Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 09:46:06

Автор Тема: Коледните базари в Белгия стават зимни  (Прочетена 9007 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 09:32:00 от Captain Buddy »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Коледните базари в Белгия стават зимни
« Отговор #1 -: Октомври 31, 2018, 14:48:47 »
Ъъъ, нали бяхме мултикулти общество, защо трябва някой да се обижда на моите празници? С какво начинът, по който аз съм избрала да празнувам моите религиозни убеждения, обижда другите вероизповедания? Има свинско и винско? Но нали не дърпам за ръкавите никого да ги потребява? Ами организаторите на коледните базари следва да подадат съдебно прошение за угнетяване на религиозните свободи на гражданите, или поне някой гражданин да се изока, че му нарушават правата да си празнува Коледа както е завещано от дедите му.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Коледните базари в Белгия стават зимни
« Отговор #2 -: Октомври 31, 2018, 16:16:35 »
Не се нервете. Скоро няма да има нито Коледни, нито зимни. Ще има Рамазански и Байрямски.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Коледните базари в Белгия стават зимни
« Отговор #3 -: Октомври 31, 2018, 17:06:13 »
Не се нервете. Скоро няма да има нито Коледни, нито зимни. Ще има Рамазански и Байрямски.
А, и така не бива! Може да се направят и трите, аз нямам нищо против добре опечено агнешко и вита баклава! Най-толерантно се отнасям към тях! Моля да се добавят и ханукални пазари, че съм се затъжила за тейглах в меден сироп, пък ме мързи да правя гефилте фиш също! На Кванца искам Кванца пазар с козешко в ямайски сос, обещавам мултикултурно да се отнеса към него също. За Навруз искам Наврузен пазар, с много нарове!
Абе изобщо не разбирам какво пречи да се спретне един пазарен квартал, в който всичките религии мирно и съвместно да си готвят и предлагат необходимите неща за празниците. Хем ще научим повече един за друг, хем ще има по-добро готвено. Направо рай за мързеливи домакини и ергени!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Коледните базари в Белгия стават зимни
« Отговор #4 -: Октомври 31, 2018, 17:54:14 »
Цитат на: 67
Най-толерантно се отнасям към тях
Ще видиш Те колко "толерантно" ще се отнесат към теб ...
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Коледните базари в Белгия стават зимни
« Отговор #5 -: Октомври 31, 2018, 18:00:44 »
Цитат на: 67
Най-толерантно се отнасям към тях
Ще видиш Те колко "толерантно" ще се отнесат към теб ...
Nor1, досега никога агнешко печено и вита баклава не са се отнасяли зле с мен, честно!  :t0328: :sunshine-1072: Надявам се нашите отношения да подължат все така прекрасно!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: Коледните базари в Белгия стават зимни
« Отговор #6 -: Октомври 31, 2018, 18:30:45 »
Майтапите в случая няма да разрешат проблема с нашествениците. Нито плюшените мечета и баклавата.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23762
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коледните базари в Белгия стават зимни
« Отговор #7 -: Октомври 31, 2018, 18:33:21 »
Не е майтап.
Не е риба, плувай, плувай!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Коледните базари в Белгия стават зимни
« Отговор #8 -: Октомври 31, 2018, 18:48:08 »
Майтапите в случая няма да разрешат проблема с нашествениците. Нито плюшените мечета и баклавата.
Знам, знам.. Ама все се надявам, че можем заедно някак да го направим.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23762
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коледните базари в Белгия стават зимни
« Отговор #9 -: Октомври 31, 2018, 18:50:41 »
Майтапите в случая няма да разрешат проблема с нашествениците. Нито плюшените мечета и баклавата.
Знам, знам.. Ама все се надявам, че можем заедно някак да го направим.

По-приятно няма да стане даже и да сме заедно в казана. :D
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Коледните базари в Белгия стават зимни
« Отговор #10 -: Октомври 31, 2018, 21:52:03 »
Майтапите в случая няма да разрешат проблема с нашествениците. Нито плюшените мечета и баклавата.
Знам, знам.. Ама все се надявам, че можем заедно някак да го направим.

