Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 01:30:58

Автор Тема: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?  (Прочетена 31547 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #120 -: Февруари 24, 2019, 20:16:54 »
Quote (selected)
но нали разбираш, че тук може да дойде внук на някой убит от партизаните

Първо - що си мислиш, че няма такива и второ - що си мислиш, че ще си стоварят тук емоциите!? Много ми е любопитно, особено ако успееш да се съсредоточиш върху факта, в каква точно кочина живееш/живеем от години
не разбрах това
И аз не го разбрах, но Асол отказва да пояснява.

Чок觧

  • Гост
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #121 -: Февруари 24, 2019, 20:17:37 »
да, така е
но нали разбираш, че тук може да дойде внук на някой убит от партизаните
и неговата емоция ще е също разбираема, и тя ще трябва да бъде зачетена
затова се опитваме да установим нещо най-близко до истината
и ще цитирам Фирмин/който ми липсва/ - това са години на граждански войни, всеки със своето право
Е , и? За какво е убит от партизаните - просто така ? И дали от партизаните или от присламчилите се след разбиването на затворите и излезли на свобода криминални престъпници ? Превързали по една лента ОФ на ръкава , тръгнали да ограбат богати и убиват полицаи , разследващи криминални престъпления , а след това всичко за сметка на комунистите/партизаните ! И като прибавиш , че  не всички партизани са били комунисти нещата съвсем загрубяват .
Дядо ми е бил жандармерист . Когато го изправили пред Народния съд , един младеж , бивш нелегален се застъпил за него : "Ако не беше той , другите двама жандармеристи щяха да ме убият - той ми спаси живота !"
Та имало е полицаи и полицаи , партизани и "партизани" . Никой не отрича , че в ония години след 9.9.44г е имало невинни жертви , но пък и да се прехвърля всичко на комунистите ми идва в повече !

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #122 -: Февруари 24, 2019, 20:18:20 »
......
Управляващи срещу народа си ли?
........
мислиш ли, че е точно такова е било положението
че управляващите са нямали поддръжници от народа?
че Септемврийското въстание е всенародно и одобрявано от всички?
че партизаните са били всенародни любимци?

не трябва ли да погледнем и от другата страна - каква е основната функция на държавата и какво да прави една държава,когато някой вдигне пушка срещу нея?
ами само едно - да излезе насреща с танк!
тук не говорим за справедливост и хуманност, а за смисъла на съществуването на държавата 

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #123 -: Февруари 24, 2019, 20:18:29 »
какво им казватеМного неща, но... накрая всички “казващи” приключват с “Най-въздействената книга в българската литература” (“Пролетен вятър”). Което е негласно признание за безпомощността на нашите слова пред тези изумителни 13 стихотворения.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #124 -: Февруари 24, 2019, 20:21:23 »
Мисля, че Асол “отказва” да дава обяснения, защото този разговор вече сме го водили оттатък.
За да разведря атмосферата - баща ми е съден от Народен съд, истинският ми баща е партизанин от отряд, дал много жертви.
Е, Лили, тук съм, дойдох :).

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #125 -: Февруари 24, 2019, 20:22:15 »
Quote (selected)
Диалектическата логика често се бъзика с нас.
Така е Енгелс.
Вятово 2003 г.
На главната улица - 6-7 банкови офиса.
Кмета обяснява на млада джурналистка аномалията, като споменава, че в селото има живеещ швейцарец.
Гледал крави.
Сюрреализъм! И всяка крава си има собствен банков офис? Не могат да се спогодят в стадото за единно банкиране?
А представи си, ако не беше швейцарец, а твой сънародник - щеше да има 6 - 7 кафенета с еспресо машини!  :t2619:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #126 -: Февруари 24, 2019, 20:25:58 »
Мисля, че Асол “отказва” да дава обяснения, защото този разговор вече сме го водили оттатък.
За да разведря атмосферата - баща ми е съден от Народен съд, истинският ми баща е партизанин от отряд, дал много жертви.
Е, Лили, тук съм, дойдох :).
е сега, сложният ти статус ми обърка цялата пледоария 8)
баща ти от Народен юмрук ли е? /ако мислиш, че е ок да го кажеш/

