Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 18, 2024, 17:31:47

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1903300 пъти)

0 Потребители и 82 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17280 -: Август 20, 2021, 16:41:32 »
До нищо няма да доведе защото има решение на КС от 2020, че ако акт на президента се обяви за противоконституционен само обекта на този акт тоест Кирил Петков престава да е министър , но не и нещата, които Харварда е подписвал. Всичко е буря в чаша вода...


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10123
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17281 -: Август 20, 2021, 16:58:44 »
че ако акт на президента се обяви за противоконституционен само обекта на този акт тоест Кирил Петков престава да е министър , но не и нещата, които Харварда е подписвал.

Tочно така! Затова сички тея фъчкания около Петков са нефелни. А ДПС-то го мрази в червата, защото яко им настпи далаверите.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17282 -: Август 20, 2021, 17:02:19 »
До колкото помня акцията за спасяване/откриване на Б. Петров се извършваше с лични средства на близки и приятели, докато тук се лееше помията на диванните всичколози чий-го-дирел-намайнаси и що-ни-занимавате-още-с-тоа.

Чалга кретените имат кратка памет, но за сметка на това са с извратено мислене.
Както и болезнено отмъстителни, както бе обрисувал баш-чалгаря векенеповнякойси ф мрежата.  :crying_with_laughter-3302:

« Последна редакция: Август 20, 2021, 17:12:14 от Джиджи »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9092
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #17283 -: Август 20, 2021, 17:02:57 »
А някъде в държавите-членки на НАТО, както и в държавите-членки на ЕС, правени ли са предварителни референдуми за членство?!?
Защото поне аз за такива не съм чувала никога ... :t1815:
И ако ДА – къде по-точно?!? :t1816:

Да, правени са. За присъединяване към NATO е имало референдуми в 6 страни, а за присъединяване към ЕС - в двадесетина:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17284 -: Август 20, 2021, 17:07:42 »
До нищо няма да доведе, защото има решение на КС от 2020, че ако акт на президента се обяви за противоконституционен само обекта на този акт тоест Кирил Петков престава да е министър , но не и нещата, които Харварда е подписвал.
Всичко е буря в чаша вода...

За мен също!!! :thup:

Както и унизително дребнотемие на фона важните неща, които има да се решават ф мамковината!!!  :pissed-891:


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9092
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #17285 -: Август 20, 2021, 17:20:59 »
Ангел Джамбазки много се е разлютил на Мустафата за "общата родина"
Всъщност в диалога с президента ставаше въпрос за прародина или родина-майка ("ana vatan"), което не променя факта, че нямаме обща такава.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10123
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17286 -: Август 20, 2021, 17:28:42 »
За присъединяване към NATO е имало референдуми в 6 страни, а за присъединяване към ЕС - в двадесетина:

За влизането в НАТО и ЕС си е виновен целият български народ. Няма нужда да се обвинява този или онзи. Ако някой е искал референдум, е могъл съвсем спокойно да го инициира и проведе. Не се намери такава партия. А сега вече и референдум по въпроса не може да се направи. От НАТО ще излезем само след световна война. От ЕС теоретично може по-лесно, но ще плащаме толкова пари, колкото не сме плащали след две национални катастрофи. И тъй като икономиката е Мики мауст, и България дори не може да се храни сама - забравете и форгет.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7760
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17287 -: Август 20, 2021, 17:33:04 »
Ангел Джамбазки много се е разлютил на Мустафата за "общата родина"
Всъщност в диалога с президента ставаше въпрос за прародина или родина-майка ("ana vatan"), което не променя факта, че нямаме обща такава.

според черния чичо баш си имаме:
Quote (selected)
"Моята родина е България и мисля, че всичките тези 51 години, които имам, са категорично доказателство на това. Но освен прародина, като погледнем и пра-пра родината ни, на база исторически факти – тя се оказва да е обща", заяви председателят на ДПС пред Радев.
https://www.mediapool.bg/radev-kaza-na-karadaia-che-ne-e-udachno-toi-da-povdiga-temata-s-grazhdanstvoto-news325423.html

