Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 16, 2024, 11:09:56

Автор Тема: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки  (Прочетена 95174 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #300 -: Юли 23, 2019, 15:11:39 »
Имахме един минпред, дето стана такъв без ден да е работил.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4333
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #301 -: Юли 23, 2019, 15:20:21 »
Не сме имали такъв.
Имахме министър на търговията. Праматарски.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #302 -: Юли 23, 2019, 15:38:38 »
Не сме имали такъв.
Съслишев какво е работил ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #303 -: Юли 23, 2019, 15:49:58 »
Quote (selected)
Съслишев какво е работил ?

Експерт, ръководен служител, а после и ръководител на авторитетна политическа партия със столетна история. Парламентарно представена. Народен представител. Законодател, в този смисъл. Лидер на парламентарната опозиция. Справка - Уикито, за незапознатите.

Quote (selected)
През 1989 г. завършва с отличие Историческия факултет на Московския държавен университет. През 1994 г. в същия университет защитава дисертация за научна степен кандидат на науките на тема „Система на служебното повишение на висшите граждански чинове в Русия и нейната еволюция във втората половина на XIX век“. През 1998 г. специализира политически науки в Московската школа за политически изследвания, а в периода 1999 – 2000 г. – по международни отношения в Лондонското училище по икономика и политически науки, където защитава научно изследване на тема „Съвременната външна политика на Русия“.

През 1994 – 1995 г. работи като журналист на свободна практика.

През 1995 г. е назначен за главен експерт в отдел „Външна политика и международна дейност“ на Висшия съвет (ВС) на Българската социалистическа партия. От 1996 до 2001 г. е завеждащ отдела.

През май 2000 г. е избран за член на ВС на БСП, през юни 2001 г. – за народен представител от 19-ти Русенски многомандатен избирателен район (МИР), а през декември 2001 г. – за председател на ВС на БСП и на парламентарната група (ПГ) на „Коалиция за България“ (КБ). Избран е за депутат от 2-ри Бургаски МИР през юни 2005 г. Председател на ПГ на КБ в 40-то НС до избирането му за премиер.
Председател на ПГ на КБ в 41-то и 42-то НС.


 8)


Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4333
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #304 -: Юли 23, 2019, 15:52:16 »
А преди това - аспирант. Законен трудов стаж, отрезен в трудовата книжка. Аз имам три години. Той, понеже е в чужбина 3.5 или 4.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #305 -: Юли 23, 2019, 16:58:43 »
Цитат на: Firmin
Quote (selected)
Съслишев какво е работил ?
Експерт, ръководен служител, а после и ръководител на партия. Депутат.
Т.е. началник по произход и апаратчик по призвание. Синьокръвен бюрократ без нац. принадлежност, верен не на народа, а на своята (фарисейска) каста  :icon_idea:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #306 -: Юли 23, 2019, 17:01:35 »
... и още варненски драми ...

http://www.bgsniper.com/sniper/12520-1

А въпросът си остава един - годна ли е БСП, в това си организационно и политическо състояние, да печели изборни битки. Защото отговорът на този въпрос съдържа възможността за промяна на статуквото.

То, обаче, статуквото, както изглежда, удовлетворява мнозина.


Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #307 -: Юли 23, 2019, 17:09:42 »
Това статукво го докараха Първанов и Станишев. И се искат много усилия, време, воля и вяра да се завърти тежкото колело наобратно.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #308 -: Юли 23, 2019, 17:13:05 »
Quote (selected)
Т.е. началник по произход и апаратчик по призвание. Синьокръвен бюрократ без нац. принадлежност, верен не на народа, а на своята (фарисейска) каста  :icon_idea:

Не знам. Може би. Но аз пък винаги съм изпитвал подозрение към тези, дето по липса на друго, ми тикат под носа националната си принадлежност. Националистът живее, гордеейки се с нацията си. А патриотът  живее така, че нацията му да се гордее с него. В това е и разликата. Истинският патриотизъм, както моята жена учи децата в училище, не е да се загръщаш със знамето по футболни мачове и агитки, а да живееш, да се учиш и да работиш така, че да си полезен на хората, с които споделяш едно Отечество.