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #127 -: Февруари 24, 2019, 20:26:34 »
Мисля, че Асол “отказва” да дава обяснения, защото този разговор вече сме го водили оттатък.
За да разведря атмосферата - баща ми е съден от Народен съд, истинският ми баща е партизанин от отряд, дал много жертви.
Е, Лили, тук съм, дойдох :).
Светице, първо, много ти се радвам, че те чета по-често тук.
Второ, този разговор сме го водили много пъти. И вероятно ще го водим още много пъти. Не заради нас, десетината човека, дето си знаем и виртуалните кътни зъби, а заради онези 78 в момента гости. Има неизкушени души, които не могат да прелопатят поради възраст даже това, което ние вече знаем. Нямат опора да повдигнат земята, нямат сито, с което да отсеят. Наша задача е да го разказваме, разказваме, разказваме, белким едно стане пред другите и рече, абе вие знаете ли, този не е бил толкова бял и пухкав, а онзи не е бил толказ червен и правилен!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #128 -: Февруари 24, 2019, 20:28:00 »
 
какво им казватеМного неща, но... накрая всички “казващи” приключват с “Най-въздействената книга в българската литература” (“Пролетен вятър”). Което е негласно признание за безпомощността на нашите слова пред тези изумителни 13 стихотворения.
:t2042:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #129 -: Февруари 24, 2019, 20:29:55 »
Quote (selected)
и ще цитирам Фирмин/който ми липсва/ - това са години на граждански войни, всеки със своето право
Първата част - фсеки с емоциите си, за фтората - каква гражданска война има 23-25 г. и съответно 41-44 г.?
Управляващи срещу народа си ли?

Това не е гражданска война -- управляващи срещу народа си.

Quote (selected)
Че геноцид не е ли по точно понятие?
Да ходим ли до уикито?

По-скоро не.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #130 -: Февруари 24, 2019, 20:30:44 »
Quote (selected)
тук не говорим за справедливост и хуманност, а за смисъла на съществуването на държавата 
Ооо, да!
Веднага се съгласявам!
Смисълът на съществуването на държавата!
Онази държава!
Сега очаквам няколко оправдателни думи, от куртоазия разбира се, за смисъла на съществуване и на другата държава - онази, дето се наричаше Народна Република България.
Имаше такава.
п.с. за куртоазия говорим де, нищо повече.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #131 -: Февруари 24, 2019, 20:31:01 »
Quote (selected)
Ами - най-малкото като контраст на всички внуци на убитите от фашистите, които не изляха, а направо заляха темата с емоциите си.
Що това нещо лошо ли е ?!?
Твоята фейк рода която вмъкна нямала ли е емоции?
За твое успокоение си чакам фризера - няма страшно, свикнал съм.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #132 -: Февруари 24, 2019, 20:36:07 »
За твое успокоение си чакам фризера - няма страшно, свикнал съм.

А стига с това фризиране, нали каза, че си погледнал темата за наказанията? Много ли ти се струват?
the lamers club honourable member …

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #133 -: Февруари 24, 2019, 20:36:23 »
Лили, в моето семейство нещата стоят така, че ако ги заописвам, има материал за един епически роман в съпровод на сапунка :).
Но... the moral of the story все пак е, че в разделно време всеки сам, според съвестта си и принципите си, прави избор от коя страна да застане.

Mr. Blue

  • Гост
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #134 -: Февруари 24, 2019, 20:37:16 »
Quote (selected)
Ами - най-малкото като контраст на всички внуци на убитите от фашистите, които не изляха, а направо заляха темата с емоциите си.
Що това нещо лошо ли е ?!?
Твоята фейк рода която вмъкна нямала ли е емоции?
За твое успокоение си чакам фризера - няма страшно, свикнал съм.
За какъв фризер става дума? И къде-тук? И за какво най-вече? Това не е форума на "Сега", приятелю :t2629:!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #135 -: Февруари 24, 2019, 20:38:03 »
Quote (selected)
По скоро не.

