Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 00:54:58

Автор Тема: линията на Карман  (Прочетена 22659 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
линията на Карман
« -: Юни 22, 2019, 20:37:39 »
Интересна статия на Петьо Цеков в "СЕГА".
Опозицията достигна линията на Карман

Предлагам я тук, защото там коментарите под неговите статии са спряни от известно време.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #1 -: Юни 22, 2019, 20:52:42 »
"Интересно" четиво.
Много въпроси и никави даже наченки на отговори.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #2 -: Юни 22, 2019, 21:07:08 »
Всъщност груби инсинуации и неспокосана манипулация.
Още като се почне от подзаглавието.
Да се свързва БСП с "десни" е тъпо. Тея умряхя още миналия век. От време на време с партнерски инжинеринг вадят некое зомби. Примери - Янето, Радан и ка беше тоя "съдебния", Йорданов и пак РадКъ .... които бързо-бързо си заемат мястото в моргата. Подобен проект не може да има до разпадането на герберите и /или укаушването на Боко.
Нататък е същото,
Quote (selected)
След като даде оставка и свика конгрес, за да оттегли оставката си,
Дръъън, та пляс.
 
А Нинова явно е направила компромис. Да не поиска незабавна оставка на нс, който в този си състав очевидно не работи.
 
Както отбелязах и преди, Боко явно голем уплах изкара.
Та ще има много и много матряли от сорта.
Ся що точно Цеков се е подложил .....

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #3 -: Юни 22, 2019, 21:25:07 »
Най-простото, справедливо и ефикасно нещо е БСП да се раздели на БСП(н) и БСП(с). Н и С - Нинова и Станишев. Вместо Н и С могат да си измислят други обозначения. И на изборите (парламентарните) да се види за кого колко. Местните избори (тази есен) са си загубени. Ако успеят да осъществят цивилизован развод тип Чехия-Словакия, а след него сътрудничество, това е нелош вариант. Макар предпочитаният от мен вариант да е доста по-груб.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #4 -: Юни 22, 2019, 21:28:17 »
Quote (selected)
БСП(н) и БСП(с)

Червени и нежно розововиолетови?
Ще бъде феерично.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #5 -: Юни 22, 2019, 21:38:41 »
Цитат на: buratinob
Quote (selected)
БСП(н) и БСП(с)
Червени и нежно розововиолетови?
Ще бъде феерично.
Може и БСП(хе) и БСП(хо)  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #6 -: Юни 23, 2019, 10:17:55 »
Quote (selected)
Най-простото, справедливо и ефикасно нещо е БСП да се раздели на БСП(н) и БСП(с). Н и С - Нинова и Станишев.
Разцеплението е най-сигурният начин за унищожаване на една партия.
Не съм добре запознат с вътрешните напрежения в БСП, но от това, което четох из медиите, оставам с впечатление, че Нинова избра едно излишно конфронтационно поведение. Едва ли е било трудно да се предугади развоят на нещата и вместо да изпада в положението на 'ошамарена', да приеме Станишев на добро място в листата за евроизборите.

В статията на Цеков ми е по-забавно описанието на процесите, които текат в наскоро (и набързо) създаденото ново дясно. Там, както се вижда, центробежните сили се вихрят с пълна сила. Но десните са безнадеждни - след като преди повече от 10 години припознаха Герб като своя 'сестринска' партия са в постоянен цуг-цванг.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #7 -: Юни 23, 2019, 10:34:33 »
Quote (selected)
Разцеплението е най-сигурният начин за унищожаване на една партия.

Не е задължително.
Природата го прави постоянно, мъртвите клетки се изхвърлят за да оцелее здравият организъм, има и изключения - доброкачествени тумори като Жаблянов, но и недоброкачествени като свинарите, овчарите и песоглавите.
 Тях трябва да ги изрежат, замразят, химоио или лъче терапират.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #8 -: Юни 23, 2019, 10:36:44 »
Не съм добре запознат с вътрешните напрежения в БСП, но от това, което четох из медиите, оставам с впечатление, че Нинова избра едно излишно конфронтационно поведение. Едва ли е било трудно да се предугади развоят на нещата и вместо да изпада в положението на 'ошамарена', да приеме Станишев на добро място в листата за евроизборите.
поведението на нинова беше съвсем предвидимо. тя предприе курс анти станишев още от шамарите покрай истанбулската - тогава станишев и жпес се правиха на мъже. и това беше в продължение на една година! за забравилите:
Quote (selected)
Станишев срещу Нинова за Истанбулската конвенция, соцдепутатите ще гласуват "против"
Лидерът на ПЕС плаши партията си с последици
 
Клуб Z
 |Политика
13.01.2018, 14:43 ч.

Не искам да плаша никого, просто съм длъжен да предупредя, добавил лидерът на ПЕС. Според запознати той е отправил намеци, че БСП може да бъде изключена от Партията на европейските социалисти.
след едногодишни престрелки станишев все пак беше предложен от бсп за преизбиране. което би могло да се тълкува като опит за помирение. ама не, той довтаса да наглее още. след лъжите преди пет годиини и заплахите преди една.