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17288 -: Август 20, 2021, 17:52:30 »
според черния чичо баш си имаме:https://www.mediapool.bg/radev-kaza-na-karadaia-che-ne-e-udachno-toi-da-povdiga-temata-s-grazhdanstvoto-news325423.html
Абе хора, ако българин в Западните Покрайнини или в Бесарабия рече, че е българин по прародина, значи това е гордост за България. Обаче ако турчин в България рече, че неговата прародина е Турция, значи това е страх, трепет, ужас и национално предателство! Таки да, в България са останали хора, които считат, че са етнически турци и говорят турски у дома, и си пращат децата на местните училища, където говорят български, и работят в и за България. Стига с това "Няма да си играем с ДПС!" Защо няма? Те не са ли НАШИ хора, съседи, колеги, аркадаши от едновременната призивна армия?! Освен турско робство по българските земи има и османско наследство! Джамията в центъра на Пловдив е наследство, карловската Куршум джамия е наследство, Свети Стефан в Истанбул е наше наследство (което, впрочем, беше реставрирано с пари на мюсюлманската държава Турция) и е крайно време да спрем да се дъвчем по този повод! Само гледаме докъде се докарват правнучетата на Аврам малко по на юг и си мислим по въпроса!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17289 -: Август 20, 2021, 17:58:08 »
Ще гласувам за тази партия, която включи Кирил Петков в листите си.

 :popcorn:
Киро Харварда е от организационния комитет за основаване на Да, България и е избран в първото висше ръководство. След това злите езици злословят, че Ицето го сметнал за претендент за поста му и го поизблъскал, съвместно с клана Малееви.
Сигурно евентуално гласуване ще е с доста смесени чувства.  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23947
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17290 -: Август 20, 2021, 18:01:24 »
До колкото помня акцията за спасяване/откриване на Б. Петров се извършваше с лични средства на близки и приятели, докато тук се лееше помията на диванните всичколози чий-го-дирел-намайнаси и що-ни-занимавате-още-с-тоа.

Чалга кретените имат кратка памет, но за сметка на това са с извратено мислене.
Аз съм "чалга кретен", тогава и сега не съм съгласен държавата да спонсорира личен ПР даже без ефект.
Не спонсорира Гришо дето го гледат по целия свят, спонсорира буквално някакъв дето тръгнал по туристическа пътека в Хималайите.
Нищо лично, ама с по-малко пари можете да получите повече адреналин с една разходка в тъмната част на денонощието в ромски квартал.
Похвално е действието на сегашният министър, тогавашен нормален лольо да се опита да помогне на вероятен познат.
Ако действието преди 2-3 години е било предприето с цел министерстване, па както харалампят и евентуално ново минпред-стване щеше да е върнал канадския паспорт преди годни.
Въобще, човека явно е читав, милее за близки и родина, направил го е щото така го е чувствал.
От мен ААА++++++ ефективност. :th_up:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4365
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17291 -: Август 20, 2021, 18:05:03 »
че ако акт на президента се обяви за противоконституционен само обекта на този акт тоест Кирил Петков престава да е министър , но не и нещата, които Харварда е подписвал.
И аз на това разчитам

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17292 -: Август 20, 2021, 18:05:56 »
Абе хора, ако българин в Западните Покрайнини или в Бесарабия рече, че е българин по прародина, значи това е гордост за България. Обаче ако турчин в България рече, че неговата прародина е Турция, значи това е страх, трепет, ужас и национално предателство! Таки да, в България са останали хора, които считат, че са етнически турци и говорят турски у дома, и си пращат децата на местните училища, където говорят български, и работят в и за България. Стига с това "Няма да си играем с ДПС!" Защо няма? Те не са ли НАШИ хора, съседи, колеги, аркадаши от едновременната призивна армия?! Освен турско робство по българските земи има и османско наследство! Джамията в центъра на Пловдив е наследство, карловската Куршум джамия е наследство, Свети Стефан в Истанбул е наше наследство (което, впрочем, беше реставрирано с пари на мюсюлманската държава Турция) и е крайно време да спрем да се дъвчем по този повод! Само гледаме докъде се докарват правнучетата на Аврам малко по на юг и си мислим по въпроса!

Туркофилка и родоостъпница.

