Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 22:31:40

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 557021 пъти)

Giuseppe, deneb, Imko1 и 88 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13620 -: Януари 17, 2024, 19:34:01 »
Организаторите на референдума с 6 въпроса почетвъртват процедурата. За 9 месеца не могат да съберат 200000 подписа, които трябваше да съберат за 3. Кога ще им уврат дебелите глави, че без партия не става?!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13621 -: Януари 17, 2024, 19:36:14 »
В Пловдив на протеста срещу фашагите, точещи си зъбите за "Альоша":



Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13623 -: Януари 17, 2024, 22:02:43 »
Бронетранспортьорите на МВР не могат да заминат за Украйна поради липса на средства и остават засега на българска земя
Интересно, преди двадесетина години като взеха решение да пратят българското злато за съхранение в английска банка "за по-сигурно" :pissed-891:, бяха предвидили пари за самолетен транспорт.

Или това е "друго"?
« Последна редакция: Януари 17, 2024, 22:10:42 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13624 -: Януари 18, 2024, 07:33:40 »
Бронетранспортьорите на МВР не могат да заминат за Украйна поради липса на средства и остават засега на българска земя
Интересно, преди двадесетина години като взеха решение да пратят българското злато за съхранение в английска банка "за по-сигурно" :pissed-891:, бяха предвидили пари за самолетен транспорт.

Или това е "друго"?

Друго е - тогава британците платиха за да „приберат“ златото.
the lamers club honourable member …


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13626 -: Януари 18, 2024, 08:40:51 »
На тази версия по̀ съм склонен да ѝ вярвам.


Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13628 -: Януари 18, 2024, 10:27:58 »
Quote (selected)
В интервю Клаус Шваб, основател и председател на Световния икономически форум, призова за изключване на широката общественост от изборните процеси.

Той предположи, че предсказващата сила на технологиите може някой ден да замени изборите, казвайки: „Защо имаме нужда от избори? Защото знаем какъв ще бъде резултатът.”
Клаус Шваб предпочита използването на технологии за оформяне на глобалната политика и резултати, а не чрез демократичен процес. Този подход позволява на малка група от неизбрани елити да държи цялата власт. Нарастващото използване на ИИ (изкуствен интелект) и други цифрови технологии при вземането на решения, включително и в политиката, повдига въпроси за това каква част от процесите трябва да бъдат оставени на човешка преценка.
"Критично"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13629 -: Януари 18, 2024, 10:49:57 »
https://epicenter.bg/article/Ognyan-Minchev--Natsiyata-shte-otmre--no-nyama-da-ste-vie-tezi--koito-shte-ya-unishtozhite/338440/11/0
Яаааа...дали само на мен ми се струва, че тази торба с лайна и тя се забързала да завърта гъзъ?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13630 -: Януари 18, 2024, 17:21:21 »
Шваб изкукурига тотално. И реалността няма да му прости. Колкото по-луди, толкова по-бързо ще дадат фира.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13631 -: Януари 18, 2024, 17:52:33 »
Quote (selected)
You are social benefactors, you are heroes,” said Milei. “Let no-one tell you that your ambition is immoral. If you make money, it is because you offer a better product at a better price… Do not surrender to the advance of the state.”

"You are the true protagonists in this story. You should know that from now on, you can count on Argentina as an unconditional ally," Milei added.

"The state is not the solution. The state is the problem," he declared, ending his speech with his traditional battle cry: “Viva la libertad, carajo!” ("Long live freedom, damn it!").

..........

Argentina’s president is due to meet Kristalina Georgieva, managing director of the International Monetary Fund, later on Wednesday.

Last week, IMF staff visited Argentina for talks over the nation’s US$44.5-billion credit programme and approved the disbursement of US$4.7 billion in funds to the crisis-stricken nation. The deal is subject to approval from the multilateral lender’s executive board.

Georgieva said at a Bloomberg event in Davos on Tuesday that the Argentine government was making progress as it was moving "very aggressively" to address the country's "shortcomings.”
https://www.batimes.com.ar/news/argentina/the-west-is-in-danger-milei-makes-explosive-debut-on-international-scene.phtml

Изкукал, но недотам, че да не си намери опозиция на каишка, от злато верижка.

