Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1046496 пъти)

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6960 -: Юни 24, 2021, 16:52:22 »
Бостън си е Бостън.От там тръгва Америка.Региона на Нова Англия.Едни 6-7микрощата.

Постоянно гласуват за демократите, но Тръмп мисля "превзе" Мейн.

Унгария също обаче масово се ваксинира.С китайска ваксина, която е една идея по-слаба, но и тя свали драстично смъртността.При нас падна и без ваксини и се чудя дали защото масово измрехме при втората и третата вълна или защото още не е дошъл делта варианта...

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6961 -: Юни 24, 2021, 16:55:36 »
Quote (selected)
US health officials admit unexpected heart problems in teens, but insist mRNA Covid-19 vaccines are SAFE & EFFECTIVE

https://www.rt.com/usa/527416-vaccines-heart-problems-probe/

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6962 -: Юни 24, 2021, 16:56:38 »
Quote (selected)
и се чудя дали защото масово измрехме при втората и третата вълна
Ти конкретно през коя вълна измре по-масово, през „втората“ или през „третата“? И как беше, феерично ли?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6964 -: Юни 24, 2021, 17:01:18 »
Едно му харесвам на коронавируса - унищожи грипа. Изчезна, та се не виде. Изглежда коронката го яде, или убива, или нещо такова.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6965 -: Юни 24, 2021, 17:01:28 »
Ако не си чувал, България е страна със старо население и съответно висока смъртност.
България е със застаряващо население не защото хората живеят дълго, а защото младите (разбирай с модерно мислене ) са я напуснали.
Бог като иска да унищожи някого първо му взима ума. Но не се тревожете! Територията няма да остане празна. Няма да живеят антиваксъри в нея.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6966 -: Юни 24, 2021, 17:07:35 »
Но не се тревожете! Територията няма да остане празна. Няма да живеят антиваксъри в нея.
Кое поред твърдение е това, базирано само и единствено на общението ти с космоса? Ако съдим по предишните коментари, то вероятността да си близо до истината е приблизително равна на нула.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6967 -: Юни 24, 2021, 17:15:03 »
Quote (selected)
България е със застаряващо население не защото хората живеят дълго
Мозъчето ти пак изтърва нишката на разговора. И така е буквално на всяка крачка. Всеки път приказваш за нещо различно, нямащо връзка с нищо предишно. Защо ли?
ПъПъ. Абе, да не е от вакс(ин)ата? Ти от коя си сложи? Капачката беше ли добре затворена?
« Последна редакция: Юни 24, 2021, 17:21:00 от аменеменема »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6968 -: Юни 24, 2021, 17:23:36 »
Ша следим под лупа раждаемостта по света, не само смъртността. Ма мисля, че и за това са помислили. Ей, тоз Оруел, голям мозък, ба.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6969 -: Юни 24, 2021, 17:27:46 »
    Bulgaria    421,339    +93    18,013    +5    393,870    +234    9,456    201    61,088    2,612

    Massachusetts    709,544    +68    17,982    +5    689,841    1,721    102,944    2,609    23,643,625
Горните данни са от Worldometer за вчера. "Bald"-ваните числа са  броя на активните случаи. Някой искаше статистика. Броя на населението на МА и БГ е приблизително равно.
Нещо да ви говорят тези числа? Това, че имам връзка със звездите е ясно? :t26157:
Дали няма връзка с ваксинацията?
Както виждате не пиша за сейшели или Израел. Няма да ви давам връзка с worldometer. Ще се оправите.
Смъртността на милион е почти същата. За целият период на короната. Подчертаното.
« Последна редакция: Юни 24, 2021, 17:49:20 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6970 -: Юни 24, 2021, 17:46:55 »
Quote (selected)
активните случай
Луд умора няма, казват. Освен ентусиазма да доказваш недоказуеми неща, другото, което блика от писанията ти, е огромното количество излишни екземпляри от буквата й (и кратко). Събери ги и ги продай на „Вторични суровини“, ще се замогнеш.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6971 -: Юни 24, 2021, 17:49:16 »
Едно му харесвам на коронавируса - унищожи грипа. Изчезна, та се не виде. Изглежда коронката го яде, или убива, или нещо такова.
Ако можеше и сенната хрема мааму... Изтече ми мозъка през носа

