Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 16:54:16

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 538692 пъти)

Accipiter и 17 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5580 -: Февруари 06, 2023, 21:06:15 »
Няколко малки термоядрени бомби по разломите на егейската плоча ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5581 -: Февруари 06, 2023, 21:22:55 »
Няколко малки термоядрени бомби по разломите на егейската плоча ?

По-добре една в парка Йелоустоун!
Вие си ги избрахте!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8593
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #5582 -: Февруари 06, 2023, 21:37:13 »
Най-хубавото нещо в Америка е величествената природа. Така че ще бъде жалко. Дано да не става!
И за американците ми е жал. Много ще патят, докато си направят нормална държава. Стискам палци.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5583 -: Февруари 06, 2023, 21:42:13 »
Така че ще бъде жалко. Дано да не става!
И за американците ми е жал.

И мен ме е жал, но не бива да пропускаме, че народите носят своята отговорност за своите елити и управници! Иначе, трябва да са идиоти, под запрещение.
Вие си ги избрахте!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5584 -: Февруари 06, 2023, 22:06:22 »
Цитат на: Maximus II
Цитат на: Nor1
Няколко малки термоядрени бомби по разломите на егейската плоча ?
По-добре една в парка Йелоустоун!

Изказвам предположение за предизвикването на земетресенията в Сирия и Турция.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8593
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #5585 -: Февруари 06, 2023, 22:38:34 »
Така че ще бъде жалко. Дано да не става!
И за американците ми е жал.
И мен ме е жал, но не бива да пропускаме, че народите носят своята отговорност за своите елити и управници! Иначе, трябва да са идиоти, под запрещение.
Това е вярно, но се отнася и за нашия народ, или по-точно за това, което е останало от него.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5586 -: Февруари 06, 2023, 22:56:31 »
Цитат на: lucho
нашия народ

Нашия какво ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5587 -: Февруари 06, 2023, 23:07:35 »
 :lol:
Вие си ги избрахте!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5588 -: Февруари 07, 2023, 09:05:50 »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8593
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #5589 -: Февруари 07, 2023, 20:09:05 »
Китайският стратостат е бил огромен – с височина 60 метра и полезен това няколко тона
Quote (selected)
Предполагаемият "китайски балон за шпионаж", свален от САЩ в събота, може да е носил експлозиви, за да унищожи себе си и товара си, заяви пред Politico началникът на Северното командване на САЩ генерал Глен ВанХерк. ВанХерк потвърди и по-ранни съобщения, че подобни балони са навлизали незабелязано във въздушното пространство на САЩ и преди.

ВанХерк каза пред репортера на Politico, че балонът е бил висок до 61 метра и е носил полезен товар "над няколко хиляди килограма". Генералът допълни, че балонът може да носи експлозиви, "които да детонират и унищожат балона", ако се наложи.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5590 -: Февруари 07, 2023, 20:14:46 »
Минали са няколко балона, знаят обаче "не сме открили тези заплахи".
Лъжат та се късат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5591 -: Февруари 07, 2023, 20:23:33 »
подобни балони са навлизали незабелязано във въздушното пространство на САЩ и преди
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1464
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5592 -: Февруари 07, 2023, 20:28:44 »
Ми кат`се турси само сред четирикраки и фъркати.
 O:-)

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1464
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5593 -: Февруари 07, 2023, 20:37:17 »
П.С.
Моля за извинение, грешна тема. :t0120:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8593
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #5594 -: Февруари 07, 2023, 21:03:39 »
Навремето американските стратостати дотолкова са досаждали на руснаците, че в КБ на Мясищев са създали специален самолет за свалянето им, "М-17 Стратосфера". Но уви, твърде късно. Дошли 90-те години и след развала на СССР самолетът си останал само с трите произведени дотогава екземпляра:
Quote (selected)
М-17 мог часами на небольшой скорости барражировать в заданном районе и уничтожать аэростаты выстрелами из двухствольной пушки со специальными разрывными снарядами, оставляющими в оболочке огромные дыры.













