Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 11:41:01

Автор Тема: оставката на нинова - рунд пореден  (Прочетена 206335 пъти)

0 Потребители и 16 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1560 -: Февруари 21, 2022, 20:54:14 »
onzi,
щом си мераклия, изидири писаниците ми из разни форуми от миналия ми живот.
защо? ти сложи тук простотията, че мнението ти било седяло завинаги - показах ти колко е 'завинагито'. с два примера. от къв зор да продължавам да се занимавам с нелепиците ти?

Quote (selected)
Що се отнася до подхвърлянето ти за устава на "Да, България"
уставът на дабългарите не съм го чел. реакцията ми беше на проявеното от теб малоумие да кръстиш избора чрез представители 'пряк избор'.

Quote (selected)
Нямам намерение да отговарям на последвал пост - не си струва човек да си разваля спокойствието в токсична среда.
ми като немаш кво да кажеш, така ще се измъкнеш. или изсулиш. као прдня из гащи :crying_with_laughter-3302:

Неактивен mercury

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 80
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1561 -: Февруари 21, 2022, 21:03:24 »
След 17-тата минута.
Надявам се знаеш какво е нотариално заверено пълномощно (за каквото съм написала в темата за Ристю на 29 януари, а това предаване е от 30 януари).
https://bnt.bg/news/na-maika-mi-s-lyubov-mariya-grubeshlieva-muki-za-stoyanka-mutafova-302690news.html

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1562 -: Февруари 22, 2022, 09:34:04 »
Защо имам чувството, че за оставката на Нинова се борят (поне тук, де) все хора нямащи отношение към БСП?
Нещо повече, декрариращи неодобрение за тази партия.
Ако се махне Нинова, дали ще кандидатстват за членове?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1563 -: Февруари 22, 2022, 09:46:31 »
Quote (selected)
Ако се махне Нинова, дали ще кандидатстват за членове?
Не, просто ще се почувстват като същества, на които току що са извадили трън от гъзъ им, пречещ да си седнат на него вече доста години.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1564 -: Февруари 22, 2022, 11:26:48 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Февруари 19, 2022, 19:04:38

    Onzi, не така с рогѝте към дамата, МОЛЯ ...

    Сепак е същество от женски пол!!!

ква дама? нима за теб секо "същество от женски пол" е дама? и съответно секо такова от мъжки пол е жентълмен?

Yes!!!

Само че – НЕ по ИстаМбулския ПАРЦАЛ, който българският Конституционен съд бе така прозорлив, че да ни забрани да ратифицираме!   :t9409:


Неактивен mercury

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 80
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1565 -: Февруари 22, 2022, 21:26:46 »
все хора нямащи отношение към БСП?
В плуралистично общество, каквото е българското, всяка политическа партия подлежи на обсъждане. Това, че вие смятате, че се обсъжда само тази партия, то е защото сте обвързан с нея и ви гони параноя, че някой й причинява вреда. Внушавате си. През последните месеци преди затварянето на форума на "Сега" обект на непрекъснато обсъждане в мои постове беше ГЕРБ. Друго - аз никога не съм била член на партия, никога не съм гласувала за Ристювата партия и никога убежденията ми не са били тип градска десница. Това не ми пречи да видя по какъв стегнат и възпитан начин беше проведена Националната конференция на Ристювата партия, по същия начин - Конгресът на ВМРО, също - Националното събрание на ДСБ, и в каква цигания мина Конгресът на БСП - свърталище на властолюбци. Защо да не коментирам тези неща?! От мен като гражданин се иска да наблюдавам, да коментирам, да избирам и да гласувам. Такива като мен са милиони. И милиони не гласуват. БСП е одобрена като политики, представители и поведение на лидера от около 260 000 българи. Нищо работа! Това са фактите.  Тръни в задниците си имате вие, не аз. 

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1566 -: Февруари 22, 2022, 21:40:54 »
БСП е одобрена като политики, представители и поведение на лидера от около 260 000 българи. Нищо работа! Това са фактите.

А от колко хора са одобрени ДБ, ДСБ, ВМРО?
the lamers club honourable member …

Неактивен mercury

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 80
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1567 -: Февруари 22, 2022, 21:48:21 »
Ами нали затова съм написала, че милиони хора наблюдават и не гласуват. Но вие продължавате да мислите, че някой (аз) атакува БСП, което се разбира от контекста на въпроса ви. Посочила съм цифрата на гласувалите за БСП, защото тя е обект на разговора, а не заради друго.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1568 -: Февруари 22, 2022, 21:49:53 »
ти ква си мъ шморцо, шо не обсъждаш Ристю, мутрю, Кирето, Карадерето, да речем, ами си се навряла точно тук и точно тук си свалила гащи и клекнала? Само тук и очакваш да намериш балами да ти повяреат в свободната гражфанска позиция?
Щеше да си останеш просто нищожество, на което никой нямаше да обърне дори внимание, ако не настояваше да правиш присъстващите на по големи будали, отколкото си ти самата. В твов задник и трън недей да търсиш, виж там, някоя монета ако намериш в цукалото си-измий, почерпи се и вър другаде да си пробваш "гражданската позиция", форуми на твоето ниво - колко щеш, що клякаш точно тук?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1569 -: Февруари 22, 2022, 21:54:53 »
Ами нали затова съм написала, че милиони хора наблюдават и не гласуват. Но вие продължавате да мислите, че някой (аз) атакува БСП, което се разбира от контекста на въпроса ви. Посочила съм цифрата на гласувалите за БСП, защото тя е обект на разговора, а не заради друго.