Скок! Скок! Скок! Подскок!
Скачай миличка маймунке!
Хоп, хоп, хоп -моя джоб
да напълниш ти муцунке
*********   ✹    *********

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13632 -: Януари 18, 2024, 18:04:41 »
https://epicenter.bg/article/Ognyan-Minchev--Natsiyata-shte-otmre--no-nyama-da-ste-vie-tezi--koito-shte-ya-unishtozhite/338440/11/0
Яаааа...дали само на мен ми се струва, че тази торба с лайна и тя се забързала да завърта гъзъ?
Не знам, много съм подозрителен към такиза бързи завои, но виждам, че не е цитирал цялото стихотворение, а то е:



И ето едно интересно съчинение по тази тема:
Цитат на: Емил Йотовски
Аз съм българче. Ти не си българче.
Аз съм българче и обичам България, ти не си българче и не обичаш България.
Аз съм българче и за мен любов е любов. За теб любов е секс.
Аз съм българче и ти искаш да ме обидиш като ме наричаш Ганя. Ти не си българче и не ти се получава.
Аз съм българче и се гордея с това. Ти не си българче и не искаш да се гордея с това.
Аз съм българче и имам майка. Ти не си българче и имаш родител едно.
Аз съм българче и имам чест. Ти не си българче и имаш грант.
Аз съм българче и имам семейство. Ти имаш прайд.
Аз съм българче и искам да помня историята си. Ти не си българче и паметта ми те дразни.
Аз съм българче и имам род. Ти не си българче и имаш НПО.
Аз съм българче и искам да говоря на български. Ти не си българче и не искаш.
Аз съм българче и съм роден в България. Ти вероятно също, но това те обижда.
Аз съм българче и искам България да я има. Ти не си българче и предпочиташ да живееш в проект.
Аз съм българче и го заявявам ясно. Ти не си българче, но не заявяваш какво си.
Аз съм българче, а ти си имитиращ продукт.
Аз съм българче, а ти не си, и това отговаря на всичко.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13633 -: Януари 18, 2024, 18:10:57 »
Какво го мислите огито!
Малък Шорош както вече писах ич не му дреме за демокрации и глобализъм.
Реже Отровено общество и ще дава пари само за ЛГБТ... каузи.
Кръстев и Огито при всичките си девиации явно не са в тая ложа и вземат рязко завоя.
Зелени пари нема, ако има рубли или юани все ще е кяр.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13634 -: Януари 18, 2024, 18:25:36 »
На снимката в Епицентър сакото му виси като торба.
А и Доган рече да сменяме гостоприемника, че настоящия е ошугавял.

Като гледам май само китайците не ни знаят номерата, та всеки да си избере - в Колана или в Пояса им да се винициира.

ПП Я и Калина Андролова как се раздава:
       
Quote (selected)
САЩ отдавна са решили, че не искат да оставят една процъфтяваща Европа в симбиоза с намеренията на Русия за възход. Затова натискът на САЩ спрямо Европа е свързан с изключително умело подпомагане на самоубийството на Европа.
https://glasove.com/komentari/kalina-androlova-amerikanskiyat-egoizam-unishtozhava-evropa

Значи - лягаме до Пътя, преструваме се на омаломощени и щом минат наблизо - мощен скок в Поясока  :sniperer:
Бързо някой да закопае китайски бронзов жертвеник във Варненския некропол за доказване на нерушимите исторически връзки
« Последна редакция: Януари 18, 2024, 18:47:13 от Banana Joe Maldonado »
*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13635 -: Януари 18, 2024, 19:09:42 »
Quote (selected)
На снимката в Епицентър сакото му виси като торба.
Камуфлаж!
Минал е на друг стил на обличане. Сменил е стилиста.
Вталеното явно не му ходи.
 
Това вече е друго, дава перспектива за разрастване.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13636 -: Януари 18, 2024, 20:35:24 »
В интервю Клаус Шваб, основател и председател на Световния икономически форум, призова за изключване на широката общественост от изборните процеси.