Това, в техния случай, означава и да си поприкриваш временните татуировки на Левски и Ботев, когато получаваш двойки за неграмотност по български език или математика. Това вече не тя, аз го казвам. Така мисля.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4333
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #309 -: Юли 23, 2019, 17:19:32 »
Това статукво го докараха Първанов и Станишев. И се искат много усилия, време, воля и вяра да се завърти тежкото колело наобратно.
Статукво не е каруца с гюбре, че някой да ти го докара.  Мързелът , пасивността и примирението, заложени дълбоко в манталитета ни са благодатна почва за прихващането му.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #310 -: Юли 23, 2019, 17:23:33 »
"Статукво" означава точно нищо. Освен, че е име на британска рок група, де.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #311 -: Юли 23, 2019, 17:29:12 »
Истинският патриотизъм, както моята жена учи децата в училище, не е да се загръщаш със знамето по футболни мачове и агитки, а да живееш, да се учиш и да работиш така, че да си полезен на хората, с които споделяш едно Отечество.
Това, в техния случай, означава и да си поприкриваш временните татуировки на Левски и Ботев, когато получаваш двойки за неграмотност по български език или математика. Това вече не тя, аз го казвам. Така мисля.
Е, за тези неща сме на едно мнение с жена ти и с теб.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #312 -: Юли 23, 2019, 17:32:22 »
А въпросът си остава един - годна ли е БСП, в това си организационно и политическо състояние, да печели изборни битки. Защото отговорът на този въпрос съдържа възможността за промяна на статуквото.
а, те щото бсп във варна, с петте си общинари от 51, или иначе казано с по-малко от 10%, са се скъсали да печелят, та дай да оплакваме разбутването на гьолчето там.

Quote (selected)
То, обаче, статуквото, както изглежда, удовлетворява мнозина.
ъхъ, и ти беше от удовлетворените.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #313 -: Юли 23, 2019, 17:32:33 »
Цитат на: wreckage
"Статукво" означава точно нищо. Освен, че е име на британска рок група, де.
Oзначава, означава. Питай сина си какво означава statu quo ante bellum.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #314 -: Юли 23, 2019, 17:37:06 »
тва е се ено ено да ми обясняваш "свинче" през "морско свинче".
И ква война сме имали напоследък?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #315 -: Юли 23, 2019, 17:38:47 »
"Статукво" означава точно нищо. Освен, че е име на британска рок група, де.

Туй, де рече, е твърде ... дзен. Ама лошо няма.

Ако го нарека pattern или пък attractor или пък attractor pattern това ще ти реши ли проблема с именуването?

Но пък и що му е на statu quo като име?

Quote (selected)
Etymology
From Latin status (“state”) (sometimes used in the ablative statu) + quō (“in which”), the ablative of quī (“which”). From the Latin in statu quō ante bellum erat (“the way it was before the war”).

Тази етимология неподходяща ли ти се струва?  8)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #316 -: Юли 23, 2019, 17:52:06 »
Така де, ама за да кадруваш се иска владеене на технологии. Както се видя, Нинова не го може.

П.С. А и както се вижда, съвсем се е пософиянчила. Ако си роден в с. Крушовица, Врачанско, / или където и да е другаде, извън околовръстното/  би трябвало завинаги да си запаметил, че има ние, местните и те, софянците. И че те са наши врагове по определение. И ние няма да им дадем да развяват коня си точно на нашия харман.
На това някои му викат демокрация.


Детински наивно! Явно никога не си членувал в партия. И тука не ства въпрос за "технологии", а за нещо съвсем различно.
И либералните меншевики на това са му викали "либерална демокрация"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #317 -: Юли 23, 2019, 17:53:23 »
Quote (selected)
Ако го нарека pattern или пък attractor или пък attractor pattern това ще ти реши ли проблема с именуването?
Няам нищо напреки статуквата, моделите и т.н. Възражението ми е срещу подмяната на означаващото(кво конкретно е тва статукво) със знака(думата "статукво"). Се ено фсички сме съгласни с параметрите и атрибутите на конкретното статукво и го громим од позцията на информирани лица. И даже не толкова го громим, колкото произнасяме статукво се ено е неква попръжня. Тва е перформативен акт, а не анализ на пустото статукво.

Статуква далгоспот. Аз примерно съм изцяло за статуквото ф климатичен и екологичен план. Даже нещо повече, напрао съм ретророграден.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #318 -: Юли 23, 2019, 18:36:20 »
Няма подмяна. Има създаване на дума с общоприет смисъл, следващ логиката на оригиналната формална употреба.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #319 -: Юли 23, 2019, 18:42:02 »
Защо ли не съм изненадан, че не разбираш написаното.
Башка, че няма що тепърва да създаваш дума, означаваща статукво, щото такава вече има.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #320 -: Юли 23, 2019, 18:48:00 »
Няма. Има две думи. И от израз, в който се употребяват те, се създава новият смисъл. Защото, както и ти се сети, не става въпрос буквално за война.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #321 -: Юли 23, 2019, 19:00:22 »
Не можеш дори да започнеш да си претставяш колко усилия ми струва да се придържам към достъпната ти интелектуално плоскост. Напрао съм като некъф Астън Мартин, принуден да пъпли по зле павиран участък в центъра на неголемо населено място. Както и да е...

