Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 16, 2024, 16:28:51

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 545408 пъти)

пешo и 27 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4380 -: Февруари 11, 2022, 19:01:31 »
И не се карайте за едното его, ако бяха цаложени пари, тогава иди доди.
Обменяме мнения!
За мен има само банкстери от различни разцветки. Това, че  са американски, руски или китайски е дребна особеност. Не са моят отбор.
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #4381 -: Февруари 11, 2022, 19:03:36 »
Проблем на САЩ са Китай.
Да де, ама те воюват и с Китай и с Русия, а и времето работи срещу САЩ.
Воюва всеки срещу всеки. Ако САЩ си налагат хегемонията с оръжие, Китай го прави с търговия. Нали като купиха пристанище "Пирея" не го направиха за гърците, а за себе си? Като изкупуват Африка пак го правят за себе си.
Не знам за кого работи времето. Сигурно за по-силният.

PS Това че във всеки по-голям град има "China Town" не ми изглежда като връх на цивилизацията.
Китайската хегемония няма да ви(ни) хареса.

Сигурно е така.
На мен не ми харесва никаква хегемония.
Друг е въпросът че при мен няма никакъв Town.
И не вярвам да се появи някога.
Тук плавилният котел(извинявам се за руския, но според мен е по-точно) работи по-добре според мен отколкото либералния американски.
Началното и средното училище ги смила.
Просто нямат избор.
Ако искаш да постигнеш нещо учи руски.
Мои познати от Таджикистан с някакъв бизнес(чайхана) ми се жалват че децата им говорят с тях на руски, а не на фарси.
И нищо не могат да направят.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4382 -: Февруари 11, 2022, 19:17:20 »
Друг е въпросът че при мен няма никакъв Town.
И не вярвам да се появи някога.
..........................Ако искаш да постигнеш нещо учи руски.
В Русия не е проблем езика. Мисля, проблем ще стане религията. Там "melting pot" не работи. Екстремистите в Чечня (Ичкерия) си говореха прекрасно руски. Джохар Дудаев дори беше генерал от стратегическата авиация на СССР.
« Последна редакция: Февруари 11, 2022, 19:41:08 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8744
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4383 -: Февруари 11, 2022, 19:38:40 »
Мисля, проблем ще стане религията.
Нама да стане проблем, мирно са си живели още от царско време. Екстремизмът в Русия е вносен, болшевизмът беше западно изобретение, ВОСР беше финансирана от Запада, англичаните убиха Распутин, защото настройваше царското семейство против ПСВ, нищо ново под слънцето.
Вие си ги избрахте!

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #4384 -: Февруари 11, 2022, 19:46:28 »
Друг е въпросът че при мен няма никакъв Town.
И не вярвам да се появи някога.
..........................Ако искаш да постигнеш нещо учи руски.
В Русия не е проблем езика. Мисля, проблем ще стане религията. Там "melting pot" не работи. Екстремистите в Чечня (Ичкерия) си говореха прекрасно руски. Джохар Дудаев дори беше генерал от стратегическата авиация на СССР.

Не си представяш колко не си прав.
Чечня си беше геополитически проект който не успя.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4385 -: Февруари 11, 2022, 19:56:34 »
Чечня си беше геополитически проект който не успя.
Не разбирам от геополитиччески проекти. Знам, че двамата терористи в "Бостон маратон" бяха чеченци, муслими. Осигурени отвсякъде. Те какъв проект бяха?
Част от същият проект или от някакъв друг?
Не бъдете наивни! Конспирации не се раждат на "чисто поле". Винаги има действащи скрити конфликти. Външна сила може само да ги катализира.
 :t1207: Нима допускате някой си чичко Ленин с група заговорници и сандък пендари могат да съборят империя? Тя си е била гнила "узряла" дотогава. Ripped!
« Последна редакция: Февруари 11, 2022, 20:11:30 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #4386 -: Февруари 11, 2022, 20:10:17 »
Чечня си беше геополитически проект който не успя.
Не разбирам от геополитиччески проекти. Знам, че двамата терористи в "Бостон маратон" бяха чеченци, муслими. Осигурени отвсякъде. Те какъв проект бяха?
Част от същият проект или от някакъв друг?

Да от същия който рефлектира в Бостън.
След като го ликвидираха в Русия надъханите се изнесъха в Европа, Турция и Щатите.
Между другото руските служби са ги прелупредили за двамата братя, но .......
Вие не вярвате на руските служби.


ФСБ год назад предупреждала, что Царнаев опасен, но ФБР не нашло доказательств
https://polit.ru/news/2013/04/22/tamerlan/

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4387 -: Февруари 11, 2022, 20:19:52 »
След като го ликвидираха в Русия надъханите се изнесъха в Европа, Турция и Щатите.
Да, сега Чечня е етнически чиста. Изклаха, изнасилваха и пропъдиха руснаци и други народности от Чечня. По вашата логика, няма проблем? Нали? Сега обаче "мирните " муслими са в Русия. От постсъветското пространство.  Въпрос на време е, да заима проблем. Никакъв Кадиров няма да го реши и  "Англичанка гадит" няма да е виновна.

