Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 22:38:36

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 557038 пъти)

Giuseppe, deneb, Imko1 и 91 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11040 -: Октомври 08, 2023, 11:44:05 »
Сърнела Воденичарова е известна с крайните си русофилски позиции в социалните мрежи.
За мислещите е повод за гордост, не клевета.
За МОЧА-гонците, повод за гордост е да ги трахат отзад.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11041 -: Октомври 08, 2023, 12:18:00 »
Не знам дали е за тук или за темата за полуделия свят, но минавайки през сайта на „Сега“ виждам заглавие „Тръгва колективно дело срещу Волгин заради носталгията му по Народния съд“ и се чудя дали журналистите, списващи сайта толкова си могат или пък са психодесните, или пък и двете страни не могат да мислят.

Какво общо има делото на 102-годишната жена, на която мъжът ѝ е убит малко след девети септември с народния съд, който е бил проведен след неговото убийство? Да не говорим за останалите мотиви на „колектива“, подал иска срещу Волгин.

После AnonymousBG пледира за примирение. Не за помирение, а за примирение.

Ами при такива издевателства не виждам как ще се примиря с хората, изгорили жива леля ми и още двама младежи, без съд и присъда, както и с техните сегашни поддръжници. Няма да споменавам за отрязаните партизански глави и избити невръстни деца, че ще стане мазало.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11042 -: Октомври 08, 2023, 12:26:47 »
Докато обсъждаме които и да са теми с манталитета и инструментариума на агитките на ЦСКА и "Левски", помирение никога няма да има.
В момента не говоря за троленето - там нещата са ясни. А дали троленето е префинено или дебИлашко, са само технически подробности.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11043 -: Октомври 08, 2023, 12:35:45 »
Нито пък аз мога да се примиря с фашистите, заради пребити до смърт или направо убити хора от рода на баща ми и на жена ми преди 9.IX.1944 г.
А и изобщо защото всички фашистки престъпления (вкл. тогавашните) са без давност; всяко тяхно опрощаване води до нови такива престъпления.
Само фашистите осъждат Народния съд, една от причините за създаването на който е да се прекратят убийствата без съд и присъда на убийците.

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11044 -: Октомври 08, 2023, 17:00:42 »


Тези са дебили, ако наистина си мислят това подчертаното - какво пречи да се промени отново конституцията и да се изхвърли членството от нея?!

" С малко ама завинаги " :m1273:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11045 -: Октомври 08, 2023, 17:22:08 »
Само фашистите осъждат Народния съд, една от причините за създаването на който е да се прекратят убийствата без съд и присъда на убийците.
Как се отнася горното към убийството на Райко Алексиев? И последващо осъждане?
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%BE_%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%B5%D0%B2

Или ще кажете на руски?  "Лес рубят - щепки летят".

Никаква точка не поставя "справедливият" Народен съд. Апологетите му тук приличат на BLM у САЩ.
Не им е зора справедливост, а привилегии.

Ще ви моля да не ми лепите етикети. През оная работа ми е. По-добре както при Анонимуса да ми махнете псевдонима от списъка. Нито съм пострадал от "мероприятията на Народната власт" нито имам такива роднини. (колко беше "народна" отделен въпрос). Баш тартора ѝ каза "недоносче", за соца. Начисто съм с него. Пито-платено.


« Последна редакция: Октомври 08, 2023, 17:34:16 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11046 -: Октомври 08, 2023, 17:32:10 »
Quote (selected)
Как се отнася горното към убийството на Райко Алексиев?
Странно нещо е кармата!
Въздава справедливост твърдят някой, би трябвало да е за свършени дела.
Почвам да се чудя дали големият грях към България на Райко не е било създаването на отрочето Алекс Алексиев и от там жестоката кончина.
За Алекс Алексиев българомразеца също има статия в уикито.
Те така, даже по нашите земни закони незнанието не е оправдание.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11047 -: Октомври 08, 2023, 17:37:16 »
Quote (selected)
Как се отнася горното към убийството на Райко Алексиев?
Странно нещо е кармата!
Въздава справедливост твърдят някой, би трябвало да е за свършени дела.
Почвам да се чудя дали големият грях към България на Райко не е било създаването на отрочето Алекс Алексиев и от там жестоката кончина.
За Алекс Алексиев българомразеца също има статия в уикито.
Те така, даже по нашите земни закони незнанието не е оправдание.