Слет като си фкарал обстоятелственото пояснение ante bellum, ти вече си задал параметрите на ено конкретно статукво. Тва е неква миша стъпка одвът перформативното, но фсе пак е стъпка. Затва и питам ква война визираш, щото примерът очевидно не се однася до Статуквото, както вашего брата мислено адресира периода, ф който живее и който му причинява големи количества екзистенциални кахъри.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #322 -: Юли 23, 2019, 19:24:56 »
Не можеш дори да започнеш да си претставяш колко усилия ми струва да се придържам към достъпната ти интелектуално плоскост.
Слет като си фкарал обстоятелственото пояснение ante bellum, ти вече си задал параметрите на ено конкретно статукво. Тва е неква миша стъпка одвът перформативното, но фсе пак е стъпка. Затва и питам ква война визираш, щото примерът очевидно не се однася до Статуквото, както вашего брата мислено адресира периода, ф който живее и който му причинява големи количества екзистенциални кахъри.
Каквото и усилия да полагаш, не можеш да се изкачиш до моето ниво.
Обстоятелственото пояснение ante bellum не съм го фкарал аз. Фкарали са го едни други хора. Тяхната плоскост също ти е недостъпна. Остани си на плоскостта на футбалерите и не се мъчи да критикуваш неща над футболните обувки.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #323 -: Юли 23, 2019, 19:56:18 »
Защо ли не съм изненадан, че не разбираш написаното.
Башка, че няма що тепърва да създаваш дума, означаваща статукво, щото такава вече има.

Няма. Има две думи. И от израз, в който се употребяват те, се създава новият смисъл. Защото, както и ти се сети, не става въпрос буквално за война.

ANTE BELLUM. От лингвистична гледна точка, Норчо е праф! :way_to_go-1308:

Но аз сега отивам да гледам един серЬал, а кат се върна, ше видя дали пък аз не съм се изместила извън контекста ...  8)

Проверих. Сичко е на шест: in statu quō ante bellum erat – “the way it was before the war
« Последна редакция: Юли 24, 2019, 09:46:53 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #324 -: Юли 23, 2019, 20:06:17 »
И аз да се изкашлям тук с молба да не си мерите нивата като река Дунав в три следобед. Карайте тематично, ако обичате.  :t0328:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #325 -: Юли 23, 2019, 20:43:40 »
Ама тя тая тема не е ли точно за нивото на река Дунав, или аз пак пак нещо изпуснал в калабалъка? :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4333
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #326 -: Юли 23, 2019, 20:44:45 »
Детински наивно! Явно никога не си членувал в партия.
"Членувал съм. Не искам да влизам в излишни спорове с теб, но е факт, че Нинова отиде във Варна с бутонките напред. Дадоха и да разбере, че така на става. Надявам си, че е разбрала.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #327 -: Юли 23, 2019, 21:32:03 »
Хайде по темата, или около нея:
Един от големите критици на Фандъкова - "Спаси София", ще участва в изборите
Гражданското сдружение "Спаси София" издигна един от създателите си - Борис Бонев (на снимката), за кандидат за кмет на столицата.
дрън-дрън-дрън, цялото тук: https://www.segabg.com/hot/edin-golemite-kritici-na-fandukova-spasi-sofiya-shte-uchastva-izborite

Та, викам да вземе Корнела да го прегледа младежа и ако става на работа да го отпочва. :smokin:
Тъй де. Аман вече Мая това, Мая онова.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11128
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #328 -: Юли 23, 2019, 21:48:55 »
Quote (selected)
Та, викам да вземе Корнела да го прегледа младежа и ако става на работа да го отпочва. :smokin:
Тъй де. Аман вече Мая това, Мая онова.
Бе разбирам те донекъде!
Малко си е дрътичка Мая, мъ чак пък младежи да предпочиташ...бе мноо станахте скритите лимонки бе!
 :smokin:
« Последна редакция: Юли 23, 2019, 22:07:27 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #329 -: Юли 23, 2019, 22:06:29 »
Хайде по темата, или около нея:
Един от големите критици на Фандъкова - "Спаси София", ще участва в изборите
Гражданското сдружение "Спаси София" издигна един от създателите си - Борис Бонев (на снимката), за кандидат за кмет на столицата.
дрън-дрън-дрън, цялото тук: https://www.segabg.com/hot/edin-golemite-kritici-na-fandukova-spasi-sofiya-shte-uchastva-izborite

Та, викам да вземе Корнела да го прегледа младежа и ако става на работа да го отпочва. :smokin:
Тъй де. Аман вече Мая това, Мая онова.
С голямо извинение за препратката, ама Джиджи ще трябва да се произнесе, не Хорнелия.
https://pik.bg/%D0%B3%D0%B5%D0%B9-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%BE-%D1%81-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D0%B5%D0%B2-%D0%B8-%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BD-%D0%BF%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D0%B1%D1%83%D1%82%D0%B0-%D1%84%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%8A%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%E2%80%9E%D1%81%D0%BC%D1%83%D1%87%D0%B8-%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F%E2%80%9D-news801117.html

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #330 -: Юли 23, 2019, 22:22:23 »
ахахах, гейове срещу учительница, мноо труден избор (за норчо)  :0007: :0005:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #331 -: Юли 23, 2019, 22:40:47 »
Quote (selected)
С голямо извинение за препратката, ама Джиджи ще трябва да се произнесе, не Хорнелия.