"Chechnya - Demographics
According to the 2010 Census, the population of the republic is 1,268,989, up from 1,103,686 recorded in the 2002 Census. As of the 2010 Census, Chechens at 1,206,551 make up 95.3% of the republic's population. Other groups include Russians (24,382, or 1.9%), Kumyks (12,221, or 1%), Ingush (1,296 or 0.1%) and a host of smaller groups, each accounting for less than 0.5% of the total population. The Armenian community, which used to number around 15,000 in Grozny alone, has dwindled to a few families."
https://www.liquisearch.com/chechnya/demographics
« Последна редакция: Февруари 11, 2022, 20:36:30 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #4388 -: Февруари 11, 2022, 20:27:53 »
След като го ликвидираха в Русия надъханите се изнесъха в Европа, Турция и Щатите.
Да, сега Чечня е етнически чиста. Изклаха и пропъдиха руснаци и други народности от Чечня. По вашата логика, няма проблем? Нали? Сега обаче "мирните " муслими са в Русия. Въпрос на време е, да заима проблем.
"Chechnya - Demographics

According to the 2010 Census, the population of the republic is 1,268,989, up from 1,103,686 recorded in the 2002 Census. As of the 2010 Census, Chechens at 1,206,551 make up 95.3% of the republic's population. Other groups include Russians (24,382, or 1.9%), Kumyks (12,221, or 1%), Ingush (1,296 or 0.1%) and a host of smaller groups, each accounting for less than 0.5% of the total population. The Armenian community, which used to number around 15,000 in Grozny alone, has dwindled to a few families."
https://www.liquisearch.com/chechnya/demographics

Бъч
Засега се оправят по някакъв начин с Чечня.
Ти ми кажи защо бягаш от темата за братята на Бостънския маратон за които мръсните кагебисти са предупредили добрите от ФБР, а пък те не са им повярвали.
И защо не са им повярвали?
Защото са мръсни кагебисти и пращат лоши сигнали за добрите чеченски братя.
Абе майната ви.
Оправяйте се.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4389 -: Февруари 11, 2022, 20:34:17 »
Ти ми кажи защо бягаш от темата за братята на Бостънския маратон за които мръсните кагебисти са предупредили добрите от ФБР, а пък те не са им повярвали.
Аз не бягам от моята теза. Коя беше тя? Русия е наводнена с муслими и това ще стане проблем.
Това кой и как е предупредил не ми е дадено да зная. Не съм в графата "Need to know". Другото е пропаганда. Медиина! То друга няма.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8744
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4390 -: Февруари 11, 2022, 20:51:15 »
Бостънския маратон за които мръсните кагебисти са предупредили добрите от ФБР, а пък те не са им повярвали.
Аз отивам по-далеч, не че не са им повярвали, трябвало е да има атентат на бостънския маратон, също както е трябвало в Сараево да бъде убит австроунгарския престолонаследник, за да има война, така стоят нещата, плебса трябва да бъде лъган, за да се втрурне във война, иначе кой нормален, ще прати синивете си на смърт, за да стане елитът му по-велик, кралицата да му даде "сър" и пр.

Англосаксите грижливо си отглеждат атентатори и шахиди.
Вие си ги избрахте!

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #4391 -: Февруари 11, 2022, 20:54:21 »
Ти ми кажи защо бягаш от темата за братята на Бостънския маратон за които мръсните кагебисти са предупредили добрите от ФБР, а пък те не са им повярвали.
Аз не бягам от моята теза. Коя беше тя? Русия е наводнена с муслими и това ще стане проблем.
Това кой и как е предупредил не ми е дадено да зная. Не съм в графата "Need to know". Другото е пропаганда. Медиина! То друга няма.

Какъв проблем?
Татари, чеченци, дагестанци винаги са живяли в Русия и не е имало проблем.
И няма в момента.
Това е от векове.
Мислете си вие с BLM и подобните им.
Както ти написах тук няма никакви тауни, а при вас това си е в реда на нещата.
Оправяйте се.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4392 -: Февруари 11, 2022, 21:01:50 »
Татари, чеченци, дагестанци винаги са живяли в Русия и не е имало проблем.
Всеки си е живял в губернията си. Сега живеят и работят по Москва. Може и да заима проблем.
Това което е било преди век или два вече не е валидно. Сега за добро или лошо има "глобализация', "права на човека", интернет и всеки има телефон с камера... Нали някой казва "какъв ми е Путин?", "имама казва различно"...
Нали не забравяте, че в исляма няма "лихва"? Която е в основата на "evil", злото.
« Последна редакция: Февруари 11, 2022, 21:37:40 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8744
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4393 -: Февруари 11, 2022, 21:03:35 »
Може и да заима проблем.
Да, ще има проблем, ако ЦРУ се постарае професионално...  Но в последните години, професионализъм на запад няма.
Вие си ги избрахте!