Quote (selected)
Самият термин „геноцид“ за първи път е въведен в употреба през 1944 г. от полския юрист Рафаел Лемкин,[1] а международен правен статус получава едва след края на Втората световна война, на 9 декември 1948 г. с „Конвенция за преследване и наказване на престъплението геноцид“, определяща го като тежко престъпление срещу човечеството.

Quote (selected)
Престъпление срещу човечеството в международното право е извършването на тежки жестокости срещу големи маси хора и представлява най-високата степен на криминална дейност.

Масови убийства, изтребления, депортация, поробване на цивилно население преди или по време на война; преследване по политически, расови или религиозни причини и други нечовешки дейности, отговарят на определението, ако са част от широкоразпространена и системна практика.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #136 -: Февруари 24, 2019, 20:38:39 »
Quote (selected)
тук не говорим за справедливост и хуманност, а за смисъла на съществуването на държавата 
Ооо, да!
Веднага се съгласявам!
Смисълът на съществуването на държавата!
....
искаш да кажеш, че държавата няма такива функции?
и примерно Мадуро, като има някакви срещу него сега, веднага трябва да си тръгне , усмихнат даже?
не ли?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #137 -: Февруари 24, 2019, 20:38:50 »
Quote (selected)
За твое успокоение си чакам фризера - няма страшно, свикнал съм.

Нищо подобно няма да ти случи. Освен това, аз самата му дадох на Миндера собствен баланс , ама той си го пусна покрай ушите.
п. п.
Долното не е за теб, Мики
И, не, ако някой отново нещо не е разбрал, няма да го обяснявам...за пореден път. Не е лошо, особено ако от години пишеш в даден форум, да проявяваш уважение към събеседниците си, което означава нито повече, нито по-малко да им четеш мненията
А, то мистър Блу ти отговорил :nuts:
« Последна редакция: Февруари 24, 2019, 20:41:03 от Асол »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #138 -: Февруари 24, 2019, 20:39:17 »
Quote (selected)
По скоро не.

Quote (selected)
Самият термин „геноцид“ за първи път е въведен в употреба през 1944 г. от полския юрист Рафаел Лемкин,[1] а международен правен статус получава едва след края на Втората световна война, на 9 декември 1948 г. с „Конвенция за преследване и наказване на престъплението геноцид“, определяща го като тежко престъпление срещу човечеството.

Quote (selected)
Престъпление срещу човечеството в международното право е извършването на тежки жестокости срещу големи маси хора и представлява най-високата степен на криминална дейност.

Масови убийства, изтребления, депортация, поробване на цивилно население преди или по време на война; преследване по политически, расови или религиозни причини и други нечовешки дейности, отговарят на определението, ако са част от широкоразпространена и системна практика.

Значи сам се опровергаваш :m1731:
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #139 -: Февруари 24, 2019, 20:42:29 »
Quote (selected)
За твое успокоение си чакам фризера - няма страшно, свикнал съм.
Сега, намразвам себе си, че ще се приеме като полягване, но поне засега и поне аз не съм констаНтирал такива нъмбъри тук друже.
И те уверявам, че а усетя такива напъни, ще съм един от първите - айде ти да си непред, дето ще си дигна дрътите парцали и то с много српски фолклор от туй място!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #140 -: Февруари 24, 2019, 20:45:49 »
Quote (selected)
Значи сам се опровергаваш :m1731:
Честно казано не го разбрах това принце. Как?
Обяснявах, че "онази" държава по скоро е провеждала геноцид в определено време и дадох пример какво се счита за такъв. Което пък, предизвиква реакция /отпор, противодействие.../. С кое се опровергах сам, че ми стана сложно?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #141 -: Февруари 24, 2019, 20:46:24 »
За твое успокоение си чакам фризера - няма страшно, свикнал съм.

