Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 16:47:22

Автор Тема: НАТО  (Прочетена 80996 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #660 -: Февруари 14, 2023, 17:37:44 »
Quote (selected)
НЛО в небето над Румъния, aрмията вдигна изтребители МиГ
Два самолета МиГ-21 Лансър са се насочили към района, където е докладвана въздушната цел
https://www.vesti.bg/sviat/nlo-v-nebeto-nad-rumyniia-armiiata-vdigna-iztrebiteli-mig-6161548
НАТО вдигна МиГ-21.
Мислех си че още не сме стигнали до извънземно нашествие, изчерпаха  другите страшилки.
То не бе икономически кризи, вируси, войни дойде времето на последния коз.
Ма най мразим да ме цакат със седмица спатия.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8765
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #661 -: Февруари 15, 2023, 16:01:33 »
16 стран НАТО, а также Швеция и Финляндия на саммите министров обороны альянса в Брюсселе подписали соглашение о создании общей сети спутниковой разведки.

Тоест, САщ са си наумили да си подновяват и разширяват спътниковата шпионска мрежа, и сега ние трябва да им го платим!
Вие си ги избрахте!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #662 -: Февруари 15, 2023, 16:16:42 »
]
Ма най мразим да ме цакат със седмица спатия.

Хеле пък ако на масата има вече асо и 10ка :lol:
Ма то затова най-напред се "събират" козовете...

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7376
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #663 -: Февруари 15, 2023, 16:50:52 »
Цитат на: Maximus II
16 стран НАТО, а также Швеция и Финляндия на саммите министров обороны альянса в Брюсселе подписали соглашение о создании общей сети спутниковой разведки.
Тоест, САщ са си наумили да си подновяват и разширяват спътниковата шпионска мрежа, и сега ние трябва да им го платим!
КриксминистЪрите се стреснаха от луфтбалоните  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8776
    • Профил
    • Личен сайт
Re: НАТО
« Отговор #664 -: Февруари 18, 2023, 17:45:53 »
Съветски плаката за NATO:



Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #666 -: Март 07, 2023, 13:16:42 »
Quote (selected)
"Република": Урсула фон дер Лайен може да се кандидатира за шеф на НАТО
https://glasove.com/novini/republika-ursula-fon-der-layen-mozhe-da-se-kandidatira-za-shef-na-nato
Аз съм с две ръце ЗА.
След като смачка Бундесвера и вече е на края на ЕС време е да се заеме с НАТО. :0005:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 272
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #667 -: Март 07, 2023, 13:21:15 »
"След като смачка Бундесвера и вече е на края на ЕС време е да се заеме с НАТО. :0005:"
С други думи, казваш, е агент чий?  :)))

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #668 -: Март 07, 2023, 13:24:32 »
Боже! Тази сякаш да е от Ликвидационната комисия.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #669 -: Март 08, 2023, 18:56:25 »
Quote (selected)
Урсула фон дер Лайен: Канада спаси Украйна
Председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен заяви, че решението на Канада да предостави обучение за украински военнослужещи след руското анексиране на Крим през 2014 г. е изиграло ключова роля в ранните етапи на руската пълномащабна инвазия на Украйна, започнала преди повече от година, предаде ДПА, цитирана от БТА.
https://manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/ursula-fon-der-laien-kanada-spasi-ukraina
Това гинекологичното заболяване верно се пъне да яхне НАТО-ту.
П.П. Да си имаме уваженията!
Не Канада, а просто канадско Кире спаси Украйна.
Или това беше миналата седмица и сега е ред на цяла Канада?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11137
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #670 -: Март 08, 2023, 19:00:38 »
Quote (selected)
Тази сякаш да е от Ликвидационната комисия.
Тя тая си е цяла дивизия ликвидационни комисии.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8776
    • Профил
    • Личен сайт
Re: НАТО
« Отговор #671 -: Април 04, 2023, 22:17:32 »
Ако някой се чуди защо го наричам NAziTO (между другото, това не е моя идея; видях съкращението в Интернет по време на бомбардировките над Югославия през 1999 г.), щракнете върху картинката, за да я видите в едър мащаб:


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #672 -: Април 05, 2023, 19:13:14 »
Quote (selected)
Френската армия иска да повиши възрастта на запасняците на 70 години
Възрастта на резервистите във френската армия се планира да бъде увеличена до 70 години, а в някои случаи дори до 72 години, обяви френският министър на отбраната Себастиан Лекорню. "Ще повишим възрастовата граница. Ще може да бъдеш резервист до 70 години, за някои специалисти - до 72 години", каза Лекорню пред радио RTL.
https://manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/frenskata-armia-iska-da-povishi-vazrastta-na-zapasnacite-na-70-godini
Не знам, не знам!
До сега даже памперсите за редовната армия бяха кът, ако трябва и за запаса да се подсигурят памперсната индустрия ще трябва да мине на военновременен режим.
Щото западната оръжейна вече година не успява. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #674 -: Април 09, 2023, 16:12:10 »
Quote (selected)
"Вашингтон пост": Ръководството на Пентагона е в паника заради изтичането на секретни документи
...
На свой ред, както отбелязва вестникът, европейската разузнавателна общност е загрижена, че Вашингтон може да ограничи достъпа на съюзниците до тяхното разузнаване. Много от публикуваните документи съдържат специални отметки, които забраняват предаването им на чужди граждани. Въпреки това други членове на "Петте очи", разузнавателен съюз, който включва Австралия, Канада, Нова Зеландия и Съединените щати, могат законно да получат редица документи.
https://glasove.com/novini/vashington-post-rakovodstvoto-na-pentagona-e-v-panika-zaradi-iztichaneto-na-sekretni-dokumenti
НАТО на няколко скорости, 1, 2, 3,  ако смятаме и Турция даже и на задна.
Не е ли време на евроските "лидери" да им светне че САЩ не ги ебават и за слива, а само за пушечно месо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7376
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #675 -: Април 09, 2023, 16:25:12 »
Всички отрепки на високи постове в Европа (с изкл. на Орбан) са подбрани, моделирани и назначени от ДПС. Не "Движение за Права и Свободи", а "Демократическа Партия на САЩ".
Въобще не ги интересува съдбата на техните народи, а само господарят им ДПС да е доволен от тях.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #676 -: Април 09, 2023, 16:29:41 »
Орбан е от същата селекция, но е "ренегат".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7376
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #677 -: Април 09, 2023, 17:16:33 »
Да, селекционерите нещо са се издънили там. Сбъркали са му психопрофила.
И сега най-много го мразят точно добросмислено-левите. Да не споменавам напуснали форумци, че не е добър (бон) тон.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11137
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #678 -: Април 10, 2023, 09:44:17 »
Quote (selected)
Агенцията подчертава, че това може да е един от най-значимите случаи на изтичане на информация след появата на повече от 700 хиляди документа, видеозаписи и дипломатически грамове на уебсайта "Уикилийкс" през 2013 г.
https://glasove.com/novini/cnn-ukrayna-prerazgleda-voennite-si-planove-zaradi-iztichaneto-na-sekretni-dokumenti-na-pentagona
Освен ако не са пунтипластики!
Тия май се опитват да се гъбаркат с КаГеБе -го.
Бягали са от часовете по "восток-дело тонкое".
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #679 -: Април 11, 2023, 19:15:11 »
Пентагона се тресе от най-голямото изтичане на тайни.
Съюзниците се тръшкат че инфото е фалшиво.
Като нашето МО - не било съгласно да подарява самолети занчи изтичането е фейк. :surr:
Украйна и тя не вярва да са подслушвали Зеленски но за всеки случай ще сменя плановете за контраатака... :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!


