Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 14:10:04

Автор Тема: Сагата с апартаментите  (Прочетена 85525 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #180 -: Март 22, 2019, 18:40:01 »
в рамките на закона - само умерен прогрес
Quote (selected)
Партията на умерения прогрес в рамките на закона заявява, че що се отнася до международното положение, то наистина е толкова лошо, че само взривяването на Земното кълбо може да попречи на всеобщата икономическа катастрофа. (Продължителни възгласи: „Браво!“) Из „Протокол на ІІ конгрес на Партията на умерения прогрес от 1921 г.“
Туй вашто ми прилича на "културната норма при пиенето" - преди години (преди да избухне демокрацията" във в. "Култура" прочетох някаква префърцунена статия относно пияческите примички, тинтири-минтири, на там се споменаваше още тълкуваше тази културна норма на пиене, която за различните хора, полове, възрасти, ситуации била различна, но се свеждала до количеството, което съответният пияч можел да си позволи да изпие и да се прибере нормално до местоназначението си. Та така и с вашия умерен прогрес.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #181 -: Март 22, 2019, 18:40:32 »
Цъкни и няколко СДС-та. И все пак БеЦеПе-то водят.
за чий са ми седесета, нали идеше реч за баци и бсп? изчислено в дни имаш един орешарец разлика.

Да си имаш. Лешников, пардон Орешарски що го пишеш комонис, като е бил зам.мин в някво дясно на Костов и си е десен по принцип?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #182 -: Март 22, 2019, 18:40:45 »
Малийй вий толкова сте напреднали с матряла че се отказвам! Я да си налея аз и да  съм сеирджия!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #183 -: Март 22, 2019, 18:44:33 »
Да си имаш. Лешников, пардон Орешарски що го пишеш комонис, като е бил зам.мин в някво дясно на Костов и си е десен по принцип?
щото правителството се води на сметката на станишев като пръв бесепеец тогава.
« Последна редакция: Март 22, 2019, 18:48:00 от onzi »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #184 -: Март 22, 2019, 18:46:32 »
очевидно са намерили някакъв апартамент и на нинова. ето я от днес, от фокус /цък/:

Quote (selected)
Скандалът с апартаментите на властта не е поредното петно, което Борисов ще изчисти от костюма си, който вече целият е в петна. Това каза лидерът на БСП Корнелия Нинова по време на пресконференция във връзка с темата за апартаментите на властта, предаде репортер на Агенция „Фокус“.

Във връзка с появилата се информация за неин апартамент, Нинова отговори: „Този апартамент е закупен преди 19 или 18 години, когато нито съм участвала в политиката, даже не съм имала идея да участвам в нея, камо ли да бъда председател на БСП. Ситуацията е несравнима. Управляващите днес си купуват апартаменти при тези условия, за които знаете. Отхвърлянето на техния проблем, връщайки 20 години назад в съвсем различна ситуация, при различни цени няма да ги спаси в положението, в което се намират“, допълни Нинова. „Това, което се случва сега е най-добрият синтез на модела „ГЕРБ“. Това не е просто един изолиран случай. Не е просто поредното петно, което г-н Борисов смята, че така ще изчисти от костюма си. Той вече целият е в петна. Това е модел, който има поне 3 характеристики. Първата - приемане на закони в услуга на бизнесмени и олигарси. Нашата теза е, че корупцията вече е държавна политика, разписана в закона. Цветанов и ГЕРБ приеха закон, който облагодетелства фирмата „Артекс“. Втората характеристика е политическият рекет като модел на управление. Няколко дни преди да си купи апартаментите г-н Цветанов е започнал проверка срещу тази фирма. След което, като е купил апартаментите, проверката е приключила“, заяви Нинова. По думите ѝ третата характеристика е, че хората във властта не плащат данъци. „Държавната хазна е ощетена от тези занижени цени“, подчерта Нинова.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #185 -: Март 22, 2019, 18:46:46 »
Туй вашто ми прилича на "културната норма при пиенето" - преди години (преди да избухне демокрацията" във в. "Култура" прочетох някаква префърцунена статия относно пияческите привички, тинтири-минтири, на там се споменаваше още тълкуваше тази културна норма на пиене, която за различните хора, полове, възрасти, ситуации била различна, но се свеждала до количеството, което съответният пияч можел да си позволи да изпие и да се прибере нормално до местоназначението си. Та така и с вашия умерен прогрес.
:way_to_go-1308:

То и на мен на тва ми прилича, ама тогаз са забра'или джендърите, въпреки че още ги нямаше ...

