП специално няма никакви платени структури. В герп има. За ДПС-то не знам.
Но в централата на БСП има щатни служители. Колко са - не знам. Без тях не може. Всяка партия си иска щатни апаратчици. Когато си малък е лесно да го правиш по идея и с малко средства, но когато имаш хиляди партийни организации и 70-80 000 члена, нещата искат доста по-професионално ръководене. И всичко е пари. 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23482
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #61 -: Юни 09, 2019, 17:38:20 »
Quote (selected)
В БСП специално няма никакви платени структури. В герп има. За ДПС-то не знам.

Съмнявам се, че например в Бургас, Варна, Пловдив........ няма платени щатни служители, координатори и гулайтери.
Може и да си прав, но има офиси вероятно има и служители някакви.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #62 -: Юни 09, 2019, 17:46:17 »
Съмнявам се, че например в Бургас, Варна, Пловдив........ няма платени щатни служители, координатори и гулайтери.

За тея големи градове не знам, но познавах лично бивш областен председател на БСП за Софийска област. Там нямаха. Тогава месечният им бюджет се връзваше около 600-700 кинта за цялата областна структура. За всичко.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #63 -: Юни 09, 2019, 17:48:00 »
Буратино, бъркаш Партия с Фабрика.
И едното и другото трябва да имат фронт-енд, едното обаче няма собствен приход, освен членски внос.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23482
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #64 -: Юни 09, 2019, 17:53:17 »
фронт-енд е с платени кикимори.
Може и да е от членски внос, техен бизнес.
За разлика от партията която има собствен приход ( членски внос ) фабриката има и собствен разход за суровини. Явно сметката е повече излиза с партиите иначе щяха да правят фабрики вместо партии, сдружения, с нестопанска цел и всякакви НПО.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #65 -: Юни 09, 2019, 17:55:38 »
Quote (selected)
Това изобщо не е вярно! В БСП специално няма никакви платени структури. В герп има. За ДПС-то не знам.
Но в централата на БСП има щатни служители. Колко са - не знам. Без тях не може. Всяка партия си иска щатни апаратчици. Когато си малък е лесно да го правиш по идея и с малко средства, но когато имаш хиляди партийни организации и 70-80 000 члена, нещата искат доста по-професионално ръководене. И всичко е пари. 
Може да сме в детски градини, ама все някакви дребни сметки може да направим. Като е тръгнало да се дават примери с БСП, да продължим.
Наличен материален актив - почти 1200 сгради 1.2 милиона лева сгради, не ги коментираме, но наеми и прочие... (на 80 члена се пада по един недвижим имот)
Налични 760 МПС 0.76 милиона лева за МПС. Ако допуснем, че и всяка секретарка, чистачка или пазач на щат в БСП са с по 1 служебно МПС ...
Разходи за парламентарни избори 2017 - 1.23 милиона лева (по отчет)
може и още, ама ще стане досадно...
ПС Коригирано след уместна забележка
« Последна редакция: Юни 09, 2019, 21:27:38 от Калинчо »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #66 -: Юни 09, 2019, 17:58:15 »
Quote (selected)
фронт-енд е с платени кикимори.
Безплатните свършиха с края на социализма.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23482
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #67 -: Юни 09, 2019, 18:02:53 »
Quote (selected)
фронт-енд е с платени кикимори.
Безплатните свършиха с края на социализма.
Значи пак си дойдохме на щатните структури, които според Калин не са малко даже конкурират някой транспортни фирми.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #68 -: Юни 09, 2019, 18:11:48 »
Братле, представи си че поради падане на тухла четворка си решил да ставаш партиец.
Как аджеба става тая работа в село Буратиново?
Нали някой кибик трябва да кибичи някъде и да те чака. Според теб безплатно.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #69 -: Юни 09, 2019, 18:12:38 »
Може да сме в детски градини, ама все някакви дребни сметки може да направим. Като е тръгнало да се дават примери с БСП, да продължим.
Наличен материален актив - почти 1200 сгради, не ги коментираме, но наеми и прочие... (на 80 члена се пада по един недвижим имот)
Налични 760 МПС. Ако допуснем, че и всяка секретарка, чистачка или пазач на щат в БСП са с по 1 служебно МПС ...
Разходи за парламентарни избори 2017 - 1.23 милиона лева (по отчет)
може и още, ама ще стане досадно...
добре де, не може ли да лъжеш по-умно? ето ти баланса на бсп за миналата година /цък/. та там си пише черно на бяло, че имат сгради за 1175 х.лв и коли за 760 х.лв.

