Автор Тема: оставката на нинова - рунд пореден  (Прочетена 206924 пъти)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #360 -: Ноември 18, 2019, 15:27:23 »
вълнение забелязвам тук
ерес ли някаква съм казала?
не ми е за първи път
да не ме нравоучават обаче! моля!
  :D
ТцЪ. Никой не се занимава с теб.  :smile-1081:

Обсъждаме Асол, дето си стяга багажа и Съсела, дето си го изнесе отдавна.
А въпросите, които обсъждаме, са КЪДЕ, КОГА и ЗАЩО. :ive_got_it-1379:
« Последна редакция: Ноември 18, 2019, 15:39:00 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #361 -: Ноември 18, 2019, 15:35:27 »
Quote (selected)
мислил си за мен цял ден?
Дори вродената ми галантност не ми позволява да те лъжа с така удобно вдигнатата топка.
:bounce-946:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #362 -: Ноември 18, 2019, 17:43:28 »
Quote (selected)
Всички богаташи в БСП си правят парите от държавата.
Не, далеч не всички!
В последните 30 години от трудовият ми стаж съм работил все в частни фирми и познавам доста детайлно положението на сайбиите на тези фирми - откъде, кога, колко и т.н., а пък покрай тях и на поне 5 пъти повече други такива.
Цял ферман мога да напиша.
Вече споменах за един милионер социалист и типичен номенклатурчик - накупи си апартаменти.
За другите двама дето споменах - работеха във ВТО и след промените, като се разпаднаха ВТО-тата просто заработиха за себе си. 6 месеца след това вече караха мерцедеси /нови/, а бизнеса в който работеха нямаше изглед да се скапва.
Последната работа ми бе във фирма също на човек, бил под капчука - т.е. занимаваше се със софтуер и продължи да се занимава, като междувременно този бизнас знаеш, че се разви и сега вече човека е милионер. Малко от оборота му се получава от поръчки свързани с държавата, но и такива има. Там печалбата е 2-3% и то те не са чисти, това е брутната печалба и от това не си прави парите. Друга подобна фирма, на която също и знам спатиите с подробности участва и печели доста ОП, но и при тях това не е основния приход. Просто фирмата е голяма, с възможности и участват хората. Нито един от тези собственици не съм видял да краде. По скоро, около тях се навъртат други моделчета, имащи връзка със всяка власт, които понякога успяват да уредят ОП, която да пасва точно на дадена фирма и тя да спечели, като тогава маржовете са големи, но се прибират от тези посредници. Ако не едната - друга фирма ще им послужи за ракета носител на тези посредници.
И т.н.
Никой от изброените последни фирми не е собственост на действащ социалист или свързан по някакъв начин с БСП, а вероятно има и такива.
Е, и?
Но все пак, в последната фирма в която работех, сайбията гравитираше към соцсредите и мога да кажа едно - какъвто и доход да сме имали - всичко бе бяло, та бяло и се облагаше до последната стотинка, социалните - също плащани прилежно върху целият доход, единствено ДМС- тата си ги получавахме с граждански договори, като там пак ни удържаха пълните данъци, но там има едно намаление предварително, което спестява малко.
Това е! Толкова за милионерите, които не можели да са причастни към социалното. Има ги всякакви - от свинаря, през мутрата до читави хора. Сравнително читави! Щото в тази кочина никой не остава неопръскан.
Накрая, ти кажи друже, който може да завърти бизнес, какво да прави - само защото има леви разбирания да се откаже ли?
Не, така аз не разбирам нещата. Не съм в тези нива, но част, част! от тях ги разбирам. Естествено, повечето са говеда.
Още нещо - има хора с наследства, но останали си човеци, има хора намерили точната вакса за да печелят големи пари, но пак останали човеци - и тях ли да им бием шута, щото не са съвсем марксисти, въпреки че са с леви разбирания?
Ми не, не всички са герговчета.
Но на герговчетата - решително трябва да им се бие шута и не защото са милионери!
Щото има и други - немилионери в БСП, които трябва да бъдат натирени дори и преди милионерите там. Знаеш ги, нали?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #363 -: Ноември 18, 2019, 17:56:08 »
Ми не, не всички са герговчета.

Аз много ясно съм обяснил, че говоря за герговчетата. И че такива като него вредят на всяка партия ако бъдат в ръководството ѝ. Ако Гергов е такъв убеден социалист, нищо не му пречи да си стои отстрани и да помага с каквото може, но напъните му да е в ръководството и анонсите му за управление с герп говорят за друго. Има и други герговчета, дето припяват същото.
Това е България, историческата родина на чорбаджиите-изедници. Богатият човек е мразен в червата. А ако почне да говори социалистически, става още по-омразен.
Ти много добре знаеш постоянните вопли, че България имала нужда от "автентично ляво". Припяващите не могат да го изразят правилно, но е ясно какво искат да кажат.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #364 -: Ноември 18, 2019, 18:16:56 »
Quote (selected)
Това е България, историческата родина на чорбаджиите-изедници.

