Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 13:38:01

Автор Тема: Северна Македония – спорни моменти и общо минало  (Прочетена 66413 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ще се разберем ли със Скопие ...

Quote (selected)
Македонците продължават да наливат масло в огъня за Гоце Делчев
16 юни 2019

"Ако българската страна настоява да се напише, че Гоце Делчев е български революционер, тогава няма да бъде постигнат резултат по този въпрос", казва пред скопското електронно издание МКД Драги Георгиев, директор на Института за национална история. Георгиев е категоричен, че в македонските учебници Гоце Делчев ще остане македонски революционер и по никакъв начин няма да се приеме за българин.

Този спор спъва работата на съвместната българо–македонска комисия по исторически и образователни въпроси, създадена по силата на договора за добросъседство между двете страни.

България настоява Скопие да признае Гоце Делчев за българин, като заплашва да спре да помага за членството на Северна Македония в Европейския съюз. От отсрещната страна обаче историкът Наташа Котлар твърди следното: „Апостолът на македонската революционна борба, Гоце Делчев, е македонска историческа личност и не може да се пазарите за него!”

Непреодолима част от спора е и датата, на която се обсъжда да честваме [заедно] паметта на Гоце Делчев. Северна Македония предлага това да е на 7 октомври, но българската страна категорично не е съгласна с това и го окачествява като гавра и провокация.

На 7 октомври 1946 г. комунистическата власт предава тленните останки на Гоце Делчев на Македония. "Поколения наред в Македония учат децата на откровени лъжи и фалшив национализъм. Това няма как да бъде прието от наша страна.  Повечето българи не са и чували датата 7 октомври – това е датата на едно от най-големите предателства в българската история, извършени от БКП – когато след 1944 г. под натиска на Сталин и Тито да признаят македонците като българи; и въпросната 1946 г. на 7 октомври това се е случило – няма как да честваме тази дата", каза по-рано през седмицата външният ни министър Екатерина Захариева.

https://www.segabg.com/forum-topic/makedoncite-produlzhavat-da-nalivat-maslo-ogunya-za-goce-delchev
:m1708:
« Последна редакция: Юни 17, 2019, 10:12:27 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Ще се разберем ли със Скопие ...

Quote (selected)
Повечето българи не са и чували датата 7 октомври – това е датата на едно от най-големите предателства в българската история, извършени от БКП – когато след 1944 г. под натиска на Сталин и Тито да признаят македонците като българи; и въпросната 1946 г. на 7 октомври това се е случило – няма как да честваме тази дата", каза по-рано през седмицата външният ни министър Екатерина Захариева.

Точно така ли е казала външната ни министърка?!
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Точно така ли е казала външната ни министърка?!

Балига ... /и, моля, сложи ударението – thks!/  :D

Копирала съм дословно от в–к „СИга”.

В такива случаи най–често „пооправям” малко синтаксиса – най–вече словореда! – и делитвам тук–там по нещо излишно, за да стане по–разбираемо и четивно.

Тоз път обаче, га понечих да „пипна” последния цитиран абзац, тва се оказа невъзможно.  :t0112:

Затуй съм оста’ила сичко така, както си е въф в–к „СИга”.

« Последна редакция: Юни 17, 2019, 15:42:48 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Джамбазки: Ще защитим интереса на българите в Северна Македония
пред bTV, 17 Юни 2019

"В момента в Северна Македония живее огромна общност от българи по самосъзнание, чиито права и интереси ще защитаваме  – докато има ВМРО и докато участваме в политическия живот. Независимо от това, че там има и хора, които се самоопределят като македонци.”

Джамбазки е категоричен, че до 1944 г. македонска нация не е съществувала.

"От историческа гледна точка, до 1944 г. произходът, характерът и самосъзнанието на населението във Вардарска Македония са били български. След това обаче започва формиране на политическа македонска нация – под давление на Коминтерна и с предателството на част от функционерите в София."