И един въпрос: А оттогава насам не са ли измислили неква друга културна норма, например ... ... ...  на ядене?   :too_happy-1067:
« Последна редакция: Март 22, 2019, 18:55:15 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #186 -: Март 22, 2019, 18:51:20 »
Туй вашто ми прилича на "културната норма при пиенето" - преди години (преди да избухне демокрацията" във в. "Култура" прочетох някаква префърцунена статия относно пияческите привички, тинтири-минтири, на там се споменаваше още тълкуваше тази културна норма на пиене, която за различните хора, полове, възрасти, ситуации била различна, но се свеждала до количеството, което съответният пияч можел да си позволи да изпие и да се прибере нормално до местоназначението си. Та така и с вашия умерен прогрес.
:way_to_go-1308:

То и на мен на тва ми прилича, ама тогаз са забра'или джендърите, въпреки че още ги нямаше ...  :sad-3295:
съмнявам се, че хашек е знаел думата джендър...
Quote (selected)
Може би най-великият чешки писател, Ярослав Хашек, автор на може би най-европейския роман „Добрият войник Швейк”, в който са омешани почти всички нации от днешния ЕС, през 1911 г. основава с приятели Партията на умерения прогрес в рамките на закона – т. нар. Бирена партия. Всичко е уж на шега, но е и съвсем наистина. Конгресите на партията се провеждат в бирарии, Хашек издава цяла книжка със заглавие „Историята на Партията на умерения прогрес”.

На изборите през 1911 г. Хашек написва манифест на партията, който подиграва политиците, а партията му издига кандидатурата му за депутат. Още преди войната Хашек пише разкази за приключенията на добрия войник Швейк. Постъпва в армията и вижда цялата война отвътре, по фронтовете и лазаретите, като дори попада в руски плен. След войната започва да пише роман, в който са събрани приключенията на неговия герой Швейк, преживени от самия него по време на войната.


Ярослав Хашек (третият отляво надясно) със свои приятели основали партията през 1911 г.

Романът е пълен с пиянски истории, и е цял справочник за питиета. Изреждат се велики чешки бири, някои от които днес не се продават никъде, освен наливно в малки пивоварни към ресторанти в Чехия.
След Първата световна война Хашек демонстративно разпуска Партията за умерен прогрес в рамките на закона, с ироничния мотив, че програмата й била изцяло открадната от чешката социалдемократическа партия. После я основава отново, на събрание в ресторант в Прага.

още - цък

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #187 -: Март 22, 2019, 18:58:32 »
Великолепна кръчма, май на Вацлавака беше!
Влизаш, сядаш, носят ти бира.Пиеш свършваш, носят нова.Пристига поръчката за ядене и те питат - а бира ще поръчате ли?
Кееееф! За мен бирата е чешка и други!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #188 -: Март 22, 2019, 18:59:31 »
А ти, onzi, кАжи за некви други културни норми – се едно какви, квито ти хрумнат ...  :cool-1084:
« Последна редакция: Март 22, 2019, 19:01:54 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #189 -: Март 22, 2019, 19:00:45 »
видният гъзознаменен дабългарин се е изокал, дачков и той.

знамето /цък/:
Quote (selected)
Гледам, че ГЕРБ-аджийската пропагандна машина е обхваната от тотална истерия и почват да леят всевъзможни лъжи във всички посоки, с надеждата да замажат скандала с "Артекс".

Знаят добре, че Цветанов и другите любители на псалмите и ВИП-траповете от върховете на партийната номенклатура са политически трупове. От цялата история смърди. Излизат нови и нови подробности. Замесените се бранят с невъобразими тъпотии. В "Артекс" тепърва ще се очертават като “приятели на партията”, ще изплуват още гешефти, пасове и обвързаности. Медийният бараж се пропуква. ВИП асансьорът ще остане част от бранда на ГЕРБ, както лъвчето е част от този на СДС. Дори в режими като Борисовия, такова нещо не може да остане безнаказано.
...

