Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 17, 2024, 00:12:50

Автор Тема: КИНО  (Прочетена 189306 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #300 -: Април 20, 2021, 13:08:16 »
фтвоя случай Тавистокският институт и Франкфуртската школа са непричом, вервай ми.

Междудругото, преди 3-4 години преспах неколко нощи федин хостел на Тависток плейс срещу медицинския факултет. Не забелязах друг некъф институт наоколо, може ли твоят Тавистокски институт по опростачаването и насажданките да е бил преместен некъде извън Блумсбъри? 

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #301 -: Април 20, 2021, 13:32:59 »
Точно този.
Психиатричен медицински институт.
От там си прихванал.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2965
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #302 -: Април 20, 2021, 14:38:58 »
https://www.tavinstitute.org/who-we-are/key-texts/

На мен ми е известен заради едни лекции от 60те - важни са, макар и върло досадни.
Сега явно ги е избило на друга посока, сред многото и това : "It is the largest provider of transgender services in England, but funding for the service has not kept pace with demand" туй от уикито, докато се опитвах да се ограмотя за тази Омбрела. Не я намерих. Друг път ще я търся, сега заради киното:

https://www.youtube.com/watch?v=eAmVcn5h9ZE
старото ми рингтонче :-))))
*********   ✹    *********

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #303 -: Април 20, 2021, 15:13:21 »
„Тавистокский институт„
http://loveread.ec/read_book.php?id=43849&p=1

Досадно, но полезно четиво.
Мисля, че без неговият прочит никой не може да състави пълната картина на сегашната действитерност.
Нито да се води що годе нормален диалог.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #304 -: Април 20, 2021, 16:24:38 »
How To Make A Blockbuster Movie Trailer

https://www.youtube.com/watch?v=KAOdjqyG37A

 :crying_with_laughter-3302:

Памфуций

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #305 -: Април 20, 2021, 16:34:03 »
фтвоя случай Тавистокският институт и Франкфуртската школа са непричом, вервай ми.

Междудругото, преди 3-4 години преспах неколко нощи федин хостел на Тависток плейс срещу медицинския факултет. Не забелязах друг некъф институт наоколо, може ли твоят Тавистокски институт по опростачаването и насажданките да е бил преместен некъде извън Блумсбъри?

E, не знаеш ли че Битълс са продукт на тоя институт. Един от най-мощните агенти в опростачването, заедно с Ролинг Стоунс, разбира се. We are your overlords - Лед Цепелин също ги издава като агенти на Тавистокския институт.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #306 -: Април 20, 2021, 17:03:50 »
Финтерес наистината, идруг път съм засичал Тръмпослава да споменава тоа злокобен институт. Отдавам приписваното му значение на информационната ѝ диета.

Както и да е, снощи реших да си опресня вампирския жанр и почнах да гледам сериала Ван Хелсинг, фкойто главна героиня е пра-праплеменницата на каноничния Ван Хелсинг. Од тоа епизот и половина, които видях, не можах да си изградя мнение, затва днес ще продължа да гледам.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #307 -: Април 20, 2021, 17:28:52 »
Ще ти дам аз една информационна диета, вампир среднощен.

Памфуций

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #308 -: Април 20, 2021, 18:01:47 »
Финтерес наистината, идруг път съм засичал Тръмпослава да споменава тоа злокобен институт. Отдавам приписваното му значение на информационната ѝ диета.

Както и да е, снощи реших да си опресня вампирския жанр и почнах да гледам сериала Ван Хелсинг, фкойто главна героиня е пра-праплеменницата на каноничния Ван Хелсинг. Од тоа епизот и половина, които видях, не можах да си изградя мнение, затва днес ще продължа да гледам.

По схемата - амазонка срещу вампири - трябва да удари женската таргет група право в сърДцето  O:-)

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #309 -: Април 20, 2021, 18:28:21 »
Както и да е, снощи реших да си опресня вампирския жанр и почнах да гледам сериала Ван Хелсинг, фкойто главна героиня е пра-праплеменницата на каноничния Ван Хелсинг. Од тоа епизот и половина, които видях, не можах да си изградя мнение, затва днес ще продължа да гледам.
Миналата година го мъчих, но не помня вече след кой сезон(първия ли беше или по-нататък), толкова много затъпя, че реших да не си губя времето с подобни глупости.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #310 -: Април 20, 2021, 19:25:23 »
грешката ти е била, че си се борил.
 