AnonimusBG

  • Гост
Re: НАТО
« Отговор #681 -: Април 21, 2023, 22:14:03 »
Венгерский премьер Венгрии Виктор Орбан на своей странице в Twitter  эмоционально отреагировал на слова генерального секретаря Североатлантического  альянса Йенса Столтенберга о том, что все члены западного военно-политического блока ждут вступления Украины в организацию.
«Что?!» — с удивлением написал премьер-министр Венгрии, комментируя высказывание главы НАТО, заявившего, что поддержка государств-членов альянса сделает присоединение Киева к блоку реальным.

https://www.mk.ru/politics/2023/04/21/orban-emocionalno-otreagiroval-na-slova-stoltenberga-o-chlenstve-ukrainy-v-nato.html


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8776
    • Профил
    • Личен сайт
Re: НАТО
« Отговор #683 -: Април 28, 2023, 18:51:00 »
Молдовски депутат разкъса знамето на NATO и го заля „с кръвта на невинните“ (+видео)
Quote (selected)
Депутатът от молдовския парламент Александър Нестеровски разкъса знамето на НАТО и го поля с „кръвта на невинните“. „Тази кръв символизира кръвта на децата и онези граждани, които бяха убити от НАТО. Надявам се хората да ни подкрепят и натовците да разберат, че нямат място в нашата мирна и благословена страна. Готови сме да направим всичко, за да го няма този блок у нас”, каза депутатът. „НАТО трябва да отиде на бунището на историята“, добави Нестеровски.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #684 -: Май 19, 2023, 18:19:26 »
Quote (selected)
Полша спаси един български МиГ-29
Варшава изпрати и втория обещан двигател, но това стига за удължаване на срока на годност само на един изтребител
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/polsha-spasi-edin-bulgarski-mig-29
Яко, А?
Къде щяхме да бъдем без евроатлантическата солидарност?
Цял самолет! :pissed-891:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8765
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #685 -: Май 19, 2023, 19:35:30 »
Оня ден, министърът нали каза, че американските ни господари са наредили, да си ремонтираме МИГ-овете, друго няма да видим.
Вие си ги избрахте!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #686 -: Май 19, 2023, 19:53:30 »
Днес каза, че първите 4 Ф16 ще бъдат в Граф Игнатиево на 01.01.2025.
Мога да се хвана на бас, че това няма да стане.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #687 -: Юни 05, 2023, 18:40:56 »
Quote (selected)
Защита на „всеки сантиметър“: Новата стратегия на НАТО за Източна Европа
...
Френски десантчици, спускащи се в полетата на Естония през май, бяха част от усилена репетиция за това какво ще е необходимо, за да се подсили бойната група, ако страната - и НАТО - бъдат нападнати.
https://www.vesti.bg/sviat/zashtita-na-vseki-santimetyr-novata-strategiia-na-nato-za-iztochna-evropa-6169780
Нещо не искат френските десантчици да репетират у нашенско.
Вземат да уцелят някоя ягодова градина или ранни череши и ще има дежавю с кацането в лозя есента. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7376
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #688 -: Юни 05, 2023, 18:51:52 »
Да, българинът е най-страшен, ако реши, че искаш да му вземеш ракията.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #689 -: Юни 17, 2023, 19:32:09 »
Quote (selected)
Байдън не планира да опрости присъединяването на Украйна към НАТО
Преди ден се появиха слухове, че Украйна може да се присъедини към Алианса без Плана за действие за членство в НАТО
...
Преди ден се появиха слухове, че Украйна може да се присъедини към Алианса без Плана за действие за членство в НАТО.
Така Axios, позовавайки се на източници, съобщи, че генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг е представил предложение на Джо Байдън, според което Алиансът ще декларира, че Украйна е постигнала напредък по пътя към членство. Твърди се, че няма да се налага Киев да завърши поетапния процес, през който преди това са преминали други източноевропейски страни членки. В същото време изданието посочва, че Байдън се е съгласил на такова предложение.
https://www.vesti.bg/sviat/bajdyn-ne-planira-da-oprosti-prisyediniavaneto-na-ukrajna-kym-nato-6170829
Майтап!
САЩ са единствената спирачка от западна страна конфликта да не стане трета световна.
Другите и ние с тях са ОК.
 :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #690 -: Юни 30, 2023, 19:24:23 »
Quote (selected)
Политико: Столтенберг ще остане начело на НАТО още една година
https://manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/politiko-stoltenberg-ste-ostane-nachelo-na-nato-oste-edna-godina
Твърдо са решили да изчакат на мърсулата да ѝ изтече европския мандат.
Което не е непременно лошо, на ЕС още една година да го води му стига.
Вервам е натрупала "експертиза" да занули НАТО за 2-3 години. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #691 -: Юли 03, 2023, 18:19:30 »
Quote (selected)
Ръководителят на Военния комитет на НАТО: Войната не доведе до намаляване на руския потенциал
https://glasove.com/novini/rakovoditelyat-na-voenniya-komitet-na-nato-voynata-ne-dovede-do-namalyavane-na-ruskiya-potentsial
Но е на път да занули потенциала на НАТО.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8776
    • Профил
    • Личен сайт
Re: НАТО
« Отговор #692 -: Юли 12, 2023, 20:00:02 »