дачков /цък/:
Quote (selected)
Мисля, че Цветанов е приключен. Американците го издигнаха, те си го и отстреляха. Чрез него, разбира се, и Борисов, пише журналистът Явор Дачков.
Бойко да хвърля пешкира! Или поне да изтърве Цецо на цимента пред блока на "Артекс".
...
Искам да кажа, че можеше да си спестим десет години ГЕРБ. Независимо, че "Свободна Европа" се издържа от ЦРУ, така нареченият антикорупционен фонд е фондацията, през която се финансират партийните дребосъци вдясно с парите на "Америка за България", а сегашните публикации са по-скоро добре обмислена кампания срещу Цветанов и ГЕРБ, отколкото журналистическо разследване (апартаментът е купен преди година) се радвам, че "Свободна Европа" го направи! По-добре късно отколкото никога. И по-добре апартаментите на властта, отколкото извадени от нафталина истории за ДС и съветския съюз при Брежнев.
...

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #190 -: Март 22, 2019, 19:01:14 »
ето ви една тревожна новина, от времето на първото Му правителство - как да не се тревожи човек - вече върви последното https://dariknews.bg/novini/interviu/ekspert-na-szo-bylgarite-piqt-vse-po-malko-678354

В тази своеобразна класация България се нарежда на 30-то място по употреба на алкохол. За България в сайта на СЗО е констатирано, че при 7,7 млн. население, от което 86% е над 15 години, се консумира 12,4 литра алкохол на човек годишно. Близо 45% от българите консумират чист алкохол, 22% - вино и 32% - бира. Данните на СЗО сочат, че близо една трета от българите въобще не консумират алкохол, а около 17% употребяват по 50-60 грама алкохол през седмицата.
И това през 2011, малейййй.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #191 -: Март 22, 2019, 19:02:45 »
буря в чаша вода, или в локва, по-подходящо за случая
тази пасмина дойде от борчески групировки, със съмнения за участие в тежки престъпления
и бе избрана с аплодисменти, като отмъстители
сега някакви апартаменти , които били купени евтино , са насочили дула срещу тях
ето това е нещо, което пробожда нашего брата, народа, в сърДцето
апартамент! евтин! о Боже!
това ни е по ума, по силите ни е да го проумеем
че са прости, без управленски капацитет, арогантни и развращаващи обществото от глупост - какво ни пука, това ни е по мярка
сега обаче били купили апартаменти по данъчна оценка - оооо, ма как е възможно,чудо нечувано, не го бяхме видели досега
ама ако се замислим, от нас колко примерно не са правили такива сделки?
сигурна съм, че имат документи за всичко, всичко е законно - тогава ще кажем, ама морал
морал ли?
не е това -  много са прости,трябва да бъдат свалени веднага, трябва да им се противопостави сила с потенциал да управление , личности и идеи
това трябва, но няма
апартаментчетата са кауза пердута :image008:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #192 -: Март 22, 2019, 19:04:01 »
Близо 45% от българите консумират чист алкохол
тва не може да е вярно, не познавам човек, дето да лочи чист спирт.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #193 -: Март 22, 2019, 19:12:33 »
Лилиън, ти ем твърдиш, че евтините апартаментчета пробождат в сърДцето плебса, точно той и електората на ГРОП, ем твърдиш, че това е кауза пердута.
Малко ми иде сложна тая логика, шъ знайш!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #194 -: Март 22, 2019, 19:12:45 »
Quote (selected)
Гледам, че ГЕРБ-аджийската пропагандна машина е обхваната от тотална истерия и почват да леят всевъзможни лъжи във всички посоки, с надеждата да замажат скандала с "Артекс".

Знаят добре, че Цветанов и другите любители на псалмите и ВИП-траповете от върховете на партийната номенклатура са политически трупове. От цялата история смърди. Излизат нови и нови подробности. Замесените се бранят с невъобразими тъпотии. В "Артекс" тепърва ще се очертават като “приятели на партията”, ще изплуват още гешефти, пасове и обвързаности.

Медийният бараж се пропуква. ВИП асансьорът ще остане част от бранда на ГЕРБ, както лъвчето е част от този на СДС.