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6972 -: Юни 24, 2021, 17:50:43 »
огромното количество излишни екземпляри от буквата й
Поправих се. Благодарен съм когато ме поправят.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6973 -: Юни 24, 2021, 17:51:47 »
Освен ентусиазма да доказваш недоказуеми неща
Ти какво доказа досега? Нали статистика, това, онова...
Дай други числа!
Или не ти е на чалъм? С личните нападки си напреднал. Фактите ти се губят.
« Последна редакция: Юни 24, 2021, 18:04:57 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6974 -: Юни 24, 2021, 18:43:30 »
Ако можеше и сенната хрема мааму... Изтече ми мозъка през носа
Съчувствам... При нас тази година нещо не е толкова прашецово, ама миналата година си беше таковало таковата, отиде една гора носни кърпички!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6975 -: Юни 24, 2021, 19:00:57 »
Благодаря, Ной. Въпроса с кърпичките го реших с едно голямо руло кухненска хартия на бюрото. Вече ми омръзна да дишам през ушите и да гъгна като изтрещяло радио, чак аз не се разбирам.

А по темата - Ще си ваксинирате ли децата/внуците въпреки информацията за странични ефекти?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6976 -: Юни 24, 2021, 19:12:50 »
И кво, ще обикаляш собственото си "иглу" ли, туристе? 

 :t1207:

Офтопик, но просто не мога да се сдържа, въпреки че шегичката е за друго място:

Quote (selected)
– What does an IG mean?

An Eskimo house without a LOO
  :lol:

« Последна редакция: Юни 24, 2021, 19:42:53 от Джиджи »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6977 -: Юни 24, 2021, 19:20:24 »
Quote (selected)
Ти какво доказа досега? Нали статистика, това, онова...
Дай други числа!
Какво „статистика, това, онова“? Пак показваш как не внимаваш ли? Да не би да съм обещавал статистика? Не съм, и въпреки това съм доказал, за разлика от теб, съществено повече.
Обърнах внимание, че именно отсъствието на статистика за смъртността от ковид у нас (а и не само) е показател, че се лъже на поразия – защото същевременно зомбояшчикът година и месеци се скъса да тръби как измираме от ковид. Лъже се наляво и надясно още от самото начало на „пандемията“ – за Италия, за навсякъде. „Камиони с трупове“, „масови заравяния в Ню Йорк“, кършещи ръце „лекари от Бергамо“ и какво ли не. Алоу, това забрави ли се? И защо се направи? ЗАЩО ЛЪГАХА И ЛЪЖАТ? Изобщо питаш ли се такива неща?
Колко пъти да цитирам страницата на НСИ, където показват повишена смъртност за някои периоди, но не се казва от какво? Защо не се казва? Това питаш ли се?
Пак там – защо данните от НОЩ пресъхват с май 2020г. Нито буква, нито цифра след това – нищо за каквото и да е. Защо е така?
Така че, ето ти статистика – гледай и мисли.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6978 -: Юни 24, 2021, 19:30:44 »
А по темата - Ще си ваксинирате ли децата/внуците въпреки информацията за странични ефекти?

Днес попаднах случайно у нас на некъф в-к "24 часа" от 21 юни т.г. с доста интересни цифрички И по този въпрос ...
Като примамката в началото на статията, осветена в жълто, гласи: "Шансът да се разболееш след две дози е 1 на 22,500." :ive_got_it-1379:
Обаче го оставям за тук евентуално за утре, тъй като ф момента имам за довършване некои други неща ...  :ok:

« Последна редакция: Юни 24, 2021, 19:45:04 от Джиджи »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6979 -: Юни 24, 2021, 19:33:26 »
Quote (selected)
доста цифрички по този въпрос
Да са доста, да са доста – колко да са доста? Аз знам от 0 до 9. Мож ли ги преброи като колко ше додат?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6980 -: Юни 24, 2021, 19:39:31 »
Колко пъти да цитирам страницата на НСИ, където показват повишена смъртност за някои периоди, но не се казва от какво? Защо не се казва? Това питаш ли се?
Пак там – защо данните от НОЩ пресъхват с май 2020г. Нито буква, нито цифра след това – нищо за каквото и да е. Защо е така?
Така че, ето ти статистика – гледай и мисли.
Не се прави аутопсия и не може да се каже от какво са умрели. Затова статистика не може да има за ковида. Миналата година "Muktada" (един форумец - лекар във Франция писа, че няма код за ковид който да се попълни в смъртен акт).
Това за НОЩ колко е официално? Не го ли закриха?
Не се питам от какво са умрели. Повишената смърност се вижда. Трябва да е от ковид. Ясно е, че през пролет и есен заболяванията от Ковид ще са повече, както бяха и заболяванията от грип.
Което твърдях е, че с имунизацията намалява заразяването. Какво твърдиш ти не е ясно от статистиката която показваш в НСИ.

« Последна редакция: Юни 24, 2021, 19:48:15 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6981 -: Юни 24, 2021, 19:45:31 »
Не се питам от кавво са умрели. Повишената смърност се вижда. Трябва да е от ковид.

Добре, де, колко пъти да го дъвчем това? От ковид и спин не се умира. Умира се от усложнения, причинени от ковид и спин. А тези усложнения могат да бъдат активирани и от друго. Вие май забравихте, че по-голямата част от нашите починали бяха като медицинска енциклопедия за тежки болести. И тук-там некой млад. Млад, ама дали е бил напълно здрав? И защо не обсъждате, че много по-голяма част от хората са го карали без да го усетят? А други със съвсем леки симптоми?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6982 -: Юни 24, 2021, 19:50:04 »
Дъвчим го, защото антиваксърите са се активизирали. Лъжат на поразия. От сейшелите носят доказателства. :t1813:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6983 -: Юни 24, 2021, 19:53:57 »
Дъвчим го, защото антиваксърите са се активизирали. Лъжат на поразия. От сейшелите носят доказателства. :t1813:
Не го приемай като заяждане, ама ваксърите почнаха първи! :t0328:
Почнаха от "ще ни спаси" сега са на "не пречи".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6984 -: Юни 24, 2021, 19:55:29 »
Не се питам от какво са умрели. Повишената смърност се вижда. Трябва да е от ковид.

Това няма как да го твърдиш. И трябва да се питаш от какво са умрели, ако ще правиш подобни твърдения.
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6985 -: Юни 24, 2021, 19:56:59 »
"Bald"-ваните числа са  броя на активните случаи.

ти хубу си удебелил некъв термин, ама знаеш ли какво значи? та какво, буч, значи 'активен случай'? преди короната такъв термин нямаше.

какво значи и защо го въведоха сега?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6986 -: Юни 24, 2021, 20:01:55 »
Дъвчим го, защото антиваксърите са се активизирали.

Добре, де, тебе кво ти пречат антиваксърите? Не щат да се ваксинират! Точка! Ама, Буч искал. Нека си иска. Ако Буч стане гей, кво? И ние ли трябва?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6987 -: Юни 24, 2021, 20:09:27 »
Това за НОЩ колко е официално? Не го ли закриха?
Бе ти четеш ли, мислиш ли изобщо – НОЩ го закриха преди малко, а данни липсват от май м.г. Това е огромен период!
Quote (selected)
Повишената смърност се вижда. Трябва да е от ковид
А, да бе, трябва – на кого? На вакс(ин)аджиите. И на благите носители на нов световен ред. Повишена смъртност, драги, може да има по ред причини, много повече свързани с „мерките срещу ковид“, отколкото със самата болест. И това го пеем тук многократно от година и нещо, с подробности и факти, ама ти и другите властоверующи запушвате очи, уши и мозък.
Quote (selected)
Което твърдях е, че с имунизацията намалява заразяването
Няма признаци за това, не е ясно и какви може да са вредите, защото „ваксините“ не са тествани. Тестват ги сега върху вас. И се укриват вече доказани поражения. Освен това вече на практика стана ясно, че „ваксинирането“ ще се повтаря редовно и начестичко.
Quote (selected)
Какво твърдиш ти не е ясно от статистиката която показваш в НСИ.
Ами точно това твърдя, колко пъти да ти повторя: реално не показват данни, следователно те се укриват, а това е лъжа от страна на властите. И значи ако властите твърде много искат да се ваксинирам, и за да ме убедят лъжат, трябва да съм много внимателен защо всъщност го искат.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6988 -: Юни 24, 2021, 20:10:37 »
И ние ли трябва?
Няма да ви бавя.