А стига с това фризиране, нали каза, че си погледнал темата за наказанията? Много ли ти се струват?
Принце, ама той мики по навик! От едно време и от Оня форум!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #142 -: Февруари 24, 2019, 20:49:44 »
Quote (selected)
искаш да кажеш, че държавата няма такива функции?
Има разбира се.
И за да не задълбочавам, просто заради краткото и съдържателно обяснение - както казал попа в купето, пътуващ с майка и дъщеря - Ооо, ами има п всякакви госпожо!
Да обяснявам ли вица?
 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #143 -: Февруари 24, 2019, 20:52:37 »
Видях че и модератор се е включил и то... Окуражително.
Малко ми е странно. А 67 е нацелила - на мен вече ми е вродено да ме търкат. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Mr. Blue

  • Гост
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #144 -: Февруари 24, 2019, 20:52:58 »
 :t1255: :t3726:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #145 -: Февруари 24, 2019, 20:53:22 »
Quote (selected)
искаш да кажеш, че държавата няма такива функции?
Има разбира се.
И за да не задълбочавам, просто заради краткото и съдържателно обяснение - както казал попа в купето, пътуващ с майка и дъщеря - Ооо, ами има п всякакви госпожо!
Да обяснявам ли вица?
не, ясно ми беше от сръбския фолклор

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #146 -: Февруари 24, 2019, 20:53:26 »
Чакайте малко, това с геноцида не беше ли един народ (доминантният в държавата) заедно с държавната машина коли и беси друг народ (оказал се миноритарен в същата държава)?
Това ние сме си в кюпа с Закона за Защита на Нацията! Кой го е предлагал, кой го е гласувал, кой го е прилагал и кой се е усетил какво е направил, та се заел с противодействие - дали някой може да го рече на прима виста и без да гледа в Уикито?
Докато за останалото си има "Клаха народа си така, както турчин не го  е клал!"  и кървави ризи в парламента, после кръв по софийските улици.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #147 -: Февруари 24, 2019, 20:54:11 »
Видях че и модератор се е включил и то... Окуражително.
Малко ми е странно. А 67 е нацелила - на мен вече ми е вродено да ме търкат. :)
Време ти е да отвикнеш! Айде!  :t0328:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #148 -: Февруари 24, 2019, 20:56:10 »

По темата позицията ми е споделяна и неизменна - Испания се справи с паметта за наистина братоубийствена гражданска война и 40 години Франко в рамките на по-малце от едно поколение.
И тази разделителна линия в испанското общество е заличена.
Но ние - не, ние се връщаме към 1923, 1934, 1944, 1956 и т.н. с мазохистично наслаждение, създаваме нови разделителни линии, сякаш като едно общество, което ще загуби смисъла за съществуването си, ако не воюва със себе си. Или с циганите, руснаците, американците, турците и който се сетиш...
« Последна редакция: Февруари 24, 2019, 21:09:20 от Mr. Blue »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #149 -: Февруари 24, 2019, 21:02:46 »
Quote (selected)
Испания се справи с паметта за наистина братоубийствена гражданска война и 40 години Франко в рамките на по-малце от едно поколение.
И тази разделителна линия в испанското общество е заличена.

Испания все още с нищо такова не се е справила и примерите са съвсем пресни покрай цирковете в Каталуня. Това, че си сложил наочниците, не означава, че това което не виждаш не съществува :smokin:

Чок觧

  • Гост
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #150 -: Февруари 24, 2019, 21:02:53 »



По темата позицията ми е споделяна и неизменна - Испания се справи с паметта за наистина братоубийствена гражданска война и 40 години Франко в рамките на по-малце от едно поколение.
И тази разделителна линия в испанското общество е заличена.
Но ние - не, ние се връщаме към 1923, 1934, 1944, 1956 и т.н. с мазохистично наслаждение, създаваме нови разделителни линии, сякаш като едно общество, което ще загуби смисъла за съществуването си, ако не воюва със себе си. Или с циганите, руснаците, американците, турците и който се сетиш...
Не можеш да сравняваш Испания с България ! Испания е голяма и независима държава , докато България винаги и сега е била зависима !

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #151 -: Февруари 24, 2019, 21:06:47 »
Quote (selected)
Не можеш да сравняваш Испания с България !