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #4394 -: Февруари 11, 2022, 21:07:03 »
Татари, чеченци, дагестанци винаги са живяли в Русия и не е имало проблем.
Всеки си е живял в губернията си. Сега живеят и работят по Москва. Може и да заима проблем.
Това което е било преди век или два вече не е валидно. Сега за добро или лошо има "глобализация', "права на човека", интернет и всеки има телефон с камера...

И се върнахме там откъдето тръгнахме.
Всички си общуват на руски.
Религията няма значение.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4395 -: Февруари 11, 2022, 21:15:12 »
Религията няма значение.
Лекомислено твърдение. Не само религията, но и национализмът има значение.
Всички мислихме, че работникът (пролетарият) в Москва и в Узбекистан или в Естония имат еднакви цели (или стремежи) в СССР. Оказа се, че не е вярно. При това всички си общуваха и учиха руски.
« Последна редакция: Февруари 11, 2022, 21:25:33 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #4396 -: Февруари 11, 2022, 21:27:11 »
Все ми е тая.
На руски ме разбират и обслужват  там където съм бил без проблеми.
Прибалтика, Украйна, Грузия, Армения, Азърбайджан, Беларус.
В Средна Азия не съм бил, но съм сигурен че и там няма да имам проблеми.

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4397 -: Февруари 11, 2022, 21:55:56 »
Бъчи - това с муслимите и мекото подкоремие на СССР сега Русия бяха мантри по времето на Бжежински Кисинджър и  Рейгън по времето на Афганистан и войната. Не помня точния цитат но беше нещо от сорта 400 млн. мюслими срещу 200 млн. комунисти - нямат шанс. Не сте мръднали оттогава с идеите. Хем заигравката с шалварите и радикалите се върна като мотика и ви прасна по челото и пак не ви увират празните рогати манерки. А религиозни манияци имате и в Кравария бол - и то такива дето уж крисчъни се пишат - Давидова клонка нещо говори ли ти? Има интересни клипчета в тубето. И един от основателите и е от БГ. И не са само тия - още колко тотално психясали на тема религия има там...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4398 -: Февруари 11, 2022, 21:57:42 »
И един от основателите и е от БГ
Той е баш основателят!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4399 -: Февруари 11, 2022, 22:12:53 »
Не сте мръднали оттогава с идеите.
Кой "сме". Имигрантите в САЩ или "Rand Corporation"?
Муслимите* стават проблем навсякъде. И в Русия, САЩ или Китай? Уйгурите какви мислиш са? Япония и Австралия не са прости, че не ги пускат.
За никакво "подкоремие" не пиша. Пиша за милиони от средна Азия в Москва и големи градове. Те също искат 65" flat screen. Имамите ще им кажат къде има такива. Сигурно и дачи ще заискат. В "Ново Огарьово" ;)

* Забележи дори не казвам дали са "добри" или "лоши"! Just the fact!
Може и да са прогресивни. Нали "лихвата", таквоз...не е халал (Halal).
« Последна редакция: Февруари 11, 2022, 22:19:07 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4400 -: Февруари 11, 2022, 22:19:54 »
Туркестанците или т.нар. уйгури са просто маша на наглосаксите за подриване на Китай. Допреди 20 години никой не ги знаеше какви и що са тия. И те си кротуваха. Но откак разбутаха Средна Азия и почнаха старата песен - били подтискани. Еми ще ги подтискат като не слушат и правят зулуми. Но чинезите си ги слагат на джобния самолетоносач вряканията откъм Краварско. До 20-30 години ще си го решат проблема. По сталински. С няколко милиона изселени/заселени в/извън Синзян-Уйгуристан. И в подходящ момент ще припомнят на сегашните уйгурски оплаквачки кви са ги говорили.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4401 -: Февруари 11, 2022, 22:23:56 »
До 20-30 години ще си го решат проблема.
Да, да... Заселват се китайци (Han) в района. Вече са над 40%. Промяна на етнически състав. То и в БГ си става.
Прогресивно и демократично отвсякъде...
Както ви писах китайският ред няма да ви хареса.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4402 -: Февруари 11, 2022, 22:27:27 »
Quote (selected)
Имигрантите в САЩ или "Rand Corporation"?
Амчи как - те тия тинк-танкове само първоинстанционна истина велят. И защо Ранд - има още поне 100 такива института - Херитидж фоундейшън, Джон Бърч сосайъти, Скул енд боунс и прочее - не ги ли знаеш? Все такива изследвания правят. Даже имаше и специалисти - съветолози т.нар.
И преди да оплакваш Русия вземи се огледай из вашите гета - те по-скоро ще минат критичната маса и след това следва имплозия. Писах няколко пъти че до 10 години белите не-латиноси в щатите ще станат под 50%. Как ще ги управлявате и кво ще ги правите другите 50%?