Джамбазки отправя критики и към македонския историк – проф. Драги Георгиев, ръководител на македонския екип в съвместната българо–македонска комисия, създадена по силата на Договора за добросъседство. Тъй като професорът е заявил, че ако българската страна настоява да се напише, че Гоце Делчев е български революционер, няма да бъде постигнат резултат по този въпрос.

"Гоце Делчев пише писма на ръка, в които се нарича българин. След като е бил български офицер, български кадет, български учител, братята му са били в български чети и са загинали в български битки. Кой тогава е проф. Драги Георгиев, за да променя историята?!"



https://www.segabg.com/hot/dzhambazki-shte-zashtitim-interesa-na-bulgarite-severna-makedoniya
:m1302:
« Последна редакция: Юни 17, 2019, 09:56:31 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И един коментар под горната дописка:

Quote (selected)
Казахте, че Гоце Делчев се е самоопределял като българин. Защо въпросът за произхода му все още стои на дневен ред?

Георги Марков:

Въпросът за произхода си го е решил той, роден като българин в Кукуш. Чудя се като ги слушам в Скопие: „Разберете, ние сме нация и се нуждаем от национални герои. Вие си имате Ботев и Левски. Дайте сега да стиснем ръка. Дайте ни Гоце и Даме“. Няма как да стане това.

Те, ако искат да си правят македонска нация, имат си един баща на нацията – казва се маршал Тито. Това е техният баща, а не Гоце, Даме и дори Паисий.


Казват, че добре, че македонецът Паисий ни е отворил очите за нашето Възраждане – това е наглост. Аз съм историк, не съм дипломат. Колегите от Комисията са добри историци, но са минали през Външно министерство. Така са подбрани, че да бъдат прекалено дипломатични.

Не може да се прави компромис с историята, дипломацията не става за сметка на историческата памет.

акад-георги-марков-в-скопие-си-имат-ба/
https://sindbadsi.wordpress.com/2019/06/12/

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Северна Македония ще иска екстрадиция на Груевски от Унгария
17 Юни 2019

Северна Македония ще поиска от Унгария да екстрадира бившия премиер и беглец от македонското правосъдие – Никола Груевски, заради събитията в парламента в Скопие от 27 април 2017 г., останали в историята като „кървавия четвъртък“.

В края на 2018 г. Никола Груевски успя да напусне страната преди македонските власти да го отведат в затвора, за да излежи присъдата си. Той получи две години ефективна присъда по делото "Танк" за закупуване на служебния му "Мерцедес" за сума от над 650 000 евро, докато беше премиер.

По същото /??/ дело бившият министър на вътрешните работи Гордана Янкулоска беше осъдена на шест години затвор.

https://www.segabg.com/hot/severna-makedoniya-shte-iska-ekstradiciya-na-gruevski-ungariya
:firefrog:
« Последна редакция: Юни 17, 2019, 16:12:40 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Жижи, какво го цитираш тоя Жамбазки? Забрави ли как се фъчкаха с русчуклийския шкембе-харамия като подписваха договора и обвиняваха всички, които се опитваха да им налеят малко акъл в национално предателство? Сега били разбрали! Ами, като са безотговорни кухи лейки, да разбират по лошия начин. Но на прости хора как да обясниш, че като признаваш държава, признаваш също език и народ?
Оная, външната фльорца, и тя се правеше на много велика, че подписала един позорен договор. И ходеха да се мляскат със Заю.
« Последна редакция: Юни 17, 2019, 16:16:01 от otvrat »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Quote (selected)
Северна Македония ще иска екстрадиция на Груевски от Унгария

Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
Джамбазки: Ще защитим интереса на ...
Жъмбаски, изповядващ и практикуващ модното течение тарикатфашизъм, никого и нищо, освен собствените си интереси, не е защитил и няма такова намерение.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
тарикатфашизъм