а аз ви посочвам защо споменаването на броя гласували за бсп е ирелевантно за това, което казвате.

а и аз все още нищо не съм казал по ваш адрес за да ми казвате какво съм бил бил мислел според вас.
the lamers club honourable member …

Неактивен mercury

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 80
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1570 -: Февруари 22, 2022, 22:07:10 »
Уф! Каква воня! Съжалявам, че се подведоха по поканата на един стар форумец да се регистрирам тук преди месец.
Айде, спорна простотия! Без мен.

AnonimusBG

  • Гост
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1571 -: Февруари 22, 2022, 22:07:40 »
Ква Нинова, кви пет лева?
Четворните променливи не стават за нищо.
Заедно със синергетика начело.
И тия като ония.
Че и по-лошо.

AnonimusBG

  • Гост
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1572 -: Февруари 22, 2022, 22:12:58 »
Уф! Каква воня! Съжалявам, че се подведоха по поканата на един стар форумец да се регистрирам тук преди месец.
Айде, спорна простотия! Без мен.

Мда тук не е място за чистофайници.
Хубаво е да можеш нещо да докажеш.
Айде чао.
Поздрави на стария форумец.
Дали е тук или там?

Картинките са супер.
Ще ми липсват.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1573 -: Февруари 22, 2022, 22:19:03 »
След 17-тата минута.
Надявам се знаеш какво е нотариално заверено пълномощно (за каквото съм написала в темата за Ристю на 29 януари, а това предаване е от 30 януари).
https://bnt.bg/news/na-maika-mi-s-lyubov-mariya-grubeshlieva-muki-za-stoyanka-mutafova-302690news.html
това потвърждава безхаберието ти. каквото и пълномощно да дадеш на някого, то този някой те представлява. следователно не можеш /то ти очевидно можеш, ама поради безхаберие и тъпота/ да говориш за пряк избор в този случай. пряк избор имаш, като го направиш, както го направи бсп - обикаляш по членовете, те пускат бюлетинки, и от тях става ясно какъв е прекият избор.

когато имаш представители - нямаш пряк избор. толкоз.

за да вденеш по-лесно: пряк е избора за президент, от всички гласоподаватели. непряк - за главен прокурор, него го избират представители на разни власти, обединени в некъв орган. няма пряк избор.

и няма никакво, ама никакво значение представителя колко точно човека представлява - все е представител, следователно изборът не е - какво - пряк.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1574 -: Февруари 22, 2022, 22:19:38 »
Уф! Каква воня! Съжалявам, че се подведоха по поканата на един стар форумец да се регистрирам тук преди месец.
Айде, спорна простотия! Без мен.

бегай да триеш, както си свикнала :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1575 -: Април 29, 2022, 19:56:46 »
Др. Нинова пак щяла да подава оставка. Този път, ако има решение за военни доставки за Украйна. Да видим, дали ще разтури ОФ-то този път или доставки няма да бъдат "констатирани".  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23766
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1576 -: Април 29, 2022, 20:06:50 »
Quote (selected)
Правителството реши ли да се изнасят оръжия и боеприпаси за Украйна, БСП ще напусне коалицията". Това заяви вицепремиерът и министър на икономиката Корнелия Нинова в село Първенец, където се срещна с производители на зеленчуковата борса.

"Всякакви спекулации в момента, че реално се изнася - отново потвърждавам - нито един патрон не е изнесен за Украйна. България изнася оръжия за над 50 до 60 държави, но всичките са с краен потребител тези държави. България не може да осъществява контрол какво става след това.
https://www.manager.bg/politika/bsp-shche-napusne-koaliciyata-ako-kabinett-reshi-da-se-iznasyat-orzhiya-za-ukrayna
Може но не иска.
Наследиха далаверата от Баце със Сирия и нямат желание да пресекат каналите.
Не правителството, а НС ще реши.
Кака Корни подготвя байпас да остане в креслото ни лук яла ни бой мирисала.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1577 -: Април 29, 2022, 20:16:05 »
Кака Корни подготвя байпас да остане в креслото ни лук яла ни бой мирисала.