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4403 -: Февруари 11, 2022, 22:30:21 »
Quote (selected)
Както ви писах китайският ред няма да ви хареса.
Когато почне китайския посланник да ни реди правителството и да ни пробутва 40 годишни трошки на цената на последен модел тогава ще го мислим. И не те ни натискат за емигранти от кафеникави и шалварести дестинации ами твойте суверени от Бялата кукя.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4404 -: Февруари 11, 2022, 22:32:31 »
Как ще ги управлявате и кво ще ги правите другите 50%?
Засега всички тичат след "зеленото". Като разберат болшинството, че е фикция, тогава ще стане страшно. Няма да има латино, native american или WASP. Всички ще са "врагове".
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4405 -: Февруари 11, 2022, 22:34:07 »
не те ни натискат за емигранти от кафеникави и шалварести дестинации ами твойте суверени от Бялата кукя.
Това е вече от "Вавилонската кула" в Брюсела. Тук "белият баща" невинен  ;)
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4406 -: Февруари 11, 2022, 22:39:20 »
Точно вярата ви във зелените гущери ще е последната запалка преди големия БУМ. Като разберат че тия хартийки вече не струват нищо и ще почнат по изпитания вече метод да пазаруват(пардон - консумират). Без да минават през касите и с торбите направо от рафтовете. Впрочем забелязал ли си как във всеки втори филм за бандити/обирджии в Холивуд крадат долари? Или винаги въртят такива. Така им се втълпява на малките бовинидчета от малки че долара е непреходна ценност. Пропаганда в чист вид. И ще бъдат много изненадани като разберат реалната стойност на тия хартийки - 0(зироу)!

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4407 -: Февруари 11, 2022, 22:42:34 »
Впрочем в Бостън откъде си как се разпределят процентите население по етноси/цвят?
Кавказоиди/латинос/черно/жълти/нейтив/полинезийци/смесени?
Можеш ли да ни спуснеш една малка статистика?
И ти в бял събърбън ли живееш?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4408 -: Февруари 11, 2022, 22:46:05 »
Аз имам един спомен:* На недостатъчно подкованите в марксизъм-ленинизъм да бъдат "авангард" ни четяха "Раб делото" по "партийна учебна година". Това по "върлият застой". :ok:
Е, аз ви проведох малко от горното.  :crying_with_laughter-3302: По-късно ще ви чета. Сега ще обърна внимание на внуците си.
Бъдете здрави!

* I have a dream! Кой ли го беше казал? ;)
« Последна редакция: Февруари 11, 2022, 22:54:15 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4409 -: Февруари 11, 2022, 22:54:48 »
не те ни натискат за емигранти от кафеникави и шалварести дестинации ами твойте суверени от Бялата кукя.
Това е вече от "Вавилонската кула" в Брюсела. Тук "белият баща" невинен  ;)
ВЕрно?!? Тва Ирак, Сириа, Афганистан .... се брюселски золуми, мДаа  :smokin:
 
Аз имам един спомен:* На недостатъчно подкованите в марксизъм-ленинизъм да бъдат "авангард" ни четяха "Раб делото" по "партийна учебна година". Това по "върлият застой".
Има да мечтаете за "застой" в хамериката. Ама сте по наклонената шанца  :smokin:

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4410 -: Февруари 11, 2022, 22:55:16 »
Е сега четеш Уошингтън Поуст(демократското Раб. дело) гледаш Фокс/Цнн и верваш на всяка сенилност от президента ви дъртофелник. Не виждам особен напредък във светоусещането и възприятията ти за добро/лошо. Преди си вервал на комунягите сега на дермократягите.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4411 -: Февруари 11, 2022, 22:57:46 »
не те ни натискат за емигранти от кафеникави и шалварести дестинации ами твойте суверени от Бялата кукя.
Това е вече от "Вавилонската кула" в Брюсела. Тук "белият баща" невинен  ;)
ВЕрно?!? Тва Ирак, Сириа, Афганистан .... се брюселски золуми, мДаа  :smokin:
Това, че всеки мангал може да лежи по Лъвов мост, не дойде от "краварско". "Правата на човека", е европейско достижение.
Не ли? Това "Хелзинки"...Всеки има право да лежи къде иска. Не ли? Обгрижван...
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4412 -: Февруари 11, 2022, 23:00:16 »
Уошингтън
Хе, хе...
Знам за един Уошингтън който през зимата "преплувал" реката. Няма да е същият... ;)
Да, да. И сега мисля "комунягите" са прави за нещо. Няма как да се промени системата без насилствена смяна на властта. Забележете "насилствена". Няма да стане по еволюционен път. Както пише ЗИП-а. Ще има "феерии"...
« Последна редакция: Февруари 11, 2022, 23:05:42 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4413 -: Февруари 11, 2022, 23:05:11 »
не те ни натискат за емигранти от кафеникави и шалварести дестинации ами твойте суверени от Бялата кукя.
Това е вече от "Вавилонската кула" в Брюсела. Тук "белият баща" невинен  ;)
ВЕрно?!? Тва Ирак, Сириа, Афганистан .... се брюселски золуми, мДаа  :smokin:
Това, че всеки мангал може да лежи по Лъвов мост, не дойде от "краварско". "Правата на човека", е европейско достижение.
Не ли? Това "Хелзинки"...Всеки има право да лежи къде иска. Не ли? Обгрижван...
Остай правата на човека. Мулти-култи гледай, отдей, както и джендър "революцията", петдесетте пола ......