По-приятно няма да стане даже и да сме заедно в казана. :D
Не "в" казана, а "край" него, това е правилното място! Самата мисъл, че могат да ме сготвят с моркови, ме нервира, съвсем като Пипи Дългото Чорапче!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Коледните базари в Белгия стават зимни
« Отговор #11 -: Ноември 01, 2018, 13:22:51 »
Quote (selected)
...че могат да ме сготвят...
- По-лошото преди сготвянето е разфасоването.

Даже пляскането на филетата и пържолите с плоската страна на сатърчето по се ядват, отколкото кълцането с него... Но нека не хленчим, малко сготвени, повечето наръгани, още повече ... - това е нищо пред възможността да бъдем мулти култи или по-вероятното, също мюслита.
« Последна редакция: Ноември 01, 2018, 13:25:06 от Eisblock »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Коледните базари в Белгия стават зимни
« Отговор #12 -: Ноември 01, 2018, 15:08:24 »
Quote (selected)
...че могат да ме сготвят...
- По-лошото преди сготвянето е разфасоването.

Даже пляскането на филетата и пържолите с плоската страна на сатърчето по се ядват, отколкото кълцането с него... Но нека не хленчим, малко сготвени, повечето наръгани, още повече ... - това е нищо пред възможността да бъдем мулти култи или по-вероятното, също мюслита.
Айсе, спомни си една позната ти страна през седемдесетте години. Аркадашите, които всеки набор имаше из цялата страна. Съседите евреи, арменци, турци, цигани, с които си си разменял основно добри думи и някоя и друга сладка по празниците. Когато в Мадан забрадки нямаше, освен на някои престарели баби, ама то и в Старосел например престарелите баби имаха забрадки. Страната, на която в първата конституция е записано, че който роб стигне до нея, свободен става - и то когато в демокрацията за пример в момента са си продавали любовниците в буквалния смисъл.
Какво не ни беше мулти-култи, а? Читалище "Шалом Алейхем", през две улици читалище "Назъм Хикмет", още през две улици - читалище "Възраждане". Когато горя библиотеката на джамията, кой вади книгите, а? Щото наоколо няма турска махала, това за справка. Аз първия си салеп съм го пила не в Истанбул, а в Пловдив, в сладкарничката под медресето, и никой не ми викаше, че е само за техни хора.
После дойдоха "демократи" и седнаха да ни учат на това, което сами не знаеха, обаче нашето не било такова. Ай сиктир, да бяха си я завряли тяхната наука там, където слънце не свети!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коледните базари в Белгия стават зимни
« Отговор #13 -: Ноември 04, 2018, 07:16:07 »
Западният свят има проблем с "мирния" ислям.
Днес като ходих по ветровития Бостън минах през финансовия му център. На тротоар видях голяма табела (метална) 2 на 2 метра със стилизирани картинки как не трябва да се "abuse"-ват муслимите. Обяснителен текст също, като за "slow people". Как да се отнасяме с тях. Да се успокоят и приласкаят.
Не знам кога са я поставили табелата. Не бях минавал от там. Изглеждаше нова.
Това след бомбите на маратона в Бостън.

PS Съжалявам, че не направих снимка. За какво ли го нося този телефон? :m1731:
« Последна редакция: Ноември 04, 2018, 07:23:47 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Коледните базари в Белгия стават зимни
« Отговор #14 -: Ноември 04, 2018, 07:29:21 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 09:32:15 от Captain Buddy »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Коледните базари в Белгия стават зимни
« Отговор #15 -: Ноември 04, 2018, 08:47:24 »
67  Ноември 01, 2018, 03:08:24 15 ,  :way_to_go-1308:
« Последна редакция: Ноември 04, 2018, 08:51:04 от Banshee »


Неактивен бонго-бонго

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 62
    • Профил
Re: Коледните базари в Белгия стават зимни
« Отговор #17 -: Ноември 20, 2018, 19:35:14 »
https://www.visitbruges.be/en/23rd-windroos-vzw.-christmas-market
23rd Windroos vzw. Christmas market
This Christmas market, which is organised by Windroos vzw, features various stalls and fun stands. There will be toys, books, fabric, candy, wine, apple juice, jams, Christmas baubles, bird cages, Christmas decorations, calligraphy, art, clothing and all kinds of decorative materials. On Sunday at 11am you can join a guided tour of the seminary. For more information:  vriendenvanwindroos@skynet.be.
-----------
https://www.brussels.be/winter-wonders
Winter Wonders and Christmas Market 2018

From 30 November 2018 till 6 January 2019 in the centre of Brussels.