Той предположи, че предсказващата сила на технологиите може някой ден да замени изборите, казвайки: „Защо имаме нужда от избори? Защото знаем какъв ще бъде резултатът.”
Клаус Шваб предпочита използването на технологии за оформяне на глобалната политика и резултати, а не чрез демократичен процес. Този подход позволява на малка група от неизбрани елити да държи цялата власт. Нарастващото използване на ИИ (изкуствен интелект) и други цифрови технологии при вземането на решения, включително и в политиката, повдига въпроси за това каква част от процесите трябва да бъдат оставени на човешка преценка.
"Критично"

Изглежда се е опитал да копира от един интересен разказ на Айзък Азимов за изборите: големият световен компютър Multivac, след задълбочени анализи и сметки, избира един-единствен човек за гласоподавател, и чийто глас се приема за гласа на народа. Разказът се казва "Franchise".

Ето кратко резюме, не ми се превежда, надявам се повечето читатели да го разберат:

In the future, the United States has converted to an "electronic democracy" where the computer Multivac selects a single person to answer a number of questions. Multivac will then use the answers and other data to determine what the results of an election would be, avoiding the need for an actual election to be held.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13637 -: Януари 18, 2024, 20:42:53 »
https://chitanka.info/text/1117-izbiratelno-pravo

Айзък Азимов
Избирателно право
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13638 -: Януари 18, 2024, 21:48:14 »
Благодаря! Прочетох разказа с удоволствие.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13639 -: Януари 18, 2024, 21:56:17 »
Тоя умко даже и нещо ново не може да измисли, ми краде от фантастите. И оная руса ку.ка с Ч демек кучка
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13640 -: Януари 18, 2024, 23:55:26 »
Гледам вече всичко е на тезгяха  :angryfire:

ВОДЕЩИ НОВИНИ
БЪЛГАРИЯ
Паднаха всички ограничения за граждани на ЕС да купуват земя в България
Съдът в Люксембург отмени и последната пречка след запитване от български районен съд
Днес, 18:08

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/padnaha-vsichki-ogranicheniya-za-grazhdani-na-es-da-kupuvat-zemya-bulgariya

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13641 -: Януари 18, 2024, 23:57:39 »
Айзък Азимов
Избирателно право

А, не знаех че има български превод. При това изглежда че са превели двата тома събрани разкази на Азимов (които, между другото, ги намерих много трудно с твърди корици). Супер, както се казва на чист български.

Едно малко лирично отклонение -- тук трудно се намират хубави издания на съвременните класици. Преди години чакак почти година за събраните съчинения на Реймонд Чандлър, много хубаво издание на някаква "American Library". Около три години известния американски фантаст Gregory Benford ми беше колега по катедра (той освен писател, беше и пълен професор в катедрата по физика). Той много харесваше Чандлър, наричаше го едно от най-големите съкровищан на американската литература. Много интересен човек за бъбрене.

Единственият останал голям разпространител на книги (Barnes & Noble) издават, слава богу, известни книги на които им е изтекло авторското право с твърди корици, кожена подвързия, почти колекционерски издания. Наскоро публикуваха класическата трилогия Foundation на Азимов, веднага я грабнах.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13642 -: Януари 19, 2024, 09:15:02 »
Quote (selected)
предсказващата сила на технологиите може някой ден да замени изборите, казвайки: „Защо имаме нужда от избори? Защото знаем какъв ще бъде резултатът.”

У нас това вече е реалност - флашкаджии, "шарлатани", информационно обслужване, живеем в бъдещето!  ;)
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13643 -: Януари 19, 2024, 10:16:18 »
Мислели да прехвърлят данните на учениците от вече английското "Школо" в "държавното" НЕИСПУО. Но както се оказва, "държавното" НЕИСПУО също е правено от частна фирма, която също може да си продаде разработката. Изобщо, държавата е частна. Това, което е останало като "държава", вече за нищо не става. Останахме без държава!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13644 -: Януари 19, 2024, 11:03:19 »
Правенето и поддръжката са едната страна.
Правото да се разпорежда с данните е друга бира - създателят на софтуера не може да се разпорежда с тях.
Освен ако ги открадне.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13645 -: Януари 19, 2024, 11:08:27 »
Quote (selected)
Полицията нахлу в имоти на Васил Божков
Търси се връзка с убийството на Алексей Петров
...
Божков каза още, че готви нов политически проект "Всички срещу хунтата". "В България има хунта от двама души - Пеевски и Борисов и прилепени към тях останалите. И създадена изкуствена опозиция в лицето на "Възраждане", каза още той.