Пак ли ние сме отворили очите на света. :bigok:
Освен, че не е истина показва непознаване на робовладелчеството, монархизма и капитализма.
От толкова ниска база да почнеш да громиш социалдемократите е направо нелепо.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #365 -: Ноември 18, 2019, 18:31:07 »
Що се отнася до залитането - богат социалист.
Ама много сте ми интересни бе!
Значи тъпигьоза и еднокнижник може да завърти  и много милиони, а социалист, щото бил социалист - не само че не може ами и не трябва, а?
Я по добре драги ми съфорумници се съсредоточете на кой милионите са сравнително читави и на кой - крадени от нас всички.
Сравнително казвам, щото не вярвам, че за толкова кратко време някой може да стане милионер и то мултимилионер, при еднакво ниското ниво на старт в мамковината, по сетне превърната в кочина.
Аз познавам двама - трима такива, сравнително честно забогатели.Просто бяха под чучура при старта на промените. Никой не им е давал куфарчета.
Знам и един дето получи куфарче - е не така както си го представят мнозина де, просто изтегли заем в последната минута преди голямата инфлация, но и това е чисто номенклатурен вариант.
И да - беше социалист, но така и не можа да си реализира подсказаното куфарче - накупи си апартаменти, прати сина си в Германия, купи му и там апартамент и...толкова!
Но да се краде от всички нас чрез ОП и то в особено големи размери, да ти харизват предприятия които режеш на скрап /РМД/ - там гледайте, не надничайте под юргана на всеки който не ви харесва по някаква причина.
Хм!
Беден социалист!
И защо?
Защо само той е способен да бъде социалист?
Бърни Сандърс какъв е?
Корбин?
Китайските милионери?
.........

Докато го писа това, поне малко гнус не изпита ли? Ако не, поне се надявам да си все още способен да разбереш защо аз изпитах гнус като го прочетох.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #366 -: Ноември 18, 2019, 18:35:39 »
Quote (selected)
Затуй аз виждам Асол като ХАРАМИЯ – но не в Румъния, а в Брасълс! – бореща се срещу ПЕС и сички ПЕС-оглавци за закрепване позицията на Нинова тук в БеСеПе-то!!! 
Мога да се обзаложа, че когато и ако Асол се изнесе към Брюксел, Женева, Хамбург, Париж или отвъд океана, борбата ѝ срещу ПЕС и т.н. ще се вихри единствено в българските интернет форуми.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #367 -: Ноември 18, 2019, 18:44:28 »
Quote (selected)
Последната работа ми бе във фирма също на човек, бил под капчука - т.е. занимаваше се със софтуер и продължи да се занимава, като междувременно този бизнас знаеш, че се разви и сега вече човека е милионер. Малко от оборота му се получава от поръчки свързани с държавата, но и такива има.
Нито една голяма софтуерна компания от първите години след прехода (90-те) не е процъфтяла без сериозни връзки и големи държавни поръчки.
От ПроСофт до ТелеЛинк и т.н.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #368 -: Ноември 18, 2019, 18:46:20 »
Quote (selected)
Докато го писа това, поне малко гнус не изпита ли? Ако не, поне се надявам да си все още способен да разбереш защо аз изпитах гнус като го прочетох.
Съжалявам, не мога да ти помогна.
Виж там, първо мини през GP-то си...и т.н.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #369 -: Ноември 18, 2019, 18:47:39 »
Съжалявам, не мога да ти помогна.
Няма проблем. Аз също няма да помогна на теб и подобните ти. Като се чудиш за постигнатите резултати, си прочети пак поста.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #370 -: Ноември 18, 2019, 18:50:37 »
Quote (selected)
От ПроСофт до ТелеЛинк и т.н.
Ама този път доста си неподготвен коуега.
ПроСофт първо въобще! не беше софтуерна фирма.
Второ - тя почти не се занимаваше с ОП - просто тогава, когато процъфтяваше, нямаше такива напъни.
Трето  - оттече се в канала заради егото на Юлиан Генов и брат му, но това е друга и дълга история.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #371 -: Ноември 18, 2019, 18:52:41 »
Quote (selected)
Аз също няма да помогна на теб и подобните ти.
Нямаш грижа! Оцелели сме и ще оцелеем и без теб.
Даже - въпреки теб и такива като теб.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #372 -: Ноември 18, 2019, 18:53:18 »
Giuseppe Про-софт наистина не беше софтуерна, но хардуер и рена за държавни учреждения на корем.
Колкото поемат. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #373 -: Ноември 18, 2019, 18:55:40 »
Тогава софтуер беше екзотична дума.
Всички ползваха "свободен" джам, даже държавните структури.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #374 -: Ноември 18, 2019, 18:55:54 »
Второ - тя почти не се занимаваше с ОП