Абсолютен селски тарикат, който по телевизора се прави на голем, а в европарламента гласува "въздържал се" по всички въпроси, по които после плюе. Аз не мога да разбера как има хора да им се връзват.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
по телевизора се прави на голем
Фашишчето стигна дотам, че при едно от гостуванията му от Брасълс обяви, че всички от бесепе били за разстрел. И кво? Вместо да го издокарат с раирана пижама, па да се залюби там с некой манго-мюсли, да му се отвори едно хубаво ... чакрата, пуснаха го пак в Брасълса.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Жижи, какво го цитираш тоя Жамбазки? Забрави ли как се фъчкаха с русчуклийския шкембе-харамия като подписваха договора и обвиняваха всички, които се опитваха да им налеят малко акъл в национално предателство? Сега били разбрали! Ами, като са безотговорни кухи лейки, да разбират по лошия начин.
Оная, външната фльорца, и тя се правеше на много велика, че подписала един позорен договор. И ходеха да се мляскат със Заю.

ОТВРАТ, въпросът е доста сложен, и то не само за мен. Освен това:

Първо. Аз харесвам Джамбазки. Но най–важното е, че му вярвам. За което моеш спокойно да мЪ заплюйш;  :D

Второ. Да, вероятно си прав за „националното предателство”, тъй като гърците си взеха това, което искаха, а ний пак я свършихме като кучето на нивата. Но надали Джамбазки има пръст в тая работа, щото беше в Брасълс. А тук си има НАЧАЛНИК; и

Трето, отворих тази тема И заради себе си, тъй като доста неща по тоа въпрос фсе още не са ми ясни. А тя ми е важна и интересна.
А ако не цитирам Джамбазки или некого другиго, нема как да цитирам себе си.  :b0205:

Quote (selected)
Но на прости хора как да обясниш, че като признаваш държава, признаваш също ЕЗИК и народ?

Ако питат мен, МАКЕДОНСКИ ЕЗИК има!!!

Тъй като преди Желю да признае Македония, са ни мъчили да превеждаме от македонски на български език на кабина. И то като ”кабина–пилот”, на която колегите–преводачи на други езици трябва да разчитат, за да могат да си свършат и те работата. И то качествено!!!
Което си е тих ужасТ!!!  :b0756:
« Последна редакция: Юни 17, 2019, 17:12:53 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Северна Македония ще иска екстрадиция на Груевски от Унгария


Туй ше си го копна!  :giggle-3307:
 :b0302:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Първо. Аз харесвам Джамбазки. Но най–важното е, че му вярвам.

Ма, ти си го харесвай, но какво му вярваш? Аз говоря за изхвърлянията след подписване на договора. Жамбазки е въздухар и номерът му в живота е изтъркан като цървул.

Да, македонски език има, има и македонски народ. Защото има държава Македония и договорите ѝ с България са написани на македонски език. Това е официално признаване. Затова не е достатъчно да бъдеш доморасъл демократ и да си чупиш краката да ги признаваш, да им подаряваш тенкове, а те да ти викат "татарин".

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Джамбазки: Ще защитим интереса на ...
Жъмбаски, изповядващ и практикуващ модното течение тарикатфашизъм ...

тарикатфашизъм

Абсолютен селски тарикат, който по телевизора се прави на голем, а в европарламента гласува "въздържал се" по всички въпроси, по които после плюе. Аз не мога да разбера как има хора да им се връзват.
Заглавието на темата е "Северна Македония – спорни моменти и общо минало":lightbulb_idea-1364:
А не Джамбазки ...  :loser:
« Последна редакция: Юни 17, 2019, 17:26:00 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Туй ше си го копна!

Гепи и туй!


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Да, македонски език има, има и македонски народ.

Защото има държава Македония и договорите ѝ с България са написани на македонски език. Това е официално признаване.
Най–сетне, мили боже, Господи!!! :bouquet-1089:
А и горното ше си го гепя. Щото ми се налага често!!!  :ive_got_it-1379:
« Последна редакция: Юни 17, 2019, 17:35:05 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Най-сетне, мили боже, Господи!!

