Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 10:11:58

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 548841 пъти)

0 Потребители и 39 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4200 -: Декември 06, 2021, 15:00:37 »
The Financial Times: САЩ са убеждавали Европа в опасността от руска инвазия в Украйна в продължение на седмици
„Много съюзници не бяха сигурни, че се случва нещо сериозно. Бяхме изненадани от тази празнина [в разузнаването]. Как и защо САЩ видяха това, което не видяхме ние?“, цитира изданието думите на европейски служител, пожелал анонимност.

Никой вече не вярва на САЩ, това им е най-големият проблем.
Вие си ги избрахте!


Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4202 -: Декември 06, 2021, 20:05:55 »
Никой вече не вярва на САЩ, това им е най-големият проблем.
А на нас - фактът, че се страхуват невярвайки.
« Последна редакция: Декември 06, 2021, 20:21:25 от Bacho Кольо »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8793
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #4203 -: Декември 08, 2021, 20:39:20 »
Американският конгресмен Томас Маси със семейството си:



Над снимката е написал "Честита Коледа! PS. Санта, моля, донеси патрони!"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4204 -: Декември 08, 2021, 20:58:48 »
Американският конгресмен Томас Маси със семейството си:



Над снимката е написал "Честита Коледа! PS. Санта, моля, донеси патрони!"
тия верно са луди
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4205 -: Декември 08, 2021, 21:34:26 »
тия верно са луди
Би ли мотивирала това твърдение, моля?  :m1302:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4206 -: Декември 08, 2021, 21:49:59 »
Какво да го мотивирам, Ной?
Какво има да мотивирам, кое не разбираш?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4207 -: Декември 08, 2021, 22:05:34 »
Какво да го мотивирам, Ной?
Какво има да мотивирам, кое не разбираш?
Не разбирам поради каква точно причина смяташ фамилията за луди.
Мотивът ми е лично интересен.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4208 -: Декември 08, 2021, 22:20:11 »
Ако ми разреши Кайли да се включа, защото и аз ги смятам за луди. Ама не за тихи луди, а за опасни луди. Ухилените им физиономии издават, че са прехласнати по тия автоматични devices, които са предназначени не за коледна радост на внуците, а за убиване. При това не на побеснели кучета, а на хора. Намирам единствено, че фантазията им е бедничка. Като на всички американци - купешка: поръчваш по каталога и плащаш с картата. А имат двор, че не могат ли да го украсят този двор с бесилки? Хе, колко оригинално! Па да се снимат всичките с примка на шията. А в средата на двора - кол за побиване на мъченици. Под кола струпани дърва, като големите носят съчки, а най-малкото в семейството пали клечката. Всички пеят "Тиха нощ, свята нощ". Ех, трогнах се до сълзи само от представата!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4209 -: Декември 08, 2021, 22:23:26 »
еле па я го е обяснил, мерси за което
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4210 -: Декември 08, 2021, 22:58:49 »
Ако ми разреши Кайли да се включа, защото и аз ги смятам за луди. Ама не за тихи луди, а за опасни луди. Ухилените им физиономии издават, че са прехласнати по тия автоматични devices, които са предназначени не за коледна радост на внуците, а за убиване. При това не на побеснели кучета, а на хора. Намирам единствено, че фантазията им е бедничка. Като на всички американци - купешка: поръчваш по каталога и плащаш с картата. А имат двор, че не могат ли да го украсят този двор с бесилки? Хе, колко оригинално! Па да се снимат всичките с примка на шията. А в средата на двора - кол за побиване на мъченици. Под кола струпани дърва, като големите носят съчки, а най-малкото в семейството пали клечката. Всички пеят "Тиха нощ, свята нощ". Ех, трогнах се до сълзи само от представата!
Щото и аз съм от опасните луди.   :nuts:
Верно, в Канада автоматични не се продават. И нашият премиер не може да направи разлика между класовете оръжия, но това е друг въпрос.
Да ти подам кърпичка, да обършеш тези сълзи на представата?  :giggie:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4211 -: Декември 08, 2021, 23:00:55 »
тия верно са луди

Наистина е вярно, има проучване в The Lancet Psychiatry, сред американците лудите са два пъти повече, от колкото в Европа, което се приема за отклонение в Европа, в САЩ се счита за норма.

Което е видно с просто око. :eyes:
Вие си ги избрахте!

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4212 -: Декември 08, 2021, 23:22:08 »
Привързаността на Ной към оръжията съвсем ме разчувства! Бърша с вратовръзката си обилните сълзи. А фантазията ми продължава да се рее из американските дворове, където виждам цели семейства с палмови препаски на кръста да танцуват в хипнотичен транс и да размахват зулуски копия, натопени в кураре. А лицата им намазани с червена боя. Защо пък не и с кръвта на закланата пуйка? Ти, Ной, празнуваш ли с този хуманен ритуал Рождеството Христово?  Така де, може да мине за артистична защита на Божия Син от разбойниците.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4213 -: Декември 08, 2021, 23:34:31 »
Привързаността на Ной към оръжията съвсем ме разчувства! Бърша с вратовръзката си обилните сълзи. А фантазията ми продължава да се рее из американските дворове, където виждам цели семейства с палмови препаски на кръста да танцуват в хипнотичен транс и да размахват зулуски копия, натопени в кураре. А лицата им намазани с червена боя. Защо пък не и с кръвта на закланата пуйка? Ти, Ной, празнуваш ли с този хуманен ритуал Рождеството Христово?  Така де, може да мине за артистична защита на Божия Син от разбойниците.
Зулуските копия в оригинал са ужасно скъпи! Добиването на жаба за кураре е още по-скъпо и най-важното, нехуманно, щото трябва да я печеш докато почне да се поти с отровата! Палмите в моите ширини са също скъпи, редки видове. Това са удоволствия за специални класи жители. Аз съм скромна, пуйката си я купувам в супермаркета.
Впрочем, Божият Син и е бил разпнат като разбойник, защото (да ме поправят тук Предводителя и Бонго!) в онези времена терминът се е използвал за бунтуващите се срещу властта. Нали се сещаш, Той рекъл на сподвижниците си да си продадат плащовете, но да купят мечове. Така де, в онези времена просто нямало автоматично оръжие.  :m1302:

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4214 -: Декември 09, 2021, 00:02:38 »
Така и предполагах, че въпросът е в парите. Защото една картечница П134 "Minigun" е по-евтина от зулуско копие. Затова веселото семейство не се дегизира като диваци, а като цивилизовани убийци - бранители на свободата и демокрацията по всички земни кълбета. И всички са радостни и усмихнати. Мери Крисмас най-вече.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4215 -: Декември 09, 2021, 00:25:41 »
Така и предполагах, че въпросът е в парите. Защото една картечница П134 "Minigun" е по-евтина от зулуско копие. Затова веселото семейство не се дегизира като диваци, а като цивилизовани убийци - бранители на свободата и демокрацията по всички земни кълбета. И всички са радостни и усмихнати. Мери Крисмас най-вече.
Прав си. Тук обаче има поговорка: "По-добре да ме съдят 12, отколкото да ме носят 6!".

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4216 -: Декември 09, 2021, 01:29:33 »
Бих приел тая аритметика, ако не бяха прекалено много случаите, когато 12 не съдят някакъв самоубил се (или застрелян от полицията) ненормалник, а 6х6 носят ковчезите с убити деца. И не ми се слушат притчи, че не убивали пушките, а хората с тях. И че трябва ли да спрем продажбата на чукове, щом някои убиват жените си с чук. Щото с чук трудно ще убиеш десет души, докато с автомат, ох, и още как! Еле па на някой празник.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4217 -: Декември 09, 2021, 01:56:20 »
Американският конгресмен Томас Маси със семейството си:
Над снимката е написал "Честита Коледа! PS. Санта, моля, донеси патрони!"
Що са толкова нахилени?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4218 -: Декември 09, 2021, 02:31:22 »
Бих приел тая аритметика, ако не бяха прекалено много случаите, когато 12 не съдят някакъв самоубил се (или застрелян от полицията) ненормалник, а 6х6 носят ковчезите с убити деца. И не ми се слушат притчи, че не убивали пушките, а хората с тях. И че трябва ли да спрем продажбата на чукове, щом някои убиват жените си с чук. Щото с чук трудно ще убиеш десет души, докато с автомат, ох, и още как! Еле па на някой празник.
Ковчезите с убити деца са резултат от ценностната система, изградена от масата, която държи спусъка на НЕЗАКОННИТЕ пушкала. Убитите с автоматично оръжие са много по-малко от убитите по много и изобретателни начини. Например, братовчедка на 67-и учителстваше в НюЙорково и в средата на часа едно от ученичетата просто извадило нож и заклало другарчето, даже преди останалите да разберат какво точно става.
В щатите, където носенето на оръжие е стандарт, стрелбите и заплашванията с патлак са по-малко, по принципа на джигитите, минаващи на червено. Щото не е ясно какво точно държи отсрещната страна, та хвалбите са противопоказани.
Ще бъдеш учуден колко малко народ ще се юрне да се снабдява с разрешителни за легално оръжие, само и само да отиде да изтреби една детска градина. Процесът поне в Канада е дълъг, скъп и досаден на фона на другите методи.
Но пък когато чете човек извадките от местната преса колко нелегални пушкала, включително автоматика, са били хванати на границата - и знае колко повече не са хванати, защото границата между Канада и САЩ е на практика неохраняема - по-добре Дядо Мраз наистина да донесе още патрони.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4219 -: Декември 09, 2021, 04:53:15 »
Ако ми разреши Кайли да се включа, защото и аз ги смятам за луди. Ама не за тихи луди, а за опасни луди. Ухилените им физиономии издават, че са прехласнати по тия автоматични devices, които са предназначени не за коледна радост на внуците, а за убиване. При това не на побеснели кучета, а на хора. Намирам единствено, че фантазията им е бедничка. Като на всички американци - купешка: поръчваш по каталога и плащаш с картата. А имат двор, че не могат ли да го украсят този двор с бесилки? Хе, колко оригинално! Па да се снимат всичките с примка на шията. А в средата на двора - кол за побиване на мъченици. Под кола струпани дърва, като големите носят съчки, а най-малкото в семейството пали клечката. Всички пеят "Тиха нощ, свята нощ". Ех, трогнах се до сълзи само от представата!
Koлега, аз това "американското възпитание" се мъча да го схвана вече 23 г и все не допращам. Нормалните "сащ-ци" (щото кандадците и мексиканците ще се обидят ако не ги наименовам амриканци) са си обикновени хора с техните мечти, вярвания, страхове и притеснения....не съвпадат на 100% с тези на хората в БГ. Обаче резултатът като цяло е същият - стрес, безсънни нощи ходене по доктори и врачове и голямо харчене, защото "амеркиканската мечта" не е лесно достъпна дори за родените тук.
Сега - за бесилките, кладите и пр.: Хелоуин беше преди месец и нещо и веч махнаха декорациите. Не мога да пратя снимки. Но през 2-3 къщи има и бесилки, и гилотини, и "разфасовани" трупове (извинявам се на хората с по-слаби нерви), скелети, и пр.  На кое все още се удивлявам: моите съседи са 2ро поколение поляци, хрисими хора, всяка неделя ходят на църква, много отзивчиви и сами предлагат помощ за много неща. Обаче за Хелоуин си "украсяват" двора - не ти трябва нито битката при Ватерло, нито Баташкото клане. Ако се замислим обективно - и в България има подобни извращения. Простоказано старите обичаи са се "изродили" в нещо, което не е било първоначалната идея. Метастази на " развитата цивилизация"...
« Последна редакция: Декември 09, 2021, 05:16:59 от peniko »