Не искаш да кажеш, че са убили Райко Алексиев, щото след 45 години синът му Алекс помогнал за унищожаването на БГ? Все пак Алекс беше съветник на Ф (Кенеди  :)))) Димитров.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11048 -: Октомври 08, 2023, 17:45:35 »
Не знам дали е за тук или за темата за полуделия свят, но минавайки през сайта на „Сега“ виждам заглавие „Тръгва колективно дело срещу Волгин заради носталгията му по Народния съд“ и се чудя дали журналистите, списващи сайта толкова си могат или пък са психодесните, или пък и двете страни не могат да мислят.

Какво общо има делото на 102-годишната жена, на която мъжът ѝ е убит малко след девети септември с народния съд, който е бил проведен след неговото убийство? Да не говорим за останалите мотиви на „колектива“, подал иска срещу Волгин.

После AnonymousBG пледира за примирение. Не за помирение, а за примирение.

Нямаше ли там някакви задължения по мирния договор за този съд и контролна съюзническа мисия в България ?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11049 -: Октомври 08, 2023, 17:47:26 »
Quote (selected)
Не искаш да кажеш, че са убили Райко Алексиев, щото след 45 години синът му Алекс помогнал за унищожаването на БГ? Все пак Алекс беше съветник на Ф (Кенеди  :)))) Димитров.
Не ми е по силите да преценя дали е така.
Делото - зачатието на малкия сатана е било сторено.
Ние малките хорица още се борим с "причина-следствие", дали това е в основата на вселената ( еле па на мутивселената оплетена като кадаиф от малки вселени ) съвсем не знам.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11050 -: Октомври 08, 2023, 17:50:06 »
Quote (selected)
Нямаше ли там някакви задължения по мирния договор за този съд и контролна съюзническа мисия в България ?
Народният съд е създаден по подобие на съда в Нюрнберг по искане на победителите във ВСВ - СССР, САЩ, Великобритания и Франция ( с извинение  :cool-1084:).
Във францата например са паднали много повече глави.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11051 -: Октомври 08, 2023, 17:58:04 »
Quote (selected)
Нямаше ли там някакви задължения по мирния договор за този съд и контролна съюзническа мисия в България ?
Народният съд е създаден по подобие на съда в Нюрнберг по искане на победителите във ВСВ - СССР, САЩ, Великобритания и Франция ( с извинение  :cool-1084:).
Във францата например са паднали много повече глави.

Виж ся, другаря Бъч още не е стигнал до Франция. Сасега е фиксиран на г-на Алексиев ( по точно от Викиту ) и разни там "Вапцаровци " и други подобни не са му интересни, па и не може да са пример. Плочата му е развалена точно на Алексиев.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11052 -: Октомври 08, 2023, 18:26:19 »
Quote (selected)
Правителственият „Еърбъс", с който се евакуират българите, пожелали да напуснат Израел, кацна на летището в София.
По предварителна информация на борда са около 90 наши сънародници. С тях е и министърът на транспорта и съобщенията Георги Гвоздейков.
...
Те бяха посрещнати от председателя на Народното събрание Росен Желязков, заместник-председателите на Народното събрание Филиз Хюсменова и Никола Минчев, и вицепремиера и министър на външните работи Мария Габриел. 
https://www.vesti.bg/bulgaria/pravitelstveniiat-eyrbys-s-evakuiranite-bylgari-ot-izrael-kacna-v-sofiia-6180547
Официално посрещане, дали не са дарили пристигащите с по някое мускалче, орденче?
И къф го дири Гвоздейков на борда на самолета?
Вместо него можеха да евакуират още един човек, пък бил той и небългарски граждани.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11053 -: Октомври 08, 2023, 18:42:04 »
Quote (selected)
Правителственият „Еърбъс", с който се евакуират българите, пожелали да напуснат Израел, кацна на летището в София.
По предварителна информация на борда са около 90 наши сънародници. С тях е и министърът на транспорта и съобщенията Георги Гвоздейков.