Човек не треа да да се съпротивлява на дебилността на дебилните филми и сериали, треа да я да приеме и тогава те ще му се одплатят стократно. По-точно нема да му се одплатят, но поне нема да е пишман, че ги е гледал.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8744
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #311 -: Април 20, 2021, 22:21:22 »
Не ща да засягам никого, вампирските филми не предлагат интересна история, фабула, само едни ефекти, но да предложа филм по мой вкус, жесток е и брутален, и без хепи енд, но отразява реалността на света на тайните служби днес, а сигурно и преди, "London Spy", мини сериал,  https://en.wikipedia.org/wiki/London_Spy намерих го дублиран на руски, има субтитри на български.

Главните герои са педали, пардон, гей, така е в шпионските служби наистина, но е без значение, главното е че тайните служби са нечовешки и безкомпромисно безжалостни, защото защитават интересите на елитите, хората сме само мравки...

Това във връзка с шпиономанията напоследък, новичок, Навални, Беларус, нищо не е каквото изглежда. Хубавото е, че в този няма идеология и пропаганда.

Англичаните са майстори на филмите.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #312 -: Април 20, 2021, 22:38:39 »
Не ща да засягам никого, вампирските филми не предлагат интересна история, фабула, само едни ефекти, но да предложа филм по мой вкус, жесток е и брутален, и без хепи енд, но отразява реалността на света на тайните служби днес, а сигурно и преди, "London Spy", мини сериал,  https://en.wikipedia.org/wiki/London_Spy намерих го дублиран на руски, има субтитри на български.
Документалистика направо, казваш! Машаала!  :lol:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #313 -: Април 20, 2021, 22:42:26 »
Сядам да го гледам.
Никой нищо не каза за моят „Шпион№1„  :t23145:
Между другото е съвсем нова продукция.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #314 -: Април 20, 2021, 23:17:57 »
Видях трейлера. Не е за моите нерви.
Но ако някой ми намери този филм с превод, ще съм много благодарна
https://www.youtube.com/watch?v=VLOpDvctrpo

Памфуций

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #315 -: Април 20, 2021, 23:18:16 »
Не ща да засягам никого, вампирските филми не предлагат интересна история, фабула, само едни ефекти, но да предложа филм по мой вкус, жесток е и брутален, и без хепи енд, но отразява реалността на света на тайните служби днес, а сигурно и преди, "London Spy", мини сериал,  https://en.wikipedia.org/wiki/London_Spy намерих го дублиран на руски, има субтитри на български.

Главните герои са педали, пардон, гей, така е в шпионските служби наистина, но е без значение, главното е че тайните служби са нечовешки и безкомпромисно безжалостни, защото защитават интересите на елитите, хората сме само мравки...

Това във връзка с шпиономанията напоследък, новичок, Навални, Беларус, нищо не е каквото изглежда. Хубавото е, че в този няма идеология и пропаганда.

Англичаните са майстори на филмите.

Гледал съм го. Става.  При пиратите го има с надписи на български.Аз мисля да видя френския документален филм за втората световна война La Grande Vadrouille - водещи Луй дьо Финес и Бурвил.
Прочее:
https://www.youtube.com/watch?v=6M-kBHhuDXQ
« Последна редакция: Април 20, 2021, 23:34:45 от Памфуций »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2965
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #316 -: Април 21, 2021, 08:00:23 »
Сериалът TheSpy (2019) го има и в суба, и в замундата.

От филмите, дето ме изненадаха приятно напоследък, най ми хареса Mi Manda Picone (1984), заради неаполитанската си атмосфера и Лина Састри.
Има го в суба, в тубата - без превод, а Лина Састри, гледам, си е качила малко клипче от него съвсем наскоро:

https://www.youtube.com/watch?v=q_K22Vhu_jM

ПП Покрай вампирите се сетих за класиката Shaolin vs Evil Dead, въвел неподражаемите подскачащи зомбивампири. С английски дублаж:
https://www.youtube.com/watch?v=h5Zxz-Wras4
« Последна редакция: Април 21, 2021, 08:21:50 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #317 -: Април 21, 2021, 09:02:47 »
Сериалът TheSpy (2019) го има и в суба, и в замундата.