а разцепление няма да има - ще има смърдеж отвътре. виж фирмин.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #9 -: Юни 23, 2019, 13:02:52 »
...
поведението на нинова беше съвсем предвидимо. тя предприе курс анти станишев още от шамарите покрай истанбулската - тогава станишев и жпес се правиха на мъже. и това беше в продължение на една година! за забравилите:
Quote (selected)
Станишев срещу Нинова за Истанбулската конвенция, соцдепутатите ще гласуват "против"
Лидерът на ПЕС плаши партията си с последици
 
Клуб Z
 |Политика
13.01.2018, 14:43 ч.

Не искам да плаша никого, просто съм длъжен да предупредя, добавил лидерът на ПЕС. Според запознати той е отправил намеци, че БСП може да бъде изключена от Партията на европейските социалисти.
след едногодишни престрелки станишев все пак беше предложен от бсп за преизбиране. което би могло да се тълкува като опит за помирение. ама не, той довтаса да наглее още. след лъжите преди пет годиини и заплахите преди една.

а разцепление няма да има - ще има смърдеж отвътре. виж фирмин.
Поведението на Нинова около ИК също беше неразумно - излишно декларативно и агресивно. Можеше съвсем спокойно  (и по-разумно) да заеме позиция "ние поддържаме ИК с изключение на текстовете по т.XYZ." Поведението на конфрронтация с ПЕС също беше не много разумно, но тя там бе увлечена от анти-станишевизъм и загуби мярка.

Станишев не бе предложен от нея, така че не може да се говори за 'опит за помирение' от нейна страна. И не той е 'довтасал', а го подкрепиха не знам колко (ама много!) местни организации на БСП. И Нинова си го отнесе, като ѝ го вкараха в листата.

Firmin  е прекалено противоречив за да го приема за авторитет. Не  прогнозирам дали ще има разцепление, идеята беше на друг.

Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #10 -: Юни 23, 2019, 13:08:30 »
Цитат на: g_ringo
Поведението на конфрронтация с ПЕС също беше не много разумно
БСП трябва направо да напусне тая пропаднала всоросоидена структура ПЕС.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #11 -: Юни 23, 2019, 13:11:50 »
Quote (selected)
Поведението на Нинова около ИК също беше неразумно - излишно декларативно и агресивно. Можеше съвсем спокойно  (и по-разумно) да заеме позиция "ние поддържаме ИК с изключение на текстовете по т.XYZ."
Само че тя /конвенцията/ не може да бъде подкрепяна тук-там. Или приемаш мотамо и ратифицираш, или не приемаш ако ще да е за една запетайка.
Иначе все едно да кажеш че приемаш ЗДП, освен знаците за ограничаване на скоростта, понеже нарушават правото ти на свободно придвижване.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #12 -: Юни 23, 2019, 14:09:20 »
Нинова правилно бе и остава на анти-джендърска позиция. В България, въпреки наглите напъни, финансиране и разни празни междуушия, ЛГБТ - векторът на сащисаните сатанисти няма нужната подкрепа, та да превърне БСП в западна, ляво-соросоидна каша.

Затуй, БСП много, много да не обръща внимание на ПЕСоглавите, тези успешно се самоунищожават. За жалост там необразованите истерици - Зелените талибани печелят с демагогията си маргинализираните ниски слоеве от социалната пирамида. Силно леви демагози, хаоти и откровенни екстремисти пък попълват редовете на изпразнената от идеологическо съдържание групировка - ПЕГИДА.

Колкото до "др." Стани Шеф ми се струва, че след трона в ПЕС, той трябва вече да се е уредил нейде из червясалата, като гъба Челядинка, структура ЕС някакъв стол. Инак тъдява, даже и из затворените гари на БДЖ , трудно ще му намерят работа...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #13 -: Юни 23, 2019, 14:19:57 »
Quote (selected)
Поведението на Нинова около ИК също беше неразумно - излишно декларативно и агресивно.....

Всъщност Нинова точно това направи.
Ние поддържаме ПЕС (политиките), с изключение на ИК, санкциите срещу Русия и още некви дребни неща.
Оправете си понятията.
 
Даже в знак на добра воля подкрепиха Съсела за преизбиране.
Щото ако собствената му партия каже не, малце трудно че го изберат.
 