...
Те бяха посрещнати от председателя на Народното събрание Росен Желязков, заместник-председателите на Народното събрание Филиз Хюсменова и Никола Минчев, и вицепремиера и министър на външните работи Мария Габриел. 
https://www.vesti.bg/bulgaria/pravitelstveniiat-eyrbys-s-evakuiranite-bylgari-ot-izrael-kacna-v-sofiia-6180547
Официално посрещане, дали не са дарили пристигащите с по някое мускалче, орденче?
И къф го дири Гвоздейков на борда на самолета?
Вместо него можеха да евакуират още един човек, пък бил той и небългарски граждани.

Цялото посолство е избегало затова и Лебеда там, а другите са си посрещали роднините  :i_laughing:.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11054 -: Октомври 08, 2023, 18:43:44 »
Не знам дали е за тук или за темата за полуделия свят, но минавайки през сайта на „Сега“ виждам заглавие „Тръгва колективно дело срещу Волгин заради носталгията му по Народния съд“ и се чудя дали журналистите, списващи сайта толкова си могат или пък са психодесните, или пък и двете страни не могат да мислят.

Какво общо има делото на 102-годишната жена, на която мъжът ѝ е убит малко след девети септември с народния съд, който е бил проведен след неговото убийство? Да не говорим за останалите мотиви на „колектива“, подал иска срещу Волгин.

После AnonymousBG пледира за примирение. Не за помирение, а за примирение.

Нямаше ли там някакви задължения по мирния договор за този съд и контролна съюзническа мисия в България ?

Имаше, но това го знаят малко хора. Не точно по мирния договор, който е подписан след две-три години, но имаше.
the lamers club honourable member …

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11055 -: Октомври 08, 2023, 18:51:39 »
Не знам дали е за тук или за темата за полуделия свят, но минавайки през сайта на „Сега“ виждам заглавие „Тръгва колективно дело срещу Волгин заради носталгията му по Народния съд“ и се чудя дали журналистите, списващи сайта толкова си могат или пък са психодесните, или пък и двете страни не могат да мислят.

Какво общо има делото на 102-годишната жена, на която мъжът ѝ е убит малко след девети септември с народния съд, който е бил проведен след неговото убийство? Да не говорим за останалите мотиви на „колектива“, подал иска срещу Волгин.

После AnonymousBG пледира за примирение. Не за помирение, а за примирение.

Нямаше ли там някакви задължения по мирния договор за този съд и контролна съюзническа мисия в България ?

Имаше, но това го знаят малко хора. Не точно по мирния договор, който е подписан след две-три години, но имаше.

Цитирам за др. Бъч- " Благодарско , това не го знаех".
Това да си го запише вместо тенджерата на мотото за да не дрънчи толкова.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11056 -: Октомври 08, 2023, 19:12:38 »
Quote (selected)
И къф го дири Гвоздейков на борда на самолета?
Тежал е.
Не на мястото си, на самолета.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11057 -: Октомври 08, 2023, 19:21:06 »
Quote (selected)
Имаше, но това го знаят малко хора. Не точно по мирния договор, който е подписан след две-три години, но имаше.
Да не им придиряме!
Не само мнозина, но и тези, които би трябвало да знаят и те не знаят. Или се правят.
Щото да отидеш и да сведеш глава в знак на почит пред оня камък до НДК, където редом с може би невинни седи и името на убиеца на ястребинчетата - е тва е връо на дебилизма, арогантността...и въобще демонстрация към аборигените на тази територия.
Включително и към ибрикчиите на посолствоТО.
Но пък овцете са затова - за доене, разплод, стригане, блеене в правилната посока и когато вече за нищо друго не стават - месо.
Може и пушечно.
п.с. и аз не знам защо споменах уфсети!
Заприличаха ми просто на някои.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11058 -: Октомври 08, 2023, 19:41:39 »
https://duma.bg/koy-ubi-yastrebinchetata-n235099
Без коментар, че започвам люто да псувам!
А не трябва, нали?
 :pissed-891:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11059 -: Октомври 08, 2023, 19:46:41 »
Имаше, но това го знаят малко хора. Не точно по мирния договор, който е подписан след две-три години, но имаше.
Причинно-следствена връзка им се изплъзва на някой т.н. хора.