Тя, Джиджи, тука да гледа, че страшно ...

https://blitz.bg/kriminalni/prestplenie/strakhoviti-razkritiya-izplzyakha-ot-papkata-trsene-za-bivol-na-khakera-kristiyan_news687336.html

 8)

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #332 -: Юли 23, 2019, 23:00:44 »
Има и още една Мая, (не е Онази Мая, нито пък г-жа Манолова-Найденова), дето водеше протести на медицински сестри (апропо, основно от детски ясли). В коя ли листа ще цъфне? Има и още една Мая, "протестите" с "децата-инвалиди" и тя къде ли ще се появи?
В София октомври ще бъде Май.  :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #333 -: Юли 23, 2019, 23:08:17 »
Ами, да. Както изглежда, доста обществена енергия ще се разсее тази есен в София и по други места. Необратимо. Ентропийно. Както винаги.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4333
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #334 -: Юли 23, 2019, 23:18:59 »
ахахах, гейове срещу учительница, мноо труден избор (за норчо)  :0007: :0005:
За норчо може и да е труден, но кандидатира ли се Фандъкова, ГЕРБ печели поредния си мандат  София.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #335 -: Юли 23, 2019, 23:29:16 »
ахахах, гейове срещу учительница, мноо труден избор (за норчо)  :0007: :0005:
За норчо може и да е труден, но кандидатира ли се Фандъкова, ГЕРБ печели поредния си мандат  София.

В това е и проблемът на ГЕРБ. Не подготвят сменниците. Един ден и Фандъкове ще си иде - по живо по здраво, надяваме се. Проблемът е, че ГЕРБ не подготвиха в екипа и сменника. Нямат стратегическо мислене, защото управленската им философия, ако въобще има такава, е "пожарникарска". Действат реактивно и никога проактивно. Просто не вярват в това, считат го даже за вредно, щото ги ограничава в импровизациите и нагаждането към обстоятелствата. Това е форма на краен опортюнизъм. И, навярно, имат основания за това.

Впрочем, малък кръг около Дончев опитва да промени тертипа. При незабавна яростна съпротива. Толкова яростна, че чак озадачава.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #336 -: Юли 23, 2019, 23:38:46 »
Цитат на: SgtTroy
ахахах, гейове срещу учительница, мноо труден избор (за норчо)  :0007: :0005:
Че к'во общо имам аз с вашите трудни избори ?  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #337 -: Юли 24, 2019, 00:41:26 »
"Членувал съм. Не искам да влизам в излишни спорове с теб, но е факт, че Нинова отиде във Варна с бутонките напред. Дадоха и да разбере, че така на става. Надявам си, че е разбрала.

Жалко, че си членувал и не си разбрал какво е това партийна дисциплина. Председателят на една истинска партия може да отиде където си иска и не само с бутонките нпред, ами и с колената. И как според тебе "става"? И как наричаш една сбирщина, която не зачита и унижава председателя си? Ако мнозинството е избрало председател и някой не го харесва, кой трябва да си отиде?


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #338 -: Юли 24, 2019, 10:03:31 »
С голямо извинение за препратката, ама Джиджи ще трябва да се произнесе, не Хорнелия.

Тя, Джиджи, тука да гледа, че страшно ...
Баси! Ше коментираме тук двата парцала "Пик" и "Блиц"?! :t1933:

Пълна порнография – закривай!!! :too_happy-1067:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #339 -: Юли 24, 2019, 10:15:10 »
ахахах, гейове срещу учительница, мноо труден избор (за норчо)
За норчо може и да е труден, но кандидатира ли се Фандъкова, ГЕРБ печели поредния си мандат  София.
  :t2626:

Тоз път не можеш да си сигурен, Бачи.

Фънди направи, а и продължава да прави, такива поразии в София, че живущите в столицата трудно ще ѝ простим.

И без да съм никакъв фактор – аз, която винаги съм гласувала за нея, този път няма да го направя. Писала съм го тук и друг път.
И със сигурност не съм единствената, която мисли така. :ive_got_it-1379:
« Последна редакция: Юли 24, 2019, 10:19:35 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #340 -: Юли 24, 2019, 11:07:48 »
Quote (selected)
„Ако в началния етап на разследването сме считали, че лицето, което е обвинено до настоящия момент – Кристиян Бойков, е единственият извършител на компютърно престъпление, вече имаме достатъчно основания да считаме, че той не е сам“, каза главният прокурор. По думите му атаката може да се тълкува по всякакъв начин. „Тя може да се тълкува като политическа, бизнес-корпоративна, зависи от базата данни, с които разполагате, от базата данни, които са добити нелегално, и от целите, за които се използват. Ние разполагаме с доказателства въпреки очакванията, че компютърът няма да може да бъде декриптиран, че 3 дни преди изтичането на базите данни на НАП в публичното пространство Кристиян Бойков е разполагал с тях“, поясни той. Цацаров каза още, че Бойков е автор на имейлите, които са изпратени по медиите. „Търсим доказателства и съм сигурен, че ще ги намерим за съпричастност на други лица“, заяви той.

https://www.monitor.bg/bg/a/view/prokopiev-i-bivol-lysnaha-ot-atakata-sreshtu-nap-obzor-171310

Джиджи, мило дете, безгрижно и щастливо, от мисъл несмутено, това не е като да се покриеш през глава с детското си одеалце, щото сенките в детската стая те притесняват или не са ти по сърце.