Донякъде може и резултатите, досежно противопоставянето са подобни. Любопитното е, че там реално са по- остри. У нас само по телевизора лае една статистическа грешка от името на всички

Mr. Blue

  • Гост
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #152 -: Февруари 24, 2019, 21:07:28 »
Трия всички лични нападки и след това ако не спрете, ще затворя темата докато се успокоите!
Не ме принуждавайте да го правя-темата е интересна

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #153 -: Февруари 24, 2019, 21:08:32 »
Quote (selected)
Испания се справи с паметта за наистина братоубийствена гражданска война и 40 години Франко в рамките на по-малце от едно поколение.
И тази разделителна линия в испанското общество е заличена.

Испания все още с нищо такова не се е справила и примерите са съвсем пресни покрай цирковете в Каталуня. Това, че си сложил наочниците, не означава, че това което не виждаш не съществува :smokin:

На Рахой и на Педро Санчес дедовците какви са - франкисти или убити от франкистите и някой от тях двамата изобщо зачесвал ли е тая тема за разлика от Баце, м?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #154 -: Февруари 24, 2019, 21:09:36 »
Ами то нападки няма Mr Blue, не знам какво ще триете. Има размяна на мнения и оценки, това лошо ли е?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #155 -: Февруари 24, 2019, 21:10:44 »
Сардж, идея си нямам поради какви точно причини си останал с изключително погрешното впечатление, че ние нямаме представа къде какво става в ЕС и сал ти едничък си връзката ни с Еспаня, например. М?

Иначе си прав - ТОЙ е неподражаем  местен простак, но НЕГОВОТО царуване е избор на  родните  :i_sheepish:
« Последна редакция: Февруари 24, 2019, 21:13:47 от Асол »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #156 -: Февруари 24, 2019, 21:11:25 »
Quote (selected)
Испания се справи с паметта за наистина братоубийствена гражданска война и 40 години Франко в рамките на по-малце от едно поколение.
И тази разделителна линия в испанското общество е заличена.

Испания все още с нищо такова не се е справила и примерите са съвсем пресни покрай цирковете в Каталуня. Това, че си сложил наочниците, не означава, че това което не виждаш не съществува :smokin:

На Рахой и на Педро Санчес дедовците какви са - франкисти или убити от франкистите и някой от тях двамата изобщо зачесвал ли е тая тема за разлика от Баце, м?

Ами това доказва единствено, че са по-интелигентни от него и осъзнават до какво може да доведе един публичен спор по тази тема (imho).
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #157 -: Февруари 24, 2019, 21:11:34 »
мислиш ли, че е точно такова е било положението
че управляващите са нямали поддръжници от народа?
че Септемврийското въстание е всенародно и одобрявано от всички?
че партизаните са били всенародни любимци?

Много елементарно се поставят въпросите. Тука не става въпрос кой колко поддръжници е имал, кой какви любимци е имал. Това се нарича класова борба. И по-скоро нейната крайна революционна фаза. Това е въоръжена борба на една класа срещу друга. Когато погледнем на събитията от конкретната историческа обстановка и отчетем всички причинно следствени връзки - всичко си идва на мястото.

Чок觧

  • Гост
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #158 -: Февруари 24, 2019, 21:14:04 »
Испания сама се е справила с османското нашествие ! Не си спомням да е участвала с войски през Втората световна война и въобще какво ѝ е участието във войната . Проблема ѝ са Автономните области с население , говореща на различни езици .

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #159 -: Февруари 24, 2019, 21:14:24 »
Quote (selected)
Време ти е да отвикнеш! Айде!  :t0328:
Ще отвикна аз, къде ще ходя, то на хубавото бързо се свиква.
И понеже модератора вече ми вдигна мерник - ОНТОПИК:
Моето мнение че такива спорни да ги наречем персонажи трябва да бъдат забравени.
За масовката, как да го кажа - за 80%-ниците поне.
В смисъл в даскалото: Имало Гешев и толкова. Имало Г. Димитров и толкова.
Историците да се занимават с тях, макар че и на тях не им е лесно в по-съвременните персонажи че има още куп секретни документи.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #160 -: Февруари 24, 2019, 21:17:20 »
Quote (selected)
И понеже модератора вече ми вдигна мерник - ОНТОПИК:

Не беше на теб, а на мен и Сержанта като за начало :D

Mr. Blue

  • Гост
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #161 -: Февруари 24, 2019, 21:18:31 »
Quote (selected)
И понеже модератора вече ми вдигна мерник ...
С този аватар-не смея!  :shocked-1341:
« Последна редакция: Февруари 24, 2019, 21:22:34 от Mr. Blue »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #162 -: Февруари 24, 2019, 21:19:32 »
Не си спомням да е участвала с войски през Втората световна война и въобще какво ѝ е участието във войната

Испания участва с войски на Източния фронт. С една доброволческа дивизия, наречена Синята дивизия.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #163 -: Февруари 24, 2019, 21:21:01 »
Quote (selected)
Испания се справи с паметта за наистина братоубийствена гражданска война и 40 години Франко в рамките на по-малце от едно поколение.
И тази разделителна линия в испанското общество е заличена.

Испания все още с нищо такова не се е справила и примерите са съвсем пресни покрай цирковете в Каталуня. Това, че си сложил наочниците, не означава, че това което не виждаш не съществува :smokin:

На Рахой и на Педро Санчес дедовците какви са - франкисти или убити от франкистите и някой от тях двамата изобщо зачесвал ли е тая тема за разлика от Баце, м?

Ами това доказва единствено, че са по-интелигентни от него и осъзнават до какво може да доведе един публичен спор по тази тема (imho).

До каквото довежда и в момента, макар и в микрообщество - до ненужна ескалация на епизоди от историята, които дори и да са важни, са се случили вече и оценката за тях никога няма да е еднозначна.
Как това помага да се върви напред - моят дядо ли е взел нивата/апартамента на твоя или обратното през 1923, 1939, 1944 или когато и да е, м?

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #164 -: Февруари 24, 2019, 21:24:49 »
Имало Гешев и толкова. Имало Г. Димитров и толкова.Поувлекли сте се, евфемистично речено, в сравнения на неща от различен порядък.
Щото некъф си
местен полицай
срещу
Лайпцигския процес, Кафявата книга, контрапроцеса в Лондон, Ромен Ролан, на практика първата победа срещу нацизма... не иде някак си.
Ама хич.
« Последна редакция: Февруари 24, 2019, 21:26:56 от SvSophia »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #165 -: Февруари 24, 2019, 21:25:01 »
Quote (selected)
До каквото довежда и в момента, макар и в микрообщество - до ненужна ескалация на епизоди от историята, които дори и да са важни, са се случили вече и оценката за тях никога няма да е еднозначна.

Разбирам какво искаш да кажеш. Това, което надявам се, обаче, че също можеш да разбереш, е, че инициативата за новите възпалявания на обществото излизат от точно определени места (включително и с филмчето, причина за темата) и се тиражират с помощта на собствената ни държава, в комбинация с частните пари на менторите на актуалните тикви. Ти какво ни предлагаш на нас - тези несъгласните с тези простотии!?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #166 -: Февруари 24, 2019, 21:25:50 »
Quote (selected)
В смисъл в даскалото: Имало Гешев и толкова. Имало Г. Димитров и толкова.
Е прощавай, ама чак на такъв компромис никой не може да ме убеди да се съглася!
Даже лилиан!
Копоят Гешев, колкото и да е кадърен и веуик като такъф, си е някаква регионална величина, пръв сред селото.
Г. Димитров, какъвто и да го изкарват сега, дори и да е последен в града, все пак е първият, който насред фашистка вече Германия, е вдигнал глас срещу фашизма, пък ако ще и да е зараждащият се.