(Непременно щракнете върху снимката, за да видите в по-едър мащаб израза на лицето му!)

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1517
  • No complain no explain
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #693 -: Юли 12, 2023, 23:01:24 »


(Непременно щракнете върху снимката, за да видите в по-едър мащаб израза на лицето му!)

Read my lips-превод на български- АЗ що не ви ..а ......а л....а и ако погледите можеха да убиват. Става за много драматичен актьор :t1244: ( не може ли без лозунга, лицето ми е мноoго познато,  и не е ли забранено да се публикува ? )

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1517
  • No complain no explain
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #694 -: Юли 12, 2023, 23:38:24 »
Ердоган май е чел " 12те стола"- "утром деньги , вечером стулья"- утром F-16 , вечером  Швеция в НАТО  :good_job-1300:

Berliner Zeitung
 "Erdogan bremst Hoffnung auf schnellen Nato-Beitritt
  Schwedens"

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #695 -: Юли 13, 2023, 10:21:34 »
Всъщност утром всите ойрокомисарки на колене  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #696 -: Юли 18, 2023, 20:14:44 »
Quote (selected)
Германия възнамерява до 2025 г. да сформира „най-оборудваната армейска дивизия“ сред европейските страни от НАТО, която освен всичко друго ще бъде подсилена от бригада от 5000 холандски войници. Това съобщи командващият сухопътните сили на Германия генерал-лейтенант Алфонс Майс в интервю за Ройтерс
...
Както обяснява агенцията, сега в Германия няма нито една боеспособна дивизия, тоест военна част с повече от 20 хиляди военнослужещи.
https://manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/germania-sformira-do-2025-g-nai-oborudvanata-divizia-na-nato-v-evropa
От немците леопардите, от нидерландците лалетата, мисля че и ние можем ги подсили с няколко хиляди теляка та да са пълноценно задоволени.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #697 -: Юли 19, 2023, 05:09:30 »


(Непременно щракнете върху снимката, за да видите в по-едър мащаб израза на лицето му!)

