Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 01:10:51

Автор Тема: ПОЛИТИЧЕСКАТА КОРЕКТНОСТ – догми, потърпевши и „жертви”  (Прочетена 89804 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил

Quote (selected)
Трябва обаче да внимаваш, защото ако след пъба преспите тугедър, нищо че добре си я на…л, даже да ти е казала, че си я накарал да се чувства истинска жена, може да ти заведе дело за sexual abuse, защото си се възползвал от нея след като се е напила.
изтънко разбирате женската природа, Кептън...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
А ако трябва да ти кажа точно какво, ше требе да ходя да си купя персонално SAVO, което в моя случай изобщо не помага
Трай си Анонимус.
Почти в прав текст са ти казали:
"Ако ти кажа трябва да те убия!"
ЖУвей!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
може да ти заведе дело за sexual abuse, защото си се възползвал от нея след като се е напила.

Тогава нямаше такива изгъзици. Тогава, в Англиа, sexual abuse означаваше отказ да правиш сех.

След серия шотове си бил готов за иск. :t0328:

И не само след шотовете, а и след туй, за което е "намекнал" Кептъна по-горе.  :D

Затуй аз ше го перифразирам така:
След серията шотове и серията :too_happy-1067: с мадамата, ТИ вече си бил готов за иск! :t0328:
« Последна редакция: Януари 20, 2020, 19:41:23 от Джиджи »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 14:09:03 от Captain Buddy »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
ТИ вече си бил готов за иск!!!

Още след първия бях искан. Така че, да, бях готов за иск.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
ТИ вече си бил готов за иск!!!

Още след първия бях искан. Така че, да, бях готов за иск.

Този път,  :D  :bounce-946: :D

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
ТИ вече си бил готов за иск!!!

Още след първия бях искан. Така че, да, бях готов за иск.

После имаше ли:
" Толкова млад и вече БЪЛГАРИН"? :way_to_go-1308:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
ТИ вече си бил готов за иск!!!

Още след първия бях искан. Така че, да, бях готов за иск.

После имаше ли:
" Толкова млад и вече БЪЛГАРИН"?
Ай стига глупости, де!!!  :t0135: :m0955: :t0131:
« Последна редакция: Януари 20, 2020, 19:50:48 от Джиджи »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
 Е англичанката поне оноди ли те или само с дринковете си остана?  :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ной?! :t0115:  :crazy-2239: :no-883:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Ной?! :t0115:  :crazy-2239: :no-883:
Джидженце, ама това за "вече Българин" е комплимент по-горе! После даже и илюстрация е дадена, да не стане криворазбрано цивилизационно наоколо. Спокойно, дай на момчетата да се пофалят! То рибар, дето не е хващал карагьоз с метър разстояние между очите, рибар ли е? Гепи пуканките и сядай, чакаме описанието на момата-англичанка, що бие по параметри Памела Андерсън в кръстоска с Клаудия Кардинале, София Лорен и Бети Буупс.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ной?! :t0115:  :crazy-2239: :no-883:
Джидженце, ама това за "вече Българин" е комплимент по-горе! После даже и илюстрация е дадена, да не стане криворазбрано цивилизационно наоколо. Спокойно, дай на момчетата да се пофалят! То рибар, дето не е хващал карагьоз с метър разстояние между очите, рибар ли е? Гепи пуканките и сядай, чакаме описанието на момата-англичанка, що бие по параметри Памела Андерсън в кръстоска с Клаудия Кардинале, София Лорен и Бети Буупс.
:t2654:

За мен това по-горе е пошло!!!

Ама, както винаги, ТИ СИ ЗНАЕШ ... :0019: :nuts: :0019:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
За мен това по-горе е пошло!!!
Нас девойчетата затова не ни пускат в казармата и баровете - щото разваляме хубавия моабет как Кирчо бил в Бразилия и поне три племена сега са по-светлокожи, а пък ние се изказваме, че Кирето и на карта не мож я намери тази Бразилия, камо ли три племена в нея. Така де, нали знаеш какъв афродизиак са обикновените вафли, едно време по пет стотинки...  :smokin: :t0328:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Така де, нали знаеш какъв афродизиак са обикновените вафли, едно време по пет стотинки...

Във Филибето ли?!  :0006: :P :0006:
« Последна редакция: Януари 20, 2020, 20:49:16 от Джиджи »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Нас девойчетата затова не ни пускат в казармата и баровете - щото разваляме хубавия моабет
само там ли не са ни пускали?
даже виж лексиката ни -"затова не ни пускат" - те, които имат изконно право да пускат, или не
нищо де, вселената показа,че се стреми към равновесие и ето я световната революция - от едната страна мигранти, от другата Me too, две различни ,но свързани движения и колко е актуално "На крак ,о парии презрени..."
разбира се, покрай сухото изгоря и суровото, даже на някои им се струва,че всичкото е било сухо
но революциите са винаги такива , помитат наред и изглежда е много пометеното, щото мъжете не взеха пушката, ножа и хляба ,за да ни покажат къде можем да влизаме, ами едва-едва протестират и животът може да продължи в разбирателство :smokin:

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
« Последна редакция: Януари 23, 2020, 11:35:23 от Vançe »

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
Aз, естествено, отговорих с "йес" и тя ми го купи. Дринка. И после ми купи още няколко, защото бяха тотове и а ги пиех наведнъж.