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #14 -: Юни 23, 2019, 20:21:32 »
Quote (selected)
Даже в знак на добра воля подкрепиха Съсела за преизбиране.
Щото ако собствената му партия каже не, малце трудно че го изберат.
Станишев беше единственият кандидат, избран с 270 гласа 'за' от 325 участника. 10-те гласа на БСП трудно можеха да повлияят.
А знаковото отсъствие на Нинова много трудно може да се приеме за подкрепа и добра воля.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #15 -: Юни 23, 2019, 20:25:27 »
Цитат на: 66
Даже в знак на добра воля подкрепиха Съсела за преизбиране.
В знак на добра воля трябваше да го изритат от БСП.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #16 -: Юни 23, 2019, 20:29:30 »
g_ringo, а стига с това "да не се изложим пред чужденците".
ПЕС хареват конфекцията, да си я приемат не е задължителна за всички "членове на семейството" поне това е част от идеята на стамбулския ферман или не?
« Последна редакция: Юни 23, 2019, 20:32:47 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #17 -: Юни 23, 2019, 20:31:35 »
Цитат на: 66
Даже в знак на добра воля подкрепиха Съсела за преизбиране.
В знак на добра воля трябваше да го изритат от БСП.
Ама тогава ще се стегнат в много тясна политическа ниша, а уж се опитват да коткат всичко ляво.
Станишев по признанията на тов. Фирмин прикотка 30000+ гласа.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #18 -: Юни 23, 2019, 20:48:03 »
И изгони десеторно повече:
"Какво? БСП? Пак Станишев? Тоя вече го видяхме ..."
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #19 -: Юни 23, 2019, 20:54:11 »
И изгони десеторно повече:
"Какво? БСП? Пак Станишев? Тоя вече го видяхме ..."
Може и повече да са, ама иди го обясни на Фирмин! Да речем...
Тъпото е че няма как да има статистика "аз не гласувах заради Станишчо".
Та да ги лепне Корнела с голямата лопата.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #20 -: Юни 23, 2019, 20:58:19 »
Е, скоро ще разберем. Местните избори са върло прецизни, кога някой реши да си мери ... присъствието. Ще видим аплодиращите Нинова каква ще я свършат по места. С или без кибиците-ентусиасти, нарекли се периферия, представени и тук. Всъщност, аз пак знам, с твърде добра точност при това, каква ще я свършат. Ето ви моята прогноза:

1. БСП на Нинова със скъпоценната и национал-периферия юнашката ще загубят и местните избори. Разбира се, после ще последва анализ, който да ни обясни, че тази загуба, сравнена с другата - от 2015, си е направо ... историческа победа. Този анализ ще бъде аплодиран конгресно от един партиен псевдоактив, който, щастлив, ще се задоволи с твърде скромното си представителство в местната власт, но пък ... то му носи, макар и малки, но постоянни доходи, добавка в размер на възнаграждението на общински съветници и чат-пат по още нещо, което ГЕРБ ще им подхвърли или изпусне под масата.

2. През 2021 "по график" предстоят три национални събития - парламентарни избори, президентски избори, преброяване. От тези три само парламентарните могат да се случат и по-рано, през 2020. Така или иначе, след предстоящия разгром през октомври-ноември тази година, БСП няма да е в състояние да ги предизвика.

3. Победата наесен на ГЕРБ ще даде технологично и политическо време, за да се развие това, което тук, за краткост, ще наричам проект ГЕРБ 2.0 . Проект ГЕРБ 2.0 ще даде необходимата рамка и енергия за спечелване на последващите парламентарни избори.

4. В следващия политически цикъл - местни-парламентарни-президентски - БСП ще има роля на третостепенна политическа сила.

5. Главният политически въпрос в този цикъл е само един - в какъв легитимен формат ще се изяви колаборацията на ГЕРБ с ДПС. С благословията и на Брюксел, и на Вашингтон.

6. БСП, уви, няма да е в състояние да отстои и отвоювани от ГЕРБ позиции. Подкрепата на БСП за Радев ще бъде нещо като "радиоактивен актив" за Президента - ще го обрече на политическа изолация. При определен формат на колаборация на ДПС с ГЕРБ, недопускането на Радев до втори мандат на Дондуков 2 може да се окаже офсетче на далеч по-мащабно споразумение.

7. БСП и да е имала в някой минал момент стратегическата инициатива, хазартно я проигра, с Нинова и клакьорчетата и начело. БСП загуби стратегическата инициатива и само нещо близко до вселенски катаклизъм може да и я върне.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #21 -: Юни 23, 2019, 20:58:42 »
А не!
С голямата лопата по малката лопатка ще настане голям еврогейски квич!
Да ги пусне по пързалката към близкия пясъчник, там могат да си копат голяма дупка и да викат:
"Нинова има магарешки уши!"
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: линията на Карман
« Отговор #22 -: Юни 23, 2019, 21:03:49 »
Как да кажа?
Аз гласувах заради Корнелия.

Фирмините им е през оная работа, че аз съм гласувал за пръв път от 1990 г.
За тях е важното че Станишев пак е евродепутат.
Писах го няколко пъти. Със Станишев и Гергов, но без нас кибиците.
Ясно е че кибиците не са ви нужни.
Нужни са кинтите. Говорят за 43 за дупката.
Кой ви ги даде и защо?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #23 -: Юни 23, 2019, 21:05:52 »
Фирмин пак си "ана.лизирал" нещо дето не миреше хубаво.
Местните избори са съвсем друга битка, там местните ще дадат всичко от себе си независимо дали са герговци или гербовци. Битката ще е за съветнически места без оглед на централната власт в БСП война за "малката правда" и ако все пак резултатът е лош кой ще каже дали не е саботаж на меките сили в БСП? Дали няма да дадете картбланш на Нинова да изрине торището до последното гнило нещо?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #24 -: Юни 23, 2019, 21:06:49 »
Колкото до Станишев, много ви здраве, драги ми национал-кибици. Математически доказан факт е, че Станишев в листата не демотивира електората на БСП, а напротив - мотивира го. Разни тъпанари могат, разбира се, с пропагандна цел, да врещят как БСП е загубила 300 000 гласа, покрай това. Това не ме интересува. Дрънкането на празни кофи не ме впечатлява. Но пък, от друга страна, ще съм доволен да видя как тези тъпни, освен пропагандни ефекти, са и основа на политическо действие. Умирам си за това да гледам сеир на тъпанари, допускащи грешки от негоден анализ. Винаги ме радва.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #25 -: Юни 23, 2019, 21:10:44 »
Quote (selected)
Умирам си за това да гледам сеир на тъпанари, допускащи грешки от негоден анализ. Винаги ме радва.