Много лъже Корнела. И не ме е яд, че лъже, а ме е яд, че си мисли, че некой ѝ верва. Ако "правителството решало", разбираш ли. А правителството е прехвърлило топката на НС. Ма Корнела не казва "ако НС реши". И после пак ще каже че, правителството не е зело такова решние, а НС". И нито един патрон не е заминал за Украйна.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1578 -: Април 29, 2022, 20:18:46 »
Много лъже Корнела. И не ме е яд, че лъже, а ме е яд, че си мисли, че некой ѝ верва.

Днеска чух хора, които ѝ вярват, мъже на около 40-50 г. Ченето ми висна, като на Киро простака.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1579 -: Април 29, 2022, 20:19:10 »
Не правителството, а НС ще реши.
Кака Корни подготвя байпас да остане в креслото ни лук яла ни бой мирисала.
и защо трябва да се тиражират откровени лъжи? сепак нинова не е станишев дето никога, никога, никога, ама хич нямаше да става евродепутат.

кое точно е байпас? това:
Quote (selected)
Не е възможно да се изнася оръжие за Украйна от България. Това заяви в Първенец вицепремиерът Корнелия Нинова.

Правителството, реши ли да се изнася оръжие за Украйна, БСП ще го напусне, повтори още веднъж тя.

или това:
Quote (selected)
"Предстои парламентът да вземе решение за оръжията за Украйна, но ако го реши и ни задължи - вече става сложно. Ако НС вземе това решение, то изпълнителната власт трябва да го изпълни. Законът и процедурата са такива, че министърът на икономиката и индустрията трябва да се подпише последен. Ако това стане, няма да подпиша. Ако искат да ме сменят, но аз няма да подпиша този документ! Тръгвам си от поста, да сложат друг човек, готов да подпише снабдяване с оръжие на Украйна. Но аз отчитам българския интерес и повечето граждани казват ясно: да не се изнася оръжие", категорична е Корнелия Нинова

кое бе, лъжецо лъжлив?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1580 -: Април 29, 2022, 20:19:47 »
Кака Корни подготвя байпас да остане в креслото ни лук яла ни бой мирисала.

Много лъже Корнела. И не ме е яд, че лъже, а ме е яд, че си мисли, че некой ѝ верва. Ако "правителството решало", разбираш ли. А правителството е прехвърлило топката на НС. Ма Корнела не казва "ако НС реши". И после пак ще каже че, правителството не е зело такова решние, а НС". И нито един патрон не е заминал за Украйна.

следващият, тиражиращ лъжи на килограм.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1581 -: Април 29, 2022, 20:31:48 »
Др. Нинова пак щяла да подава оставка. Този път, ако има решение за военни доставки за Украйна. Да видим, дали ще разтури ОФ-то този път или доставки няма да бъдат "констатирани".  :smokin:
Здравей, Калинчо, оздравяли вече?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23766
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1582 -: Април 29, 2022, 20:39:14 »
Quote (selected)
Ако НС вземе това решение, то изпълнителната власт трябва да го изпълни. Законът и процедурата са такива, че министърът на икономиката и индустрията трябва да се подпише последен.
Мое ли за реазнообразие да подпише първо оставка.
Па после ако има правителство и съответно министър на икономиката да подписва, Ели не!
НС ще разреши правителството да изнася, няма да го задължи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1583 -: Април 29, 2022, 20:47:44 »
Quote (selected)
НС ще разреши правителството да изнася, няма да го задължи.
Пърфект!
И след като нейният подпис е последен и решаващ, най добре е да си стои и не подписва, щото веднага ше докарат някой услужлив, който ще подпише още преди да е затворил вратата на кабинета си.
Не ли?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1584 -: Април 29, 2022, 20:50:30 »
Quote (selected)
Мое ли за реазнообразие да подпише първо оставка.
Па после ако има правителство и съответно министър на икономиката да подписва, Ели не!
Имах ена тирада преди ден-два в "а ся накъдя", там описвах разликата оставка, имане на правителство.
Оставката не е нямане на правителство.
Накратко.
« Последна редакция: Април 29, 2022, 20:57:22 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1585 -: Април 29, 2022, 20:52:05 »
Quote (selected)
Ако НС вземе това решение, то изпълнителната власт трябва да го изпълни. Законът и процедурата са такива, че министърът на икономиката и индустрията трябва да се подпише последен.
Мое ли за реазнообразие да подпише първо оставка.
Па после ако има правителство и съответно министър на икономиката да подписва, Ели не!
НС ще разреши правителството да изнася, няма да го задължи.
поредни дивотии. парламентът може да разреши, а може и да задължи правителството. ако разреши, то износът ще стане след подписа на икономическия министър, сиреч нинова трябва да архивира искането в кръглата папка и да стои на поста.

ако я задължат - или пак в кръглата папка и стои като гюро михайлов, или ако има срок - чао бамбини.

AnonimusBG

  • Гост
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1586 -: Април 29, 2022, 20:52:39 »
онци
Вицепремиер на най-некадърното правителство в българската история ми идва някак си извънредно.
В коалиция с най-големите и врагове.
Айде холан. Има нещо гнило.
Би трябвало да бяга като дявол от тамян от там, а тя си натиска парцалите и унищожава БСП-то.
Копейкин ги настигна.
Скоро ще ги изпревари.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1587 -: Април 29, 2022, 20:54:38 »
Не ли?