« Последна редакция: Февруари 07, 2023, 21:24:49 от lucho »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5595 -: Февруари 07, 2023, 21:22:21 »
Искрено се кефя на  изцепките на демократския кмет на NYC.
 Гърчи се да намери подслон на мигранти (каква убава дума се измисли, да скрие "нарушители на границата"). Проблем който неговата партия създаде.
Мигрантите искат да им позволят да се върнат в хотела "да преследват Аmerican dream". * Вижда се от видеото, че са недоволни.
Не са хубави тези неща. :tongue_: Кметът ги тика в някакви шелтъри и към Канада. А венецуелците си искат "мечтата". ;)
'Surprise' in Canada as NYC buses migrants to border
https://www.msn.com/en-us/news/world/surprise-in-canada-as-nyc-buses-migrants-to-border/ar-AA17bsFK?cvid=44d4132487c54279825ae4686ba741d0

* Не знам в NYC да има хотели на цена под $200-300 на нощ, но не съм проверявал напоследък. Безкрайно ще се учудя ако има.
« Последна редакция: Февруари 07, 2023, 21:33:39 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #5596 -: Февруари 07, 2023, 21:35:39 »
Не смотри вверх: большое американское унижение из Китая
https://topwar.ru/210260-na-smotri-vverh-bolshoe-amerikanskoe-unizhenie-iz-kitaja.html

Хубаво е написано.
Чувства се че авторът завижда.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8593
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #5597 -: Февруари 08, 2023, 10:57:42 »
Не смотри вверх: большое американское унижение из Китая
https://topwar.ru/210260-na-smotri-vverh-bolshoe-amerikanskoe-unizhenie-iz-kitaja.html
Оттам:
Цитат на: Евгений Фёдоров
Четыре дня они ничего не могли сделать. Выдумывались поводы, дабы оправдать бессилие. На специальном брифинге представитель Пентагона бригадный генерал Патрик Райдер заявил, что военные намеренно отказываются сбивать шарик. По его словам, обломки изделия могут натворить немало бед на земле.

Чудесная логика, и если она действительно работает, то над территорией Америки вообще ничего сбивать нельзя. Мало ли куда может упасть, к примеру, стратегический Ту-160? А если он еще и с ракетами будет, так вообще ему «зеленый коридор» через все штаты.

При этом на маршруте движения аэростата были огромные пространства с небольшой плотностью населения, а порой и совсем пустынные. Упасть сбитый разведчик мог совершенно без последствий.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5598 -: Февруари 08, 2023, 12:53:39 »
Пътят на пъпчивия хегемон-​4.  Къде отидоха неговите знания и умения?

Показателен анализ в няколко статии, за "мощта" на САЩ във високите технологии, много неща са загубени окончателно, ще трябват десетилетия, за тяхното възстановяване. Тази касае конкретно нас, за прословутите нови атомни реактори на Уестингхаус, които никой никъде не е виждал. Пътят ни със Запада, ще е само надолу и назад.
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5599 -: Февруари 08, 2023, 16:51:24 »
Quote (selected)
Носителят на „Пулицър“ Сиймур Хърш: Американски водолази поставиха взривното устройство под "Северен поток", а норвежците го задействаха
https://glasove.com/novini/nositelyat-na-pulitsar-siymur-harsh-amerikanski-vodolazi-postaviha-vzrivnoto-ustroystvo-pod-severen-potok-a-norvezhtsite-go-zadeystvaha
Забавно е как възпитавани в желание да блестят могат да пазят тайна.
Ми не могат, да чакаме кой ще напише книга пръв да обере кинтите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8593
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #5600 -: Февруари 08, 2023, 17:08:38 »
Добре е направил, че не е опазил тайната. Сега може да емигрира в Русия като Сноудън.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1464
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5601 -: Февруари 08, 2023, 17:51:55 »
Мислех че Сеймур Хeрш/ Seymour Hersh е в " по-добрия свят ". Той има една много скандална книга за наи големият ев.ч на Америка - JFK. Казва се " 'The Dark Side of Camelot ".
Има и една не толкова клюкарска за  " преврата " и убийството му. Писана е по нови данни ( разсекретени ) преди няколко години и е много интересна.
Mathias Bröckers – " JFK - Staatsstreich in Amerika " За съжаление има я само на немски.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5602 -: Февруари 08, 2023, 18:11:43 »
По-подробно от Сеймур Хърш - тук

Както винаги, престъпниците са които имат полза - САЩ и Норвегия печелят от продажба на газ, като елиминират конкурента Русия, освен това, диверсията им повиши цените до небето.
Вие си ги избрахте!