между бройки и пари разлика правиш ли?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #70 -: Юни 09, 2019, 18:14:04 »
ама все някакви дребни сметки може да направим.

Типично по български! Дребни сметки на чужда кесия. И какво искаш да ни покажеш с тези числа? Че имат пари ли? Ми, нека имат, тебе кво ти бърка в боаза? За трийсе години са първа или втора политическа сила. Герп имат много повече пари. Ти имаш някакакви примитивни виждания, че партиите трябва да са бедни и да се хранят само с идеи. Не сме 19 век. Дал съм ти партийното финансиране в Германия, ама ти не го коментираш, а "изчисляваш" колко пари са необходими на една партия без да имаш представа как функционират партиите.
То и аз така мога да ти изчисля, че твоята заплата или пенсия е несправедливо висока, защото можеш да живееш с много по-малко.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #71 -: Юни 09, 2019, 18:14:56 »
колкото до щатния персонал - за 2018 бсп по отчет е платила 3 219 000 лв за заплати и 506 000 за осигуровки. вие си смятайте за колко човека са.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #72 -: Юни 09, 2019, 18:17:49 »
То и аз така мога да ти изчисля, че твоята заплата или пенсия е несправедливо висока, защото можеш да живееш с много по-малко.
И ще е много трудно да сбъркаш сметките. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #73 -: Юни 09, 2019, 18:22:04 »
между другото, на сайта на герб отчети за 2018 липсват. за 2017 имат 110 000 членски внос /бсп отчитат 938 000/. за 2017 герб отчитат изплатени заплати за 2 274 000 лв и осигуровки за 906 000.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #74 -: Юни 09, 2019, 18:23:34 »
нещо не ми се връзват съотношенията заплати:осигуровки при бсп и герб, но не знам кое колко би трябвало да бъде.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23482
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #75 -: Юни 09, 2019, 18:28:54 »
ГЕРБ са по-изрядни с осигуровките.
1/3 са осигуровки при нормалнозаплащане.
Или в БСП са платени малко, но високи заплати, над 2200 май не се начисляват осигуровки за горницата или за тях работят предимно пенсионери освободени от някой плащания.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #76 -: Юни 09, 2019, 18:32:48 »
ГЕРБ са по-изрядни с осигуровките.
1/3 са осигуровки при нормалнозаплащане.
Или в БСП са платени малко, но високи заплати, над 2200 май не се начисляват осигуровки за горницата или за тях работят предимно пенсионери освободени от някой плащания.

при герб са къде 40%. при бсп е напълно възможно да има пенсионери на заплата, като примерно овчаров.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23482
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #77 -: Юни 09, 2019, 18:36:30 »
Платените заплати с осигуровки в ГЕРБ са 3 180 000 общо. Тук така се смята.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #78 -: Юни 09, 2019, 18:41:37 »
И, Максимус, поздравления за темата!!!

