Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 20:38:30

Автор Тема: #MeToo "погна" и Тръмп!?  (Прочетена 10436 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
#MeToo "погна" и Тръмп!?
« -: Юни 27, 2019, 20:55:29 »
Quote (selected)
Two women say writer told them of alleged Trump assault at the time


WASHINGTON (Reuters) - Two women have backed up writer E. Jean Carroll’s account of an alleged sexual attack by President Donald Trump more than 20 years ago, both saying in an interview published on Thursday that she had told them about it at the time.Speaking to the New York Times, they said Carroll told them Trump had overpowered her in a Bergdorf Goodman New York department store dressing room in late 1995 or early 1996 and penetrated her in an encounter lasting several minutes.
The women, author Lisa Birnbach and former news anchor Carol Martin, said they had given conflicting advice following the attack on Carroll, a longtime advice columnist for Elle magazine, on whether she should report the assault.
...
Повече от Reuters
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

AnonimusBG

  • Гост
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #1 -: Юни 27, 2019, 21:01:38 »
Ако ние спрем да си искаме от мацките какво трябва да чакаме?
Те да си искат от нас?
Как ще го наречем тогава?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #2 -: Юни 27, 2019, 21:02:12 »
А какво по дяволите е #метoо?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #3 -: Юни 27, 2019, 21:02:46 »
Фали се жената, друго е "да те е барал Президент" или поне тя да си мисли така.
Започвам да се радвам, че не съм "известен", че ще да има доста #MeToo
 :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #4 -: Юни 27, 2019, 21:34:53 »
А какво по дяволите е #метoо?
Me Too (или #MeToo) — популярный хештег, мгновенно распространившийся в социальных сетях в октябре 2017 года, подчёркивающий осуждение сексуального насилия и домогательств, получивший распространение в результате скандала и обвинений кинопродюсера Харви Вайнштейна. Считается, что именно в этом смысле данная фраза впервые была использована общественной активисткой Тараной Бёрк, а позднее была популяризована актрисой Алиссой Милано, которая предложила женщинам ставить лайк и делать перепост, чтобы поделиться своим печальным опытом.

 Wiki
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #5 -: Юни 27, 2019, 21:52:31 »
Quote (selected)
#MeToo "погна" и Тръмп!?

Ми те, МИ–ТУТАТА, май трябваше да започнат точно с него. :D
Въз основа на негови лични "признания"!  :too_happy-1067:
« Последна редакция: Юни 27, 2019, 22:02:24 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #6 -: Юни 28, 2019, 01:42:52 »
МИ–ТУТАТА
ми-тутките  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #7 -: Юни 28, 2019, 04:18:12 »
МИ–ТУТАТА
ми-тутките  :nuts:
А, в наше село имаше от всеки пол, никаква дискриминация! Даже мъжките митута бяха по-ценени в пресата, щото бяха по-редки.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #8 -: Юни 28, 2019, 08:51:19 »
Quote (selected)
Trump had overpowered her in a Bergdorf Goodman New York department store dressing room in late 1995 or early 1996 and penetrated her in an encounter lasting several minutes
Намирайки се на изключително оживено място, в течение на тези няколко минути и през ум не ѝ е минало да вика за помощ. Доколкото изобщо е издавала някакви звуци, те са били на задоволство – но тихо, за да не чуе някой и да попречи на мероприятието.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #9 -: Юни 28, 2019, 08:52:18 »
А какво по дяволите е #метoо?
"И мен ме таковаха"
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #10 -: Юни 28, 2019, 09:16:51 »
Дебелашките мачистки шегички тук няма как да отменят факта, че независимо от наличието или отсъствието на съпротива при нежелан сексуален контакт, жените го осъзнават като травма.