Бонга  :0007: :0005:

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #17293 -: Август 20, 2021, 18:06:35 »
Абе хора, ако българин в Западните Покрайнини или в Бесарабия рече, че е българин по прародина, значи това е гордост за България. Обаче ако турчин в България рече, че неговата прародина е Турция, значи това е страх, трепет, ужас и национално предателство! Таки да, в България са останали хора, които считат, че са етнически турци и говорят турски у дома, и си пращат децата на местните училища, където говорят български, и работят в и за България. Стига с това "Няма да си играем с ДПС!" Защо няма? Те не са ли НАШИ хора, съседи, колеги, аркадаши от едновременната призивна армия?! Освен турско робство по българските земи има и османско наследство! Джамията в центъра на Пловдив е наследство, карловската Куршум джамия е наследство, Свети Стефан в Истанбул е наше наследство (което, впрочем, беше реставрирано с пари на мюсюлманската държава Турция) и е крайно време да спрем да се дъвчем по този повод! Само гледаме докъде се докарват правнучетата на Аврам малко по на юг и си мислим по въпроса!
:0005:
И аз не мога да се начудя защо разни идиотипатриоти искат да направят от почти идеално интегрираните в българското общество български турци някакви врагове.
Не виждам какво ще спечели България от това.
Според мен ще има само минуси и то много големи.
Но за тях това не е важно.
Важното е да трупат политически точки.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23947
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17294 -: Август 20, 2021, 18:06:35 »
Ще гласувам за тази партия, която включи Кирил Петков в листите си.

 :popcorn:
Да ти кажа приятелски, току що му игра сечено. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7760
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17295 -: Август 20, 2021, 18:06:49 »
Стига с това "Няма да си играем с ДПС!" Защо няма? Те не са ли НАШИ хора, съседи, колеги, аркадаши от едновременната призивна армия?!

добре де, сега защо трябваше да изгряваш с този тъпизъм? ми те и гербавите са наши хора, съседи, и от тях наследство не е като да няма, земи напиши и "стига с това 'няма да си играем с герб!'", и пак задай въпроса защо.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17296 -: Август 20, 2021, 18:07:45 »
И аз на това разчитам

Конституцията си е конституция. Докато не се промени, си е в сила.

Идеята, че не бива да важи за някой, който иначе е готин и е наш човек, е абсурдна.


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7760
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17297 -: Август 20, 2021, 18:10:42 »
Конституцията си е конституция. Докато не се промени, си е в сила.

Идеята, че не бива да важи за някой, който иначе е готин и е наш човек, е абсурдна.

абсолютно съм съгласен. също толкова абсурдно е да се търси наличието или отсъствието на логика в норма, която от теб се иска само и единствено да изпълняваш. всеки, който се е опитвал да оспори заповедите на старшината от казармата, знае какъв е ефекта от многото мозъци, дето се ръсят.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10123
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17298 -: Август 20, 2021, 18:12:32 »
 Обаче ако турчин в България рече, че неговата прародина е Турция, значи това е страх, трепет, ужас и национално предателство!

Това е компенсаторен рефлех. Българинът така и не виде некой в Македония да каже "Я сум бугарин" и трябва да си избие комплексите.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #17299 -: Август 20, 2021, 18:13:59 »
Браво на Кирил Петков и баща му за спасителната акция в Хималаите.
Но това че е свестен човек и готин пич не значи че не трябва да се съобразява с правилата.
Всъщност си мисля че са го подвели някои съветници които са казали че нещата са наред.
Би било добре да узнаем имената им.
Едва ли ще стане това.
Защото тогава ще се открият разни неформални кръгове.
Не че не се досещаме за тях.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23947
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17300 -: Август 20, 2021, 18:16:20 »
Quote (selected)
Стига с това "Няма да си играем с ДПС!" Защо няма?
Има тънка червена ивица между ДПС и населението в РБ с турско самосъзнание.
ДПС са за затвора ( и не са само те за пранги ), населението с майчин език няклакъв диалект на турския са същите като нас.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17301 -: Август 20, 2021, 18:16:23 »
Туркофилка и родоостъпница.

