Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 04:14:15

Автор Тема: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?  (Прочетена 40265 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #300 -: Януари 31, 2021, 20:35:30 »
Като гледам надписите по "ламбите" що ли, тоже, не ми мясат на Маде ин Булгариа?

А онова там, посоченото със стрелката, светеше в зелен цвят и колкото по-точно бе "завъртян" променливият кондензатор, толкова по-голямо ставаше "окото".

Май имаше някаква "свръзка" между глим вакуумната лампа и променливия кондензатор, или греша ?



Толкова ли няма поне един кьорав "дознател" по вакуумна лампова електротехника с обемен монтаж, тъдява ?!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #301 -: Януари 31, 2021, 20:37:13 »
Нарича се въздушен монтаж, най-добрия, но ниско производителен, Теслата не е юесей, чешка е, по линия на СИВ. Ние по-късно започнахме да произвеждаме такива части, после янките ни забраниха, според тях, международното разделение на труда предвижда, да се произвеждат в Китай, и те така.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #302 -: Януари 31, 2021, 20:39:29 »
Радио лампи в България не са произвеждани, първо от Третия райх, после от СССР. Виждал съм лампи, колкото тенджера 10 л.
Вие си ги избрахте!

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #303 -: Януари 31, 2021, 20:42:11 »
Нарича се въздушен монтаж, най-добрия, но ниско производителен, Теслата не е юесей, чешка е, по линия на СИВ. Ние по-късно започнахме да произвеждаме такива части, после янките ни забраниха, според тях, международното разделение на труда предвижда, да се произвеждат в Китай, и те така.
Въздушен монтаж му викат лаиците, а които са учили тогавашна електроника му казваха ОБЕМЕН МОНТАЖ, вкл и инДжнерите във Ворошилов, където съм бил на стаж.

Запомни го и заеби какво пишат профаните из нета.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #304 -: Януари 31, 2021, 20:46:25 »
В случая няма значение, всичко вече е маде ин Кина. И САЩ го приключват, може би и ние ще го видим.
Вие си ги избрахте!

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #305 -: Януари 31, 2021, 20:52:57 »
Радио лампи в България не са произвеждани, първо от Третия райх, после от СССР. Виждал съм лампи, колкото тенджера 10 л.

И аз съм виждал, но по-добре НЕ ги използвай. Та затва ония ми ти индженери предпочитаха немски, холандски (Philips) триоди, пентоди и т.н.

Да виждаш някъде български или СеСеСеРейски лампи на схемата ?

Някой по-отворен да ми покаже български радио лампи в български радиоприменик, щото до СЕГА не съм виждал оригинален радиоприемник да бъде с народни ламБи, освен ако някой полуидиот не е шибнал такава на шасито.

Сглобявал съм ЛИЧНО цели радиоприемници по време на стаж и българските ламБи стояха по рафтовете, за да ги изхвърят след няколко седмици.

А със 'схемите' "И", "ИЛИ", "НЕ" може да продължим, щото след тях идат кампутърите.


« Последна редакция: Януари 31, 2021, 21:02:00 от von Newmann® »

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #306 -: Януари 31, 2021, 20:56:00 »
А случайно тая "глим лаппа" да е показвала силата на сигнала?  :nuts:
А ти си пишаш "окото"  :aplause: Ясно .....
 
Начи първо "глим лампите" не светят зелено, а червено, евентуално жълтооранжево.
Фторо тва е постоянен разряд, с много нисък ампераж и изобщо не е променлив.
Трето от ина глимламба излизат два и точно два проводника .....
 
Както ти казах това е индикаторна радиолампа. Вероятно тетрод, поне масово бяха такива. Сега нема ровя за конкретния модел приемник каква е схемата.
Но е така.
 

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #307 -: Януари 31, 2021, 21:14:39 »
Не си работил във Ворошилов, Института за специална електроника и затова не усети гъделът.

Това беше терминологията на родните инДжинерини свършили радиотехника в СССР.

ТЕ изричаха подобни глупости.