Днес голяма част от тях са успели, авторитетни и също така властни или дори овластени жени. Но травмата остава. И те решават да си решат проблема с нея. Класическият психотерапевтичен съвет е да се сподели. Да се изправят срещу факта на насилието и насилника и да ги назоват като такива. Named, shamed and blamed, насилникът се чуди откъде, по дяволите, му идва и това на главата. Доколкото в повечето случаи той не разпознава себе си в профила на насилник или счита, че това е в реда на нещата. В малкото случаи, когато това не е така, и в още по-малкото случаи, когато е носил, макар и потиснато, чувството за вина дълги години, това е и възможност за него. Съвсем не е сигурно, че би избрал да се възползва. Защото предразсъдъкът е тук. Наднича. Включително и от дебелашкия хумор, демонстриран по-горе. И това е джендър, да. Основано на дискриминиращи стереотипи насилие.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #11 -: Юни 28, 2019, 09:36:34 »
Quote (selected)
Днес голяма част от тях са успели, авторитетни и също така властни или дори овластени жени.
Които, представяйки се за жертви на потупване по задника, търсят популярност.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #12 -: Юни 28, 2019, 09:39:03 »
независимо от наличието или отсъствието на съпротива при нежелан сексуален контакт, жените го осъзнават като травма.

Мъжете също го осъзнават като травма. На никой не му е приятно гаджето да се съпротивлява. Освен това, леката съпротива е природно явление. Среща се при всички животни. Нито едно не се дава "от вратата".

Класическият психотерапевтичен съвет е да се сподели.

Ми, да споделят! На мама, на кака, на съседката. Защо ангажират фирмините от ПЕС?

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #13 -: Юни 28, 2019, 09:46:18 »
В случая става въпрос за застаряваща журналистка, която се опитва да вдигне шум около своя книга и така да повиши интереса (разбирай - продажбите).
По време на описвания инцидент тя е била на 55, а като гледам Мелания, Тръмп никак не ми прилича на геронтофил.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #14 -: Юни 28, 2019, 09:53:41 »
Quote (selected)
Които, представяйки се за жертви на потупване по задника, търсят популярност.

В тази формулировка се предполага, че фактът на "потупване по задника" е нелепо съвместяван с представата за жертва, като основание.

Но това е чисто "мъжка" гледна точка. Гледна точка в едно асиметрично обществено пространство. Ако непозната жена хване мъж за задника в магазина и му рече "Хубав задник!" в повечето случаи той ще почувства поласкан и, ограничена до това или с продължение, случката ще бъде тема на не една от последващите бирени вечери в сугубо мъжка компания.

Даже не смея да опиша обратната ситуация - когато мъж е хванал някъде и изрази одобрение за хванатото на непозната жена.

Технически, и спрямо закона, това си е сексуален тормоз. И води до тежка санкция.

Аз, обаче, искам да направя тук малък социален експеримент. Моля да обрисувате с епитети мъж на средна възраст, пострадал в такава ситуация от жена на средна възраст, подал оплакване в съда и осъдил я за сексуален тормоз. Дамите и джентълмените - отделно. Нека "етикирането" започне ... Сега! (И, моля, без уточняващи въпроси от рода на това а задникът му настина ли е бил толкова стегнат и а мацката бивало ли си я - ирелевантни и издаващи услужливата ви фантазия).


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #15 -: Юни 28, 2019, 10:06:53 »
В тази формулировка се предполага, че фактът на "потупване по задника" е нелепо съвместяван с представата за жертва, като основание.

Сега и "потупване по задника" ли го направихте кауза на ПЕС? И е видно, че си нямаш хабер. Никой не "потупва" задник. Потупва се по рамото, по главата. Задникът се пощипва, хваща с шепа и т.н.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #16 -: Юни 28, 2019, 10:35:59 »
Не съм и очаквал друго от otvrat - специалист по задниците с впечатляващ опит в пощипването и хващането в шепа.

