Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 08:35:37

Автор Тема: Избори ноември '21  (Прочетена 555469 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1260 -: Септември 18, 2021, 12:24:23 »
Че то аз започнах да хвърлям поглед и на Дневник /ега си падението/, на агенция Фокус...то някогашната мислеща газета вече от доста време не съществува. Поела е по нанадолнището и вече е набрала скорост и положение от което връщане няма.
Уви!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1261 -: Септември 18, 2021, 12:26:40 »
Асол греши. Президентът няма никакъв интерес точно в този момент да прави партия, нито открито да подкрепя такава. Новата партия на харвардите повече му пречи, отколкото му помага. Но никой не може да го вини ако след втория си мандат се включи в нея. Ако за този период тя покаже нещо. Ако го направи ще е изключително глупаво, но знае ли човек.

То това е и непочтеното.
Ще използва БСП да получи втори мандат, а след това кой откъде е.
Нинова е пред много труден избор.
Ако не подкрепи Радев ще я обвинят че е загубила президентските избори.
Ако го подкрепи още по-лошо защото е ясно че Радев играе собствена игра.
Видяхме че т.н. пропрезидентски партии(Славчо, Мая, Ристю) не искат да имат нищо общо с БСП.
И пак ще обвинят Нинова че не е предвидила нещата.
Аз на нейно място бих си признал проблемите с Радев и бих потърсил някаква друга компромисна фигура, която би получила и негласната поддръжка на други партии.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1262 -: Септември 18, 2021, 12:33:55 »
Quote (selected)
Аз на нейно място бих си признал проблемите с Радев и бих потърсил някаква друга компромисна фигура, която би получила и негласната поддръжка на други партии.


Аз имам едно подозрение как ще протече процесът. Ще минем през номинации и проф. Иво Христов ще има много такива. Накрая НС ще реши, че БСП ще подкрепи Радев/последният ще е от Инициативен комитет/ и всички ще си гласуваме както намерим за добре на президентските избори  :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1263 -: Септември 18, 2021, 12:34:23 »
Какви леви политики, Отврат!? Прочети новите редакции в Плана за възстановаване! Прочети ги - не боли!

Абе, откъде да знам какви леви политики. Нали се заявяват като лявоцентристи? Предполага се, че ще водят такива. Колкото аз знам дали е така, толкова и ти знаеш дали не е така. По-важният въпрос е партньори за управление. БСП не само че няма нито един, ами рита всеки потенциален такъв предварително. Аз нямам никакви илюзии за случващото се в България, защото съм диалектик. Знам, че се извършва подмяна на буржоазния либерален елит и не храня никакви надежди, че нещо ще се промени. Това е "смяната" на модела. Шунтираните от едни мафиоти искат място в копанята. А за шилетата всяка демагогия за демокрация и социална справедливост работи

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1264 -: Септември 18, 2021, 12:35:28 »
Съмнявам се да изпълняват поръчка на президента или на двамата вече бивши служебни. Тази нова формация е пропрезидентска, но категорично не е президентска. И в никакъв случай не ѝ трябват фигури като Добрев и Лечева. По-вероятно ми се вижда  вашите от вътрешната опозиция да се опитват да се възползват от ситуацията. Но тва си е ваш вътрешнопартиен проблем, който тлее отдавна, припламва по избори и някой ден трябва да му намерите решение. Конфронтация с президента и бившите му министри не е решението.

тва просто не е вярно. а не е вярно, щото ако беше, досега радев да е излезнал поне пет пъти пред микрофоните и да беше заявил категорично как с тея нема нищо общо. и как му използват името, и как е отвратен и омерзен. и как ще разкара оня съветник, дето му лъсна името.

усукването и скатаването определено мноо се различават от прекия отговор, който се изисква от него.

от близкото минало - сепак методиев беше изгонен за парти с нинова. сега копринков кво?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1265 -: Септември 18, 2021, 12:41:11 »
и още от близкото минало - на последните избори радев го хванаха как е гласувал за някой от втора страница. а бсп беше с номер 4.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1266 -: Септември 18, 2021, 12:46:41 »
Трябва ни дипломация и дипломати, ама няма откъде да се вземат.

