Автор Тема: КИНО  (Прочетена 193101 пъти)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #600 -: Юни 09, 2021, 23:45:35 »
не закачайте "Леон-професионалистът", освен ако не искате племеницата ми да ви маркира в парка
:th_up:

AnonimusBG

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #601 -: Юни 11, 2021, 22:46:15 »
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World (1963)
http://ac-online.lordfilms-s.life/35086-film-jeto-bezumnyj-bezumnyj-bezumnyj-bezumnyj-mir-1963.html

На български не успях да го намеря.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #602 -: Юни 12, 2021, 08:42:46 »
Спенсър Трейси е голям.Ето нещо друго класическо от златната ера на Холивуд.И режисурата и сценария и репликите и музиката всичко е на ниво...





https://m.youtube.com/watch?v=QKdmOpXJHR4

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #603 -: Юни 15, 2021, 23:05:21 »
https://filmisub.com/filmi/54625-waiting-for-the-barbarians-v-ochakvane-na-varvarite-2019.html


макар че препратките понякога са дразнещи в своята буквалност

Неактивен Moesia

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 109
  • ave atque vale
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #604 -: Юни 17, 2021, 14:49:51 »
Loki 2021

Tom Hiddleston проговори на латински от 79AD.
Реставрирано произношение.
Всичко му се разбира, но Том е завършил класически езици в Кембридж.
И каквото казва е ясно и отчетливо. Малко засега, дано има още.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #605 -: Юни 17, 2021, 22:06:12 »
Loki нема смисъл га бъде гледан.

Неактивен Moesia

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 109
  • ave atque vale
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #606 -: Юни 17, 2021, 23:57:32 »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #607 -: Юни 18, 2021, 00:01:58 »
да, ама слет един и половина лично видяни епизода, моята персонална оценка е...квото казах по-горе.


Неактивен Moesia

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 109
  • ave atque vale
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #608 -: Юни 18, 2021, 00:17:51 »
Бе ти имаш някакъв проблем с романските езици и най-вече с латинския.

И съответно филмите на тези красиви езици.

Не знаеш какво изпускаш.  :m1273:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #609 -: Юни 18, 2021, 08:36:49 »
Марвел правят чудесни филми по съвременни комикси, но трябва да се сложи един по-як европеец с дървен чук в сценаристкият им екип с единствената задача да ги блъска по кухите канчета кога посегнат към скандинавска или старогръцка митология. Даже може и преди да посегнат-превантивно.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #610 -: Юни 18, 2021, 09:08:27 »
трябва да се сложи един по-як европеец с дървен чук в сценаристкият им екип с единствената задача да ги блъска по кухите канчета кога посегнат към скандинавска или старогръцка митология. Даже може и преди да посегнат-превантивно.
Както и към всичко свързано с европейската история от дълбока древност до след WWII. Отнася се за целия Голливуд.

Сега се сещам, че и "Мемоарите на една гейша" бяха пълни с китайци, та най-добре да се придържат към комиксите.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #611 -: Юни 18, 2021, 09:27:21 »
Чукът трябва да е железен, но не трябва да се кара наред.

 :t26157:

Който иска качествено кино просто да гледа изданията на Критерион.

Засега това е най-точния измерител кое става а кое не...

https://www.criterion.com/shop/browse/list?sort=spine_number

САЩ имат 451 филма в класацията, Франция 258, Япония 221, Англия 172, Италия 82, Германия 37, Испания и Русия по 13, Индия и Иран по 9, Турция има 1 филм, България не е представена....

« Последна редакция: Юни 18, 2021, 09:42:22 от ЗИП »

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #612 -: Юни 18, 2021, 10:02:15 »
 Ето и кои американски филми самите реднеци смятат за своите най-добри и са ги сложили на съхранение в Конгреса за бъдните поколения. Това означава, че филмите се цифровизират, лентовите копия се пазят в специални помещения и так далее...

https://www.imdb.com/list/ls057690811/

Всяка година слагат по 25 филма. Започват традицията от 1989г. Ето кои са първите 25 филма смятани за абсолютните шедьоври на американското кино от група от мастити кинокритици, режисьори, сценаристи и так далее...

https://www.imdb.com/list/ls031691798/


Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #613 -: Юни 18, 2021, 10:45:07 »
Човек гледа или кино, или класации за кино. Да правиш изводи от едното за другото е загубена работа.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #614 -: Юни 18, 2021, 10:53:14 »
Значи отиваш в магазина и казваш "дайте ми един телевизор".Те ти го дават, ти си плащаш на касата и във вас отваряш кутията да видиш какво са ти сложили. Ей това наистина е загубена работа... :smokin:

Човек е това, което яде , пие, чете, слуша или гледа!