Just call me Sir!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
Заглавието на темата не е "Джамбазки", а "Северна Македония – спорни моменти и общо минало
Да, и?  А твоето мнение по предложената от самата теб тема къде е?  Ако имаш какво да споделиш, давай: теза, аргументи, аспекти и т.н.
Правиш ни забележка, а ти самата не си казала нищо по темата. Вместо това си цитирала четири откъса, единият от които именно какво бил казал Жъмбаски, така че какво чудно, че го коментираме?
Самата тема така или иначе вече се поутъпка във в. „Сега“, та може би затова не предизвиква голям интерес тук.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Заглавието на темата не е "Джамбазки", а "Северна Македония – спорни моменти и общо минало
Да, и?  А твоето мнение по предложената от самата теб тема къде е?  Ако имаш какво да споделиш, давай: теза, аргументи, аспекти и т.н.

Виж ся, аменеменема, явно си ЗАЯДЛИВ по природа, ама кво да тъ праиме … Имат кво да тЪ праят единствено наште любими МОДЕРАТОРИ.  :ive_got_it-1379:

Но и не четеш! Писала съм по–горе, че темата ми е интересна и важна – но не толкоз да давам аргументи аз, а да чуя какво ще кажете вие. ЗАСЕГА!

Quote (selected)
Правиш ни забележка, а ти самата не си казала нищо по темата.
Не правя забелеШки на никого, щото не съм КОМПЛЕКСАР. :t9411:

Quote (selected)
Самата тема така или иначе вече се поутъпка във в. „Сега“, та може би затова не предизвиква голям интерес тук.

Не е задължително списващите ТУК да четат и ТАМ

А и не и забранено матр’яли ОТТАМ да се обсъждат ТУК.

Тва са два напълно независими и самостоятелни форума. 

Капиш? :t0148:


« Последна редакция: Юни 17, 2019, 18:21:30 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Най-сетне, мили боже, Господи!!

Just call me Sir!
:clap-3332:

Преди време срещам случайно на улицата мноо близък приятел:

Аз: Quo vadis, Domine?

Той "на ухо": Когато сме насаме, можеш спокойно да ми викаш "Иване".
 :giggle-3307:
« Последна редакция: Юни 17, 2019, 18:38:04 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
явно си ЗАЯДЛИВ по природа
Обърнах ти внимание на конкретен, безспорен факт – щом искаш, наречи го заядливост. Както се вижда точно тук, личните нападки идват от теб, не от мен. Болдването и картинките, които толкова обичаш, не променят това, само го подчертават.
Quote (selected)
ама кво да тъ праиме
Множественото число можеш да си го туриш в жопчето. Който споделя мнението ти за мен, сам да ми го каже.
Quote (selected)
Имат кво да тЪ праят единствено наште любими МОДЕРАТОРИ
Направи донос срещу мен (явно те сърби, щом ги споменаваш), но не пропускай първо да се запиташ кое точно е неприемливо в поведението ми, че трябва да се цензурира.
Quote (selected)
Но и не четеш! Писала съм по–горе, че темата ми е интересна и важна – но не толкоз да давам аргументи аз, а да чуя какво ще кажете вие.
Нищо такова не си написала, а и каквото изобщо си написала от себе си е след като вече минаха коментарите за фашишчето Жъмбаски. Така че спести си, моля, оценките дали чета или не.
Quote (selected)
Не правя забелеШки на никого, щото не съм КОМПЛЕКСАР
Първо, забележки могат да се правят и без да си комплексар. Второ, и двете тези две неща ги казваш за себе си ти самата. Но щом казваш, така да е.
Quote (selected)
Не е задължително списващите ТУК да четат и ТАМ
Обаче и забранено не е, а всъщност и двамата знаем, че го правят редовно. Тъй или инак, и до момента не виждам голям наплив към темата тук и просто предложих обяснение защо е така – не виждам защо това те дразни.
« Последна редакция: Юни 17, 2019, 19:32:54 от аменеменема »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
"От историческа гледна точка, до 1944 г. произходът, характерът и самосъзнанието на населението във Вардарска Македония са били български. След това обаче започва формиране на политическа македонска нация – под давление на Коминтерна и с предателството на част от функционерите в София."

