Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 18:19:32

Автор Тема: Израел  (Прочетена 23671 пъти)

Kole и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #120 -: Октомври 22, 2023, 21:13:58 »
PS Там не  имало плодородна земя. Пустиня. Става плодородна в ръцете на еврейте. Бях там. Видях.1993 г.
Ти виждал ли си арабин - земеделец? Аз? Не!
Половината плодове и зеленчуци във Франция идват от Магреб, пък там освен арабите да си наемат цигани за ратаи иначе не знам как...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #121 -: Октомври 22, 2023, 21:18:23 »
Пребиваването и добруването в САЩ са оказали влияние, върху твоята обективност.
Във фейса се разгарят войни между български евреи и българи, някои се усещат, други изобщо не. Една пикла Хилда, примерно, скочи на българка, женена за евреин и живееща в Израел от десетилетия, че получава пари от Израел и затова няма право да говори добро за палестинците, аз се заядох с нея, оная ми отвърна, че съм антисемитка и паплач. На което аз не останах длъжна и ѝ казах, щом е еврейка, да не ми говори българския и къш от българските страници.
... а има и много свестни хора измежду тях, наврях се между тях по ковид времето да следя за ваксите.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #122 -: Октомври 22, 2023, 21:23:17 »

И не, не съм взел страна, само изреждам факти и разсъждавам, но очевидно ти си взел страна. Пребиваването и добруването в САЩ са оказали влияние, върху твоята обективност.
Всички сте свидетели как БГ турци се юрнаха към Турция 1989г. Никой не ги колеше. Какво ли не прави пропагандата. Така и палестинските араби. След като казват "Не" на предложeние на ООН за раздeляне на територията и нападанe на еврейски селища 1948.
В Тел Авив има голям арабски квартал - Яфо сe казва ако нe сe лъжа. Те не са емигрирали, избягали [изколени].

Както казва младежа във видеото, дайте факти които ме оборват. Само лозунги...

На мен не ми дреме. Сeмити. Да разделят територията по 1948 или 1967 и да мирясат. Ама, нe...Арабите искат унищожаване на Израeл. И персите и те.
« Последна редакция: Октомври 22, 2023, 23:12:02 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #123 -: Октомври 22, 2023, 21:27:57 »

Не са, просто евреите ционисти взеха земята на палестинците, а не на кюрдите, за да си направят държава, сега палестинците са гневни и за евреите е трудно да са им съседи.

"Взеха" не е точно. Изкупили са я. Както се изкупува българска земя сега. В един момент оставаш без земя и държава. То държава "Палестина" никога не е имало. Имало е държава "Judea", която римляните след въстанието на еврейте след 70 CE кръщават територията [провинцията си] Палестина. После има протекторат британски с това име.
Гледайте по-горе видеото за да не пишете небивалици!
Палестинските араби са изтеглили къса клечка. То и българите де. Което е по-важно за нас. Нали не страдате за "палестинците" които са циганите за арабите? Палестинците като бежанци направиха размирици в Йордания и се опитаха да свалят краля. Те направиха гражданска война в Ливан и маса християни от там избиха, други станаха бежанци в САЩ дори.
а бе ти нали щеше да ни освобождаваш от себе си. пак глупости си наплякал, и нищо чудно да си вярваш. айде ено по ено:

първо. даже и да са купили нещо евреите, са го купили от англичаните.
второ. даже и да са купили нещо, това не им дава никакво право да си обявяват държава. сеедно аз да си обявя република на моята нива. отивам там, сядам в центъра на нивата и провъзгласявам република, с моя милост за президент, премиер и върховен съдия.
трето. с решение на оон им е дадена възможност да си основат държава. на тях, както и на палестинците. израел е страната, нарушила най-много решения, резолюции и т.н. на оон.
четвърто. и в момента е кристално ясно защо израиляните са толко нагли - покровителите им никога не са се крили. дет се вика в стария виц, не е важна темата на доктората, а кой ти е научния ръководител.