Как така – "да се вземат"?!?

Щото те – дипломатите, не падат като камъните от небето:

https://www.youtube.com/watch?v=Mau7HEoGmTU :lol:

Нито пък висят по дърветата ...


  :0007:

« Последна редакция: Септември 18, 2021, 12:56:47 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1267 -: Септември 18, 2021, 12:49:21 »
а не е вярно, щото ако беше, досега радев да е излезнал поне пет пъти пред микрофоните и да беше заявил категорично как с тея нема нищо общо. и как му използват името,

И от къв зор да го прави? Нима Радев трябва да мисли повече за БСП от Кирил Добрев например? БСП сама се вкара в този валс. Никой не ѝ е виновен. И няма нужда да търси вината никъде другаде извън себе си. Истината е, че в ръководството на БСП може да има интелигентни хора, но няма политици.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1268 -: Септември 18, 2021, 12:52:18 »
"Обаче БСП обсесията та бармалея расте и крепне :smokin:"
Ъхъ... расте... щом ми пълнят хладилника, защо да съм протиф?
Апропо - 90% от пишещите тук са типични антуражи от Ганкиното кафене...
Поне се опитайте да разберете какво ви казва Момичето с Алените платна?
А иначе - диверсификацията на кошниците с яйцата, помага на милото ми хладилниче, и за това не рискувам да се храня като някои , с мераци...
Предпочитам мръфки пред "дренки"
Ама вие си карайте... Колкото са по-малко мющериите около хладилничето, толкова по-добре  :smokin:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1269 -: Септември 18, 2021, 12:54:13 »
Quote (selected)
И от къв зор да го прави?

Ми, щото му трябва ракета носител, например. Дабългарите ще си излязат с кандидатура, слафчу и майчето летят надолу со все скандалите, дето спретнаха. Даже Жан Виденов/приютил Янков/ даде заден. Възраждане е ясно. Ся се върти като вретенарка по отношение на БСП /не се заблуждавай, че това не е забелязано от редовите/.
Всичкото горно са бивши негови гласоподаватели. Как ти струва? Не е ли голям харвардски риск? :nuts:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1270 -: Септември 18, 2021, 12:56:37 »
И от къв зор да го прави? Нима Радев трябва да мисли повече за БСП от Кирил Добрев например? БСП сама се вкара в този валс. Никой не ѝ е виновен. И няма нужда да търси вината никъде другаде извън себе си. Истината е, че в ръководството на БСП може да има интелигентни хора, но няма политици.

това, естествено, са пълни простотии. не виждам как радев може да отказва категоричен отговор при положение, че този въпрос му беше зададен многократно.

то всъщност кой знае каква нужда от отговор няма - липсата му е достатъчна. както и липсата на действия спрямо осветения съветник, какмубешетамимето, особено в сравнение с моменталната и категорична реакция спрямо методиевия.

така че лично аз очаквам сериозен отлив от бесепарската подкрепа за радев. просто вече няма на какво отгоре да му се гласува доверие - действията му говорят.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1271 -: Септември 18, 2021, 12:59:23 »
обаче концепцията, че след като веднъж са те номинирали и избрали, можеш да почнеш да им крадеш членовете, да се опитваш да им разбиеш коалицията, да не гласуваш за тях, че и да не отговаряш на конкретни въпроси, е интересна.

но не е съвсем умна.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1272 -: Септември 18, 2021, 13:05:15 »
Ми, щото му трябва ракета носител, например.