Ми такива "анализи" пробутвате, после сами си  се смеете.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #26 -: Юни 23, 2019, 21:13:46 »
Quote (selected)
Фирмините им е през оная работа, че аз съм гласувал за пръв път от 1990 г.

Абсолютно ми е през оная работа! Че някакъв си електорален импотент го дигнал сефте от 90-та насам ... гласа си, о боже, нямат край чудесата ти, за БСП, с графика на Халеевата комета. Че се и похвалва. И ми се предлага да загърбя другарите си, чиито кокали трещят в боя заедно с моите на всеки един избор от 90-та насам, за да му угодя - на него и на седесарската  :t0328:, която го е възторгнала са този подвиг. Абе, я си ...
« Последна редакция: Юни 24, 2019, 00:37:49 от Ной »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #27 -: Юни 23, 2019, 21:16:13 »
Quote (selected)
Абе, я си ...

Уникален принос в политическия маркетинг! :bravo-1290:
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: линията на Карман
« Отговор #28 -: Юни 23, 2019, 21:16:26 »
Колкото до Станишев, много ви здраве, драги ми национал-кибици. Математически доказан факт е, че Станишев в листата не демотивира електората на БСП, а напротив - мотивира го. Разни тъпанари могат, разбира се, с пропагандна цел, да врещят как БСП е загубила 300 000 гласа, покрай това. Това не ме интересува. Дрънкането на празни кофи не ме впечатлява. Но пък, от друга страна, ще съм доволен да видя как тези тъпни, освен пропагандни ефекти, са и основа на политическо действие. Умирам си за това да гледам сеир на тъпанари, допускащи грешки от негоден анализ. Винаги ме радва.

Фирмине аз като голям тъпанар те моля все пак да прокоментираш това което не ти е удобно.
Търси цифрите или числата както ти е удобно на:
https://www.cik.bg/
Ще се радвам ако не ми отговориш.
Не са ми интересни твоите отговори.
Можеш да ги интерпретираш както ти е удобно.
Извинявам се за тавтологията.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #29 -: Юни 23, 2019, 21:18:23 »
Добре Фирмин, зарежи прогнозите.
И аз имам и май е като твойта. Или около там нейде.
Дай сега на простия форумец в десетина точки от 2 до 10 макс. кво и как праим.
1. Изритваме Корнела.
2. ................
?!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #30 -: Юни 23, 2019, 21:18:39 »
един партиен псевдоактив, който, щастлив, ще се задоволи с твърде скромното си представителство в местната власт, но пък ... то му носи, макар и малки, но постоянни доходи, добавка в размер на възнаграждението на общински съветници и чат-пат по още нещо, което ГЕРБ ще им подхвърли или изпусне под масата
"сложна йерархична мрежа" от фирмини, "изграждана десетилетия и поколения"
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #31 -: Юни 23, 2019, 21:20:32 »
Quote (selected)
Ми такива "анализи" пробутвате, после сами си  се смеете.

Апропо, кво стана с анализа на току произведените избори, прочетен на Конгреса? Приет ли е, не разбрах? Някой да е така добър тук, линкче да ми предостави. Щото като член на БСП ми се ще да го прочета този партиен документ. Ще стане като с Визията, комай?


AnonimusBG

  • Гост
Re: линията на Карман
« Отговор #32 -: Юни 23, 2019, 21:26:11 »
Quote (selected)
Фирмините им е през оная работа, че аз съм гласувал за пръв път от 1990 г.

Абсолютно ми е през оная работа! Че някакъв си електорален импотент го дигнал сефте от 90-та насам ... гласа си, о боже, нямат край чудесата ти, за БСП, с графика на Халеевата комета. Че се и похвалва. И ми се предлага да загърбя другарите си, чиито кокали трещят в боя заедно с моите на всеки един избор от 90-та насам, за да му угодя - на него и на седесарската  :t0328:, която го е възторгнала са този подвиг. Абе, я си ...

Quote (selected)
И ми се предлага да загърбя другарите си, чиито кокали трещят в боя заедно с моите на всеки един избор от 90-та насам, за да му угодя - на него и на седесарската  :t0328:, която го е възторгнала са този подвиг. Абе, я си ...