Дори в режими като Борисовия, такова нещо не може да остане безнаказано.
  :bravo-1290:

Радане, знаех си аз, че да се обадиш даже и от "отвъдното", пак ще кажеш нещо вярно и смислено!!! :b0315:
« Последна редакция: Март 22, 2019, 19:15:43 от Джиджи »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #195 -: Март 22, 2019, 19:15:06 »
Близо 45% от българите консумират чист алкохол
тва не може да е вярно, не познавам човек, дето да лочи чист спирт.
Не съм аз, дето вика принца "аз невинен" - цитирам некъф от СЗО, и пътечка съм дал, чети - пиши и други "странни" (не срамни) работи.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #196 -: Март 22, 2019, 19:18:40 »
Лилиън, ти ем твърдиш, че евтините апартаментчета пробождат в сърДцето плебса, точно той и електората на ГРОП, ем твърдиш, че това е кауза пердута.
Малко ми иде сложна тая логика, шъ знайш!
пробождат го, ама иска , не те да не правят така, а той да се докопа до същото
това, което се вълнува сега е на повърхността, една привидност "така се прави"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #197 -: Март 22, 2019, 19:18:52 »
Quote (selected)
се консумира 12,4 литра алкохол на човек годишно.
Фелдкурат,
дай да се уточним - какво значи 12 литра алкохол.Какъв - бира? Мизер!
12%, вино - също мизер!
40% - започва да става интересно, но не и нещо особено. 365 дни по 50 грама ракия вечер правят над 18 литра.
Чист алкохол, приведено към него?
Това вече е по 100 млл. ракия, водка, уиски,...в 300 от тези 365 дни.И НИЩО ДРУГО  през годината - биричка, винце по повод прадник...ньееее.
Е, ай ся оцени тези 12 литра алкохол, дори и да са чист, 100% етанол.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #198 -: Март 22, 2019, 19:20:52 »
Quote (selected)
Знаят добре, че Цветанов и другите любители на псалмите и ВИП-траповете от върховете на партийната номенклатура са политически трупове.
а, да видим дали ще стане така?
готова съм да залагаме :smokin:

п.п. има само едно ,което ме гложди -дали пък не е междуособица, тогава не мога заложи нищо
« Последна редакция: Март 22, 2019, 19:23:11 от Lillian »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #199 -: Март 22, 2019, 19:23:36 »
Quote (selected)
а той да се докопа до същото
Съгласен!
Цялото съществуване на ГРОП се дължи на това - решиха некои, че сега те ще се докопат...чрез ГРОП.
Е, не се докопаха!
Дали пък плебса е толкова тъп, че не може да събере 2 и 2 и да види, че трябва да залага на друг кон*?
Не съм готов да твърдя обратното, но минаха доста годинки, та колкото и да е тъп, може пък на ниво сфинктер да го е почувствал, знай ли човек?
*Въобще не уточнявам кой е другия кон, вече постнах, че май още не е изработен от кукловодите, но не изключвам дори възраждане на катъра СДС, ДСБ, Дай БГ...който и да е.
« Последна редакция: Март 22, 2019, 19:27:34 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #200 -: Март 22, 2019, 19:24:10 »
Quote (selected)
се консумира 12,4 литра алкохол на човек годишно.
Фелдкурат,
дай да се уточним - какво значи 12 литра алкохол.Какъв - бира? Мизер!
12%, вино - също мизер!
40% - започва да става интересно, но не и нещо особено. 365 дни по 50 грама ракия вечер правят над 18 литра.
Чист алкохол, приведено към него?
Това вече е по 100 млл. ракия, водка, уиски,...в 300 от тези 365 дни.И НИЩО ДРУГО  през годината - биричка, винце по повод прадник...ньееее.
Е, ай ся оцени тези 12 литра алкохол, дори и да са чист, 100% етанол.

Става въпрос за обратното - народа си купува етанол, малко водица, есенцийка и воаля двайсгодишно уиски!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #201 -: Март 22, 2019, 19:27:10 »
пробождат го, ама иска , не те да не правят така, а той да се докопа до същото
това, което се вълнува сега е на повърхността, една привидност "така се прави"
тва звездите ли ти го говорят? щото аз искам освен те да не правят така, тези дето са правили така да ходят при бай ставри. и нямам никакво, ама никакво желание да се докопвам "до същото".

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #202 -: Март 22, 2019, 19:32:42 »
Мики, това е въпрос на качество, макар че един съсед по вила, чистокръвен сицилианец, ме черпи с лимоничело, негово си производства със сицилиански лимони...прекрасна лятна напитка. Водкаджиите биха били доволни - ми то си е чист спирт разреден с ...вода!Нещо друго?
Всъщност е въпрос на вкус и разбирания.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #203 -: Март 22, 2019, 19:35:02 »
Quote (selected)
очевидно са намерили някакъв апартамент и на нинова.
Три имотеца са (придобивани 1999 и 2004). Хайде да оставим един гараж, другите две недвижимости са закупени на интересни цени, според декларацията. Цял легион разноцветни политици имат имоти купени на интересни цени, според декларациите.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #204 -: Март 22, 2019, 19:52:25 »
А, и Лилето се обадило!