Простете за невежеството! Какво е това "суба"? Някакъв торент?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Памфуций

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #318 -: Април 21, 2021, 09:11:03 »
Касапинът говори за друг шпионин - лондонски. Но въпреки името, "шпионското" - в класически смисъл на "шпионин" в London Spy от 2015 не е водещото. Там са преплетени семейни отношения (родители - деца),  ролята на "скритата държава" спрямо открития, които "ще променят света" и редица други работи. Както казах сериалът става. Малко хаотичен, малко накъсан и на места алогичен, но става.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2965
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #319 -: Април 21, 2021, 09:40:53 »
Под суба имам предвид filmisub - бг стрийминг на цената на куп гадни поп-ъпи. Не знам дали ще има добра скорост за Щатите и доколко е разумно да се ползва - аз влизам от един Уиндоус, за който грам не ми пука, а гадините от суба са сложили адблок детекшън и още не съм хванал сетингите как да го разкарам. Още си жаля задето килнаха индонезийския стрийминг сървър - беше супербърз и елементарен за разкарване на рекламите, но се полакомиха и почнаха да пускат мачовете от ESPN и Европа и станаха твърде видими. На неговия фон filmisub-a си е нашенско недоносче.
Иначе, сериалът TheSpy беше този, за който Алиса пита къде го има преведен. Има го. Сериали не гледам от доста години насам и няма какво да препоръчам.

ПП Като се замисля май за последно се редих за Fringe и Breaking Bad докато излизаха на същия ден след пускането им в Щатско. Още беше жиф обозепочившия isohunt и Azureus-a не беше окъкан до степен на неупотребяемост :-)))
« Последна редакция: Април 21, 2021, 10:39:10 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #320 -: Април 21, 2021, 14:52:13 »
Quote (selected)
ПП Като се замисля май за последно се редих за Fringe и Breaking Bad докато излизаха на същия ден след пускането им в Щатско.

начи не си влезъл въф фазата "binge watching", фкоято са по-големата част од зрителите на сериали. :)
Поведението на публиката влияе върху начина на разказване на историята.

Не че повечето сценаристи и шоурънъри се справят с промените ф навиците на потребителя, но тва е щото не могат да пишат, а не щото не знаят, че балансът между драмата ф отделния епизод и движението на историята од началото до финала на сезона е друг, когато човек седа и гледа 4-5 епизода наведнъш, фсравнение с тва да ги чака да излизат веднъж седмично.


Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2965
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #321 -: Април 21, 2021, 16:46:29 »
Влизал съм в тази фаза с Only Fools and Horses. После песничката ми се върти със седмици из главата и няма отърване...no income tax, no VAT
no money back, no guarantee...  :-)))
*********   ✹    *********

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #322 -: Април 21, 2021, 16:59:05 »
Аз само така гледам последните години с ретки изключения...Game of Thrones, щото ни беше нещо като седмичен ритуал със сина, последния Фарго, Лавкрафт Кънтри и още две три заглавия од тешка категория. Другото - binge!

Ковидът за съжаление изчерпа почти фсичкия binge-able content, складиран по пиратските стрийминг сайтове.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2965
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #323 -: Април 21, 2021, 17:14:47 »
Разправят ми едни явно зарибени, че някаква книга, после игра сега щяла да става сериал - Witcher. Щяло да е по-добро от Game of Thrones. Ама аз и него не съм гледал. Only Fools and Horses вече го няма на стрийминг, преди имаше някакъв сайт дето беше събрал сериали, но и него думнаха. В бея е 11Гб, ако търсиш материал за биндж е идеален. Или One Foot in the Grave - там песничката беше на Ерик Айдъл. :-)
*********   ✹    *********

Памфуций

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #324 -: Април 21, 2021, 17:23:23 »
Първият сезон мина . Провал

