Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 18:17:24

Автор Тема: Толерантност и реалност  (Прочетена 115230 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #240 -: Февруари 08, 2020, 15:04:02 »
аз не вдявам нещо друго. ето ти един нормативен акт, кръстен 'ЗАКОН ЗА ПРЕДУЧИЛИЩНОТО И УЧИЛИЩНОТО ОБРАЗОВАНИЕ':
Quote (selected)
Чл. 3. (1) Образованието като процес включва обучение, възпитание и социализация.

Чл. 211. (1) Учителите, директорите, както и заместник-директорите, които изпълняват норма преподавателска работа, са педагогически специалисти.

Чл. 219. (2) Педагогическите специалисти имат следните задължения:
1. да осъществяват обучение и възпитание на децата и учениците в съответствие с държавните образователни стандарти;
https://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2136641509

съгласно този закон учителката е била задължена да превъзпита нахалника, както и да възпита останалите. не съм чел немския закон, сега обсъждам българския.

и продължавам да недоумявам за какво точно е наказана - щото е изпълнила задължение, вменено ѝ по закон? бачо така и не отговори какво точно е неадекватно в поведението на учителката.

защото тва, което тя и ти считате за "възпитание" не е възпитание, а най-обикновена простотия.

"в съответствие с държавните образователни стандарти" - да земеш да издириш "плюене" или "телесно наказание" некъде в тия стандарти?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #241 -: Февруари 08, 2020, 15:10:00 »
Quote (selected)
на учителя работата му е да преподава. възпитаваха в комунистическите училища със стригане на петно и виждаме резултатите.
възпитанието си е за родителите у дома, за училищни психолози и т.н.
Баси глупостите. С висока плътност.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #242 -: Февруари 08, 2020, 15:27:57 »
защото тва, което тя и ти считате за "възпитание" не е възпитание, а най-обикновена простотия.

ъ? определено мярката е имала търсеният ефект. убеден съм, че до края на живота си диваненцето няма да посмее да наплюе някого.

Quote (selected)
"в съответствие с държавните образователни стандарти" - да земеш да издириш "плюене" или "телесно наказание" некъде в тия стандарти?

е, не, тва вече е твое задължение. издири, моля, и цитирай къде точно се смята, че при неспособност да защитиш тезата си наплюването на съученик е допустимо. щото ако не е, то излиза, че действията на учителката са навременни, адекватни, ефективни и ефикасни. и в пълно съответствие със закона.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #243 -: Февруари 08, 2020, 15:48:19 »
Няма да задълбавам в подробности. Само ще отбележа, че действието на въпросната учителка е демонстрация на педагогическо безсилие и неспособност. Да, възможно е обстоятелствата да са по-силни от нея, но и това не я оправдава.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #244 -: Февруари 08, 2020, 15:57:29 »
съгласно този закон учителката е била задължена да превъзпита нахалника, както и да възпита останалите. не съм чел немския закон, сега обсъждам българския.

и продължавам да недоумявам за какво точно е наказана - щото е изпълнила задължение, вменено ѝ по закон? бачо така и не отговори какво точно е неадекватно в поведението на учителката.

Ти с плюене ли си възпитаваш децата? Или пък теб са те плюли родителите ти?


е, не, тва вече е твое задължение. издири, моля, и цитирай къде точно се смята, че при неспособност да защитиш тезата си наплюването на съученик е допустимо. щото ако не е, то излиза, че действията на учителката са навременни, адекватни, ефективни и ефикасни. и в пълно съответствие със закона.
Направеното от учителката е и престъпление най-малкото по чл. 325 от НК. Извършването на престъпление срещу дете от учител нарушава всякакви педагогически стандарти. За забраната за подлагане на нечовешко или унизително отношение дори няма нужда да говорим.
« Последна редакция: Февруари 08, 2020, 16:09:31 от Yaroslav »