The Winter Wonders event takes place before and during the Christmas holidays, at the Grand-Place in Brussels and around the Bourse, the Place de la Monnaie, the Place Sainte-Catherine and the Marché aux Poissons.

Winter Wonders includes:

    a Christmas market with more than 200 chalets
    fairground attractions (Ferris wheel, merry-go-rounds,...)
    a covered ice rink for skating (Place de la Monnaie)
    a Christmas tree and sound and light show on the Grand-Place
    light and festive parades
    Winter Vox: concerts by choirs (at the Black Tower)
    Winter Pop: during one weekend, 4 squares will host Winter Pop, a small but mighty Winter Wonders popup village
    Make-A-Wish (15 and 16 December)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коледните базари в Белгия стават зимни
« Отговор #18 -: Ноември 20, 2018, 19:39:04 »
той много дълъг тоз маркет, до коледа по стар стил. белгийците кога точно празнуват коледа?

Неактивен бонго-бонго

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 62
    • Профил
Re: Коледните базари в Белгия стават зимни
« Отговор #19 -: Ноември 27, 2018, 01:19:32 »
Quote (selected)
...че могат да ме сготвят...
- По-лошото преди сготвянето е разфасоването.

Даже пляскането на филетата и пържолите с плоската страна на сатърчето по се ядват, отколкото кълцането с него... Но нека не хленчим, малко сготвени, повечето наръгани, още повече ... - това е нищо пред възможността да бъдем мулти култи или по-вероятното, също мюслита.
Айсе, спомни си една позната ти страна през седемдесетте години. Аркадашите, които всеки набор имаше из цялата страна. Съседите евреи, арменци, турци, цигани, с които си си разменял основно добри думи и някоя и друга сладка по празниците. Когато в Мадан забрадки нямаше, освен на някои престарели баби, ама то и в Старосел например престарелите баби имаха забрадки. Страната, на която в първата конституция е записано, че който роб стигне до нея, свободен става - и то когато в демокрацията за пример в момента са си продавали любовниците в буквалния смисъл.
Какво не ни беше мулти-култи, а? Читалище "Шалом Алейхем", през две улици читалище "Назъм Хикмет", още през две улици - читалище "Възраждане". Когато горя библиотеката на джамията, кой вади книгите, а? Щото наоколо няма турска махала, това за справка. Аз първия си салеп съм го пила не в Истанбул, а в Пловдив, в сладкарничката под медресето, и никой не ми викаше, че е само за техни хора.
После дойдоха "демократи" и седнаха да ни учат на това, което сами не знаеха, обаче нашето не било такова. Ай сиктир, да бяха си я завряли тяхната наука там, където слънце не свети!

Забрадки сред помаците - например в Неделинско винаги си е имало. Останаха дори и след като ги преименуваха, но ти надали си знаела за тези неща. 
А непосредствено преди да дойдат демократите се случиха някои други неща, които ги няма в описаната от теб идилия. 

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Коледните базари в Белгия стават зимни
« Отговор #20 -: Ноември 27, 2018, 02:36:22 »
Забрадки сред помаците - например в Неделинско винаги си е имало. Останаха дори и след като ги преименуваха, но ти надали си знаела за тези неща. 
А непосредствено преди да дойдат демократите се случиха някои други неща, които ги няма в описаната от теб идилия.
Не знам, не знам, в Мадан майка ми учителстваше, девойчетата в училище забрадки не носеха от думата "съвсем". И майките им не съм виждала забрадени. Може на мен да ми е провървяло.
За случилите се "неща" - верно сами сме си отрязали клона. Но това не е станало по съседски, а с височайше нареждане, ако правилно помня. Родителите на съседката пропътуваха от Видин до Капъ Куле със съседите си, уговаряйки ги да не ходят "оттатък". Не се получи идилично, но хората опитаха. Аз съм гранично поколение, помня военното с "Ясен, Ясен, кой беше Ясен? Абе кажи Яшар да се разберем, по дяволите!"