буря в чаша вода, или в локва, по-подходящо за случая

Тцъ! „Локвата” е с размера на Бургаския залив, стигащ чак до „Меден рудник”, ако не греша.  :nuts:

По останалите ти „философии” за евтините апартаменти и „нашего брата” няма да разсъждавам, щото с това, дето си го написала, излизаш тук точно като представител на „нашего брата”.

Тъй като не става въпрос единствено за „евтини апартаменти”, а за престъпване на закона ЗАЩО тез апартаменти са продадени точно на тези хора и ЗАЩО са толкоз евтини.

Quote (selected)
ама ако се замислим, от нас колко примерно не са правили такива сделки?

Аз не съм! А ти, си ли?! И приключвам със следното:

Quote (selected)
сигурна съм, че имат документи за всичко, всичко е законно
апартаментчетата са кауза пердута
  :t2654:


« Последна редакция: Март 22, 2019, 19:55:37 от Джиджи »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #205 -: Март 22, 2019, 19:52:42 »
Калинчо, жената тази вечер оДговори съвсем нормално на тези въпроси-закупени са тогава, когато нито е била политик, оД който зависи нещо, нито е време, когато беше ясно кое колко и защо толкова струва.
Несполучлив опит на ГРОП за контра. Ще опитат пак, но дано да е с друго. Тва е нефелно.Вече в оня форум опитаха с тези лисчета.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #206 -: Март 22, 2019, 20:02:57 »
Лилиън, ти ем твърдиш, че евтините апартаментчета пробождат в сърДцето плебса, точно той и електората на ГРОП, ем твърдиш, че това е кауза пердута.
Малко ми иде сложна тая логика, шъ знайш!
пробождат го, ама иска , не те да не правят така, а той да се докопа до същото
това, което се вълнува сега е на повърхността, една привидност "така се прави"
Фсеки изхожда от себе си, мило Лиле! Нъл тъй???  :raspberry:

И ми е интересно що говориш ф трето лице, а не говориш лично за себе си?!  :m1728:
« Последна редакция: Март 22, 2019, 20:05:09 от Джиджи »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #207 -: Март 22, 2019, 20:05:40 »
Quote (selected)
Аз не съм! А ти, си ли?!
аз да Джидже,
а и поради работата ми, имам доста години наблюдения върху сделките с имоти
данъчната оценка е неприложима само при сделки ,когато се учредява законова ипотека
е и при сериозен морал  :smokin:
« Последна редакция: Март 22, 2019, 20:20:09 от Lillian »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #208 -: Март 22, 2019, 20:06:59 »
Калинчо, жената тази вечер оДговори съвсем нормално на тези въпроси-закупени са тогава, когато нито е била политик, оД който зависи нещо, нито е време, когато беше ясно кое колко и защо толкова струва.
Несполучлив опит на ГРОП за контра. Ще опитат пак, но дано да е с друго. Тва е нефелно.Вече в оня форум опитаха с тези лисчета.
Въпросът не е за Нинова, а че не тя е човекът който може назидателно да сочи с пръст. При първия имот, преди закупуването е била следовател, след това назначена на управленска длъжност в държавно дружество след което го е купила, според декларацията, за 115 евро на квадрат. Другият имот е купила за 120 евро на квадрат, като управител и приватизатор пак на държавно дружество. Вярно е, че онези години бяха мътни, но имотите в София бяха на доста по-високи цени. Има гербаджии с доста по-скандални имущества, знаят се много добре, но за тях всички морализатори от противниковите отбори си траят.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #209 -: Март 22, 2019, 20:08:27 »
Quote (selected)
Фсеки изхожда от себе си, мило Лиле! Нъл тъй???  :raspberry:
стига се лензи ,Джидже!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #210 -: Март 22, 2019, 20:09:42 »
Калинчо, жената тази вечер оДговори съвсем нормално на тези въпроси-закупени са тогава, когато нито е била политик, оД който зависи нещо, нито е време, когато беше ясно кое колко и защо толкова струва.
Несполучлив опит на ГРОП за контра. Ще опитат пак, но дано да е с друго. Тва е нефелно.Вече в оня форум опитаха с тези лисчета.
Въпросът не е за Нинова, а че не тя е човекът който може назидателно да сочи с пръст. При първия имот, преди закупуването е била следовател, след това назначена на управленска длъжност в държавно дружество след което го е купила, според декларацията, за 115 евро на квадрат. Другият имот е купила за 120 евро на квадрат, като управител и приватизатор пак на държавно дружество. Вярно е, че онези години бяха мътни, но имотите в София бяха на доста по-високи цени. Има гербаджии с доста по-скандални имущества, знаят се много добре, но за тях всички морализатори от противниковите отбори си траят.