Изобщо! Сглобяваха някакви тайваннамквиси компютри, а после го удариха на алъш-вериш с автомобили.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #375 -: Ноември 18, 2019, 19:00:21 »
 :bounce-946:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #376 -: Ноември 18, 2019, 19:08:21 »
Ти много добре знаеш постоянните вопли, че България имала нужда от "автентично ляво". Припяващите не могат да го изразят правилно, но е ясно какво искат да кажат.

въобще не е ясно на припяващите. щото този рефрен го снасят основно 'автентично десните'. в стария форум тема бях открил за автентичната лява партия, колкото да стане безпощадно ясно, че на никой от припяващите това прилагателно 'автентична' не му е ясно.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #377 -: Ноември 18, 2019, 19:10:17 »
Quote (selected)
на никой от припяващите това прилагателно 'автентична' не му е ясно.

Що то си го написал грешно, ако беше написал "аФтентична" щяха да те разберат. :yes-1289:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #378 -: Ноември 18, 2019, 19:28:54 »
че на никой от припяващите това прилагателно 'автентична' не му е ясно.

Но пък е модерно и звучи красиво. Като Лопе де Вега.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #379 -: Ноември 18, 2019, 19:35:52 »
Quote (selected)
на никой от припяващите това прилагателно 'автентична' не му е ясно.

Що то си го написал грешно, ако беше написал "аФтентична" щяха да те разберат. :yes-1289:

нямаше. ей ти ги линковете:
http://old.segabg.com/replies.php?id=237963
http://old.segabg.com/replies.php?id=237386&p=2


да добавя за тези, които не са чели или не помнят онези дискусии: мъркюрито има табиет като я изловят - да си бастисва мненията. което е само за колегите ѝ по форум, в стария форум админите виждаха всички минали редакции. та затова тези теми седят леко постни откъм нейните откровения.
« Последна редакция: Ноември 18, 2019, 19:54:46 от onzi »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #380 -: Ноември 18, 2019, 19:44:41 »
иначе нинова, добрев, златева и шаренкова са открили огън срещу станишко.
Quote (selected)
Най-обичам обвинението в авторитарност, защото знам как решаваха проблемите с различните мнения и инакомислещите в партията Сергей Станишев и Михаил Миков - като ги изключваха, посочи Добрев. И даде пример с изключването на Георги Първанов от БСП, което стана по времето на Станишев.
...
Ако лидерът на младежката организация ми поиска оставката - разбирам това. Но да идва това от човек, който не познава вкуса на победата - не го разбирам, продължи атаката срещу Сергей Станишев Кирил Добрев.

И разкри, че Станишев е станал премиер, защото "двамата Руменовци - Овчаров и Петков, го занесоха на моряшко столче на "Дондуков" 1".
http://epicenter.bg/article/Kiril-Dobrev--Kogato-ti-gori-otzad--mnogo-barzo-varvish-napred-/199139/2/0

Quote (selected)
И въпреки категоричността на Националния съвет и азбучния етичен стандарт, че партийните дела се обсъждат на партийни форуми (в неделя дискусията продължи 8 часа и всеки можеше да се изкаже!), бившият председател на БСП Сергей Станишев продължи да се изявява с критики и заклинания: с този лидер БСП не можела да спечели избори, водела се война срещу ПЕС!?!

Очевидно Станишев няма моралните сили да се смири и да уважи мнението на другарите си, но той има амбицията да бъде лидер на т. нар. вътрешна опозиция.

Някогашното глезено дете на партията днес е водач на малцината, смятащи, че партията им е длъжна цял живот, а те са абонирани за властта. За тях подмладяването е подмяна, а отсъствието им от парламента – драма, работата за БСП на терен – обида, несъгласието с тях – авторитаризъм!?

Тези хора бяха начело на БСП десетилетия и вярно е, че са дали на партията, но и много взеха! На тяхната съвест лежат дела, които редовият социалист смята за грях.

Социалдемократизацията и социаллиберализацията на БСП, довели до исторически отлив на избиратели, разпад и деморализация на структури, в които те бяха несменяеми депутати, корупционни скандали от тройната коалиция и правителството „Орешарси”, плоският данък, Законът за досиетата, няколкото поколения забравени социалисти, разцеплението на левицата...
http://epicenter.bg/article/Svetlana-Sharenkova--Iska-li-Stanishev-vlastta-v-BSP-/199147/11/0

Quote (selected)
Ще ви го кажа и това, няма да се въздържа, защото съм го приготвила - твърдите, че има фалшиви списъци и подмяна на хора.