Кои другари?
Къде са те сега ако можеш кажи?
Какво правят и какви ги вършат сега?
Ако не кажеш аз мога да подхвърля няколко другари.
По-добре е ти да посочиш истински другари.
Да не ги сваляме от Халеевата комета.
« Последна редакция: Юни 24, 2019, 00:38:24 от Ной »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #33 -: Юни 23, 2019, 21:47:17 »
Малиии. Ка сай запенил фирмин..
Пазете пода, че разяжда.  :nuts:
 
Quote (selected)
Математически доказан факт е, че Станишев в листата не демотивира електората на БСП, а напротив - мотивира го.
Красафчик. Мотивира, къде -5% резултат.
 
Quote (selected)
В следващия политически цикъл - местни-парламентарни-президентски - БСП ще има роля на третостепенна политическа сила.

Убавец. Па питам - Кой председател я докара до трийсе и кусур депутата. КОЙ?
"третостепенна" - несъмнено.
 
Некой се опитват да префърлят собствените си кукури и безпомощност или как?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #34 -: Юни 23, 2019, 21:53:39 »
Quote (selected)
Фирмине аз като голям тъпанар те моля все пак да прокоментираш това което не ти е удобно.
Търси цифрите или числата както ти е удобно на:
https://www.cik.bg/

Удобството, драги, ми е последна грижа. Ти от 90-та не си гласувал. А аз от 90-та се занимавам с избори. Във всички възможни роли, за които можеш да се сетиш. Тези числа, при които ме пращаш, аз съм ги анализирал и съм дал прогнозата си далеч преди последните произведени избори. А след това съм допълнил анализа си с данните от резултатите от избора. Които потвърждават пригодността на приложения метод. Твоите "закачки" хич не ме впечатляват. Не ли ти предложих - напиши и прати твоя анализ и аз ще изпратя моята прогноза на трето лице, а то да отсъди. Да видим кое е по-точно и информативно - моята прогноза ПРЕДИ или твоят анализ СЛЕД избора, при известен резултат. И не, на теб няма да го дам. Не просвещавам такива, които нямат уважение към знанието и опита, а и към труда, който някой си е дал, за да разкрие и разбере какво се случва.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #35 -: Юни 23, 2019, 21:58:12 »
Quote (selected)
Даже в знак на добра воля подкрепиха Съсела за преизбиране.
Щото ако собствената му партия каже не, малце трудно че го изберат.
Станишев беше единственият кандидат, избран с 270 гласа 'за' от 325 участника. 10-те гласа на БСП трудно можеха да повлияят.
А знаковото отсъствие на Нинова много трудно може да се приеме за подкрепа и добра воля.
станишев беше номиниран от бсп. не знам дали някой друг въобще може да издигне кандидатурата му. а даже и да може, ще изглежда крайно нагласенческо да членува в бсп, а да го номинира друг, което би трябвало моментално да свали драстично подкрепата му.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #36 -: Юни 23, 2019, 22:02:01 »
Да се свързва БСП с "десни" е тъпо.

Естествено, че е тъпо. :icon_idea:

Quote (selected)
Тея умряхя още миналия век. От време на време с партнерски инжинеринг вадят некое зомби. Примери - Янето, Радан и ка беше тоя "съдебния", Йорданов и пак РадКъ .... които бързо-бързо си заемат мястото в моргата.

А ако ЕП в Брасълс е "моргата", дай Боже секиму!   :t0301:



Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #37 -: Юни 23, 2019, 22:04:29 »
Е, скоро ще разберем. Местните избори са върло прецизни, кога някой реши да си мери ... присъствието. Ще видим аплодиращите Нинова каква ще я свършат по места. С или без кибиците-ентусиасти, нарекли се периферия, представени и тук. Всъщност, аз пак знам, с твърде добра точност при това, каква ще я свършат. Ето ви моята прогноза:

ти обаче продължаваш да не си виждаш посраните гащи и да ръсиш акъл като последна инстанция. фирмин, истината се познава в сравнението. досега сравнихме парламетарни /преди и по време на нинова/, президентски /преди и по време на нинова/ и евроизбори /преди и по време на нинова/. сега идат местни.

не разбра ли бе, ти с мечия калпак, че след като в продължение на една декада си се скъсал да губиш, трябва да се дръпнеш встрани и да дадеш път на някой, който може да има по-различни идеи и съответно да постигне по-добри резултати? що за овчеглавие те е прихванало, та си неспособен да съзреш очевидния подем, който нинова инициира, и който ти и смърдялниците като теб и гергов всячески се мъчите да спрете?

AnonimusBG

  • Гост
Re: линията на Карман
« Отговор #38 -: Юни 23, 2019, 22:04:48 »
Фирмине чакаме твоите секретни анализи.
Трябваше да ги дадеш преди изборите, но няма лошо и сега да ги видим.
Ти още ли не можеш да разбереш че кибиците нямат претенции за депутаттства.
Важното е да изчистите тези, които на теб са ти много мили.
След това може би и ще успеете да я свършите някаква.
Доколкото разбирам за вас е по-добре е да капят кинти от Бойко.
Карайте я така. Мен ми е през оная работа за пореден път.
Можеш пак да пишеш за кометите и черните дупки.
Твоя си работа.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #39 -: Юни 23, 2019, 22:07:23 »
А аз от 90-та се занимавам с избори. Във всички възможни роли, за които можеш да се сетиш. Тези числа, при които ме пращаш, аз съм ги анализирал и съм дал прогнозата си далеч преди последните произведени избори. А след това съм допълнил анализа си с данните от резултатите от избора. Които потвърждават пригодността на приложения метод.
какво стана с приложените методи в продължение на едно десетилетие? защо станишев и миков загубиха де що можаха и къде бяха твоите методи? защо не им помогна? ти с всичките възможни роли?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #40 -: Юни 23, 2019, 22:32:35 »
Quote (selected)
какво стана с приложените методи в продължение на едно десетилетие? защо станишев и миков загубиха де що можаха и къде бяха твоите методи? защо не им помогна? ти с всичките възможни роли?