От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6989 -: Юни 24, 2021, 20:11:43 »
Дъвчим го, защото антиваксърите са се активизирали.

Добре, де, тебе кво ти пречат антиваксърите? Не щат да се ваксинират! Точка! Ама, Буч искал. Нека си иска. Ако Буч стане гей, кво? И ние ли трябва?

За Буч не знам, но когато ЗИП се ваксинира...тогава, тогава, предвиждам такъв живот, че само си викам данооо  :m1273:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6990 -: Юни 24, 2021, 20:13:01 »
А, да бе, трябва – на кого? На вакс(ин)аджиите. И на благите носители на нов световен ред. Повишена смъртност, драги, може да има по ред причини, много повече свързани с „мерките срещу ковид“, отколкото със самата болест. И това го пеем тук многократно от година и нещо, с подробности и факти, ама ти и другите властоверующи запушвате очи, уши и мозък.
Голямо си дрънкало. Тук форумци се разболяха и тежко го изкараха. От Ковид, не от "мерките срещу ковид".
Хора измряха като се задушаваха, не от "мерките срещу ковид".
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6991 -: Юни 24, 2021, 20:18:30 »
Тук форумци се разболяха и тежко го изкараха. От Ковид, не от "мерките срещу ковид". Хора измряха като се задушаваха, не от "мерките срещу ковид".

Вярно е, но също толкова вярно е и спирането на плановия прием в болниците. Не само за операции, а и за прегледи и лечение. Трябваше да се минава през спешните отделения, които не блестяха с голям ред в разделянето на потоците от пациенти.

Та тази статистика не показва колко са починали от ковид и колко от отказано лечение. Затова араламбенето на нейна основа е празна работа.
the lamers club honourable member …

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6992 -: Юни 24, 2021, 20:19:00 »
Аз ГО прекарах, за сега мърдам. Но може и да умра - утре, в други ден след 10 год. Няма вечни, дорагаре! Не схванахте ли, че ни пуснаха по пързалката? Помните ли в голямата тарапана на "умиращи" снимката с циганите в Ковид отделението нейде из мамковината? Играеха кючек.

Да, малко по-сериозно е от изчезналите грипове и ми мина по-леко от последният тежък грип преди 8,9 години, защото си бих ваксина - за същият де. След тогава се замислих, как така излиза ваксина дори малко по-рано от "пристигащият щам" XZY на грипа за сезона? Да, да - знам, модерни технологии, способни разни специалисти... - Но, ама май работят на два фронта! Със сигурност.

- И няма да се ваксинирам, по никакъв начин!

Не защото съм против медицината. Имам една смешка: - Като зная какви са инженерите в мнозинството си, ме е страх да ходя на лекар! (даже едни приятели с много способен син, млад лекар се обидиха веднъж...). Не мога да, и не вярвам на комерсиалните, многократно изобличавани западни фарма-компании. Една част са и собственост на изявени военнопрестъпници от войната в Ирак осъдени в Малайзия от интернац. съд. Убеден съм, че тази "пандемия" е активно мероприятие, че нарочно се видиотиха голяма част от хората, че се лъжеше (поне тъдява е сигурно заради парите на клиничните пътеки) на поразия и че отзад мотивите са повече от зловещи!!! Защо не тестват МЪРТВИТЕ с бърз ТЕСТ? 15 мин. и ОК?! Въобразявах си, че руските ваксини са ОК. Може би техните ваксини са по прецизни и по тествани, по ефикасни (имаха две срещу еболата даже). Но сега с натиска на либерастите Там, за масово ваксиниране и странното хвръкване на числата за миг, с реакцията на хората срещу крутото задължително ваксиниране, ме разколебава и ме кара да мисля как там се цели спешен МАЙДАН, а не че има нужда!!!