 :m1273:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #615 -: Юни 18, 2021, 11:01:05 »
Quote (selected)
Значи отиваш в магазина и казваш "дайте ми един телевизор".Те ти го дават ...
Има известна разлика между телевизор и филм. За свойствата и качествата на едното има ясни фактологични и числови показатели. За другото се искат познания, вкус и усет. А и вкусовете в крайна сметка са различни у различните хора. Така стана ли ти по-ясно?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #616 -: Юни 18, 2021, 11:04:15 »
Марвел правят чудесни филми по съвременни комикси, но трябва да се сложи един по-як европеец с дървен чук в сценаристкият им екип с единствената задача да ги блъска по кухите канчета кога посегнат към скандинавска или старогръцка митология. Даже може и преди да посегнат-превантивно.
проблемът на Локи е, че Том Хидълстоун нее фсъстояние да носи паянтовия сценарий. Нема качества за тва, неговият рейндж е од "средно самодоволен" до "ацки самодоволен", което е ена степен под "Кевин Спейси". Никой нормален човек нема да седне да се идентифицира с един толкова самодостатъчен персонаш, игран од един толкова самодостатъчен актьор.

Освентва Локи умря ф Авенджърс. Умря не фсмисъл "премести се да живее ф един паралелен крачол на времепространството", а фсмисъл на "даде фира", "гътна се", "екзодус леталис" и т.н.

Пофтарям, тоа сериал нема смисъл.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #617 -: Юни 18, 2021, 11:05:23 »
Човек е това, което яде , пие, чете, слуша или гледа!

И аз съм го чувал това, но според мен не е вярно. Това е фасадата, зад която се крие истинската същност. Знаем за велики мъже, които са имали семпли вкусове; знаем за въздухари, които са живели като бохеми; знаем, за сноби и тъпанари, които са изчели класиката, защото е модерно.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #618 -: Юни 18, 2021, 11:19:01 »
ЗИП е опщовзето праф.

Од научна гледна точка, човекът е ена бъгава операционна система, опитваща се неуспешно да контролира збиретока од хардуер, съставляващ разните елементи од така наречения му "организъм".

Не е ноо сигурно дали човекът, фкачеството си на OS, не е само фасада на чревния си микробиом, чиято роля напомня на ролята, изпълнявана од "дълбоката държава" ф приказките на Тръмпослава и разните други фолклористи.

« Последна редакция: Юни 18, 2021, 11:24:26 от wreckage »

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #619 -: Юни 18, 2021, 11:26:24 »
Съгласен съм за разликата между естествените науки и хуманитарните.При едните има ясни формули и критерии а при другите няма.

За това тези класации са "препоръчителни", но все пак вкусът както е известно се култивира.

Като малък  Лед Цепелин ми изглеждаше нещо адски криво, начупено и без хармония.А днес го определям като шедьовър с чисто сърце...

Тези класации не са правени от "две жени от пазара Георги Кирков" а от мастити познавачи на филмовото изкуство,като великия Роджър Ебърт да кажем...
« Последна редакция: Юни 18, 2021, 11:41:29 от ЗИП »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #620 -: Юни 18, 2021, 11:45:34 »
Quote (selected)
мастити познавачи на филмовото изкуство
Които имат мастит и много познават ли? Аре нема нужда.
Човек може да надава ухо от време на време какво мисли някой с мастит, но да се ориентира само по това е незряло.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #621 -: Юни 18, 2021, 11:55:54 »
Несъмнено най-зряло е каквото ти сипят това да ядеш!

Това е връхта на зрелостта.

 :beer_:

Пък и всеки избор е въпрос на "влияние" В единия случай ти влияе чичо Пешо съседа а в другия некой мастит( мастия не).

Всеки сам решава кой да му влияе.