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4220 -: Декември 09, 2021, 06:20:52 »
Ковчезите с убити деца са резултат от ценностната система, изградена от масата, която държи спусъка на НЕЗАКОННИТЕ пушкала. Убитите с автоматично оръжие са много по-малко от убитите по много и изобретателни начини. Например, братовчедка на 67-и учителстваше в НюЙорково и в средата на часа едно от ученичетата просто извадило нож и заклало другарчето, даже преди останалите да разберат какво точно става.
В щатите, където носенето на оръжие е стандарт, стрелбите и заплашванията с патлак са по-малко, по принципа на джигитите, минаващи на червено. Щото не е ясно какво точно държи отсрещната страна, та хвалбите са противопоказани.
Ще бъдеш учуден колко малко народ ще се юрне да се снабдява с разрешителни за легално оръжие, само и само да отиде да изтреби една детска градина. Процесът поне в Канада е дълъг, скъп и досаден на фона на другите методи.
Но пък когато чете човек извадките от местната преса колко нелегални пушкала, включително автоматика, са били хванати на границата - и знае колко повече не са хванати, защото границата между Канада и САЩ е на практика неохраняема - по-добре Дядо Мраз наистина да донесе още патрони.
Колежката Ной е уцелила не 10ката, а на 10ката центъра с болднатото по-горе. Макар, че тя е в Канада, а аз в САЩ и както тя е изяснила правилата са "уж" различни. Аз не съм много по писането, но това е един от въпросите, по които винаги съм готов. Писал съм много пъти и във форума на в. Сега, а и в този. Та няколко факта: Правилата за всеки щат са различни. В едни можеш да имаш автоматично оръжие. В други, като в Илинойс, община Чикаго където съм аз, имаш ограничение за Макс брой патрони в пълнителя. За автоматик не става и дума. Та тук при мен не е разрешено пълнител с повече от 10 патрона, дори да е фабрично произведен. Преди време имах един проблем с пистолет, който пристигаше с 12 патронен пълнител от призводителя. Освен това класифицацията за "разрешени" и "забранени" оръжия е СИЛНО размита. Пример: при нас има една таква идиотщина, че ако оръжието има "пистолетна" дръжка (говоря за дългоцевно оръжие) - не е разрешено, но ако няма е ОК. Та ако имаш АР15 с 30 патрона пълнител без пистолетна дръжка си ОК, а???? М/у другото най-много от "сакатлъците" стават точно с този модел оръжие, това е любимата марка на болшинството "САЩци". За който не е много "чак" в оръжията: един "полуавтомат" с голям пълнител е по-смъртоносен от "пълен автомат". Всеки който е стрелял с АК знае каква е раликата в точността м/у стрелба на единично и автоматично. Та да продължа мисълта на Ной: ходил съм на бая доста курсове по стрелба, отношение към оръжието да се чете "безопасно боравене" и т.н. Винаги съм питал лекторите: отде-накъде в гетата на Чикаго, ЛА и Ню Йорк (местата с най-големи ограничения по отношение не огнестрелните оръжия) е пълно с незаконни такива? Отговорът е свиване на рамене....Ами хората не искат да си загубят работата. Обясняват, били откраднати при обири. Приказки от 1001 нощ. Поне тук при мен в района на Чикаго (по думи на мой близък полицай), всеки 16-17 уонаби генгстър си има негово "желязо". Цени - 50% от цената на редовно закупено и регистрирано. А още - тук не може да си купиш редовно оръжие ако не си навършил 21 г и нямаш чисто досие в полицията за каквото и да е. Та как се запълва тази "пазарна ниша"???. Има н'еква мушия, не ли? Както Ной е написала (аз вече си мисля, че тя е навътре в нещата  :crying_with_laughter-3302:)- потокът върви от Юг на Север. При нас е от Мексико към Щатите, ама има "гяволия": фирми продават уж в Мексико, ама "забравят" да експедират стоката.  Мексиканцките фирми се оказват "пощенски кутии"....казал ли е някой, че българите сме измислили топлата вода?
Горното е написано с отговорността на регистриран колекционер и правоспособен дилър в Илинойс. С други думи, ако някой дойде насам мога да му продам нещо - съвсем законно, за форумци цените са с отстъпка!!! Уточнение - нямам право на импорт/експорт сделки.... :lol:

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4221 -: Декември 09, 2021, 06:56:16 »
Бих приел тая аритметика, ако не бяха прекалено много случаите, когато 12 не съдят някакъв самоубил се (или застрелян от полицията) ненормалник, а 6х6 носят ковчезите с убити деца. И не ми се слушат притчи, че не убивали пушките, а хората с тях. И че трябва ли да спрем продажбата на чукове, щом някои убиват жените си с чук. Щото с чук трудно ще убиеш десет души, докато с автомат, ох, и още как! Еле па на някой празник.
Оръжието с сложно нещо .....Наистина не убива оръжието а ръката която натиска спусъка. Лично за мен - аз откакто си възстанових хобито съм станал НЕВЕРОЯТНО отговорен! Преди все мърморех "ех що ли нямам пищов да го гръмна този олигофрен". Сега дори не си го и помислям, нищо че вече имам доста пищови. Веч уча най-големия внук да стреля с въздушен пистолет. Целта е да "поеме" правилата за безопасно боравне с оръжие. 30 мин "сухи" тенировки, после за награда стрелба по мишени в гаража. За всяка нарушение на "ОТБ" минус точки. След определен предварително лимит - няма стрелба. Ще попитате е за какво му е на детето? Ами защото тук през 2 къщи има и "желязо". Преди седмица ходих да го взеема от негов приятел. По-голям, на 14 г. Ами оня синковец беше извадил в коридора на баща си или на дядо си пушкалата... Е, за това предопочитам аз да го науча на А и Б, а после господ га до пази!
За убиването с чук: ами това е анологично с управлението на автомобил. Маса от 2000 кг движеща се с 60-70 км/ч е смъртоностно оръжие. Те и терористите го установиха - къде по-трудно е да се снабдиш с огнестрелно оръжие отколкото да вземеш една бракма от близката морга и да се втурнеш срещу автобусната спирка?  Миналата седмица, една дърта индийка точно пред мен направи ляв завой на червено при идващо насрещно движение. Помля 3 коли. Видях, че на нея и нямаше нищо, но 2те линейки които дойдоха прекараха доста време около ударените от нея коли ... значи е имало пострадали. Не, тя не е терористка, но пострадалите даа тежат на съвестта на този, който й е дал книжка!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4222 -: Декември 09, 2021, 07:37:16 »
Американският конгресмен Томас Маси със семейството си:



Над снимката е написал "Честита Коледа! PS. Санта, моля, донеси патрони!"
Ехххх, изпуснах далаверата! Имам добро количество муниции по старите цени отпреди Ковида  :lol:
Вас лъжа мен истина, но откакто почна дунанмата къде Март 2020 цените на патроните се вдигнаха 3.5 пъти!!! Лошото е, че тия сичките горе са с АР15 модификации, а аз тоя 5.56  калибър го недолюбвам. Карам си с проверените 9х18; 9х19, 7.62х39 и 7.62х54Р.

А, стига и аз с тези оръжия и патрони, сега да ви река нещо като майтап (приемете го като информация за САЩ). Колегата Бъч беше писал нещо по въпроса преди ден-два. Имам един проблемен зъб от много години - почти от 30.  Правен, преправян и за последно преди около 15 г ми сложиха щифт и изградиха зъба около него. Та миналата година взе да се мандахерца откъм венеца. Ходих при моя зъбар, той рече - само вадене, няма друго решение. Прати ме на друг "Зъбар ама Хирург". Японец, самурай някакъв. Обърна ме с хастара наопаки, накара ме да си кажа и "бабиното" мляко и накрая отсече - $650 за ваденето. После ми препоръча други процедури - напр. имплант за $9000!, но аз не го слушах повече. Сега, тези суми са след 2те застраховки които имам - една от мойта работа и една от фирмата на жена ми! Само си помислих - ще ида при "Станчо Глухаря" (по Чудомир) и за шише ракия ще свършим работата. Майтап или не ама тоя японец се казваше Шитотаки...аз го транскрибирах като "Шит-аки"....много гот звучи - хем на английски, хем на български.  :lol:
Понеже някои ще рекат - ами ти чей го дириш там? Сам съм си направил избор и не се оплаквам, просто споделям информация. Аз вече съм си намерил решение.....


Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1375
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4223 -: Декември 09, 2021, 08:23:49 »
Ехххх, изпуснах далаверата! Имам добро количество муниции по старите цени отпреди Ковида  :lol:
Вас лъжа мен истина, но откакто почна дунанмата къде Март 2020 цените на патроните се вдигнаха 3.5 пъти!!! Лошото е, че тия сичките горе са с АР15 модификации, а аз тоя 5.56  калибър го недолюбвам. Карам си с проверените 9х18; 9х19, 7.62х39 и 7.62х54Р.

А, стига и аз с тези оръжия и патрони, сега да ви река нещо като майтап (приемете го като информация за САЩ). Колегата Бъч беше писал нещо по въпроса преди ден-два. Имам един проблемен зъб от много години - почти от 30.  Правен, преправян и за последно преди около 15 г ми сложиха щифт и изградиха зъба около него. Та миналата година взе да се мандахерца откъм венеца. Ходих при моя зъбар, той рече - само вадене, няма друго решение. Прати ме на друг "Зъбар ама Хирург". Японец, самурай някакъв. Обърна ме с хастара наопаки, накара ме да си кажа и "бабиното" мляко и накрая отсече - $650 за ваденето. После ми препоръча други процедури - напр. имплант за $9000!, но аз не го слушах повече. Сега, тези суми са след 2те застраховки които имам - една от мойта работа и една от фирмата на жена ми! Само си помислих - ще ида при "Станчо Глухаря" (по Чудомир) и за шише ракия ще свършим работата. Майтап или не ама тоя японец се казваше Шитотаки...аз го транскрибирах като "Шит-аки"....много гот звучи - хем на английски, хем на български.  :lol:
Понеже някои ще рекат - ами ти чей го дириш там? Сам съм си направил избор и не се оплаквам, просто споделям информация. Аз вече съм си намерил решение.....
Предполагам, че решението ти е да си дойдеш за празниците. Има местни зъбари, които издават фактури, които се признават в САШ. Даже може и да изкараш некой друг buck от цялата работа. Имам познати, които редовно го правят. Ката година си идват уж да си "оправят" зъбите, а всъщност да „избомбят“  застрахователната компания.
П.П. Билетите им са от натрупан оборот по кредитни карти, сиреч ца „без пари.“

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4224 -: Декември 09, 2021, 08:39:59 »
Предполагам този конгресмен е републиканец?

Хич даже не е луд ами си е мноо наред човека.Бял, хетеросексуален, с неколко деца и обича оръжията.

Предполагам е и "евангелист".

Ако повечето беха, кат него щях убедено да кажа, че европоцентричната цивилизация я чака мноо светло бъдеще...

Но нещата вървят в обратна посока.

Шарено население, мърсотия, хедонизъм и хленчене....

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1375
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4225 -: Декември 09, 2021, 09:01:25 »
Предполагам този конгресмен е републиканец?