Аз твърдя, че продължавате да правите във Варна мъртви души членове на партията.

Другари, преди седмица дойдоха формуляри на партийни членове от 2010г., за да им издадем електронни карти. Оставам настрана факта, че някои от тях са родени 1922 г., но не мога да пренебрегна факта, че след проверка в ГРАО се оказа, че мнозина от тях са починали преди няколко години. Всеки може да се запознае с тези документи, с желанието на Варненската организация да си попълни структурата с мъртви души. Понеже говорим, че се борим с тези проблеми в държавата, така ли го правим и в партията? И понеже взехме мерки срещу това, сме обвинявани за подменени делегати, недействителни списъци и противоуставни действия. Оставям на вас да прецените кое от това се е случило.

Разбира се, че в писмото ви има и конструктивни неща, и конструктивна критика, но не одобрявам средствата, с които го правите. Първото средство вече го споменах - фалшиви новини.

Не само това, че ГС иска оставката, но упорито в медиите и в писомото пише, че нашите общински съветници във Варна са гласували в подкрепа на председателя на ОС на ГЕРБ - пълна лъжа. Те са тук. Има колективно политическо решение да не се подкрепя ГЕРБ и изпълнение на това решение. 8 от 8. Кой има интерес да ходи по телевизиите и да внушава, че БСП прави съглашателство с ГЕРБ и предава програмата и интересите на партията?

Второто средство, с което го правите, вече го казах - мъртвите души, с които си служат организациите, и третото- пророкуването. Пророкувате, че БСП никога няма да спечели избори.

Не, това зависи от нас дали ще ги спечелим в бъдеще или не.

Много се питам от няколко дни каква е целта на писмото и я открих на финала му. Поздравявам ви, че поне сте директни и откровени. Така се прави, излиза се и се казва.

В писмото няма предложения за решения, освен едно - оставката на председателя. Накрая пише- всичко това ще бъде преодоляно и БСП ще се вдигне на крака, ако сменим председателя на партията.
http://epicenter.bg/article/Korneliya-Ninova-/199070/2/0

Quote (selected)
"За мен партийните теми и сблъсъци трябва да ги правим на партийните сбирки. Опозицията в БСП не спря една седмица да изнася доклади и искания за оставки по медиите. Вчера думата "оставка" не се чу на пленума. Сергей Станишев винаги е твърдял, че политиката е разговор за бъдещето, но в последната седмица не беше точно така. Всички, които подписаха алтернативния доклад, не бяха на терен и не участваха в предизборната кампания. Няма нищо лошо да се критикува, стига тази критика да градивна и аргументирана. Между другото, от 50 души подписали този доклад, вчера останаха 21", разкри Златева.
http://epicenter.bg/article/Denitsa-Zlateva-s-ostra-kritika-kam-Stanishev/199148/2/0

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #381 -: Ноември 18, 2019, 19:57:35 »
Социалдемократизацията и социаллиберализацията на БСП, довели до исторически отлив на избиратели,

E, те това е квинтесенцията на всичко! Това е алфата и омегата на разрухата в БСП. Ако ги нямаше тези две политики, нямаше да има нито плосък данък, нито досиета, нито Пеевски и всичко натворено.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #382 -: Ноември 18, 2019, 20:02:41 »
Мога да се обзаложа, че когато и ако Асол се изнесе към Брюксел, Женева, Хамбург, Париж или отвъд океана, борбата ѝ срещу ПЕС и т.н. ще се вихри единствено в българските интернет форуми.
Стига де, то ще е жизнерадостно някой да застане под Айфеловата кула с плакат "Нинова - председател!" на чист български. Айде, Хухоба още ще го прочетат, ама какво трябва да се прави с него/нея - ще се затруднят местните, пък и повечето туристи.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #383 -: Ноември 18, 2019, 20:05:25 »
а опозицията се държи като непримиримо малцинство* и чака да стане нейното както всички безалкохолни напитки изведнъж са станали кашер.

не вярвам, че това ще го бъде.


* насим талеб:
Quote (selected)
Има един пример, който по мое мнение най-добре илюстрира принципа на работа на сложните системи. Достатъчно е едно непримиримо малцинство от определен вид да достигне нищожно малък размер, да речем от три или четири процента от цялата популация, за да я подчини на своите желания. Не стига това, ами допълнително се създава една оптична илюзия: на наивния наблюдател му се струва, че изборът все още зависи от предпочитанията на мнозинството. Ако тази идея изглежда абсурдна, то е само защото нашата научна интуиция не е устроена за такива неща. По-точно казано, научната интуиция и други рационално обосновани оценки не работят при случай на сложни системи – освен ако не притежавате житейската мъдрост на вашата баба.
...
Правилото на малцинството ще ни покаже, че за нормалната работа на обществото са му нужни неголям брой нетолерантни и етично съзнателни, при това дейни хора.

