Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 03:21:53

Автор Тема: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий  (Прочетена 19408 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #120 -: Юли 10, 2019, 16:47:38 »
  • По времето на Аристотел, не знам дали някои уманитари знаят, науките все още не са били разделени. В частност, математически и философски от днешна гледна точка, а и други теми често са били третирани заедно. Справка – питагорейството, оцеляло като светоглед в продължение на много векове. Съответно твърдението, че Аристотел не бил математик, е леко безсмислено. Още повече като знаем, че заниманията му са съдържали какво ли не, вкл. това, което днес наричаме математика. Както, разбира се, и у много други от знаменитите древни. И именно Аристотелевата логика се развива и днес е добила вида на формалната, символна, т.е. математическа логика.
  • Позоваването на „добрата стара Уки“ (вероятно под „Уки“ г-жата има предвид Уикипедия) го направих и аз преди това. Г-жата обаче само копира от там (доста обемист текст, а би могла да ни го спести, като даде препратка или цитира кратък откъс), но не чете. Ако беше чела, щеше да забележи, може би, че съвременното понятие за формална логика е туй, което наричаме също символна логика и математическа логика.
  • Също на невнимателно четене и липса на разбиране можем да припишем странното и никак необосновано, но затова пък крайно категорично твърдение на г-жата, че „формалната логика НЕ е генетично свързана с математиката, а с философията, където си й е мястото и както си му е и редът“. (Това налагане на ред накрая намирисва на ботуши и нагайка, но нейсе.)
  • Ако да беше обърнала внимание – поне – на същото това „Уки“, г-жата би забелязала в края на същата статия, която тя цитира, препратка към онлайн учебник по логика. Който, въпреки, че е за философи, е изпъстрен с математически понятия и – о, ужас – символни означения и дори формули! Учебникът впрочем се нарича просто „Логика“. Прилагателно няма, защото за сведущия е ясно и така, а несведущият би разбрал, като прочете.
  • Между другото, изглежда има нужда да се обърне внимание и на това, че буквата й („и кратко“) съвсем не е ѝ („и ударено“), както много отдалеч или на някой чужденец може да изглежда. Това са различни букви. И, както всеки грамотен човек знае, ѝ е гласна буква (с ударение), а й не е, а освен това няма как сама да образува дума.
« Последна редакция: Юли 10, 2019, 16:56:07 от аменеменема »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #121 -: Юли 10, 2019, 16:59:27 »
Quote (selected)
Казах ти – ограмоти се като за начало поне с уикипедиите и тогаз ела пак с определенията си за формална логика.

Мъ що ли ми трябваше да ти следвам съветя  :sad-3295: Там пише разни лоши неща. Ей на, таквиз:

Quote (selected)
След възникването на модерната логика тези опити за разширение на областта на логическото се разглеждат като анахронични. В тях логическите въпроси не стоят на собствени крака, а са нещо като допълнение към определени философски възгледи, които по същество предпоставят характерния за Новото време обрат към субекта. Ето защо обратът към езика в съвременната философия, който идва на мястото на Картезианската парадигма (на мястото на ориентацията към субекта), лишава диалектическата логика от нейните философски основи. Само в съветското политическо пространство, където марксизмът е интерпретиран като държавна идеология, а както е известно Маркс е бил повлиян от Хегел, макар и да реинтерпретира неговия диалектически идеализъм като диалектическия материализъм, диалектическата логика се преподава догматично като важна логическа теория.

Тц. Отнюд. Аз си отивам къде бакалските сметки и математиката и ... другата там ... дето няма да я споменавам. С тях такива проблеми няма.  8)

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #122 -: Юли 10, 2019, 17:28:59 »
блика

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #123 -: Юли 10, 2019, 17:30:40 »
Цитат на: Джиджи
заглавието и кратка анотация на български език.
Което – повтарям и потретям – би трябвало да се прави всеки път от всеки
:way_to_go-1308: :way_to_go-1308:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #124 -: Юли 10, 2019, 18:33:46 »
Quote (selected)
По времето на Аристотел, не знам дали някои уманитари знаят, науките все още не са били разделени.
Неуманитарите, очевидно е обаче, не знаят, че тогавашните науки са били не само диференцирани, но и класифицирани - в триади. В една триада например са попадали математиката и... музиката. Защо така, уманитарите нямат намерение да обясняват на неуманитарите. Които неуманитари явно смятат, че сичката наука почва отпреди някакви си стотина години и то с техните собствени науки.