Хич даже не е луд ами си е мноо наред човека.Бял, хетеросексуален, с неколко деца и обича оръжията.

Предполагам е и "евангелист".

Според мен е прикрит афганистанец. Афганистанецът става войник в момента, вд който може да се наведе, да вземе камък и да го хвърли по някого и е войник докато може да държи пушка и да натиска спусъка ѝ.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4226 -: Декември 09, 2021, 10:02:06 »
Снимката е показателна.
Но не е за нивото  на форум, занимаващ се с емотикончета.
В САЩ върви гражданска война.
Така ни повтарят всички коментиращи вътрешната политика на Щатите.
По много линии.
Републиканци срещу демократи, хомо срещу хетеросексуални, черни срещу бели.
Моите приятели, българи емигранти от 25 години, живеещи в щата Мичиган, си купиха оръжие преди три години. За отбрана.
Преди месец съдът оправда младежът, застрелял двама, и ранил трети при самоотбрана. При това жертвите са бели. И това беше равносилно на революция в САЩ.
И маше там малка подробност, че и извършителят, и съдиите бяха с немски имена. Ето ви и още една разделителна линия.
И когато един конгресмен излиза с такава поздравителна снимка за Коледа,  на нас не ни остава нищо друго, освен да се замислим каква ли ще е годината, която идва за поздравените и непоздравените

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4227 -: Декември 09, 2021, 10:28:30 »
Да, върви студена културна война там, което не е непременно лошо.

Има конкуренция на идеи , има развитие.

Само на гробищата е пълна тишина....

 :smokin:

Дали ще се разделят на "червени" и "сини" щати е рано да се каже.

Но англосаксите са майстори на това да се "цепят" и в същото време тяхното влияние да се увеличава!
« Последна редакция: Декември 09, 2021, 10:33:51 от ЗИП »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4228 -: Декември 09, 2021, 10:51:23 »
Санкции от САЩ няма да повлияят сериозно на Русия

Или, както викахме във Виетнам, плашат куче с кренвирш.

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/sankcii-sasht-nyama-da-povliyayat-seriozno-na-rusiya

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4229 -: Декември 09, 2021, 10:54:01 »
„Има конкуренция на идеи , има развитие.

Само на гробищата е пълна тишина....„

Дръзне ми на нещо родно.
Направо България си описал
Но кво знаят глупавите американци, ние вече сме в Дивният Нов Свят.
А те все още се дърпат

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4230 -: Декември 09, 2021, 11:27:19 »
Санкции от САЩ няма да повлияят сериозно на Русия

Или, както викахме във Виетнам, плашат куче с кренвирш.

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/sankcii-sasht-nyama-da-povliyayat-seriozno-na-rusiya


Кремъл удовлетворен от разговорът Байдън - Путин
https://www.youtube.com/watch?v=0TLHaYBGnI0

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4231 -: Декември 09, 2021, 12:06:52 »
Пенико, интересна информация си подал за оръжията в САЩ. Както разбирам, наблегнал си на тяхното възпиращо действие, нещо като ядреното оръжие у американците и руснаците. И все пак разговорът тръгна от възторга, изписан върху лицата на семейството с автомати. Театър, да, ама пошъл театър, отново ще кажа. Преочарователната губернаторка на Аляска, г-жа Пейлина, като се кандидатираше за вицепрезидент, се рекламираше по бански с автомат. Секси, но безвкусно! Прочее, г-жа конгресменшата на снимката да не е близка роднина на НП Херо Мустафа? А че и Хелоуин е пошъл театър, и за това спор няма. Няма спор и че ние бързо-бързо го превърнахме в официален празник вместо Заговезни и кукерите. То и при тях има гонене на зли духове с ужасяващи маски, ама няма трупове и бесилки, джанъм! Мисля си пак за съпоставката огнестрелни оръжия - чукове и ножове. Да, човек души и с ръце, но никой не е предложил превантивно да се режат ръцете. Без чукове и ножове не можем. Но без огнестрелни оръжия в бита чудесно можем.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4232 -: Декември 09, 2021, 12:59:23 »
Реднеците са тотални маниаци на тема оръжие.

Оръжието значи свобода и основна гаранция, че няма да има тоталитарно управление.

300 милиона парчета държат.Особено ценят руското оръжие.

Тренират си децата от мънички....

https://m.youtube.com/watch?v=7EPmeymQeLM

 :m1329:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4233 -: Декември 09, 2021, 13:56:04 »
Бе не е лошо да има човек пищов. От доста време взех да се замислям.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2967
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4234 -: Декември 09, 2021, 14:32:36 »
Хелоуинската дивотия е празникът на светлините (Дивали в Индия, Тет във Виетнам, Средесенния фестивал в Китай), пречупен през призмата на северозаПадналия свят. Личи си кой поставя акцента върху смъртта и кой - върху живота. Хубаво се връзва с картинката на нахилената фамилия награбила автоматични сурвачки.

                                 
                                                                        цък

За Веселата КокаКоледа май най-добре да не отварям приказка.
*********   ✹    *********

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4235 -: Декември 09, 2021, 15:10:02 »
Dabedabe,

Нали знаеш поговорката - " Господ създаде хората различни а мистър Колт ги направи равни"

 :popcorn:

Все пак има различни култури.

Америка е огромна държава и без пищов има бая рискове.

В Англия е точно обратното, там дори полицаите ходят само с палка.

Източните култури на Китай, Япония и Корея пък създават общество практически без престъпност....


Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4236 -: Декември 09, 2021, 16:02:36 »
Бе не е лошо да има човек пищов. От доста време взех да се замислям.
Помисли още малко! Един приятел, който имаше право на оръжие (естествено, имаше и оръжие), когато споделих с него твоите въжделения, ми каза: "Ще ти вземат пистолета и ще те убият с него!" Той самият никога не си носеше пистолета.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2967
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4237 -: Декември 09, 2021, 16:40:33 »
Престъп-ването го има навсякъде, къде яКуца, къде триЯди.
Който си е купил крава, ще си намери и връвчица.
Лошото е когато връвчицата има сериен номер.
*********   ✹    *********

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4238 -: Декември 09, 2021, 16:41:49 »
Оръжието е и традиция и начин на живот в САЩ, още от 1620 г. Нали са си у тях.

А покажете ми статистика, колко % престъпления са извършени със законно и колко с незаконно оръжие в САЩ.

Повишената лудост там, също оказва влияние.
Вие си ги избрахте!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4239 -: Декември 09, 2021, 16:49:36 »
Едва ли бих носил пищов на улицата. Но има периоди, в които човек се чувствува несигурен. Не мисля че един лютив спрей може да ти помогне. И някакъв келеш да ти отнеме живота и съсипе семейството не го приемам за нормално. Не се конфронтирам, но има доста луди около нас пуснати на свобода. Разумният човек се грижи за сигурността си. На полицията ли да разчитаме? Те са едни скъпо платени регистратори.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4240 -: Декември 09, 2021, 17:36:39 »
I'd rather be judged by 12, than carried by 6
Горното е влязло в Urban dictionary.
For good!

Една забележка към алиска:
Съдията не съди*, в случая в Кеноша 12 съдебни заседатели са оправдали Kyle Rittenhouse. Немските имена на обвинения и съдията са без значение . В случая се търси под вола теле.
https://www.cnn.com/2021/11/01/us/kyle-rittenhouse-shooting-victims-trial/index.html

'Self-defense is not illegal': Kyle Rittenhouse tells Fox News after not-guilty verdict
С това и показвам моето отношение към оръжието. В часът на истината по-добре да го имаш отколкото да се държиш за "оная си работа".

*A judge is a person who presides over court proceedings, either alone or as a part of a panel of judges.


« Последна редакция: Декември 09, 2021, 18:30:44 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2967
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4241 -: Декември 09, 2021, 18:36:20 »
То и утепаните оставят впечатление, че тая Кеноша е некъде у Немачко - Розенбаум, Хубер и Гроскройц...
И в крайна сметка 3/4" тръба си върши доста добра работа в часовете по Истина.
Или катарамата на колан...Без разрешителни/уведомителни режими.
Гламавите каубои се лесното дирят - копче за бомбите, спусък за сурвачките, шалтерче за стола...
По-скромно, че я кви бели стават така.
*********   ✹    *********

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4242 -: Декември 09, 2021, 18:43:32 »
В часът на истината по-добре да го имаш отколкото да се държиш за "оная си работа".
Само че оня отсреща гледа часа на истината по своя си часовник. И тогава остава да си мерите онея работи, а в тях вече никой не може да е сигурен.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4243 -: Декември 09, 2021, 18:45:28 »
Реднеците са тотални маниаци на тема оръжие.

Оръжието значи свобода и основна гаранция, че няма да има тоталитарно управление.

300 милиона парчета държат.Особено ценят руското оръжие.

Тренират си децата от мънички....

https://m.youtube.com/watch?v=7EPmeymQeLM

 :m1329:
Съгласен съм, че си тернират децата - виждал съм 12-13 годишни (и момичета и момчета), дали им по една флоберка и децата си пуцат като за световно. Вярно, е че имат много железа. Преди 3-4 г ходих на гости при един приятел, който има лятна къща в един див край на Мичиган. Заведе ме на стрелбището. То се оказа една голяма ливада с хълм от едната страна. От равната има пакринг и до него в полукръг на 5-6 м една от друга има маси. Идва човека, прикарва пикапа на заден до масата и почва да стоварва. Става като оръжейно изложение. След това почва гърмене. Хората сами се грижат за сигурността: дава се команда, всички цеви са на масите, един минава да провери и чак тогава всеки отива към мишените. За мишени служат стари дини и тикви, бутилки с вода, големи консервени кутии и др. подръчни материали. ....Голям кеф е да треснеш диня с ловна пушка, става като фойерверк. По някое време дойде полицай. Огледа, разходи се и си замина. Та тогава се замислих: а бе ние имаме "това-онова" в багажника, но по-добре да не се "дървим" на никого, щото тиа с пикапите ни превъзхождат много в огневата мощ :lol:

За любовта към руското оръжие: американците правят хубави оръжия, много прецизни и удобни. Слабото им място е, че имат сложно устройство и са капризни. Говоря за съвременното производсто, което се предлага на пазара, а не за това което е за армията (малко са го ударили на ширпотреба). Руското е по- неугледно и грубо, няма т. нар. "вродена точност", но е безотказно и евтино. По важно - над 90% от руското оръжие тук е армейско производство, проверено и изпитано в истински военнни действия. От лична информация - съдържанието на повечето НЗ складове в Украйна е дошло насам. Има и Мосин-ки и СКС-и и револвери Нагант, и Макаров, дори СВТ се явяваха. ТТ и АК са трудни за узаконяване тук - оригиналното ТТ няма предпазител, а АК има автоматична стрелба. Последно гледах Мосин за $150 и СКС за $220. Ловджиите на север много ги "кльопат". Мунициите евтини - САЩ купиха няколко завода за муниции в Русия (единият в Ижевск) и карат продукцията тук. Намирал съм патрони за по 8-9 с/бр, другите вървяха от 50 с/бр нагоре. Но на стрелбището не ми дават да стрелям с тези - тук ги наричат Вълчи патрони" (Wolf Ammo). Пробивали всичко и им съсипвали оборудването....