 :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #622 -: Юни 18, 2021, 11:59:27 »
Тези класации не са правени от "две жени от пазара Георги Кирков" а от мастити познавачи на филмовото изкуство,

Критиците са същите като журналистите. Само че проституират в полето на изкуството. Всяко изкуство е индивидуално възприятие. Няма нужда някой да обяснява колко велика е една творба, ако човек не я възприема като такава. По същия начин анализът на критика е лично възприятие, а не универсално тълкувание. Американската филмова критика е доказала, че е политизирана, конюнктурна и фалшива. Специално киното е пълно с примери за възхвалявани посредствени филми и унищожавани шедьоври от "критиката"

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #623 -: Юни 18, 2021, 12:06:06 »
Несъмнено най-зряло е каквото ти сипят това да ядеш!
Не е зле, когато участваш в разговор, И да внимаваш какво казват другите.
Това за да не им приписваш глупости, които те не са казали, но по някаква причина са заседнали в главата ти.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #624 -: Юни 18, 2021, 13:04:47 »
Аменеменема, защо просто не кажеш твоя опит при избор?

Не вярвам да е на "тото принцип".На българина му дай кусури да намира, но иначе е " не знам как е ама и така не е".

Кажи си твоя начин и ако ми хареса дори може да го ползвам и да зарежа " моя снобарски"..

Неактивен Moesia

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 109
  • ave atque vale
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #625 -: Юни 18, 2021, 13:08:24 »
Quote (selected)
Пофтарям, тоа сериал нема смисъл.

Повтаряй ад либитум ет ултра.

Аз пък ти казвам, че сериалът е колежански, инструктивен и креативен.
Латинският е абсолютен плюс, подобно на вноса му в LOST, например.

Ама нали обичаш да си контра, повтаряй си мантрата, не ми пречиш.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #626 -: Юни 18, 2021, 13:08:58 »
Аменеменема, защо просто не кажеш твоя опит при избор?

Ами аз деля филмите единствено по жанрове (нищо, че не съм аменеменема) .

Това с деленето на шедьоври или не, много не го разбирам -- прилича ми ужасно на часовете по литература: „какво е искал да каже авторът/режисьорът/ сценаристът/лирическият герой/последниятдазагасилампата/“.

Това е :smokin:
« Последна редакция: Юни 18, 2021, 13:36:26 от ddantgwyn »
the lamers club honourable member …

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #627 -: Юни 18, 2021, 13:17:51 »
Пофтарям, тоа сериал нема смисъл.
Това не е оригинално - много над 90% от т.нар. 'кино', най-вече съвременното, няма нито смисъл, нито каквато и да било друга стойност. Но е малко очудващо да го пишеш тъкмо ти, известен почитател на дебилното кино.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #628 -: Юни 18, 2021, 13:32:06 »
Аменеменема, защо просто не кажеш твоя опит при избор?

Не вярвам да е на "тото принцип".На българина му дай кусури да намира, но иначе е " не знам как е ама и така не е".

Кажи си твоя начин и ако ми хареса дори може да го ползвам и да зарежа " моя снобарски"..
Че аз изобщо не ща да те карам да правиш като мен, нито се опитвам. Ти си този, дето постулира като универсално някакво правило как да се избирал филм за гледане. За мен то е наивно.
Колкото до мен, нямам особени правила, нито пък се опитвам постоянно да гледам филми. Не съм млад, имам си оформени жанрови и др. предпочитания. Ако някой ми препоръча или по друг начин науча някое интригуващо ме заглавие, търся информация за него и може и да го гледам. Цяла редица фактори имат значение, за да ме накарат. Няма рецепта, няма и нужда от такава.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #629 -: Юни 18, 2021, 13:41:28 »
Ей, с ченгел требеше да те ръчкам за да кажеш, че все пак НЯКОЙ нещо ти препоръчва и ти вече решаваш нататък.

Това е най- нормалното нещо на света! Човек се ВЛИЯЕ от мнението на друг, но накрая той САМ решава.

Ето на мен Американския конгрес ми препоръчва да гледам "Планината Броукбек" , но аз засега се дърпам....