За съжаление наблюдавам тенденция за опити този форум "да не падне по-долу" от оня, с извинение, форум. Bother.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #125 -: Юли 10, 2019, 18:47:43 »
  • Между другото, изглежда има нужда да се обърне внимание и на това, че буквата й („и кратко“) съвсем не е ѝ („и ударено“), както много отдалеч или на някой чужденец може да изглежда. Това са различни букви. И, както всеки грамотен човек знае, ѝ е гласна буква (с ударение), а й не е, а освен това няма как сама да образува дума.
Само си пропуснал да питаш ЗАЩО Г–ЖАТА БИЕ НЕГРИТЕ ...  :t2319:

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #126 -: Юли 10, 2019, 18:48:43 »
Давам пример
 
Quote (selected)
Също на невнимателно четене и липса на разбиране можем да припишем странното и никак необосновано, но затова пък крайно категорично твърдение на г-жата, че „формалната логика НЕ е генетично свързана с математиката, а с философията, където си й е мястото и както си му е и редът“. (Това налагане на ред накрая намирисва на ботуши и нагайка, но нейсе.)
Невнимателно четене е да четеш цитат по въпроса от Уики, започващ с Аристотел и Кант (по Кантово време дали науките вече са бил диференцирани според Вашия вкус?), и да се нахвърляш върху друг форумец заради някакви свои обонятелни халюцинации, понеже твърдял, че логиката като наука с всичките й допълнителни раздели е дял от философията.
Да беше пил ена ракия или 15 капки валериан вместо.

П.П.П. Пиши до нахапаната ябълка да турне специално знак за местоимение, 3 л., ед. ч., ж. р., на клавиатурата си, че както си се накокържил, да не земеш да се увредиш от толку нервозност поради липсата му.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #127 -: Юли 10, 2019, 18:52:14 »
Quote (selected)
По времето на Аристотел, не знам дали някои уманитари знаят, науките все още не са били разделени.
Неуманитарите, очевидно е обаче, не знаят, че тогавашните науки са били не само диференцирани, но и класифицирани - в триади. В една триада например са попадали математиката и... музиката. Защо така, уманитарите нямат намерение да обясняват на неуманитарите. Които неуманитари явно смятат, че сичката наука почва отпреди някакви си стотина години и то с техните собствени науки.

За съжаление наблюдавам тенденция за опити този форум "да не падне по-долу" от оня, с извинение, форум. Bother.
:t2015: :flower-1088: :way_to_go-1308:
« Последна редакция: Юли 10, 2019, 18:55:25 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #128 -: Юли 10, 2019, 18:57:30 »
Quote (selected)
По времето на Аристотел, не знам дали някои уманитари знаят, науките все още не са били разделени.
Неуманитарите, очевидно е обаче, не знаят, че тогавашните науки са били не само диференцирани, но и класифицирани - в триади. В една триада например са попадали математиката и... музиката. Защо така, уманитарите нямат намерение да обясняват на неуманитарите. Които неуманитари явно смятат, че сичката наука почва отпреди някакви си стотина години и то с техните собствени науки.

За съжаление наблюдавам тенденция за опити този форум "да не падне по-долу" от оня, с извинение, форум. Bother.
:t2015: :flower-1088: :way_to_go-1308:
Това сега "женска логика" ли е или "женска солидарност"?
 :b0301: :b0301:
По една китка за двете дами!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #129 -: Юли 10, 2019, 19:13:56 »
Цитат на: Джиджи
заглавието и кратка анотация на български език.
Което – повтарям и потретям – би трябвало да се прави всеки път от всеки
:way_to_go-1308: :way_to_go-1308:
Благодаря, Норчо! :thank_you-1098:

А точно това, което съм писала тук, беше причината самият Старшинка да напише онуй готино пасквилче "Реквием за уникорните на Корни", в което беше изтипосал мен като централен герой.  ;D

Поради факта, че се бях размрънкяла по същия повод. Но да напише и 101 такива готини пасквилчета, явно в междуушието не е влязло и останало нищо.