Бонга  :0007: :0005:
Така де! Едно време до една лавка за сандвичи един стар, етнически турчин с най-чистия български възможен, ни преподаде на мен и друго едно девойче урок по съвместно съществуване. Тя - дете на Голямата Екскурзия - продаваше сандвичи, като ни чу да говорим на български, се връцна, че нямало до говори с мен, а той й се скара на чист турски. "Тя нещо да ти е направила на теб? Била е хлапе като теб по ония времена! Имате общ език, общувайте си!"
Рушдю бей, ако е още жив, ще е близо до столетния си юбилей. Родителите му го извели от България през Втората световна, при поредното прекрояване на границите, и за пет хиляди лири купили къща в Истанбул. До днес ми е пред очите, гледа на дланта си монетата от пет хиляди турски лири, очите му влажни, и казва, тогава една къща е била толкова, а сега и кибрит не мога да купя. Имам си една такава монета, да ми напомня и българския му, и сандвичите, и още много работи относно турците, българите и кой какъв може да е.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7760
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17302 -: Август 20, 2021, 18:20:33 »
спомените са хубаво нещо. ще взема сега като се прибера, да спра на 'тракия' или 'хемус', да си взема едно парченце асфалт, да имам спомен от гербавите.

и аз като теб.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7760
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17303 -: Август 20, 2021, 18:21:18 »
обаче връзката на спомените с депесето нещо ми се губи.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17304 -: Август 20, 2021, 18:21:48 »
добре де, сега защо трябваше да изгряваш с този тъпизъм? ми те и гербавите са наши хора, съседи, и от тях наследство не е като да няма, земи напиши и "стига с това 'няма да си играем с герб!'", и пак задай въпроса защо.
Момент! И в ГЕРБ има читави хора! Сред четвърт от населението в избирателен котел все се намират. Идеята не е да се разкара всичко, а да се остави читавото и да се махне гнилото. Или бъркам? Щото в Пловдив сред районните герберски кметове има работещи хора, защо да се тричат всички?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17305 -: Август 20, 2021, 18:22:06 »
Така де! Едно време до една лавка за сандвичи един стар, етнически турчин с най-чистия български възможен, ни преподаде на мен и друго едно девойче урок по съвместно съществуване. Тя - дете на Голямата Екскурзия - продаваше сандвичи, като ни чу да говорим на български, се връцна, че нямало до говори с мен, а той й се скара на чист турски. "Тя нещо да ти е направила на теб? Била е хлапе като теб по ония времена! Имате общ език, общувайте си!"
Рушдю бей, ако е още жив, ще е близо до столетния си юбилей. Родителите му го извели от България през Втората световна, при поредното прекрояване на границите, и за пет хиляди лири купили къща в Истанбул. До днес ми е пред очите, гледа на дланта си монетата от пет хиляди турски лири, очите му влажни, и казва, тогава една къща е била толкова, а сега и кибрит не мога да купя. Имам си една такава монета, да ми напомня и българския му, и сандвичите, и още много работи относно турците, българите и кой какъв може да е.

Бургас навремето беше толко мултиетнически с арменци, гърци, евреи, турци, албанци, цигани, че и рускини, че винаги съм възприемал тази полиетничност като нещо нормално.

Факт, сички говореха български, имаше и някакво фино кастово разделение, особено по професии, ма имаше и хармония.

Тва, когато републиканска все още беше павирана, де  :smokin:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4365
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17306 -: Август 20, 2021, 18:23:23 »
1. Нашите турци и помаци са си наши хора.
2. ДПС  - не съвсем.
3. Карадайъ в Анкара яко се издъни.
4. Незабавната реакция на българското общество, и на президента Радев в това число беше адекватна и красноречива.
5. Продължението оня ден в КСНС беше недопустима проява на нервност от страна на президента.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17307 -: Август 20, 2021, 18:23:51 »
спомените са хубаво нещо. ще взема сега като се прибера, да спра на 'тракия' или 'хемус', да си взема едно парченце асфалт, да имам спомен от гербавите.

и аз като теб.
Аллах, аллах, ти искаш да оставиш магистралата хептен без асфалт!  :0005: Щото всичкият асфалт, що ми мина пред очите при последната ми визита в родната страна, беше на моя възраст! Ако някъде има "гербав" асфалт, то той ще е като вино за комкане!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23947
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17308 -: Август 20, 2021, 18:25:24 »
спомените са хубаво нещо. ще взема сега като се прибера, да спра на 'тракия' или 'хемус', да си взема едно парченце асфалт, да имам спомен от гербавите.