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/policiyata-nahlu-imoti-na-vasil-bozhkov
Каквото и да пипнеш в мамковината се оказва че Възраждане е в дъното на проблемите.
Нещо не ги харесват.
Що ли?
П.П. Само с убийството на Алексей Петров не ги бяха свързвали.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13646 -: Януари 19, 2024, 12:09:50 »
Ей, колко малко хора са си купили билети за седянката, а ужким в Давос са се паралии  :i_laughing:  :popcorn:

https://www.youtube.com/watch?v=7H4-SMh6zRM&t=19s

Реч на Асен Василев по време на Световния икономически форум в Давос (първа част)

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13647 -: Януари 19, 2024, 13:39:37 »
Този плъх не държи реч пред сборището, а в някаква соба, за да покаже "участие"...
 :m1273:

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13648 -: Януари 19, 2024, 15:38:55 »
"Бесогон" на Никита Михалков (1,6 млн абонати) е блокиран в Тубата. Обяснението на Гугъл е: "многочисленно или серьёзно нарушил правила YouTube в отношении дискриминационных высказываний".
Ред е на Карбовски и Сивилов?
Впрочем след забраната на руските телевизии и РИА Новости, както  и след другарския съд поради възмутени писма от трудови колективи, устроен от ректора и АС на СУ (това беше първата обществено значима изява на въпросния ректор), над проф. Григорова, ойроатлантически ценностната свобода на словото през ушите ми взе да избива.
В мрачни времена живеем, дами и господа.
И все по се смрачават.
« Последна редакция: Януари 19, 2024, 16:00:33 от Zeitgeist »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13649 -: Януари 19, 2024, 16:32:35 »
"Бесогон" на Никита Михалков (1,6 млн абонати) е блокиран в Тубата.

Аз от кога разправям, че няма демокрация, никога не е имало и никога няма да има!? Всяка олигархия си пази властта, с всякакви средства, властта у нас, в СССР и целия соц. лагер до 1990 г. по нищо не се различава от властта в т.н. "стари демокрации".
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13650 -: Януари 19, 2024, 16:37:07 »
Те тубата щом Тръмп го забраниха, не ти ли стана ясно?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13651 -: Януари 19, 2024, 16:56:33 »
Правенето и поддръжката са едната страна.
Правото да се разпорежда с данните е друга бира - създателят на софтуера не може да се разпорежда с тях.
Освен ако ги открадне.
Мислиш ли, че не са си оставили вратичка за това?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13652 -: Януари 19, 2024, 17:02:44 »
"Бесогон" на Никита Михалков (1,6 млн абонати) е блокиран в Тубата.
Аз от кога разправям, че няма демокрация, никога не е имало и никога няма да има!? Всяка олигархия си пази властта, с всякакви средства, властта у нас, в СССР и целия соц. лагер до 1990 г. по нищо не се различава от властта в т.н. "стари демокрации".
Да, няма демокрация. Има диктатура. На господстващата класа. При социализма това е работническата класа, при капитализма – едрата буржоазия. Но в НРБ имаше КДНК, можеше да се оплачеш в БКП, можеше да се отзовават депутати и т.н. В РБ нищо от това не може. Ерго – тогава имаше много повече от това, с което СЕГАшните се хвалят.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13653 -: Януари 19, 2024, 17:05:58 »
Защо Борисов и ГЕРБ позволяват на Пеевски да крещи „Марш!“ на депутати, докато говорят от трибуната?
Цитат на: Ивелин Николов
Единственото изказване на Делян Пеевски от парламентарната трибуна е през далечната 2013 г., когато се закани на Цветан Цветанов. След това имаше дълъг период, в който не ходеше на работа.

Днес Пеевски е редовен на работа, но отново не се изказва от парламентарната трибуна.

Защо го припомням? Защото Пеевски си позволи днес да крещи по адрес на Тошко Йорданов „Марш!“, докато депутатът от ИТН говореше от трибуната. След това Пеевски започна да крещи по групата на „Възраждане“ и да ги приканва с „Марш!“. Чух да обяснява на Костадинов как много знаел за тях. Пеевски е избран за депутат, а не за началник на парламента. Ако се мисли за мутра или пъдарин, това си е негов личностен проблем.