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #245 -: Февруари 08, 2020, 15:59:52 »
.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #246 -: Февруари 08, 2020, 16:18:45 »
По мое време учители и учителки са ме шамарили, опъвали са ми ушите сега като погледна назад даже са били доста милозливи. :bouncy-1054:
Никога обаче не са се гаврели, а инцедентът с колективното заплюване е гавра. Даже на пионерски и комсомолски събрания не е имало такива глупости. Учителите са лишени от адекватни мерки за въдворяване на ред в час. Не се разрешава да се изгони от час провинилият се, ако се сдърпат деца и тръгнат да ги разтърват винаги са под угрозата някоя разярена БГмама да ги обвини в прекомерно насилие или закъсняла реакция. Учителите трябва да са възпитатели и преподаватели, чисти преподаватели в университетите.
И понякога махалото се люшва неудържимо в неприятна посока.
« Последна редакция: Февруари 08, 2020, 16:33:29 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #247 -: Февруари 08, 2020, 16:27:09 »
Страшна педагожка - нищо чудно, че онци и се радва. За да отучи едно дете от плюенето, научава двайсет да го правят. С бонус - поука, че е похвално да го правиш в група срещу един. И то - по команда.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #248 -: Февруари 08, 2020, 16:33:59 »
защото тва, което тя и ти считате за "възпитание" не е възпитание, а най-обикновена простотия.

ъ? определено мярката е имала търсеният ефект. убеден съм, че до края на живота си диваненцето няма да посмее да наплюе някого.

избождането на очи на шофьор, блъснал друга кола, гарантира, че до края на живота си няма да може да блъсне друга кола.
а отсичането на ръцете на крадец гарантира, че до края на живота си няма да може да краде.
убиването с камъни на прелюбодейка гарантира, че до края на живота си няма да може да прелюбодейства.

не ми било швабия, най ми било шериат, разбираш ли...  :nuts:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #249 -: Февруари 08, 2020, 16:39:03 »
Двайсетте коли, които трябва да блъснат провинилата се, е още по-атрактивно.  :D
А учителите-бръснари не ги помня, хем освен в София съм учила и един срок на село, нямаше такива работи.
Насилието беше твърдо отречено от педагогическата програма, побийващите учители разчитаха на етичния кодекс на учениците, да не ги наклеветят на родителите си, а те - където трябва. 

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #250 -: Февруари 08, 2020, 16:41:56 »
антон семенович (ибн) макаронци - педагогическая система  :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #251 -: Февруари 08, 2020, 16:44:23 »
Двайсетте коли, които трябва да блъснат провинилата се, е още по-атрактивно.  :D

тва докато ослепеният шофьор е зад волана на провинилата се кола, разбира се

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #252 -: Февруари 08, 2020, 16:49:10 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #253 -: Февруари 08, 2020, 17:36:12 »
Quote (selected)
Рrada постигна споразумение с Комисията за човешките права в Ню Йорк Сити да промотира по-голямо етническо разнообразие вътре в компанията и в модната индустрия като цяло, предаде CNN.

Персоналът на луксозната модна марка, включително и нейните директори, ще преминат обучение, свързано с равенството между расите и дискриминацията. Предстои да бъдат назначени и повече цветнокожи служители, както и постоянен директор, който да следи за приобщаването им. Ще бъде стартирана и специална стажантска програма.
Новите мерки се предприемат след скандала от края на декември 2018 г., когато десетки в социалните мрежи обвиниха Prada за продажбата на висулки на маймуни с големи червени устни, наподобяващи афроамериканци. Италианският бранд реагира незабавно и ги премахна от витрините си.

https://www.manager.bg/biznes/prada-s-po-golyama-podkrepa-na-etnicheskoto-raznoobrazie

Ще взема да преровя играчките останали от децата да няма някое маймунче и Ангел Каралийчев да ме извинява, ама "Тошко Африкански" заминава за рециклиране.
« Последна редакция: Февруари 08, 2020, 17:42:36 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #254 -: Февруари 08, 2020, 17:44:46 »
Направеното от учителката е и престъпление най-малкото по чл. 325 от НК. Извършването на престъпление срещу дете от учител нарушава всякакви педагогически стандарти. За забраната за подлагане на нечовешко или унизително отношение дори няма нужда да говорим.

е, не, тва са дивотии. там в чл.325 си има наказания. след като няма досъдебно производство, арест или мярка за неотклонение, то този член е неприложим.