и аз като теб.
Може и да не спираш на магистралата, кат си спреш пред "бащината къща" в грайфера ще има достатъчно че се разпада.
И сега да не вземеш да изнесеш и тая "българска земя" кат спомен в немско.
Ми то кат минете няколко ваканцувания и "артефактите" от магистралата ще са в Германия.
Ще стане кат египетската фараонщина дет се е разположила предимно в британски музеи. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17309 -: Август 20, 2021, 18:27:24 »
Ной, както ти каза колега, по-горе, а и аз мисля, че объркваш ДПС с турците от твоите спомени. Я си спомни и друго - обръчи, порции, палати, Росенец... Къде тук е дядо ти Рушдю?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17310 -: Август 20, 2021, 18:30:23 »
Бургас навремето беше толко мултиетнически с арменци, гърци, евреи, турци, албанци, цигани, че и рускини, че винаги съм възприемал тази полиетничност като нещо нормално.

Факт, сички говореха български, имаше и някакво фино кастово разделение, особено по професии, ма имаше и хармония.

Тва, когато републиканска все още беше павирана, де  :smokin:
Баба ми имаше две дружки от гимназията - баба Луиза беше гъркиня, а баба Пайлуне беше арменка. На другата ми баба най-близката дружка беше леля Ева, еврейка. И живееше на Орта Мезар. Само смъртта ги раздели, етносите не можаха.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17311 -: Август 20, 2021, 18:34:00 »
Социално беше много по-неприемливо да си от Грудово или от Бръшлян, отколкото да си турчин кореняк бургазлия  :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17312 -: Август 20, 2021, 18:35:24 »
Ной, както ти каза колега, по-горе, а и аз мисля, че объркваш ДПС с турците от твоите спомени. Я си спомни и друго - обръчи, порции, палати, Росенец... Къде тук е дядо ти Рушдю?
Не, не ги бъркам. Кой трябваше да застане и да наглежда кърджалийските тютюнджийски села когато тютюневите заводи и марки бяха продадени за жълти стотинки? БСП отиде там? Градската десница? И да, за разлика от останалите партийци, ДПС откровено заяви материални интереси. Другите сигурно го правеха за идеята, но не съм разбрала. Барцелонските недвижимости по-родолюбиви ли са от Росенец?
Ти ми речи кой остави Родопите на мюсюлманските братя, това ми е опасението! Нямаше шамии в Родопите аз като бях там преди четиридесет години. Сега има. И джамии има на всеки ъгъл, еднотипни и не с български пари строени. И не, не са от ДПС тези пари, чужди са!

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17313 -: Август 20, 2021, 18:40:54 »
Благодаря на колегата, че припомни случая...

Представям си фейсовете на хамид хамидите,  бочковци  и т.н., как са позеленели, ако са им прочели тази информация.  :t1813:

ПП  Ловкия не е забелязал, в какъв контекст е споменато името на Боян Петров. К'во да пра'иш - бочковец!
И какъв е контекстът?

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4365
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17314 -: Август 20, 2021, 18:41:32 »
Нямаше шамии в Родопите аз като бях там преди четиридесет години. Сега има. И джамии има на всеки ъгъл, еднотипни и не с български пари строени. И не, не са от ДПС тези пари, чужди са!
В Западните Родопи шамии винаги е имало. Поне през последните 50 год.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #17315 -: Август 20, 2021, 18:44:15 »
Дори се обсъждаше във форума на СЕГА - препълнен с множество "получи си го, налетя се, бухалът му ньеден" и пр.
Е, бяха по-малко, отколкото при смъртта на Атанас Скатов ...

ПП Действията на Кирил Петков през 2018 г. несъмнено са били пиар за нуждите на бъдещото му министерстване  :nuts:

Критиката би била по-скоро по линията "Те са приятели", "Защо не е помогнал за нещо друго" и т.н. Впрочем тогава се вдигна шум и за самия Петков, несъмнено. Но - макар че той беше лице на кампанията (изцяло с доброволни средтва, нито лев от държавата), едни "медийни монополисти от олигархичен НПО кръг" дариха и за разлика от разни дарения на корполентните ни олигарси , никой не чу а това. 