Ако иска да защитава любимия си приятел Христо Иванов от уместните критики на опозицията – да излезе да го направи от парламентарната трибуна, а не да крещи от място. Но ми е интересно как Пеевски ще защити приятеля си Христо, който доскоро наричаше Десислава Атанасова калинка по конституционните въпроси, а днес я хвали и праща в Конституционния съд?

Христо е интересна личност. През 2013 г. пишеше във Фейсбук, че Цветанов и Борисов са мутри, а след това стана техен правосъден министър.

P.S. Интересно защо председателят на парламента не наказва Пеевски за постоянните му крясъци по адрес на говорещите от трибуната?

« Последна редакция: Януари 19, 2024, 17:12:29 от lucho »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13654 -: Януари 19, 2024, 18:00:42 »
Quote (selected)
Мислиш ли, че не са си оставили вратичка за това?
Със сигурност има, само че деянието ще бъде наказуемо.
Дали вратичките са умишлени за достъп на разработчика или недоглеждане използвано от хакер няма разлика.
В случая, британската фирма майка става законен собственик на данните и може да прави каквото си иска с тях, включително и да ги продава на заинтересовани.
Лични данни, здравен статус-отсъствия по болнични, успех/талант или липсата на такъв, поведенчески изяви.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13655 -: Януари 19, 2024, 20:42:20 »
Вдясно долу към средата на сайта http://marica.bg има анкета за паметника "Альоша" в Пловдив. Гласувайте! Засега съотношението на силите е 66 към 21 % за нас.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13656 -: Януари 19, 2024, 20:48:05 »
Като прелетях над заглавията в "Марица" и това ми хвана окото:
Quote (selected)
Ръководни кадри на МВР се обучават в Пазарджик
https://www.marica.bg/region/pazardjik/rakovodni-kadri-na-mvr-se-obuchavat-v-pazardjik
Не е лошо!
В Пазарджик се обучават низши чинове в полицията.
Редно е ръководителите да имат поне начално обучение за полицията. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13657 -: Януари 19, 2024, 21:12:11 »
Днес бюстът на граф Игнатиев във Варна бе върнат на мястото му

Преди това бюстът е бил реставриран и му е било направено триизмерно сканиране, което би позволило в случай на кражба или унищожаване да бъде възстановен 1:1. Нещо, което бях дал тук като идея и за Паметника на Съветската армия в София, но явно не е било направено, защото ако беше, щеше да се разбере. Дано някога бъде възстановен, за да стане С0фия стане пак София.
« Последна редакция: Януари 19, 2024, 21:18:48 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13658 -: Януари 19, 2024, 21:26:51 »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13659 -: Януари 19, 2024, 23:42:05 »
Тая свиня много си е повярвала

"Има голям скандал - проруска партия оглави контрола над българските спецслужби. Застрашена е националната ни сигурност".

Това заяви председателят на парламентарната  на ДПС Делян Пеевски коментирайки, че на ротационен принцип "Възраждане" е оглавила парламентарната Комисия за контрол на спецслужбите.
Пеевски поиска спешни промени на правилника на Народното събрание.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13660 -: Януари 20, 2024, 08:41:33 »
Почна се с пренаписването на историята по индиана-джонсовски.бг.
Русия официално е приела християнството от Византия все пак. А този не се ли водеше археолог Се пак.
https://trud.bg/%D1%80%D1%83%D1%81%D0%B8%D1%8F-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B5-%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D1%87%D0%B5-%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BB%D0%B0-%D1%85%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%8F%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BE%D1%82-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F-%D1%86%D0%B0%D1%80-%D1%81%D0%B0%D0%BC%D1%83%D0%B8%D0%BB/
Малко информация за "професора" Николай Овчаров:

В НАЦИД не е отбелязан кат професор.
Quote (selected)
Според Овчаров професорската му титла е придобита в Международния славянски университет в Москва. Такъв обаче не съществува в руската столица. Местоположението на Международния славянски университет е в град Харков. Директорът на Националния археологически институт с музей към БАН Людмил Вагалински съобщава за медиите, че научната степен, за която Николай Овчаров има удостоверение, е доцент, а не професор. Фактите говорят, че на 5 декември 1994 г. Международният славянски университет и обществената организация Руско земско движение образуват Международен славянски институт. На следващата година същият получава лиценз за образователна дейност и в България и едва на 23 декември 2002 г. му е даден държавен регистрационен номер (номер: 207717009 99 23). Във въпросното учебно заведение обаче не съществува исторически факултет.[18] Там обаче има факултет по мениджмънт със специалност културно-исторически туризъм, в чийто софийски филиал е преподавал Николай Овчаров.