останалите: какво все пак е нарушила учителката? щото аз цитирах закон, според който тя трябва да се грижи за възпитанието на подрастващите, и на база цитираното от мен аз твърдя, че тя се е справила.

та какво е нарушила? разписано, ако може, в нормативен документ.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #255 -: Февруари 08, 2020, 17:52:29 »
избождането на очи на шофьор, блъснал друга кола, гарантира, че до края на живота си няма да може да блъсне друга кола.
а отсичането на ръцете на крадец гарантира, че до края на живота си няма да може да краде.
убиването с камъни на прелюбодейка гарантира, че до края на живота си няма да може да прелюбодейства.

изрично посочих, че в наказанието, наложено от учителката, няма физическо насилие. виждам, че ти си се отплеснал нататък. за да те върна в реалността: преди няколко години бях чел за страхотния ефект, който в щатите имат наказанията от рода на това на снимката - да обикалят с надпис "аз съм алкохолик", "пристрастен съм към хазарта и губя всичко" и т.н.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #256 -: Февруари 08, 2020, 17:54:26 »
Quote (selected)
та какво е нарушила

Непропорционално наказание на нарушителя.
2-3 заплювания срещу 20 това ни връща в едни далечни пред библейски времена на "зъб за чейне". :t0328:
 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #257 -: Февруари 08, 2020, 17:56:21 »

е, не, тва са дивотии. там в чл.325 си има наказания. след като няма досъдебно производство, арест или мярка за неотклонение, то този член е неприложим.

Виждането, че дали има извършено престъпление или не, зависи от това дали е повдигнато обвинение, е меко казано примитивно. Но не съм очаквал друго от човек, защитаващ плюенето по деца.


Quote (selected)
та какво е нарушила? разписано, ако може, в нормативен документ.

Такова нещо като "нормативен документ" няма. Има нормативни актове. А извършеното е забранено най-малкото от чл. 32 от Конституцията и чл. 3 от Европейската конвенция за защита на правата на човека. И родителите трябва да съсипят всички точно по тази линия.
« Последна редакция: Февруари 08, 2020, 17:59:19 от Yaroslav »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #258 -: Февруари 08, 2020, 17:57:10 »
Quote (selected)
та какво е нарушила

Непропорционално наказание на нарушителя.
2-3 заплювания срещу 20 това ни връща в едни далечни пред библейски времена на "зъб за чейне". :t0328:

с това не съм съгласен, но като го твърдиш, сега покажи къде точно пише, че учителката няма право непропорционално да наказва ученик. щото това не е самоотбрана сепак, нищо че вече ни хвърлиха към наказателния кодекс.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #259 -: Февруари 08, 2020, 17:59:23 »
Кво сте гракнали.
Наказанието има корени в традицията. Може да се каже че е библейско по своя характер.
Второ почива на придобиване на личен опит.
Трето е високо ефективно.
 
Ако тормози нежните ви гейропски душици .... ми сори.
 
Това не значи, че го одобрявам, но ефективността си е ефективност.
Примерно ако набуташ некой поркурор в затвора, за неколко месеца, превантивно,
се обзалагам че това ще доведе до рязко подобряване на работата му.
Разбира се ако успее да излезе от там  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #260 -: Февруари 08, 2020, 18:00:10 »
Виждането, че дали има извършено престъпление или не, зависи от това дали е повдигнато обвинение, е меко казано примитивно.

искаш да кажеш, че при съществуващата известност на случката новият главен прокурор е пропуснал да се натегне и да намери престъплението, па и извършилата го престъпничка?

ти да видиш. а прокурорите в захлас обясняват как новият е все по-ефективен. кво му е ефективното, като пропуска престъпления, излъчвани по новините?

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #261 -: Февруари 08, 2020, 18:03:27 »


искаш да кажеш, че при съществуващата известност на случката новият главен прокурор е пропуснал да се натегне и да намери престъплението, па и извършилата го престъпничка?


Искаш да кажеш, че действащият главен прокурор има понятие от наказателно право?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #262 -: Февруари 08, 2020, 18:03:57 »
Quote (selected)
че учителката няма право непропорционално да наказва ученик.
По сега действащите нормативи няма право изобщо да го наказва.
А за непропорционалното наказание това е една много дълга история.
Последните няколко хиляди години цивилизацията е стигнала до съгласие,че наказанието трябва да съответства на провинението.