Read my lips-превод на български- АЗ що не ви ..а ......а л....а и ако погледите можеха да убиват. Става за много драматичен актьор :t1244: ( не може ли без лозунга, лицето ми е мноoго познато,  и не е ли забранено да се публикува ? )
Аз, така само съдейки само по изражението: този е не за една, а за 2 "усмирителни" ризи.
Ся, по повода си спомних едни думи на баба ми дето ме е отгледала. Тя каваше, че е проста, щото само 5то отделение беше завършила, а дядо бил "учен" щото имал гимназия... Ама факт - винаги дядото ходеше да я пита какво да правят, кога възнкнеше трудна ситуация. От нея съм научил повечто пословици и поговорки. Та я цитирам: Кога умните почнат да слушат глупавите, не чакай нищо добро :t2619:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11137
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #698 -: Юли 19, 2023, 15:06:17 »
Quote (selected)
Кога умните почнат да слушат глупавите, не чакай нищо добро
А за да има представа за какво иде реч, да уточним понятията.
Две блондинки, в разгара на спор:
.....
- Ма много си тъпа маа!
-Ти пък даже и тъпа не си ма!
-Кой, аз ли не съм тъпа ма!
....
И за да го подпечатаме с твърдението на доказано мъдрите -
"Запитали един пророк
(то било нявга в древността)
кое той смята на света
за най опасният порок:
предателството, клеветата,
убийството или разврата?
Набърчил своя древен лик
и-сякаш тоз въпрос и чакал-
отвърнал мъдрият старик:
-Властта, в ръцете на простака!"
п.с. Христо Радевски. Годината е 1937-ма.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #699 -: Юли 21, 2023, 18:56:12 »
Quote (selected)
Централното разузнавателно управление (ЦРУ) е знаело предварително за подготовката на въоръжен бунт от основателя на ЧВК Вагнер Евгений Пригожин. Това заяви вчера директорът на ЦРУ Уилям Бърнс на форум по сигурността, организиран от института "Аспен", предаде ТАСС.
https://glasove.com/novini/shefat-na-tsru-znaehme-za-podgotovkata-na-bunta-na-vagner
Сладури!
Те и за падането на берлинската стена знаеха след като го видяха по телевизора. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #700 -: Юли 21, 2023, 20:51:30 »
Quote (selected)
Германия и НАТО са готови да подкрепят Полша в защитата на източния ѝ фланг
https://glasove.com/novini/germaniya-i-nato-sa-gotovi-da-podkrepyat-polsha-v-zashtitata-na-iztochniya-flang
Quote (selected)
Путин заплаши Полша: Москва ще отговори на агресия срещу Беларус
https://manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/putin-zaplashi-polsha-moskva-ste-otgovori-na-agresia-srestu-belarus
С подобна риторика започна и конфликта в Украйна.
Ще го говорят година, две и ще се случи.
Добрата новина е че тогава НАТО ще има още по-малко оръжия.
П.П. Да отговоря на Айса в съседната тема.
Не е мимикрия, технологичните мощности не се създават за ден или за година.
Западният ВПК иска първо транш, после договор за дълъг период и може и да се задейства.
Проектиране - година, съгласуване със зелени, пембени и други година две.
После не е ясно дали Китай ще им направи машините (до там са се докарали ).
Мина година и половина в заклинания че трябва, до ден днешен единствено се разработиха ремонтните заводи да преведат в годност машини на 30, 40, 60 години от складовете.
Няма нова производствена линия даже за патрони, всичко е в бъдеще време.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #701 -: Август 07, 2023, 19:58:25 »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Аз за ЕС не знам, но днес акад. Денков – нашият премиерин! – рече някъде следното:
"Заради гео-политическата обстановка в момента, днес НАТО се оказва нашето БОМБОУБЕЖИЩЕ."  :ive_got_it-1379:


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #702 -: Август 07, 2023, 20:26:26 »
Бляк.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #703 -: Август 07, 2023, 21:00:18 »
То аслъ!
Цялото НАТО саде бомби и убежища от приятелски попадения.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #704 -: Октомври 11, 2023, 18:12:35 »
Quote (selected)
НАТО обеща решителен отговор, ако това е саботаж
Подводният газопровод между Финландия и Естония беше спрян поради изтичане на газ
...
Патрулният кораб на финландската гранична служба "Турва" е идентифицирал мястото на теча. Той е в изключителната икономическа зона на Финландия, която се простира на 200 морски мили от брега, но извън нейните териториални води - разграничение, което може да се окаже важно, докато страните обмислят своя отговор.
https://www.vesti.bg/sviat/nato-obeshta-reshitelen-otgovor-ako-tova-e-sabotazh-6180838

Става все по-забавно, а кабелите в Атлантика дали са в нечии териториални води? :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8776
    • Профил
    • Личен сайт
Re: НАТО
« Отговор #705 -: Октомври 31, 2023, 20:09:37 »
Мирът може да бъде постигнат само чрез поражение на NATO в Украйна