Максимус, отново – поздравления за темата! :way_to_go-1308:

Щото не виждам къде можехме да се изнесем всички ние след НАВРЕМЕННОТО затваряне на предишната, която от тема „социология” се беше превърнала в тема „ДЕМАГОГИЯ”.  :aplause:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #79 -: Юни 09, 2019, 20:49:40 »
Кой затвори "социологията" - автора или модератора?
Искам да го поздравя за хигиенните навици.
Щото.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #80 -: Юни 09, 2019, 20:55:52 »
Те за тва ли се заселили тъдява :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #81 -: Юни 09, 2019, 21:00:41 »
Ъхъ!
Очаква се главния стратеК, мъ той малко зле с ориентацията, та ше се позабави.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23482
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #82 -: Юни 09, 2019, 21:05:35 »
Ъхъ!
Очаква се главния стратеК, мъ той малко зле с ориентацията, та ше се позабави.
Сега копа анализи с лопатката.
Като биткойни ги копа.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #83 -: Юни 09, 2019, 21:28:50 »
Quote (selected)
добре де, не може ли да лъжеш по-умно? ето ти баланса на бсп за миналата година /цък/. та там си пише черно на бяло, че имат сгради за 1175 х.лв и коли за 760 х.лв.

между бройки и пари разлика правиш ли?
Сбъркал съм, неумишлено, съжалявам. Наистина съм объркал бройки и пари и го коригирах. Останалото си е в сила, без промяна.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #84 -: Юни 09, 2019, 21:31:50 »
Quote (selected)
Типично по български! Дребни сметки на чужда кесия. И какво искаш да ни покажеш с тези числа? Че имат пари ли? Ми, нека имат, тебе кво ти бърка в боаза? За трийсе години са първа или втора политическа сила. Герп имат много повече пари. Ти имаш някакакви примитивни виждания, че партиите трябва да са бедни и да се хранят само с идеи. Не сме 19 век. Дал съм ти партийното финансиране в Германия, ама ти не го коментираш, а "изчисляваш" колко пари са необходими на една партия без да имаш представа как функционират партиите.
Сметката е и за моята кесия. Това дето си го вземат от членски внос (около 70 стотинки на член месечно) изобщо не ми е работа да го обсъждам. Останалите 95% са от данъкоплатски джоб и ще обсъждам колкото си искам, а партийците ще седят и ще козируват докато обсъждам.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23482
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #85 -: Юни 09, 2019, 21:33:01 »
Quote (selected)
добре де, не може ли да лъжеш по-умно? ето ти баланса на бсп за миналата година /цък/. та там си пише черно на бяло, че имат сгради за 1175 х.лв и коли за 760 х.лв.

между бройки и пари разлика правиш ли?
Сбъркал съм, неумишлено, съжалявам. Наистина съм объркал бройки и пари и го коригирах. Останалото си е в сила, без промяна.

То останалото не е много вече. Иначе и аз те цитирах за колите, сградите ми се видяха множко, ама за автопарка знае ли човек.
ЕС е вреден за вашето здраве!

gossinger

  • Гост
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #86 -: Юни 09, 2019, 21:38:52 »
Ъхъ!
Очаква се главния стратеК, мъ той малко зле с ориентацията, та ше се позабави.
Сега копа анализи с лопатката.
Като биткойни ги копа.

 :t0328: :t0328:

Без такива.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #87 -: Юни 09, 2019, 21:40:22 »
Quote (selected)
То останалото не е много вече. Иначе и аз те цитирах за колите, сградите ми се видяха множко, ама за автопарка знае ли човек.
Признавам, че съм сбъркал и заключенията са леко некоректни. В общи линии по отношение на наема. За останалото са си в сила. Нормално е да си плащаме за базовите партийни нужди. 3 милиона годишно за телевизия, 3 милиона за вестници, списания, подкрепи на социолози и прочие мадам вета - от членски внос ако обичате или от депутатските заплати.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #88 -: Юни 09, 2019, 21:58:22 »
Неколко въпроса:

1. Защо е субсидията?
2. Е ли субсидията знак, че гражданите имат материална връзка с тези, които управляват од тяхно име?
3. Е ли субсидията "акция" на данъкоплатеца ф предприятието "политическа система"?
4. Е ли премахването на субсидията знак, че държавата няма нужда од участието на данъкоплатеца ф политическата система, легитимираща съществуването на държавата?
5. Достатъчен ли е един лев, за да легитимира системата, легитимираща наличието на тая конкретна държава?
6. Един на месец, един на година или един за електорален цикъл?
7. Достатъчни ли са 11лв на глас за същите периоди?
8. Какво очакваме да получим срещу тоа 1лев/тези 11 лева?
9. Как да измерим ефекта од тези инвестиции?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #89 -: Юни 09, 2019, 22:04:39 »
Quote (selected)
9. Как да измерим ефекта од тези инвестиции?
Това не е инвестиция!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #90 -: Юни 09, 2019, 22:07:30 »
Quote (selected)
Това не е инвестиция!
а е...какво?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #91 -: Юни 09, 2019, 22:14:25 »
Инвестиция си е, в нормалност. Проблемът е че под някакво ниво и над друго ниво става безсмислена.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #92 -: Юни 09, 2019, 22:25:58 »
Разход. В случая държавен. Инвестиция е по-скоро ако някой чичо частник реши да инвестира.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #93 -: Юни 09, 2019, 22:26:04 »
Quote (selected)
Инвестиция си е, в нормалност. Проблемът е че под някакво ниво и над друго ниво става безсмислена.
предполагам, че е така. Проблемът е, че при около 48 милиарда лева годишен държавен бюджет нямам претстава кое ниво е недостатъчно и кое е оувъркил. Колко е е готоф да "даде" гражданинът за тва да се чуфства значим участник ф играта?

Пиша "даде" ф кавички, щото той теа кинти ги е дал ноо преди те да бъдат преразпределени ф тва конкретно перо од бюджета.
Щото не забелязвам у данъкоплатеца повишена активност по одношение на финансирането на църкви, метоси, манастири, плувни басейни по селата, трибуни на частни стадиони, възстановителни работи по пътища, които са били съсипани од фирми, строящи пътища с пари на данъкоплатеца и т.н.

Quote (selected)
Разход. В случая държавен. Инвестиция е по-скоро ако някой чичо частник реши да инвестира.
тва е ноо екзотична интерпретация, но фсе пак е интерпретация.

Кво печелят гражданите, ако държавата реши да спести тоа "разход"?
« Последна редакция: Юни 09, 2019, 22:29:24 от wreckage »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #94 -: Юни 09, 2019, 22:37:00 »
Ъхъ!
Очаква се главния стратеК, мъ той малко зле с ориентацията, та ше се позабави.
Сега копа анализи с лопатката.
Като биткойни ги копа.

 :t0328: :t0328:

Без такива.

Навреме!!!
:0013: :0013: :0013:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #95 -: Юни 09, 2019, 22:39:36 »
Сбъркал съм, неумишлено, съжалявам. Наистина съм объркал бройки и пари и го коригирах. Останалото си е в сила, без промяна.
:way_to_go-1308:

още нещо - не забелязах да начисляват амортизации, така че това трябва да е покупната цена. не знам имат ли право на амортизации или не - доста време мина, откак не се разправям със счетоводители.

и нито милион и нещо сгради, нито седемстотин и нещо хиляди за нови автомобили са неква велика сума.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #96 -: Юни 09, 2019, 23:27:42 »
шаренкова силно го люби станишев, ей я пак /цък/:
Quote (selected)
Светлана Шаренкова: Кои са ценностите на Сергей Станишев?!

...
Да не забравяме, че в „актива” на Станишев освен десетте изборни загуби от ГЕРБ е тежкото разделение в БСП през 2014 г., когато социалисти бяха „самоизключвани” от партията (с помощта на „уставния гуру” Димитър Дъбов) заради лични антипатии на
председателя.

И дали в ценностите и колективното начало на БСП влиза задкулисието на 2013 г., когато Станишев номинира пред медиите Пламен Орешарски за министър-председател, а не на партиен форум!?

Или това, че Орешарски и неговият финансов министър Петър Чобанов впоследствие бяха кандидат-президент и депутат от ДПС – това също ли е социалистическа ценност?