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #325 -: Април 21, 2021, 18:16:27 »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #326 -: Април 21, 2021, 19:46:01 »
Провал е силно казано, но си личи, че се прави с малко пари. Сценарият не кой знае колко интересен, артистите не са от най-добрите, но все пак не е лош и става за гледане, някои герои и епизоди даже са се получили успешни. Общо взето в тоя жанр няма кой знае каква сериозна конкуренция, и не трябва да му търсим кусури.
Играта на престолите, особено първите няколко сезона, си е направо постижение и не вярвам скоро да се появи нещо което може да го засенчи.
« Последна редакция: Април 21, 2021, 19:51:41 от kasapina »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2965
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #327 -: Април 22, 2021, 09:01:10 »
Мерси за линка. Погледнах го, но това е обичайното - имат само първия сезон (oт 7).
С малко по-настойчив сърч се самоопровергах, за радост на евентуалните бъдещи мющерии на TIT:

https://www.1-2-3movies.com/serie/only-fools-and-horses-season-1/9444/

Тук са всичките сезони - не съм проверявал дали всеки от обявените епизоди зарежда, обаче. Tъй де - no money back, no guarantee... :-)))
*********   ✹    *********

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #328 -: Април 22, 2021, 11:19:44 »
cheers за тва конкретно 123мувиз. Тези дни се бех оказал само с ено функциониращо 123мувиз(123freemovies.net).

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #329 -: Април 22, 2021, 14:57:26 »
Да бе. Страхотно е това 1-2-3...
Отворих го да погледна и изведнъж цяла кохорта млади секси дами се надпреварваха да ми се обясняват в най-топли чувства. Същински Одисей...
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #330 -: Април 22, 2021, 15:33:06 »
ако искаш безплатен стрийминг, ще се примириш.

Аз съм се примирил. На full screen нема попапс, или ако има, са дребни. Друг е въпросът, че на некои неща резолюцията им е малце ниска за фул скрийн.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2965
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #331 -: Април 22, 2021, 17:36:43 »
Няма море без сирени в океана на безплатния стрийминг, но ако Одисей желае да не бъде обезпокояван от тях,  би могъл да си запуши ушите с ад-блок восък по негов избор. За горния 123 вариант всеки адблокър работи, защото още не са му пуснали адблок детекшън.

За попъпите на филмисуб, дето му лепнаха адблок детекшън преди 10ина дена засега съм открил трикче как се заобиколят - спираш адблокъра колкото филма да започне да си набира каше, пускаш го обратно без да рефрешваш и затваряш попъпите. След това няма нови сирени. Куцо изпълнение, признавам, ама още не съм разцъкал сетингите да намеря по-елегантно такова. Ако някой знае тайната комбинация, моля да сподели.

Пак - no money back, no guarantee - адблокърите си точат ресурси и си имат тяхна си адженда.
*********   ✹    *********

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #332 -: Април 23, 2021, 17:37:24 »
Споменахте за " Breaking Bad". Предполагам сте гледали и "Better call Saul". Pre-sequel. Същите артисти. Струва ми се, че се засилва комичния елемент.
« Последна редакция: Април 23, 2021, 23:01:59 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #333 -: Април 24, 2021, 23:29:15 »
The Nevers
https://www.imdb.com/title/tt8697870/?ref_=nm_flmg_act_1

втори епизод по HBO, вижда ми се интересен засега …
the lamers club honourable member …

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #334 -: Април 24, 2021, 23:44:39 »
Да го сложа тук
"Третата  съвместна  работа  на  Хачо  Бояджиев  и Григор  Вачков  е  в  мюзикъла „Мисия  във  Виена“,през 1976  г.  За  съжаление  картина  от  него  не  е  запазена. Мюзикълът  е  заснет  на  двуинчов  рулон  и  никой  не  се  е сетил  да  го  прехвърли  на  по-нов  носител,  а  днес  това  е практически  невъзможно.  Останал  е  само  записът  на песните,  написани  от  КирилВасилев  и  Александър Йосифов" [1]
Аз имам само плочата

Явно лентата е открадната и унищожена. От лакеите, ала Герджика.
А иначе по "звездно от това "Георги Калоянчев, Георги Парцалев, Григор Вачков, Тодор Колев, Людмила Чешмеждиева, Виолета Гиндева, Красимира Петрова, Васил Попов, Илия Добрев. " няма на къде.
За разстрел са си.