Явно радиоинженерството е било силно развито в СССР, както и перфектното автомобилостроене.

Не е необходимо да ровиш. Дай отбой ! Няма да се занасям повече.

Ей-за-тая 'ламБа' ти думам, дека е свързана с настройката на радиоприменика.




ДА, лампата е ТЕТРОД и никаква друга !
« Последна редакция: Януари 31, 2021, 21:18:37 от von Newmann® »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1627
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #308 -: Януари 31, 2021, 21:43:51 »
AUSNAHMSWEISE!
По повод телефонат наскоро от един форумец надникнах във форума и гледам цигането стуенчу ботевия се вихри в областта на радиотехниката и дипли камара простотии и глупости.
А бе боклучав педераст, що не престанеш да пишеш глупости?! За сведение електровакуумни прибори (лампи, кинескопи) се внасяха от соц страни (най-вече Тесла, Тунгсрам и ГДР) и много рядко от Франция, Холандия и Англия (Томсон, Филипс, Мълард). От СССР се внасяха лампи най-вече за военна радиоапаратура. ТЧК
Цветната телевизия е непозната за стуенчу, защото е доволно сложна и beyond his head! Къде ще стопли разликата между ПАЛ, СЕКАМ NTSC, разни там сигнали ярост, цветова разлика, модулации, междинни честоти и т. н. неща неясни нему!?
Първите български телевизори Опера 1,2,3,4 са създадени от група ентусиасти от и най-вече инж. Апостолов, които също организираха и производството им в Слабо(С)токовия завод „Ворошилов“. Тяхното схемно решение НЯМА НИЩО ОБЩО С ТЕЛЕФУНКЕН! Първите два модела са със лампи серия Е (6 волта захранване) и мрежово развързване с трансформатор, а вторите с със серийно свързани лампи серия Р, с „горещо“ (под напрежение) шаси. Най-слабата им част беше хоризонтално отклонение ТХО, повишаваща бобина и високоволтовия изправител DY 86, който за да се извади/монтира си трябваше дребна китка да бръкне.  Ех славни времена, дето тук някакъв дрисльо се опитва да осере!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #309 -: Януари 31, 2021, 21:49:28 »
Аве, Кептъне!
Къде се изгуби? :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #310 -: Януари 31, 2021, 22:05:48 »
Горещо  препоръчвам въпроса за трасфер на технологии, за придобиване и внедряване на технологии в българската индустрия както и за продажбата на български изобретения и ноу хау да не отваряте дума...ще се сетите защо...



А тоже и продаваните мотокари на джапанизите, които те претопяваха и от претопената стомана, произвеждаха шаситата на японските автомобили.

А аз препоръчвам да не се отваря и въпросът за японската металургия в частност и изобщо за металургията, най-малкото защото градската легенда за българските мотокари не е точно тази, която се опитваш да ни разкажеш.
the lamers club honourable member …

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #311 -: Януари 31, 2021, 22:29:00 »
И едно "оченце", за кадем.



Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #312 -: Януари 31, 2021, 22:37:05 »
Ей, появи се - at last.

Даже и си ме разпознал. Ами, бравос!  Looool

Од утре ше започнеме да си чатиме с тебе на Инглиш, раииш, за да си стиковаме знанията и познанията.

Show must go on, пееше Фреди Мъркюри. Изпей някоя песен.

И добре заварил фъф форума.


Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #313 -: Януари 31, 2021, 23:06:26 »
Добре дошъл, Капитане  :t0328:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #314 -: Януари 31, 2021, 23:26:00 »
Не бех се вясвал из форума отдавна и се изненадах от заглавието на темата! Мигар на нашата възраст  човек мое да има идентификационни проблеми, характерни за други времена и за по-млади хора ,поне тъй пише из бая книги.Гледам се одеве в огледалото... ми хубав ме вади ...познах се, демек още знам кой съм. Къде- ми то е ясно...  Е, има  бая места и посоки, ако имам възможност...примерно направят средната пенция 2-3000 евра , а ако ги немам ша седя в кафенето и ша са правя на пекан пич и дрът ловелас...Какво ,с кого... ми, късно е либе за китка  , байрамдан сонра ,дет' са вика. Накъде... ми, ТАМ, невям имаме избор!?!? :smokin: :ive_got_it-1379:
P.S. Кептън Бъди е  тук!!!Драго ми е Кептън!!!
« Последна редакция: Януари 31, 2021, 23:34:43 от Kerpeden »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #315 -: Февруари 01, 2021, 08:23:26 »
А, кептън, драго ми е отново!
 :yes-1289:
И да приключа със стуенчувите спекулацийки - ето и на любимия му телефункен "фърчащия монтаж"