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #5603 -: Февруари 08, 2023, 18:41:21 »
Не смотри вверх: большое американское унижение из Китая
https://topwar.ru/210260-na-smotri-vverh-bolshoe-amerikanskoe-unizhenie-iz-kitaja.html
Оттам:
Цитат на: Евгений Фёдоров
Четыре дня они ничего не могли сделать. Выдумывались поводы, дабы оправдать бессилие. На специальном брифинге представитель Пентагона бригадный генерал Патрик Райдер заявил, что военные намеренно отказываются сбивать шарик. По его словам, обломки изделия могут натворить немало бед на земле.

Чудесная логика, и если она действительно работает, то над территорией Америки вообще ничего сбивать нельзя. Мало ли куда может упасть, к примеру, стратегический Ту-160? А если он еще и с ракетами будет, так вообще ему «зеленый коридор» через все штаты.

При этом на маршруте движения аэростата были огромные пространства с небольшой плотностью населения, а порой и совсем пустынные. Упасть сбитый разведчик мог совершенно без последствий.

Китай и США говорят, что с МиГ-25 попрощались рановато
https://topwar.ru/210398-kitaj-i-ssha-govorjat-chto-s-mig-25-poproschalis-ranovato.html

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5604 -: Февруари 08, 2023, 19:05:22 »
Балона си беше класическа гавра с икономиката на балоните.
Китайците обаче са хитри, оставиха ги накрая да запазят лице, иначе можеха да прецопат и евроатлантизма, да погледнат в британско.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2956
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5605 -: Февруари 08, 2023, 19:25:57 »
Сиймура за реклама на водолазите и пералнята срещу тях ли е взет?
Много му постна червената херинга нещо.
Какви танци учат в школата все пак?
*********   ✹    *********

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8593
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #5606 -: Февруари 08, 2023, 20:08:05 »
Китай и США говорят, что с МиГ-25 попрощались рановато
https://topwar.ru/210398-kitaj-i-ssha-govorjat-chto-s-mig-25-poproschalis-ranovato.html
Там пишат за шестстволното авиационно оръдие "ГШ-6-23", което стреля със 150 изстрела в секунда (25 изстрела на цев в секунда). Ето как стреля то през нощта с трасиращи снаряди. Гледката и звукът са впечатляващи, но имайте предвид, че се допуска само до 2 секунди непрекъсната стрелба, а тук имаме такава поне 22 секунди, така че след нея оръдието трябва да се подложи на основен ремонт или да се бракува:

https://www.youtube.com/watch?v=ERDRO7kIIlQ

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5607 -: Февруари 08, 2023, 21:21:56 »
При наличните факти и на най-новата световна история, да мислиш че Путин си е взривил сам северните потоци, си е признак на дефицит на здрав разум.

Вие си ги избрахте!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5608 -: Февруари 08, 2023, 21:31:06 »
Не, признак е на обикновено лицемерие и наглост.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5609 -: Февруари 08, 2023, 21:50:48 »
Не, признак е на обикновено лицемерие и наглост.

Да де, имам предвид, че лицемерите знаят за мърсотията и подлостта на лъжата, но говорят друго, от което имат някаква реална или въображаема полза. Повече са идиотите с въображаема полза. Като "градските десни", не съзнаващи че са роби или прекариат.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1464
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5610 -: Февруари 09, 2023, 10:32:57 »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8593
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #5611 -: Февруари 09, 2023, 10:39:32 »
Статията на Сеймур Херш, в която подробно разкрива как САЩ са взривили Северните потоци:

https://seymourhersh.substack.com/p/how-america-took-out-the-nord-stream

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5612 -: Февруари 09, 2023, 18:29:19 »
Не си правя илюзии, Сиймур Хърш не така само от чиста съвест публикува тайната завера на Байдън за саботажа на северните потоци, Който трябва му е дал секретните сведения и може да са същите, които огласиха за намерените секретни документи в имотите на Байдън, очевидно се стреля по американския президент, искат да го свалят, може би някоя фракция на самите демократи.
Вие си ги избрахте!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8593
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #5613 -: Февруари 09, 2023, 18:34:13 »
Ако го свалят, вицепрезидентката Харис би станала президентка, което, мисля, би било още по-зле. Така че нека го излагат, но да не го свалят.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5614 -: Февруари 09, 2023, 18:52:13 »
Не си правя илюзии, Сиймур Хърш не така само от чиста съвест публикува тайната завера на Байдън за саботажа на северните потоци, Който трябва му е дал секретните сведения и може да са същите, които огласиха за намерените секретни документи в имотите на Байдън, очевидно се стреля по американския президент, искат да го свалят, може би някоя фракция на самите демократи.
Едното /свалянето на сенилния/, не изключва другото - че източника е дал полуистини /поне/.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #5615 -: Февруари 09, 2023, 18:52:36 »
Не си правя илюзии, Сиймур Хърш не така само от чиста съвест публикува тайната завера на Байдън за саботажа на северните потоци, Който трябва му е дал секретните сведения и може да са същите, които огласиха за намерените секретни документи в имотите на Байдън, очевидно се стреля по американския президент, искат да го свалят, може би някоя фракция на самите демократи.

Вечером в день выхода последних разоблачений Херша я детально проштудировал ведущие западные СМИ. The New York Times — ничего. The Guardian — тоже ничего. The Washington Post — по нулям. Даже ведущий западный поисковик выдал всего четыре (именно четыре, а не сорок четыре!) новостные ссылки. Журналистское расследование Сеймура Херша стало большой новостью только в России.
https://www.mk.ru/politics/2023/02/09/proyasnilis-posledstviya-razoblacheniy-o-vzryvakh-na-severnykh-potokakh.html?from=main_omk

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2956
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5616 -: Февруари 09, 2023, 18:52:46 »
Quote (selected)
Според източника, пряко запознат с процеса, на участниците е станало ясно, че Съливан е възнамерявал групата да изготви план за унищожаването на двата газопровода "Северен поток" и че по този начин е изпълнявал желанието на президента....

Русия многократно беше посочвана като вероятен виновник, като тази версия беше подхранвана от добре пресметнати изтичания на информация от Белия дом, но без да се посочи ясен мотив за подобен акт на авто-саботаж, освен простото отмъщение
https://glasove.com/na-fokus/kak-amerika-izvadi-ot-stroya-severen-potok-tsyaloto-razsledvane-na-siymur-harsh

Този кичозен акварел на смелия журналист Хирш и анонимния му източник по-скоро повдига въпроса защо сега смятат уж да хвърлят Байдън и Джейк Съливан на вълците, да. Дали главната поанта "президентът има топки" не идва да покрие лаптопа на Хънтър? И защо Лиз Тръска, въобще незасегната в иначе детайлната картинка, ще седне да уведомява Блинкен за нещо, което американците на своя глава са решили и изпълнили? Къде е руската реакция на "сензационното разкритие" и смятат ли да налапат плувката?

Една голяма, тлъста, сочна лъжа чудесно се увива с малка, сладка, розовка такава.
Евреите знаят таз работа, цял стар завет са изписали по въпроса.

ПП Ей, бързи сте, значи, аз докат го напишем  :i_laughing:
*********   ✹    *********

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5617 -: Февруари 09, 2023, 19:02:48 »
Разбира се допускам, че информацията може да е частично вярна, все пак това е умишлен теч, но е характерно за западния свят и се прави често, при боричканията на отделни политически групировки.
Вие си ги избрахте!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5618 -: Февруари 09, 2023, 19:08:30 »
а аз не очаквам директен отговор от руска страна, по-скоро ще е нещо асиметрично — например изчезнал газовоз с шистов газ в бермудския триъгълник :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5619 -: Февруари 09, 2023, 19:36:20 »
а аз не очаквам директен отговор от руска страна,

Отмъщението е блюдо, което се сервира студено. Ще чуем някой ден за нещо станало и няма да ни хрумне в първия момент, че това е Отмъщението.