Ако до 1944 македонците са българи, а Коминтернът е закрит през 1943 г. , как ли тоя коминтерн е оказвал "давление" ?!?


Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Quote (selected)
Туй ше си го копна!
орангутанът се казва Клайд, а името на шофьора на возилото е Клинт Истууд.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
  :b0756:
Оооооо ... Прости ГО, Господи, ма ф конкретния случай, по никъф начин като "Sir"! :b0414:

Бел. Ной: Не се коси, дай да си говорим за рокли, както казваха в Стария Форум в добрите му времена.
 :b0301: :cocktail:
Поканата важи и за колегата аменеменема, роклите не бяха изобщо рокли!  :cocktail:

А може ли сепак тея твои ЗАбелеШки да са некак малко по–видими за сички?

Щото оставаме с 'пичатлениету, че фърляш бая труТ на къра в Канада.  :D
« Последна редакция: Юни 17, 2019, 22:15:51 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
"От историческа гледна точка, до 1944 г. произходът, характерът и самосъзнанието на населението във Вардарска Македония са били български. След това обаче започва формиране на политическа македонска нация – под давление на Коминтерна и с предателството на част от функционерите в София."

Ако до 1944 македонците са българи, а Коминтернът е закрит през 1943 г. , как ли тоя Коминтерн е оказвал "давление" ?!?

Не знам. Но има един филм на БТВ на Гена Трайкова и Венелин Петков от миналата или по–миналата година, в който описват въз основа на документи "налагането на македонската нация и създаването на македонския език от страна на Коминтерна."

На мен лично не ми се рови, най–вече защото нямам време. Но ако никой от вас тук не би се разровил, ще намеря време да го направя аз.
Защото по таз единствена причина съм отворила тази тема. :ive_got_it-1379:

« Последна редакция: Юни 17, 2019, 22:23:40 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил

А може ли сепак тея твои ЗАбелеШки да са некак малко по–видими за сички?

Щото оставаме с 'пичатлениету, че фърляш бая труТ на къра в Канада.  :D
Обещавам да се поправя и да се виждам по-добре от роден домат в равното канадско поле!  :t0328:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
На мен лично не ми се рови, най–вече защото нямам време
Е, не струваше много ровене ...
Така. Земаме ена Уикипедия, пишем там в нея Comintern ... и воала:
    „Dissolved 15 May 1943“.
Гледаме също така какво е казало лицето Жъмбаски, за което (лице) ти казваш:
    „Аз харесвам Джамбазки. Но най–важното е, че му вярвам“
и което (цитирано) приведе също и Бачо Кольо.  Твърдението на Жъмбаски е в очевидно противоречие с написаното в Уикипедия. Ти си избрала да верваш на Жъмбаски, начи требва да не верваш на Уикипедията. Според пруфесионалните ми тренинг и икспириънс, друг начин нема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил

А може ли сепак тея твои ЗАбелеШки да са некак малко по–видими за сички?