Ето ви Андрей Фурсов от преди 4 дни по въпроса: https://www.youtube.com/watch?v=S1LwW-9N2sA и най-новото от вчера: https://www.youtube.com/watch?v=eeGsELDoqkU !

И да не забравя:
- След като уплашените и ваксърите се ваксинирахте - нали сте "сигурни" във вашата защитеност?! Какво Ви пука, че такива като мен и други втори, трети сулями-пулями не искат да стават опитни зайчета на прононсирани престъпници, слуги на "рептилите" (по внушенията на човека с Огледалото) и са готови да рискуват? Парите дето и вие сте плащали за "здравеопазването" ли - да не се хабели с нас ли? Ами и аз съм си ги плащал и понеже рядко ходя на лекар, ако въобще и всичко си плащам сам - не ми пука.

Пък и ще измрем по-бързо от вас. Вие ще живеете "вечно", аз и останалите - не.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6993 -: Юни 24, 2021, 20:19:57 »
Знам бе, много от прекаралите короната също не се интересуват от ваксини. :t0328:

Да, бе, няа лошо.

Просто не застъпвам която и да от крайностите. А и като хората наоколо нямат проблем, поне засега, след ваксинация, ми е малце трудно да видя дългата ръка на рептилите зад всичко това.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6994 -: Юни 24, 2021, 20:24:54 »
Вярно е, но също толкова вярно е и спирането на плановия прием в болниците. Не само за операции, а и за прегледи и лечение. Трябваше да се минава през спешните отделения, които не блестяха с голям ред в разделянето на потоците от пациенти.

Та тази статистика не показва колко са починали от ковид и колко от отказано лечение. Затова араламбенето на нейна основа е празна работа.

Това спиране, или поне забавяне, е факт по целия свят, Англия е много типичен пример.

А тия неща са до липса на адекватни протоколи за действие при пандемия или квото там

Ако имаше такива протоколи, нямаше всяка болница да си има отделение Ковид, а всичко щеше да е изолирано примерно в Инфекциозна болница. Отделно всякакви други мерки за профилактика и лечение.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6995 -: Юни 24, 2021, 20:31:10 »
И пак - ужасно относително е.

Тук се качват случаите, ма не и хоспитализираните, поне не пропорционално, а смъртните са 1-2 дневно.

При положение, че се ваксинира масово, вече и под 30, а доверието в процедурата е високо.

Няма как да се каже с абсолютна сигурност дали високият процент ваксинирани намалява предаването и прави протичането при останалите по-леко и какво би било, ако нямаше ваксинирани.


Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6996 -: Юни 24, 2021, 20:36:06 »
Та тази статистика не показва колко са починали от ковид и колко от отказано лечение. Затова араламбенето на нейна основа е празна работа.
Май се заяждаш. Което е излишно, разбира се.
Разговора тръгна от данните които показах за МА (където съм) и за България. Заразените в България са около 9 пъти повече при незначителен брой ваксинирани - 12% (ако не се лъжа).
Никакъв коментар по тези числа, но разбрах, че араламбя и че ми говорят звездите...Което мие през  :t2407:.
Който иска да се ваксинира. Който иска да си играе на тото със съдбата, да не се...


От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6997 -: Юни 24, 2021, 20:36:43 »
Вярно е, но също толкова вярно е и спирането на плановия прием в болниците. Не само за операции, а и за прегледи и лечение. Трябваше да се минава през спешните отделения, които не блестяха с голям ред в разделянето на потоците от пациенти.

Та тази статистика не показва колко са починали от ковид и колко от отказано лечение. Затова араламбенето на нейна основа е празна работа.

Това спиране, или поне забавяне, е факт по целия свят, Англия е много типичен пример.

А тия неща са до липса на адекватни протоколи за действие при пандемия или квото там

Ако имаше такива протоколи, нямаше всяка болница да си има отделение Ковид, а всичко щеше да е изолирано примерно в Инфекциозна болница. Отделно всякакви други мерки за профилактика и лечение.

Не твърдя, че спирането е феномен, случил се само в България.

Просто обяснявам на Бъч защо аз имам едно наум за такива статистики.