 :popcorn:
« Последна редакция: Юни 18, 2021, 13:49:01 от ЗИП »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #630 -: Юни 18, 2021, 13:52:57 »
Quote (selected)
Ей, с ченгел требеше да те ръчкам за да кажеш, че все пак НЯКОЙ нещо ти препоръчва и ти вече решаваш нататък
Каза ти се, че с ветровете в твойта глава нямам общо, ама ти пак не чу. Спри да ми слагаш в устата неща, които не съм казал.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #631 -: Юни 18, 2021, 14:07:34 »
Айде стига хленчи се.Кой какво чува и казва не е твоя работа! Имаш мнение казваш си го.Аз си имам казвам си го.Не се прави на модератор да казваш кой какво чува, пише или разбира.Нагледал съм се на такива в онзи форум..

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #632 -: Юни 18, 2021, 14:14:00 »
Всяка година слагат по 25 филма. Започват традицията от 1989г.
Ето кои са първите 25 филма смятани за абсолютните шедьоври на американското кино от група от мастити кинокритици, режисьори, сценаристи и так далее...

https://www.imdb.com/list/ls031691798/

Въпреки че ф тая класация аз бих започнала с “The Bucket List”, не бих изхвърлила в никакъв случай всичко от нея …

Тъй като ние няма как да се учим на кино самостоятелно, без – поне в началото! – от рецензиите на маститите кинокритици, режисьори и сценаристи …  :t2015:

Ако все още ги има, де …

И защото, както е рекъл ЗИП-а: "Човек се ВЛИЯЕ от мнението на друг, но накрая той САМ решава."  :th_up:

« Последна редакция: Юни 18, 2021, 18:25:33 от Джиджи »

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #633 -: Юни 18, 2021, 14:20:47 »
посочената класация отразява временният курс на ЗИП-а към боготворене на англосаксите.Преди три години щеше да даде любимите филми на Путин.Чакам кога ще обяви ЮАР за новия център на света та да се запознаем и с тяхната филмография, между временно не изключвам да премине и през индийския си период.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #634 -: Юни 18, 2021, 14:27:54 »
Ето на мен Американския конгрес ми препоръчва да гледам "Планината Броукбек" , но аз засега се дърпам....

Не се дърпай, защото това е един от най-големите и ИСТИНСКИ филми за отношенията между човеците! :th_up:

Освен ако вече не са ти напълнили главата с разни предразсъдъци и глупости, де ...  :smokin:


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #635 -: Юни 18, 2021, 14:30:31 »
Ето на мен Американския конгрес ми препоръчва да гледам "Планината Броукбек" , но аз засега се дърпам....

бъди маке - кажи кршенгрб!
Quote (selected)
Кршенгрб Планина
Од Википедија — слободната енциклопедија

Кршенгрб Планина или понекогаш Планина Броукбек (англиски: Brokeback Mountain) е драмски филм режиран од Анг Ли од 2005 година, според приказната на писателката Е. Ени Проулкс.

Филмот беше номиниран за Оскар за најдобар филм во 2005 година.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #636 -: Юни 18, 2021, 14:31:38 »
Момче младо, аз когато съм гледал филми в "Десета муза" на Грозев някои от които шедьоври ти сигурно си се радвал на "Призраци под виенското колело".Още един който ми държи сметка какво съм казвал, казвам и защо то не съвпада с неговите очаквания...
« Последна редакция: Юни 18, 2021, 14:36:51 от ЗИП »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #637 -: Юни 18, 2021, 14:32:36 »
посочената класация отразява временният курс на ЗИП-а към боготворене на англосаксите.Преди три години щеше да даде любимите филми на Путин.Чакам кога ще обяви ЮАР за новия център на света та да се запознаем и с тяхната филмография, между временно не изключвам да премине и през индийския си период.

Що?!?

Аз например бих коментирала тук по-старото френски кино, както и италианското кино на Антониони и Фелини от същия период, но се съмнявам, че ще намеря некво съпричастие тъдява ... :think:


Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #638 -: Юни 18, 2021, 14:35:18 »
Джиджи заради теб ще взема да  го изгледам.Да свърша сегашната си флашка и идна го тегля..


Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #639 -: Юни 18, 2021, 14:35:40 »
https://filmisub.com/filmi/56174-infinite-bezkraynite-2021.html
дори заради преследването по улиците на Мексико сити си става.