Нека, прочее, приеме, че съм го потупал по рамото - "Браво, драги, браво ..."
« Последна редакция: Юни 28, 2019, 10:38:51 от Firmin »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #17 -: Юни 28, 2019, 10:42:50 »
На др. Фирмин, както винаги зает да се упражнява в протяжни словоизлияния по някаква своя тема, му убягва, че голяма част от митутките се оплакват от „насилие“, което не е съществувало и не съществува. Те просто лъжат. Затова историите са предимно отпреди двайстрийс години – иди че доказвай така ли е било. Кубрат Пулев го накиснаха без никакви доказателства дори за онзиденшна история, какво остава за някогашните. Митутството няма нищичко общо с правата на жените, то е просто тлъст бизнес. В ОАД са много изобретателни в правенето на пари от нищо.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #18 -: Юни 28, 2019, 10:45:30 »
Не съм и очаквал друго от otvrat - специалист по задниците с впечатляващ опит в пощипването и хващането в шепа.

Чак пък впечатляващ! Скромен опит, скромен! Писал съм анализ по темата, но съм го дал само на съседа, за да не се разгласява. Но ако в ПЕС ще правите Конвенция по въпроса - ще ви го предоставя.

AnonimusBG

  • Гост
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #19 -: Юни 28, 2019, 12:25:39 »
Покрай дебелашките мачистки шегички ми идва наум „Seksmisja“ на Махулски.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #20 -: Юни 28, 2019, 13:08:20 »
Quote (selected)
Които, представяйки се за жертви на потупване по задника, търсят популярност.

В тази формулировка се предполага, че фактът на "потупване по задника" е нелепо съвместяван с представата за жертва, като основание.

Между другото, създадена е цяла нова „култура на жертвите”, която обхваща и МеТоо–тата. Затова ще цитирам тук част от статия във в–к „Труд”, която съм използвала в темата ПОЛИТИЧЕСКАТА КОРЕКТНОСТ – догми, потърпевши и „жертви, която отворих преди време в Раздел „Култура”.

Quote (selected)
Култура на „жертвите”

Тази култура, покълнала и процъфтяла през последните няколко години, издигна виктимизацията като защитна преграда. Да си „жертва” е изключително удобна поза и комфортна позиция, която не ти отнема нищо, но пък ти дава приличен социален статут.

Първо, да се самонаречеш „жертва”, ти осигурява защита срещу последователите на правата вяра и мултикултурализма. Медии, общественици и фейсбукари се надпреварват да те венцеславят, само защото си се самообявил за жертва на нечие „потисничество”. Без значение дали някога си бил реално жертва или не; и

Второ
, културата на „жертвите” предполага събирането на глутници, които нападат всеки, който е повдигнал вежда срещу техните истерии. Как смееш да разкритикуваш някого?! И не знаеш ли, че той/тя е част от еди–коя–си уязвима група?! Така се изсипва Адът над главата ти …

Напоследък „жертвите” направиха едва ли не революция

Като се започне от МеТоо–тата и обидените от всякакви измислени „микроагресии”, стигайки до истеричните застъпници на разни спорни национални или международни документи.

За съжаление поп–културата на „жертвите” вече се е превърнала в обсесия. И тъй като в развитите западни общества реалните проблеми намаляха донякъде, те започнаха сами да си измислят нови.

в–к „Труд”, 1–2 юни 2019, хартиено издание /леко префасонирано!/

« Последна редакция: Юни 28, 2019, 13:17:02 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #21 -: Юни 28, 2019, 13:11:33 »
На др. Фирмин, както винаги зает да се упражнява в протяжни словоизлияния по някаква своя тема, му убягва, че голяма част от митутките се оплакват от „насилие“, което не е съществувало и не съществува. Те просто лъжат. Затова историите са предимно отпреди двайстрийс години – иди че доказвай така ли е било. Кубрат Пулев го накиснаха без никакви доказателства дори за онзиденшна история, какво остава за някогашните. Митутството няма нищичко общо с правата на жените, то е просто тлъст бизнес. В ОАД са много изобретателни в правенето на пари от нищо.

Може и кратко - в анаграмка, в пиктограмка, даже. Но ще се отвори голям санитарен полуден за почтения старец Ной. Не че не е свикнал да им рие на добичетата от ковчега, де.

Но да оставим хигиенните мероприятия. Какво ни казва, обаче, твоето словоизлияние, накратко, телеграфно даже?