Мечти!
Носеше ли си краставица в джоба?
За кое?  За уискито ли?!!
А за лебедите ? Те много обичат краставици. :nuts:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Aз, естествено, отговорих с "йес" и тя ми го купи. Дринка. И после ми купи още няколко, защото бяха тотове и а ги пиех наведнъж.

Мечти!
Носеше ли си краставица в джоба?
За кое?  За уискито ли?!!
А за лебедите? Те много обичат краставици.

Не.  :nuts:

Аз с лебеди съм се снабдила още през декември '19 г. в прекрасен годишен "работен календар" с репродукции на картини на Salvador Dalí. Който виси над бюрото ми и всяка сутрин имам удоволствието да сменям датите.

Месец февруари ме дари със Swans Reflecting Elephants:

:t2015:

А през целия януари се енджойвах с Lonely Table:

:t2017:

Вече с нетърпение чакам месец МАРТ ...
« Последна редакция: Февруари 24, 2020, 17:20:38 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Аз с лебеди съм се снабдила още през декември '19 г. в прекрасен годишен "работен календар" с репродукции на картини на Salvador Dalí. Който виси над бюрото ми и всяка сутрин имам удоволствието да сменям датите.

Не съм му голям фен на Дали, но Анонимката все пак ме замъкна на изложбата в Москва.
Не е лошо.
И не е скъпо - 10$.
https://dali2020.ru/hits

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Аз с лебеди съм се снабдила още през декември '19 г. в прекрасен годишен "работен календар" с репродукции на картини на Salvador Dalí. Който виси над бюрото ми и всяка сутрин имам удоволствието да сменям датите.

Не съм му голям фен на Дали, но Анонимката все пак ме замъкна на изложбата в Москва.
Не е лошо.
От мен – за твоята Анонимка  :flower-1088:
« Последна редакция: Февруари 24, 2020, 21:16:27 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
Джиджи опашката е огромна.
Ние си купихме билети онлайн, но все пак се наложи да почакаме около половин час на отделна опашка.
За опашката на живо не ми се мисли.
Чудя им се на акъла защо не си купуват билети онлайн?

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
 8) - Щото тогава и твоята опашка ще най-голямата... :smokin:

- Мерси за съвета - няма да пътувам.
 :way_to_go-1308:

AnonimusBG

  • Гост
8) - Щото тогава и твоята опашка ще най-голямата... :smokin:

- Мерси за съвета - няма да пътувам.
 :way_to_go-1308:

Ъхъ
Аз тогава бих се прехвърлил на другото място.
Можеше и да отскочиш но щом опашките те плашат.
Бягай тогава в БарЦелона.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Джиджи опашката е огромна.
Ние си купихме билети онлайн, но все пак се наложи да почакаме около половин час на отделна опашка.
За опашката на живо не ми се мисли.
Чудя им се на акъла защо не си купуват билети онлайн?

Баси! Това ли ви е проблемА?!  :D

Това е нещо като "купуване на билети он-лайн", включващи безплатна ПИЦА, в автосервиз в софийския квартал "Слатина". За да не чакаш!!!

Плюс препоръчаното – но не оповестено никъде VIP ИЗМИВАНЕ НА АКУМУЛАТОРА,  така, че да не влезе вода там, където НЕ ТРЯБА.  :D

Е, измиха ми го! Акумулатора. По VIP-овски!!  :D

След което обаче ми се наложи да ползвам ПЪТНА ПОМОЩ за придвижване ...  :nuts:


« Последна редакция: Февруари 24, 2020, 22:09:35 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: AnonimusBG
Не съм му голям фен на Дали, но Анонимката все пак ме замъкна на изложбата в Москва. Не е лошо. И не е скъпо - 10$.

За 10 $ не бих отишъл. Трябва поне 100 да ми дадат.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Quote (selected)
Е, измиха ми го! Акумулатора. По VIP-овски!!  :D

След което обаче ми се наложи да ползвам ПЪТНА ПОМОЩ за придвижване ...  :nuts:
Кажи, че се шегуваш  :giggle-3307:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Свалят от екран „Отнесени от вихъра“ заради расови теми



HBO Max сваля от екран „Отнесени от вихъра“  поради расови теми, съобщи Wall Street Journal.

Американската стрийминг платформа смята, че съдържанието на филма не е подходящо, на фона на протестите заради расовата несправедливост и полицейската бруталност.

В изявление HBO Max заяви, че филмът от 1939 г. е „продукт на своето време“ и изобразява „етнически и расови предразсъдъци“, които „тогава са били грешни и са грешни днес“.