А десета муза оставям на ЗИП

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #640 -: Юни 18, 2021, 14:36:25 »
Quote (selected)
Кой какво чува и казва не е твоя работа! Имаш мнение казваш си го.Аз си имам казвам си го
Не се прави на неразбрал. От себе си говори квот си искаш, но не ми приписвай да съм казвал неща, които не съм. Това е един от най-кривите начини да „доказваш“ нещо.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #641 -: Юни 18, 2021, 14:38:15 »
много над 90% от т.нар. 'кино', най-вече съвременното, няма нито смисъл, нито каквато и да било друга стойност.
  :ok:

И пак зачезвам временно ...  :tongue_:


Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #642 -: Юни 18, 2021, 14:40:40 »
Ся написал ли си, че някой ти препоръчва нещо? Написал си.После кой какво приписал на другите нека тези други да решат.

Джиджи, душа,,кажи си болката за френското и италианско кино.Не стискай, може пък да се намерят допирни точки...


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #643 -: Юни 18, 2021, 14:44:40 »
Джиджи, заради теб ще взема да  го изгледам.
 
Няма да съжаляваш!!!  :t0328:

Освен ако – пак повтарям! – не вземеш НАпредвид защо ти го предлага Американският конгрес точно ф тоя момент.  :lol:

Тъй като аз съм го гледала отдавна.

И нямам търпение да чуя отзиви тук ...

« Последна редакция: Юни 18, 2021, 14:52:45 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #644 -: Юни 18, 2021, 14:47:04 »
Джиджи, душа, кажи си болката за френското и италианско кино.
Не стискай, може пък да се намерят допирни точки...

Ще си кажа, душа, само че след некой и друг ден, щото имам да довърша ени чутовни световни дела ...  :lol:



« Последна редакция: Юни 18, 2021, 14:55:09 от Джиджи »

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #645 -: Юни 18, 2021, 14:51:09 »
За момента е ясно.Такъв е повея на времето.Аз нямам проблем ако филма е "джендър" , важното е да е качествен!

Ако е сложен в тая класация заради качество а не заради джендърия прекрасно.

Ето, Критерион ми препоръчва "Portrait of a lady on fire" (2019)и аз се назландисвам шот си мисля че това е некфа феминистка история? Ако някой има мнение да каже...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #646 -: Юни 18, 2021, 14:55:46 »
Айде стига хленчи се.Кой какво чува и казва не е твоя работа! Имаш мнение казваш си го.Аз си имам казвам си го.Не се прави на модератор да казваш кой какво чува, пише или разбира.Нагледал съм се на такива в онзи форум..
Да си имаме уважението! Аз като модератор не казвам кой какво чува, пише или разбира. Аз само забърсвам казаното и написаното, ако излиза значително извън рамките на правилата и изобщо добрия тон!  :t0120:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #647 -: Юни 18, 2021, 15:00:36 »
Quote (selected)
Ся написал ли си, че някой ти препоръчва нещо?
Написах друго нещо и бъди добър да не си кривиш душата, кривейки и думите ми.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #648 -: Юни 18, 2021, 15:11:28 »
Аз също съм написал друго нещо а не това което си прочел или си си въобразил!

 :0005:

Стига толкоз вече. Приключих спора по тази тема. Кой каквото имаше да каже, каза го. Кой каквото разбрал разбрал. В края на краищата няма закон, че след всеки спор се ражда истината. Всъщност най-често нищо не се ражда а само се хабят порой от думи и емоции... :popcorn:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #649 -: Юни 18, 2021, 15:18:24 »
Полза от говоренето има – човек наблюдава ставащото (изговореното) и си прави изводи.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #650 -: Юни 18, 2021, 15:21:07 »
изводът е че ако при хората възгледи и вкусове еволюират, то при ЗИП са подложени на перманентна революция.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #651 -: Юни 18, 2021, 16:25:56 »
Аз например бих коментирала тук по-старото френски кино, както и италианското кино на Антониони и Фелини от същия период, но се съмнявам, че ще намеря некво съпричастие тъдява ... :think:
Що не пробваш ? Имам много хубави спомени от онези филми.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #652 -: Юни 18, 2021, 18:05:11 »
Надявам се се уточнихте за безценните филми на Американският конгрес.   :crying_with_laughter-3302:
Ей ви тук един истински филм.
Класика на  военният капитализъм.
https://www.youtube.com/watch?v=VhFV27zfA_s

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #653 -: Юни 18, 2021, 18:32:13 »
Алиске, Ако искаш гениален руски филм за войната вземи изгледай "Иди и виж" на Елем Климов.Нищо не е хубаво само щото е руско, американско или каквото и да е друго.