1. Биляна Маринова Дилкова, ТЕЛЕВИЗИОННИЯТ ТЕАТЪР И ХАЧО БОЯДЖИЕВ, Благоевград 2019
« Последна редакция: Април 24, 2021, 23:54:34 от 66 »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #335 -: Април 25, 2021, 01:14:50 »
Тези дни гледах:
Cursed - напълно прилично фентъзи по Франк Милъровата(300, Sin City) версия на Артурианския епос.
Крал Артур - негър, при това лъжец, крадец и член на разбойническа банда, си е абсолютна гавра и подигравка с легендата. Преди време го пуснах и спрях до момента в който се появи във филма. Да не говорим за засиленото негърско присъствие като цяло сред героите на филма. В трета серия се появиха лезбийки, мисля няма да се размине само с тях.
« Последна редакция: Април 25, 2021, 02:03:17 от kasapina »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #336 -: Април 25, 2021, 07:39:29 »
В трета серия се появиха лезбийки, мисля няма да се размине само с тях.

Не може да се размине. В Холивуд си има стандарти, които всеки фюм трябва да спазва. Независимо дали е за каменната ера или научна фантастика. Трябва да има черни, гей двойка (по избор от двата вида) и смесен брак-мечта (по избор от двата вида).


Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #337 -: Април 25, 2021, 09:05:57 »
Не мога да приема 'негровизацията' на исторически личности, реални или легендарни, така че ще ми се наложи да се откажа от доста филми. И без това огромна част от новото кино е плява.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #338 -: Април 25, 2021, 13:14:31 »
Не мога да приема 'негровизацията' на исторически личности, реални или легендарни, така че ще ми се наложи да се откажа от доста филми. И без това огромна част от новото кино е плява.
Ми то е вид пренаписване на историята, а често и заличаването ѝ с редактирането на литературни произведения, премахването им от учебни програми и предаването им на забрава заедно с филмите от миналия век.
Чудя се как още не са емнали по-старичките образци на изобразителното изкуство.

Памфуций

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #339 -: Април 25, 2021, 14:35:17 »
Не мога да приема 'негровизацията' на исторически личности, реални или легендарни, така че ще ми се наложи да се откажа от доста филми. И без това огромна част от новото кино е плява.

Не видях някъде подобни сериали и филми да претендират, че са документални или исторически достоверни.
Едно е "негроизация" в смисъл - приближаване на смисъла на произведението към злободневните теми, друго е просто участието на черни актьори в "класически" произведения.
Шекспир не бива да се играе в Китай и Африка? Европейска опера - само където има достатъчно европреидни изпълнители?

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #340 -: Април 25, 2021, 18:57:41 »
Ти май се опитваш да ми пробуташ някаква версия на прозореца на Овертон. Няма да забивам в такива спорове, това са мои схващания и държа на тях.
Ще подметна само, че имаше някакви протести от страна на черните, че не можело бели да се маскират като негри - било 'открадване на расова идентичност' или нещо подобно. Е, приеми, че и аз не искам негри да крадат расовата идентичност на Ахил или Левски.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #341 -: Април 25, 2021, 19:11:03 »
Quote (selected)
Ще подметна само, че имаше някакви протести от страна на черните, че не можело бели да се маскират като негри - било 'открадване на расова идентичност' или нещо подобно.
не е имало и няма протести на тва основание, а на основание, че т.нар. blackface е форма на расизъм.

Памфуций

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #342 -: Април 25, 2021, 19:15:50 »
Ти май се опитваш да ми пробуташ някаква версия на прозореца на Овертон. Няма да забивам в такива спорове, това са мои схващания и държа на тях.
Ще подметна само, че имаше някакви протести от страна на черните, че не можело бели да се маскират като негри - било 'открадване на расова идентичност' или нещо подобно. Е, приеми, че и аз не искам негри да крадат расовата идентичност на Ахил или Левски.

T.e. ти влизаш в този дискурс?
Що се отнася до Ахил, русокосият Ахил е игран от не един и двама чернокоси актьори. Или в това няма проблем?
От друга страна, не съм много сигурен  до каква степен понятието "расова идентичност" важи за времето на Ахил. Много мога да напиша, но просто ще дам за пример две антични изображения на етиопския владетел Мемнон, роднина на Хектор, убит от Ахил:
 
и

На едната ваза Мемнон е черен, на другата - бял.