Тъй нареченият "Народен съд" (не знам дали е имало защитници, апелации) е станал след убийството на Райко Алексиев. Предполагам са го убили, да му вземат имота и палтото. ПОСЛЕ са го съдили. Как става справедлив този съд? Подменяте въпроса! Ако има дори един невинно убит се хвърля сянка вържу целия процес на осъждане на режима преди девети. Дали има само един невинно убит и после съден? Ако намеря още един?
Дори не се опитвам да убеждавам наследниците на АБПФК. Те живеят в някакъв измислен свят на изпуснати привилегии, подобно на реститутките. Последните си мислят, че като дедовците им са имали хан на селско кьоше, ако не бeше Червената армия, щяха да имат "Four seasons". Аха? :)))

По въпроса за овцете има тук овчари, ходили на екскурзия по СССР и САЩ и всичко знаят.

Как с престъпление преди девети се оправдава престъпление след девети не ми  дадено да знам. Може би с разни мирни договори или задължения на БГ защото е  победена?
« Последна редакция: Октомври 08, 2023, 19:58:07 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11060 -: Октомври 08, 2023, 19:50:05 »
Quote (selected)
Тъй нареченият "Народен съд" (не знам дали е имало защитници, апелации) е станал след убийството на Алекс Алексиев. Предполагам са го убили, да му вземат имота и палтото.
Това ще го внеса в темата за полезните идиоти - алея на славата!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11061 -: Октомври 08, 2023, 19:51:58 »
Аххах!
Полезният идиот закъсня само със секунди!
 :smokin:
« Последна редакция: Октомври 08, 2023, 20:14:59 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11062 -: Октомври 08, 2023, 19:55:18 »
Помисли да намалиш алкохола. Не ти помага.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11063 -: Октомври 08, 2023, 20:01:02 »
Да мина на злободневната тема - слушам министъра на енергетиката.
На въпросът на водещата, войната избухнала в Израел дали няма да има отрицателно отражение върху цените на горивата у нас, въпросният бъчовец отговаря- "не мисля, ние не доставяме газ и нефт от този регион, така че - едва ли".
 :bigok:
Икпертин бе!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11064 -: Октомври 08, 2023, 20:01:08 »
Quote (selected)
Съпредседателят на "Демократична България" Христо Иванов благодари на ДПС за подкрепата на промените в законодателството, свързани със съдебната реформа, като изтъкна,че по-важното от това кой подкрепя измененията в законите е това, което пише в тях.
https://glasove.com/na-fokus/hristo-ivanov-blagodari-na-dps-za-podkrepata-na-konstitutsionnite-promeni-te-proyaviha-madrost
"Pecunia non olet" - парите не миришат преведено на чист десебейски.
黑貓白貓不重要,重要的是抓老鼠 - Не е важно дали котката е черна или бяла, важното е да лови мишки"". Дън Сяопин
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11065 -: Октомври 08, 2023, 20:02:08 »
Скрий се бе глупак!
п.с. ясно е посланието ми, нали?


ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11066 -: Октомври 08, 2023, 20:04:25 »
Quote (selected)
"Ситуацията в Израел се променя много бързо. Има сериозна опасност от развитие на конфликта и неговото ескалиране, тъй като има такива индикации. Това ще доведе до повишаване на бежанските потоци,
https://glasove.com/na-fokus/denkov-ima-seriozna-opasnost-ot-razvitie-na-konflikta-bezhanska-kriza-i-povishavane-na-tsenite-na-surovinite
Сега като тръгнат едни колони евреи към нас и така 40 години.
За разлика от украинците израелския попул иде у нашенско предимно заради казината.
В слънчака има доста няколкозвездни такива и без това зимата не работят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11067 -: Октомври 08, 2023, 20:06:45 »
Тъй нареченият "Народен съд" (не знам дали е имало защитници, апелации)...
нещата, които не знаеш, но по които се изказваш, са толко много, че практически не си спомням твое изказване по тема, по която си компетентен.