Митутките лъжат тчк Насилие няма тчк Кубрат Пулев накиснат пример за това тчк

Интересно, дъщеря ти ако беше спортен журналист? Нямаш дъщеря? Добре. Или пък жена ти ако беше? И жена нямаш. Добре. Сестра ти ако беше? Боже, нямаш и сестра. Последен опит. Майка ти ако беше спортна журналистка и Кубрат Пулев я награби по телевизията? Сега да не ми речеш, че и майка си нямаш.


Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #22 -: Юни 28, 2019, 13:15:14 »
Quote (selected)
и Кубрат Пулев я награби по телевизията?
Ама тя оная си се слагаше със страшна сила, ако си гледал кадрите от преди "награбването".
Нормална мъжка реакция на нормални женски послания. От които Кубрат казват вече е излекуван.

П.П. За протокола - бокса за мен е глупост неземна, така че нямам някакви сантименти относно брата Пулев.
« Последна редакция: Юни 28, 2019, 13:18:42 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #23 -: Юни 28, 2019, 13:55:32 »
Quote (selected)
Интересно, дъщеря ти ако беше спортен журналист?
И т.н., и т.н., и т.н., и т.н. – дърдорене без връзка с казаното от мен. Иска му се на човека да ми възрази нещо, ама няма как.
Дали имам еди какви си близки от женски пол е абсолютно без отношение към написаното от мен за митутенето като бизнес. Човек, зает ката ден с правенето на задълбочени анализи за отговорни хора би трябвало да разбира тази подробност.
Отделно от това, определението „спортен журналист“ конкретно за онази  :t2407: буди насмешка и отвращение.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #24 -: Юни 28, 2019, 14:39:25 »
Quote (selected)
Нормална мъжка реакция на нормални женски послания.
ъхъ, той кво е криф, че тя се явява на ринга, облечена предизвикателно ф женски дрехи и търси контакт с него.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #25 -: Юни 28, 2019, 14:45:01 »
Quote (selected)
Нормална мъжка реакция на нормални женски послания.
ъхъ, той кво е криф, че тя се явява на ринга, облечена предизвикателно ф женски дрехи и търси контакт с него.
Ся, тя/то/онуй силно силиконизира/на/но, ама като са те блъскали час-два в главата стават грешки...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #26 -: Юни 28, 2019, 14:48:32 »
специално за колегите, които обичат да си образуват мнения на базата на трета ръка заглавия, предлагам текста на потърпефшата, която за разлика од оранжевия не само е грамотна, ами напрао е адски добра ф писането:

https://www.thecut.com/2019/06/donald-trump-assault-e-jean-carroll-other-hideous-men.html#_ga=2.216030806.1311924385.1561137461-253731036.1560541783

-----------
Quote (selected)
Ся, тя/то/онуй силно силиконизира/на/но, ама като са те блъскали час-два в главата стават грешки...

ъхъ, я да видим сега дали правилно съм те разбрал...начи момичето е виновно, щото първо не одговаря на твоите естетически критерии и фторо, щото с присъствието си е съблазнило индивит, който поради тва, че е бил бит по главата, не е фсъстояние да преценява послетствията од действията си.

Същият неспособен да преценява послетствията од действията си индивит е посъвместителство жиф пример за патриотизъм и българщина.
« Последна редакция: Юни 28, 2019, 14:56:09 от wreckage »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #27 -: Юни 28, 2019, 14:52:03 »
Насмешка и отвращение, честно казано, будиш ти. Наличието или отсъствието на сексуално посегателство или тормоз няма нищо общо с коя да е характеристика на "онази" - лична, а още по-малко и професионална. И вицепрезидентът на  Дондуков 2 и чочарката на входа на Варна са жени с равни права, които законът гарантира и защитава. И слава богу. Иначе светът щеше да е доста по-кофти място - с всички тези задръстени от предразсъдъци и комплекси смешници наоколо.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #28 -: Юни 28, 2019, 14:55:42 »
Quote (selected)
Ся, тя/то/онуй силно силиконизира/на/но, ама като са те блъскали час-два в главата стават грешки...