та така.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #124 -: Октомври 22, 2023, 21:29:15 »

И не, не съм взел страна, само изреждам факти и разсъждавам, но очевидно ти си взел страна. Пребиваването и добруването в САЩ са оказали влияние, върху твоята обективност.
Всички сте свидетели как БГ турци се юрнаха към Турция 1989г. Никой не ги колеше. Какво ли не прави пропагандата. Така и палестинските араби. След като казват "Не" на предложние на ООН за раздeляне на територията и нападанe на еврейски селища 1948.
В Тел Авив има голям арабски квартал - Яфо сe казва ако нe сe лъжа. Те не са емигрирали, избягали [изколени].

Както казва младежа във видеото, дайте факти които ме оборват. Само лозунги...

това, че са казали не, не оправдава израел да върши това, което върши. както и не означава, че решението на оон за създаване на палестинска държава е станало невалидно.

ама тва са логически постановки, дето не са за твоя мозък.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #125 -: Октомври 22, 2023, 21:31:51 »
дето не са за твоя мозък.
И за твоя не са!
Плувай, нещастник!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #126 -: Октомври 22, 2023, 21:34:04 »
дето не са за твоя мозък.
И за твоя не са!
Плувай, нещастник!

а бе къш бе. я по-смислено да се обаждаш. земи изтрезней и тогава пак ела. щото сега, както казва един от по-горе,
Quote (selected)
дайте факти които ме оборват. Само лозунги.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #127 -: Октомври 22, 2023, 21:56:17 »
първо. даже и да са купили нещо евреите, са го купили от англичаните.
Разбирам, че си "изповядал" покупката. Бил си нотариус там.
Въздухар беше и остана. Купувало се е от частни лица. Британците не са били собственици. Протекторат. От къде ти идват всички глупости в главата,   непонятно.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #128 -: Октомври 22, 2023, 21:57:01 »
Всички сте свидетели как БГ турци се юрнаха към Турция 1989г. Никой не ги колеше. Какво ли не прави пропагандата. Така и палестинските араби.