ей ти линк, да се образоваш: https://narodensud.archives.bg/

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11068 -: Октомври 08, 2023, 20:24:03 »
40 години фалшива ком. соц. пропаганда ми е дошла до гуша.
Четете си произведенията на "недоносчето"! Хората влязоха в 21 век, други "борят" фашизма зад клавиатурите. Особено привържниците на наследницата БСП.
Борете го! Без мен!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11069 -: Октомври 08, 2023, 20:26:32 »
Мога ли да помоля някой (след последния съдийски сигнал разбира се), да отвори прозорците?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11070 -: Октомври 08, 2023, 20:33:13 »
Народният съд е бил трибунал, защитници е имало, апелации не знам, извънреден съд, защото фашагите да се сърдят на себе си, още 1934 г. отменят гражданските права и свободи, и да знаете, тогава те, фашагите въвеждат софийското жителство, а не комунягите. Какво да очакват, принц Кирил като сегашните - далавери с немско оръжие, на завишени цени и т.н. Ония ни вързаха за Хитлер, тия ни вкарват пак във война с Русия. И утре да има народен съд за сегашните ни душевадци, българите масово ще го аплодират, и аз включително.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11071 -: Октомври 08, 2023, 20:36:53 »
Само фашистите осъждат Народния съд, една от причините за създаването на който е да се прекратят убийствата без съд и присъда на убийците.
Как се отнася горното към убийството на Райко Алексиев? И последващо осъждане?
Отнася се както общото към частното. А ти виждаш сламката в чуждото око, но не и гредата в своето. Как се нарича това сам си знаеш (т.е. етикета си го лепни сам).
Quote (selected)
Баш тартора ѝ каза "недоносче", за соца. Начисто съм с него. Пито-платено.
Още една проява на същото качество (вж по-горе). Цитат извън контекста. Бях си направил труда да цитирам цялото му изказване. Намери си го пак и си го прочети.

Ти няма да си отидеш от форума, знаем се. Имаш нужда от него. Така че ще можем да се радваме на изявите ти тук още много години живот и здраве. Прав ли съм?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11072 -: Октомври 08, 2023, 20:43:59 »
А ти виждаш сламката в чуждото око, но не и гредата в своето.
Ако твоят баща беше убит като Райко А., пък било и частен случай, друга песен щеше да пееш. Нямаше да смоменаваш греди и сламки.
Това е  комунистичската правда.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11073 -: Октомври 08, 2023, 20:45:33 »
Тъй нареченият "Народен съд" (не знам дали е имало защитници, апелации)...
ей ти линк, да се образоваш: https://narodensud.archives.bg/
Хората в архива са свършили страхотна работа с оцифроването на архивите. Поклон пред делото им!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11074 -: Октомври 08, 2023, 20:50:56 »
А ти виждаш сламката в чуждото око, но не и гредата в своето.
Ако твоят баща беше убит като Райко А., пък било и частен случай, друга песен щеше да пееш. Нямаше да смоменаваш греди и сламки.
Това е  комунистичската правда.
Не очаквай да ти отговарям повече. С антикомунисти не искам да имам нищо общо. Благодарение именно на тях и на ренегатите-лъжекомунисти останахме без държава.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11075 -: Октомври 08, 2023, 20:53:39 »
Десети ден продължава протестът на миньорите. Нито крачка назад!
Quote (selected)
Ден десети продължават протестите на миньорите и енергетиците от ТЕЦ „Марица Изток 2“ и блокадата на автомагистрала „Тракия“. Никой от протестиращите няма намерение да се отказва или отстъпва.

Работниците от топлоелектрическата централа продължават да настояват за изтегляне на Териториалните планове по Плана за възстановяване и устойчивост, подготвен от правителството на акад. Николай Денков и изпратен миналата събота в Брюксел. Исканията на хората са за изготвяне на адекватна енергийна стратегия и приемлива пътна карта, която няма да ги остави на улицата без работа, а снабдяването с електричество на страната да зависи от външни за България доставчици.

Ако управляващите нямат воля за това, изходът е само един – ОСТАВКА – е решението на протестиращите, които продължават и блокадата на Прохода на Републиката (Хаинбоаз)! „Докато начело на държавата ни са инсталирани тези продажни безродници, нищо добро не ни чака!“, категорични са протестиращите миньори и енергетици от ТЕЦ „Марица Изток 2“.

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11076 -: Октомври 08, 2023, 21:10:03 »
Да мина на злободневната тема - слушам министъра на енергетиката.
На въпросът на водещата, войната избухнала в Израел дали няма да има отрицателно отражение върху цените на горивата у нас, въпросният бъчовец отговаря- "не мисля, ние не доставяме газ и нефт от този регион, така че - едва ли".
 :bigok:
Икпертин бе!