Това беше и правният съвет, който бих му дал, както споделих с жена ми, щом гледахме случката.
"Извинявам се и наистина съжалявам. Доста удари понесох в главата и адреналинът ми беше твърде висок. Може да съм бил еуфоричен доста над допустимата граница. Още веднъж се извинявам. Благодаря ви."

AnonimusBG

  • Гост
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #29 -: Юни 28, 2019, 14:57:52 »
специално за колегите, които обичат да си образуват мнения на базата на трета ръка заглавия, предлагам текста на потърпефшата, която за разлика од оранжевия не само е грамотна, ами напрао е адски добра ф писането:

https://www.thecut.com/2019/06/donald-trump-assault-e-jean-carroll-other-hideous-men.html#_ga=2.216030806.1311924385.1561137461-253731036.1560541783

Това което прочетох(вярно с преводача) ме кара да си мисля че тя си е за психиатрията.
Проблемът май е самата тя.
Как пък не е срещнала един нормален мъж през живота си.
Тя пише че става дума поне за 21 мерзавци в живота и.
Не е ли малко много?!
« Последна редакция: Юни 28, 2019, 15:22:36 от AnonimusBG »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #30 -: Юни 28, 2019, 14:58:48 »
Тоз горния аналлиз нали не е супер секретен да си го запазя за вечни времена?
Жените имали права. Закона ги пазел. Ми хубуу.
Ама в спорта ги делят, а най-забавното е че ги делят и шахмата.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #31 -: Юни 28, 2019, 15:03:22 »
Quote (selected)
Това което прочетох(вярно с преводача) ме кара да си мисля че тя си е за психиатрията.

AnonimusBG

  • Гост
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #32 -: Юни 28, 2019, 15:07:12 »
Quote (selected)
Това което прочетох(вярно с преводача) ме кара да си мисля че тя си е за психиатрията.
Имах предвид че английският ми е сакат и се налага да ползвам онлайн преводач.
Не виждам нищо странно.
Не го научих достатъчно езика.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #33 -: Юни 28, 2019, 15:13:57 »
Quote (selected)
Тоз горния аналлиз нали не е супер секретен

Както добре знаеш, ако тези, които са те обучавали, са те обучили добре, супер секретните анализи не съществуват. Самото споменаване на съществуването им, щото, вече е нарушение на режима на защита на класифицираната информация. Няма как, обаче, да си говорим за нещо, което го няма, нали? Това е удобство.  8)

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #34 -: Юни 28, 2019, 15:23:02 »
Тези, които ме обучаваха, не ме обучаваха на анализи.
Но както и да е, отдавна подозирах че си говорим за нещо което го няма.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #35 -: Юни 28, 2019, 15:28:47 »
Иначе светът щеше да е доста по-кофти място - с всички тези задръстени от предразсъдъци и комплекси смешници наоколо.

Ако анализираме постовете, на комплекси мирише повече от тези, които обявяват "потупването по задника" за ужасно престъпление.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #36 -: Юни 28, 2019, 15:38:11 »
Quote (selected)
Ако анализираме постовете, на комплекси мирише повече от тези, които обявяват "потупването по задника" за ужасно престъпление.