ДъБос, ти ли си бря?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #211 -: Март 22, 2019, 20:10:28 »
п.п. има само едно ,което ме гложди -дали пък не е междуособица

Баси междуособицата ...  :t0112:

И нема кво да се глождиш – Цецо е спипан на пангаря! ТЧК. :nuts:

И тук приключих, щото отдавна вече ми писнА.

ЛЕКА
« Последна редакция: Март 22, 2019, 20:14:15 от Джиджи »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #212 -: Март 22, 2019, 20:10:45 »
Цецка влезна и с двата крака - иска да си доплаща. Много прости тия гробари бе.
https://www.blitz.bg/obshtestvo/antikoruptsionniyat-fond-tvrdeniyata-na-tsacheva-che-shche-doplashcha-za-zhilishcheto-sa-neobosnovani_news664229.html

Quote (selected)
Имотът, с който правосъдният министър се сдобива през юли миналата година, струва близо 286 хиляди лева. Срещу тази сума Цачева и сестра ѝ се сдобиват с общо 218 квадратни метра в луксозната сграда, или по 669 евро за квадрат. Според брокери цените на имотите в района са около 2 хиляди евро на квадрат. Преди два дни Цачева обясни по-изгодната цена с това, че предстои доплащане. „Това, за което вие говорите като сдобиване, е в груб строеж, което е незавършен. С поето задължение към фирмата да доплатя стойността между акт 15 и акт 16”, каза Цачева, каза по думите ѝ трябва да доплати още 220 хиляди. В нотариалния акт на Цачева обаче липсва текст, който я задължава да прави допълнителни плащания. „Всеки, който си е купувал апартамент, знае, че когато има допълнителни плащания, те се вписват в нотариалня акт. Това е гаранцията за продавача, за строителя. В нотариалния акт на Вежди Рашидов това е направено. И „Артекс” работи по този начин, очевидно, като всички други строители”, коментира Лора Георгиева, юрист от Антикорупционния фонд. Днес Цецка Цачева предпочете да не отговаря на журналистически въпроси.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #213 -: Март 22, 2019, 20:11:19 »
Quote (selected)
ДъБос, ти ли си бря?
не

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #214 -: Март 22, 2019, 20:13:45 »
Quote (selected)
Цецо е спипан на пангаря! ТЧК.
Само Цецка е спипана на пангара, като и това не е много сигурно.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #215 -: Март 22, 2019, 20:14:28 »
Quote (selected)
ДъБос, ти ли си бря?
не
Вярвам ти. За сега.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #216 -: Март 22, 2019, 20:15:03 »
Калинчо, откъде я имаш тая информация за Нинова. И защо под тема за престъпленията на Шайката я намесваш и нея? Какво отношение има тя към тях, участвала ли е, помагала ли им е, що ли?

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #217 -: Март 22, 2019, 20:15:33 »
Quote (selected)
Въпросът не е за Нинова, а че не тя е човекът който може назидателно да сочи с пръст.
Тя е опозиция и това ѝ е работата!
И нека да не поставяме нещата на някакви морални основи.
На всички ни е ясно, че при цените на имотите по отношение на заплатите, ВСЕКИ би използвал и най-малкия шанс.
Аргументът ѝ, че тогава не е била политик е достатъчен.
Те също го знаят, защото, ако е само в цените - цени разни. А влияние върху тях от нея трудно ще се докаже.
А при оня ентелегенд, с главата, нещата стоят по съвсем друг начин, вече многократно обяснен и тук и в медиите.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #218 -: Март 22, 2019, 20:16:28 »
Quote (selected)
ДъБос, ти ли си бря?
Едва ли, оня е неспасяем.
Калинчо, ако ще се взираме до позиция следовател или нещо подобно - изгоре цял нароТ.
По мое време, тираджиите се уреждаха ноо лесно - дънки, бонове за Кореком...абе кво да ти говоря!
Несериозна герберска работа. Вервай ми!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #219 -: Март 22, 2019, 20:18:05 »
Quote (selected)
Цецо е спипан на пангаря! ТЧК.
Само Цецка е спипана на пангара, като и това не е много сигурно.
При читав прокурор и съдии всичките влизат директно кой у софийския,  кой у сливенския. И рано или късно при добро желание това няма как да не се случи. Герб и да искат няма да векуват в управлението.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #220 -: Март 22, 2019, 20:18:45 »
Въпросът не е за Нинова, а че не тя е човекът който може назидателно да сочи с пръст.
глупости. точно тя е човекът, който трябва да посочи на баци синята лампа.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #221 -: Март 22, 2019, 20:20:01 »
Въпросът не е за Нинова, а че не тя е човекът който може назидателно да сочи с пръст.
глупости. точно тя е човекът, който трябва да посочи на баци синята лампа.