« Последна редакция: Април 25, 2021, 20:34:43 от Памфуций »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #343 -: Април 25, 2021, 21:32:24 »
Mного ми е интересно как ще реагират англичаните и американците,
ако китайците почнат масово да пускат филми и сериали, в които
цялата англ. аристокрация (от римско време до днес) и всички амер. "герои" от завладяването на Сев. Америка
са жълти свръхчовеци (говорещи на мандарин и кантонски),
а слугите и робите им са вечно пияни реднеци, фъфлещи на трудно-разбираемо подобие на английски  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8744
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #344 -: Април 25, 2021, 21:46:48 »
Нещата се смесват, исторически личности в изкуството е едно, легендарни, за които не знаем не само расата но и изобщо дали са съществували - друго. За кой път да питам, защо ролята на Адолф Хитлер никога не се дава на черни актьори?!  :lol:
Вие си ги избрахте!

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1370
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #345 -: Април 25, 2021, 22:57:48 »
Нещата се смесват, исторически личности в изкуството е едно, легендарни, за които не знаем не само расата но и изобщо дали са съществували - друго. За кой път да питам, защо ролята на Адолф Хитлер никога не се дава на черни актьори?!  :lol:
Още по-интересни биха били сюжети в които чернокожи робовладелци отвличат бели роби за банановите си плантации, а черни ку-клукс-клановци бесят бели, които искат свобода и равни права.Д-р Ма Лу Чинг пред хиляди китайци говори за своята мечта. Чернокожи Скарлет О`Хара,Рет Бътлър и чичо Том.
Найс, а?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #346 -: Април 25, 2021, 23:07:03 »
А, не всички робовладелци са били русоляви.
Наример, дедото на вицепрезидентката Камала Харис е бил робовладелец.
Затова и тя достойно защитава интересите на партията на робовладелците Демократическата партия.

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1370
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #347 -: Април 25, 2021, 23:14:23 »
Съгласен. Всяко стадо си има и мърша.

Памфуций

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #348 -: Април 26, 2021, 07:26:35 »
Нещата се смесват, исторически личности в изкуството е едно, легендарни, за които не знаем не само расата но и изобщо дали са съществували - друго. За кой път да питам, защо ролята на Адолф Хитлер никога не се дава на черни актьори?!  :lol:

Защото, подобно на случая с "Отело", но за разлика от Омировата епоха, въпросът с расата при Хитлер има ключово значение. Грубо казано, въпросът с расата придобива значение през късното средновековие и Ренесанса.

Подобен е случаят с робството в плантациите и ККК.  Иначе, наскоро имаше няколко британски сериали - един прекрояваше аристокрацията през 19 в. в черна и смесена раса, а друг за подчинената от африкански негри Англия. 

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4124
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #349 -: Април 26, 2021, 07:35:48 »
Темата нали беше за кино?
Мария не взела Оскара. Въпреки че не харесвам "Борат", щях да се радвам за нея.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #350 -: Април 26, 2021, 07:49:42 »
Темата нали беше за кино?
Мария не взела Оскара. Въпреки че не харесвам "Борат", щях да се радвам за нея.

Тази и другите ѝ номинации досега вече ѝ отвориха вратите за развитие и добра кариера. Дано има ум и дарба да се възползва. Комплиментът на Брат Пит бе в тази посока.
Гледах малко, след като кучето пожела да излезе на двора и хванах точно обявяването на оскара за поддържаща женска роля.  После съм отцепила, но съм доволна, че Оскари за главни роли са получили наистина големи актриса и актьор, които много харесвам - Франсис Макдорманд и Антъни Хопкинс.


Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4124
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #351 -: Април 26, 2021, 08:38:31 »
Франсис Макдорманд и Антъни Хопкинс.
:thup: и за двамата.