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23689
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4244 -: Декември 09, 2021, 18:49:44 »
Не е лошо да имаш нещо в мазето, да го носиш навън е комплексарско.
Извадиш ли пищова трябва да стреляш, иначе е добре да си изпилил мерника ( това по препоръка на доФтор проктолог ).
Не всеки може да натисне спусака срещу добитък, па за човек още повече.
Това не е да стреляш по капачки или чинийки, трябва друга душевна нагласа.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4245 -: Декември 09, 2021, 18:58:17 »
Оръжието е и традиция и начин на живот в САЩ, още от 1620 г. Нали са си у тях.

А покажете ми статистика, колко % престъпления са извършени със законно и колко с незаконно оръжие в САЩ.

Повишената лудост там, също оказва влияние.
От последното ми четене на статистики от преди 2-3 г - около 2% от стрелбите са извършват със законно притежавано (регистрирано) оръжие. Казвам стрелби а не престъпления! Престъплението е нещо по-друго т.е не всяка стрелба е престъпление (както реши съдията). Както писах по-горе - откъде идва оръжието за останалите 98%??? Понеделник сутрин по новините съобщават криминалната сводка. Ами тук в района на Чикаго всеки уикенд са барем 15-20 души пострадали от стрелби. Ако е "дълъг" уикенда - стигат до 30

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4246 -: Декември 09, 2021, 18:58:31 »
да го носиш навън е комплексарско.

Зависи къде го носиш. Има държави и места, където хич не е комплексарско, а средство за оцеляване.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23689
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4247 -: Декември 09, 2021, 19:05:01 »
да го носиш навън е комплексарско.

Зависи къде го носиш. Има държави и места, където хич не е комплексарско, а средство за оцеляване.
Някой части на Африка, джунглите, тайгата?
Все "социално  значими" дестинации където требе да покажеш че твоето пукало е по-пукало от това на комшията.
Да добавим ли и ФБ като такова местенце,че тия пльокала май са предимно за такива "мета" вселени.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4248 -: Декември 09, 2021, 19:07:16 »
То и утепаните оставят впечатление, че тая Кеноша е некъде у Немачко - Розенбаум, Хубер и
Уисконсин първоначални е заселен от немци, швейцарци и скандинавци. Много места носят имена от онова време - имат си Женевско езеро, Щвейцарско езеро, Алпийска долина, даже Швейцарски музей в село Ню Гларус....аз това име го свързвам с една местна марка бира.  :lol: За немските имена няма да ми стигне и една страница и на хора и на населени места. Има и френски - първоначално тази теритотия е била изследвана от французи: Ла Крос, О' Клеър, Фон Ду Лак и др

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4249 -: Декември 09, 2021, 19:21:18 »
Някой части на Африка,

Например. И то на външен вид изключително цивилизовани. Не знам какво разбираш под "социално значими дестинации". Това не са дестинации за български ТКЗС-ари, а места, където живеят и работят хора. Между другото, отричането на носене на лично оръжие е по-голямо позьорство от неговото носене. Притежаването на оръжие е култура, която трудно се придобива и разбира в страни като България.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4250 -: Декември 09, 2021, 19:49:46 »

1. Извадиш ли пищова трябва да стреляш, иначе е добре да си изпилил мерника ( това по препоръка на доФтор проктолог ).
2. Не всеки може да натисне спусака срещу добитък, па за човек още повече.
Това не е да стреляш по капачки или чинийки, трябва друга душевна нагласа.
С този коментар ще отговоря на горното и на няколко други:
1.Уж Чикаго не е джунгла (лъвове и леопарди не се срещат), но има доста места, където по нашенски "не е добре да замръкваш". Носенето "навън" изисква специални тренировки и разрешителни. Най-важното правило е "не се фукай", а то и без това е забранено - оръжието трябва да е скрито, така, че околните да не го виждат. Да, аз "нося" (откакто взеха да не ме държат краката).  Никой никъде не е видял или усъмнил, че може би имам нещо под ръка.
2. За това  :t2015: Ще се повторя: оръжието е отговорност (ако човек я има изобщо). Няма как да извадиш пищоля и да гръмнеш някой, който ти е отнел предимство на пътя .....но има и такива случаи.
Да приемем, че имаш отговорност (те. съвест): би ли спал спокойно, след като си гръмнал някого за едното нищо, даже и да ти е вдигнал къвното в даден момент? Те тук е "ключа от мазето" когато става дума за оръжие: ГОТОВ ЛИ СИ ДА ГО ИЗВАДИШ И ДА НАТИСНЕШ СПУСЪКА? Както учат инструкторите - решението и отговорността са си твои, ние не можем да преценим дали е правилно. Свързвам това с един коментар по-горе, казва " ще ти вземат пистолета и ще те застрелят с него". Правило - ако решиш да извадиш пищова, трябва да си готов да настинеш спусъка. Инак по-добре не го вади. Повечето от нормалните хора имат тази психологическа задръжка - щом видят "човекоподобно" срещу тях изпитват съчувствие.....което може да бъде фатално. Един 17 г, напушен до козирката "афро-младеж", който се е хванал на бас с неговите "бро-с",  че ще изгърми един пълнител на спирката...резултат 2ма убити и 4ма ранени. Или - един по-възрастен от същата боя, 2 м и 120 кг, пиян до козирката идва и казва "бро, дай 20 кинта назаем". При отказ си смлян като от фадрома...а бе те тия на полицаите налитат като оси на мед и след като "пушнат" някого - олеее много лоши тиа полицаи.....
Та всеки сам си преценява: аз "нося", но гледам да не замръквам където не трябва.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23689
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4251 -: Декември 09, 2021, 19:58:23 »
спусЪка
Сега видях, една бърза ракия и бързи пръсти не са добра комбинация, добре че няма и пушкало в комбинацията. :t0301:
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #4252 -: Декември 10, 2021, 23:15:36 »