От онова време.

« Последна редакция: Февруари 01, 2021, 08:36:47 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #316 -: Февруари 01, 2021, 08:56:25 »
Още ако иска - всеки може сам да си ги намери.

Мяза на "Ворошилов" гачи. Или обратното - се тая.
Иначе - аз пък съм си правил дипломната работа там. Направи ми впечатление, че хората си имаха доста интересни ИС от онова време - както руски така и западни. Очите ми останаха в едни предусилвателни стъпъла, по онова време всеки искаше да си налепи нещо свое, поне като усилвател. До радиотехниката не стигнах, веднага след дипломирането ме емна изчислителната.
Хем интересно, хем ти взема душата от бачкане.
Но пък бяхме сред първите десетина страни в света по развитието и. Пак да повторя - започвайки от сламениците и нужника на двора за 90% от населението.След няма и 30 г. - сред първите!
Сега сме на 30 "свобода и демокрация" - по какво водим?
Сетих се - по смъртност от Ковид!
 :m1708:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #317 -: Февруари 01, 2021, 09:03:46 »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #318 -: Февруари 01, 2021, 09:17:08 »
http://old.segabg.com/replies.php?id=263685
Я глейте тук, един изкукуригал бе пуснал такава тема оттатък.
Що ми е познато?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #319 -: Февруари 01, 2021, 13:40:09 »
Горещо  препоръчвам въпроса за трасфер на технологии, за придобиване и внедряване на технологии в българската индустрия както и за продажбата на български изобретения и ноу хау да не отваряте дума...ще се сетите защо...

Добре! Няма, но все ме сърбят пръстите да драсна как се опитахме да подбием пазара на франсетата в Алжир с "БулгарРено" и... знаете продължението.

А тоже и продаваните мотокари на джапанизите, които те претопяваха и от претопената стомана, произвеждаха шаситата на японските автомобили.
...добре, Ноймане, послушно момче си, а износът на автомобили и мотокари не е трансфер на технологии, Бъди ще ти обясни подробно...так держать...

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #320 -: Февруари 01, 2021, 13:45:54 »
Капитане, Servus und willkommen, както виждаш, незаобиколим стожер на сии уважаван форум си, стой тук и се весели...

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #321 -: Февруари 01, 2021, 16:01:32 »
На талази се носи фейк информейшън из нета и се налага да прилагаме оригинални фотки и обясняваме от коя съветска фирма са придошли кинескопите, радио и ТВ лампите, а след това и "целите" полупроводници.



По отношение на шарената телевизия в НРБ:

Деветосептемврийската манифестация през 1972 г. е първото редовно предаване на цветната телевизия в България.
Предаването е осъществено чрез първия цветен ПТС (подвижна телевизионна станция), оборудван изцяло със съоръжения на немската фирма Bosch.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #322 -: Февруари 01, 2021, 19:45:06 »
Какви са кинескопите в старите български телевизори?
https://www.sandacite.bg/кинескопи-стари-български-телевизор/

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #323 -: Февруари 01, 2021, 20:22:07 »
Вярно, че едно време в Зап. Европа правеха хубава черна и бяла техника.
Сега правят ли нещо (освен гейпрайдове и митинги против кравешките пръдни) ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #324 -: Февруари 01, 2021, 20:25:48 »
А сега Philips е китайска собственост. Sic transit, gloria mundi!
Вие си ги избрахте!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #325 -: Февруари 01, 2021, 20:37:16 »
Вярно, че едно време в Зап. Европа правеха хубава черна и бяла техника.
Сега правят ли нещо (освен гейпрайдове и митинги против кравешките пръдни) ?