Не! Нали вика, че е против? Ако е против, няма значение дали решението е зето от МС или НС. Затова, другата седмица, когато НС земе това решение - а то ще го земе, - БСП трябва да напусне правителството. Но прекрасно знам, че няма да го направят и ще кажат, че не МС, а НС е решило така и те трябва да изпълнят и бля. бля, бля.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1588 -: Април 29, 2022, 20:56:03 »
При всички случаи първото което трябва да направи парламата е да попълни състава на правителството.
А тва нем как да стане.  И с простото киро на колене пред Бочко и с "ристю" в партер пред почетния председател не става  :smokin:
 
Копейкин ги настигна.
Скоро ще ги изпревари.
Убавец. Ти мисли бесните жълтопаветници и простото киро.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1589 -: Април 29, 2022, 20:59:46 »
Не ли?

Не! Нали вика, че е против? Ако е против, няма значение дали решението е зето от МС или НС. Затова, другата седмица, когато НС земе това решение - а то ще го земе, - БСП трябва да напусне правителството. Но прекрасно знам, че няма да го направят и ще кажат, че не МС, а НС е решило така и те трябва да изпълнят и бля. бля, бля.
Аре писна ми!
Може и аз да не мога да се изразя правилно.
Айде - онци го е писал може би по ясно.
Дали се правите на ампета или сте си такива - тва не е мой проблем, а ваш.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1590 -: Април 29, 2022, 21:01:40 »
Quote (selected)
А тва нем как да стане.
ИМА!!!
Написал си го в следващото изречени.
И то не е необходимо да се нядупят ЯВНО на мутрата, той ше ги подкрепи, за да им вземе главата сетне. Но ще ги подкрепи, дори и вот на доверие да поискат.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1591 -: Април 29, 2022, 21:09:22 »
Quote (selected)
А тва нем как да стане.
ИМА!!!
Написал си го в следващото изречени.
И то не е необходимо да се нядупят ЯВНО на мутрата, той ше ги подкрепи, за да им вземе главата сетне. Но ще ги подкрепи, дори и вот на доверие да поискат.
Не вярвам. Бочко навири гребена. Няма основание да остави некви дипломирани пеераси да управляват на неговата територия.
Според мен ще ги свали и после ще насъска Гешев  :nuts:

AnonimusBG

  • Гост
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1592 -: Април 29, 2022, 21:10:49 »
При всички случаи първото което трябва да направи парламата е да попълни състава на правителството.
А тва нем как да стане.  И с простото киро на колене пред Бочко и с "ристю" в партер пред почетния председател не става  :smokin:
 
Копейкин ги настигна.
Скоро ще ги изпревари.
Убавец. Ти мисли бесните жълтопаветници и простото киро.

Какво да ги мисля.
Ристю си хапе зъбите, че Копейкин върви напред, а той я влезе я не.
В НС имам предвид.
Баце между другото на този фон ще триумфира.
Такива изчегъртвачи се случиха.
Не че Баце ще е нещо различно.
Той толкова метани направи към амбасадата.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1593 -: Април 29, 2022, 21:13:40 »
Quote (selected)
А тва нем как да стане.
ИМА!!!
Написал си го в следващото изречени.
И то не е необходимо да се нядупят ЯВНО на мутрата, той ше ги подкрепи, за да им вземе главата сетне. Но ще ги подкрепи, дори и вот на доверие да поискат.
Не вярвам. Бочко навири гребена. Няма основание да остави некви дипломирани пеераси да управляват на неговата територия.
Според мен ще ги свали и после ще насъска Гешев  :nuts:
Варианти поне десет!
Но има, тва е дереджето - има как без БСП простокирото да продължи а си разиграва коня и недей да си сигурен, като не вярваш!
Мръсникът мутрю не е по малко мръсен от турската целувка на пенюгата - в това не просто трябва да се колебаеш, а да бъдеш сигурен.
Твай цялото ни нещастие - наръгали сме мръсници навсякъде, сетне се чудим що тъй!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1594 -: Април 29, 2022, 21:20:46 »
Quote (selected)
А тва нем как да стане.
ИМА!!!
Написал си го в следващото изречени.
И то не е необходимо да се нядупят ЯВНО на мутрата, той ше ги подкрепи, за да им вземе главата сетне. Но ще ги подкрепи, дори и вот на доверие да поискат.
Не вярвам. Бочко навири гребена. Няма основание да остави некви дипломирани пеераси да управляват на неговата територия.
Според мен ще ги свали и после ще насъска Гешев  :nuts:
Варианти поне десет!
Но има, тва е дереджето - има как без БСП простокирото да продължи а си разиграва коня и недей да си сигурен, като не вярваш!
Мръсникът мутрю не е по малко мръсен от турската целувка на пенюгата - в това не просто трябва да се колебаеш, а да бъдеш сигурен.
Твай цялото ни нещастие - наръгали сме мръсници навсякъде, сетне се чудим що тъй!