Че НН, во главе на pik.bg е измет, каквато и по тези места, тъй подобни на сметище, се рядко среща, е ноторно известен факт. Въпросът е за тези, които той така усърдно обслужва. А те, с оглед разполагаемите ресурси, хич не са безобидни.

След първоначалното стъписване, а може да се окаже, че и такова не е бивало, властта се окопити и сега изцежда лимончето на лимонада. До сухо го изцежда. Атаката срещу НАП има набор от целеви групи и специфични цели. Една от групите това е т.нар. местен бизнес, който по избори, а особено - при местни избори, има много съществена функция и роля. Атаката срещу НАП идва да му внуши, че вездесъщата държава, с която го дисциплинират, е твърде уязвима, а през нея - той, бизнесът, също. Пари и информация. Това управлява съвременния свят, като информацията е по-важната.

Лимонадката се изцежда в същата посока, но по специфичен начин. Контраатаката на прокуратурата, маша на Дондуков 1, уви, е в посока срещу олигархията, която стои зад т.нар. "традиционна десница". Колко тя е традиционна и дали въобще е десница не е време и място да обсъждаме. На нея и се дават "ясни знаци и силни сигнали" да не си и помисля да се възползва от трусовете във властта и да създава ситуационни съюзи, било то с настоящи съюзници на ГЕРБ, било то с неприсъединени граждански инициативи, а най-малко - с Нинова и клакьорчетата и. За президента даже и не споменавам, щото там нещата са им най-тревожни. С типичния за Борисов деликатен похват - с бухалката и щуцера по тиквата - следващите дни ще им се напомни да си стоят в ъгъла и да предъвкват каквото там им е подхвърлено и въобще да не си помислят да оспорват властта на ГЕРБ.

Прочее, за мен от всичката тази суетня излиза простичък извод - ГЕРБ отписа "традиционната десница" от списъка на потенциалните съюзници в средносрочен, тактически план. В стратегически няма смисъл да обсъждаме, защото ГЕРБ са дефинитивно ситуативни в действията си и неопределеността расте експоненциално. Толкова за братята по ЕНП. Приятелството си е приятелство, а сиренето си е все така с пари, пък Джоуи не дели храна.

п.п. А и да добавя, ако че е очевидно - ДПС са тези, чиято съюзническа ревност трупа беди над милите на сърцето ти. Писах и пак се налага - основният (критичен) параметър на състоянието на следващия политически цикъл ще е степента и формите, които ще приеме, колаборацията между ГЕРБ и ДПС. БСП е антагонист, но третостепенен политически играч в настоящото си организационно и политическо състояние. Тя не може да застраши нито един от двамата в тандема ГЕРБ-ДПС, а още по-малко и тандемът като цяло. Напротив, с малко повече активност и сътрудничество, тандемът ще застраши и вече отвоювани от БСП от ГЕРБ позиции - като тази на Дондуков 2. С Гешев "Ти си го избра 2.0" и други подобни, особено.
« Последна редакция: Юли 24, 2019, 11:36:05 от Firmin »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #341 -: Юли 24, 2019, 11:15:59 »
"традиционна десница". Колко тя е традиционна и дали въобще е десница не е време и място да обсъждаме.

Ай, са! Традиционната градска левица и тя е лява, колкото традиционната градска десница е дясна. И раданите, и фирмините са традиционни либерали, защото по традиция представляват дребната буржоазия. Едните представляват либералните даскали, а другите - бакало-кръчмарското съсловие.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #342 -: Юли 24, 2019, 11:19:20 »
Ти кои представляваш бе, драги? Работниците с червени потници, невям? Де ги тях, да видя. Откога обещаваш да ми ги покажеш.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #343 -: Юли 24, 2019, 12:08:02 »
Джиджи, мило дете, безгрижно и щастливо, от мисъл несмутено, това не е като да се покриеш през глава с детското си одеалце, щото сенките в детската стая те притесняват или не са ти по сърце.
:beer-405:

Quote (selected)
За мен от всичката тази суетня излиза простичък извод - ГЕРБ отписа "традиционната десница" от списъка на потенциалните съюзници в средносрочен, тактически план.
Толкова за братята по ЕНП. Приятелството си е приятелство, а сиренето си е все така с пари.