Този пример за сложността ми дойде наум, колкото и да е смешно, на едно лятно барбекю на Института за сложни системи на Нова Англия (New England Complex Systems institute). Домакините подреждаха масите и разопаковаха напитки, когато към мен се приближи приятел, който по принцип употребява само кашерна храна (в юдаизма – храна приготвена и сервирана в специални съдове и по определен начин, в съответствие с религиозните норми, бел.ред.) Предложих му чаша с тази сладка жълта вода с лимонена киселина, която сега наричат лимонада, и бях почти сигурен, че той ще откаже, казвайки, че не е подходяща. Той обаче не отказа. Изпи т.нар лимонада, а друг привърженик на кашерната храна отбеляза: „Тук всички напитки са кашер“. Разгледахме етикета. С дребен шрифт беше отпечатан малък символ във формата на буквата U в кръг, който обозначава, че продуктът е кашер. Хората, които знаят къде да гледат, го бяха забелязали. Всички останали, включително и аз, през всичките тези години сме пиели кашерни напитки, без да знаем, че са такива.
http://www.memoriabg.com/2017/01/19/nai-netolerantnite-pobejdavat-dikatut-na-malcintvoto/

струва си четенето.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #384 -: Ноември 18, 2019, 20:10:28 »
Маркетинга победи и юдаизма. :too_happy-1067:
Кашерна лимонада, кашерна вода. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #385 -: Ноември 18, 2019, 20:12:55 »
Как мислите, за колко ли време Асол ще забрави българския? В Италия много бързо го забравят, забелязала съм. Днес една нашенка, натурализирана там, ми дава мейла си и го спелва: "Ви комо Веннециа, И комо Ихтимаан..."
И накрая завърши с "пунто ком".  ;D

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #386 -: Ноември 18, 2019, 20:18:38 »
Рафаел Нинов дали още помни българския език?  :image008:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #387 -: Ноември 18, 2019, 20:40:59 »
Много хубава тема - три дни се занимавахме с Фирмин, два - с Асол, сега иде ред на някой си Рафаел .
През тия дни се случиха скучни  събития: истинските болни бяха  ощетени с поредните 30-70 лв. във вид на неплатен болничен,  Перник, Ловеч и Плевен се върнаха в 19 в. , готвят ни непосилни тол-такси, едно тригодишно дете извървя своята последна клинична пътека, един прокурор написа присъда на една съдийка, оказа се, че огромна част от работещите българи са около прага на бедността...

Прочее, на кого му дреме...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #388 -: Ноември 18, 2019, 20:44:22 »
И накрая завърши с "пунто ком".  ;D

Добре, че не е завършила с "пунта мара", щото – колкото и да не ти се ще! – туй, "изконното българско", все някога ще те издаде ...   :smile-1081:

 :i_miss_you-1316:
« Последна редакция: Ноември 18, 2019, 20:49:47 от Джиджи »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #389 -: Ноември 18, 2019, 20:55:31 »
Why you miss me? I am here now, happily. :))

Ще те издаде, ако го криеш. Ако си го харесваш, като Пипи - луничките, няма да те издава.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #390 -: Ноември 18, 2019, 21:00:42 »
Много хубава тема - три дни се занимавахме с Фирмин, два - с Асол, сега иде ред на някой си Рафаел .
През тия дни се случиха скучни  събития: истинските болни бяха  ощетени с поредните 30-70 лв. във вид на неплатен болничен,  Перник, Ловеч и Плевен се върнаха в 19 в. , готвят ни непосилни тол-такси, едно тригодишно дете извървя своята последна клинична пътека, един прокурор написа присъда на една съдийка, оказа се, че огромна част от работещите българи са около прага на бедността...

Прочее, на кого му дреме...
Просто живеем в среда, където сензационното и едностранчивото се възприема за единствената Истина, щом е поднесна от Медиите. За всяко от изброените неща (не за колегите по форум) има и много полутонове и нещата са доста по-широки от бързо отсичане. Всъщност и за колегите е в сила.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #391 -: Ноември 18, 2019, 21:04:13 »
Как мислите, за колко ли време Асол ще забрави българския? В Италия много бързо го забравят, забелязала съм. Днес една нашенка, натурализирана там, ми дава мейла си и го спелва: "Ви комо Веннециа, И комо Ихтимаан..."
И накрая завърши с "пунто ком".  ;D
Хади ся, то в Българската Национална Телевизия са го забравили българския, ти искаш италианизираната ти дружка да не те пунтира!