Не зная.
Струва ми се че са ни ги присадили.
Трябва да се гони агронома.

AnonimusBG

  • Гост
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1595 -: Април 29, 2022, 21:38:00 »
Малко преди 22 ч. снощи районът на летище София три камиона с извънгабаритен товар минават по Ботевградско шосе. Час по-късно те са на перона на летището, близо до украинския АН-124.
В полунощ камионите качват завития с брезент извънгабаритен товар на борда. Електрокари започват да качват зелени сандъци на самолета.
Около 7 ч. сутринта, след като беше натоварен, украинския самолет напусна София, за да кацне в Жешов, Полша. Летище, което се намира само на 78 км от границата с Украйна.
Питахме министъра на икономиката Корнелия Нинова възможно ли е да оказваме военна помощ на Украйна през Полша, преди гласуването в парламента. Тя отговори, че не е възможно и това не се прави.
Вицепремиерът и министър на финансите Асен Василев обяви, че България директно не изпраща оръжия към Украйна. Той обяви още, че не се изнася пряко за Украйна и  не е възможно това да става зад гърба му.
„Все пак имайте предвид, че в тази комисия, която разрешава търговията, участват военното разузнаване, външното министерство, вътрешно министерство, Министерство на отбраната и накрая Министерство на икономиката. Всички тези служби да не знаят и да се прави нещо нелегално - категорично не“, коментира Нинова.
В рамките на 3 дни това е вторият АН-124 у нас.
Попитахме днес и Министерския съвет, както и министерствата на икономката и транспорта, какъв е товарът. На този етап не сме получили отговор.
Товарните самолети, кацащи у нас в последни дни, са съветско производство на украинската компания "Антонов".  Това е държавна компания за транспорт на свръхтежки товари или военна техника.
Самолетът е с внушителни размери – отстъпва единствено на най-големия товарен самолет в света – АН-225 Мрия, или „мечта“ в превод от украински, който бе разрушен при боевете край Киев.
При проверка на bTV около 17 ч. днес един от двата товарни самолета кацна и в Бургас, отново с начална точка летище Жешов, Полша. Летище Жешов се превърна в едно от най-натоварените от началото на войната в Украйна.

https://glasove.com/novini/btv-srednoshtno-tovarene-na-samolet-v-sofiya-sobstvenost-na-ukrayna

AnonimusBG

  • Гост
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1596 -: Април 29, 2022, 21:39:54 »
Не се съмнявам че документално всичко е както трябва.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1597 -: Април 29, 2022, 21:43:33 »
Quote (selected)
Трябва да се гони агронома.
Приятелю дай да не се прайм на Бенковски, какво ни се иска и какво можем - ооогроооомна разлика!
Ше изгоним агронома, ама друг път - нещо като тати ще ми купи колело...
Ако руснаците наритат канчето на 404, ако наритат и следващите мераклии за евроатлантически ценности и ако китайците покажат среден пръст на печатницата на зелена шума и ако останалата част от света започне да се освества и ако... виж колко "ако" има до времето, до което ше наритаме агронома.
По скоро 90% от светът ще се отърси от англосакската чума, отколкото кириакстефчовците дето са ни завладели у нашенско да се освестят - фърли един поглед в Дневник.
И в тази връзка - ше си бъдем натовци, щото иначе недай Боже да ни налази още по голяма чума, ше се прайм на европци, щото иначе ни чака ориентализма и още сума такива простотии ще сме длъжни да правим, за да оцелеем първо, че едва тогава да имаме възможности да се прайм на Волов, Бенковски и т.н.
То мъж не мой се намери в БГ, ти герои искаш!
Айде освести се в желанията си, моля-
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1598 -: Април 29, 2022, 21:58:48 »
Quote (selected)
Трябва да се гони агронома.
Приятелю дай да не се прайм на Бенковски, какво ни се иска и какво можем - ооогроооомна разлика!
Ше изгоним агронома, ама друг път - нещо като тати ще ми купи колело...
Ако руснаците наритат канчето на 404, ако наритат и следващите мераклии за евроатлантически ценности и ако китайците покажат среден пръст на печатницата на зелена шума и ако останалата част от света започне да се освества и ако... виж колко "ако" има до времето, до което ше наритаме агронома.
По скоро 90% от светът ще се отърси от англосакската чума, отколкото кириакстефчовците дето са ни завладели у нашенско да се освестят - фърли един поглед в Дневник.
И в тази връзка - ше си бъдем натовци, щото иначе недай Боже да ни налази още по голяма чума, ше се прайм на европци, щото иначе ни чака ориентализма и още сума такива простотии ще сме длъжни да правим, за да оцелеем първо, че едва тогава да имаме възможности да се прайм на Волов, Бенковски и т.н.
То мъж не мой се намери в БГ, ти герои искаш!
Айде освести се в желанията си, моля-

Ъхъ
Унгария и България 1989 ги сравни.
Сравни ги и сега.
Па тогава ми разправяй що така а не така.
Абе свиркайте си.