Бе чудя се, защо бе джанъм, не се немари и един джендър, да вземе да изгори заради убежденията си. Ей го - Ян Палах, какъвто и да е, взе, че се запали човека насред Вацлавака.И си изгоря! За някои- даже и още свети.
Защо бе джанъм, един единствен "демократ" не се прежали преди 89 г. у нас, да оставим постиженията на другите, дай да видим тукашните олюви какво са постигнали, сетне да редят оценки кой какво бил направи 23 или 44 г.
Няма бе, няма?
Само приказки на търкалета!
И нежни намеквания за възвишеността на духа витаещ някъде над плебса, кога в гнилоча долу някъде из кочината  се води борба на живот и смърт.
Да сте се появили тогава на терена бре, сега е лесно.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #167 -: Февруари 24, 2019, 21:41:09 »
Quote (selected)
Щото некъф си
местен полицай
срещу
Лайпцигския процес,
Права си Светице и... Не си.
Вероятно си по-права от мен, колкото и да сме седнали зад компютрите.
Но моята идея е следната:
Казваш Лайпциг - че то преподава ли се?!
Както каза и Асол, нищо че беше за близките - по-добре е да не се знае от турбо-обществото какво е било.
Въобще не ми се мисли как се преподава, ако изобщо се преподава Георги Димитров!
Знам ли и аз... Малко като в приказките: имало едно време един полицай, казвал се Гешев...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #168 -: Февруари 24, 2019, 21:48:29 »
Quote (selected)
Казваш Лайпциг - че то преподава ли се?!
Да. И че Георги Димитров е спечелил във фашистки процес. Мисля, че вече ви обясних, че имам пубер и редовно следя какво му преподават

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #169 -: Февруари 24, 2019, 21:53:06 »
Моето мнение че такива спорни да ги наречем персонажи трябва да бъдат забравени.
За масовката, как да го кажа - за 80%-ниците поне.
В смисъл в даскалото: Имало Гешев и толкова. Имало Г. Димитров и толкова.
Историците да се занимават с тях, макар че и на тях не им е лесно в по-съвременните персонажи че има още куп секретни документи.
Кога не съм съгласна с теб - не съм!  :m1302:
Историците са хубави хора, макар да имат понякога склонност да нагласяват историята както им отърва. Георги Димитров трябва да се изучава във всичките му аспекти - и героят от Лайпциг, когото познава цяла Европа, и суетният мъж, който изскача от дневниците му, и политикът в изгнание, който уговаря Сталин и Жуков да не пускат в ход военната машина преди да са видели как ще ги посрещне България, и дребнавият отмъстителен тип, и приемният баща на две сирачета, та чак до Мавзолеят срещу Евгений 3:0.  Същото е и за Гешев, и за който и да било от историческите личности.
Липсва ми Памфуций, защото той знае много не само за правоверната история, но и за личностите в нея. Не че съм винаги съгласна с него, но ако човек го слуша с отворени уши, хоризонтът на човека се увеличава, личен опит!

Чок觧

  • Гост
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #170 -: Февруари 24, 2019, 21:53:33 »
Не си спомням да е участвала с войски през Втората световна война и въобще какво ѝ е участието във войната

Испания участва с войски на Източния фронт. С една доброволческа дивизия, наречена Синята дивизия.

Благодаря !

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #171 -: Февруари 24, 2019, 21:54:47 »
До каквото довежда и в момента, макар и в микрообщество - до ненужна ескалация на епизоди от историята, които дори и да са важни, са се случили вече и оценката за тях никога няма да е еднозначна.

С риск да повиша ескалацията в нашето микро- и макро-общество, не мога да мълча, когато се внушава, че патриотът Гешев е водил неравна борба с терориста Вапцаров.
И опазил Господ, по този въпрос  да стигна до  еднозначна оценка със скрити и явни фашизоиди.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #172 -: Февруари 24, 2019, 21:56:47 »
Quote (selected)
Същото е и за Гешев, и за който и да било от историческите личности.