Ами номинацията на Петър Стоянович за министър на културата – десен журналист, публично обявил Вапцаров за терорист?

Може би в ценностите на българските социалисти е въвеждането на плоския данък или пък гаврата с поколения офицери от службите за сигурност на Република България, унизени с позорния Закон за досиетата, който Станишев и Румен Петков наложиха силово на парламента?

Или част от традициите на БСП е русофобията!?

Защото Станишев така и не изпълни конгресното решение от 2014 г. активно да работи за отмяна на антируските санкции - това той не направи нито в ПЕС, нито в ЕП и нито на срещите на левите министър-председатели в Европа.

Дали в социалистическите традициите се вписва подкрепата за Франс Тимерманс, след като станаха публични връзките му с международния спекулант Сорос, русофобските му изказвания и проимигрантска и проджендърска риторика?

Най-вероятно част от социалистическите идеали е Истанбулската конвенция, тъй като Станишев заплаши БСП с изключване от ПЕС, ако тя не приеме тази Конвенция.
...

gossinger

  • Гост
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #97 -: Юни 09, 2019, 23:32:42 »
Ъхъ!
Очаква се главния стратеК, мъ той малко зле с ориентацията, та ше се позабави.
Сега копа анализи с лопатката.
Като биткойни ги копа.

 :t0328: :t0328:

Без такива.

Навреме!!!
:0013: :0013: :0013:

 :t0328:

И без такива.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #98 -: Юни 09, 2019, 23:56:45 »
Quote (selected)
Да не забравяме, че в „актива” на Станишев освен десетте изборни загуби от ГЕРБ...
Не искам да се правя на станишевист, но е бил председател на БСП при три парламентарни избора, след два от които БСП е била управляваща партия. След 1990, общо БСП е била управляваща партия 4 пъти.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #99 -: Юни 10, 2019, 00:05:31 »
Quote (selected)
Да не забравяме, че в „актива” на Станишев освен десетте изборни загуби от ГЕРБ...
Не искам да се правя на станишевист, но е бил председател на БСП при три парламентарни избора, след два от които БСП е била управляваща партия. След 1990, общо БСП е била управляваща партия 4 пъти.
първият от тези избори е преди герб, а в третият - орешарски - герб побеждава бсп. така че написаното за загубите е вярно също толкова, колкото е вярно, че нинова загуби тези евроизбори, приположение че увеличи гласовете и мандатите на бсп.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #100 -: Юни 10, 2019, 00:34:27 »
след два от които БСП е била управляваща партия
Управляваща партия беше и е ДПС, а БСП на Станишев й стана параван. За което Станишев беше възнаграден с ранга Главен Почетен ПЕСоглавец.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #101 -: Юни 10, 2019, 08:04:10 »
Уф, това взе да омръзва, на мен поне отдавна!
Всичкото семе което можеше да бъде посято за Станишев, бе посято. Нищо ново не може да се каже, нито пък вижда се, може да промени нещо. Остава да гледаме резултатите от сеитбата, а и те вече са коментирани до омръзване. Заприличваме на кравите, дръгнещи се минавайки покрай някой сух дънер.Всяка новоотворена тема, в която се включва пенюгата, започва да оставя блудкав вкус. Или дори отвръщение.
Защо се самонаказваме, а?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #102 -: Юни 10, 2019, 10:22:07 »
Всяка новоотворена тема, в която се включва пенюгата, започва да оставя блудкав вкус.
:way_to_go-1308:

А пък аз колко нови думички покрай пенюгата научих тук! И все с такъв привкус.  :t0328:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #103 -: Юни 10, 2019, 10:33:10 »
след два от които БСП е била управляваща партия
Управляваща партия беше и е ДПС, а БСП на Станишев й стана параван. За което Станишев беше възнаграден с ранга Главен Почетен ПЕСоглавец.
мда, даже официално - станишев беше премиер с мандата на дпс.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #104 -: Юни 10, 2019, 10:38:06 »
иначе и днес любимата на фирмин вътрешна опозиция продължава да сипе порой от лъжи. днес мерджанов се е излял /цък/:
Quote (selected)
На въпрос откога БСП не се управлява демократично Мерджанов посочи решението за напускането на парламента. "Има решения, които не се знае как са вземани, в какъв кръг са обсъждани. Първоначално това мнение беше обявено пред обществеността и Националният съвет беше използван да подпечата предварително взети решения", посочи един от водачите на вътрешната опозиция. 