 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #263 -: Февруари 08, 2020, 18:04:09 »
страхотния ефект, който в щатите имат наказанията от рода на това на снимката - да обикалят с надпис "аз съм алкохолик", "пристрастен съм към хазарта и губя всичко" и т.н.

ъъъ, откога алкохолизмът и пристрастеността към хазарта заслужават наказания, при положение, че се повече се третират като заболявания, които следва де се лекуват, а не да са повод за обикаляне с надписи из града?

но е добре, че посочи системата, която харесваш - американската  :smokin:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #264 -: Февруари 08, 2020, 18:04:31 »
Кво сте гракнали.
Наказанието има корени в традицията. Може да се каже че е библейско по своя характер.
Второ почива на придобиване на личен опит.
Трето е високо ефективно.
 
Ако тормози нежните ви гейропски душици .... ми сори.
 
Това не значи, че го одобрявам, но ефективността си е ефективност.
Примерно ако набуташ некой поркурор в затвора, за неколко месеца, превантивно,
се обзалагам че това ще доведе до рязко подобряване на работата му.
Разбира се ако успее да излезе от там  :smokin:

Фашизмът е жив. Или по-скоро не е умирал.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #265 -: Февруари 08, 2020, 18:07:49 »
Предлагам да оставим за малко настрани въпросите за избождане на очи, катастрофи с коли и членове на НК и да се върнем към конкретния случай. Защото той си има някаква предистория и  продължение. А продължението е в това, че голяма част от родителите на учениците в този клас застанаха категорично в защита на учителката.

Защо ли?!?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #266 -: Февруари 08, 2020, 18:08:53 »
Предлагам да оставим за малко настрани въпросите за избождане на очи, катастрофи с коли и членове на НК и да се върнем към конкретния случай. Защото той си има някаква предистория и  продължение. А продължението е в това, че голяма част от родителите на учениците в този клас застанаха категорично в защита на учителката.

Защо ли?!?

защото тва е нивото - примитивно, първично, без мисъл за въздействието и последиците...

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #267 -: Февруари 08, 2020, 18:14:13 »
Чие ниво е такова?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #268 -: Февруари 08, 2020, 18:15:01 »
Чие ниво е такова?

на родителите, които защитават учителката.


Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #269 -: Февруари 08, 2020, 18:17:50 »
сто пъти съм го разказвал как в първи клас едни третокласници ни ограбиха джобните.
отидохме до кварталния (такива си имаше), оплакахме се и до края на деня си получихме обратно парите и повече никога нямахме проблеми.

но категорично не помня кварталния да ни е карал да ограбим грабителите, за да видят как е.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #270 -: Февруари 08, 2020, 18:21:16 »
Не е лесно да се живее в държава, в която все още има разногласия за това дали е нередно учителка да принуди деца да плюят свой съученик. Особено когато прокуратурата се окаже на мнение, че учител да накара 20 деца да плюят дете не нарушава грубо обществения ред. Може би в Пазарджик нещата са такива. Все пак тяхната прокуратура нацелува обувките на Гешев, нивото и моралът им явно са такива.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #271 -: Февруари 08, 2020, 18:21:50 »
Ти да не би да искаш да кажеш, че в ония мрачни времена кварталният милиционер се е грижел за реда и възстановяването на справедливостта?!?
Че как е имал време, като по цял ден е пращал в Белене разказвачите на вицове за диктатора Т. Живков?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #272 -: Февруари 08, 2020, 18:21:59 »
Искаш да кажеш, че действащият главен прокурор има понятие от наказателно право?

искаш да кажеш, че действащият главен прокурор няма в екипа си никой, който да има понятие от наказателно право? искаш да кажеш, че в пазарджик няма прокурор, който да има понятие от наказателно право?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #273 -: Февруари 08, 2020, 18:23:19 »
Quote (selected)
че учителката няма право непропорционално да наказва ученик.
По сега действащите нормативи няма право изобщо да го наказва.