Калично, теб какво те бърка българският на детето Рафаел? Писмо ще му пишеш, що ли? Не се коси, и да го е забравил, Гугъл преводачът бди над всички нас!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #392 -: Ноември 18, 2019, 21:13:28 »
Quote (selected)
Хади ся, то в Българската Национална Телевизия са го забравили българския, ти искаш италианизираната ти дружка да не те пунтира!

Не искам, изкефих ѝ се и споделям. Пречейки на Бачо Кольо да се наслаждава на обичайните възвишени дискусии, като есери и болшевики, меншевики и анархисти в навечерието на 1917. В тази връзка, сещате ли се как разпалено спореха, без да се псуват и кълнат? В например "Ходене по мъките" на Алексей Толстой това, не тука.  :D

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #393 -: Ноември 18, 2019, 21:15:17 »
Просто живеем в среда, където сензационното и едностранчивото се възприема за единствената Истина, щом е поднесна от Медиите.

Ама наистина ли възприемаш "сензационното и едностранчивото"  "за единствената Истина" , ако ти го поднесе , да речем , Венета Райкова в "Папараци" или Г. Коритаров в неговата пазиБоже "Свободна зона"?!?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #394 -: Ноември 18, 2019, 21:15:56 »
Съсела го играе "изгори за да светиш".
Не е толку тъп и прекрасно знае, че шансове в БСП-няма.
Боко явно е развързал кесията (пак).
ДУпки не са купувани, та е интересно отде и през кой минават парите.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #395 -: Ноември 18, 2019, 21:16:19 »
Quote (selected)
Калично, теб какво те бърка българският на детето Рафаел? Писмо ще му пишеш, що ли? Не се коси, и да го е забравил, Гугъл преводачът бди над всички нас!
Младежът Рафаел изобщо не ме бърка. Просто ми е интересно колко е ефективно възпитанието в социал-консервативни ценности.
А и частично е по темата.  :image008:
« Последна редакция: Ноември 18, 2019, 21:19:11 от Калинчо »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #396 -: Ноември 18, 2019, 21:18:35 »
Просто живеем в среда, където сензационното и едностранчивото се възприема за единствената Истина, щом е поднесна от Медиите.

Ама наистина ли възприемаш "сензационното и едностранчивото"  "за единствената Истина" , ако ти го поднесе , да речем , Венета Райкова в "Папараци" или Г. Коритаров в неговата пазиБоже "Свободна зона"?!?
За тези не съм изгубил и минута от времето си.
Говоря за сериозните теми, как изглеждат поднесени сензационно и едностранчиво.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #397 -: Ноември 18, 2019, 21:25:33 »
В тази връзка, сещате ли се как разпалено спореха, без да се псуват и кълнат? В например "Ходене по мъките" на Алексей Толстой това, не тука.  :D
И виждаш ли колко подходящо е озаглавено, а?! А това тук нашето "Кръчмата "При Керпеденя"! Носи на триетажни сръбски изрази и люто кълнене до седмо коляно!  :nuts:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #398 -: Ноември 18, 2019, 21:30:07 »
Говоря за сериозните теми, как изглеждат поднесени сензационно и едностранчиво.
Вчера, в тукашното наше село заглавие на статия: "Китайската армия излезе от бараките в Хонконг"
Подзаглавие: "Армията влезе в кварталите на протестните действия с оръжие"
От статията се разбира, че една бойна единица излязла от една казарма и отишла да почисти боклуците, включително павета и ломове, останали след протестиращите. Като почистили, се прибрали обратно, заедно с боклука. В това време на тъй бунтовните площи бунтовници не се наблюдавали ама никакви. Обаче тези последните се били борели за демокрация и широка автономия на Хонконг (откъде точно са се борили не се посочва).
Та поднасят се новини, поднасят се...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #399 -: Ноември 18, 2019, 21:33:11 »
Това с езика и за колко време се забравя бе възтъпичко.
Щото зависи от човека.
Един льольо гладен преди години ми говореше с нюйорския си български, след като е бил там има-няма две години и основното му занимание /художник се бараше/ го бе практикувал само докато дращи върху чувалите с боклук - основа на препитанието му фъф фирма за извозване на боклук.
Познавам деца /за мен са такива/ които преди 25 г. завършиха там, обиколиха света, а някои и останаха и си говорят български по добре от мен и теб, с изключение на някои позабравени думички употребявани от тогавашното поколение - просто все още бяха в речника им.
Така че ето ти моето предположение за Рафаел - между 2 и 30 години.
Ти имаш ли някакви лични предположения?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #400 -: Ноември 18, 2019, 21:38:01 »
Quote (selected)
Та поднасят се новини, поднасят се...
Ми както вчерашната статия в СЕГА - "Нинова НАПАДНА опозиционерите".
Три пъти я прочетох по този повод. Моля, ако някой по добре владеещ български /тук има такива на кубици като гледам/ да ми направи услуга - може ли да ми плесне тук една-две думи поне, намекващи за "нападение".
Цял живот ше съм му благодарен!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #401 -: Ноември 18, 2019, 21:42:45 »
И виждаш ли колко подходящо е озаглавено, а?! А това тук нашето "Кръчмата "При Керпеденя"! Носи на триетажни сръбски изрази и люто кълнене до седмо коляно!  :nuts:
Профилактика срещу революции. Като се накрещи човек в кръчмата.  :nuts:
Макар че по време на втората световна хората са успявали да спорят люто в кръчмите и да хващат и Балкана. Но са били други тогава.


Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #402 -: Ноември 18, 2019, 21:47:48 »
Quote (selected)
Просто ми е интересно колко е ефективно възпитанието в социал-консервативни ценности.
:D
             

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #403 -: Ноември 18, 2019, 21:54:35 »
Познавам деца /за мен са такива/ които преди 25 г. завършиха там, обиколиха света, а някои и останаха и си говорят български по добре от мен и теб

В това отношение ние имаме блестящ  пример - българският език на Петър Увалиев след 56 години митарствания по света, от които 44  -  политическа емиграция...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #404 -: Ноември 18, 2019, 23:34:40 »
"Китайската армия излезе от бараките в Хонконг"

не че нещо, ама barracs е казарми. иначе китайската армия определено закъснява с излизането.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #405 -: Ноември 19, 2019, 09:07:10 »
Quote (selected)
От ПроСофт до ТелеЛинк и т.н.
Ама този път доста си неподготвен коуега.
ПроСофт първо въобще! не беше софтуерна фирма.
Второ - тя почти не се занимаваше с ОП - просто тогава, когато процъфтяваше, нямаше такива напъни.
Трето  - оттече се в канала заради егото на Юлиан Генов и брат му, но това е друга и дълга история.
Ти, като по-подготвен, вероятно знаеш как ПроСофт натрупа първоначален капитал.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #406 -: Ноември 19, 2019, 09:42:48 »
Хем се отичат в канала, хем не съвсем.
Оня ден се разминах с В. Моллов в един офис на ПИБ. Повяхнал и леко приведен, но в кондиция и все още стилен.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #407 -: Ноември 19, 2019, 11:54:37 »
Quote (selected)
„Не отхвърлям лидерския въпрос като изключително важен, тъй като именно той беше поставен в писмото, в алтернативния доклад, като единствения начин за разрешаване на всички проблеми в партията. В него бяха изредени оценки, проблеми и т.н. и накрая се казва, че всичко това може да бъде решено, ако сменим Корнелия Нинова. Следователно на някого в главата стои лидерският въпрос и всички въпроси вътре в партията могат да бъдат решени, само ако ме няма мен”, посочи още тя.

„В една демократична партия разногласията се решават с гласуване и с мнозинство. Алтернативният доклад беше отхвърлен от Националния съвет с 86 на 20 гласа", коментира Нинова.

„Тези 50 човека, които ми поискаха оставката се оказаха 21. Оказа се, че вътре има имена на колеги, чиито имена са ползвани, а те не занят за това. Т.е. това е фалшива новина”, каза още лидерът на БСП.
http://glasove.com/categories/novini/news/ninova-nyama-da-podavam-ostavka