този се опитва да принизи нс до един нотариат, а това е в ярко противоречие с обективната действителност. ама опозиционери, кводагипрайш - като не могат с истина, пробват с лъжи. ако мине.



:t0328: Без лични нападки, защото ще бъда принуден да заключа и тази тема.
« Последна редакция: Юни 10, 2019, 12:00:29 от von Gossinger »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #105 -: Юни 10, 2019, 11:05:19 »
Quote (selected)
На въпрос откога БСП не се управлява демократично Мерджанов посочи решението за напускането на парламента. "Има решения, които не се знае как са вземани, в какъв кръг са обсъждани. Първоначално това мнение беше обявено пред обществеността и Националният съвет беше използван да подпечата предварително взети решения"

Ерго, ако не съм участвал АЗ при вземането на тези решения или пък, ако в последствие те не са ми били съобщени НА МЕН ЛИЧНО, значи не струват или изобщо не съществуват!  :ive_got_it-1379:
« Последна редакция: Юни 10, 2019, 11:12:34 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #106 -: Юни 10, 2019, 11:06:21 »
Ерго, ако не съм участвал АЗ при вземането на тези решения или пък, ако в последствие те не са ми били съобщени НА МЕН ЛИЧНО, значи не струват или изобщо не съществуват!  :ive_got_it-1379:
ами той е член на въпросния нс. затова твърдя, че лъже като разпран. ама толко си могат опозиционерите.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #107 -: Юни 10, 2019, 11:20:57 »
ами той е член на въпросния нс.

Извинявай, но от колко души се състои въпросният НС?

И какво е съотношението в него между ядрото и опозиционерите?

Щото и на мен вече почна да ми става интересно, ама да не ровя …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #108 -: Юни 10, 2019, 11:43:17 »
Извинявай, но от колко души се състои въпросният НС?

И какво е съотношението в него между ядрото и опозиционерите?