Със сигурност, ще бъде отмъстено.
Вие си ги избрахте!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5620 -: Февруари 09, 2023, 19:43:48 »
Quote (selected)
ПП Ей, бързи сте, значи, аз докат го напишем  :i_laughing:
Начи, не това е важното, колко сме или са бързи тукънкъ.
Аз се накефих на анализа на персите, за това кой и що им гърмя по военните заводи наскоро!
Писахме го, няа се повтарям, ама се възхитих от анализа!
Сравнявайки техният и на нашите "правилни" аналлизатори - тва са не два различни свята, а две различни вселени!
Щот не знам нещо по гоуемо!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5621 -: Февруари 09, 2023, 22:27:49 »
Zero students proficient in math in 23 Baltimore schools, test results reveal
Резултатите от тестовете показват, че нула ученици, владеещи математика в 23 училища в Балтимор

Бъч, това какво говори за близкото бъдеще на САЩ?! Високи технологии ли?

Само недоумявам, това го направиха целенасочено либералите демократи, през последните 30-40 години, защо?
Вие си ги избрахте!

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5622 -: Февруари 10, 2023, 05:07:16 »
Бъч, това какво говори за близкото бъдеще на САЩ?! Високи технологии ли?

Аз по-бих се тревожил за българските ученици, че не можеш да си представиш колко е тъжно положението. Всяка година като съм в България се срещам с учители, ръководители на кръжоци и колеги от СУ и БАН. Американците винаги ще намерят имигранти с необходимите умения, ами ние какво ще правим?

В САЩ има МНОГО много добри средни училища, има и много лоши, разбира се. Специално тези в Балтимор (80% негърски град) не ме учудват. Както винаги, го духат бедните ученици -- богатите родители винаги ще намерят или частно училище, или могат да си позволят да купят къща в район с хубави училища (между последните две има силна положителна обратна връзка).

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5623 -: Февруари 10, 2023, 08:48:31 »
Американците винаги ще намерят имигранти с необходимите умения, ами ние какво ще правим?

Както се казва напоследък: "Това е нашият цивилизационен избор"! Ние сме го избрали, повече от 30 години за това гласуваме, е, не сме прочели дребния шрифт най-долу, в договора ни с дявола, ама сме го подписали, и на всички избори го преподписваме. Не е ли така? Всичко върви в "пакетна услуга", и меда и жилото на Запада.

Забравили сме Бога!
Вие си ги избрахте!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5624 -: Февруари 10, 2023, 09:48:57 »
Quote (selected)
или могат да си позволят да купят къща в район с хубави училища (между последните две има силна положителна обратна връзка).
Прав си амааа...няма ли едно съмненийце тук, че това бе правило до към 2005-6 г.
Най много. От тогава средната класа там започна да се свива като БСП тук и не знам кой по напред ще изчезне, ако изобщо е писано това да стане.
Признавам си, бях от силно впечатлените от краварите до към 2003-4 г. след това ме загризаха ени съмнения към 2008, към 2015 вече бях скептик, а от 2020..но млъкни сърце!
При това в целият този период посещавах тази страна /сама по себе си прекрасна/ и виждах деградацията, като отначало не вярвах на очите си. Най хубавото нещо - средната класа, широката средна класа на работоспособните и проспериращи хора, къде се запъти?
Ето, вие сте там постоянно няколко юзъра от този форум - дайте една тема, дайте вашите мнения, може пък аз да съм просто черноглед, може други, дето гледат отстрани - също.
Интересно ще е, специално за това изчезващо достижение - средната класа. Нека си остане темата САЩ да наблюдаваме с интерес сенилни /и други/изпълнения.
Какво ще кажете?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2956
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5625 -: Февруари 10, 2023, 17:56:27 »
https://glasove.com/novini/kitay-sasht-da-badat-podvedeni-pod-otgovornost-ako-sa-vzrivili-severen-potok

Айде, първите вълци погнаха дядката и Съливан.
Скоро и домашните ще се включат значи. Ццц, каква беля зарад единия лаптоп.


https://glasove.com/intervyuta/hantar-baydan-nay-nakraya-prizna-che-skandalniyat-laptop-e-negov
« Последна редакция: Февруари 10, 2023, 18:03:36 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5626 -: Февруари 10, 2023, 19:06:58 »
Интересно ще е, специално за това изчезващо достижение - средната класа

- Ами това бе изнесено преди доста време като агенда за бъдещето, най-малкото. Целта е ликвидация на независими среднозаможни граждани с мислене, инициатива и най-вече, заради противопоставяне към задачите пред идиотите, резултат на възходящата селекция на управленчески идиоти в т.нар. "Запад".

