Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 03:05:25

Анкета

Кой ще победи?

Гешев
0 (0%)
Радев
2 (66.7%)
Моника Маковей
1 (33.3%)

Общ брой гласове: 2

Гласуването приключено: Февруари 09, 2020, 23:51:10

Автор Тема: Гешев vs Радев. Кой ще победи?  (Прочетена 8715 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: Гешев vs Радев. Кой ще победи?
« Отговор #60 -: Февруари 25, 2020, 23:49:45 »
Кептън,
да , темата е сложна.Опитах да противопоставя възгледите си на otvrat, ама той  ме метна и още диря аргументи срещу него. И понеже ги диря в главата си , а не в публикации ми се замержелея нещо  в тъмното.По скоро,  в стил като не знаеш нещо карай по тъча , лаф олсун. :smokin:
 Нашият народ  преживя според мен два големи и даже три  катарзиса в поледните близо двеста години.Първият е Българското Възраждане ,вторият е  Освобождението на България и третия  е Избухването на демокрацията в края на осемдесетте години на миналия век .Пречистването ни , започнало с пропукването на робската ни психика  ,дефинирането ни като народ с един език ,една писменост и една религия ни превърна от рая в българи. Имам много резерви към сетнешното ни развитие и манипулиране до началото на Освободителната за нас война.Туй дето разбойници щели да   освобождават три синджира роби и ще раздават възмездие на тиранина е вятър работа, то чети през Дунава и напразни жертви, авантюризъм и волунтаризъм на квадрат , който за съжаление е напълно  оправдан. Нямаме потенциал , нямаме ясна прослойка , която да формулира ,организира и осъществи освобождението ни!Един Левски и тълпа полупросветени занаятчии и духовници с малки изключения , готови и прегърнъли идеята само защото в нея има думата свобода.без да разбират що го правят и сетне накъде. И не защото са лоши ...просто от таквоз жито такъв хляб става . В това е голямата трагедия на Левски,трагедия , която завърши в Батак и Перущица. Намесата на Русия, без да се впускам в подробности за мотиви ,политически причини и прочие  даде  възможност българите да се видят с държава ,създадена по руски терк и от руски майстори. Хубава ,лоша ,но държава и при това българска , а не руска. Пълен шаш сред българите  ,надеждите- в небето стремежа да се усети свободата - огромен. същото се случи както добре си спомням на  Десети Ноември- третият български катарзис. Какво се случи след  Освобождението ?Случи се:Бдинци лъвове титани,Одрин ,Ст.Стамболов и прочия радости ,завършили в Ньой. Какво се случи преди тридесет години? Случи се ,че времето е наше и 45години стигат, случи се Мони Паси да сиктирдоса БПЦ, случи се Иван Костов да се забие насред пътя щото бил жалон и да се види докъде сме стигнали. Случи се НАТО, Царот и Бойко. Да, и се появиха новите политици жадни за блага за власт,     за сладък живот без да ги е еня за държава и народ.След Освобождението посредствеността и простотията обсеби държавата , същото наблюдаваме и сега. Крадци и комити станаха министри тогава , през 89 политиците се събудиха една сутрин демократи. И от тогава правят едно и също крадат , лъжат , мажат , убиват... Колко прехода трябва да преживеем за да станем като хората. Аз ще кажа поне още два-три, жалко ,че няма да съм жив да ги видя. нещата се повториха и пак ще се повтарят на друга витка на спиралата , само да я има България. А аз!?! Аз съм на път да хвърля пешкира на пода и да бягам докато не съм станал на сто годин!! До там се докарах!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1628
    • Профил
Re: Гешев vs Радев. Кой ще победи?
« Отговор #61 -: Февруари 26, 2020, 12:10:39 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:05:11 от Captain Buddy »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Гешев vs Радев. Кой ще победи?
« Отговор #62 -: Февруари 26, 2020, 12:55:08 »
Пречистването ни , започнало с пропукването на робската ни психика  ,дефинирането ни като народ с един език ,една писменост и една религия ни превърна от рая в българи.

Това е грешен прочит на българската народопсихология. Робската ни психика никога не се е пропуквала. Тя само е променяла формата си. Днес българите пак са с робска психика, когато наляво и надясно, от телевизори и вестници, се твърди, че не можем да оставим "Запада", за да отидем при "Изтока". Това кво е? Чистак-бърсак робска психика. Че трябва задължително да си при някой силен, богат и лъскав. Означава, че нямаш вяра в собствените си сили и способности, а търсиш покровители и господари. Русия в случая не я искат щото не е лъскава като "Запада" и заплатите са по-ниски. Ако обаче се обърне палачинката - друга песен ще запеем. Българската робска психика не може без господар. Чужденецът винаги е Голямо добрутро, а скъсаните имигранти са презрени твари, с които си избиваме генетично заложените комплекси за малоценност.
България няма бъдеще. Не само че предадохме целия си суверенитет на чужденци, за да ходим без визи до Париж и да си купим стара западна кола. Българинът излезе от турско с неистова омраза към богатия и успелия. С такава нагласа няма просперитет. Недоволствахме от соца, че сме били еднакво бедни, ама сега искаме да сме еднакво богати. Обаче няма казармен капитализъм.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Гешев vs Радев. Кой ще победи?
« Отговор #63 -: Февруари 26, 2020, 13:15:54 »
Аз неведнъж съм споделяла, що за стока сме българите, но като прочета Отврат, направо се чувствам твърде ласкава в оценките :D

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Гешев vs Радев. Кой ще победи?
« Отговор #64 -: Февруари 26, 2020, 16:53:44 »
Българинът излезе от турско с неистова омраза към богатия и успелия.