Зависи как гледаш на проявите на арогантно неуважение.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #37 -: Юни 28, 2019, 17:17:21 »
Това което прочетох(вярно с преводача) ме кара да си мисля че тя си е за психиатрията.
Проблемът май е самата тя.
Как пък не е срещнала един нормален мъж през живота си.
Тя пише че става дума поне за 21 мерзавци в живота и.
Не е ли малко много?!
Всъщност, става дума за списъка от 21 ПОДБРАНИ мерзавци, наоколо става дума за още много, ама много други мерзавци.
Само дето при все че е адски добра в писането, ми се струва, че определено послъгва. Да не кажа, че ментосва като възрастна майсторица на лъжици от определен етнос. На едно място се пита дали проблемът не е в това, че тя сама привлича мерзавци, и сама си отговаря, че това е вероятно. Ама то било така, защото била дълго живяла. Но ми се струва, че има още причини.
Да речем, ако се облечеш като девойче с понижена социална отговорност и пола, отидеш на среща в знаменит ресторант с шефа си, позволиш му това - онова в замяна на филе миньон, а после решиш, че си образец на възпитание, то се получава малко... абе да го наречем ... използвателско. По-добре от самото начало да се договаря цената, така ми се струва по-почтено в търговийката.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #38 -: Юни 28, 2019, 17:29:14 »
Quote (selected)
Да речем, ако се облечеш като девойче с понижена социална отговорност и пола, отидеш на среща в знаменит ресторант с шефа си, позволиш му това - онова в замяна на филе миньон, а после решиш, че си образец на възпитание, то се получава малко... абе да го наречем ... използвателско. По-добре от самото начало да се договаря цената, така ми се струва по-почтено в търговийката.

... обаче, годините минават. Девойчето става дама на зряла възраст, с достатъчно житейски опит да даде оценка на собственото си поведение. И тя едва ли е ласкава. Но въпросът е, каквато и да е тази самооценка или пък оценката, която друг би дал на поведението тогава и дори сега на девойчето, тя следва ли да повлияе на оценката, която даваме на консуматора, възползвал се от глупостта и или от моралната и пластичност. При това - срещу несъгласието и. В екип на тежководолаз или пък гола, както мама я е родила, когато жената казва "НЕ", това е "НЕ". Или? Какво?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #39 -: Юни 28, 2019, 17:33:02 »
Quote (selected)
В екип на тежководолаз или пък гола, както мама я е родила, когато жената казва "НЕ", това е "НЕ". Или? Какво?
Хм.... Хм..... Хм....................
Абе......
Аз да ти кажа, когато жената каже НЕ, това честичко означава ДА. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #40 -: Юни 28, 2019, 17:34:33 »
Quote (selected)
Да речем, ако се облечеш като девойче с понижена социална отговорност и пола, отидеш на среща в знаменит ресторант с шефа си, позволиш му това - онова в замяна на филе миньон, а после решиш, че си образец на възпитание, то се получава малко... абе да го наречем ... използвателско. По-добре от самото начало да се договаря цената, така ми се струва по-почтено в търговийката.

... обаче, годините минават. Девойчето става дама на зряла възраст, с достатъчно житейски опит да даде оценка на собственото си поведение. И тя едва ли е ласкава. Но въпросът е, каквато и да е тази самооценка или пък оценката, която друг би дал на поведението тогава и дори сега на девойчето, тя следва ли да повлияе на оценката, която даваме на консуматора, възползвал се от глупостта и или от моралната и пластичност. При това - срещу несъгласието и. В екип на тежководолаз или пък гола, както мама я е родила, когато жената казва "НЕ", това е "НЕ". Или? Какво?

Въпросът е имало ли е несъгласие тогава?
И каква е капитализацията сега?
Нищо лично. Просто бизнес и цифри(или числа както навремето ме поправи Фирмин).