по първата корона си купихме печка. бош. чаках да я доставят един месец. като дойде, на нея пишеше made in turkey.

обаче бош.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #326 -: Февруари 01, 2021, 20:42:41 »
Бош, Сименс, АЕГ, Филипс от десетилетия не произвеждат нищо от битовата техника, всичко е в чужди заводи ребрандирано.
Онци, късмет че си взел произведено в Турция, там заводите групирани около Beko са с безупречно качество.
Преди бума с дигиталните технологии Филипс са най-големият патентен трол в света.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #327 -: Февруари 01, 2021, 21:06:31 »
Quote (selected)
Сега сме на 30 "свобода и демокрация" - по какво водим?
Сетих се - по смъртност от Ковид!
О, да! Престраших се неска да изляза на улицата – щото по принцип не смея, стоя само у дома с ена маска на лицето и ена на вратo и се поливам с дезинфектанти. Та излизам и кво да видя? Ми тя цялата улица остлана с трупове, вече няма кой да ги събира! Сичките от ковид.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #328 -: Февруари 01, 2021, 21:11:59 »
Quote (selected)
Сега сме на 30 "свобода и демокрация" - по какво водим?
Сетих се - по смъртност от Ковид!
О, да! Престраших се неска да изляза на улицата – щото по принцип не смея, стоя само у дома с ена маска на лицето и ена на вратo и се поливам с дезинфектанти. Та излизам и кво да видя? Ми тя цялата улица остлана с трупове, вече няма кой да ги събира! Сичките от ковид.
Ние по смъртност отдавна сме в челните позиции.
Временно вината се прехвърли върху ковида, но в крайна сметка "демокрацията" ще си върне лидерството като причина за смъртността. :bigok:
« Последна редакция: Февруари 01, 2021, 21:16:38 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #329 -: Февруари 01, 2021, 21:25:17 »
Quote (selected)
Ние по смъртност отдавна сме в челните позиции.
Временно вината се прехвърли върху ковида, но в крайна сметка "демокрацията" ще си върне лидерството като причина за смъртността
Нашата демографска катастрофа е факт от години, в частност (все по-) високата смъртност, и ковид няма абсолютно нищо общо с това.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #330 -: Февруари 02, 2021, 01:55:50 »
Quote (selected)
Не виждам нищо българско, а ако съм в грешка, някой спец да оборва... ( Януари 31, 2021, 20:25:58)

- Има поне 3,4,5 вида части - български.

Следващата снимка:
Quote (selected)
А онова там, посоченото със стрелката, светеше в зелен цвят и колкото по-точно бе "завъртян" променливият кондензатор, толкова по-голямо ставаше "окото".

- Окото е индикатор за максималната настройка на дадена станция. Нaстройката се прави с променливият кондензатор. Неподвижната част е Статора, подвижната - ротор. Максимален капацитет при затворен кондензатор, минимален - при отваряне на 90°.

При магнетофоните окото се ползваше при запис за да се индикира нивото на сигнала, препокриване на секторите означаваше претоварване и клирфактор в записа (изкривявания).
« Последна редакция: Февруари 02, 2021, 02:02:57 от Eisblock »

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #331 -: Февруари 02, 2021, 02:18:59 »
Понеже два дена съм се отдал на литературен разврат: - препрочетох 3-те томчета на Филип Пулман - "Тъмните му материи", а сега седнах да поработя по ... и преглеждам форума последователно, пропуснах да видя че Кептъна се появил пак! И тав. Керпеден също!

- Хубаво сте направили, радвам се да ви видя пак тук! Недейте така дълго да изчезвате. Тук пада понякога кълване, но не е обезателно човек да се впряга...