Ами ... Може пък да не са се вслушвали - и Станишев, и Миков - в мен и в такива като мен. Аз и други, с всичките ни възможни роли, сме тези, които запазиха БСП през всичките тези години. Къде е могъщото СДС на Костов? Къде е великото НДСВ на Величеството? Отвя ги вятърът. Днес мимикрират, в една или друга степен, в или около ГЕРБ. При все ударите, които понесе, БСП оцеля. Удари, които биха отвяли други от ринга, нея само я разклащат. Е, как и с кои БСП "държи на удар". Към коя партия седесарската кукувица Нинова щеше да се присъедини през 2003, ако Firmin и други луди като него, докато тя си оправяше живота и приватизираше общонародна собственост, не пожертваха себе си и семействата си, за да издържат на костовашкия натиск. Когато този парцал си е броял пачките от приватизацията, на мен ми обещаваха шлеповете на Дунава, а близките ми и приятелите ми бяха подлагани на тормоз по единствената причина, че имат общо с мен. Ако аз не бях съхранил в себе си и чрез себе си тази партия от 90-та насам, до днес, въпреки всичко, за кого щеше да гласува, сефте, анонимният ни съратник тъдява?

Днес Нинова чете речи за Благоев. Боже, каква ирония. Де беше тя, когато ние чествахме Дядото. Много заета, невям, капиталистката. И днес говори за лъжци и византийци там? Тя? Ама верно то - парцал леке не хваща.

Офтопик. Тези дни Анжел Вагенщайн писа на Симов и през него - на и за Данаилов.

Което ме накара да се усмихна, горчиво. По една проста причина - Данаилов направи кариера във всенародната любов като ИЗИГРА ролята на ремсист и млад комунист антифашист. А Анжел Вагенщайн БЕ ремсист и млад комунист антифашист. Жалко ще е за зрял човек да не може да направи разлика между роля, макар и талантливо изиграна, и живот живян. Един играл, а друг живял.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #41 -: Юни 23, 2019, 22:39:38 »
Quote (selected)
Аз и други, с всичките ни възможни роли, сме тези, които запазиха БСП през всичките тези години. Къде е могъщото СДС на Костов? Къде е великото НДСВ на Величеството? Отвя ги вятърът.
Баф ти нарциса! Брадчет, тва твоето е диагноза. Да знаеш...
То и аз съм надувка, ама до калашника и винтовката.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
Re: линията на Карман
« Отговор #42 -: Юни 23, 2019, 22:40:03 »
Защо да я дъвчем пак?


У нас … / Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« -: Юни 08, 2019, 21:46:18 »
Специално за др. Фирмин за да му е по-лесно да коментира.
2014 г. - 38 депутата в НС
2017 г. - 80 депутата в НС

2014 г. Евроизбори - 424 037 гласа
2019 г. Евроизбори - 474 160 гласа

2016 г. Президентски избори - 2 063 032 гласа

https://www.cik.bg/

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #43 -: Юни 23, 2019, 22:41:52 »
Ако аз не бях съхранил в себе си и чрез себе си тази партия

Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #44 -: Юни 23, 2019, 22:47:06 »
Quote (selected)
не разбра ли бе, ти с мечия калпак, че след като в продължение на една декада си се скъсал да губиш, трябва да се дръпнеш встрани и да дадеш път на някой, който може да има по-различни идеи и съответно да постигне по-добри резултати? що за овчеглавие те е прихванало, та си неспособен да съзреш очевидния подем, който нинова инициира, и който ти и  :t0328: като теб и гергов всячески се мъчите да спрете?

Да се дръпна встрани? Не думай! Ами да бях се дръпнал встрани до трийсе пъти през тези трийсе години, а? Щях да си спестя такива като теб да ме наричат " :t0328:". Що не дойдеш, уханний мой, не виртуално, а лице в лице да ме помиришеш, отблизо, пък после и да ме дръпнеш мен,  :t0328:, встрани. Да те видя от какво си направен, че ми е любопитно. Да "съзра очевидния подем" ли? Ти забравяш, комай, с кого си имаш работа. Тези приказки за "подем" на други ги пробутвай. Не на мен. Аз, за разлика от Гергов, нямам какво да губя. Да не стане после да те сглобяват по атласа на Синелников.
« Последна редакция: Юни 24, 2019, 00:41:21 от Ной »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #45 -: Юни 23, 2019, 22:51:20 »
Ти забравяш, комай, с кого си имаш работа.
С  :t0328:, очевидно.
« Последна редакция: Юни 24, 2019, 00:41:36 от Ной »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #46 -: Юни 23, 2019, 22:51:24 »
А после що не съм гласувал....
Абе, къде е Асол?!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #47 -: Юни 23, 2019, 22:52:43 »
Ами ... Може пък да не са се вслушвали - и Станишев, и Миков - в мен и в такива като мен.
хе! ти да видиш. значи нито станишев, нито миков, нито нинова те бръснат за каквото и да е. на какво отгоре тогава имаш самочувствие? ти си виновен за тези резултати - ти с твоето самочувствие, ти и тези като теб, дето само са седели по кюшетата, вместо да изискат мнение по вашите прогнози.