През 2013 година името на Николай Овчаров за пореден път е забъркано в скандал. Участник в разкопките на обекта Перперек е заловен и осъден за иманярство във връзка с кражба на монети, а срещу Овчаров е започнато разследване.[19]
Уикипедия
"Опрофесорен" в Москва, обаче ще си счупи клавиатурата от бързане да се регистрира в авангарда на хибридната война срещу Русия.
Много Тагаренковец, много нещо.
« Последна редакция: Януари 20, 2024, 08:53:51 от Zeitgeist »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13661 -: Януари 20, 2024, 12:42:59 »
Поредната ГНЪС.  :pissed-891:


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13663 -: Януари 21, 2024, 11:51:48 »
Вруюто на един лицемер, възприемащ се за евроатлантически либерал. Уж го е писал Ицо Хазарта, но не е неговия изказ, мисля, че текстът е над неговото ниво.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #13664 -: Януари 21, 2024, 12:00:49 »
В 300 от 313-те анализирани протокола от местните избори в София има разминаване между подадените и отчетените данни

Вчера е било поредното заседание на съда по делото за фалшификацията на софийските избори. Следващото ще бъде на 15-ти март.
« Последна редакция: Януари 21, 2024, 12:09:19 от lucho »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13665 -: Януари 21, 2024, 12:27:50 »
Вруюто на един лицемер, възприемащ се за евроатлантически либерал. Уж го е писал Ицо Хазарта, но не е неговия изказ, мисля, че текстът е над неговото ниво.

Ицо Хазарта просто цитира:
Quote (selected)
Попаднах на този текст вчера. Не познавам неговия автор Mihail Panayotov

https://demokrati.bg/candidate/mihail-panajotov/

Нищо ново - "френдли файър уил нот бе толерейтед", но пък добре разказано:
Quote (selected)
Смятам, че ни предстоят тежки години на антилиберално (консервативно, националистическо, икономически ляво) управление. При предходния “исторически компромис” имахме възход на серия националистически партии и дълго възстановяване на евроатлантическата, либерална общност. Няма причина да очакваме нещо различно този път, настроенията за реваншизъм са налице, дори сред съмишлениците. Единствената ми надежда е това правителство да има достатъчен прозорец време, за да ни придвижи в посока Запад и да ни вкара в някои наднационални съюзи, от които после трудно се излиза, която и копейка да дойде на власт.

Колко па да е трудно - анулиране на всички меджународни договори, сключени от въпросното правителство.
И кютек.
*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13666 -: Януари 21, 2024, 12:37:32 »
Quote (selected)
Колко па да е трудно - анулиране на всички меджународни договори, сключени от въпросното правителство.
И кютек.
Нещо такова, но в обратен ред.
Първо кютека.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13667 -: Януари 21, 2024, 13:29:55 »
"Опрофесорен" в Москва, обаче ще си счупи клавиатурата от бързане да се регистрира в авангарда на хибридната война срещу Русия.
Много Тагаренковец, много нещо.
В материала от „Труд“, към който сте дала препратка, няма основания да му приписвате тези глупости.
Но може да ви е жегнало последното изречение, в което се споменават „днешните „русофили”, които поглъщат с наслада и безкритичност всяка дума, изречена от пропагандаторите на Путин“.
Вместо, по ваш вечен обичай, да миришете чорапите на написалия или казалия нещо – в случая да разнасяте дали наистина бил професор или не – потрудете се да спорите с казаното. Ако можете.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13668 -: Януари 21, 2024, 14:16:01 »
"Опрофесорен" в Москва, обаче ще си счупи клавиатурата от бързане да се регистрира в авангарда на хибридната война срещу Русия.
Много Тагаренковец, много нещо.
В материала от „Труд“, към който сте дала препратка, няма основания да му приписвате тези глупости.
Но може да ви е жегнало последното изречение, в което се споменават „днешните „русофили”, които поглъщат с наслада и безкритичност всяка дума, изречена от пропагандаторите на Путин“.
Вместо, по ваш вечен обичай, да миришете чорапите на написалия или казалия нещо – в случая да разнасяте дали наистина бил професор или не – потрудете се да спорите с казаното. Ако можете.