Щото и на мен вече почна да ми става интересно, ама да не ровя …

по списък са 185:
Александър Горчев Александров
Александър Тихомиров Симов
Ана Георгиева Пиринска
Ана Димитрова Ананиева
Анатоли Желязков Стоянов
Ангел Йорданов Вълков
Ангел Петров Найденов
Анна Георгиева Янева
Анна Николаева Славова
Антон Викторов Асиски
Антон Константинов Кутев
Апостол Иванов Димитров
Асен Димитров Гагаузов
Атанас Димитров Телчаров
Атанас Дочев Петков
Атанас Зафиров Зафиров
Атанас Петков Петков
Атанас Петров Костадинов
Атанас Стойнов Пъдев
Атанас Тодоров Мерджанов
Атанаска Михайлова Тенева
Божидар Иванов Йотов
Борис Цветков Цветков
Борислав Гуцанов Гуцанов
Боян Ангелов Иванов
Боян Валериев Балев
Бриго Христофоров Аспарухов
Валери Александров Сарандев
Валери Мирчев Жаблянов
Ваня Георгиева Маникатева
Ваня Дечкова Колева
Ваня Чавдарова Добрева
Васил Миланов Антонов
Велислава Иванова Дърева
Венцислав Велков Василев
Вера Антонова Аврионова
Вероника Атанасова Делибалтова
Весела Николаева Лечева
Веселин Владимиров Пенчев
Владимир Кръстев Москов
Вяра Емилова Йорданова
Галин Неделчев Дурев
Ганка Нинова Василева
Георги Александров Чакъров
Георги Вангелов Илиев
Георги Василев Георгиев
Георги Владимиров Юруков
Георги Георгиев Пирински
Георги Димитров Тодоров
Георги Страхилов Свиленски
Георги Тодоров Божинов
Георги Тодоров Гергов
Георги Тончев Кючуков
Георги Ченков Търновалийски
Георги Янчев Гьоков
Деница Златкова Златева
Денчо Стоянов Бояджиев
Десислава Георгиева Йорданова
Десислава Здравкова Таранова-Андонова
Десислава Петрова Калоянова
Деспа Маринова Точева
Деян Цанков Дечев
Димитър Бориславов Здравков
Димитър Георгиев Кочков
Димитър Стоянов Дъбов
Димитър Тодоров Генчев
Димитър Трифонов Здравков
Димитър Чавдаров Велков
Динко Вълчев Желев
Добрин Ненов Данев
Донка Иванова Михайлова
Дора Илиева Янкова
Драгомир Велков Стойнев
Евгени Захариев Кирилов
Евгений Герчев Кандиларов
Евдокия Славчова Асенова
Елеонора Георгиева Петрова
Емануил Александров Манолов
Емил Викторов Караиванов
Емил Димитров Райнов
Емил Минков Хумчев
Емил Страхилов Костадинов
Емилия Радкова Масларова
Жельо Иванов Бойчев
Жори Йорданов Алексиев
Захари Михайлов Захариев
Ивайло Валериев Петров
Ивайло Цветанов Лилов
Иван Данев Токаджиев
Иван Ивайлов Ченчев
Иван Максимов Пешев
Иван Тодоров Ибришимов
Ивелин Николов Николов
Ивелина Стилиянова Арсова
Ия Тодорова Петкова-Гурбалова
Йордан Стоянов Младенов
Калинка Иванова Николова
Калоян Драгомиров Паргов
Катерина Георгиева Янчева
Катя Николова Димитрова
Кирил Леонов Кирилов
Кирил Николаев Добрев
Кольо Йорданов Милев
Корнелия Петрова Нинова
Костадин Стоянов Паскалев
Красимир Митев Мирев
Красимир Христов Янков
Кристиан Иванов Вигенин
Кристина Максимова Сидорова
Крум Костадинов Зарков
Лало Георгиев Кирилов
Ленко Николов Петканин
Лъчезар Крумов Костов
Любомир Димитров Паунов
Любомир Пенчев Пантелеев
Любомир Чавдаров Любенов
Максим Николаев Мизов
Манол Трифонов Генов
Маргарита Иванова Петкова
Мариана Радева Бояджиева
Марин Василев Петков
Марияна Александрова Петрова
Мая Йорданова Димитрова
Мая Йорданова Шишкова
Милена Георгиева Хинкова
Милка Христова Христова
Милко Недялков Недялков
Милко Петров Багдасаров
Минчо Стойков Казанджиев
Мирослав Николов Михайлов
Мирослава Красимирова Гатева
Михаил Райков Миков
Момчил Стефанов Неков
Надя Граменова Младенова
Нели Иванова Николова
Ненко Викторов Темелков
Николай Асенов Тишев
Николай Георгиев Григоров
Николай Георгиев Иванов
Николай Пламенов Бериевски
Николай Стефанов Терзиев
Николинка Иванова Цолова
Орлин Георгиев Ваташки
Петър Василев Мутафчиев
Петър Колев Колев
Петя Димчева Михалевска
Пламен Димитров Чернев
Пламен Спасов Младенов
Рабие Лютвиева Кьосева
Радослав Георгиев Илиевски
Радослав Ненков Гайдарски
Румен Василев Гечев
Румен Данчев Банков
Румен Илиев Гунински
Румен Стоянов Овчаров
Румяна Кирилова Стоева (Сидерова)
Светла Маринова Бъчварова-Пиралкова
Светлана Иванова Такева
Светлана Стефанова Шаренкова
Свилен Маринов Атанасов
Сергей Дмитриевич Станишев
Силвия Данчева Чорбаджийска-Първановска
Силвия Тодорова Стойчева
Смиляна Николова Нитова-Кръстева
Спас Димитров Керимов
Стайко Иванов Генов
Станислав Иванов Владимиров
Станислав Христов Павлов
Стефан Иванов Бурджев
Стефан Ламбов Данаилов
Стефан Тодоров Стефанов
Стоян Михайлов Мирчев
Стоянка Иванова Балова
Таня Петрова Тодорова
Таско Михайлов Ерменков
Филип Стефанов Попов
Христо Иванов Белоев
Цветелина Върбанова Дамяновска
Цветелина Николаева Дочева
Чавдар Георгиев Георгиев
Юлиян Методиев Гошев
Юрий Леонов Асланов
Явор Бориславов Куюмджиев
Явор Илиев Гечев
Янаки Боянов Стоилов