„Традиционната десница” не е вече „традиционна”, а РАЗГРАДСКА – както сутринта бе обявено от не помня вече кого и защо по телевизора.  :t1814:

Quote (selected)
БСП е антагонист, но третостепенен политически играч в настоящото си организационно и политическо състояние. Тя не може да застраши нито един от двамата в тандема ГЕРБ-ДПС, а още по-малко и тандемът като цяло. Напротив, с малко повече активност и сътрудничество, тандемът ще застраши и вече отвоювани от БСП от ГЕРБ позиции - като тази на Дондуков 2. С Гешев "Ти си го избра 2.0" и други подобни, особено.

А Гешев съм го зачекнала в отворена току–що от мен тема за ПРОКУРАТУРАТА, но има доста да копам, докато събера необходимата ми информация.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #344 -: Юли 24, 2019, 12:14:46 »
Quote (selected)
Традиционната десница” не е вече „традиционна”, а РАЗГРАДСКА – както сутринта бе обявено от не помня вече кого и защо по телевизора.  :t1814:

Айде от мен да мине, за протокола тук ще я водим, компромисно - РАЗ-ГРАДСКАТА.  :cool-1084:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #345 -: Юли 24, 2019, 12:43:30 »
Айде от мен да мине, за протокола тук ще я водим, компромисно - РАЗ-ГРАДСКАТА. 

На мен ми хрумна същото, тъй като тва "РАЗ" като представка отпредЕ е натежало от семантика!  :b0205:

Сега остава да се сетя кой го измисли ... аааа! ... Йордан Цонев! :way_to_go-1308:
« Последна редакция: Юли 24, 2019, 15:52:45 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #346 -: Юли 24, 2019, 13:13:09 »
данчо ментата.
Quote (selected)
Йордан Цонев: Кой вицепремиер отговаря за националната сигурност, защо няма киберсигурност?
...
„Забележете кои са най-шумни по отношение на процедурата за избор на главен прокурор - това е така нареченото „разградско дясно”. Те не получиха никаква роля от обществото на последните парламентарни избори, а си присвояват роля в тази процедура. Има Конституция, има закон за съдебната власт, има компетентни органи”, посочи още той.
http://epicenter.bg/article/Yordan-Tsonev--Koy-vitsepremier-otgovarya-za-natsionalnata-sigurnost--zashto-nyama-kibersigurnost-/188813/2/0

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #347 -: Юли 24, 2019, 14:54:41 »

 Се ено фсички сме съгласни с параметрите и атрибутите на конкретното статукво и го громим од позцията на информирани лица. И даже не толкова го громим, колкото произнасяме статукво се ено е неква попръжня. Тва е перформативен акт, а не анализ на пустото статукво.
.
Ахъм. Същото се отнася с пълна сила и до нещото 'система '.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #348 -: Юли 24, 2019, 15:50:42 »
.
« Последна редакция: Юли 24, 2019, 16:03:42 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #349 -: Юли 24, 2019, 16:10:48 »
Quote (selected)
На мен ми хрумна същото, тъй като тва "РАЗ" като представка отпредЕ е натежало от семантика! 

... и амбивалентност, мило.  :cool-1084:

Може да иде от "раз-граден-ската" десница. Може пък и от "от раз - градската"  да е ...
https://tekstove.info/lyric/view/12782[/url]

 :cool-1084:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #350 -: Юли 24, 2019, 17:27:50 »
... и амбивалентност, мило.

Ми май, НЕ.  :D

Тъй като основното значение на представката „РАЗ”, поне в съчетание с глаголи е:

Quote (selected)
разпространение на действието центробежно в различни посоки

Напр. в: разбягвам се, разблъсквам, разнасям, разгонвам, разсейвам, разхвърлям, разчупвам, разплисквам и др.

http://talkoven.onlinerechnik.com/duma/%D1%80%D0%B0%D0%B7-

И вероятно Данчо Ментата е имал предвид точно това: разпръскването на групата и обособяването на отделни ФАЙТОНИ …  :b0205:
« Последна редакция: Юли 24, 2019, 17:35:26 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #351 -: Юли 24, 2019, 17:33:17 »
Миличко, връз целата тъз семантика и амбивалентност, данби дъ йе нещо пък такова, а:

Quote (selected)
Иво Прокопиев е роден на 10 юли 1971 г. в Разград.

 :cool-1084:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #352 -: Юли 24, 2019, 17:38:48 »
Миличко, връз целата тъз семантика и амбивалентност, данби дъ йе нещо пък такова, а:

Quote (selected)
Иво Прокопиев е роден на 10 юли 1971 г. в Разград.

 :cool-1084:
Туй не го знаех, но има смисъл!  :too_happy-1067:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #353 -: Юли 24, 2019, 20:11:18 »
Антоанета Цонева е родена на 8 май 1970  г. в Разград.  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23650
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #354 -: Юли 24, 2019, 20:44:33 »
Ти кои представляваш бе, драги? Работниците с червени потници, невям? Де ги тях, да видя. Откога обещаваш да ми ги покажеш.