Бъдете здрав и ... т.н.!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #332 -: Февруари 02, 2021, 09:18:20 »
А сега Philips е китайска собственост.
:b0205:

Пак глюпости на т@рк@лет@, няма нищо подобно в нет-а!!! :D



https://www.philips.com/a-w/about.html

Остава само да се обадя на "моите" хора в Айндховен "да ми потвърдят", ама мЪ'й срам ...  :cool-1084:

« Последна редакция: Февруари 02, 2021, 09:25:56 от Джиджи »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #333 -: Февруари 02, 2021, 09:29:33 »
https://en.wikipedia.org/wiki/TP_Vision

https://en.wikipedia.org/wiki/TPV_Technology

Чети Джиджи, чети, а Джиджи не чете!  :b0230:
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #334 -: Февруари 02, 2021, 09:32:03 »
То и всичко друго, което не е китайска собственост, пак се прави в Китай, но аз казвам, че телевизорите на Филипс, ги продадоха на чайниците.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #335 -: Февруари 02, 2021, 10:05:10 »
https://en.wikipedia.org/wiki/TP_Vision
https://en.wikipedia.org/wiki/TPV_Technology

Чети Джиджи, чети, а Джиджи не чете!

Джиджи не само чете, но чете и между редовете … :t9411:

А ти на това по-долу ли му викаш „PHILIPS” /като цялата компания?!/ с 3,300 работници, без да имаш изобщо представа колко е голяма тази компания и с какво друго се занимава ???

Quote (selected)
In 2011, Philips announced its intention to sell a majority stake in its HDTV business to TPV Technology.

In April 2012, all 3,300 employees of Philips' TV division transferred to TP Vision, a joint venture 70% owned by TPV Technology, headquartered in Hong Kong, China and 30% by Royal Philips Electronics. Philips also receives royalties from TP Vision.

In January 2014 Phillips transferred the remaining 30% equity interest.


https://en.wikipedia.org/wiki/TP_Vision
  :yes-1289:

« Последна редакция: Февруари 02, 2021, 10:08:51 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #336 -: Февруари 02, 2021, 10:17:17 »
То и всичко друго, което не е китайска собственост, пак се прави в Китай, но аз казвам, че телевизорите на Филипс, ги продадоха на чайниците.

Не си казал това, а си казал, че ФИЛИПС като фирма е вече китайска собственост и я прати в забвение, заедно с цялата ѝ СЛАВА:
 
А сега Philips е китайска собственост. Sic transit, gloria mundi!
:P :b0230: :P

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #337 -: Февруари 02, 2021, 10:28:49 »
А ето тукана и още един:

Преди бума с дигиталните технологии Филипс са най-големият патентен трол в света.
Ногу ходил по света, ногу видял ... :giggle-3307:

P.S. А аз, за да не бъда голословна, съм работила преди време за Филипс "на пресекулки" дълги години и знаех наизуст едва ли не цялата ѝ номенклатура ...  :bigok:

« Последна редакция: Февруари 02, 2021, 10:33:03 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #338 -: Февруари 02, 2021, 11:19:04 »
А ето тукана и още един:

Преди бума с дигиталните технологии Филипс са най-големият патентен трол в света.
Ногу ходил по света, ногу видял ... :giggle-3307:

P.S. А аз, за да не бъда голословна, съм работила преди време за Филипс "на пресекулки" дълги години и знаех наизуст едва ли не цялата ѝ номенклатура ...  :bigok:

А знаеш ли какво е "патентен трол"?
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #339 -: Февруари 02, 2021, 13:52:54 »
Никъде не съм казал, че
Quote (selected)
ФИЛИПС като фирма е вече китайска собственост
, там разговорът беше за телевизори, Филипс е концерн, продали са бренда за телевизори "PHILIPS", вече не е техен, а сега няма да обяснявам какво е контекст, ами вземи прочети:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%82
Вие си ги избрахте!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #340 -: Февруари 02, 2021, 14:07:53 »
А ето тукана и още един:

Преди бума с дигиталните технологии Филипс са най-големият патентен трол в света.
Ногу ходил по света, ногу видял ...