съотношението не го знам, но очевидно е динамично, затова от време на време фирмин е щастлив.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #109 -: Юни 10, 2019, 11:44:37 »
 :thank_you-1098:

И малко коментари под същия цитат от „оттатък”. За размисъл. И за кеф!

Quote (selected)
– Шшшшт, чуйте плъховете как цирикат.

– Същите, които написаха "кървавото писмо" и свалиха Жан Виденов...

– Ненаялата се с власт "стара гвардия" която не можа да прости на Нинова, че им отне "наследствените" депутатски места.

– Румен Овчаров направо ги обвини, че за втори път искат да унищожат ръководството на партията само и само да си останат удобна опозиция.

– Цялото политическо статукво се е вдигнало да подкрепя Гергов и Станишев срещу Нинова.

– Тоя /Мерджанов/ да си наляга смрадливия задник.
:D
« Последна редакция: Юни 10, 2019, 11:53:08 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #110 -: Юни 10, 2019, 12:14:11 »
Цитат на: Джиджи
Quote (selected)
"наследствените" депутатски места

Цитат на: Firmin
"Партията е сложна йерархична мрежа на връзки и отношения, създавани десетилетия, поколения"
« Последна редакция: Юни 10, 2019, 12:16:53 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #111 -: Юни 10, 2019, 12:31:58 »
И да илюстрираме: „Шшшшт, чуйте плъховете как цирикат.”


Най–големият плъх, приликата е зашеметяваща ...  :aplause:


И ена мишка ... :cool-1084:
« Последна редакция: Юни 10, 2019, 12:44:01 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #112 -: Юни 10, 2019, 12:51:21 »
Quote (selected)
И ена мишка ...
И още ена:

Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #113 -: Юни 10, 2019, 12:57:44 »
И още една (Panzerkampfwagen VIII Maus):

Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #114 -: Юни 10, 2019, 12:59:28 »
Стига бе! Как се мишкомести с това чудо?! :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #115 -: Юни 10, 2019, 13:38:28 »
Стига бе! Как се мишкомести с това чудо?! :)

С две патерици :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #116 -: Юни 10, 2019, 13:46:05 »


 :cool-1084:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #117 -: Юни 10, 2019, 14:15:17 »


 :way_to_go-1308:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #118 -: Юни 10, 2019, 15:20:42 »
Ми тя, тъз темичка, заедно с предишната, си бяха от самото начало само за ЦВЕТНИ КАРТИНКИ. От животинския свят. Щото е разнообразен като политиката.

Има ени мънички, ама адски досадни като например таз Musca domestica.


Домашна муха   :bigok:

Или пък разноцветни, дето не мойш им определи от кой точно цвет са произлезли.


Оранжевоока дървесна жаба   :yes-1289:
« Последна редакция: Юни 10, 2019, 15:36:14 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Нинова изгони бодигард от пленума
« Отговор #119 -: Юни 10, 2019, 15:39:28 »
Джидж, ти да не си природозащитничка?
За/ради/ една модераторка питам. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!