Айде, айде. На Радев вече не му трябва БСП за ракета носител. Ако не го разбират - техен проблем. Той направи твърде много жестове към БСП. Даже повече от необходимото и благоприличното. Ако не са ги оценили - тяхна си работа. Поведението на БСП спрямо Радев не е адекватно. За непредубедения е видно, че искат той да бъде тяхно пуделче, ама това няма как да стане. Да не би да очакват да излезе и да каже на народа "гласувайте за БСП"? Истината е, че БСП преигра с Радев и през втория му мандат отношението му към БСП няма да е същото. Убеден съм, че БСП ще влезе в открит конфликт с него. И отново ще се изложи.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1273 -: Септември 18, 2021, 13:07:58 »
Аз вече отбелязах, че нося 100 гласа на БСП в личен план и съм убедена, че Радев няма да ги получи нито един от тях, нито на първи, нито на втори тур. Когато правим номинациите, смятам да повлияя на поне няколко ппо-то и имам джелезни аргументи, щото бях против майчето за наша кандидатура на кметските. Към днешна дата всички са наясно, че съм била права...не мисля, че при сегашната ситуация ще имам проблем  :nuts:

п. п. Отврат, забравяш нещо много важно! Гербавите и депесето си имат непоклатими ядра! Почни да смяташ, ако обичаш...вторият мандат изобщо не е нарисуван.. :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1274 -: Септември 18, 2021, 13:12:27 »
и съм убедена, че Радев няма да ги получи нито един от тях, нито на първи, нито на втори тур.

То, ако става за въпрос, няма да получи и моя глас, защото аз не гласувам, ама наистина не знам какво повече си очаквала той да направи за БСП през тези пет години. И с какво предизвика твоята неприязън. Пак ти казвам, не е естествено да очаквате от Радев да бъде по-предан член на БСП от вътрешната ви опозиция

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1275 -: Септември 18, 2021, 13:14:11 »
Аз па не соня нося (коя е тая Соня???) ни един глас на БСП, но пак ще гласувам за Радев. What gives, дет са вика  :bigok:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1276 -: Септември 18, 2021, 13:16:38 »
Quote (selected)
И с какво предизвика твоята неприязън.

Наистина ли не виждаш? Тва не е сериозно просто...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1277 -: Септември 18, 2021, 13:17:28 »
Гербавите и депесето си имат непоклатими ядра! Почни да смяташ, ако обичаш...вторият мандат изобщо не е нарисуван..

Ами, кво да смятам - 900 000 гласа. Твърдото ядро на БСП се видя на последните избори. Сега вече са фактор колкото ДПС. А тези, които на последните два избора не гласуваха за БСП, а сега ще гласуват за Радев, няма как да бъдат броени за БСП гласове. Във всеки случай ще отиде на балотаж. А на балотаж може да отиде само срещу кандидат на герп+ДПС. Съмнявам се че мнозинството ще гласува за него, а не за Радев.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1278 -: Септември 18, 2021, 13:18:41 »

Аз имам едно подозрение как ще протече процесът... Накрая НС ще реши, че БСП ще подкрепи Радев... и всички ще си гласуваме както намерим за добре на президентските избори 
Разбира се, че всеки ще гласува както намери за добре. Ама гледайте  да е за Р. Радев.
Щото иначе П. Стоянов, Пендачанска, и некаква Цвета Некараянчева.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1279 -: Септември 18, 2021, 13:19:36 »
Quote (selected)
Ами, кво да смятам - 900 000 гласа.

Тва беше на предните избори на първия тур. Ай ся продължи да смяташ  :smokin:

Бачи, мноо съжалявам, но твърдо смятам, че родният гласоподавател трябва да си изпие до дъно горчивата чаша!
Не подкрепям никого! Най-много да не гласувам на втори тур за да намаля легитимостта на вота

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1280 -: Септември 18, 2021, 13:22:23 »
Наистина ли не виждаш? Тва не е сериозно просто...


Напротив, напълно сериозно е! Не разбирам. От ръководството на БСП виждам само фръцкане и цупене като разлюбени гимназистки. Но това си е техен проблем. Като не могат да издигнат свои печеливши кандидати и винаги търсят хора отвън - така ще е.  Не виждам нищо непочтено някой да се еманципира в политиката.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1281 -: Септември 18, 2021, 13:22:56 »
Quote (selected)
Цитат на: otvrat в Днес в 11:15:39

    Аз го разглеждам по-различно. Като курвенски опити за игра в тил, а не за благородно изграждане на потенциален партньор.