ъхъ
 
и щото и ти си един суперпринципен и твърдо спазваш собствените си принципи,
затова се занимаваш с нашите личности и хипотетичните ни според теб кусури,
а не с тезите ни.

мнооого готин, мноого готин. после се сърди като го замразяват за тролене.

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13669 -: Януари 21, 2024, 14:41:26 »
и щото и ти си един суперпринципен и твърдо спазваш собствените си принципи,
затова се занимаваш с нашите личности и хипотетичните ни според теб кусури,
а не с тезите ни.
Никаква теза нямаше от страна на Zeitgeist и точно тази липса посочих.
Забавното е, че точно благодарение на дадената от нея препратка се запознах с тезата на проф, Овчаров, за която той, разбира се, привежда аргументи.
Със същия интерес бих чул и прочел и аргументи за обратната теза, или оборване на аргументите на Овчаров. Ама на, нищо подобно нямаше от страна на „критикуващата“.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13670 -: Януари 21, 2024, 16:42:11 »
и щото и ти си един суперпринципен и твърдо спазваш собствените си принципи,
затова се занимаваш с нашите личности и хипотетичните ни според теб кусури,
а не с тезите ни.
Никаква теза нямаше от страна на Zeitgeist и точно тази липса посочих.
Забавното е, че точно благодарение на дадената от нея препратка се запознах с тезата на проф, Овчаров, за която той, разбира се, привежда аргументи.
Със същия интерес бих чул и прочел и аргументи за обратната теза, или оборване на аргументите на Овчаров. Ама на, нищо подобно нямаше от страна на „критикуващата“.

аде де, писаниците ти си стоят, стига фирминщини и бонговщини...

това за чорапите е точно обсъждане на аргументите на опонента?...

сладур, и си вярва и си троли невъзмутимо....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13671 -: Януари 21, 2024, 16:47:33 »
Уж го е писал Ицо Хазарта, но не е неговия изказ, мисля, че текстът е над неговото ниво.
Прочетох тук там по диагонал, стигнах до твърдението, че опозицията НАГЛО искала друго от това, което те искат, и приключих. Пробити мозъци повече не чета. Но това, което мернах - Повечето българи искали атанасова за конституционен съдия. Щото гласували за герб. Сега разбрахте ли, че НЕГЛАСУВАЩИТЕ НИКОЙ НЕ ГИ БРЪСНЕ ЗА СЛИВА, независимо какво си въобразяват, че показват негласуващите на политиците. Броят се само гласуващите.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13672 -: Януари 21, 2024, 17:19:28 »
това за чорапите е точно обсъждане на аргументите на опонента?
Ами, както казах, аргументи у „опонента“ нямаше. Така че обърнах внимание именно на липсата на аргументи и на опита да се заменят с друго.
И понеже последното е типично за реакциите на „опонента“ по отношение на чужди мнения, които не харесва, просто надлежно посочих този факт. В полза на „опонента“ е.

А връщайки се на тезата на проф. Овчаров, която е и същественото нещо тук – изглежда е вярна, след като няма възражения срещу нея. Във всеки случай плюенето по него самия не е оборване и даже има обратен ефект.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13673 -: Януари 21, 2024, 17:28:01 »
Единствената ми надежда е това правителство да има достатъчен прозорец време, за да ни придвижи в посока Запад и да ни вкара в някои наднационални съюзи, от които после трудно се излиза, която и копейка да дойде на власт.
Кхм... че те останаха ли някои, в които да не сме вкарани? Това коя година е писано?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13674 -: Януари 21, 2024, 17:29:17 »
това за чорапите е точно обсъждане на аргументите на опонента?
Ами, както казах, аргументи у „опонента“ нямаше. Така че обърнах внимание именно на липсата на аргументи и на опита да се заменят с друго.
И понеже последното е типично за реакциите на „опонента“ по отношение на чужди мнения, които не харесва, просто надлежно посочих този факт. В полза на „опонента“ е.