Сладка мислЪ.
Един млад човек във време раздорно кандидатствал в БКП, вместо това обаче попаднал на БСП и станал ЧОВЕК! Може да е ляв, лилав, даже и зелено ше прегръща само да забрави за червените потници. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #355 -: Юли 24, 2019, 20:52:32 »
Един млад човек във време раздорно кандидатствал в БКП,

Moтивите искам да му видя, мотивите. На всеки мотив ще му пращам по едно Жони, черен бляк лейбъл. Например : "За пълна победа на комунизма".  Прас - едно Жони! "Да претворя в дела..." - Прас - второ Жони. И т.н.
Може и препоръките. Но за тях - червен ред лейбъл. Щото винаги са малко напудрени.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #356 -: Юли 24, 2019, 20:57:11 »
Да. С годините понатрупал опит и мъдрост и разбрал, че хората биват всякакви - бели, черни, жълти, червени, даже лилави ... Но основно - читави и измет. И светът взе, че стана подреден и лесен за разбиране.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #357 -: Юли 25, 2019, 15:01:04 »
И отново, с грижа към пълнотата на изложението ...

Quote (selected)
Сергей Станишев

 

Наближава Бузлуджа. Традиционният събор на нашата партия, на който сме заедно - на Историческа поляна и в надеждата си за по-добра България.

 

Ключовата дума за този наш ден е съ-бор. Там винаги си спомняме за началото. Откъде тръгваме, в какво вярваме, кои сме.

 

Съборът на Бузлуджа винаги е укрепвал традициите в БСП - демократичността, търсенето на широка подкрепа, чуването на мненията в партията. След него левицата винаги е по-силна. Особено в година на два избора. С предстоящ труден и толкова важен местен вот наесен.

 

Такъв вот се печели с политическа визия, със сериозни кандидати, със силна кампания и добра организация. Но преди всичко - с вътрешно единство. За да събираш гласове и подкрепа отвън, нужна е най-вече единност отвътре.

 

Затова искам открито да споделя с вас - членовете и симпатизантите на БСП, моето притеснение. От известно време наблюдавам

 

тенденции в партията, които будят тревога

 

Говоря за загърбването на диалога и силовото, а често и съмнително - от гледна точка на легитимността, налагане на решения. Иска ми се да вярвам, че са отделни инциденти. Безпокоя се, че е политическа линия.

 

Нашата партия е минала през безброй изпитания през последните 30 години. Спорили сме по много теми, ожесточено. Но винаги с взаимно уважение и убеденост, че точно чрез този нелек демократичен процес се постигат консолидация и взаимодействие. А именно те раждат политическа енергия.

 

Другото води до разделение и слабост. През последните години сме в перманентна война с "врага с партиен билет". Първо "вредителите" бяха 9, после се заговори за "бандата на 50-те", след последния конгрес вероятно са набелязани няколкостотин делегати, които не гласуват "правилно". Редиците на "лошите" със сигурност са попълнени и от стотиците членове и структури, които ме номинираха в листата за евроизборите. Но трябва да си зададем въпроса - докъде ще стигнем по този път и печели ли БСП от това?

 

Според мен - категорично не! Поради простата причина, че хората няма да доверят съдбата си на изпокарана команда. Обществото очаква

 

алтернатива на ГЕРБ, а не негова имитация

 

И ако имаме капитал, той е, че никой не се съмнява, че именно БСП е най-демократичната партия в България и има механизмите за самокорекция чрез колективните си органи.

 

Напът сме обаче това да бъде подложено на съмнение. Последното "решение" на Изпълнителното бюро за "сваляне на доверието" от Борислав Гуцанов като председател на градската организация във Варна е поредното действие, което разединява. Използвам кавички, защото подобно наказание е абсурдно. То е противоуставно и нелегитимно. Доколкото разбирам, и кворум за вземането му не е имало. Не мога да си представя, че в БСП, в партията с най-дълъг политически и организационен опит в България, ще се действа по подобен начин. Като шпицкоманда. В нарушение на устав и вътрешни правила.

 

Нищо, което правим в собствената си партия, не остава затворено в нея. Начинът, по който се държим помежду си, стилът на управление на партията - всичко това са послания към хората. И те печелят доверие или отблъскват. Питам се, как печелим доверие с подобни знаци? И дали звучим убедително, като казваме, че сме демократичната алтернатива на авторитарното управление на ГЕРБ? Питам се и как ще се отрази на местния вот във Варна скандалният опит да се смени градският председател на партията едва три месеца преди изборите. Не знам какви са и за кого са ползите от подобни действия. Но

 

щетите за партията са очевидни

 

Добре, че Градският съвет на БСП във Варна показа здрав разум, не последва силово налаганите решения, не се поддаде на извиването на ръце и се обяви за демократичното начало и спазването на Устава на конференцията през септември.

 

Обезпокоително е, че този подход не е прецедент, а се превръща в система. Подобни сценарии бяха разигравани от Пловдив и Казанлък до Монтана и Хасково. Всички дирижирани от София.