Тъй като същият този готин Старшинка е отворил тази готина тема по начина, срещу който аз бях възроптала тогава: само с един семпъл линк – без заглавие, без 1–2 реда за какво иде реч, без дума, без вопъл, без стон ...  :sad-3295:
« Последна редакция: Юли 10, 2019, 19:20:53 от Джиджи »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #130 -: Юли 10, 2019, 19:20:12 »
Quote (selected)
Пиши до нахапаната ябълка да турне специално знак за местоимение, 3 л., ед. ч., ж. р., на клавиатурата си, че както си се накокържил, да не земеш да се увредиш от толку нервозност поради липсата му.
Според някои уманитари клавиатурата трябва да вмести де що има знак по света. И това трябва да има непременно нещо общо с някакви плодове. Същите при това поучават какво било логика и откъде идвала. Точно толкова съобразителност и осведоменост показват и останалите им писания. Такъв тип високомерни типове в телевизора обикновено кокетно се хвалят, че в училище математиката никак не им вървяла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #131 -: Юли 10, 2019, 19:25:17 »
Quote (selected)
По времето на Аристотел, не знам дали някои уманитари знаят, науките все още не са били разделени.
Неуманитарите, очевидно е обаче, не знаят, че тогавашните науки са били не само диференцирани, но и класифицирани - в триади. В една триада например са попадали математиката и... музиката. Защо така, уманитарите нямат намерение да обясняват на неуманитарите. Които неуманитари явно смятат, че сичката наука почва отпреди някакви си стотина години и то с техните собствени науки.

За съжаление наблюдавам тенденция за опити този форум "да не падне по-долу" от оня, с извинение, форум. Bother.
:t2015: :flower-1088: :way_to_go-1308:
Това сега "женска логика" ли е или "женска солидарност"?
 :b0301: :b0301:
По една китка за двете дами!

Пиши ги и двете – и женска логика, и женска солидарност. И благодаря за цветята!!!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #132 -: Юли 10, 2019, 19:38:05 »
самият Старшинка
Джиджи, изкара ми акъла, не че е кой знае колко! Но в "онзи" форум имаше само един Старшина и на него си му остана никът.
виж тук
Повечето, да не река практически всички, го познавахме къде лично, къде форумно.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #133 -: Юли 10, 2019, 19:40:00 »
Същите при това поучават какво било логика и откъде идвала.

Ский са, вече ставаш досаден. Дай да те питам нещо. Ти наясно ли си, че в СУ-то има Философски факултет, в който има катедра Логика и Математически факултет? Би ли обяснил математически защо са различни тези фаултети? И къде си учил ти, и какво са ти преподавали?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #134 -: Юли 10, 2019, 19:45:28 »
Същите при това поучават какво било логика и откъде идвала.

Ский са, вече ставаш досаден. Дай да те питам нещо. Ти наясно ли си, че в СУ-то има Философски факултет, в който има катедра Логика и Математически факултет? Би ли обяснил математически защо са различни тези фаултети? И къде си учил ти, и какво са ти преподавали?
На мен не са ми преподавали там, обаче текущите боричкания в СУ между лични блюдолизци за лично его и власт няма как да пренареди мирозданието.
Логиката може и във ВИФ да си има факултет, но не е спорт. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #135 -: Юли 10, 2019, 19:51:59 »
Логиката може и във ВИФ да си има факултет, но не е спорт.

Това е духовито, но няма нищо общо с реалността. А тя е дали във философския факултет се изучава висша математика, или в математическия - Кант.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #136 -: Юли 10, 2019, 19:58:42 »
Тъкмо гледам една лекция на Олег Верходанов, май с ученици кандидатстуденция за МГУ.
Както и да, човекът каза кратко просто и ясно:
Ако имате формули - това е наука. Ако нямате - това е изкуство.
« Последна редакция: Юли 10, 2019, 20:03:24 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #137 -: Юли 10, 2019, 20:00:53 »
Логиката може и във ВИФ да си има факултет, но не е спорт.

Това е духовито, но няма нищо общо с реалността. А тя е дали във философския факултет се изучава висша математика, или в математическия - Кант.
Въпрос на финансиране за сега във философския факултет почти не се изучава философия, в математическия математиката е страничен предмет между статистика, застраховане и банково дело.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #138 -: Юли 10, 2019, 20:08:39 »
Въпрос на финансиране за сега във философския факултет почти не се изучава философия, в математическия математиката е страничен предмет между статистика, застраховане и банково дело.