Ми икспердин е. Той най добре знае откуде идват тези благинки ( по заобиколен път като във вица за цепеницата ) :i_laughing:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11077 -: Октомври 08, 2023, 21:16:07 »
С антикомунисти не искам да имам нищо общо.
Аз съм декларирал на интервю, че нямам връзка с комунистически организации. За мен това не е празен звук. Затова и имам паспорта с орлето. Напоследък питат дали имаш връзка с терористични организации.
Антикомунизмът е начин да се дои нечии бюджет. И с тях не съм свързан и не им споделям "борбите". 

Да, нямам нищо общо с бясната пропаганда. Винаги съм мислил, че всичко прекалено вреди.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11078 -: Октомври 08, 2023, 21:18:53 »
Имаше, но това го знаят малко хора. Не точно по мирния договор, който е подписан след две-три години, но имаше.
Причинно-следствена връзка им се изплъзва на някой т.н. хора.

Тъй нареченият "Народен съд" (не знам дали е имало защитници, апелации) е станал след убийството на Райко Алексиев. Предполагам са го убили, да му вземат имота и палтото. ПОСЛЕ са го съдили. Как става справедлив този съд? Подменяте въпроса! Ако има дори един невинно убит се хвърля сянка вържу целия процес на осъждане на режима преди девети. Дали има само един невинно убит и после съден? Ако намеря още един?
Дори не се опитвам да убеждавам наследниците на АБПФК. Те живеят в някакъв измислен свят на изпуснати привилегии, подобно на реститутките. Последните си мислят, че като дедовците им са имали хан на селско кьоше, ако не бeше Червената армия, щяха да имат "Four seasons". Аха? :)))

По въпроса за овцете има тук овчари, ходили на екскурзия по СССР и САЩ и всичко знаят.

Как с престъпление преди девети се оправдава престъпление след девети не ми  дадено да знам. Може би с разни мирни договори или задължения на БГ защото е  победена?

Предполагам, че освен това което не знаеш ( бол ), знаеш поименно адвокатите на Гео Милев и някои други като него. Ако не знаеш погледни във Фикито. Там си екперт и дай един цопи-пасте ( тов го знаеш, свидетел съм ) :i_laughing:

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11079 -: Октомври 08, 2023, 21:22:53 »
40 години фалшива ком. соц. пропаганда ми е дошла до гуша.
Четете си произведенията на "недоносчето"! Хората влязоха в 21 век, други "борят" фашизма зад клавиатурите. Особено привържниците на наследницата БСП.
Борете го! Без мен!


Аре , разкарай се. Аман от климактерични остаряващи пръчове.
Ся се сетих, нарича се есенно изостряне ( в психиатрията ), а догодина ще има първо пролетно изостряне.   :nuts:
« Последна редакция: Октомври 08, 2023, 21:40:15 от Фют »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11080 -: Октомври 08, 2023, 21:25:55 »
 Фют,
Теб те пропуснах. Знаеш къде. Няма да се чувстваш засегнат. Не мога всички ощетени да отбележа.
Каква е връзката на Райко Алексиев и Гео Милев, освен че са станали жертва на отвратителни престъпления? Имали са дарба и са ги убили просто така. Между другото...
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11081 -: Октомври 08, 2023, 21:33:07 »
Фют,
Теб те пропуснах. Знаеш къде. Няма да се чувстваш засегнат. Не мога всички ощетени да отбележа.
Каква е връзката на Райко Алексиев и Гео Милев, освен че са станали жертва на отвратителни престъпления? Имали са дарба и са ги убили просто така. Между другото...

Нещо за пертенциите ти, че само ти владееш логическото мислене, а. Защо не "плачеш" за Гео Милев  и плюеш неговите убийци, като си толкоз принципен. Надут клоун.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11082 -: Октомври 08, 2023, 22:20:00 »
На всички анкети, които погледнах, Ваня Григорова отива най-малкото на балотаж, дори на СЕГАшната, а на повечето си е направо на първо място. Освен фалшивото "проучване" на Юлий Павлов, нито една агенция не се осмелява засега да публикува резултати от проучвания дори 3 седмици преди изборите, за разлика от миналите избори, когато имаше такива (например това).