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5627 -: Февруари 10, 2023, 19:24:13 »
Quote (selected)
Американските власти трябва да бъдат подведени под отговорност, ако експлозиите по газопроводите "Северен поток" и "Северен поток 2" са дело на САЩ. Това заяви говорителката на китайското външно министерство Мао Нинг в петък.
https://glasove.com/novini/kitay-sasht-da-badat-podvedeni-pod-otgovornost-ako-sa-vzrivili-severen-potok
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5628 -: Февруари 11, 2023, 18:11:33 »
Сега ще тресне Йелоустоун, там нали шифтов газ копат, откак копат, земетресенията зачестили. Току виж некоя пеперуда кихнала некъде...
Там, у Йелоустоуно освен, че е "дъхоспиращо" си е и ... бая страшничко: навсякъде пушеци, фонтани, бълбуци, звуци като от свирка на локомотив и пр. на фона на лунен пейзаж. Навеждаш се над някакъв дувар, а на 20на м надолу ври синьо-жълта смес. През няколко минути нещо избучава и нагоре излита фонтан от течност и пара. Носи се миризма на развалени яйца. Бая високо хвърля, докъм 30-40 м. След 10на мин действието се повтаря, но по-настрани. Викам си  - да не би тук да рекламират пъклото?  ;)
А, и разни огромни добичета се мотаят по пътя и спират движението като КАТаджии. Това на снимката си завря муцуната в прозореца, явно много да държеше да види какво карам в колата. Бая ме стресна - ако се ядоса ще отнесе колата като бръмбар сламка.


Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5629 -: Февруари 11, 2023, 18:50:32 »
Искрено се кефя на  изцепките на демократския кмет на NYC.
 Гърчи се да намери подслон на мигранти (каква убава дума се измисли, да скрие "нарушители на границата"). Проблем който неговата партия създаде.
Мигрантите искат да им позволят да се върнат в хотела "да преследват Аmerican dream". * Вижда се от видеото, че са недоволни.
Не са хубави тези неща. :tongue_: Кметът ги тика в някакви шелтъри и към Канада. А венецуелците си искат "мечтата". ;)
'Surprise' in Canada as NYC buses migrants to border
https://www.msn.com/en-us/news/world/surprise-in-canada-as-nyc-buses-migrants-to-border/ar-AA17bsFK?cvid=44d4132487c54279825ae4686ba741d0

* Не знам в NYC да има хотели на цена под $200-300 на нощ, но не съм проверявал напоследък. Безкрайно ще се учудя ако има.
В МЕКСИфорнията, вече изплащат репарации на наследниците на насилствено "преселените". Чака се да стане скоро и в няколко други щата, Роуд Айланд май е начело. Тук, на 20 км от мен, в градчето Еванстон градската управа е гласувала същото. Майтапът е, че това е баровско място (там се намира известния Northwestern University) и там практически няма "правоимащи" наследници. Ама ще дойдат, те са като хлебарките: има ли непокрита храна - готово. Като по-бавно схващащ си задавам въпроса "А кой ще работи и ще изкарва парите"? То и аз съм в групата на "Американската мечта", ама не съм получил и $1 "стипендия", не са ме возили в автобус и не съм спал в хотел на държавни разноски ....а данъци плащам като поп.
Не помня дали тук споделих или беше на друго място (извинение, ако се повтарям), но май не е далеч времето, кога "бледоликите" ще ни пратят в резервати ... или за да е по "бизнес ориентирано" - в памуковите и тръстиковите плантации.