Щото оставаме с 'пичатлениету, че фърляш бая труТ на къра в Канада.  :D
Обещавам да се поправя и да се виждам по-добре от роден домат в равното канадско поле!  :t0328:
:thumbs_up-3334:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
На мен лично не ми се рови, най–вече защото нямам време
Е, не струваше много ровене ...
Така. Земаме ена Уикипедия, пишем там в нея Comintern ... и воала:
    „Dissolved 15 May 1943“.
Гледаме също така какво е казало лицето Жъмбаски, за което (лице) ти казваш:
    „Аз харесвам Джамбазки. Но най–важното е, че му вярвам“
и което (цитирано) приведе също и Бачо Кольо.  Твърдението на Жъмбаски е в очевидно противоречие с написаното в Уикипедия. Ти си избрала да верваш на Жъмбаски, начи требва да не верваш на Уикипедията. Според пруфесионалните ми тренинг и икспириънс, друг начин нема.
Стига с тоя Жъмбаски, бря!  :t0131:
Щото в тая тема вече ти става обсесия!!! :m0955:
« Последна редакция: Юни 17, 2019, 23:00:48 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
 :t1817:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
За всички беди на българския народ през 20-ти век (вкл. отцепването от него на югозападните българи) е виновен мръсникът Фердинанд и тези страхливи и/или глупави бълг. политици и военни, които са го оставили да си свърши злодеянията, за които е бил инсталиран у нас.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
Щото в тая тема вече ти става обсесия
На мен ли? Я се съсредоточи малко. Ти си тази, дето попита как станала работата с Коминтерна. Получи отговор и той нямаше как да заобиколи фашишчето. (По същество само повторих каквото бачото писа преди това.) Сега за обсесия ли става дума или просто отговорът не ти е по вкуса?
« Последна редакция: Юни 17, 2019, 23:01:05 от аменеменема »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Щото в тая тема вече ти става обсесия
На мен ли? Я се съсредоточи малко. Ти си тази, дето попита как станала работата с Коминтерна. Получи отговор и той нямаше как да заобиколи фашишчето. (По същество само повторих каквото бачото писа преди това.) Сега за обсесия ли става дума или просто отговорът не ти е по вкуса?
За Коминтерна следва продължение ...  :tongue-out:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Джи, не обръщай особено внимание на амаменеменема,  :t0328:.
« Последна редакция: Юни 18, 2019, 00:01:51 от Ной »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
"От историческа гледна точка, до 1944 г. произходът, характерът и самосъзнанието на населението във Вардарска Македония са били български. След това обаче започва формиране на политическа македонска нация – под давление на Коминтерна и с предателството на част от функционерите в София."

Това са пълни глупости! До Балканските войни, етническото българско население в географската област Македония е 30-35%. Независимо, че процентно е била най-голямата етническа група, там са живели много други етноси, затова да се генерализира така е примитивизъм. Оставяме настрана факта, че след Балканските войни в България пристигат стотици хиляди бежанци, които почти премахват българския елемент там. Няма как всички православни славяни в Македония да минават под графата българи.
Към днешна дата положението е още по-трагично. В Македония я има, я няма стотина хиляди души, които могат да се определят като българи. Те нямат никакви клубове, политически партии и с право не ги броят за такива. И ние трябва сериозно да се замислим защо дори да има етнически българи, те не желаят да се определят като такива.
Коминтернът наистина е поддържал създаването на всевъзможни националности, но причината за това е троцкистко-зиновиевия космополитизъм (мондиализъм).

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Джи, не обръщай особено внимание на амаменеменема,  :t0328:.
:t0328:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
« Последна редакция: Юни 20, 2019, 13:58:52 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
"Защо днес картата на Балканите е такава, каквато е?"

Защото на Берлинския Диктат Западът (главно Великобритания) разкъса българските земи, като със заплахи за война срещу Русия скъса Сан Стефанския договор, който тя постигна с цената на 100 000 жертви.
На затова.
« Последна редакция: Юни 18, 2019, 17:12:09 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
На затова.

Дето викат некои, с "твойте камънЕ по твоята глава":


:couples-1108:
« Последна редакция: Юни 18, 2019, 17:24:16 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Тук става въпрос за друго и затуй оДговорът е друг.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Защото на Берлинския Диктат Западът (главно Великобритания) разкъса българските земи, като със заплахи за война срещу Русия скъса Сан Стефанския договор, който тя постигна с цената на 100 000 жертви.