докажи, моля. с текстове от въпросните нормативи.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #274 -: Февруари 08, 2020, 18:26:01 »
искаш да кажеш, че действащият главен прокурор няма в екипа си никой, който да има понятие от наказателно право? искаш да кажеш, че в пазарджик няма прокурор, който да има понятие от наказателно право?

Защо, ти на друго мнение ли си?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #275 -: Февруари 08, 2020, 18:27:47 »
Ти да не би да искаш да кажеш, че в ония мрачни времена кварталният милиционер се е грижел за реда и възстановяването на справедливостта?!?
Че как е имал време, като по цял ден е пращал в Белене разказвачите на вицове за диктатора Т. Живков?

а ти защо реши, че съм бил първи клас точно по времето на т. живков?  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #276 -: Февруари 08, 2020, 18:28:13 »
защото тва е нивото - примитивно, първично, без мисъл за въздействието и последиците...

ъхъ, тва е нивото ев елитното училище в пазарджик, да бе. баси. ярослав по-горе обяснява, че в пазарджик прокурорите не са чували за наказателно право, ти сега определи нивото, където учат децата им.

между другото, имало е проверка. и случката е от преди месец.

Quote (selected)
Прокуратурата проверява начална учителка от Пазарджик заради неприятен случай в училище "Проф. Иван Батаклиев", съобщава БНР.
...
При проверката трябва да се установи дали има данни за хулиганство с цел публично унижаване, а също дали има принуда, с която грубо са нарушени нравствените принципи, чувства и достойнство на повече от едно лице, в случая на малолетни.

Тя ще бъде извършена от Апелативната прокуратура в Пловдив. Причината е, че Окръжната прокуратура в Пазарджик си е дала отвод с мотив, че при разследването няма да има безпристрастност. Причината е, че става въпрос за едно от най-елитните училища в града и децата и внуците на пазарджишките прокурори и съдии учат именно там...
https://news.bg/crime/razsledvat-uchitelka-nakarala-uchenitsi-da-plyuyat-po-sauchenik-za-nakazanie.html

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #277 -: Февруари 08, 2020, 18:28:47 »
Едва ли всички родители, които защитават учителката одобряват нейната реакция. И най-вероятно повечето от тях не биха постъпили по същия начин. Те застават зад нея, защото за разлика от форумните писачи-либерасти знаят с кого си има работа тя. Знаят го от разказите на своите деца. Знаят го, защото децата са им разказвали как учителката е правила забележки десетки пъти на дребното изродче . Без никакъв резултат. Знаят, го защото децата им са идвали дестки пъти от училище оплюти и унижени.

Такова е нивото им, за ралика от твоя хай левъл.
« Последна редакция: Февруари 08, 2020, 18:32:19 от Bacho Кольо »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #278 -: Февруари 08, 2020, 18:29:15 »
ярославе, колко дълго може да трае една проверка, при която всичко е общо-взето ясно? този срок от един месец нормален ли е?

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #279 -: Февруари 08, 2020, 18:29:52 »
ярославе, колко дълго може да трае една проверка

Отвори НПК и виж.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #280 -: Февруари 08, 2020, 18:30:15 »
а, то било и в "елитно" училище... :image008:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #281 -: Февруари 08, 2020, 18:30:36 »
а ти защо реши, че съм бил първи клас точно по времето на т. живков?  :smokin:
Защото в мигове на просветление показваш, че можеш и да мислиш...

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #282 -: Февруари 08, 2020, 18:33:29 »
Едва ли всички родители, които защитават учителката одобряват нейната реакция. И най-вероятно повечето от тях не биха постъпили по същия начин. Те застават зад нея, защото за разлика от форумните писачи-либерасти знаят с кого си има работа тя. Знаят го от разказите на своите деца. Знаят го, защото децата са им разказвали как учителката е правила забележки десетки пъти на дребното изродче . Без никакъв резултат. Знаят, го защото децата им са идвали дестки пъти от училище оплюти и унижени.

Такова е нивото им, за ралика от твоя хай левъл.