Не знам колко е омразата към богатия, обаче угодниченето и страха от него са огромни. И никой не се възмущава от далаверите или  бандитизма му, ами казва "де да можех и аз като него". Вместо морал и достойнство - само алчност и нагаждачество.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: Гешев vs Радев. Кой ще победи?
« Отговор #65 -: Февруари 27, 2020, 16:12:58 »
Българинът излезе от турско с неистова омраза към богатия и успелия.

Не знам колко е омразата към богатия, обаче угодниченето и страха от него са огромни. И никой не се възмущава от далаверите или  бандитизма му, ами казва "де да можех и аз като него". Вместо морал и достойнство - само алчност и нагаждачество.
Мисля ,че това поведение не са го измислили българите. тука има хора ,които живеят навън и сигурно са наблюдавали същите процеси. Верно ,че на българина много повече му се иска да е сред престъпниците,на тяхната маса , а не да се бори срещу тях. Е ,мигар другаде не е така?  все повече се убеждавам , че действията на гешев придобиват съгласуван характер и Баце не е сред съгласуващите.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: Гешев vs Радев. Кой ще победи?
« Отговор #66 -: Февруари 27, 2020, 18:05:59 »
Цитат
Това кво е? Чистак-бърсак робска психика. Че трябва задължително да си при някой силен, богат и лъскав. Означава, че нямаш вяра в собствените си сили и способности, а търсиш покровители и господари.
Да, но това не е робска психика, а трезва и реалистична оценка на ситуацията и възможностите.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Гешев vs Радев. Кой ще победи?
« Отговор #67 -: Февруари 27, 2020, 18:10:36 »
Цитат
Да, но това не е робска психика, а трезва и реалистична оценка на ситуацията и възможностите.

Гринго, аде да не смесваме гнилите и здравите ябълки!
Ние нетрезвите ще се дистанцираме от вас реалните прогнили плодове с ограничени възможности и предполагаемо "специфични" потребности. :t2412:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Гешев vs Радев. Кой ще победи?
« Отговор #68 -: Февруари 27, 2020, 18:16:16 »
Цитат
Това кво е? Чистак-бърсак робска психика. Че трябва задължително да си при някой силен, богат и лъскав. Означава, че нямаш вяра в собствените си сили и способности, а търсиш покровители и господари.
Да, но това не е робска психика, а трезва и реалистична оценка на ситуацията и възможностите.

Тъкмо като ситуацията във футболен клуб "Левски" в момента.  :nuts:

Въпреки че аз лично хабер си нямам от футбол ...  :P

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: Гешев vs Радев. Кой ще победи?
« Отговор #69 -: Февруари 27, 2020, 18:20:33 »
Цитат
Да, но това не е робска психика, а трезва и реалистична оценка на ситуацията и възможностите.

Гринго, аде да не смесваме гнилите и здравите ябълки!
Ние нетрезвите ще се дистанцираме от вас реалните прогнили плодове с ограничени възможности и предполагаемо "специфични" потребности. :t2412:
Ми добре, дистанцирай се. Като изтрезнееш може пак да поговорим.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Гешев vs Радев. Кой ще победи?
« Отговор #70 -: Февруари 27, 2020, 18:22:47 »
Все повече се убеждавам , че действията на гешев придобиват съгласуван характер и Баце не е сред съгласуващите.

Абе, май има нещо такова ...  :cool-1084:

Въпреки че аз не мога да глътна Гешев като Глав. Прокурор МилицЙонер и май никога няма да мога да го преглътна.  :nuts:
« Последна редакция: Февруари 28, 2020, 10:05:49 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Гешев vs Радев. Кой ще победи?
« Отговор #71 -: Февруари 27, 2020, 18:24:23 »
Цитат
Ми добре, дистанцирай се. Като изтрезнееш може пак да поговорим.

Аз утре ще изтрезнея ама ти пак ... :yes-1289:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: Гешев vs Радев. Кой ще победи?
« Отговор #72 -: Февруари 27, 2020, 21:25:42 »
Цитат
Ми добре, дистанцирай се. Като изтрезнееш може пак да поговорим.

Аз утре ще изтрезнея ама ти пак ... :yes-1289:
Пак ще остана неразбираем за теб ? Възможно.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Гешев vs Радев. Кой ще победи?
« Отговор #73 -: Февруари 27, 2020, 21:33:23 »
О, прекрасно те разбирам.
Нищо сложно не показваш, просто малко ми е странно претендент за мислещо същество да няма даже инстинкти за съхранение на собствения си вид.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Гешев vs Радев. Кой ще победи?
« Отговор #74 -: Февруари 28, 2020, 09:00:18 »
Цитат на: buratinob
Цитат
Ми добре, дистанцирай се. Като изтрезнееш може пак да поговорим.
Аз утре ще изтрезнея ама ти пак ... :yes-1289:
:yes-1289: :jump_for_joy-951:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.