Няма никаква аналогия между двете.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #129 -: Октомври 22, 2023, 21:59:16 »
Няма никаква аналогия между двете.
Мислеха сe за репресирани. После поискаха да се върнат. И едните и другите. И едните и другите използваха терор. Буново.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #130 -: Октомври 22, 2023, 22:07:27 »
Събитията сега в Близкия Изток, които имат своята дълга и сложна предистория, в основата на която стои съперничеството за влияние там след залеза на Британската империя. След ВСВ, съответно по време на Студената война, там си съперничеха най-вече СССР и САЩ. Традиционните господари там - Великобритания и Франция след Суецката криза (при национализацията от Египет на Суецкия канал) бяха практически изместени. Самото създаване на израелската държава на Обетованата земя (1948 год.) е съпроводено от доста разнопосочно развитие. Отношението на Съветския съюз към нея  е ambiguous. В самия СССР още преди ВСВ е създадена еврейска автономна област в Далекоизточния край, Биробиджан, както и опит за създаване на Еврейска Калифорния в Крим.
През 1948 съгласно резолюция 181 на ООН Британският мандат за Палестина бива разделен на две държави - палестинска и еврейска. При самото създаване Израел не е признат от нито една арабска държава. САЩ и СССР веднага признават новата еврейска държава, нещо повече СССР  на практика въоръжава Израел с оръжие, най-вече от Чехословакия. Противно на очакванията новата еврейска държава се сближава със САЩ, а пък СССР подкрепя арабската кауза и така войни, предателства, интифади и сие … Та и до днес.
Израел съществува до сега най-вече заради подкрепата от САЩ – военната помощ за Израел е по-голяма от сумарната военна помощ за останалите страни. Израел притежава ядрено оръжие, а двойният стандарт на САЩ не допуска Иран до ЯО. САЩ успяха чрез Кемп Дейвидските споразумения (1978-79 год.) да неутрализират Египет като противник на Израел и да разбият антиизраелския арабски съюз. Постигнаха ликвидиране на партиите БААС (на т. н. арабски социализъм). Сега основни играчи в арабския свят са Иран и Саудитска Арабия две главни страни в световните доставки на  въглеводороди, като СА е двойно по-голям доставчик от Иран. Впрочем американската дипломация беше подготвила признаването на Израел от СА за следващата година.
Палестинците до ден днешен биват лъгани и не получават своя държава. През 1994 година като част от договорите от Осло между ООП и Израел е създадена Палестинската Автономия, като прелиминарна структура на палестинска държава и трябваше след 5 години окончателно да бъде договорен статутът й като независима държава. Да, ама не! Днес т. н. палестинска държава е призната от 136 страни, не е член на ООН, но има статут на наблюдател. От 1948 година размерът на Палестина се свива и вече клони към изчезване. Това се вижда на тази карта https://pbs.twimg.com/media/EPt-RJ7WoAUhWja?format=jpg&name=medium
Междувременно еврейски заселници непрекъснато „усвояват“ палестинска територия. (Butch, не пиши глупости if you please!). Сега ивицата Газа е най-големият затвор на открито и е оградена от супер хай-тех стена. Берлинската е детска катеружка в сравнение.
За разбиване на ООП израелското разузнаване финансира и създаде Хамас като противодействие на Арафат и Фатах. Иран подкрепя сега Фатах, а 88 годишния Махмут Абас е сдал багажа.
Воден от моята професионално придобита подозрителност считам, че няма начин израелското разузнаване да пропусне подготовката на сегашната атака на Хамас. Правителството на Биби Натаняху (известен бандюга и изнасилвач), real bastard (както го нарече един мой познат висш еврейски деятел) вижда сега възможност за „окончателно решение“ на палестинския въпрос чрез ликвидацията на палестинската автономия в Газа и постепенно „усвояване на Западния бряг“. Биби се стреми към всичко или нищо, готов да загърби почти постигнатото с помощта на САЩ признаване на Израел от Саудитска Арабия и окончателно да реши проблема.
 
В края на деня големият печеливш е Китай, защото при сегашното положение получава времеви прозорец да се справи с Тайван. САЩ може да се пробват да водят три войни едновременно. Няма съобщение, какво точно толкова дълго (три часа) са си говорили Путин и Си Дзинпин. Русия трябва да бърза със СВО, защото нейният времеви прозорец изтича, ако в БИ утихне патакламата.
 Не са хубави тия развития. Да поживеем и да видим.
Кой разбрал, разбрал.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #131 -: Октомври 22, 2023, 22:11:49 »
Иран подкрепя сега Хамас

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #132 -: Октомври 22, 2023, 22:18:30 »
Как хубавичко си написал - ссср, САЩ...
Що като Газа е затвор,  е заградeн и от към Синай? Нали араби са всичкитe? A, палестинците били терористи - мюсулмански братя, та затова на Египет не им трябва на баир лозе.
Фактите в очите се гледат! Няма да изгрeе слънце на палестинската улица.
Няма нужда да се хабите!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #133 -: Октомври 22, 2023, 22:23:56 »
Как хубавичко си написал - ссср, САЩ...
Що като Газа  затвор,  е заградeн и от към Синай? Нали араби са всичкитe? A, палестинците били терористи - мюсулмански братя, та затова на Египет не им трябва на баир лозе.
Фактите в очите се гледат! Няма да изгрeе слънце на палестинската улица.
Няма нужда да се хабите!
---

Прочети отново, този път се опитай с разбиране и не задавай глупави въпроси.
Слаба ракия си, видно от творчеството ти тук.


Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #134 -: Октомври 22, 2023, 22:25:51 »
Butch, не пиши глупости if you please!
It hurts! :suicide:
Ставате само да се майтапи човек с вас. Сектата. :)))
Здраво дръжте червеното знаме!
Venceremos! Ние ще побeдим!
Що?
Щото много го искаме! :0005:
« Последна редакция: Октомври 22, 2023, 22:36:45 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Израел
« Отговор #135 -: Октомври 22, 2023, 22:44:16 »
Ти си като "жадното пате" (знам, че и на английски има име, но не знам какво е то):

https://www.youtube.com/watch?v=Hctk8j4ihqo

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #136 -: Октомври 23, 2023, 00:20:55 »
Иран подкрепя сега Хамас
Що? Персийците са шиити, палестинците [хамас] сунити.  Мразят сe в чeрвата. Hate their guts!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #137 -: Октомври 23, 2023, 06:31:45 »
Персийците са шиити, палестинците [хамас] сунити
Което си е вярно, е вярно ... само дето Израел направи всичко възможно да ги обедини.
активен участник в Брауновото движение

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Израел
« Отговор #138 -: Октомври 23, 2023, 17:54:34 »
Грета Тунберг порасна:


Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #139 -: Октомври 23, 2023, 18:14:04 »
последните 24 часа израел нападна 4 държави, една от които частично призната.

палестина
ливан
сирия
египет

липсват ми истеричните крясъци на беснодесните как трябва да бъде наказан израел и подложен на всички възможни санкции и изолация....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #140 -: Октомври 23, 2023, 18:15:28 »
Грета Тунберг порасна:
Винаги е била левичарка и лицемерка. От най-лошия вид. То има ли добър?
Боркиня!  ;)
Същата като Анджела Дейвис. Последната се бори сега за "правата" на LGBTQ++.
Чакам и Грета да започне да експлоатира темата.  Добре се плаща. :)))
« Последна редакция: Октомври 23, 2023, 18:21:20 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Израел
« Отговор #141 -: Октомври 23, 2023, 18:22:34 »
Ти не разбра. След като са видяли, че поддържа палестинците, са я "отменили":
Quote (selected)
"Климатический активизм Греты Тунберг" был официально исключен из образовательной программы Израиля из-за того, что Грета Тунберг публично поддержала Палестину и требовала прекратить бомбардировки Сектора Газа.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #142 -: Октомври 23, 2023, 19:01:37 »
Интересно!
Сталин "премества" [каква хубава дума? верното е :"депортира"] в Сибир две националности
ингушети и чеченци, цивилни. Половината умират по пътя. Той е велик вожд, слагаме си го в подписа. Щото оставил СССР с атомна бомба.
Израел по войните дисплейсва [прави емигранти] маса араби - 700000. Това е престъпление.
Двоен стандарт и лицемерие.
Да ви имам критериите! :t26157:
« Последна редакция: Октомври 23, 2023, 21:53:53 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #143 -: Октомври 23, 2023, 19:37:29 »
Сталин ги мести за наказание, подкрепили хитлеристите, а я разкажи как ВАСПите в САЩ изтребиха индианците, мисля че са били по-жестоки от Сталин?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #144 -: Октомври 23, 2023, 19:46:44 »
Сталин ги мести за наказание
Кефя се на такива оправдания. Наказват се деца и старци, жени които дори не разбират за какво трябва да умрат в зимните условия. Кадиров го разбирам.
Немам думи. Измисли нещо да прилича на човешко оправдание! А се пишете тук повечето християни.
а я разкажи как ВАСПите в САЩ изтребиха индианците,
Какво да разкажа? Внукът ми учи в училищe за това. Нe сe крие от децата. Казва се, че e престъплeние и геноцид. Индиянец e да си на тези години. Medical...dental :)))
Затова:
I love this country!
« Последна редакция: Октомври 23, 2023, 19:56:09 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #145 -: Октомври 23, 2023, 19:51:54 »
Кефя се на такива оправдания. Наказват се деца и старци, жени които дори не разбират за какво трябва да умрат в зимните условия.