P.S. А аз, за да не бъда голословна, съм работила преди време за Филипс "на пресекулки" дълги години и знаех наизуст едва ли не цялата ѝ номенклатура ... 

А знаеш ли какво е "патентен трол"?

Абе, даже и да не мога да дам точно определение в момента, сепак бих могла да се досетя: чиста ЛОГИКА и МАТЕМАТИКА …  :t1817:

След като при мен винаги 2 + 2 = 4, защо, знаейки поотделно значението на „ПАТЕНТ” и „ТРОЛ”, след като ги събера да не даде „ПАТЕНТЕН ТРОЛ”?! :D

А и част от обясненията в Уикито ме устройват напълно, тъй като накрая онагледяват текстово и с картинка, която мога да си представя:

Quote (selected)
Етимология и определение

Терминът патентен трол е използван поне веднъж през 1993 г., макар и с малко по-различно значение, за да опише държави, които подават агресивни патентни дела.

Образователното видео от 1994 г., The Patents Video, също използва термина, изобразяващ зелен трол, който пази мост и изисква такси
  :b0201:

А фсичко останало е от Лукавия: т.е. ДРЕБНИ ПОДРОБНОСТИ, които ф случая не ме засягат …





« Последна редакция: Февруари 02, 2021, 14:40:47 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #341 -: Февруари 02, 2021, 14:31:54 »
Никъде не съм казал, че
Quote (selected)
ФИЛИПС като фирма е вече китайска собственост
, там разговорът беше за телевизори, Филипс е концерн, продали са бренда за телевизори "PHILIPS", вече не е техен, а сега няма да обяснявам какво е контекст, ами вземи прочети:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%82
Точно на мен няма кво да ми обясняваш "контекст" ... след дъжд, качулка ...  :loser:





« Последна редакция: Февруари 03, 2021, 11:13:08 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #342 -: Февруари 02, 2021, 17:59:56 »
P.S. А аз, за да не бъда голословна, съм работила преди време за Филипс "на пресекулки" дълги години и знаех наизуст едва ли не цялата ѝ номенклатура ...  :bigok:

Не знам какво "си работила" за Филипс, цялата номенклатура не я знаят и големите шефове там.
Не става въпрос за монитори, прахосмукачки, сешоари и електрически кани.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #343 -: Февруари 03, 2021, 01:44:59 »
Цитат на: Джиджи
тъй като накрая онагледяват текстово и с картинка, която мога да си представя

 :aplause:  :nuts:  :blurry_drunk-2127:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #344 -: Февруари 03, 2021, 08:09:15 »
А ето тукана и още един:

Преди бума с дигиталните технологии Филипс са най-големият патентен трол в света.
Ногу ходил по света, ногу видял ...

P.S. А аз, за да не бъда голословна, съм работила преди време за Филипс "на пресекулки" дълги години и знаех наизуст едва ли не цялата ѝ номенклатура ... 

А знаеш ли какво е "патентен трол"?

Абе, даже и да не мога да дам точно определение в момента, сепак бих могла да се досетя: чиста ЛОГИКА и МАТЕМАТИКА …  :t1817:

След като при мен винаги 2 + 2 = 4, защо, знаейки поотделно значението на „ПАТЕНТ” и „ТРОЛ”, след като ги събера да не даде „ПАТЕНТЕН ТРОЛ”?! :D

А и част от обясненията в Уикито ме устройват напълно, тъй като накрая онагледяват текстово и с картинка, която мога да си представя:

Quote (selected)
Етимология и определение

Терминът патентен трол е използван поне веднъж през 1993 г., макар и с малко по-различно значение, за да опише държави, които подават агресивни патентни дела.

Образователното видео от 1994 г., The Patents Video, също използва термина, изобразяващ зелен трол, който пази мост и изисква такси
  :b0201:

А фсичко останало е от Лукавия: т.е. ДРЕБНИ ПОДРОБНОСТИ, които ф случая не ме засягат …


Значи не знаеш, което трябваше и да се докаже.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #345 -: Февруари 03, 2021, 10:45:50 »
P.S. А аз, за да не бъда голословна, съм работила преди време за Филипс "на пресекулки" дълги години и знаех наизуст едва ли не цялата ѝ номенклатура ...