Quote (selected)
Аз и други, с всичките ни възможни роли, сме тези, които запазиха БСП през всичките тези години.
сигурен ли си? че точно ти си запазил бсп? не си ли приписваш чужди заслуги?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #48 -: Юни 23, 2019, 22:54:09 »
Да се дръпна встрани? Не думай! Ами да бях се дръпнал встрани до трийсе пъти през тези трийсе години, а? Щях да си спестя такива като теб да ме наричат " :t0328:".
ми да беше. вече си призна, че никой в последните десет години не се е интересувал от мнението ти. дето го развяваш тука, ама като строго секретно. толко секретно, че е ненужно никому :bigok:
« Последна редакция: Юни 24, 2019, 00:41:59 от Ной »

AnonimusBG

  • Гост
Re: линията на Карман
« Отговор #49 -: Юни 23, 2019, 22:58:46 »
Защо да я дъвчем пак?


У нас … / Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« -: Юни 08, 2019, 21:46:18 »
Специално за др. Фирмин за да му е по-лесно да коментира.
2014 г. - 38 депутата в НС
2017 г. - 80 депутата в НС

2014 г. Евроизбори - 424 037 гласа
2019 г. Евроизбори - 474 160 гласа

2016 г. Президентски избори - 2 063 032 гласа

https://www.cik.bg/

Е и ?!?!?!
Защо пак бягаме от цифрите или числата?
Защо не коментираме?
Май няма какво да кажем?
Или има какво да кажем?
Пронто мосю!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #50 -: Юни 23, 2019, 22:59:10 »
Quote (selected)
Баф ти нарциса! Брадчет, тва твоето е диагноза. Да знаеш...
То и аз съм надувка, ама до калашника и винтовката.

Пък аз - до МПЛ. Този инструмент е за предпочитане. Добре е да можеш да подушиш благоуханника, дето те нарича  :t0328:. Е, нарцис, все пак, е по-добре. Откъм уханието.

И кое, всъщност, ми оспорваш? Че съм бил в първата редица, когато БСП е понасяла най-жестоките удари в тези 30 години? Че съм платил цената на това да съм сега какъвто съм бил преди? Но това е факт. И ти считаш, че от този факт аз извличам самонаслада? Нищо подобно. Вина. Вина е, което чувствам. Че 30 години подложих семейството си на всичко, което те изтърпяха покрай мен и участието ми в битките, които БСП води, за да видя партията днес увенчана с тази седесарска  :t0328:. Че лиших и тях и себе си от неща, които няма как компенсирам в остатъка на живота си. Наистина, краят увенчава делото.
« Последна редакция: Юни 24, 2019, 00:42:40 от Ной »

AnonimusBG

  • Гост
Re: линията на Карман
« Отговор #51 -: Юни 23, 2019, 23:05:14 »
Quote (selected)
Баф ти нарциса! Брадчет, тва твоето е диагноза. Да знаеш...
То и аз съм надувка, ама до калашника и винтовката.

Пък аз - до МПЛ. Този инструмент е за предпочитане. Добре е да можеш да подушиш благоуханника, дето те нарича  :t0328:. Е, нарцис, все пак, е по-добре. Откъм уханието.

И кое, всъщност, ми оспорваш? Че съм бил в първата редица, когато БСП е понасяла най-жестоките удари в тези 30 години? Че съм платил цената на това да съм сега какъвто съм бил преди? Но това е факт. И ти считаш, че от този факт аз извличам самонаслада? Нищо подобно. Вина. Вина е, което чувствам. Че 30 години подложих семейството си на всичко, което те изтърпяха покрай мен и участието ми в битките, които БСП води, за да видя партията днес увенчана с тази седесарска  :t0328:. Че лиших и тях и себе си от неща, които няма как компенсирам в остатъка на живота си. Наистина, краят увенчава делото.

Quote (selected)
Защо да я дъвчем пак?


У нас … / Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« -: Юни 08, 2019, 21:46:18 »
Специално за др. Фирмин за да му е по-лесно да коментира.
2014 г. - 38 депутата в НС
2017 г. - 80 депутата в НС

2014 г. Евроизбори - 424 037 гласа
2019 г. Евроизбори - 474 160 гласа

2016 г. Президентски избори - 2 063 032 гласа

https://www.cik.bg/

Защо бягаш като бит гей от тези цифри или числа? Разбирай ги както искаш.
Просто прокоментирай защо е така според теб?