защото тя самата е един ангел небесен с безукорна биография?
единственият относителен ангел от политическата класа след 1990 беше вероятно жан виденов.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #222 -: Март 22, 2019, 20:21:20 »
Quote (selected)
Едва ли, оня е неспасяем.
Точно тук нямат голяма разлика, но аз си трая.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #223 -: Март 22, 2019, 20:21:53 »
Quote (selected)
единственият подобен от политическата класа след 1990 беше вероятно жан виденов.
Напълно съм съгласен!
Но... сега е Нинова.
Това е положението, пък и засега е достатъчно!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #224 -: Март 22, 2019, 20:26:14 »
Quote (selected)
единственият подобен от политическата класа след 1990 беше вероятно жан виденов.
Напълно съм съгласен!
Но... сега е Нинова.
Това е положението, пък и засега е достатъчно!

значи, макар и далечна и условна, ще дам аналогия с корбин, когато пое лидерството на лейбъристите през 2015 - за 36 години като депутат преди това не се намери нищо, което да хвърли и най-малката сянка на подозрение за някакво лично облагодетелстване. скромен живот, депутатска заплата и това е.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #225 -: Март 22, 2019, 20:26:43 »
Колеги, за да вървят нещата в политиката не е нужно политиците да са светци - това нито е реално, нито няма как да стане, нито пък е и необходимо. Достатъчно е да работят 75% за държавата, 25% могат да работят и за себе си. Тия алчни свини обаче искат 100% да е за тях и обкръжението им, затова сме я докарали до тук - до блатото.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #226 -: Март 22, 2019, 20:27:38 »
защото тя самата е един ангел небесен с безукорна биография?
единственият относителен ангел от политическата класа след 1990 беше вероятно жан виденов.
значи никой по-долу от исус не може да открехне баци, че трябва да му светне лампата?! извинявай, но това е дивна кретения. или смяташ, че единствената опозиционна парламентарно представена партия трябва да чака да дойде исус или архангел михаил, за да каже нещо на боко?

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #227 -: Март 22, 2019, 20:29:15 »
Quote (selected)
значи, макар и далечна и условна, ще дам аналогия с корбин, когато пое лидерството на лейбъристите през 2015 - за 36 години като депутат преди това не се намери нищо, което да хвърли и най-малката сянка на подозрение за някакво лично облагодетелстване. скромен живот, депутатска заплата и това е.
Моите най-искрени уважения!
Към такива хора.
Тук, обаче, е малко по-различно. Може би някога някои ще дочакат...

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #228 -: Март 22, 2019, 20:30:58 »
Quote (selected)
глупости. точно тя е човекът, който трябва да посочи на баци синята лампа.
Ама не я посочи тя, а Свободна Европа, а тя се опитва да приглася. Както споменах, има гербаджии с наистина скандални имущества, знаят се, но посочващата лампи не го прави. Специално скандалът с конкретната сделка на Цецо е съшит с бели конци. На Цецка е по-друга работа, там смърди, но пък не се обсъжда толкова оживено. Това за гербаджиите. В БСП има също доста имуществени трупове в гардероба. 