А Мария Бакалова изглежда работливо момиче. Дано големите й успехи тепърва предстоят.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4333
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #352 -: Април 26, 2021, 08:59:13 »
Mного ми е интересно как ще реагират англичаните и американците,
ако китайците почнат масово да пускат филми и сериали, в които
цялата англ. аристокрация  и всички амер. "герои" от завладяването на Сев. Америка
са жълти свръхчовеци (говорещи на мандарин и кантонски),
а слугите и робите им са вечно пияни реднеци, фъфлещи на трудно-разбираемо подобие на английски
Струва ми се, толкова са объркани мозъците им, че и това ще приемат

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #353 -: Април 26, 2021, 09:09:57 »
Комплиментът на Брат Пит бе в тази посока.

Да, бе! Цяла сутрин припадат по тоя комплимент по телевизорите. Като хвалбите за нашите футболисти в чужбина. "Той се появи в игра последните няколко минути и даде много добър пас, който за малко не доведе до гол, защото топката излезе от тъча."

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #354 -: Април 26, 2021, 09:43:44 »
Quote (selected)
Що се отнася до Ахил, русокосият Ахил е игран от не един и двама чернокоси актьори. Или в това няма проблем?
От друга страна, не съм много сигурен  до каква степен понятието "расова идентичност" важи за времето на Ахил.
Не съм уверен, че разбирам какво искаш да кажеш.

С'я, всеки да си прави каквото си иска, но аз не приемам да ми прекрояват по политкоректен и квотен принцип представата за света. И затова ще огранича гледането на расово и джендърно политкоректни филми.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Памфуций

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #355 -: Април 26, 2021, 10:13:18 »
Не съм уверен, че разбирам какво искаш да кажеш.

С'я, всеки да си прави каквото си иска, но аз не приемам да ми прекрояват по политкоректен и квотен принцип представата за света. И затова ще огранича гледането на расово и джендърно политкоректни филми.

Ми казал съм го достатъчно ясно. В Омир Ахил е представен като рускос ариец. Игран е многократно от смугли актьори без да направи впечатление.
Предполагам , че си искал да напишеш , че не искаш да прекрояват твоята расова представа за света.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #356 -: Април 26, 2021, 10:19:30 »
Напразно не харесвате Борат.
Неслучайно ви показах трейлъра на този филм.
https://www.youtube.com/watch?v=VLOpDvctrpo
Тук той си е казал всичко за себе си.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #357 -: Април 26, 2021, 10:26:34 »
Quote (selected)
В Омир Ахил е представен като рускос ариец
Ъхъ, ариец. Характер нордический, стойкий. Связей, порочивших его, не имел. Е, бъркал в дупето на Патрокъл, но това си е в реда на нещата.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #358 -: Април 26, 2021, 10:42:52 »
 Иначе, наскоро имаше няколко британски сериали - един прекрояваше аристокрацията през 19 в. в черна и смесена раса, а друг за подчинената от африкански негри Англия.

Нали англичаните са холандски протекторат от няколко века, опитали са да поставят нещата по местата им.
През 18ти век западноевропейската аристокрация усилено флиртува с африканските вождове.
(Така е скрепен един от най печелившите бизнеси за него време - продажбата на негрите в Африка от вождовете на племената на европейските търговци. Нима си мислите, че търговците на роби са търчали из африканските полета да ловят стоката си? По низшата прослойка с радост са отивали роби, защото другият вариант за тях е бил да станат храна за своите съплеменници. Хранителна верига, нищо повече.Тук опираме до канибализма в Африка, иии... в Европа, но това е друга тема.)
Сватбите с  отроците на африканскитевождове и шамани, водят до достатъчно меланж наследници дори за троновете. Въртеше се из нета информация за това, илюстрирана с картини и портрети рисувани по него  време. Като например портретът на холанска кралица, с негърски черти и цвят.
Излиза, че образът на Отело съвсем не е литературна измислица.
« Последна редакция: Април 26, 2021, 10:57:44 от Алиса .. »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #359 -: Април 26, 2021, 11:29:58 »
Некой модератор ми делна одобрението за Shadow and Bone, вероятно заради фключения фнего линк към сериала, заради което се извинявам.

Както и да е, тва е ено ноо прилично фентъзи, особено като кинематография, хореография на екшъна и резане(editing). За разлика од повечето фентъзита, тва се развива ф период, фкойто пушката, револверът и понякога картечницата тип Максим, заменят традиционния за жанра меч. Мястото на действието, ена алтернативна Русия од края на 19-ти век, също е принос към жанра.