 

Навсякъде в споменатите случаи под предлог за "промяна" става дума за опити за силова смяна на председатели на структури, които отведнъж станаха неудобни. Какви са мотивите за смяната им, какво се промени в последните месеци, за да бъдат отстранени? Смайващо е как толкова време след избора на новото ръководство те се ползваха с неговото доверие, а сега отведнъж го загубиха.

 

Отстраняването на Валери Жаблянов от Изпълнителното бюро и на Антон Кутев от ръководството на групата дава красноречив знак. Че всеки, който има самостоятелен авторитет и има куража, не дай, Боже, да изразява различно мнение, ще бъде отстранен. Колко демократична изглежда БСП за хората, щом като има такава яростна непримиримост към всеки, посмял да изрази критика или просто несъгласие.

 

Събитията от последните седмици говорят, че никакви поуки не са направени от изкуственото разделение и напрежения, създадени покрай реденето на евролистата и задълбочени в хода на кампанията. Те задълбочават три дефекта, на които сме свидетели: идейната обърканост и всеядност; налагане на разделения в партията; загърбването на диалога в полза на силоващината.

 

Няма съмнение, че промяната е популярна и носи заряд. Има обаче тънка, почти незабележима, но принципна граница между "промяна" и "подмяна". И тук въпросът не опира до смяна на лицата, а става дума за идейната посока и политическото съдържание на БСП. Започваме по риторика и поведение все повече да приличаме на т. нар. Патриоти. Тази линия дори получи "идейна обосновка" чрез налаганата теза за "консервативната левица". Това обаче би означавало

 

фундаментално изменение на същността на БСП

 

от социална и интернационалистка в традиционалистка и патриотарска партия.

 

Цялата поредица от шумни вътрешнопартийни акции се случва в момент, когато сме изправени пред сериозни изпитания. Промените в Закона за политическите партии, наложени от ГЕРБ, опасни за демокрацията и политическата система, целят да поставят БСП на колене и да предрешат резултатите от изборите. Така е. Но използвайки това за параван, се прави жестоко съкращение в щата на Националния съвет, без да са ясни критериите кой и защо остава или си тръгва. А това са хората, които с всекидневната си работа гарантират вътрешния живот на БСП. Цари пълна неяснота за субсидията за местните ни организации за кампанията и с какви пари ще се издържат и съществуват "Дума" и телевизия БСТВ, в която са инвестирани милиони.

 

Три месеца ни делят от избори, които на много места можем да спечелим. Тези вътрешни войни ни отслабват и разколебават. Това време нашите структури трябва да използват, за да издигнат силни кандидати, да изградят доверие, за да осъществят така желаните пробиви в голям брой общини.

 

Задачите, пред които сме изправени, изискват от БСП вместо да се изтощава в постоянни конфликти, да търси и създава енергия в обединението чрез диалог.

 

В противен случай се натрапва въпросът дали всички описани действия целят постигане на победа за БСП на изборите, или окончателното овладяване и подчиняване на партията за предстоящия догодина конгрес.

 

Такъв подход може да задоволи нечии лични планове, но едва ли ще превърне БСП в реална и желана алтернатива на днешното безрадостно за българите статукво. И ще бъде поредният щедър подарък за ГЕРБ, с още едни загубени избори.

 

В седмицата преди Бузлуджа е време сериозно да си помислим. И да използваме сплотяващата и вдъхновяваща енергия на нашия събор, за да се подготвим за тежка битка. За да дадем кураж на структурите и кандидатите си, че БСП е тяхната партия, която ги подкрепя и отстоява принципите и ценностите си и е носителят на социалната алтернатива. Само така можем да привлечем хиляди други българи - извън нашите редици, за които авторитаризмът и арогантността са изчерпан модел.

 

Статията е публикувана във в. „Дума“

... а и това Председателят на ПЕС - как да го пропуснеш.  8)

...

Пък съм и гласувал за него. Преференциално.  8)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #358 -: Юли 25, 2019, 15:08:31 »
Какви са тези либерални сюргюни? Какво търси на Бузлуджа дребната буржоазия? Какви акъли дава лицето, загубило 10 избора? Само тоя факт е достатъчен да замлъкне и да не се обажда от брюкселската си дупка. 

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4333
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #359 -: Юли 25, 2019, 15:10:36 »
"Moтивите искам да му видя, мотивите. На всеки мотив ще му пращам по едно Жони, черен бляк лейбъл. Например : "За пълна победа на комунизма".  Прас - едно Жони! "Да претворя в дела..." - Прас - второ Жони. И т.н.
Може и препоръките. Но за тях - червен ред лейбъл. Щото винаги са малко напудрени."


Що си мислиш, че всеки би се притеснявал, ако мотивите му за встъпване в БКП станат обществено достояние?!?
 Още повече пък - препоръките. В края на краищата , тях който ги е писал да им бере гайлето... ако е жив...
Аз, например, с кеф бих прибрал няколко Джонита от теб