Това значи, че американските партии са в паника. Освен да направят мащабна фалшификация, нищо друго не им остава. Ако не искат това, софиянци трябва масово да гласуват за Григорова или Николов!!!
« Последна редакция: Октомври 08, 2023, 22:34:46 от lucho »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11083 -: Октомври 09, 2023, 01:41:46 »
И утре да има народен съд за сегашните ни душевадци, българите масово ще го аплодират, и аз включително.

- И аз, Максимус, и аз.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11084 -: Октомври 09, 2023, 09:12:54 »
Между другото, за Бъч, Нюрнбергския съд също беше трибунал, организиран от САЩ, несправедлив, защото осъди само победените, победителите също бяха военнопрестъпници, и пощади много нацисти, които САщ сметна за полезни за себе си, един такъв наскоро канадския парламен го аплодира, а той отвърна с нацистко вдигане на ръка. Покрай скандала се разбра, че ЦРУ е скрило в Канада много такива нацисти.

Народният съд в България не е нещо изключително, виждаме го и в "демократиния" свят. А историкът Божидар Димитров в последните си години разказа, че натискът за масова разправа със старата власт в България, е бил от САЩ.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11085 -: Октомври 09, 2023, 10:31:24 »
Хи, хи, дамата има самочувствие и може би с основание.
Да видим дали ще може да го реализира, щото на овце се свири само на кавал.
От класика не отбират.
Quote (selected)
„Има и изследвания на опонентите, които те не искат да публикуват. ГЕРБ и ПП-ДБ нека крият своите. Аз мога да дебатирам и с двамата – Терзиев и Хекимян, те не могат да дебатират с мен”, категорична е тя.
https://glasove.com/novini/vanya-grigorova-az-moga-da-debatiram-i-s-terziev-i-s-hekimyan-te-ne-mogat-s-men
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11086 -: Октомври 09, 2023, 11:35:46 »
Quote (selected)
„Имаме огромен проблем с презастрояването и издаването на разрешения за строеж. Знаете „Манастирски ливади” на какво прилича. Знаем, че има нови квартали, където няма улици, а други са с частни улици. Това трябва да спре”, категорична е Григорова.

„За да бъдат отчуждени всички терени в столицата, така че да има къде да се построи обществена инфраструктура и да се гарантират зелените площи, са нужни 1,5 млрд. лв. само в столицата. Трябва да спре продажбата на общински имоти”, каза още тя.
https://epicenter.bg/article/Vanya-Grigorova--Az-moga-da-debatiram-i-s-Terziev--i-s-Hekimyan--Te-ne-mogat-s-men/328701/2/0
Аз съм ЗА!
« Последна редакция: Октомври 09, 2023, 11:45:41 от Zmeja »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11087 -: Октомври 09, 2023, 20:45:00 »
Ефективна стачка и нацонален протест: Енергетиците и миньорите
Quote (selected)
Най-късно във вторник да започне подписка по рудници и цехове за стартиране на ефективни стачни действия, заканиха се протестиращите миньори и енергетици от Марица-Изток, които се събраха на общо събрание на АМ Тракия. Тя трябва да бъде подкрепена от 50+1% от работниците. Ще трябва и точно да се формулират исканията към работодателя, както е по закон. Готови са на стачни действия, които да продължат максимално дълго.

Обсъждат се и ден и час, на който да се призове за национален протест, на който те очакват подкрепа от цялата страна. До този момент е посочен четвъртък.

Протестиращите се обединиха около мнението пътните блокади да останат и по време на ефективните стачни действия.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11088 -: Октомври 10, 2023, 21:11:37 »


Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11090 -: Октомври 11, 2023, 11:09:17 »
Остави столичани, Лъчо, да се оправят както сметнат за необходимо. Кажи с Варна какво да се прави. Гледах снощи кандидатите наши, изтъпанени в ''Референдум'', без И.П. разбира се. Гола вода, всички до един. Само Коцев от тук от там го докара от лаф. Момчетата на ИТН и БСП си бяха направо неадекватни. Вашият човек - безцветен, безличен...Малко издържах в началото, после превключвах от време наа време. Лошо. Лошо за Варна. В община от 400 000 души да няма един, годен достойно да смени вредния за града ни настоящ кмет. :t2407:  :pissed-891:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11091 -: Октомври 11, 2023, 17:16:02 »
В община от 400 000 души да няма един, годен достойно да смени вредния за града ни настоящ кмет. :t2407:  :pissed-891:

Това малко многозначно изглежда отстрани :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11092 -: Октомври 11, 2023, 17:36:26 »
Вашият човек - безцветен, безличен...
Външният вид лъже. Първото впечатление също много често лъже.
Предпочитам невзрачна форма с добро съдържание пред обратното.
(Пример за обратното е Кирил Петков. Още му сърбаме попарата...)