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8744
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4414 -: Февруари 12, 2022, 09:23:37 »
Това, че всеки мангал може да лежи по Лъвов мост, не дойде от "краварско". "Правата на човека", е европейско достижение.
Не ли? Това "Хелзинки"...Всеки има право да лежи къде иска. Не ли? Обгрижван...
Тук не съм съгласен, коя Европа, завладяната, окупирана и изнасилена от САЩ, либерализма дойде от САЩ, всякакви либерасти бяха подгонени от Европа, да не казвам и от кой обединител на Европа, Франкфуртската школа цялата се изнесе в Америка, да развива там дегенератските си философии...
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4415 -: Февруари 12, 2022, 11:41:21 »
Quote (selected)
Нарастват опасенията у западните държави за съвсем скорошно нападение на Русия над Украйна. Според разузнавателна информация то ще стане още в сряда, твърди американски високопоставен служител, запознат с данните и цитиран от световни информационни агенции.

Според "Политико" пък американският президент Джо Байдън е назовал директно датата 16 февруари (сряда) по време на снощната си видеоконферентна връзка с лидерите на страните от НАТО и Европейския съюз. В публикацията се казва, че физическото нахлуване в Украйна "може да бъде предшествано от редица ракетни удари и киибератаки".
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/baydun-voynata-mozhe-da-zapochne-oshte-sryada
Ако може след обед наше време че сутринта имам ангажимент. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4416 -: Февруари 13, 2022, 03:54:41 »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4417 -: Февруари 13, 2022, 20:18:24 »
https://www.foxnews.com/media/super-bowls-cities-move-homeless-population-aishah-hasnie
Едно задоволство ме полазва (по Ярослав Хашек). Покрай богаташките къщи във Venice Beach са се настанили палатки на бездомници, наркомани. Плаче ми се за "community"- то. :middle_finger-434:
Имат една променада (уличка зад широкия плаж) където се продаваха всякакви шарении, например т-шъртки с шеговити надписи, марихуанка (когато беше забранена (for pleasure  :))) ) Туристите са като на манифестация там.
I love this country!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8744
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4418 -: Февруари 13, 2022, 20:21:59 »
«У каждого третьего жителя США в моче нашли вещество для уничтожения сорняков». Речь идет о гербициде 2,4-D, входящем в состав Agent Orange. Забавно наблюдать, как американские транскорпы травят собственное население теми же химикатами, которыми истребляли вьетнамцев. Это карма! 
Исследование ученых из Университета Джорджа Вашингтона затрагивает период с 2001 по 2014 год и уже на тот момент было установлено, что в организме каждого третьего американца содержится относительно большое количество очень токсичного гербицида, являющегося эндокринным разрушителем, способным нарушить естественную выработку гормонов у людей и животных. Стоит предположить, что на текущий момент эта цифра может быть гораздо выше, так как подавляющее большинство злаковых, бобовых, особенно пшеницы, сои, кукурузы и многих других продуктов в США является генномодифицированными. Именно для выращивания ГМО применяют сильнейшие гербициды, которые после себя оставляют выжженную землю, на которой не растет ничего, кроме устойчивых к гербицидам ГМО культур.
 Как видно из исследования, смертельно опасные гербициды попадают в организм человека вместе с ГМО растениями, нанося непоправимый вред здоровью. 

 Става въпрос за глифосат, раундъп.
Вие си ги избрахте!

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4419 -: Февруари 13, 2022, 21:19:27 »
май в щатите назрява сериозен скандал,
ще го нарека „документите дърам“,
става въпрос за разследване срещу хилъри,
за действия по време и след изборите 2016-та,
срещу тръмп! дали бъч и пенико могат да ни светнат повече?!?
говори се за обвинения в държавна измяна или нещо такова!
а може и да е фейк?!? въпреки, че хилъри е способна на подобно!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4420 -: Февруари 13, 2022, 23:09:00 »
От Сан-Диего нагоре по крайбрежието веднъж се шляехме по градчета и плажове - имаше сърфисти, но табели за акули... май не видях. Най-малкото не ме е интересувало, но си плувах на воля - водата обаче бе студена. Доста студена... Но пък акули гледахме виза-ви в Ошън парка, в аквариум, Сан-Диего. Бе интересно - дори преди да си тръгнем, вече късен следобеда, чувам лайв музика. Отидохме, гледам някаква група свири и пее кавъри на поп-музиката от 60-те. Залепих се там пред тях и останахме дълго, а дъщерите се заприказваха с някакъв млад мъж. Разменихме визитни картички - после, след като се прибрахме, сортирах нещата и гледам: - Рей Бан. Може да е било и джок някакъв.