Не оправдавам никого, просто така стават нещата в тоя свят, само сравнявам със САЩ и намирам, че тамошните са по-жестоки хора от тукашните.

А комунизмът си е западна измислица, която я натрапиха на изток, Новият световен ред, който ни редят от Запад е точно комунизъм.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #146 -: Октомври 23, 2023, 19:58:35 »
А пропо, Русия не прави нищо различно, от каквото САЩ правят от десетилетия, войни, грабежи, избивания на невинни, лъжлива пропаганда... само че в по-скромни размери. Кажи ми защо САЩ да са добрите?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Израел
« Отговор #147 -: Октомври 23, 2023, 20:59:48 »
Интересно!
Сталин "премества" [каква хубава дума? верното е :"депортира"] в Сибир две националности
ингушети и чеченци, цивилни. Половината умират по пътя.
А половината от това, което пишеш по-горе, не е вярно.
Внимавай, на път съм да те сложа в черния си списък!!!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Израел
« Отговор #148 -: Октомври 23, 2023, 21:01:52 »
А комунизмът си е западна измислица, която я натрапиха на изток, Новият световен ред, който ни редят от Запад е точно комунизъм.
Не е. Ни най-малко. Вече обсъждахме това, съвсем неотдавна беше. Колко пъти ще трябва да минаваме по този кръг?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #149 -: Октомври 23, 2023, 21:07:04 »
Колко пъти ще трябва да минаваме по този кръг?

Имам си свое мнение, измислиха го на запад, направиха го като цветна революция на изток, с милиарди долари и злато, от западни "инвеститори", използвайки кризата на царизма в Русия. Комунизмът не е направен на мускули от обикновените комунисти, милиарди трябват, замислен е като световна война.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #150 -: Октомври 23, 2023, 21:07:17 »
А комунизмът си е западна измислица, която я натрапиха на изток, Новият световен ред, който ни редят от Запад е точно комунизъм.

Не е. Ни най-малко. Вече обсъждахме това, съвсем неотдавна беше. Колко пъти ще трябва да минаваме по този кръг?
Не е, ама Е!
Освен ако Маркс с тая брада не е някой старообредник от тайгата.
П.П. За Енгелс знаем че е наше че даже пише във форума.
 :t0328:
« Последна редакция: Октомври 23, 2023, 21:12:35 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Израел
« Отговор #151 -: Октомври 23, 2023, 21:11:34 »
Извинявайте, но и двамата трябва явно пак да прочетете определението за комунизма и да осмислите нещата. Нямам намерение да споря повече с вас. Губене на време е.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #152 -: Октомври 23, 2023, 21:16:17 »
То няма лошо да четем, ама не ти ли прави впечатление че Маркс е на почит на запад от нас ( стратегическата отбранителна линия вино/ракия).
Що ли още го тачат?
Те и Бандера взеха да издигат в култ.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Израел
« Отговор #153 -: Октомври 23, 2023, 21:20:02 »
Тачат го, защото правилно обяснява света.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #154 -: Октомври 23, 2023, 21:21:04 »
Тачат го, защото правилно обяснява света.