Заключителна декларация на Римската мирна конференция (28.X.23 г.)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #706 -: Ноември 09, 2023, 17:23:09 »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8776
    • Профил
    • Личен сайт
Re: НАТО
« Отговор #707 -: Ноември 09, 2023, 17:28:09 »
Цялата статия е тук.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #708 -: Ноември 09, 2023, 18:30:02 »
Където и да е статията, тоя много се е размечтал, ние да не сме му бащиния. Кой е тоя изобщо, че си позволява да си въобразява, че може да взема съдбоносни за половин Европа решения, в качеството си на какво?
Тия стиснати джуки за липса на чене ли говорят?
Натовска беззъба шушумига.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #709 -: Ноември 12, 2023, 18:50:35 »
Quote (selected)
Зам.-шефът на НАТО: Ако Зеленски иска да си върне повече територия, което е редно, трябва да жертва повече млади хора
https://glasove.com/novini/zam-shefat-na-nato-ako-zelenski-iska-da-si-varne-poveche-teritoriya-koeto-e-redno-tryabva-da-zhertva-poveche-mladi-hora
Според мен е редно такива "визионери" и "стратези" да бъдат жертвани веднага, без обжалване, ако и да не са млади.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #710 -: Ноември 12, 2023, 19:12:11 »
Където и да е статията, тоя много се е размечтал
Ъхъ. Да барне слънцето  :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #711 -: Ноември 12, 2023, 19:22:52 »
Не виждате ли, че всичките откачат и почват да искат кръв и още кръв. Какво ви говори това?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #712 -: Ноември 23, 2023, 18:40:30 »
Quote (selected)
Чешкият президент: НАТО се готви за конфликт с висока интензивност с Русия
...
„Всички армии се подготвят за възможността от конфликт с висока интензивност“, добави той.
https://glasove.com/na-fokus/cheshkiyat-prezident-nato-se-gotvi-za-konflikt-s-visoka-intenzivnost-s-rusiya
Арсеналите празни.
Предполагам се увеличават военновремените запаси на памперси и вазелин.
Подготвят се.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #713 -: Декември 04, 2023, 11:52:58 »
Столтенберг: НАТО трябва да се готви за лоши новини, Украйна е в критична ситуация

Малоумниците се наиграха. Сега плачат, играчките им счупени. Сблъсъкът с реалността е болезнен, лошото е, че те май пак няма да го усетят. Как можа западът да се напълни само с малоумни мениджъри?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #714 -: Декември 04, 2023, 12:27:53 »
Как можа западът да се напълни само с малоумни мениджъри?

Просто защото о'време бе запланувана и предприета нужната селекция. И идиотите трябва да се отглеждат, селектират и използват. Ей - на, успяха. Всичко което направиха, правят и ще извършат е още преди 40 години казано, заявено и дори написано в съответните агенди. Но плебса предпочита да гледа телевизия и да го баламосват - най-често, на краят - плаща с главата си.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #715 -: Декември 04, 2023, 15:29:31 »
Просто защото о'време бе запланувана и предприета нужната селекция.
Путин?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #716 -: Декември 04, 2023, 19:20:48 »
Quote (selected)
Столтенберг предупреждава, че НАТО трябва да се подготви и за "лоши новини" от Украйна
https://www.vesti.bg/sviat/nato-triabva-da-se-podgotvi-zaloshi-novini-ot-ukrajna-6185530
Тоя па що плаче?
Сетих се за вица дето юнака ..... ламята и я пита:
- Що плачеш 31 глава хубавице?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #717 -: Декември 04, 2023, 22:05:51 »
Quote (selected)
Глобалните приходи от продажби на оръжия са намалели с 3,5% през 2022 г.
...
През 2022 г. 42-те американски компании в списъка на 100-те ще спечелят със 7,9% по-малко - 302 млрд. долара.
https://manager.bg/%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D0%B0/globalnite-prihodi-ot-prodazbi-na-orazia-sa-namaleli-s-3-5-prez-2022-g-
Това въпреки растящите цени.
Никой не иска прехвалените Ф35, арбрамси, брадлита.
Спад има само в ВПК на САЩ, всички други растат.
Естествено винаги ще има последни мохикпреебани да дадат някой милиард бадева.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #718 -: Декември 05, 2023, 01:48:55 »
Kaйли, отнася се само до селекцията на безмозъчни евро-управленци и съюзниците Им.

ВВП здесь ни при чём.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 272
    • Профил
Re: НАТО
« Отговор #719 -: Декември 05, 2023, 09:52:45 »
Kaйли, отнася се само до селекцията на безмозъчни евро-управленци и съюзниците Им.

ВВП здесь ни при чём.
Как ни при чём?! Че има ли нещо на този свят /за другите не знам/, в което да не е намесен, според евро-атлантиците?  :)))
Кайли е трябвало да сложи усмивчица, но и така я разбирам.