Нека уточним някои неща :
1. Берлинският конгрес нищо не е разкъсал, защото не можеш да разкъсаш нещо, което не съществува. България около 600 години не е имала държава ; българите са научили, че са българи около 50 години след написването на Паисиевата история, а дотогава цяла Европа ги е наричала "християнско население" ;
2. Етническите граници на един етнос изобщо не са определящи за националните граници. В света няма етнос, който изцяло да е събран в едни национални граници. Това няма как да стане, защото всеки опит ще е за сметка на друг етнос. В международното право не съществува такъв принцип.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Eдинственият истински принцип при народите е тяхната кръв. Гените  :icon_idea:
Не кой как ги наричал и кой какво признавал  :icon_idea:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Eдинственият истински принцип при народите е тяхната кръв. Гените

При етносите - да, но не при народите и държавите. Няма нищо страшно един етнос да живее в две или няколко държави. В Европа няма държава, събрала целия си етнос в едни граници.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
ъхъ, Кръф и Почва, дет викаше оня хематолог и почвовед А.Хилтер.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
За „хематолога” и „почвоведа”  :aplause:

Но нека се върнем на основния въпрос въз основа на дела и документи във филма на BTV, озаглавен:

„Македония  – последният проект на Коминтерна”

Епизод 1, Част 1

1944–1945 г. Създаване на Македонска република на запад от Беласица в рамките на Югославия

Enjoy!

https://www.btv.bg/video/shows/btv-dokumentite/videos/makedoniya-posledniyat-proekt-na-kominterna-epizod-1-1-chast.html
« Последна редакция: Юни 18, 2019, 21:20:06 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Както и:

„Македония  – последният проект на Коминтерна”
Епизод 1, Част 2

Quote (selected)

Договорът от Блед, Словения


• Създаване на македонска държава, нация и език

    – Тодор Павлов – поддържа пряката връзка с Коминтерна

    – ролята на Венко Марковски при създаване на македонския език; самият език е създаден изкуствено в манастир /народЪТ > народОТ/

Създаване на македонска нация и на българските земи

    – пристигане на /недобре подготвени!/ македонски учители по история и география в Б–я

    – промяна на учебниците по история и география

    – книжарници в Горна Джумая раздават безплатно македонски книги

Enjoy!

https://www.btv.bg/video/shows/btv-dokumentite/videos/makedoniya-posledniyat-proekt-na-kominterna-epizod-1-2-chast.html
« Последна редакция: Юни 18, 2019, 21:21:47 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
ъхъ, Кръф и Почва
И Дух  :icon_idea:

За тези, които отричат Кръвта, Земята и Духа:

« Последна редакция: Юни 18, 2019, 19:06:06 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Маймуната ми е мноо по–добра от маймуната ти!!!  :0008: :0005:

Може пък да си я забра'ил.  Затуй, ENJOY!

:yes-1289:
« Последна редакция: Юни 18, 2019, 21:22:49 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Тия макета на маймуни ни направиха! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Джиджи
Маймуната ми е мноо по–хубава от маймуната ти!!!  :0008: :0005:
Аз тия маймуни за тебе ги пускам, да им се радваш ;)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Аз тия маймуни за тебе ги пускам, да им се радваш ;)
Не са истински джамбази, ама на поведение го докарват. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Quote (selected)
И Дух
къф по-точно дух?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Показването на клъсти мърсни средни пърсти – наше дело, наша радость, наше всё!
Знаех си аз, че има какво да се каже по темата.
« Последна редакция: Юни 18, 2019, 19:33:03 от аменеменема »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: wreckage
Quote (selected)
И Дух
къф по-точно дух?
къфто няма ф пародиите, наричани парламенти
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
аз не питам какъф не е духът, а какъф е и как се однася към кръфта и почвата?

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
аз не питам какъф не е духът, а какъф е и как се однася към кръфта и почвата?
Думата Дух казва достатъчно във всеки смисъл. За който е достоен да го разбере и почувства.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Дух се коментира трудно от позиция на материалознанията.
Няма го в нито в малката нито в голямата "потребителска кошница" значи не си струва да го придобиваш. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
тва звучи като ноо объркан начин да кажеш "ми не знам".

Освентва, нали преди малко генетиката беше напълно достатъчна? Така де, кръфта, щото генетиката е доста по-късно изобретен уред за национално определяне. Сега тоа дух ни връща од егреците на науката обратно фсвета на приказките. Ноо...карашък аргументация.