Са, айде без тея лакърдии за финансиране и темподобни. Колегата аменеменена твърди, че науката логика е математика и нишо повече. Зададох конкретен въпрос и би трябвало да се даде конкретен отговор. С какво се кандидатстваше във Философския факултет (едно време, сега не знам дали има изобщо изпити) и какво се изучава там. И към кои науки спада Философията, на която логиката е подраздел, така да се каже

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #139 -: Юли 10, 2019, 20:10:23 »
Въпрос на финансиране за сега във философския факултет почти не се изучава философия, в математическия математиката е страничен предмет между статистика, застраховане и банково дело.
Аз съм очевидно по-стара, но в нашия плътно математически инженерен институт (сега май е университет) редом с линейните и нелинейните вериги си имаше философска катедра, на която се гледаше с МНОГО ДОБРО око. Считаше се, че за да можеш да станеш приличен инженер, трябва след като минеш къде 700 часа математика (без физиката, тя си вървеше отделно), трябва да изучиш и философията в логическата и икономическа част. И не ставаше с "Другарю философ, ама на мен за какво ми е?!". Два семестъра и реферат на края на втория.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #140 -: Юли 10, 2019, 20:12:20 »
Едно време се кандидатстваше с политически изпит, както и за нехуманитарите.
Сега май с български и история, не че имат нещо общо с логиката особено историята. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #141 -: Юли 10, 2019, 20:14:01 »
Quote (selected)
Аз съм очевидно по-стара, но в нашия плътно математически инженерен институт (сега май е университет) редом с линейните и нелинейните вериги си имаше философска катедра, на която се гледаше с МНОГО ДОБРО око.

Забравих че и при нас имаше, оттеглям думите си за ВИФ, и там е имало. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #142 -: Юли 10, 2019, 20:14:27 »
си имаше философска катедра,

Да не я бъркаш с катедрата по диамат, каквато имаше във всички факултети? Щото туй за логическата и икономическата част го преподаваха навсякъде.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #143 -: Юли 10, 2019, 20:16:59 »
Едно време се кандидатстваше с политически изпит, както и за нехуманитарите.

Политическият изпит беше за всички. Май с нещо друго се е кандидатствало. Освен едно време да са били толкова тъпи и да не са знаели, че логиката е само и единствено математика.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #144 -: Юли 10, 2019, 20:19:24 »
Имаше и изпит по философия, малко диалектическа, ама нещо около, около.
Докато сме на темата, сега ми светва от къде ЦЦ е получил такава "дълбочина" на мислЪта сигурно е бил отличник по дисциплината. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #145 -: Юли 10, 2019, 20:44:39 »
Имаше и изпит по философия, малко диалектическа, ама нещо около, около.
Докато сме на темата, сега ми светва от къде ЦЦ е получил такава "дълбочина" на мислЪта сигурно е бил отличник по дисциплината. :bigok:

не сте на...темата.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #146 -: Юли 10, 2019, 20:55:37 »
си имаше философска катедра,

Да не я бъркаш с катедрата по диамат, каквато имаше във всички факултети? Щото туй за логическата и икономическата част го преподаваха навсякъде.
Не, двете катедри си бяха отделно. Диаматът беше в първи курс, философията края на втори курс и началото на трети.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #147 -: Юли 10, 2019, 22:07:57 »
Quote (selected)
Ский са, вече ставаш досаден
Мерси, начи. Щом ще споделяме чувства, и ти на мен си ми досаден и вече адски скучен,¹ но не го правя на въпрос. Друго?
—————————————————————
¹ Повтарям – на мен си ми досаден. Нямам твоята самонадеяност да говоря за всички.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #148 -: Юли 10, 2019, 22:13:44 »
Няколко пъти се натяква, че се изместила темата.
Ами така става по форумите почти всеки път, това е положението.
Не виждам причина за кахър и нервност именно в този случай.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #149 -: Юли 10, 2019, 23:20:17 »

Докато сме на темата ...

не сте на...темата.
  :yes-1289: :bravo-1290: :b0316: :b0230:

П.С. Сори, НОЙ, неколко обиколки съм нАпред ...  :D
« Последна редакция: Юли 10, 2019, 23:23:36 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #150 -: Юли 10, 2019, 23:31:06 »
Надявам се при изместването си темата да не е настъпила някого по мазолите. Ако това не се е случило, и аз не виждам повод за кахъри черни, ядове и прочие нещастия.

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #151 -: Юли 11, 2019, 06:25:27 »
Колегата аменеменена твърди, че науката логика е математика и нишо повече.