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #408 -: Ноември 19, 2019, 15:12:13 »
Лопатката един от тези 20-тина ли е или е нелегален ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #409 -: Ноември 19, 2019, 17:01:28 »
Quote (selected)
Ти, като по-подготвен, вероятно знаеш как ПроСофт натрупа първоначален капитал.
С подробности, още от преди натрупването.
Искаш ли с няколко изречения да ти го пратя на лични?
Даже и с числа, приблизителни, но почти точни. Почти, щото не съм им надзъртал в транзакциите към една дестинация в далечния изток.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #410 -: Ноември 19, 2019, 17:13:04 »
Интересното в историята не е далекоизточната връзка, а местната. Валутната. Там е държавната намеса.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #411 -: Ноември 19, 2019, 17:52:48 »
Quote (selected)
а местната. Валутната. Там е държавната намеса.
Добре, щом искаш, ето ти началото.
Една държавна структура, дава едни пари в сметка на една далекоизточна банка и праща едни хора да преговарят за закупуването на определен брой РС. Сметкана е на разположение и с права за опериране на посочените хора няколко месеца.
Хората, отиват, договарят РС-тата, транспорта и всичко останало, само дето получателя не е една БГ държавна структура, а частна фирма в БГ.
Пристигат РС-тата, продават се като топъл хляб /това тогава ставаше така и с маржове от 25-30, че и нагоре проценти.
И така се врътва няколко пъти, след което пристигат и държавните РС-та.
Които отиват по предназначение - т.е. всичко пито и платено /само малко забавено /
Забавено толкова /няколко месеца само/ че с държавни пари една частна БГ фирма вече е набичила такава печалба от продажбата на РС-тата, че е в състояние сама да си ги внася без дори кредит да тегли! Пътеката е утъпкана, далекоизточния контрагент познава определените лица от частната БГ фирма, изградено е вече и доверие, в БГ също разни нововъзникваще частни фирми имат доверието на нашата визирана фирма, пазара е обезпечен...абе работата е докарана до онази игра, дама май се наричаше, при което местиш една пешка - печелиш, пак я местиш - пак печелиш и никой не може да ти попречи!
Нещо незаконно до тук???
Не!
Само дето след време един бивш ДСар се псуваше, че не е размазал схемата на нашите хора, но пък и едва ли би могъл - тогава вече всичко се разкапваше - кой ше му обърне внимание?
Та, пътеката утъпкана от държавна структура става притежание на частна, дори и без да се нарушава закона, дори и без някой да дава куфарчета....ей така бе, използване на ноу хау и толкоз!
Някой тогава да си е искал защита на това ноу хау?
Не!
Някой партиен бос да е влияел на схемата - не, всичко е започнато на ползу роду!
Ся, че докато се прави нещо на ползу роду, някой, евентуално със съветите на хора от знаещите си е намазал филията - това не е незаконно.
Ей така ставаха работите. Кви куфарчета, кви 5 лева.
Ай стига засега.
« Последна редакция: Ноември 19, 2019, 18:11:21 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #412 -: Ноември 19, 2019, 17:55:11 »
По интересна е врътката при фалита на ПЧБ и прихващанията от все още съществуващите държавни фирми.
Но и тогава схемата бе такава, че нямаше как да обвинят някой в незаконност.
Просто законите ни бяха такива- нефелни.
Каквито са и сега впрочем.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #413 -: Ноември 19, 2019, 18:05:26 »
Ей така ставаха работите. Кви куфарчета, кви 5 лева.

Toчно така! Ако вземем да си говорим за схеми от 90-тях. Ще изпиша 20 страници тарикатлъци. Но Луканов раздаваше и куфарчета, де. Но сумите не бяха големи. Иначе - по телефона на банката. Ще дойде едно наше момче. Вижте там, да му помогнете с квото можете.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #414 -: Ноември 19, 2019, 18:46:37 »
И що Луканов, а не примерно Фил.
Я си направете ина спрафка кои-колко.
 
Впрочем големите пари се направиха на входа и изхода на предприятията.
Казва се ще купуваш от този и продаваш на този.
И като добавим и тоталната некъдърност на брадатите седерунгели с пуловерчетата, при тва съчетана с лакомия ....
 
Приватизацията отделно.
Примерно завод последна дума на техниката. Въведен в екслоатация преди година две. Купува го некъф италианец. Дето има същия, ма бая по неефективен. Вика некво зам министърче и казва. Те тоя завод искам да го няма. Каквото земеш от скраб или оборудване е за теб.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #415 -: Ноември 19, 2019, 18:56:29 »
И що Луканов, а не примерно Фил.

Ами, защото Луканов. Той веднага слоед 10-ти бързо-бързо опука партийната каса на БКП и доста от държавния резерв. С тези пари се направиха вестници, банки, фирми. А Фил хем не чуваше петела, хем като дойде възове вече нямаше.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #416 -: Ноември 19, 2019, 18:59:22 »
Впрочем големите пари се направиха на входа и изхода на предприятията.

Не само. Имаше безброй схеми за източване а държавните предприятия. Вход-изход е само една от тях и тя се появи малко по-късно Мултигруп я въведе с Кремиковци. Други големи функциониращи предприятия вече имаше малко.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #417 -: Ноември 19, 2019, 19:02:28 »
Разходи се, разпитай.....

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #418 -: Ноември 19, 2019, 19:04:55 »
Разходи се, разпитай.....

Добре. Дано да ми кажат това което съм виждал с очите си. Или знам от първа ръка.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #419 -: Ноември 19, 2019, 19:58:43 »
Луканов. Той веднага слоед 10-ти бързо-бързо опука партийната каса на БКП и доста от държавния резерв.

За партийни каси и куфарчета с кеш-пара , раздавани от Луканов съм чул безброй истории - някои достоверни, други - пълни фантасмагории. Лично аз не им вярвам.
За покупко-продажбите от Държавния резерв, в някои от които  съм участвал , мога да кажа просто - Луканов няма нищо, подчертавам нищо общо с това.