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4253 -: Декември 11, 2021, 05:56:55 »
спусЪка
Сега видях, една бърза ракия и бързи пръсти не са добра комбинация, добре че няма и пушкало в комбинацията. :t0301:
Отговорно - тукана работата е 50/50!
С риск да се повторя - ходил съм на нам-си колко курсове и пр. На повечето от тях ти мерят времето за реакция, т.е. колко време ти отнема докато "схванеш" сигнала и реагираш. "Сигнал" не е любимата ни група от младостта, а е времето докато "сдъвчеш" за какво става дума и отреагиташ адеквантно. Факт:
Добре трениран стрелец може да произведе 2 изстрела за 2 сек. В това време се включва всичко - мозъчна реакция (взимане на решение), боравене с оръжието и пр. Нооо - всичко зависи от "процесора" - може да си най-добре тренираният стрелец, но ако загубиш 5 сек  докато оцениш ситуациата (дали да гърмиш или не) може да бъде късно...
Последно: колкото и да си обичаме ракията - хич не помага, а вреди в ситуации като горната.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23689
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4254 -: Декември 11, 2021, 09:07:45 »
Аз за правописа, иначе алкохол и оръжие са неприемлива комбинация освен ако не си тръгнал преднамерено да убиваш комшията, ама те е страх.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4255 -: Декември 11, 2021, 10:26:09 »
 AnonimusBG
https://www.newsweek.com/russia-joe-biden-nuclear-attack-ukraine-roger-wicker-1657182

Английските таблоиди и либералната преса раздухаха  фалшиви обвинения за  агресия на Русия спрямо Украина.
Лобито на войната в САЩ е в отчаяние.
Война е нужна, а сънливият Джо „спи сънят на младенеца„.
Защото поне една войничка им е нужна, регионална, но с големи разрушения. И те кузкина мать мечтаят да покажат.
Ам не.
Така и ще си сдохнут и ще се оттекат в канала

По моему не лош коментар от нета предлагам по долу.
И ако някой иска война, при това ядрена, има и други горещи точки.
И Тайван, и ядрената сделка с Иран
И да си я води там и сам

„Путин и Байден были не противниками на этой встрече, они были союзниками, и поэтому вопрос о том, кто из них победил, просто не имеет смысла. А сражались они с теми, кто хочет спровоцировать Четвертую Мировую Войну с ограниченным применением ядерного оружия и "слушал" эту встречу для того, чтобы обвинить Путина в агрессивности, а Байдена в трусости и предательстве всемирно-исторической роли США как светоча демократии. Естественно они хотят снять Байдена с поста и сделать президентом Камаллу Харрис, которая не будет препятствовать их планам. Но президенты знали об этом и заранее обговорили все необходимые вопросы , так что целью встречи в верхах было обеспечением соответствующим информповодом отсутствие анти-Российских санкций в бюджете США.„

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4256 -: Декември 11, 2021, 10:48:21 »
Да е здрав старецът да си изкара мандата, че камилата с тази луда веселост плаши.
« Последна редакция: Декември 11, 2021, 17:29:31 от dabedabe »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4257 -: Декември 11, 2021, 17:25:31 »
Абе,.. докато на 4ти юли американците слушат за национален химн „Боже Царя храни„, всичко е наред   :)))

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4258 -: Декември 11, 2021, 19:15:02 »
Абе,.. докато на 4ти юли американците слушат за национален химн „Боже Царя храни„, всичко е наред   :)))
Наред ама относително наред ... От 2 месеца цените на всички индустриални материали/компоненти се вдигнаха между 5% и 10% (говоря за тези, с които работя). Ето, вчера получих съобщение, че фирмата която ни доставя честотни пробразуватели вдига цените с 6% от Коледа. Сроковете на доставка от 2 седмици отидоха на 2 месеца, като добавка към цените.....Снощи се замислих, че тази година все още не са ми актуализирали заплатата- нормално всяка година ти дават 2-3%, "за мотивация" :crying_with_laughter-3302:, но тази година хич, до днес 11 декември. Не е защото не си върша работата - при моя "чорбаджия" е така: ако реши, че (му) харчиш повече отколкото (му) печелиш, след 10 мин си аут.

Малко настрани - нощес е имало голямо/и торнадо/а в Кентъки и Охайо. Съобщават за над 50 души загинали. Аз се събудих на няколко пъти от шума на вятъра - прозорците вибрираха все едно наблизо минава влак и пищеше като млековар. На сутринта дворът беше като, че ли стадо маймуни са вилняли - маси и столеве на средата (не става дума за пластмасови, а за солидни, метални), контейнереите за боклук и те там, дори олуците бяха разместени. На комшиите коледната украса - и тя беше дошла при мен. Досега разчиствах. Благодарих на Господ, че съм на север от най-южната точка на езерото, инак можеше колибата ми да остане без шапка. Необичайното е, че се е случило много по на север от "нормалната пътека" на торнадата и през Декември (обикнновено торнадата се явяват през Май-Юни).
« Последна редакция: Декември 11, 2021, 19:26:48 от peniko »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4259 -: Декември 11, 2021, 19:29:16 »
Сега.. , това са битови неуредици, а тук въпросът беше и е, ще подкрепи ли Байдън готвената война в Украйна.
Ето, главният командващ на НАТО, Англия, прехвърля в Украйна за нападение на Донбас подразделение на 16та десантнощурмова бригада. Пристигнали са около 150 военнослужещи и бойна техника. Очакват се още около 600. Готвят феерична Коледа.
Каква ще е позицията на САЩ?
Ще се поведе ли на повода на британците, или ще ги остави сами да затъват.

Но политиката си е политика, а празниците празници
https://www.youtube.com/watch?v=LPAqyC6GMw8&list=RDLPAqyC6GMw8&start_radio=1