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #41 -: Юни 28, 2019, 18:13:35 »
... обаче, годините минават. Девойчето става дама на зряла възраст, с достатъчно житейски опит да даде оценка на собственото си поведение. И тя едва ли е ласкава. Но въпросът е, каквато и да е тази самооценка или пък оценката, която друг би дал на поведението тогава и дори сега на девойчето, тя следва ли да повлияе на оценката, която даваме на консуматора, възползвал се от глупостта и или от моралната и пластичност. При това - срещу несъгласието и. В екип на тежководолаз или пък гола, както мама я е родила, когато жената казва "НЕ", това е "НЕ". Или? Какво?
При консуматора има неразбиране. Той си плаща и очаква нещо срещу заплащането. Това, че го е облякъл в по-парадна униформа и е избрал място, за което девойчето си мечтае, показва само, че той се движи в познати води. Когато едно "несъгласие" дойде твърде късно, може да остане незабелязано. Например, по съседство живее доберман, който инак е кротко добиче. В купата пред колибата му има кокъл. Аз му вземам кокъла, сядам срещу добермана и почвам да го облизвам тоз кокал, който той вече смята за свой. Доберманът ме трае известно време, но инстинктите почват да се разтичат и той се отправя към мен с твърдото намерение да си вземе неговото. Аз обаче скачам, хуквам нанякъде и не пускам кокала, а като се скрия зад вратата на дворния кенеф, почвам да се оплаквам какъв мерзавец е този доберман! А той не може да схване за какво беше цялата тарапана, а освен това е и без кокъл.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #42 -: Юни 28, 2019, 18:19:39 »
мъжете не беха ли свине, одкога станаха добермани?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #43 -: Юни 28, 2019, 18:33:15 »
мъжете не беха ли свине, одкога станаха добермани?
Господи, какви ли усилия са необходими да изкараш от нерви обикновен нерез?! Виж, ако е див, може и да стане, ама питомен...

AnonimusBG

  • Гост
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #44 -: Юни 28, 2019, 18:40:14 »
Ясно е че мадам която има отрицателен опит с поне 21 изроди през живота си е психиатрия.
Чакаме другите митута.
А може би мадам с 21 изроди е норма за митутата?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #45 -: Юни 28, 2019, 18:45:16 »
Ясно е че мадам която има отрицателен опит с поне 21 изроди през живота си е психиатрия.
Чакаме другите митута.
А може би мадам с 21 изроди е норма за митутата?
Жалко за девойчето. И хубавица, и умница, а и видимо не става дума за пари. Ама дето се казва, една жена може да различи 345 оттенъка на червеното, но нормален мъж от идиота - не винаги.
Уфф, само дето не си перат роклите в Америката нещо... Това четвърт век да си държиш непраната рокля в гардероба...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #46 -: Юни 28, 2019, 18:45:35 »
Quote (selected)
Насмешка и отвращение, честно казано, будиш ти
Доставя ми изключително удоволствие, когато някой опонент, в интелектуална немощ да възрази по същество, минава към лични нападки – единственото, с което е в състояние да реагира на ситуацията. Без да си дава сметка, че така затъва съвсем. Лъжата и опитите да се изражда спор в лични нападки са двете форми на най-изпаднало, най-низко форумно поведение.

AnonimusBG

  • Гост
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #47 -: Юни 28, 2019, 18:45:44 »
Интересно е тукашните дами как се отнасят към митутата?
Ако прочетем тяхното мнение може и да разберем нещо.
Естествено някои неща ги прочетохме.

AnonimusBG

  • Гост
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #48 -: Юни 28, 2019, 18:48:52 »
67
Както знаем те са много богати и всяка седмица си купуват нова рокля.
Защо да я перат?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #49 -: Юни 28, 2019, 19:02:42 »
67
Както знаем те са много богати и всяка седмица си купуват нова рокля.
Защо да я перат?
Не го разбирам. Четвърт век пазиш на дъното на гардероба си веществен спомен за това, което приемаш за унижение. Защо? Не е като да ти е последната рокля и утре няма с какво да отидеш на училище. Можеш да я подариш, да я продадеш, да я нарежеш на парцали в краен случай и да измиеш пода с нея. Но не, седи си и си чака времето. Мазохизъм или "приятно вспомнить", дето рекла бабичката от вица?