Компанията споделя, че филмът ще се върне към платформата на неуточнена дата с „обсъждане на историческия му контекст“.

В изявлението се казва, че би било „безотговорно“ филмът да бъде държан на платформа без „обяснение и разобличаване“ на неговите „расистки изображения“.
Сниман по време на, и след Американската гражданска война, класиката „Отнесени от вихъра“ отдавна е атакуван заради изобразяването на робството.

Базиран по романа на Маргарет Мичъл, филмът получава 10 Оскара, а Хати Макданиел стана първата афроамериканска актриса, която беше номинирана и спечели Оскар за най-добра поддържаща женска роля на домашната слугиня Мами.

http://www.novjivot.info/2020/06/10/%D1%81%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8F%D1%82-%D0%BE%D1%82-%D0%B5%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%BD-%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D0%B2%D0%B8%D1%85%D1%8A%D1%80%D0%B0-%D0%B7%D0%B0/
:t2102:

За мен това е чиста проба ЦЕНЗУРА и криворазбрана "ПОЛИТКОРЕКТНОСТ", поради което го публикувам тук, а не в темата "САЩ".
« Последна редакция: Юни 11, 2020, 15:12:30 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
Сниман по време на, и след Американската гражданска война, класиката „Отнесени от вихъра“ отдавна е атакуван заради изобразяването на робството.

http://www.novjivot.info/2020/06/10/%D1%81%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8F%D1%82-%D0%BE%D1%82-%D0%B5%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%BD-%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D0%B2%D0%B8%D1%85%D1%8A%D1%80%D0%B0-%D0%B7%D0%B0/
:t2102:

За мен това е чиста проба ЦЕНЗУРА и криворазбрана "ПОЛИТКОРЕКТНОСТ", поради което го публикувам тук, а не в темата "САЩ".
Джи, това е чиста проба идиотия - Американската гражданска война приключва на 9 април 1865 г.  Братя Люмиер работят над първия си филм през 1894 г. Маргарет Митчел публикува романа си през 1936 г. Филмът с Вивиан Лий е от 1939 г.
Каква цензура, жива неграмотност!

Между другото, вчера Нанси Пелоси рекла да се свалят статуите на конфедератите - мъж ми вика, че това е лично отношение между нея и тях, ако се съди по това тя как изглежда!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Това като какъв ли точно расизъм ще го определят оруело-либерастите:

Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Деленето на паметниците на правилни и неправилни и напъните да се махнат неправилните е началото на разпада на държавността.
Така в Съветска Русия през 1918 г. премахват паметниците-шедьоври на Александър Втори и на ген Скобелев, да не говорим за Храма Христа Спасителя.
Ами великото прочистване на неправилни паметници у нас в началото на 90-те? Помните ли кой махна скромния бюст на маршал Толбухин? Смениха името на булеварда с това на Левски. Добре, съгласен съм. Ама кому пречеше бюста на Толбухин. И само той ли?!?

Винаги съм мислил, че американците вършат дивотии, ама избягват да си вкарват автоголове.

...Май не съм познал.
« Последна редакция: Юни 11, 2020, 16:31:03 от Bacho Кольо »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Това като какъв ли точно расизъм ще го определят оруело-либерастите:


Я, още една забранена книга!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Джендърастията не прощава. Явно им размеква мозъците и ги превръща в айрян. А на тези с липса на такива, междуушното течение също не е безвредно.

До няколко месеца ще стане още по-весело!
 :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Да видим кога ще стигнат до Библията и Тора, че там едни роби, робини....
Мани мани!
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Добре де негрите били роби.
Ами индианците като въобще ги изтрепаха що не се сещат за тях?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: AnonimusBG
Добре де негрите били роби.
Ами индианците като въобще ги изтрепаха що не се сещат за тях?

Хоп, още една забранена книга на кап. Майн Рийд - "Белият вожд". Какво расистко заглавие само  :nuts:

Баце да си избере друга любима книга, че Карл Май (тоя нацист с нацист  :nuts:) вкарва едни възмутителни разсъждения за дълга на белите християни.

Пък Ръдиард Киплинг направо на публично аутодафе.
« Последна редакция: Юни 11, 2020, 23:18:52 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: buratinob
Да видим кога ще стигнат до Библията и Тора, че там едни роби, робини....
Мани мани!
Библията - като "Моята борба" - след всеки ред - 10 реда с обяснения, че това, дето го пише, въобще не е това, което изглежда.
Тората и Талмуда - само за евреи. Ако неевреин ги чете - смъртно наказание. То това си го пише де - в "Протоколите ...".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
"Отнесени от вихъра" става Nr.1 по продажби в Amazon, след като НВО го свали от достъп.

https://variety.com/2020/digital/uncategorized/gone-with-the-wind-amazon-best-seller-hbo-max-1234630577/

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
"Отнесени от вихъра" става Nr.1 по продажби в Amazon, след като НВО го свали от достъп.

:0004: :yes-1292: :0004:
« Последна редакция: Юни 12, 2020, 16:37:00 от Джиджи »