    Що, кво е казал Яначко? Питам, щото не съм го гледал

Нямах предвид изявлението на Янаки Стоилов, а президентското поведение

И какво му е поведението на Радев като президент?!?  :blurry_drunk-2127: Зависи кой как го тълкува ...

Например тази сутрин при Георги Любенов по БНТ1, Павел Попандов заяви следното:

Quote (selected)
"Бил вдигнал Радев юмрук – ами, защо да не вдигне?!?

За мен лично този жест не включваше агресия срещу някого, а представляваше "юмрук с насъбрания страх", който, като се отвори, страхът изчезва яко дим ...

Както и всъщност стана ...
"
  :0007: :notworthy:


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1282 -: Септември 18, 2021, 13:25:00 »
Quote (selected)
И какво му е поведението на Радев като президент?!?

Знаеш ли какво е гювендия?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1283 -: Септември 18, 2021, 13:29:09 »
Знаеш ли какво е гювендия?

Ай са! Все пак успя да свали герп, което не се отдаде на БСП 10 години и с трима председатели. Това хич не е малко. А ако БСП не се е възползвала от ситуацията, Радев не ѝ е виновен.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1284 -: Септември 18, 2021, 13:31:39 »
БСП изобщо нямаха намерение да свалят Боко.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1285 -: Септември 18, 2021, 13:33:45 »
ако се съди по фчерашните социологии, бесепето е въф нещо като мини-възходящ тренд и од тях зависи да го поддържат такъф. Проектантите не би треало да ги бъркат, гласоподаватели има за фсички.

Ако успеят да ги накарат да си дигнат задниците и да отидат да гласоподават, де. Бесепето има потенциално печелифш разказ за пенсиите, има потенциално печелифш разказ за одговорното си държане повреме на взаимното замеряне слайна на  ИТН, ДБ и ИБГНИМУМАЙКАТА. Ако имат достатъчно ъкъл, ще се възползват на макс од популярността на Радеф, щото е по-добре за тях да му гледат като на актиф, а не като на обратното на актиф.



Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1286 -: Септември 18, 2021, 13:35:29 »
БСП изобщо нямаха намерение да свалят Боко.

Затва ли като му закопчаха узуновия, точно БСП беше първа пред президентството. Мноо избирателна памет нещо...щото аз съм била нонстоп по протестите. Както вече многократно споменах - родната  :i_sheepish: трябва да си понесе всички последствия от собствената си глупост

Quote (selected)
Ако имат достатъчно ъкъл, ще се възползват на макс од популярността на Радеф, щото е по-добре за тях да му гледат като на актиф, а не като на обратното на актиф.

Заради това споменах, че официалната позиция ще е подкрепа. Редовите си имат собствен прочит за всичко. Станишев е наясно с това, например.. :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1287 -: Септември 18, 2021, 13:36:51 »
За Янаки Стоилов и коментара му, за да не вадя и аз нови цитати:

Кирил Петков и Асен Василев натрупаха опит в служебното правителство, вложиха много енергия, така че имат правото на своите амбиции.

Мисля, че на предстоящите избори те ще имат резултат, който ще им позволи не само да участват в парламента, но и да помогнат на следващата управленска конфигурация. Защото партиите на протеста два пъти получаваха такъв шанс от гражданите, но той не беше оползотворен.

В същото време обаче искам да предупредя за нещо, преди двайсетина години имахме едни юпита, които дойдоха със своя западен опит и образование, но след дългото надуване на балона, той бързо спихна.
  :th_up: :notworthy:


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1288 -: Септември 18, 2021, 13:38:48 »
БСП изобщо нямаха намерение да свалят Боко.