С това съм съгласен, няма по-добър от него и до сега.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #155 -: Октомври 23, 2023, 21:33:47 »
Тачат го, защото правилно обяснява света.
С това съм съгласен, няма по-добър от него и до сега.
Да!
Наистина е дал правдиво описание на отминали настоящи икономически отношения.
Уви, прогнозата му за бъдещето е пълна катастрофа.
Всяка година има Нобел за принос в областта на икономиката и всички са за анализ на отминали събития.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #156 -: Октомври 23, 2023, 21:41:05 »
А пропо, Русия не прави нищо различно, от каквото САЩ правят от десетилетия, войни, грабежи, избивания на невинни, лъжлива пропаганда... само че в по-скромни размери. Кажи ми защо САЩ да са добрите?
Щото са си признали. За стореното преди векове.
За това, което правят в момента, ще си признаят след два века и ще го преподават в училище. Ако ги има още.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Израел
« Отговор #157 -: Октомври 23, 2023, 21:54:23 »
Наистина е дал правдиво описание на отминали настоящи икономически отношения.
Уви, прогнозата му за бъдещето е пълна катастрофа.
Как може човек от XIX век да прави прогнози за XXI?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #158 -: Октомври 23, 2023, 22:04:39 »
Наистина е дал правдиво описание на отминали настоящи икономически отношения.
Уви, прогнозата му за бъдещето е пълна катастрофа.
Как може човек от XIX век да прави прогнози за XXI?
Прав си, не може.
Значи писанките му са верни само за отминали ( по негово време) истории
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Израел
« Отговор #159 -: Октомври 23, 2023, 22:11:41 »
Значи писанките му са верни само за отминали ( по негово време) истории
Нютон е казал:
Quote (selected)
“If I have seen further, it is by standing on the shoulders of giants.”
Маркс и Енгелс са стъпили на раменете на гигантите Хегел и Фойербах.
Ленин е стъпил на раменете на гигантите Маркс и Енгелс, стъпили на раменете на гигантите Хегел и Фойербах.
Сталин е стъпил на раменете на гиганта Ленин, стъпил на раменете на гигантите Маркс и Енгелс, стъпили на раменете на гигантите Хегел и Фойербах.
И така нататък. Виждаш ли пирамидата от гиганти? Всеки гледа до кръгозора на своя век, но времето тече, кръгозорът се измества и се появяват нови гиганти...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #160 -: Октомври 23, 2023, 22:22:00 »
.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Израел
« Отговор #161 -: Октомври 23, 2023, 22:36:41 »
Ти си като "жадното пате" (знам, че и на английски има име, но не знам какво е то):

https://www.youtube.com/watch?v=Hctk8j4ihqo
"Drinking bird" е на английски, "Trinkvogel" на немски, "Oiseau buveur" на френски, "Пьющая птичка" на руски и т.н...
Цикличен си. Вдигаш кавга, обиждаш се, напускаш форума, домъчнява ти, идваш, пак вдигаш кавга и т.н. по кръга.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #162 -: Октомври 25, 2023, 10:06:40 »
Quote (selected)
Израел ще спре да издава визи на представители на ООН заради позицията на генералния секретар. Иска Гутериш да се извини или да подаде оставка
[/url]

Казах вече, жертват Израел, значи са много на зор, винаги е за пари и контрол. Задава се и финансова криза на запад, която се преструват че не виждат.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #163 -: Октомври 25, 2023, 14:16:29 »
Quote (selected)
Иска Гутериш да се извини или да подаде оставка
Тези забиха още един пирон в ковчега на Бидона.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #164 -: Октомври 25, 2023, 15:51:46 »
Шикългруберите са просто детска градина в сравнение с "избрания" народ и избраниците му:

Quote (selected)
Израильские власти решили «преподать урок» первым лицам ООН за то, что те посмели озвучивать точку зрения, отличную от «правильной».
Постпред Израиля в ООН Гилад Эрдан заявил, что Израиль уже отказал в выдаче визы в страну заместителю генсека ООН, и в дальнейшем отказы получат все представители Организации.
Эрдан также потребовал от генсека ООН уйти в отставку в связи с тем, что тот не встал на сторону Израиля. Он заявил, что Тель-Авив будет вынужден провести оценку своих отношений с Организацией и ее представителями.
Политикус.инфо