Гешев не е бил никога "историческа" личност и с него се занимават само кинаджии и соросоиди. Да не говорим за това да го тропосваш до Георги Димитров. Питай какъвто и да било историк(в истинския смисъл на тази дума), извън форумните любители
« Последна редакция: Февруари 24, 2019, 21:59:21 от Асол »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #173 -: Февруари 24, 2019, 21:56:57 »
Моето мнение че такива спорни да ги наречем персонажи трябва да бъдат забравени.
За масовката, как да го кажа - за 80%-ниците поне.
В смисъл в даскалото: Имало Гешев и толкова. Имало Г. Димитров и толкова.
Историците да се занимават с тях, макар че и на тях не им е лесно в по-съвременните персонажи че има още куп секретни документи.
Кога не съм съгласна с теб - не съм!  :m1302:
Историците са хубави хора, макар да имат понякога склонност да нагласяват историята както им отърва. Георги Димитров трябва да се изучава във всичките му аспекти - и героят от Лайпциг, когото познава цяла Европа, и суетният мъж, който изскача от дневниците му, и политикът в изгнание, който уговаря Сталин и Жуков да не пускат в ход военната машина преди да са видели как ще ги посрещне България, и дребнавият отмъстителен тип, и приемният баща на две сирачета, та чак до Мавзолеят срещу Евгений 3:0.  Същото е и за Гешев, и за който и да било от историческите личности.
Липсва ми Памфуций, защото той знае много не само за правоверната история, но и за личностите в нея. Не че съм винаги съгласна с него, но ако човек го слуша с отворени уши, хоризонтът на човека се увеличава, личен опит!
:way_to_go-1308:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #174 -: Февруари 24, 2019, 21:57:17 »
Quote (selected)
Испания се справи с паметта за наистина братоубийствена гражданска война и 40 години Франко в рамките на по-малце от едно поколение.
И тази разделителна линия в испанското общество е заличена.

Испания все още с нищо такова не се е справила и примерите са съвсем пресни покрай цирковете в Каталуня. Това, че си сложил наочниците, не означава, че това което не виждаш не съществува :smokin:

На Рахой и на Педро Санчес дедовците какви са - франкисти или убити от франкистите и някой от тях двамата изобщо зачесвал ли е тая тема за разлика от Баце, м?

Ами това доказва единствено, че са по-интелигентни от него и осъзнават до какво може да доведе един публичен спор по тази тема (imho).

До каквото довежда и в момента, макар и в микрообщество - до ненужна ескалация на епизоди от историята, които дори и да са важни, са се случили вече и оценката за тях никога няма да е еднозначна.

Как това помага да се върви напред - моят дядо ли е взел нивата/апартамента на твоя или обратното през 1923, 1939, 1944 или когато и да е, м?

Не помага много, но моето впечатление, че такива ескалации се предизвикват само от едната страна в дискусията.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #175 -: Февруари 24, 2019, 21:57:52 »
Quote (selected)
И опазил Господ, по този въпрос  да стигна до  еднозначна оценка със скрити и явни фашизоиди.
Принципна позиция, нищо не намекваш, нали?
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #176 -: Февруари 24, 2019, 21:59:41 »
Quote (selected)
Същото е и за Гешев, и за който и да било от историческите личности.

Гешев не е бил никога "историческа" личност и с него се занимават само кинаджии и соросоиди. Да не говорим за това да го тропосваш до Георги Димитров. Питай когото и да било историк(в истинския смисъл на тази дума), извън форумните любители
Асол, Гешев реално съществувал ли е? Да или не?
Това, че съществуват борове, не отменя съществуването на троскота!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #177 -: Февруари 24, 2019, 22:03:06 »
Quote (selected)
Това, че съществуват борове, не отменя съществуването на троскота!
Викайте Симпли, че тук ми се събраха очите вече!
 :t0112:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #178 -: Февруари 24, 2019, 22:04:55 »
Quote (selected)
Асол, Гешев реално съществувал ли е?

Това, което аз знам като неоспорим факт(специално съм се интересувала и то преди 10.11) е, че да - полицай с подобно име е съществувал, както и че е имал своя "принос" срещу "червените". Боя се, че повечето от нещата които се пишат за него, обаче, са преувеличени или тюрлюгювеч/събирателен образ на мракобесници.

Даже мога и да ти кажа, че много дълго време битуваше една легенда за една много красива къща около Лакатник (по Искърското дефиле), близо тренировъчните маршрути на алпинистите, , много прилича на малко замъче, но запусната открая време (ся е за събаряне), че била негова къща и там изтезавали хора. Всъщност, от там се запалих на тази тема и с разочарование стигнах до изводите - че приказките за суперченгето са силно преувеличени, да не кажа нещо по-лошо
« Последна редакция: Февруари 24, 2019, 22:14:55 от Асол »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Re: Никола Гешев – чудовище или перфектният полицай?
« Отговор #179 -: Февруари 24, 2019, 22:05:19 »
Принципна позиция, нищо не намекваш, нали?
А каква, ако не принципна?!?