Не, имаха голямо намерение, но прекрасно знаеха, че не могат да управляват самостоятелно и преиграха с демагогията. Хората не го разбраха и го описваха по друг начин, но именно демагогията им изяде главата. Достатъчно е само да споменем прогресивния данък, за който БСП говори само между избори. Дойдат ли избори, забравят за него и се сещат чак в новото НС.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1289 -: Септември 18, 2021, 13:39:09 »
Затва ли като му закопчаха узуновия, точно БСП беше първа пред президентството. Мноо избирателна памет нещо...щото аз съм била нонстоп по протестите. Както вече мнократно споменах - родната  :i_sheepish: трябва да си понесе всички последствия от собствената си глупост

Затова ли никога не повдигнаха въпроса за грамите на щатските посланици? Най-вече на Байърли. Защо не го направиха? Защо не го тормозиха до дупка? Защо Нинова влизаше в някакви безумни надвиквания с Боко, а не го закова с доказателства за престъпленията му? Защо?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1290 -: Септември 18, 2021, 13:42:55 »
Затова ли никога не повдигнаха въпроса за грамите на щатските посланици? Най-вече на Байърли. Защо не го направиха? Защо не го торзмозиха до дупка? Защо Нинова влизаше в някакви безумни надвиквания с Боко, а не го закова с доказателства за престъпленията му? Защо?

Да видим дали съм разбрала добре...Значи след хакерска атака излизат грами на щатския посланик и лидерът на парламентарно представена политическа сила трябва да ги приема за доказателства за престъпления? Ти сериозно ли?
Между другото въпросните грами изтекоха преди Тиквата да се възцари и кво стана в следващите години? БСП и Нинова викаш са виновни.... :smokin:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1291 -: Септември 18, 2021, 13:44:22 »
Да видим дали съм разбрала добре...Значи след хакерска атака излизат грами на щатския посланик и лидерът на парламентарно представена политическа сила трябва да ги приема за доказателства за престъпления? Ти сериозно ли?
Между другото въпросните грами изтекоха преди Тиквата да се възцари и кво стана в следващите години? БСП и Нинова викаш са виновни.... :smokin:

Абсолютно сериозно. Грамите СА доказателство. Освен ако не искаш да ми кажеш, че тайна кореспонденция между ЦРУ и Байърли е все едно Гешев си чати с неква кифла в парламента...

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1292 -: Септември 18, 2021, 13:45:06 »

Заради това споменах, че официалната позиция ще е подкрепа. Редовите си имат собствен прочит за всичко. Станишев е наясно с това, например.. :nuts:

Фмомента Радеф е флуксозното положение да няма нужда од фсичките гласове на привържениците на бесепето.
При бесепето иаме обратния случай. За да поддържа тренда, партията има неопходимост од тва да бъде възприемана като партията зад Радеф.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1293 -: Септември 18, 2021, 13:47:28 »
Не, имаха голямо намерение

Не, нямаха. Аз също бях член на БСП. Видях нещата отвътре и се разкарах. Ходил съм по събрания, слушал съм кво се говори. Всъщност... наблягаше се на евтина ракия и евтино мезе. Реално не се говореше нищо съществено. Даже един депутат дойде веднъж на едно от събранията, за да ни осведоми, че "това е демокрацията". Нищо не мое се напраи, щот хората си харесват Бочко. И те така.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1294 -: Септември 18, 2021, 13:48:15 »
Quote (selected)
и всички ще си гласуваме както намерим за добре на президентските избори  :nuts:
А точно това е прекрасно!
Не си ли мислила?
Не бих се чувствал комфортно, ако трябва да съм гювендия!
Което пък, за разлика от бълнуванията на гювендиите показва, че БСП ако продължава така, както в последните няколко години - има бъдеще.
Нищо, че ще премине през чистилището и минимума!
Нищо!
След това ще остане здравото и читавото!
И нищо, че гювендиите и псетата ще подлайват отстрани.
Нали сама казваш, че не и трябва управление поне две години още?
Съгласен напълно!
Що да вади горещите картофи заради неккви смотаняци, които подлайват отстрани?
По предния пост не писах ли - прагматизъм и достойнство?
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1295 -: Септември 18, 2021, 13:49:03 »
Затова ли никога не повдигнаха въпроса за грамите на щатските посланици?