На тия, ако продължават в този дух, пак им предстои да леят сълзи и сополи by the rivers of Babylon. Този път кървави.
П.П. Чоки все по ми липсва.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #165 -: Октомври 25, 2023, 15:53:59 »
Тачат го, защото правилно обяснява света.
И го избраха за мислител на хилядолетието. И за мен това е най-точното и коректно обяснение на света.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #166 -: Октомври 25, 2023, 16:59:22 »
Шикългруберите са просто детска градина в сравнение с "избрания" народ и избраниците му:

Клишета за националния характер изобщо не са клишета и много бързо се потвърждават. А и не може цял свят от поколения да не те харесва просто така. Или както е известно, если вам очень кажется, то обычно не кажется.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Израел
« Отговор #167 -: Октомври 25, 2023, 17:02:37 »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #168 -: Октомври 25, 2023, 18:03:31 »
Попадение!  :clap-3332:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Израел
« Отговор #169 -: Октомври 25, 2023, 18:41:34 »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Израел
« Отговор #170 -: Октомври 25, 2023, 21:17:59 »
« Последна редакция: Октомври 26, 2023, 11:04:47 от lucho »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #171 -: Октомври 26, 2023, 11:40:43 »
Quote (selected)
Над половината заложници на Хамас са с чуждо гражданство, съобщи Израел
https://glasove.com/novini/nad-polovinata-zalozhnitsi-na-hamas-sa-s-chuzhdo-grazhdanstvo-saobshti-izrael

Съобщиха за "британски гражданин" пленен докато отбивал военна служба в Израел.
Перверзия!
Какъв е тоя?
Британец или израелец щом служи в тамошната армия?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #172 -: Октомври 26, 2023, 12:31:22 »
Какъв е тоя?
Британец или израелец щом служи в тамошната армия?
Мой съученик, етнически евреин, български гражданин, преди доста години отиде за няколко месеца в Израел, изкара някаква военна подготовка и стана резервист. Мисля, че това "патриотично" действие е подплатено с материална облага.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #173 -: Октомври 27, 2023, 19:14:00 »
Quote (selected)
Военното ръководство на Израел завърши разработването на план за сухопътна операция в ивицата Газа, но премиерът Бенямин Нетаняху отказа да го подпише, което предизвика недоволство сред военните. Това съобщи The New York Times, позовавайки се на собствени източници. Според изданието, преди да одобри началото на операцията, Бенямин Нетаняху възнамерява да постигне единодушно одобрение на стратегията в Министерството на отбраната
https://manager.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/new-york-times-netanahu-razgnevi-voennite-kato-otkaza-da-podpishe-plana-za-nazemna-operacia
Я!
Те и евреите имали втори акъл!
Досущ като назе, не напразно спорим с тях кой е  "по, по, най".
« Последна редакция: Октомври 27, 2023, 19:25:40 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #174 -: Октомври 27, 2023, 19:19:54 »
Акъл си имат достатъчно. Но САЩ им наредиха да не предприемат операцията.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #175 -: Октомври 27, 2023, 19:22:22 »
Акъл си имат достатъчно. Но САЩ им наредиха да не предприемат операцията.
Предполагам за да засрамят Путин? :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #176 -: Октомври 29, 2023, 08:19:54 »
Ако гледаш "правилните" телевизии, оставаш с впечатление, че сме добрички и състрадателни, просълзяваме се от всяко човешко нещастие по света, помагаме на горките украинци, с оръжие - да се защитят от лошия Путин, налагаме икономически санкции на Русия, макар че си убиваме икономиката така ... Но защо подяволите, нищо не правим за палестинците, защо не наложим санкции на Израел!?
Да не забравите да гласувате!  ;)


Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #178 -: Октомври 29, 2023, 17:31:28 »
''Это достаточно наглядно показывает, что ВС РФ ведут войну очень аккуратно, в течение всего войны руководствуясь принципом минимизации жертв среди гражданского населения...''
К'ва война, къ;ф Иван, нали беше СВО за денацификация на Украйна?! Ти да видиш :think:.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #179 -: Октомври 29, 2023, 17:40:19 »