Какво ли е станало сега с и из тези места?

Видял си най-добрия за живеене град в САЩ. Ако бях по млад щях да си пусна дълги нокти и да се опитам да се закрепя там. ;)
Що се отнася до аквариумите почти всеки голям град по крайбрежията има такъв. Има и в Бостън и в Монтерей, CA. Спорят кой е най-голям. Някой твърдят, че този в Чикаго е първенец. Не съм го видял.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4421 -: Февруари 14, 2022, 02:48:22 »
срещу тръмп! дали бъч и пенико могат да ни светнат повече?!?
говори се за обвинения в държавна измяна или нещо такова!
а може и да е фейк?!? въпреки, че хилъри е способна на подобно!
Извинявам се, но не съм достатъчно информиран по въпроса. Тук "скандали" през ден, но в крайна сметка нищо съществено не се случва: съмнения, подозрения, разследвания. Но няма нито един изправен пред съда, камо ли осъден. Тая вещица не мога да я "дишам", може би затова не следя какво цвърчи покай нея. Те я "скатаха" след Либийските "събития, когато се оказа, че е ползвала личния си компютър за служебни цели. Мое мение: сега ще "заметат" боклука под чергата...или ще я изкарат силно болна, или някой от нейните "съратници" ще стане изкупителна жертва (на него вече му е платено за това). Последно което чух е, че адвокатът й е следствен за лъжа, пробутвайки по време на преизборната й кампания тезата, че Путин и Тръмп били комбина и руските хакери прецакали изборите.
Може Бъч да е по-запознат.

ПП. Последният осъден и лежал в затвора САЩски политик, за когато аз се сещам е бившият Илинойски губернатор Род Благоевич (АКА Благо). Братина от СръПско.  Много "прегрешения" имаше  ;): беше за взел да разиграва "търг" за мястото освободено от Обамама в щатския парламент и по-важно - решил да "прецака" т.е. да гепи на тъста си бизнеса - събиране и обработка на битовите отпадъци (всяка аналогия с БГ е случайна) . Ама тъстът от стара коза яре (потомствен италиански мафиот), не се гепил на пиниза: изтропал го на ФБРто с все записите, дорде са си пили ракията в домашна обстановка! Семейна идилия  :lol:
« Последна редакция: Февруари 14, 2022, 02:56:09 от peniko »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4422 -: Февруари 14, 2022, 03:03:09 »
Тая вещица не мога да я "дишам", може би затова не следя какво цвърчи покай нея.
Приличаме си в това. Ако бях привърженик на вуду магиите щях да вземе една кукла декорирана с нейна снимка и да мушкам с игла, да мушкам... :crying_with_laughter-3302:
Но не съм.
Има и други в САЩ - "Звездоброец" например. Ценим неговите мнения.

PS Много е трудно да се осъди политик в САЩ. Макар че не са херувимчета. ФБР или местни служби не могат току така да подслушват някого. Това не ти е от помощното училище Цветанов. Трябва ордер от съдия. Съдия няма да разпише без сериозни улики. Става параграф 22. Ако е подслушване без ордер, ще падне в съда, дори няма да го броят, защото е незаконно. Незаконно означава, че който го правил ще лежи. NSA може да подслушва всички, но и те имат комисия от конгреса която ги контролира. "Checks & balances" не е само фраза...В комисията има конгресмени от двете партии. Ergo...
Едната ръка мие другата...
« Последна редакция: Февруари 14, 2022, 04:10:33 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4423 -: Февруари 14, 2022, 05:53:16 »
Що се отнася до аквариумите почти всеки голям град по крайбрежията има такъв. Има и в Бостън и в Монтерей, CA. Спорят кой е най-голям. Някой твърдят, че този в Чикаго е първенец. Не съм го видял.