Не е това проблемът на БСП. Проблемът на БСП е, че ръководството ѝ съзнателно я превърна в дребнобуржоазна партия с надеждата да привлече лявата прослойка, любовно наричана "средна класа". Ама тъй като избяга от марксизма и досега не може да разбере, че дребната буржоазия не гласува за социаллиберали, защото се изживява като дясна такава. Със своите гаражни фризьорски салони, мини маркети и водопроводни услуги. Те и наемните работници в България се изживяват като такива, но това е друга тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1296 -: Септември 18, 2021, 13:50:56 »
Quote (selected)
Цитат на: Aсол в Днес в 13:35:29

    Затва ли като му закопчаха узуновия, точно БСП беше първа пред президентството. Мноо избирателна памет нещо...щото аз съм била нонстоп по протестите. Както вече мнократно споменах - родната  :i_sheepish: трябва да си понесе всички последствия от собствената си глупост

Затова ли никога не повдигнаха въпроса за грамите на щатските посланици? Най-вече на Байърли. Защо не го направиха? Защо не го торзмозиха до дупка? Защо Нинова влизаше в някакви безумни надвиквания с Боко, а не го закова с доказателства за престъпленията му? Защо?
:t2015:

А аз имам и следния въпрос към Асол:
Като нарече Радев "гювендия", да уточни – на КОГО точно се подлага ...


Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1297 -: Септември 18, 2021, 13:52:07 »
Затова ли никога не повдигнаха въпроса за грамите на щатските посланици? Най-вече на Байърли. Защо не го направиха? Защо не го тормозиха до дупка? Защо Нинова влизаше в някакви безумни надвиквания с Боко, а не го закова с доказателства за престъпленията му? Защо?
щото теа грами са сопственост на Щатите, също така са част од доказателствата по делото на USA срещу Асандж(разгониха му фамилията на тоа човек) и познай дали USA ще допусне да бъдат размятани ф български съд.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1298 -: Септември 18, 2021, 13:52:37 »
Не, нямаха. Аз също бях член на БСП. Видях нещата отвътре и се разкарах. Ходил съм по събрания, слушал съм кво се говори. Всъщност... наблягаше се на евтина ракия и евтино мезе. Реално не се говореше нищо съществено. Даже един депутат дойде веднъж на едно от събранията, за да ни осведоми, че "това е демокрацията". Нищо не мое се напраи, щот хората си харесват Бочко. И те така.

Вече го коментирахме това с теб миналата година по лични, но нещата към момента са доста различни. Даже си мисля, че хората, с които тогава си говорил вече не са сред нас...направо за единия тях съм сигурна! Помниш за кого говорехме, нали? :nuts:


Quote (selected)
Фмомента Радеф е флуксозното положение да няма нужда од фсичките гласове на привържениците на бесепето.

Мисля, че грешиш, но ще видим....няма и два месеца

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1299 -: Септември 18, 2021, 13:54:21 »
Добре де, друже Отврат, определи се най накрая кое според теб е полезно?
Партия, да се нагажда към избиратели, независимо, че масата от последните са отврат, или избиратели, независимо че са отврат, трябва да определят себе си, т.е. да се нагаждат според наличните партии?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1300 -: Септември 18, 2021, 13:55:25 »
щото теа грами са сопственост на Щатите, също така са част од доказателствата по делото на USA срещу Асандж(разгониха му фамилията на тоа човек) и познай дали USA ще допусне да бъдат размятани ф български съд.

Щом се размятаха по национална телевизия, нищо не пречи да се зададат некои въпроси на Борисов. В централната емисия на БиТиВи съобщиха за това, но после настана една забрава, едно спокойствие...



Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1301 -: Септември 18, 2021, 13:56:29 »
Вече го коментирахме това с теб миналата година по лични, но нещата към момента са доста различни. Даже си мисля, че хората, с които тогава си говорил вече не са сред нас...направо за единия тях съм сигурна! Помниш за кого говорехме, нали? :nuts:

Да, помня. Даже ме е срам, че съм присъствал на някои от "мероприятията".