Ако си го гледала си връщам думите назад...

Предупреждавам филма не е за хора със слаби сърца..

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #654 -: Юни 18, 2021, 18:36:32 »
иди и виж е най-честният филм на "перестройката"Но наистина се гледа веднъж.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #655 -: Юни 18, 2021, 18:37:24 »
Цитат на: Джиджи в Днес в 14:32:36

    Аз например бих коментирала тук по-старото френски кино, както и италианското кино на Антониони и Фелини от същия период, но се съмнявам, че ще намеря некво съпричастие тъдява ... :think:

Що не пробваш ? Имам много хубави спомени от онези филми.

Ще, Пешо,
но както рекох – след някой и друг ден /да сме живи и здрави!/, щото имам още некои служебни нещица за довършване ...  :smokin:

« Последна редакция: Юни 18, 2021, 18:58:08 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #656 -: Юни 18, 2021, 18:39:32 »
Алиске, ако искаш гениален руски филм за войната вземи изгледай "Иди и виж" на Елем Климов.

Невероятен филм,
чието заглавие аз ползвам доста често тук, когато некой ми противоречи ...  :tongue_:

Quote (selected)
Нищо не е хубаво само щото е руско, американско или каквото и да е друго.

А това, дето се вика, е "eternal truth", което няма смисъл да превеждам тук защото ... абе, защото ...  :lol:

« Последна редакция: Юни 18, 2021, 18:56:24 от Джиджи »

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #657 -: Юни 18, 2021, 18:51:07 »
В конце 1980-х годов намеревался экранизировать роман Михаила Булгакова «Мастер и Маргарита», для которого совместно с братом Германом написал сценарий, однако этот замысел так и остался невоплощённым. Не были сняты и «Бесы» по роману Достоевского — «по экономическим мотивам»[8]. В 1989 году Климов принимал участие в работе над фильмом Фреда Скеписи «Русский дом» по роману Джона ле Карре. В титрах ему была выражена благодарность.

В начале 1990-х годов на встрече кинематографистов с представителями делового мира кто-то заметил, что Элем Климов всю жизнь желал экранизировать «Мастера и Маргариту», но не мог этого сделать: сначала по идеологическим, а после по финансовым причинам. Известный миллионер громко произнёс: «Я дам денег Климову!». Зал завистливо охнул, и в наступившей тишине раздался голос режиссёра: «Хотелось бы ещё знать, откуда эти деньги!


харесвах роман , макар че първо го четох прекалено малък и бях влюбен в сцената на Бегемот стрелящ по чекистите от полюлея, после разочарован от някои глави които концептуално не се връзваха, а накрая отгвърлиг финала като напудрен....но все пак жалко че не е заснет.То и за "последният магнат" и "петър първи" съжалявам че не са довършени

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #658 -: Юни 18, 2021, 19:01:18 »
В начале 1990-х годов на встрече кинематографистов с представителями делового мира кто-то заметил, что Элем Климов всю жизнь желал экранизировать «Мастера и Маргариту», но не мог этого сделать: сначала по идеологическим, а после по финансовым причинам.
Известный миллионер громко произнёс: «Я дам денег Климову!». Зал завистливо охнул, и в наступившей тишине раздался голос режиссёра: «Хотелось бы ещё знать, откуда эти!

А аз изобщо не съм сигурна, че тук е станало единствено въпрос за "деньги" (imho).

Тъй като през цялото време на тийнейджърството ми "Майсторът и Маргарита" беше настолната ми книга.

И винаги съм се чудела, как би била филмирана или поставена в театрална постановка ...

Но за жалост на този въпрос все още нямам отговор, тъй като преди време в "Театъра на армията" в София се опитаха да на правят нещо, на то се оказа тотално фиаско.

А оттогава насам, не съм чувала някой да се опитвал някъде да направи подобно нещо ...

Някой друг от вас?! :t1815:

« Последна редакция: Юни 18, 2021, 19:18:02 от Джиджи »

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #659 -: Юни 18, 2021, 19:08:48 »
Страхотни отзиви четох за "Извисяване" на Лариса Шепитко, жена на Елем Климов.Силен, но и дума не може да става за сравнение.

Дори "Иваново детство" на Тарковски не може да стъпи на малкия пръст на Климов.

От "баталните" за мен върхът е киноепопеята "Освобождение" на Озеров....