Иначе проблемът според мен не е толкова в липсата на план за действие при пандемия (а такъв има в България, вярно за грип е), а по-скоро в липсата на адекватни протоколи за лечение при разболяване от ковид.
the lamers club honourable member …

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6998 -: Юни 24, 2021, 20:41:33 »
Една част са и собственост на изявени военнопрестъпници от войната в Ирак осъдени в Малайзия от интернац. съд. Убеден съм, че тази "пандемия" е активно мероприятие,
Собствениците на тези компании се занимават с правене на $.
Фурсов...
Дъщеря ми работи в https://www.embl.org/ Хамбург. Изпитват европейската ваксина Pfizer-BioNTech, заедно с други проекти. Хора от цял свят. Не ми е казала, че всички работещи кроят планове да ви уморят. Напротив, гледат си съвестно работата.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6999 -: Юни 24, 2021, 20:42:22 »
Май се заяждаш. Което е излишно, разбира се.
Разговора тръгна от данните които показах за МА (където съм) и за България. Заразените в България са около 9 пъти повече при незначителен брой ваксинирани - 12% (ако не се лъжа).

Никакъв коментар по тези числа, но разбрах, че араламбя и че ми говорят звездите...Което мие през

Ще трябва да пиша бавно, защото явно не можеш да четеш бързо — коментирам статистиката за повишената смъртност, за която смъртност ти твърдиш, че е причинена от ковид. Моята теза е, че не може да се правят такива твърдения, защото не са правени аутопсии за точната причина за смъртта. И от там статистиката не отразява истинското положение.

И недей да ми приписваш думи, които не съм казал:

Та тази статистика не показва колко са починали от ковид и колко от отказано лечение. Затова араламбенето на нейна основа е празна работа.

Това са точните ми думи.
the lamers club honourable member …

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7000 -: Юни 24, 2021, 20:44:33 »
Quote (selected)
Тук форумци се разболяха и тежко го изкараха. От Ковид
Пробвай някой път да мислиш, доста хора го смятат за полезно. От това, че хора се разболяват от нещо следва точно 0 (с думи – нула) количество информация за това, колко от умрелите в страната са умрели от ковид.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7001 -: Юни 24, 2021, 20:45:22 »
Който иска да се ваксинира. Който иска да си играе на тото със съдбата, да не се...

При положение, че стана ясно, че ваксините срешу корона вируса ще се слагат периодично като грипните, не е ясно дали и ти не играеш на тото със съдбата си.

Иначе и на мен ми е през … дали ще спечелиш или не.
the lamers club honourable member …

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7002 -: Юни 24, 2021, 20:51:58 »
Голямо си дрънкало. Тук форумци се разболяха и тежко го изкараха. От Ковид, не от "мерките срещу ковид".
Хора измряха като се задушаваха, не от "мерките срещу ковид".
Да де, ама в Квебек в старческите домове измираха от глад и жажда, потънали в нечистотии, когато избяга персоналът. А роднините им не бяха допускани, за да не се били заразяли. Имаше кошмарен разказ на жена на моя възраст, която през камерата в на майка си стаята гледа как майка й умира от глад и жажда, защото е сляпа, а персоналът просто слага храната и водата пред нея и я забравя. Полиция пази да не се влиза.
Друга позната обясни ясно и кратко, че ще дойде с оръжие при умиращия си баща и ще се отстрелва от болничната стая, ако й се наложи. За късмет, заведението, в което лежеше баща й, беше с ветерански уклон, тя самата е ветеран, майка й също и се споразумяха.
Това са "мерките срещу ковид".

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7003 -: Юни 24, 2021, 20:52:22 »
Ще трябва да пиша бавно, защото явно не можеш да четеш бързо — коментирам статистиката за повишената смъртност, за която смъртност ти твърдиш, че е причинена от ковид. Моята теза е, че не може да се правят такива твърдения, защото не са правени аутопсии за точната причина за смъртта. И от там статистиката не отразява истинското положение.
Още веднъж: Данните за МА и БГ са за заразени и връзката им с ваксинирането.
Нищо не съм твърдял за смъртността и ваксинирането.
Май не ме четеш, но коментираш? Стегни се!
Дори по-горе написах, че няма аутопсии, че няма достатъчно паталогоанатоми, а и няма кой да плаща за хиляди умрели от всякакви болести, та е излишно да ми слагаш думи които не съм казал.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7004 -: Юни 24, 2021, 20:53:02 »
При положение, че стана ясно, че ваксините срешу корона вируса ще се слагат периодично като грипните, не е ясно дали и ти не играеш на тото със съдбата си.