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1302 -: Септември 18, 2021, 13:57:07 »



Мисля, че грешиш, но ще видим....няма и два месеца

ще видим слет нема и месец, когато видим имената на Радевите конкуренти за позицията.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1303 -: Септември 18, 2021, 13:59:43 »
Щом се размятаха по национална телевизия, нищо не пречи да се зададат некои въпроси на Борисов. В централната емисия на БиТиВи съобщиха за това, но после настана една забрава, едно спокойствие...


я пак? Размятали са се по национална телевизия точно никога. И не само и даже не толкова, щото Магнолий държеше телевизиите.
 

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1304 -: Септември 18, 2021, 14:00:48 »
   
Quote (selected)
Мисля, че грешиш, но ще видим....няма и два месеца

ще видим слет нема и месец, когато видим имената на Радевите конкуренти за позицията.

Аз пък си мисля, че можем да видим още сега, защото НЕ ВИЖДАМ откъде могат да извадят на Радев серьозна конкуренция!!!  :cool-1084:

« Последна редакция: Септември 18, 2021, 14:09:50 от Джиджи »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1305 -: Септември 18, 2021, 14:01:07 »
Quote (selected)
Проблемът на БСП е, че ръководството ѝ съзнателно я превърна в дребнобуржоазна партия с надеждата да привлече лявата прослойка, любовно наричана "средна класа". Ама тъй като избяга от марксизма и

Тва смятаме да си го говорим вече в близките месеци. След изборите ще има пренастройка...вече са формирани ядрата

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1306 -: Септември 18, 2021, 14:01:25 »
я пак? Размятали са се по национална телевизия точно никога. И не само и даже не толкова, щото Магнолий държеше телевизиите.

Какво япакаш? Пускал съм линка няколко пъти във форума на "Сега". Беше качено в "Тубата". Сега не го откривам. Все пак ще потърся отново, щот ме дразни тоя тон.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1307 -: Септември 18, 2021, 14:02:54 »
Те ти:

https://www.youtube.com/watch?v=98iRzKRjwfg

Коментари?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1308 -: Септември 18, 2021, 14:03:13 »
Добре де, друже Отврат, определи се най накрая кое според теб е полезно?
Партия, да се нагажда към избиратели, независимо, че масата от последните са отврат, или избиратели, независимо че са отврат, трябва да определят себе си, т.е. да се нагаждат според наличните партии?


Аз да се определям? Той Ленин го е определил. Партиите са класови инструменти. Обслужват класови интереси, а не интересите на някаква имагинерна маса избиратели с разнородни интереси. И когато не се спази този основен принцип, се получава това, което е в България. Аморфна маса избиратели, които изобщо не разбират какви са, какви интереси имат, а гласуват за външния вид на кандидата. Или щото е мноо як, или щото е модерно в соц. мрежите. Политическите партии не са спортни клубове.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1309 -: Септември 18, 2021, 14:10:44 »
Те ти:

https://www.youtube.com/watch?v=98iRzKRjwfg

Коментари?
да, коментарът ми е, че си постнал пиар на Боко.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1310 -: Септември 18, 2021, 14:12:41 »
да, коментарът ми е, че си постнал пиар на Боко.

Нали "точно никога" тва се е размятало по национала телевизия? Кво стана? Ще признаеш ли, че дрънкаш наизуст?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1311 -: Септември 18, 2021, 14:13:53 »
ми да. Както ти сам съопщи, слет тоа пиар нема нищо.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1312 -: Септември 18, 2021, 14:14:04 »
ако се съди по фчерашните социологии, бесепето е въф нещо като мини-възходящ тренд и од тях зависи да го поддържат такъф. Проектантите не би треало да ги бъркат, гласоподаватели има за фсички.