AnonimusBG

  • Гост
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1599 -: Април 29, 2022, 22:02:17 »
Quote (selected)
И в тази връзка - ше си бъдем натовци, щото иначе недай Боже да ни налази още по голяма чума, ше се прайм на европци, щото иначе ни чака ориентализма и още сума такива простотии ще сме длъжни да правим, за да оцелеем първо, че едва тогава да имаме възможности да се прайм на Волов, Бенковски и т.н.
То мъж не мой се намери в БГ, ти герои искаш!
Айде освести се в желанията си, моля

Омръзна ми да давам пример на запад от Калотина.
Бобардираха ги.
И пак живеят по-добре от БГ въпреки че не са в ОТАН и ЕС.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1600 -: Април 29, 2022, 22:07:46 »
Quote (selected)
Омръзна ми да давам пример на запад от Калотина.
И на мен ми омръзна да давам примери, че сърбите са мъже и такива са си били и през ВСВ.
А ние сме били може би мъже, но преди, сега сме - ясно какви.
А ся сравнявай кой какво може да направи. Пак те съветвам, ако вземеш да се усетиш, че ти идват прекалени патриотични вълни - надникни в Дневник.
Отрезвяващо е.
Сетне давай съвети.
 :t26157:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1601 -: Април 30, 2022, 01:42:32 »


A забелязвате ли как заобикаля Унгария ?
« Последна редакция: Април 30, 2022, 01:49:24 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1602 -: Април 30, 2022, 06:20:17 »
A забелязвате ли как заобикаля Унгария ?
Само да не си помисли някой, че пращаме тежко въоръжение на Окраина еженощно, сакън. Просто хохълските товарни аероплани заобикалят Сърбия и Унгария, щото те не дават, и се приземяват в другата, освен Хохландия, която еще не згинела, макар от няколко века насам упорито да се натиска да згине. Е този път може и да успее. Заедно с Киро-Ристю-Славчо-Боко-Ниново-ландия.
« Последна редакция: Април 30, 2022, 06:44:41 от Zeitgeist »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1603 -: Април 30, 2022, 09:02:45 »
Не ли?

Не! Нали вика, че е против? Ако е против, няма значение дали решението е зето от МС или НС. Затова, другата седмица, когато НС земе това решение - а то ще го земе, - БСП трябва да напусне правителството. Но прекрасно знам, че няма да го направят и ще кажат, че не МС, а НС е решило така и те трябва да изпълнят и бля. бля, бля.
Аре писна ми!
Може и аз да не мога да се изразя правилно.
Айде - онци го е писал може би по ясно.
Дали се правите на ампета или сте си такива - тва не е мой проблем, а ваш.

Сори, Джузепе и Онзи, ама не се правят на ампета. Достатъчно инфо изтече, че върви оръжие за Бандера, а Нинова наистина клинчи и се пробва да седи тако и вако. И да бъде така любезна да не се прави на неразбрала, щото няма вариант да не й е ясно как стоят нещата - на всеки служител в министерството й  това е ясно. Не става така тази работа и това го казвам като бивш служител точно на това министерство. Оправдания няма точно никакви! Нинова има само един избор - другата седмица да излезе от коалицията без "ако", "ами" и прочее. В противен случай БСП заминава в небитието

п. п. Аз не съм забравила, че депутат Божанков се разхождаше на укросборището под фашистките флагове на азов

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1604 -: Април 30, 2022, 09:31:12 »
Ех таз Нинова, много ви е легнала на сърцето. Какво значи един човек в настоящата ситуация? Точно нищо. Тя ще я отработи, според мен изхождайки основно от личните си интереси. Не може две дини под една мишница. Партията е тръгнала и е въпрос на време. И не само тази партия. Така че, не бива да се драматизира. За държавата трябва да се мисли. Президентът е загрижен. Политикани много, а политици няма.
« Последна редакция: Април 30, 2022, 10:15:54 от dabedabe »

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1605 -: Април 30, 2022, 09:44:04 »
БСП участва в най-продажното българско правителство от последните тридесет и няколко години. С това загуби поне половината от симпатизантите си. Вместо твърд балансьор, тя се оказа лесно заобиколима за прокарване на чужди, антибългарски интереси.След следващите избори най-вероятно напълно ще се разпадне.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1606 -: Април 30, 2022, 10:54:09 »
Ех таз Нинова, много ви е легнала на сърцето. Какво значи един човек в настоящата ситуация? Точно нищо. Тя ще я отработи, според мен изхождайки основно от личните си интереси. Не може две дини под една мишница. Партията е тръгнала и е въпрос на време. И не само тази партия. Така че, не бива да се драматизира. За държавата трябва да се мисли. Президентът е загрижен. Политикани много, а политици няма.
Не ти ли липсва др. Фирмин?
Да удари (както едно време) като парторг с каскета по масата и всичко да си дойде на мястото, вкл. и мисленето!
На мен ми липсва (малко), по-весело беше.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1607 -: Април 30, 2022, 11:10:12 »
Не ли?

