Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Ноември 28, 2021, 19:18:54

Автор Тема: Мемориал в памет на цивилните жертви от бомбардировките, извършени над България…  (Прочетена 3030 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен 66

• Just Member
  • Коментари: 5988
    • Профил
Като споменахте за Сулейман паша се присетих, че точно при Дългия клоун се водеха тези дискусии. За паметник на османлията мисля в Шейново. Ся какво точно са коментирали .... то това време вече прескачаш щоуто му, щото още тогаз гейзадяфките беха в повече, но е знаково мястото дето е избрано.
Което ме присеща и че първата атака на "кукувци" срещу АЕЦ-а беше пак с негово участие.
Изобщо ....
Добро начало. Некой леф сухо и по важното позиции при който требе.
« Последна редакция: Януари 05, 2021, 23:00:29 от 66 »

Неактивен Ной

• Moderateurs
  • Коментари: 4690
    • Профил
Ми то калъпа, Ной, същият.
От съ чудиш?
Каква беше тази карма българска, не можеше ли поне един с длетото тънко малко да го дооформят?! Прости, Господи, имаше един рязан с тънкото длето, с френско име, английска гимназия и видеща фамилия, и беше изяден от своите. Фирмин държи с него топла връзка, ама ме е страх да попитам дали го е питал как я вижда родната държава. С нещо ми напомня за Константин Муравиев, ама тук ще ме тупа Памфуций с лопатата.
Китайците са рекли, че да живееш в интересни времена е проклятие. Абе някой да е чувал какво казват те за живеещите на интересни места, а?

Неактивен AnonimusBG

• Just Member
  • Коментари: 4425
    • Профил
Добре. Съгласявам се за мемориала.
А защо кръстихме тогава централни улици, площади че и паметници май има на виновниците за тези жертви?
Те пък с какво са го заслужили освен че са жертви на тогавашните победители?
Съзнателно или не са изтеглили късата клечка и нищо добро за БГ не са свършили.
Дали ще доживеем някой да повдигне този въпрос?
Едва ли.
Веднага ще го обявят за мръсен комунист и ретроград който е против европейското ни бъдеще.
Някакъв такъв омагьосан кръг се получава.

фелдкурат Ото Катц

• Гост
Намерено в мрежата, на вниманието на участниците в комитета, махнах идлишното:

Quote (selected)
26 януари в 10:55 ч.  ·
АКАДЕМИК ГЕОРГИ МАРКОВ ЗА РУСОФОБИЯТА :
"Нашият народ има чувство за признателност и  затова няма как да станем русофоби. Признават го и други народи.
.....
Констатацията, че Русия била окупаторка е смешна, ние просто се излагаме с такава теза. За съжаление обаче фалшиви новини идват и от Европа. И интелектуалци се впрягат в русофобската вълна.
Извинете, но не може да откриват паметник на Рейгън в Южния парк и да го наричат – това е нашият освободител (бил освободил Европа от комунизма), вместо Царя освободител.

Аз съм председател на един инициативен комитет за издигане на паметник на жертвите на англосаксонските бомбардировки. И борбата продължава. Въпреки че ми казват, че било политически некоректно. Не може да забравим това, защото е бомбено престъпление. Забравете – ми казват.
Един американски посланик сложи паметник до посолството им, на който написаха: „на американските летци, геройски загинали в небето над София“. Такава наглост!
И Сергей Игнатов като просветен министър тогава положи венец?! Извинявайте, след като те са политически коректни, аз няма да бъда политически коректен, защото съм историк. И като такъв съм длъжен да браня професията си и националната ни памет."

Активен Simplified Solutions

• Just Member
  • Коментари: 1389
    • Профил
Да кажа, че навремето, когато темата за Мемориала се обсъждаше в стария форум, Миряна ми прати за съхранение няколко снимки. Да послужат, ако идеята добие развитие, а нея я няма.

Активен dabedabe

• Just Member
  • Коментари: 3071
    • Профил
Трябва ни паметник на жертвите на тъпите български т.н. политици. Те са най-много. Жертвите. И политиците, като се замислиш. Но да кажем, винаги е имало хора да бият камбаната.

Неактивен AnonimusBG

• Just Member
  • Коментари: 4425
    • Профил
Не намерих по близка тема от тази.

Защитникът на България Удроу Уилсън вече има паметник в София
http://epicenter.bg/article/Zashtitnikat-na-Balgariya-Udrou-Uilsan-veche-ima-pametnik-v-Sofiya/260041/2/0

Няма лошо.
Никой не спори.
Само че има и един друг защитник на България, който 28 г. по-късно я защитава успешно от наследниците на Уилсън и съюзниците им на парижката мирна конференция.
Дали ще направят инициативна група за негов паметник или нямат топки за това?

Неактивен letec

• Newbie
  • *
  • Коментари: 6
    • Профил
Привет!
Търся поръчители за приемане в дружеството на стипендиантите на НОИ...
Вече ще разполагам с повече свободно време, за да възстановя работата по проекта. Тия локдауни, тия хоумофиси, отчети, програми, рискрегистри, СУК-ове... Башка преките работи... На изпроводяк ме дояха яко...
Сметката в банката я поддържах до края на м.г.. Тия дни ще отида да видя какво става - не вярвам да са я закрили. Преди два дни се видях с акад. Марков и оправихме поредните банковски документи за борба с корупцията и прането на пари.
Та смятам лека полека да активирам нещата. Имаме решение на СОС, хубаво, лошо, но имаме. Значи има на какво да се обосновем.

Неактивен Джиджи

• Just Member
  • Коментари: 10483
    • Профил
Защитникът на България Удроу Уилсън вече има паметник в София
http://epicenter.bg/article/Zashtitnikat-na-Balgariya-Udrou-Uilsan-veche-ima-pametnik-v-Sofiya/260041/2/0
:thup:

Но тъй като в показаните по време на началото на церемонията по откриването му снимки, самият паметник още не е бил "открит", а e бил все още забулен – voilà!

:bigok: :0007:

Неактивен cekyko

• Just Member
  • Коментари: 503
    • Профил
Та смятам лека полека да активирам нещата. Имаме решение на СОС, хубаво, лошо, но имаме. Значи има на какво да се обосновем.
мерси за ъпдейта.

Неактивен Джиджи

• Just Member
  • Коментари: 10483
    • Профил
Привет!
А на letec-а – привет и от мен и /предполагам!/ още веднъж –  :m1277: от всички!!!

Но за жалост аз не съм сред тези, които могат да му свършат работа като поръчител по повод на горното негово прошение ...