Това всъщност е лошо развитие и за БСП и за България като цяло.
Процент нагоре, процент надолЕ водят до измамно чувство за стабилност и непогрешимост - няма основание за промяна.
Добра новина ще е ако всички стари партии изпаднат до границата за влизане в парламента и тогава надявам се ще опитат да прогледнат какви са истинските желания на симпатизантите им да се вслушат в тях вместо в евроатлантическите мантри.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1313 -: Септември 18, 2021, 14:14:37 »
Имай предвид, че по онова време БиТиВи е собтвеност на щатски медиен магнат.  :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1314 -: Септември 18, 2021, 14:15:31 »
Quote (selected)
Аз да се определям? Той Ленин го е определил.
Добре де ама то и в точните науки има промени, камо ли фъф философията. А там 100 г. са планина от време. Ся, не съм аз този, който ше земе да оспорва Ленин, ама се ми се струва, че е верно и онова - дявола се криел в детайлите.
За да не си помислиш, че търторя глупости само и само за да правя шум - ето ти моето кратко мнение - класиците са ОК, ама то и основните им понятия не са това, което бяха - де ги класите?
В резултат на лютата борба между системите /двете основни плюс тази на третия свят/, обществата станаа ф насипно състояние и тва, което е важело преди години ся е непригодно, а нова, общоприета философия, адекватна на времето ни  така и не се роди. Китайците може и да са на прав път, но има време да мине, да видим дали е така.
Всъщност, ще видят следващите поколения, а ние кво - да сме застинали ф 19-и век?
Айде, началото на 20-и?
Що?
Щот нямаме глави на раменете си ли?
Нещо не мога да се съглася!
Един престъпник се зае с нещо, което го нарече Перестройка и така се перестрои, че обърна света с глъвътъ надолу, а ние да чакаме га ше се случи тва дето го били нарЕдили класиците от преди 100-200 години?
Не съм съгласен!
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1315 -: Септември 18, 2021, 14:15:57 »
ми да. Както ти сам съопщи, слет тоа пиар нема нищо.

Ма не ме вълнува дали има нещо, а защо на Боко не му се задават въпроси на базата на тва матрялче. Защо? Защо? Защото БСП нямаше намерение да сваля Боко, затова.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1316 -: Септември 18, 2021, 14:18:05 »
А тая тъпотия, че аурата на амфетаминов крал е PR, може да пробваш да я пробуташ на Женския пазар. Там може да върже.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1317 -: Септември 18, 2021, 14:20:50 »
Това всъщност е лошо развитие и за БСП и за България като цяло.
Процент нагоре, процент надолЕ водят до измамно чувство за стабилност и непогрешимост - няма основание за промяна.
Добра новина ще е ако всички стари партии изпаднат до границата за влизане в парламента и тогава надявам се ще опитат да прогледнат какви са истинските желания на симпатизантите им да се вслушат в тях вместо в евроатлантическите мантри.


Фкои твои истински желания очакваш да се фслушат партиите и къф ше е ефектът од фслушването им, ако са на чертата за флизане?
Иам сероизното подозрение, че и фмомента има партии на и под чертата, чиито програми отразяват истинските ти желания.

Въпросът е, ако твоите истински желания съфпадат с истинските желания на другите гласоподаватели, как така истинските ти желания не са парламентарно претставени?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1318 -: Септември 18, 2021, 14:25:17 »
Добре де ама то и в точните науки има промени, камо ли фъф философията.

ОК, ама класовата философия е една. Тя не се променя във времето, защото не се променя нейната същност. Формата може да се измени, ама същността - не. Наемните работници сега не работят като през 19 век, но пак са си наемни работници. Капиталистите плащат по-високи заплати и дават бонуси, но пак притежават средствата за производство и пак някой друг им заработва печалбите. То това е същественото. Са, ако некой ИТ специалист си мисли, че като получава 10 000 не е наемен работник, и Маркс не може да му помогне. Достатъчно е да се размисли, че сигурно изкарва на газдата поне 20 000 , за да му плаща той 10. Той може да се изживява като нещо друго, но не е нищо друго.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #1319 -: Септември 18, 2021, 14:27:44 »
Quote (selected)
Въпросът е, ако твоите истински желания съфпадат с истинските желания на другите гласоподаватели, как така истинските ти желания не са парламентарно претставени?

При всички нас искренните желания са съкровени, рядко са на показ.
В момента гласуваме по вторични и третични проблеми - само те са разрешени за дискусия и затъваме в "титанични" битки за цвета на плочките в мокрото помещение вместо за мястото и вида на къщата.
ЕС е вреден за вашето здраве!