Не! Нали вика, че е против? Ако е против, няма значение дали решението е зето от МС или НС. Затова, другата седмица, когато НС земе това решение - а то ще го земе, - БСП трябва да напусне правителството. Но прекрасно знам, че няма да го направят и ще кажат, че не МС, а НС е решило така и те трябва да изпълнят и бля. бля, бля.
Аре писна ми!
Може и аз да не мога да се изразя правилно.
Айде - онци го е писал може би по ясно.
Дали се правите на ампета или сте си такива - тва не е мой проблем, а ваш.

......Достатъчно инфо изтече, че върви оръжие за Бандера, а Нинова наистина клинчи и се пробва да седи тако и вако. ......Не става така тази работа и това го казвам като бивш служител точно на това министерство. Оправдания няма точно никакви! Нинова има само един избор - другата седмица да излезе от коалицията без "ако", "ами" и прочее. В противен случай БСП заминава в небитието
.....
Не знам за какво спорите? Няколко пъти излагах мнението си, сега ще го напиша директно:

Администраторът Нинова (вицепремиер и министър) няма основание да твърди, че България е изнасяла, изнася и ще изнася оръжие за Украйна, същото и за Сирия, Йемен, Палестина и др. Комисията по спазване на Васенаарското споразумение си върши работата и там няма документи, потвърждаващи такъв износ. Няма документи, обаче схемата е ясна, проста, всеизвестна и наложена понастояшем от американците.

Политикът Нинова, ръководеща една "специфична партия", обаче трябва да се съобразява и с това, поради което единствения й полезен ход е да напусне коалицията.

Кое ще надделее е както личен избор на Нинова, така и решение на цялата партия, която незнайно защо до тук си трае.

Дали едно такова напускане на коалицията ще има положителен електорален ефект и дали ще разтури правителството не съм сигурен.

Много е вероятно ГЕРБ (по-малко вероятно ДПС) под една или друга форма да подкрепи правителството с много по-голямо мнозинство. Не заБравяйте, правят се "исторически компромиси" всякакви и от всекиго.

На края, ползата от оставане на БСП в коалицията е също неясна, невидна и дискутабелна.
Ако нямате други теми, помислете и върху това горното - както и Какво да се прави след като минат в опозиция.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1608 -: Април 30, 2022, 11:13:02 »
Аз не бих нарекъл Фирмин зевзек. Той по-скоро следваше линията. Времената се менят, и хората би трябвало. Бе всяко мнение е важно, стига да не е платено.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1609 -: Април 30, 2022, 11:39:46 »
Сори, Джузепе и Онзи, ама не се правят на ампета. Достатъчно инфо изтече, че върви оръжие за Бандера, а Нинова наистина клинчи и се пробва да седи тако и вако. И да бъде така любезна да не се прави на неразбрала, щото няма вариант да не й е ясно как стоят нещата - на всеки служител в министерството й  това е ясно. Не става така тази работа и това го казвам като бивш служител точно на това министерство. Оправдания няма точно никакви! Нинова има само един избор - другата седмица да излезе от коалицията без "ако", "ами" и прочее. В противен случай БСП заминава в небитието

п. п. Аз не съм забравила, че депутат Божанков се разхождаше на укросборището под фашистките флагове на азов

аз инфо, че в момента изнасяме оръжие за крайна, не съм видял. да, там има някакви боеприпаси, произведени в наши заводи. някой да е проследил, примерно по партиден номер, кога са произведени и кога и за кого са изнесени? извинявай, ама паникьорски простотии от рода на 'товарят украински самолет' не минават. не и без доказателства.

второ: нинова ясно каза, че сега се изнася по договорите, сключени от служебните на радев. сериозно се съмнявам, че нинова има право да променя нещо по вече сключените договори, и силно подозирам, че условията за крайния потребител /сиреч дали получателят може да препродава боеприпасите/ се уточняват при сключването на договора. така че искането на нинова радев да си каже какви договори са сключвали служебните и с кого, че и при какви условия, си е съвсем резонно.

трето: не вярвам данс да има възможност да направи проверка къде отиват боеприпасите, по-скоро това е работа за разузнаването.

четвърто: данс може и трябва да провери това, за което вече има данни, примерно излезлите по клипове серийни номера на мини и патрони, намерени в украйна. обаче това не е достатъчно. да, ще видим, че те са били изнесени за фирма 'партнърз лимитед', регистрирана в делауеър. и после? да речем, че все още имаме договор с тази фирма. имаме ли право да го прекратим едностранно? ако нямаме - имаме ли право да санкционираме фирмата, ако няма забрана тези неща да се препродават?