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17316 -: Август 20, 2021, 18:44:28 »
Абе хора, ако българин в Западните Покрайнини или в Бесарабия рече, че е българин по прародина, значи това е гордост за България. Обаче ако турчин в България рече, че неговата прародина е Турция, значи това е страх, трепет, ужас и национално предателство! Таки да, в България са останали хора, които считат, че са етнически турци и говорят турски у дома, и си пращат децата на местните училища, където говорят български, и работят в и за България. Стига с това "Няма да си играем с ДПС!" Защо няма? Те не са ли НАШИ хора, съседи, колеги, аркадаши от едновременната призивна армия?! Освен турско робство по българските земи има и османско наследство! Джамията в центъра на Пловдив е наследство, карловската Куршум джамия е наследство, Свети Стефан в Истанбул е наше наследство (което, впрочем, беше реставрирано с пари на мюсюлманската държава Турция) и е крайно време да спрем да се дъвчем по този повод! Само гледаме докъде се докарват правнучетата на Аврам малко по на юг и си мислим по въпроса!
ДПС не са турците в България!
Нито данчо ментата, нито оня жмел камен костадинов, нито нереза.
Не е и мъжката секретарка, не е и карадайъто, а най-малко е циганинът ахмед.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7760
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17317 -: Август 20, 2021, 18:46:00 »
Не, не ги бъркам. Кой трябваше да застане и да наглежда кърджалийските тютюнджийски села когато тютюневите заводи и марки бяха продадени за жълти стотинки?

баш за тютюна по-добре недей, че там делянчу е яко намесен. а то при него само се ликвидира. депесето е яко отговорно за упадъка на смесените региони, които обаче гласуват за тях като един стиснат корав юмрук.

излязоха разни материали защо е така - феодализация, много здрав контрол и ако си на терсене, трябва буквално да се изнесеш, щото работа няма да си намериш...

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17318 -: Август 20, 2021, 18:48:40 »
Пенчо, бъди така добър да ми отговориш!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #17319 -: Август 20, 2021, 18:48:44 »
Абе хора, ако българин в Западните Покрайнини или в Бесарабия рече, че е българин по прародина, значи това е гордост за България. Обаче ако турчин в България рече, че неговата прародина е Турция, значи това е страх, трепет, ужас и национално предателство! Таки да, в България са останали хора, които считат, че са етнически турци и говорят турски у дома, и си пращат децата на местните училища, където говорят български, и работят в и за България. Стига с това "Няма да си играем с ДПС!" Защо няма? Те не са ли НАШИ хора, съседи, колеги, аркадаши от едновременната призивна армия?! Освен турско робство по българските земи има и османско наследство! Джамията в центъра на Пловдив е наследство, карловската Куршум джамия е наследство, Свети Стефан в Истанбул е наше наследство (което, впрочем, беше реставрирано с пари на мюсюлманската държава Турция) и е крайно време да спрем да се дъвчем по този повод! Само гледаме докъде се докарват правнучетата на Аврам малко по на юг и си мислим по въпроса!

На турците прародината - поне според османската легендарна традиция - е в централна Азия. Нашата/нашите - неизвестно къде.
 Алек Попов много хубав роман е написал за търсенето на прародината.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23947
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17320 -: Август 20, 2021, 18:52:35 »
баш за тютюна по-добре недей, че там делянчу е яко намесен. а то при него само се ликвидира. депесето е яко отговорно за упадъка на смесените региони, които обаче гласуват за тях като един стиснат корав юмрук.

излязоха разни материали защо е така - феодализация, много здрав контрол и ако си на терсене, трябва буквално да се изнесеш, щото работа няма да си намериш...
Не са само ДПС.
Електората си кара в коловоза, няма идея какво става в реалността.
За ДПС турците, за десните гласуват и реститути и клошари (последните щото комунистите ги таковали преди много, много години в една друга галактика), за доста дясната БСП ( люпило на Гущеров, Гергов и плеяда олигарси) гласуват левите ( в лошия смисъл на думата ).
Те така.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #17321 -: Август 20, 2021, 18:53:47 »
Ной, както ти каза колега, по-горе, а и аз мисля, че объркваш ДПС с турците от твоите спомени. Я си спомни и друго - обръчи, порции, палати, Росенец... Къде тук е дядо ти Рушдю?