А връщайки се на тезата на проф. Овчаров, която е и същественото нещо тук – изглежда е вярна, след като няма възражения срещу нея. Във всеки случай плюенето по него самия не е оборване и даже има обратен ефект.

иееееееее

и понеже нямало у опонента аргументи, ти - за да не се минеш - набърже изля помия по него и се удари в гърдите да те видим колко си велик.....

верно не си у ред, ако си вярваш.... 

ако просто тролиш - разбираемо е.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13675 -: Януари 21, 2024, 17:32:47 »
То опонентът със сигурност има аргументи, ама си има и друга работа сигурно, затова пък анегогонема винагигоима
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...


Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13678 -: Януари 21, 2024, 17:48:32 »
„днешните „русофили”, които поглъщат с наслада и безкритичност всяка дума, изречена от пропагандаторите на Путин“.
Вместо, по ваш вечен обичай, да миришете чорапите на написалия или казалия нещо – в случая да разнасяте дали наистина бил професор или не – потрудете се да спорите с казаното. Ако можете.
Аз, русофил днешен, вчерашен и утрешен, категорично отказвам да оборвам тезата на проф. Овчаров, че  поглъщам "с наслада и безкритичност всяка дума, изречена от пропагандаторите на Путин“
Или ти наистина мислиш, че има смисъл да го правя?
Ако има нещо, по което наистина има смисъл да се говори това е, че историята, та даже и хилядолетната, а и историците,  винаги служат на актуалните  господари. Овчаров  е поредното доказателство. Руските историци - то же.
В едни други, по-добри  времена,  руската историческа наука се е изказала еднозначно и категорично: "Християнството сме приели от Византия, посредством българската писменост" ТОЧКА
...останолото е от лукавого, Тагеревого и аменеменемoго...
« Последна редакция: Януари 21, 2024, 18:24:15 от Bacho Кольо »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13679 -: Януари 21, 2024, 18:38:27 »
Аз, русофил днешен, вчерашен и утрешен, категорично отказвам да оборвам тезата на проф. Овчаров, че  поглъщам "с наслада и безкритичност всяка дума, изречена от пропагандаторите на Путин“
Или ти наистина мислиш, че има смисъл да го правя?
Мисля, че преди всичко има нужда да решиш – за себе си, на мен декларациите ти не ми трябват – дали си русофил или „русофил“. Проф. Овчаров е споменал вторите и кавичките му не са случайни. Или за теб разликата няма значение?
Quote (selected)
Ако има нещо, по което наистина има смисъл да се говори това е, че историята, та даже и хилядолетната, а и историците,  винаги служат на актуалните  господари. Овчаров  е поредното доказателство. Руските историци - то же.
В едни други, по-добри  времена,  руската историческа наука се е изказала еднозначно и категорично: "Християнството сме приели от Византия, посредством българската писменост" ТОЧКА
...останолото е от лукавого, Тагеревого и аменеменемаго...
Дори не ти прави впечатление, че в две последователни изречения успяваш да си противоречиш. Хем „историците служат на актуалните господари“, хем „руската историческа наука се е изказала еднозначно и категорично“ и „ТОЧКА“? Много интересно! Или руската историческа наука не се прави от историци (които служат на актуалните господари)?
За мен по отношение на историята винаги има смисъл да се пита - тъкмо защото тя винаги е слугувала на политиката, а когато все пак не е успявала, нищо не ни гарантира, че някой, от когото уж знаем нещо, не се е самозаблуждавал или не е украсявал нещата по свой вкус. Толкова ли е страшно да се питаме как всъщност е било? Какво губим?
Изобщо не твърдя, че проф. Овчаров е прав по дадения въпрос. Смятам обаче, че би могъл да е. И че напъните за „ТОЧКА“ или за охулване, колкото и да са яростни, нищо не оборват.

Накрая, нека приемането на християнството в Русия да е от Византия – за мен това е не толкова важно.
Друго за мен е много по-важно: да се каже само „посредством българската писменост“, както го определяш ти, е недопустимо омаловажаване на културния принос на България.
Не някакви си графични знаци са този принос, а създадената литература и езикът, на която тя е написана. Нов език, литературен, богат, който позволява изразяване на сложни понятия и отношения. Това е, което Русия е внесла от нас тогава, и то е безценно. И няма защо да го замитаме под едната само писменост, защото така сами изглеждаме смешни.