За хотелите в NYC имам споммени от 2001-2003: за една стаичка 4 х 3, където ТВто беше закачено на стената, че инак не можеш стигна да леглото беше $330. Запомнил съм, защото това беше най-скъпият хотел в който бях отсядал. Хубавото беше ... че бях в комадировка  :lol:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5630 -: Февруари 11, 2023, 19:27:07 »
Quote (selected)
кога "бледоликите" ще ни пратят в резервати ... или за да е по "бизнес ориентирано" - в памуковите и тръстиковите плантации.
Не бе човек, засега не се очертава пращане в резервати, но е кофти да се гътне човек с дертюве за най малките от поколението.
Абеее...не знам!
За всеки случай се снабдявайте със стрели и лъкове, пък квот стане!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5631 -: Февруари 12, 2023, 10:03:40 »
Quote (selected)
Трюдо съобщи, че е свален неидентифициран обект, докато прелитал над Канада
https://glasove.com/novini/tryudo-saobshti-che-e-svalen-neidentifitsiran-obekt-dokato-prelital-nad-kanada
Пиша тука че такава държава Канада няма, географско понятие останало от време оно, резерват някакъв.
Даже свалянето на  НЛО е извършено от самолет на САЩ.
Пу, пу да не е НЛО че ядрената заплаха от към РФ ще ни се види детска игра. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2198
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5632 -: Февруари 12, 2023, 10:11:23 »
Пу, пу да не е НЛО че ядрената заплаха от към РФ ще ни се види детска игра
Цилиндърчето, ако изобщо е било, мирно си е летяло, оправяло си е примуса и никому зло не е причинило. Те са го преследвали с цяла ескадрила и са го ударили с ракета, за да не остане и папер от него. Което е много удобно 1. За отвличане на вниманието на лумпениата от либерасткия батак, 2. За бъдещо пропагандно виене срещу Русия и Китай.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5633 -: Февруари 12, 2023, 11:12:52 »
Пу, пу да не е НЛО че ядрената заплаха от към РФ ще ни се види детска игра.
Когато положението колосално се разсмърди, има нужда от междугалктически маньоври за отвличане на вниманието.

Бърза хонология на НЛО-тата за последните дни:
https://youtu.be/TjzptohoaKI

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5634 -: Февруари 12, 2023, 11:57:43 »
Quote (selected)
2. За бъдещо пропагандно виене срещу Русия и Китай.
А, това най много ми харесва - значи, всичко е наред.
Като липсва - значи нещо не вървят добре нещата.
А когато квича се възвиси до кресчендо - сипвам си и изпадам в нирвана.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5635 -: Февруари 12, 2023, 18:46:15 »
Quote (selected)
Байдън настоява за консенсус в Израел относно плановете за съдебна реформа
https://manager.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0-0/baidan-nastoava-za-konsensus-v-izrael-otnosno-planovete-za-sadebna-reforma
Тия подкараха наред да реформират съдебните системи.
Не само нашата, ама тук може да си строшат зъбките или да рекушира като импийчмънт в САЩ.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5636 -: Февруари 13, 2023, 18:57:23 »
Дааа, Вован и Лексус са голяма работа.
Бивш шеф на Пентагона: Украинците вършат мръсната работа на САЩ срещу Русия
https://glasove.com/novini/bivsh-shef-na-pentagona-ukraintsite-varshat-mrasnata-rabota-na-sasht-sreshtu-rusiya

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5637 -: Февруари 13, 2023, 19:47:22 »
Дааа, Вован и Лексус са голяма работа.
Бивш шеф на Пентагона: Украинците вършат мръсната работа на САЩ срещу Русия
https://glasove.com/novini/bivsh-shef-na-pentagona-ukraintsite-varshat-mrasnata-rabota-na-sasht-sreshtu-rusiya

И западняците вски път им се ловят! :lol:
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5638 -: Февруари 13, 2023, 22:53:24 »
Американска телевизия вмъкна кадър с украинския президент Володимир Зеленски вместо история за домашен любимец.

Водещата на предаването обявява "нетърпеливо куче, което лае по стопанина си". В този момент на екрана очевидно трябваше да се появи видеоклип с кучето. Вместо него режисьорите показаха Зеленски, който казва "Много ви благодаря!" на английски език.
glasove.com
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #5639 -: Февруари 13, 2023, 23:04:56 »
Най-големият в САЩ пенсионен фонд Black Rock, получава изключителни права на следвоенното възстановяване на Украйна, по нареждане на Зеленски.

Останалите "партньори" - с пръст в ... устата.

Ален Жюйе
Вие си ги избрахте!