Значи без да оправдавам ДПС-то.
Това същото го напиши за всяка една българска партия.
И си помисли така ли е.
Ще се получи че объркваш партиите с българите.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #17322 -: Август 20, 2021, 19:00:32 »
Социално беше много по-неприемливо да си от Грудово или от Бръшлян, отколкото да си турчин кореняк бургазлия  :smokin:
Ми така си беше, въпреки че едната ми прабаба си е от Бръшлян. Ама Бръшлян беше по-висока категория от Грудово все пак.
Нюртен, дъщерята на ходжата, ми беше съученичка в "Кирил и Методий" и прескачахме у тях, щото живееха почти до училищната ограда.
Хиндо Касимов си е кореняк бургазлия и фурната на обичаните от всички бургазлии негови родители баба Марийка и бай Мухарем беше на пъпа на града, ама точно на пъпа.
А пък поетът Реджеб Кюпчу (Ванче ще рече, че правилно е КюпчЮ, но така се пишеше) не беше кореняк, но беше неделима част от бургаската бохема.

И като се сетих за бай Мухарем и баба Марийка, ей тук малко сладки спомени от внучката им:
https://www.ploshtadslaveikov.com/metafizika-omesena-v-kozunak/

Знам, че е офтопик и му приличаше да го сложа в някогашната тема с Дантелите, въртяна от милата ни Геновева, но не и в тукашната със Суджуците, да ме прощават създателите ѝ.
« Последна редакция: Август 20, 2021, 19:15:45 от Simplified Solutions »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17323 -: Август 20, 2021, 19:02:48 »
баш за тютюна по-добре недей, че там делянчу е яко намесен. а то при него само се ликвидира. депесето е яко отговорно за упадъка на смесените региони, които обаче гласуват за тях като един стиснат корав юмрук.

излязоха разни материали защо е така - феодализация, много здрав контрол и ако си на терсене, трябва буквално да се изнесеш, щото работа няма да си намериш...
Е, стига де! Делянчо през 1989-та е на кръшните девет годиники, втори клас! Точно той да е продал марките в Съюза, някак не ми се вярва!

Активен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17324 -: Август 20, 2021, 19:03:01 »
Quote (selected)
И какъв е контекстът?

Какво представлява Кирил Петков, не само като министър.

За да не засегна чувствата ти, няма да ти напомням, какво представлява Бочко, "в сравнение с величествената природа".
« Последна редакция: Август 20, 2021, 19:22:04 от Пенчо бре »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17325 -: Август 20, 2021, 19:07:09 »
Аз ще припомня едно мое вчерашно мнение. Подходът ми е теоретичен, да кажем. Прародина са имали заселниците на ноеия свят и наследниците им. При нашите хора дереджето е доста по-различно. Умишлено са надъхвани, да хрантутят избраните си хора. Че и доста ченгета. ДПС е вредно и ще му дойде времето. Искам да кажа, само ще се гътне. В какво време живеем.
......................
Ще се коригирам щото влизам в леко противоречие. По - правилно е да се каже, че прародина имат първите заселници. Родените на територията имат родина. И тя може да им стане прародина, ако се разбягат.
« Последна редакция: Август 20, 2021, 20:21:25 от dabedabe »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7760
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17326 -: Август 20, 2021, 19:08:11 »
Е, стига де! Делянчо през 1989-та е на кръшните девет годиники, втори клас! Точно той да е продал марките в Съюза, някак не ми се вярва!

трудно ми е да следя полетите на това, което имаш като мисъл. 89 пък сега кво общо има? ми то през 89 няма и дпс.

обаче фактовете са, че делянчу ликвидира булгартабак. ей ти статийка, за опресняване на паметите:
Quote (selected)
Как Делян Пеевски уби "Булгартабак" за шест години

Холдингът, който беше приватизиран през 2011 г., днес е с продадени марки, софийският завод не работи, този в Плевен е почти без служители, а в Благоевград 60% са напуснали

от Десислава Николова
12 януари 2018
https://www.capital.bg/biznes/kompanii/2018/01/12/3110751_kak_delian_peevski_ubi_bulgartabak_za_shest_godini/

Активен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17327 -: Август 20, 2021, 19:10:44 »
Quote (selected)
AnonimusBG
Re: А сега накъде...
« Отговор #17321 -: Днес в 18:53:47 »

Партиите на Доган и Бочко са малко по-особени. И самите лидери са малко по-особени.