Министерският съвет отмени решение за отмяна на решение за отмяна на решение за изграждане на АЕЦ "Белене"

Нашият Министерски съвет пък ще отмени решението за отмяна на решението за отмяна на решението за отмяна на решението за изграждане на АЕЦ "Белене".
« Последна редакция: Октомври 11, 2023, 17:59:23 от lucho »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11093 -: Октомври 11, 2023, 18:06:55 »
Решението за закатанчване на "А сега накъде..." е напълно в духа времето.
Само наивници могат да си мислят че за България има някакво бъдеще където и да е с актуалните управници..
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11094 -: Октомври 11, 2023, 18:30:55 »
Quote (selected)
че за България има някакво бъдеще където и да е с актуалните управници.
Ееее, черногледец!
"Някакво" има - ако ще и у киреча!
 ;)
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11095 -: Октомври 11, 2023, 18:34:10 »
Quote (selected)
че за България има някакво бъдеще където и да е с актуалните управници.
Ееее, черногледец!
"Някакво" има - ако ще и у киреча!
 ;)
Едно време ми викаха Черноризец... ама с годините "храбър" отпадна.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11096 -: Октомври 11, 2023, 20:35:57 »
Шефът на австрийския парламент уличи Кирил Петков в лъжа

Няма изненада в това. Щеше да има, ако го беше уличил в истина.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11097 -: Октомври 11, 2023, 20:51:16 »
Quote (selected)
ама с годините "храбър" отпадна.
Това го тълкувам само по един начин - че си минал от категорията "дайте да отидем поляка, поляка и да ги опънем", в категорията - "който иска да го уебът - да дойде тук".
 :nuts:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11098 -: Октомври 11, 2023, 21:08:01 »
Тази "новина" всъщност е "старина", защото е на цели 6 дни, но все пак е интересна и показателна:

Дебатът по БНТ за София се провали по вина на американските кандидати за кмет (заглавието е мое)
Quote (selected)
Дебатът между кандидатите за кмет на София от парламентарно представените партии, който трябваше да се състои по БНТ, беше провален. Причината за това е, че Васил Терзиев и Антон Хекимян са отказали поканата, с което обезсмислиха предложения формат. В студиото на обществената телевизия бяха само Ваня Григорова от местната лява коалиция и Деян Николов от „Възраждане“. Григорова изрази съжаление за случилото се и го определи като „очевидна уговорка между екипите на ПП-ДБ и ГЕРБ, които очевидно са в координация помежду си“. И по тази причина, според нея, няма да бъдат чути отговорите на тези, които над тридесет години носят отговорността за управлението на столицата – за финансите, за концесиите, за това къде изтичат общинските средства.

Григорова поздрави Николов за уважението към зрителите на БНТ и към утвърдените норми на демокрацията и политическата култура. „Сигурно имаме както сходства така и различия в платформите си. Аз, обаче, не съм дошла да споря с него, защото не „Възраждане“ управлява столицата в последните тридесет години, а партиите, които стоят зад отсъстващите кандидати. При това положение не намирам смисъл да остана тук. Продължавам разговора на открито с хората“, каза още Григорова. Днес тя се среща с жители на район „Слатина“.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11099 -: Октомври 11, 2023, 21:17:18 »
Продължава оглушителното мълчание на "цоциолозите" за София. Един сал Юлий Павлов се осмели да пробута жалките си лъжи. Останалите явно ги е страх, че ако му последват примера, след изборите ще стане явно пълното разминаване на такива поръчкови "прогнозни резултати" с реалността и съвсем ще олекнат в очите на хората.

Американските партии за пореден път се доказаха като "неможачи" и предложиха много слаби кандидати (защото те силни нямат). Победата над тях е напълно възможна.

За да излязат Григорова и/или Николов на балотаж, трябва масово гласуване. Но наистина масово, а не скатавки на "гъбарите". За да няма после хленч "ама пак ли ни..."