тоест, защитават я в знак на неодобрение на нейната реакция или как?  :image008:

бе, има си вероятно протокол (система от стъпки) при подобни случаи:
- забележка
- разговор с родителите
- мъмрене
- втори разговор с родителите
- преместване в друго училище
или каквото казват вътрешните правила на училището.

ма публичното наплюване едва ли е част от тоя протокол.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #283 -: Февруари 08, 2020, 18:34:38 »

Защото в мигове на просветление показваш, че можеш и да мислиш...

Да оставим за момент кой квартален полицай си е вършил работата и да видим тогавашната образователна система колко хора, невиждащи проблема в колективното нечовешко унижение на едно дете създаде. А това е много по-голямото зло. Да направим една съпоставка на подкрепящите плюенето на детето и подкрепилите Възродителния процес. Ще е интересно.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #284 -: Февруари 08, 2020, 18:37:21 »
бе, има си вероятно протокол (система от стъпки) при подобни случаи
...
ма публичното наплюване едва ли е част от тоя протокол.

ми дай да го видим този митичен протокол. какво включва, какво изключва и къде изрично пише, че освен стъпките в него учителите нямат право на друго действие, сиреч са едни роботи.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #285 -: Февруари 08, 2020, 18:37:29 »
а, то било и в "елитно" училище... :image008:
Ми нормално.
Една позната преподаваше в такова в София.
Но когато некакъв дебил си извадил хея в час, и прикипя и се премести. В Икономическия.
 :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #286 -: Февруари 08, 2020, 18:39:29 »
колективното нечовешко унижение на едно дете

дрън-дрън. дай да видим сепак резултатитте от проверката, па ако има и процес, резултатите от него, а? щото имаше едно такова нещо, презумпция за невинност ли се казваше, как ли беше :image008:

иначе ти, с фашистките и възродителнопроцесовите квалификации, дето ги ръсиш, по колко члена от нк си уязвим?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #287 -: Февруари 08, 2020, 18:41:17 »
бе, има си вероятно протокол (система от стъпки) при подобни случаи
...
ма публичното наплюване едва ли е част от тоя протокол.

ми дай да го видим този митичен протокол. какво включва, какво изключва и къде изрично пише, че освен стъпките в него учителите нямат право на друго действие, сиреч са едни роботи.

тва са си вътрешни правила. очаквам всяко училище да ги има и не очаквам да са еднакви за всички училища.

но има граници.
нервите може и да не издържат и тва на учител(к)ите си е адски стресова работа, но има граници - правни, морални и т.н.

организирането на групово наплюване е мноо отвъд тия граници.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #288 -: Февруари 08, 2020, 18:42:51 »


иначе ти, с фашистките и възродителнопроцесовите квалификации, дето ги ръсиш, по колко члена от нк си уязвим?

дрън-дрън. дай да видим сепак резултатитте от проверката, па ако има и процес, резултатите от него, а?  :i_sheepish:

Само да не се разочароваш от резултата, че вече няма кой да ме накаже за критика на Възродителния процес  :'(
« Последна редакция: Февруари 08, 2020, 18:45:18 от Yaroslav »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #289 -: Февруари 08, 2020, 18:46:34 »
колективното нечовешко унижение на едно дете

дрън-дрън. дай да видим сепак резултатитте от проверката, па ако има и процес, резултатите от него, а? щото имаше едно такова нещо, презумпция за невинност ли се казваше, как ли беше :image008:


но тая презумпция за невинност не съществува за наплютото дете, за което сме сигурни, че с години е тормозило съучениците си и ги е давило в плюнки, не ли?  :image008:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #290 -: Февруари 08, 2020, 18:47:14 »
И оставете главпрока.
Човека е зает да се въздържа да проверява има ли мишена на гърба, на челото .....
 
А случаят се разглежда неефективно. Крайно неефективно.
Проблема е, че няма да бъдат наказани родителите на изродчето, което е тормозело системно съучениците си.
От там тръгват проблемите.
« Последна редакция: Февруари 08, 2020, 18:50:05 от 66 »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #291 -: Февруари 08, 2020, 18:48:13 »
Onzi, die Trolle bitte nicht füttern!
 :t0328:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #292 -: Февруари 08, 2020, 18:54:05 »

А случаят се разглежда неефективно. Крайно неефективно.
Проблема е, че няма да бъдат наказани родителите на изродчето, което е тормозело системно съучениците си.
От там тръгват проблемите.
ЗЗД
Чл. 47.
(2) За вредите, причинени от неспособен (например малолетен-бел. моя), отговаря лицето, което е задължено да упражнява надзор над него, освен ако то не е било в състояние да предотврати настъпването им.