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #229 -: Март 22, 2019, 20:33:56 »
свободна европа посочи цецу. а нинова сочи баци, който с голямата си уста предупреждаваше за синята лампа.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #230 -: Март 22, 2019, 20:36:07 »
Специално скандалът с конкретната сделка на Цецо е съшит с бели конци.
Хубаво, виждам, че си позапознат със случая, няма ли при това положние да обясниш и на нас - щото е видно, че според твоята логика са ни подвели, кое от фактите излезли в медиите не са вярни или са манипулативини? Каква е цената на старите апартаменти(ако правилно съм разбрал са ги препродали общо за 470хил)плюс доплатените 100 хил и колко струват 230кв на новия, и да ни сметнеш разликата между двете суми. Щото по моите сметки от едната страна имаме 570хил от другата 1,5млн. остава да ни обясниш тая разлика от 1млн чиста загуба за продавача как да я разбираме и как ще я оправдаеш законово.
« Последна редакция: Март 22, 2019, 20:38:38 от kasapina »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #231 -: Март 22, 2019, 20:37:01 »
Quote (selected)
Ама не я посочи тя, а Свободна Европа, а тя се опитва да приглася.
И как се опитва да приглася душицо златна?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #232 -: Март 22, 2019, 20:37:40 »
Quote (selected)
В БСП има също доста имуществени трупове в гардероба. 
Натюрлих!
Но това не го разбирам или е някаква герберска логика.
Напънат е един за далавера и веднага се противопоставя друг, ама защо бре, нали има уж де, морал?
Ако единия е за ебън, то това, че другият е, не отменя наряда на първия поред, нали?
Нито му дава индулгенция.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #233 -: Март 22, 2019, 20:38:22 »
Специално скандалът с конкретната сделка на Цецо е съшит с бели конци. На Цецка е по-друга работа, там смърди, но пък не се обсъжда толкова оживено.
ти тва верваш ли си го? наистина?

колкото до труповете в гардероба на бсп - видяхме ги.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #234 -: Март 22, 2019, 20:39:47 »
И разбира се че има, но има и приоритети. Нещо Гергов и Бенчо, дет са на порядъци по напред вече нещо не се споменават, нали?
Що?
Ми щото бяха натирени и не вършан вече работа, за омаскаряване.
Ах! Каква логика, ах!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #235 -: Март 22, 2019, 20:42:18 »
защото тя самата е един ангел небесен с безукорна биография?
единственият относителен ангел от политическата класа след 1990 беше вероятно жан виденов.
значи никой по-долу от исус не може да открехне баци, че трябва да му светне лампата?! извинявай, но това е дивна кретения. или смяташ, че единствената опозиционна парламентарно представена партия трябва да чака да дойде исус или архангел михаил, за да каже нещо на боко?

може, разбира се. но ако разликата между двамата ше е само в порядъка на далаверата, какво точно ше се промени като смениш единия с другия?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #236 -: Март 22, 2019, 20:43:17 »
Quote (selected)
кое от фактите излезли в медиите не са вярни или са манипулативини? Каква е цената на старите апартаменти(ако правилно съм разбрал са ги препродали общо за 470хил)плюс доплатените 100 хил и колко струват 230кв на новия, и да ни сметнеш разликата между двете суми.
Смесването на пазарни цени и данъчна оценка е едното. Второто е сравнение на обявявани искани цени и реални цени за съответни имоти.
При Цецо, разликата е няколко десетки квадрата, останалото е сравнено по данъчни оценки. Журналята обаче смятат данъчните оценки на двата апартамента давани от Цецо и "пазарната цена" от 2600 евро на квадрат, която е утопична, поне засега. Ако правилно помня, Цецо е доплатил 100 хиляди лева за 40 квадрата, което е около 1300 евро на квадрат и съответства на сумите за луксозно строителство на шпакловка и замазка в онзи район. И не ме правете защитник на Цецо, това са фактите които са изнесени.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #237 -: Март 22, 2019, 20:51:55 »
Калинчо не отхваща че много отгоре са ги подпукали.
Маа си горкото по задачите. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #238 -: Март 22, 2019, 20:58:18 »
И какви са задачите? Толкова ли е трудно за разбиране, че отстрелът не е в полза на вашите, те са следващите. И се насочват с пълна скорост към фаса на горския. Някак тихичко мина отстрела и на Вигенин, но със сигурност няма да е единствения.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Сагата с апартаментите
« Отговор #239 -: Март 22, 2019, 21:11:34 »
Фактите са, че на Цецо е подарен апартамент 240квм със собствен асансьор и гаражи в луксозна сграда в която жилищата се продават по 3000евро за кв метър срещу апартаменти и доплащане на стойност 570хил лв. При това продавачът релизира загуба от около 1 млн лева. На съда му остава да уточни само дали става въпрос за подкуп или за изнудване. От делата на Цветанов до момента е редно да допуснем, че е налице  второто.