и пето: даже и да имаме право да правим нещо по т.4, имаме ли право да го огласим? сепак тези неща са повече или по-малко конфиденциални.

та така. с две думи: всеки, който на базата на снимка на товарен през нощта самолет твърди, че въоръжаваме крайната, за мен лъже. щото не може да докаже твърденията си.

последно, за божанков: да. издъни се. но доколкото знам той не е член на бсп. от гражданската квота е. съответно ще е доста по-лесно да бъде отсвирен.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1610 -: Април 30, 2022, 11:39:46 »
Много е вероятно ГЕРБ
Предполагам, че сега те ще подкрепят износа, а после ще играят за нови избори. Боко вече огладня, а и не може да гледа повече, как му разсипват държавата.

След пъпкуването на ИТН и ПП, няма кой да го бие.
БСП с разкрачената си стойка ще падне дори от борда, а за Янев, не знам. Ще обере протестния вот на разочарованите от pro100киру и корни и максимума му е 2-3 място, но няма с кого да играе, ако не иска това да са му първи и последни избори.
За мен Възраждане са преродени Болен и съм ги отписал
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1611 -: Април 30, 2022, 11:55:20 »
за мен лъже. щото не може да докаже твърденията си.
Правилото за любовницата:

Не позволявай да те хванат.
Това е правило първо. Всяко правило в тази игра е първо. И… пак правило първо: Ако те хванат, отричай. И поискай доказателства. Ако ти дадат доказателства, отричай и тях.
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1612 -: Април 30, 2022, 12:05:23 »
аха. обаче къде са доказателствата? нали имаше снимани разни номера на партиди, дето били от български заводи - поне кога точно са били произведени не се ли разбра? айде за кого са били изнесени може и да е тайна, ама датата на производство защо още не е излязла?

защо?

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1613 -: Април 30, 2022, 12:23:19 »
аха. обаче къде са доказателствата? нали имаше снимани разни номера на партиди, дето били от български заводи - поне кога точно са били произведени не се ли разбра? айде за кого са били изнесени може и да е тайна, ама датата на производство защо още не е излязла?

защо?
а какво значение има дата  на производство?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1614 -: Април 30, 2022, 12:40:15 »
Аз не бих нарекъл Фирмин зевзек. Той по-скоро следваше линията. Времената се менят, и хората би трябвало.
Ааа, зевзек си е, отвсякъде. Когато се появи списъкът с настоящите министри, попитах каква е тая министърка Ганчовска (или Генчовска, или Гечовска), щото ми се видя доста неадекватна*. Та Фирмин тогава каза, че е била на важни позиции в МО, че е много опитна и печена, с обучения, квалификации и куп сертификати.
Само зевзек може да даде подобна характеристика на това нещо Гечовска.

*оказа се доста по-неадекватна, отколкото ми се струваше тогава...
« Последна редакция: Април 30, 2022, 12:45:53 от Bacho Кольо »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1615 -: Април 30, 2022, 12:43:28 »
била на важни позиции в МО
И силен кадър на Козяк!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1616 -: Април 30, 2022, 12:45:02 »
ама датата на производство защо още не е излязла?
След 16 години във ВПК мога да ти кажа като Ото, защо ти е датата?
Не разбирам колкото Бачо, но на примависта, има ротация на военно временни запаси.
Ако чакаш да видиш 04-22, ще трябва доста по-голям прозорец.
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1617 -: Април 30, 2022, 12:52:34 »
Абсурдно е в момента да се очакват в Украйна боеприпаси с дата на партидата 04-22. Нашите производители   изпитват сериозни затруднения с доставките на материали. Особено - с читави заменители на руските щампуеми стомани. Преди две седмици се опитах да науча с какво са заменили 11ЮА, микролегирана, ама крият. Явно е някакъв много як компромис.


Колкото за Кулеба, стават...
« Последна редакция: Април 30, 2022, 12:59:56 от Bacho Кольо »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1618 -: Април 30, 2022, 13:06:47 »
Абсурдно е в момента да се очакват в Украйна боеприпаси с дата на партидата 04-22. Нашите производители   изпитват сериозни затруднения с доставките на материали. Особено - с читави заменители на руските щампуеми стомани. Преди две седмици се опитах да науча с какво са заменили 11ЮА, микролегирана, ама крият. Явно е някакъв много як компромис.


Колкото за Кулеба, стават...

Проблемът е, че в Мариупол хванаха произведени февруари 2022 г. И го показаха на видео, и аз го пуснах тук. А в пристанището има един прочул се карабл

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #1619 -: Април 30, 2022, 13:12:52 »
Нашите вече не се крият. Преди, когато го правеха през американски фирми, от кумова срама отричаха и се опитваха да го крият. Сега, когато го правим "по полуофициални канали на ЕС"* вече сме чисти като ангели.

*цитатът е на  човек на възлова позиция в наша компания.