Чл. 48. Родителите и осиновителите, които упражняват родителските права, отговарят за вредите, причинени от децата им, които не са навършили пълнолетие и живеят при тях. (бел. моя-ако вредите не са причинени, докато малолетния е под чужд надзор, например в училище)


Това казва законът по въпроса за това кой отговаря за наплюване, извършено от малолетен.

А наричането на третокласник "изродче" си е за диагноза.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #293 -: Февруари 08, 2020, 18:54:22 »
тва са си вътрешни правила. очаквам всяко училище да ги има и не очаквам да са еднакви за всички училища.

но има граници.
нервите може и да не издържат и тва на учител(к)ите си е адски стресова работа, но има граници - правни, морални и т.н.

организирането на групово наплюване е мноо отвъд тия граници.

значи допускаш, че вътрешните правила може да отменят задълженията, вменени със закон? интересно :bigok:

докажи, че 'организирането на групово наплюване е мноо отвъд тия граници'. с документ.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #294 -: Февруари 08, 2020, 18:54:43 »
Kole, ju lutem, hani mut  :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #295 -: Февруари 08, 2020, 18:54:49 »
бе, има си вероятно протокол (система от стъпки) при подобни случаи
...
ма публичното наплюване едва ли е част от тоя протокол.

ми дай да го видим този митичен протокол. какво включва, какво изключва и къде изрично пише, че освен стъпките в него учителите нямат право на друго действие, сиреч са едни роботи.

тва са си вътрешни правила. очаквам всяко училище да ги има и не очаквам да са еднакви за всички училища.

но има граници.
нервите може и да не издържат и тва на учител(к)ите си е адски стресова работа, но има граници - правни, морални и т.н.

организирането на групово наплюване е мноо отвъд тия граници.
"Граници", дрън дрън ....
Парите следва ученика - бед.... , пардон учителите ДГД  :smokin:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #296 -: Февруари 08, 2020, 18:56:55 »
Quote (selected)
а ти защо реши, че съм бил първи клас точно по времето на т. живков?
Като се имат предвид спомените ти за стригане на петно, първокласник си бил по-скоро при Червенков. Него повечето не сме заварили и сигурно затова нямаме спомени за такова стригане.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #297 -: Февруари 08, 2020, 18:58:02 »
ЗЗД
Чл. 47.
(2) За вредите, причинени от неспособен (например малолетен-бел. моя), отговаря лицето, което е задължено да упражнява надзор над него, освен ако то не е било в състояние да предотврати настъпването им.

Чл. 48. Родителите и осиновителите, които упражняват родителските права, отговарят за вредите, причинени от децата им, които не са навършили пълнолетие и живеят при тях. (бел. моя-ако вредите не са причинени, докато малолетния е под чужд надзор, например в училище)


Това казва законът по въпроса за това кой отговаря за наплюване, извършено от малолетен.

значи учителката, като упражняваща надзора над плювалника, е постъпила в рамките на правомощията си, наказвайки го, не ли? щото пак тя е упражнявала надзор и над двете наплюти деца. трябвало е да вземе мерки - взела е.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #298 -: Февруари 08, 2020, 18:59:39 »
значи учителката, като упражняваща надзора над плювалника, е постъпила в рамките на правомощията си, наказвайки го, не ли? щото пак тя е упражнявала надзор и над двете наплюти деца. трябвало е да вземе мерки - взела е.

По-скоро учителката отговаря както за вредите, причинени като другите деца са били наплюти, така и за вредите, причинени на групово наплютия като другите деца са го плюли.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #299 -: Февруари 08, 2020, 19:02:52 »
всъщност учителката отговаря преди всичко за възпитанието и образованието, щото това са функциите, които са ѝ вменени със специализиран закон. ззд е общ. специалният /за образованието/ е приоритетен.