И не само покрай край крайбрежията: в Бъфалоу НЮ имат един един от най-добрите делфинариуми. Лично мнение. Ходил съм доста и понеже се интересувам от "водоживеещите" винаги съм посещавал подобни места. За Чикаго: Тукашният Шед (Shedd) аквариум е една от забележителностите на града и околностите. Кога ми дойдат гости отдалеч това е едно от задъжителните места за посещение, заедно с Милениум Парк, Сиърс Тауер, Тенхническият музей, Мичиган Авеню i pr.,. Бил е някога някога най-големият, сега май не е. Заслужава си времето, ама иска да имаш време и "яки карачки": една "бърза визита" отнема половин ден. Ако включиш шоу с делфини или китове "Белуга" - пиши цял ден. Размерите са потресаващи... а бе представете си Софийският зоопарк, но само като аквариум. Подробност: в по-голямата си част е на 2 нива, а има и на 3. Силно впечтляващи места: вървиш в коридор към 100 м дълъг, а над главата ти и от 2те ти страни стъклени стени и там плуват някакви чудовища - акули над 3 м, мурени, и други силно "зъбести". Та все съм се питал -ако тук се спука някое стъкло, дали ще се издавим или ще ни изядат акулите?   :lol:
« Последна редакция: Февруари 14, 2022, 06:08:36 от peniko »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9468
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4424 -: Февруари 14, 2022, 14:39:42 »
За САЩ на мен ми е по-важно да следя новините за педофила Джефри Епщайн, де го писаха самоубил се, а той кой знае къде е, и дружката му. Моите източници ми го нашепваха няколко пъти между 2018 и 2019 г, че на бял свят ще излязат две изключително мръсни далавери, едната е лекарствената мафия, другата е широко ширещата се педофилия, стигаща до ферми за деца за тая цел.
Нямах идея навремето за какво говори, ама като гледам какво става с фрица и останалите ваксинатори и ми се изправя косата относно втората част на пророчеството.
Принц Андрю наскоро го разжалваха и сега май не е кралска особа.
Ghislaine Maxwell 60, was convicted in late December of sex trafficking and other charges for luring and grooming underage girls for her long time companion, Jeffrey Epstein, to abuse between 1994 and 2004.

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4425 -: Февруари 14, 2022, 15:27:01 »
Та все съм се питал -ако тук се спука някое стъкло, дали ще се издавим или ще ни изядат акулите?   :lol:
И двете, и двете (дедо попе), първо давенето - после изяждането. Що да се морят добичетата :)

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 714
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4426 -: Февруари 14, 2022, 20:18:34 »
Именно для выращивания ГМО применяют сильнейшие гербициды, которые после себя оставляют выжженную землю, на которой не растет ничего, кроме устойчивых к гербицидам ГМО культур.

Сега, че масовата храна в САЩ (и не само) е пълна с какво ли не, е вярно. Ама авторът на това писание малко е пообъркал следствието и причината. Генномодифицираните култури за това са генномодифицирани, за да се съпротивляват на хербицидите (главно), и да се използват по-малко от тях. За не-ГМО култури ще трябват повече хербициди, отколкото за ГМО.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 714
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4427 -: Февруари 14, 2022, 20:34:04 »
Амчи как - те тия тинк-танкове само първоинстанционна истина велят. И защо Ранд - има още поне 100 такива института - Херитидж фоундейшън, Джон Бърч сосайъти, Скул енд боунс и прочее - не ги ли знаеш? Все такива изследвания правят. Даже имаше и специалисти - съветолози т.нар.

Смешались в кучу люди, кони.

Къде са Ранд и Херитидж фоундейшън, къде са Джон Бърч сосайъти (те не са никакъв тинк-танк, а сборище от параноични старчоци, които отдавна нямат никакво влияние) , Скул енд боунс (студентско дружество), и т.н.

А истинските познавачи на Русия в САЩ са много кът. Когато САЩ решиха, че са победили в Студената Война и че светът е вече техен, спряха парите за множеството катедри по руски език, институти за изучаване на Русия, и т.н. Резултатът е, че САЩ си нямат представа какво става в Русия.

Ще ти дам един пример: в момента съветникът по национална сигурност на Байдън е един Джак Съливан (да не се бърка с посланика им в Русия). Този русофоб е взел дейно участие във фалшивата постановка Тръмп - агент на Русия (Рашагейт). И този човек ще съветва Байдън! Във връзка с някои факти от вчера, има вероятност да му облекат раирани дрешки в бъдеще.



Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 714
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4428 -: Февруари 14, 2022, 20:40:58 »
май в щатите назрява сериозен скандал,
ще го нарека „документите дърам“,
става въпрос за разследване срещу хилъри,
за действия по време и след изборите 2016-та,
срещу тръмп! дали бъч и пенико могат да ни светнат повече?!?
говори се за обвинения в държавна измяна или нещо такова!
а може и да е фейк?!? въпреки, че хилъри е способна на подобно!

Дъръм е публикувал документи, че кампанията на Хилари е наела "хакери" (не точно, но със същата цел), да проникнат в сървърите на Тръмп и неговата кампания. Най-лошото е, че това е продължило и след като Тръмп е станал президент! Ако успеят да го докажат, на някои много ще им се стъжни живота. Представяш ли си, да хакнеш сървърите на Белия Дом и на президента?

Съжалявам, в момента имам само връзки на английски. Сигурно и руската преса вече е написала нещо по въпроса.

https://www.zerohedge.com/political/durham-clinton-allies-spied-executive-office-president

https://www.zerohedge.com/political/bigger-watergate-trump-furious-after-durham-spy-scandal-bombshell-demands-prosecutions

Ето още едно мнение за Джейк Съливан (извиням се, че обърках името му -- Джейк, не Джак)

https://twitter.com/HansMahncke/status/1492892945179156481
« Последна редакция: Февруари 14, 2022, 20:48:35 от Звездоброец »

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4429 -: Февруари 14, 2022, 20:47:32 »
Quote (selected)
Смешались в кучу люди, кони.