Честно казано, при боклуците в храната последните 30 години, при въздуха в София и при цялото ниво на стрес на съвременния живот, отделно при качеството на здравеопазването, рисковете от ваксините изглеждат приемливи.
Но, да, лотария е донякъде, ма медицината никога не е била точна наука със 100% гаранция.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7005 -: Юни 24, 2021, 20:55:32 »
   Bulgaria    421,339    +93    18,013    +5    393,870    +234    9,456    201    61,088    2,612

    Massachusetts    709,544    +68    17,982    +5    689,841    1,721    102,944    2,609    23,643,625
Горните данни са от Worldometer за вчера. "Bald"-ваните числа са  броя на активните случаи. Някой искаше статистика. Броя на населението на МА и БГ е приблизително равно.
Нещо да ви говорят тези числа? Това, че имам връзка със звездите е ясно? :t26157:
Дали няма връзка с ваксинацията?
Както виждате не пиша за сейшели или Израел. Няма да ви давам връзка с worldometer. Ще се оправите.
Смъртността на милион е почти същата. За целият период на короната. Подчертаното.
Омръзна ми да повтарям, та дано сега го прочетете.
Повече ваксинирани, по-малко заразени. Така е тук. Как е в сеишели и Израел не пиша.
Това е. Който иска да се упражнява.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7006 -: Юни 24, 2021, 20:56:34 »
Quote (selected)
рисковете от ваксините изглеждат приемливи
Там е работата, че не ги познаваме. Как да кажем дали са приемливи?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7007 -: Юни 24, 2021, 20:57:35 »
Още веднъж: Данните за МА и БГ са за заразени и връзката им с ваксинирането.

Нищо не съм твърдял за смъртността и ваксинирането.

Още веднъж, като за теб и заради побелелите ти коси:

Не се питам от какво са умрели. Повишената смърност се вижда. Трябва да е от ковид. Ясно е, че през пролет и есен заболяванията от Ковид ще са повече, както бяха и заболяванията от грип.

Това кой го е писал? Особено онова,  подчертаното? Защото аз него коментирам, не данните за МА и БГ.
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7008 -: Юни 24, 2021, 20:57:45 »
Там е работата, че не ги познаваме. Как да кажем дали са приемливи?

На индивидуално ниво, като лично решение.
За мен е едно, за теб друго.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7009 -: Юни 24, 2021, 21:00:30 »
Още веднъж: Данните за МА и БГ са за заразени и връзката им с ваксинирането.

Нищо не съм твърдял за смъртността и ваксинирането.

Май не ме четеш, но коментираш? Стегни се!

Дори по-горе написах, че няма аутопсии, че няма достатъчно паталогоанатоми, а и няма кой да плаща за хиляди умрели от всякакви болести, та е излишно да ми слагаш думи които не съм казал.