Ной, извинявай, но се радвам, че това което си смесила с ДПС, Росенец, Барселона, тютюна, "възродителния процес"..., не са съставки на манджа. Такова нещо не бих могъл да преглътна.  :think:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #17328 -: Август 20, 2021, 19:17:47 »
трудно ми е да следя полетите на това, което имаш като мисъл. 89 пък сега кво общо има? ми то през 89 няма и дпс.

обаче фактовете са, че делянчу ликвидира булгартабак. ей ти статийка, за опресняване на паметите:https://www.capital.bg/biznes/kompanii/2018/01/12/3110751_kak_delian_peevski_ubi_bulgartabak_za_shest_godini/

Това не са ли клевети на медийно-олигархичен НПО кръг  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7760
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17329 -: Август 20, 2021, 19:21:07 »
цъ. това са фактове.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17330 -: Август 20, 2021, 19:21:18 »
Я виж какво си написал -

ПП  Ловкия не е забелязал, в какъв контекст е споменато името на Боян Петров. К'во да пра'иш - бочковец!
После пък какъв бил Кирил Петков.
И последно - в желанието си да ме клъвнеш за Боян Петров ли си писал, или за Кирил Петков?

Активен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17331 -: Август 20, 2021, 19:23:27 »
Ти май обичаш да ти обясняват вицове?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17332 -: Август 20, 2021, 19:29:08 »
Quote (selected)
Нюртен, дъщерята на ходжата, ми беше съученичка в "Кирил и Методий" и прескачахме у тях, щото живееха почти до училищната ограда.
Хиндо Касимов си е кореняк бургазлия и фурната на обичаните от всички бургазлии негови родители баба Марийка и бай Мухарем беше на пъпа на града, ама точно на пъпа.
и аз съм от "Кирил и Методий", до четвърти клас :thup:
близо живеехме до фурната на баба Марийка
и да, Бръшлян си е класа нагоре от Грудово, ох ,бедното Грудово, че и Малко Търново

и по темата - стига ,моля ви се, какви били турците, пък колко е различно ДПС от тях, различно е друг път
била съм в Крумовград по кампания за изкупуване на тютюн
когато дойде Догон, дребно ,сиво човече,  ​сякаш слънце огря мнозинството струпано да го посрещне, да види председателя
и да, нервност и его беше неуместната забележка на президента, личен срам изпитах, като го чух

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17333 -: Август 20, 2021, 19:37:37 »
Мустафата го поздравявам с едноименната песен на иранеца Фарук Булсара (познат под артистичния си псевдоним "Freddie Mercury"), изпълнена от английската група "Queen":

....Ъ ?

Иранец, друг път. Вероятно занзибарец?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10123
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17334 -: Август 20, 2021, 19:38:13 »
Партиите на Доган и Бочко са малко по-особени.

Особени са, щото не са партий, а корпораций

Активен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17335 -: Август 20, 2021, 19:39:43 »
Quote (selected)
...личен срам изпитах, като го чух

Quote (selected)
Такую личную неприязнь я испытываю к потерпевшему, что кушать не могу.
https://www.youtube.com/watch?v=DNfrmqotQYU

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10123
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17336 -: Август 20, 2021, 19:42:18 »
Вероятно занзибарец?

Там е роден, ама е от некъв индийски етнос.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #17337 -: Август 20, 2021, 19:42:48 »
Партиите на Доган и Бочко са малко по-особени.

Особени са, щото не са партий, а корпораций

Ъхъ
А другите са благотворителни фондации.
Да започваме ли от БСП-то?
Или от Костов?
Или от Паричния фронт?
Не ми се изброяват защото нямат край.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17338 -: Август 20, 2021, 19:46:43 »
Лизелоте Велскопф Хенрих.
цък, Карл Май
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #17339 -: Август 20, 2021, 19:47:08 »
и аз съм от "Кирил и Методий", до четвърти клас :thup:
близо живеехме до фурната на баба Марийка
и да, Бръшлян си е класа нагоре от Грудово, ох ,бедното Грудово, че и Малко Търново

Да, към Бръшлян си беше по-скоро завист, щото беше закрита зона и там имаха хубави вили "ония селяни" :bigok:

Мен ме пращаха по-често за хляб до фурна София(?) на Богориди, въпреки че си спомням бегло и фурната на Тройката, която беше много по-близо до нас.
И една кебапчийница до нея. И пластмласовите тарелки. И гарнтурите лютеница с мноо лук и боп. И алтай/лимонада...