Аз естествено няма да те оставя на мира.
« Последна редакция: Юни 24, 2019, 00:43:12 от Ной »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #52 -: Юни 23, 2019, 23:09:07 »
Quote (selected)
ми да беше. вече си призна, че никой в последните десет години не се е интересувал от мнението ти. дето го развяваш тука, ама като строго секретно. толко секретно, че е ненужно никому

Ти не се притеснявай за моето мнение. За някои неща през последните десет години мнението ми е определящо. Нямам никакъв проблем с това на кого и колко е нужно. Мнението ми се основава на знание, а то е нещо мааалко повече от стандартното информирано мнение. Има такива, дето са информирани, а пък аз освен това - и знам. А знанието е ненужно на невежите. Пък за тях, честно казано, хич не ме е грижа.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #53 -: Юни 23, 2019, 23:11:53 »
Quote (selected)
Защо бягаш като бит гей от тези цифри или числа? Разбирай ги както искаш.
Просто прокоментирай защо е така според теб?

Аз естествено няма да те оставя на мира.

О, направил съм го. По начин, който прави напъна ти жалък и смешен. Не се притеснявай за това. Всяко с времето си.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #54 -: Юни 23, 2019, 23:13:51 »
И кое, всъщност, ми оспорваш? Че съм бил в първата редица, когато БСП е понасяла най-жестоките удари в тези 30 години? Че съм платил цената на това да съм сега какъвто съм бил преди?
Нищо не ти оспорвам. Аз зададох простичък въпрос. Даже не и въпрос, дадох директен картбланш что надо делать, освен да изгоним Корнела (т.1).

В резултат получих... ухания Фирминови.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #55 -: Юни 23, 2019, 23:15:47 »
Ти не се притеснявай за моето мнение. За някои неща през последните десет години мнението ми е определящо. Нямам никакъв проблем с това на кого и колко е нужно.
напротив, имаш. имаш огромен проблем, ако си видял нередност и не си направил необходимото, за да стане тази нередност достояние на всички възможни върхове на партията. а плюнченето ти как си една касандра, ама никой не се е съобразил с теб, говори, че или
1. ти лъжеш като дърт тъмнозелен, или
2. ти наистина си имал такива прогнози и наистина не си ги представил - в такъв случай си за изхвърляне. за бездействие. престъпно.

коя точка те характеризира?

AnonimusBG

  • Гост
Re: линията на Карман
« Отговор #56 -: Юни 23, 2019, 23:17:26 »
Quote (selected)
Защо бягаш като бит гей от тези цифри или числа? Разбирай ги както искаш.
Просто прокоментирай защо е така според теб?

Аз естествено няма да те оставя на мира.

О, направил съм го. По начин, който прави напъна ти жалък и смешен. Не се притеснявай за това. Всяко с времето си.

Много е секретен твоя анализ.
Къде трябва да получа допуск за да го прочета?
Става въпрос за пари или той е съвършено секретен?
Ако е съвършено секретен след колко години ще може да се прочете?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #57 -: Юни 23, 2019, 23:26:27 »
Quote (selected)
Даже не и въпрос, дадох директен картбланш что надо делать, освен да изгоним Корнела (т.1).

Неправилно поставяш въпроса. Само по себе си "изгонването на Корнела" няма ни смисъл, ни стойност. Ако няма промяна в БСП, ако всичко това, което направи възможно Корнела в БСП не се промени, то Корнела съвсем скоро ще бъде заменена с някоя Корнела-2, Корнела-3 и така до пълна победа на здравите сили над здравия разум. Очевидно, в това си идейно и организационно състояние, БСП ще си учи уроците по трудния начин.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #58 -: Юни 23, 2019, 23:34:31 »
Quote (selected)
Много е секретен твоя анализ.
Къде трябва да получа допуск за да го прочета?
Става въпрос за пари или той е съвършено секретен?
Ако е съвършено секретен след колко години ще може да се прочете?

Честно казано, ти ще си последният, който ще го прочете. Не става дума за пари. Не е класифициран, но по определени причини, е конфиденциален. На хора, на които имам доверие, и с определена цел, той е предоставен. Включително и на хора от този форум. Така съм преценил. В този анализ има знание. А знанието е сила. Който ти дава знание, ти дава сила. Сила споделяш с този, на когото имаш доверие. Ти не си заслужил.

AnonimusBG

  • Гост
Re: линията на Карман
« Отговор #59 -: Юни 23, 2019, 23:38:09 »
Quote (selected)
Защо бягаш като бит гей от тези цифри или числа? Разбирай ги както искаш.
Просто прокоментирай защо е така според теб?

Аз естествено няма да те оставя на мира.

О, направил съм го. По начин, който прави напъна ти жалък и смешен. Не се притеснявай за това. Всяко с времето си.

Много е секретен твоя анализ.
Къде трябва да получа допуск за да го прочета?
Става въпрос за пари или той е съвършено секретен?
Ако е съвършено секретен след колко години ще може да се прочете?

Не се учудвам че не ми отговаряш.
Явно всичко е супер пупер секретно.
Аз не съм дорасъл до там.