Ако някой трябва да се стегне, това си ти. Прочети много внимателно какво съм ти отговорил и не проектирай казаното от теб към мен. Защото аз съм ти сложил точно тези думи, които си казал. Някъде преди час. И точен цитат съм ти дал.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7010 -: Юни 24, 2021, 21:01:29 »
На индивидуално ниво, като лично решение.
За мен е едно, за теб друго.
Не е помислено за шизофрениците.
Ко праим ако едната личност иска да се ваксинира, а другата не?
А ако са няколко и едната иска с RNK, другата с класическа, пък третата кара на джинджифил?
Дискриминативно ми се вижда боденето в такъв случай. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7011 -: Юни 24, 2021, 21:04:10 »
Да де, ама в Квебек в старческите домове измираха от глад и жажда, потънали в нечистотии, когато избяга персоналът. А роднините им не бяха допускани, за да не се били заразяли. Имаше кошмарен разказ на жена на моя възраст, която през камерата в на майка си стаята гледа как майка й умира от глад и жажда, защото е сляпа, а персоналът просто слага храната и водата пред нея и я забравя. Полиция пази да не се влиза.
Който иска може да си вземе болният родител. Не ми пиши, че е невъзможно. Никой в USA не може да те държи насила в болница или старчески дом. Как е в КАнада не знам.
Не ги взимат обаче. Интересно...
Друг е въпросът, че кметът на NY връщаше болните старци в старческите домове. Не ги взимаше в болници. Че по-ефтино. Съгласен съм, че много глупости се направиха. Покрай Ковида.
« Последна редакция: Юни 24, 2021, 21:12:24 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7012 -: Юни 24, 2021, 21:08:41 »
    Не се питам от какво са умрели. Повишената смърност се вижда. Трябва да е от ковид. Ясно е, че през пролет и есен заболяванията от Ковид ще са повече, както бяха и заболяванията от грип.

Разбрах, че не си съгласен с горното. Остани си с мнението!
« Последна редакция: Юни 24, 2021, 21:19:49 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7013 -: Юни 24, 2021, 21:12:03 »
Който иска може да си вземе болният родител. Не ми пиши, че е невъзможно. Никой в USA не може да те държи насила в болница или старчески дом. Как е в КАнада не знам.
Не ги взимат обаче. Интересно...
Не можеше... Карантина, блин, нямаш право да влезеш да си го вземеш, а той не е способен сам да излезе.
Доста народ се усети в самото начало, преди да заключат вратите, и си евакуира родителите. Имаше няколко дни на "абе не знаем как ще е, ама и така няма да е" и който можа, отреагира.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7014 -: Юни 24, 2021, 21:17:10 »
Палажение хуже губернаторское. Какво се разбрахте накрая след дългите  пледоарии?

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1267
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7015 -: Юни 24, 2021, 21:18:02 »
Не можеше... Карантина, блин, нямаш право да влезеш да си го вземеш, а той не е способен сам да излезе.

И тук имаше такива случаи. Един съсед така и не можа да види майка си, не му разрешиха, заради карантината. Докато накрая не му съобщиха, че е починала. В крайна сметка, подобни случаи доведоха до това хората да не искат да ходят в болница. Или да постъпват едва в крайна нужда, в отчайващо състояние.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7016 -: Юни 24, 2021, 21:26:19 »
Палажение хуже губернаторское. Какво се разбрахте накрая след дългите  пледоарии?

Ще се мре!   :th_up:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7017 -: Юни 24, 2021, 21:31:25 »
Съгласен съм, че много глупости се направиха. Покрай Ковида.

Направиха се.

Тук почнаха да ваксинират най-възрастните.
Добре.

После средата на май отвориха страната за британски туристи. Без да са ваксинирали младия персонал по хотели и по туристически райони като Алгарв.

Висок процент ваксинирани във вътрешността на страната, където никой не ходи, и чудесна възможност за инфекции по туристическите зони.

За един месец скочихме от 200 на 1,500 дневно. Щото догматично се следва възрастовата група в низходящ ред...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7018 -: Юни 24, 2021, 21:31:47 »
Бъч, незнам кво "тества" дъщеря ти, но това еумрела работа. За некои ваксинирани и буквално.
Впрочем излязоха резултати от реална ваксинация, вече от две държави струва ми се и при тях ваксината на Файзър е на дъното. И като заразени ваксинирани и като починали ваксинирани. Какви "тестове"?
 
Впрочем още когато южноафриканския щам беше "топ" опасен, имаше данни чи ежективността на ваксините пада до 20-30% от твърдяните от тестове 90. Сега на мода е "индийския", а за него всички твърдят че е по-опасен от южноафриканския.
 
Та който сака мое си верва и да се ваксинира.
Аз ще изчакам белтъчните ваксини да пробият обсадата на ЕК и проч слугинска компания.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1267
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7019 -: Юни 24, 2021, 21:32:35 »

Палажение хуже губернаторское. Какво се разбрахте накрая след дългите  пледоарии?

Ще се мре!   :th_up:

https://youtu.be/GB_S2qFh5lU