Къде са Ранд и Херитидж фоундейшън, къде са Джон Бърч сосайъти (те не са никакъв тинк-танк, а сборище от параноични старчоци, които отдавна нямат никакво влияние) , Скул енд боунс (студентско дружество), и т.н.
Викаш пенсионерски клубове са туй па дават наклон на краварската политика по ред въпроси... И ги слушат тез говорещи глави турени за президенти. А членството в Скуул ънд боунс е като златен билет в живота - отваря всички врати към големата пулитика в Краваристан. Не се прави на учуден че не знаеш. До един америчките президони са били членове на такива стюдънт сосайътис с трибуквени наименования на латински или по-скоро сатанински като споменатото...
И кони/коне на руски е лошади... Само като вметка.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 714
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4430 -: Февруари 14, 2022, 20:54:14 »
Джон Бърч сосайъти
Викаш пенсионерски клубове са туй па дават наклон на краварската политика по ред въпроси... И ги слушат тез говорещи глави турени за президенти. А членството в Скуул ънд боунс е като златен билет в живота - отваря всички врати към големата пулитика в Краваристан. Не се прави на учуден че не знаеш. До един америчките президони са били членове на такива стюдънт сосайътис с трибуквени наименования на латински или по-скоро сатаниниски като споменатото...
И кони/коне на руски е лошади... Само като вметка.

Прочети "Бородино" на Лермонтов по въпроса за конете.

Но това не е важно. Исках да кажа, че има сериозни think-tanks, които наистина влияят на политиката на САЩ, но  Джон Бърч сосайъти със сигурност не е сред тях. Те са имали местно влияние 50-те и 60-те, но в момента (ако още съществуват), никой не ги взима на сериозно, камо ли развива политика слушайки техните съвети.

А, и аз съм объркал цитата малко, извинявам се. Сега погледнах, истинският израз е "Смешались в кучу кони, люди,"

« Последна редакция: Февруари 14, 2022, 21:02:57 от Звездоброец »

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #4431 -: Февруари 14, 2022, 20:59:10 »
Quote (selected)
И кони/коне на руски е лошади... Само като вметка.

Владимир Высоцкий - Кони привередливые
https://www.youtube.com/watch?v=vA0aWBGqTR4

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4432 -: Февруари 14, 2022, 20:59:23 »
https://www.politico.com/magazine/story/2017/07/16/the-john-birch-society-is-alive-and-well-in-the-lone-star-state-215377/

Тука един от главните рупори друго вели... Но общо взето не са най-мракобесния клуб за влияние в тая смахната държава - сбирщина от утайки.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4433 -: Февруари 14, 2022, 21:01:52 »
Аз бих добавил

любэ - Кон
https://www.youtube.com/watch?v=GlrFEL0ZTMM
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 714
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4434 -: Февруари 14, 2022, 21:06:40 »
Но общо взето не са най-мракобесния клуб за влияние в тая смахната държава - сбирщина от утайки.

С това съм съгласен.

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4435 -: Февруари 14, 2022, 21:11:02 »
Quote (selected)
The second head of the JBS was Congressman Larry McDonald (D) from Georgia. McDonald's first wife "estimated that, over the years, he had hosted 10,000 people in his living room for Bircher-inspired lectures and documentaries."[90] In 1982, McDonald was appointed as national chairman of the Society.[90] McDonald was killed in 1983 when airliner KAL 007 was shot down by a Soviet interceptor.
Последна вметка относно тая организация и колко не-влиятелна е/била. От тоя случай може поне 2 конспиративни теории да се развият и поне едната ще е верна...

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 714
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4436 -: Февруари 14, 2022, 21:24:04 »
Аз много обичам конспиративните теории. Гледал ли си "Conspiracy Theory" с Мел Гибсон и Патрик Стюарт? Може би единствения филм където последният играе отрицателна роля  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9468
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4437 -: Февруари 14, 2022, 22:28:34 »
А Алекс Джоунс кой клуб снимА?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 714
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4438 -: Февруари 14, 2022, 22:46:26 »
А Алекс Джоунс кой клуб снимА?

Не съм му особен почитател. Ако ти имаш нещо интересно от него, драсни тук.

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #4439 -: Февруари 14, 2022, 23:12:51 »
Quote (selected)
Аз много обичам конспиративните теории. Гледал ли си "Conspiracy Theory" с Мел Гибсон и Патрик Стюарт?
Нямам спомени да съм го гледал но най-вероятно не. Понеже съвременни филми не гледам ами изчаквам да "узреят" и ако след 10-15 години все още се коментират -тогава свалям и гледам.
Кайли има предвид Бохемиян гроув в Калафоня. И аз го бях гледал клипчето как двама проникнаха там и снимаха и церемонията и совата-идол и сатанинските изпълнения но не го намирам. Не беше на Алекс Джоунс - други бяха.