Той правилно твърди, ама понеже вие явно не знаете какво е математика, а той него го нема да ви обясни, щото трябва да напише 5 страници, ако успее никъде да не се повтаря и вероятно ще е истински научен труд да го дефинираш предмета ѝ, та става ти казваш, че логиката почва с Л, във философията Л е четвъртата буквичка, а къде е в математиката, конкретен въпрос, на който искаш конкретен отговор, той пък ти отговаря само с леле, колко си тъпа и те така. Ма и аз нема да издам тайната, "это - темное дело", както казваше един 86 годишен руски инженер, който ръководеше построяването на механичната част на една инсталация, когато коментираше работата на колегата си, дето се занимаваше с електрониката. Всъщност, той казваше: "Кибернетика - темное дело" и предполагам, това е защото с програмиране се занимават философи, а той, като прост инженер, разбираше математиката само... :cool-1084:

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #152 -: Юли 11, 2019, 08:03:31 »
СУ, Философски факултет, катедри
https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/universitet_t/fakulteti/filosofski_fakultet/struktura
МГУ, Философский факультет:
"Студент может прикрепиться к одной из 16 кафедр:
Логики
Истории и теории мировой культуры
Онтологии и теории познания
Социальной философии и философии истории
Философии и методологии науки
Этики
Эстетики
Истории русской философии
Истории зарубежной философии
Философии религии и религиоведения
Философской антропологии..."
https://www.msu.ru/info/struct/dep/philos.html
« Последна редакция: Юли 11, 2019, 08:18:29 от SvSophia »

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #153 -: Юли 11, 2019, 08:09:15 »
За логиката/аналитиката на Аристотел
https://svyat.com/%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB/
Не се отнася за метафорични коне със самоналожени капаци и лица с широко затворени очи за четене с разбиране.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #154 -: Юли 11, 2019, 08:11:37 »
За Джиджи и Буратино :), :), :).

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #155 -: Юли 11, 2019, 08:13:48 »
Quote (selected)
За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
Всъщност - никой не е по темата! Виж горе.
Някой да е обсъждал радостта на Норчо или ужаста на Ганий?
Затваряй!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #156 -: Юли 11, 2019, 08:16:10 »
Хубав ден на всички!
« Последна редакция: Юли 11, 2019, 08:19:12 от SvSophia »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #157 -: Юли 11, 2019, 09:27:43 »
Добре известни неща.
Когато математик обосновава някакво твърдение, това се нарича доказване.
Когато философ се опитва да прави същото, нарича се философстване.
Когато некой друг уманитар се опитва да говори за логика и логическо мислене, нарича се пустословие.
Е те тва показва къде живей логиката.
« Последна редакция: Юли 11, 2019, 09:30:19 от аменеменема »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #158 -: Юли 11, 2019, 09:35:23 »
А това показва докъде може да стигне всеки в резултат на хиперактивност:

  :t9411:
« Последна редакция: Юли 11, 2019, 09:43:00 от Джиджи »

gossinger

  • Гост
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #159 -: Юли 11, 2019, 09:49:45 »
Обявявам поне 24 часова почивка в тази тема.

gossinger

  • Гост
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #160 -: Юли 12, 2019, 08:06:41 »
Бъдете по-внимателни с емоциите си от тук нататък.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #161 -: Юли 12, 2019, 08:36:03 »
Quote (selected)
докъде може да стигне всеки в резултат на хиперактивност
Хиперактивност? Аз знам една кака, която бичи тук средно по 11 поста на ден. Всеки божи ден, месеци наред, в почти всяка тема. При мен средното число е към 1,4.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: За радост на Норчо и за ужаст на Ганий
« Отговор #162 -: Юли 12, 2019, 09:33:35 »
Quote (selected)
Червените знамена и маршове на Сириза по време на гръцката криза и очакването, че банките ще бъдат национализирани, съживиха за кратко мечтата на 20 век: насилственото разрушаване на пазара отгоре надолу. През голяма част от 20 век това бе начинът, по който левите разглеждаха първия етап на икономиката след капитализма.
Но вместо това през последните 25 години левият проект е този, който се срути. Пазарът разруши плана, индивидуализмът замени колективизма и солидарността, работната сила вече не се държеше като пролетариат.
Но технологията създаде нов път за изход от капитализма, който останките от левицата трябва да прегърнат, ако не искат да умрат.
Оказа се, капитализмът ще бъде унищожен чрез създаването на нещо по-динамично, което съществува почти невидимо в рамките на старата система, но чийто пробив ще преоформи икономиката около нови ценности и поведение. Наричам го посткапитализъм.
Продължението си го дочетете сами, че някои като видят текст по голям от една страница, получават алергична реакция:
https://economix.bg/postcapitalism-end-of-capitalism
И втората част:
https://economix.bg/postcapitalism-2
Прочитайки този текст сте на далавера, спестявате си труда да прочетете цялата книга на Пол Мейсън "PostCapitalism. A Guide to Our Future"

"The future is already here – it's just not evenly distributed."