AnonimusBG

  • Гост
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #50 -: Юни 28, 2019, 19:16:10 »
67
Както знаем те са много богати и всяка седмица си купуват нова рокля.
Защо да я перат?
Не го разбирам. Четвърт век пазиш на дъното на гардероба си веществен спомен за това, което приемаш за унижение. Защо? Не е като да ти е последната рокля и утре няма с какво да отидеш на училище. Можеш да я подариш, да я продадеш, да я нарежеш на парцали в краен случай и да измиеш пода с нея. Но не, седи си и си чака времето. Мазохизъм или "приятно вспомнить", дето рекла бабичката от вица?
Опитах се да иронизирам, но явно не се е получило.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #51 -: Юни 28, 2019, 19:20:02 »
Quote (selected)
И хубавица, и умница, а и видимо не става дума за пари.
....
Уфф, само дето не си перат роклите в Америката нещо... Това четвърт век да си държиш непраната рокля в гардероба...
Хубавица е била някога, а сега - "приятно вспомнить". И не, става дума тъкмо за пари - пазената 25 години непрана рокля е капиталовложение 'за стари години'.
« Последна редакция: Юни 28, 2019, 19:24:18 от g_ringo »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #52 -: Юни 28, 2019, 19:20:29 »
 Мазохизъм или "приятно вспомнить", дето рекла бабичката от вица?

Много добре си се справила, разликата между оплакване и хвалба е много тънка. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #53 -: Юни 28, 2019, 19:36:37 »
Опитах се да иронизирам, но явно не се е получило.
Теб те разбрах, девойката не я разбирам...

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #54 -: Юни 28, 2019, 20:05:42 »
Много добре си се справила, разликата между оплакване и хвалба е много тънка. :t0328:
Ами, аз, къде ще се доредя! Като изчетох цялата тази сага, нещо остана да ме нервира, не като спомен от текста, а спомен от стилистиката на текста. Мдаа, редакторът(ката) е допуснала капитална грешка с края. Той не отговаря на началото. Последното описание - което би трябвало да е зловеща поанта - се чете като любовно послание. Со все спомени, признания в бъзливост и глупост, обяснения на невъзможни ситуации и душещипателно признание за малката черна рокля и последния секс.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #55 -: Юни 28, 2019, 21:48:56 »
качеството на текста е супер, което е съфсем нормално за свръхпопулярна и свръхкадърна журналистка и модераторка.

Но понеже фсички изхождате од презумпцията, че тя хем си го е търсила, хем няма такова нещо, хем е дърта и не става, а оранжевият въопще не е апсолютен гъз с дълго досие ф тая област, съдържащо достатъчно самопризнания хвалби кви ги е дървил с отсрещния пол, предлагам ено елементарно упражнение:

Опитайте за момент да допуснете, че написаното е вярно.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #56 -: Юни 28, 2019, 21:52:07 »
качеството на текста е супер, което е съфсем нормално за свръхпопулярна и свръхкадърна журналистка и модераторка.

Но понеже фсички изхождате од презумпцията, че тя хем си го е търсила, хем няма такова нещо, хем е дърта и не става, а оранжевият въопще не е апсолютен гъз с дълго досие ф тая област, съдържащо достатъчно самопризнания хвалби кви ги е дървил с отсрещния пол, предлагам ено елементарно упражнение:

Опитайте за момент да допуснете, че написаното е вярно.
Лично аз го вярвам, както и вярвам, че тогава е била поласкана, сега обаче времената са други що и сега да не се накефи? :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #57 -: Юни 28, 2019, 22:01:06 »
Опитайте за момент да допуснете, че написаното е вярно.
Допуснах. После като човек носещ чорапогащник от време на време, се опитах да си представя акробатиката. Или дамата чудовищно ласкае президента, или има нещо недоизказано.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #58 -: Юни 28, 2019, 22:04:50 »
току-що ми каза, че не можеш да допуснеш, защото не си била фтова положение и ти е трудно да си го претставиш.


AnonimusBG

  • Гост
Re: #MeToo "погна" и Тръмп!?
« Отговор #59 -: Юни 28, 2019, 22:10:03 »
Опитайте за момент да допуснете, че написаното е вярно.
Допуснах. После като човек носещ чорапогащник от време на време, се опитах да си представя акробатиката. Или дамата чудовищно ласкае президента, или има нещо недоизказано.

Няма лошо според последните тезиси  и други да носят чорапогащници ако им харесва.
Ба ти и сюрреализма някакъв човек с чорапогащник ласкае президента на САЩ.
Все още не са избрали нужния човек.
Лека полека може да стигнат и до там.