Не знам какво "си работила" за Филипс, цялата номенклатура не я знаят и големите шефове там.
Не става въпрос за монитори, прахосмукачки, сешоари и електрически кани.
Пак, подозрение, пак недоверие , КАФА вече ... :too_happy-1067:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #346 -: Февруари 03, 2021, 11:00:53 »
А ето тукана и още един:

Преди бума с дигиталните технологии Филипс са най-големият патентен трол в света.
Ногу ходил по света, ногу видял ...

P.S. А аз, за да не бъда голословна, съм работила преди време за Филипс "на пресекулки" дълги години и знаех наизуст едва ли не цялата ѝ номенклатура ... 

А знаеш ли какво е "патентен трол"?

Абе, даже и да не мога да дам точно определение в момента, сепак бих могла да се досетя: чиста ЛОГИКА и МАТЕМАТИКА

След като при мен винаги 2 + 2 = 4, защо, знаейки поотделно значението на „ПАТЕНТ” и „ТРОЛ”, след като ги събера да не даде „ПАТЕНТЕН ТРОЛ”?!

А и част от обясненията в Уикито ме устройват напълно, тъй като накрая онагледяват текстово и с картинка, която мога да си представя:

Quote (selected)
Етимология и определение

Терминът патентен трол е използван поне веднъж през 1993 г., макар и с малко по-различно значение, за да опише държави, които подават агресивни патентни дела.

Образователното видео от 1994 г., The Patents Video, също използва термина, изобразяващ зелен трол, който пази мост и изисква такси


А фсичко останало е от Лукавия: т.е. ДРЕБНИ ПОДРОБНОСТИ, които ф случая не ме засягат …


Значи не знаеш, което трябваше и да се докаже.

Ами – ЩОМ ТРЯБВАШЕ ??? – успя да го докажеш, тоз път и без флеймING, щото АЗ не сЪ поддадох …

А ти, по-добре кАжи къде и как мога да намеря картинката на термина, изобразяващ зелен трол, който пази мост и изисква такси …  :b0201:

Щото аз я търсих в The Patents Video, но не можах да я намеря.

А съм повече от сигурна, че за в бъдеще ТУК често ще ми трябва!!!  :cool-1084:



« Последна редакция: Февруари 03, 2021, 11:10:16 от Джиджи »

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #347 -: Февруари 03, 2021, 11:49:38 »
Пак, подозрение, пак недоверие

   На акълъ ми идва стихотворение:
 
       Стига подозрение, стига недоверие,
       Чюнкю вий не знайте? Джиджи прави наводнение.
     
      ..Със емотикони,паче най са,барбарони.
       Значи не обича макарони, нито пък романи за марони..
 

ПП Неска немам вдъхновение, че да одговорам на подозрение.. Па римувм емитокони ту макарони и барбарони

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #348 -: Февруари 03, 2021, 13:51:13 »
Специален поздрав за краля на Пордим:

https://www.youtube.com/watch?v=2XF7NalN4Tk

 :bigok:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #349 -: Февруари 03, 2021, 14:33:51 »
Неска немам вдъхновение, че да одговорам на подозрение..
Па римувм емитокони ту макарони и барбарони ...
:D

А пък аз обещавам да не ти пускам „емотиконКи”, за да не почнеш случайно да ги римуваш вместо с „барбаронки”, с „барабонки” – думичка, която съм запомнила от козичката на баба ми …  :cool-1084:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #350 -: Февруари 03, 2021, 15:39:24 »
А пък аз обещавам да не ти пускам „емотиконКи”, за да не почнеш случайно да ги римуваш вместо с „барбаронки”, с „барабонки” – думичка, която съм запомнила от козичката на баба ми …  :cool-1084:
Егати приказливата козичка, дето е била при баба ти!  :nuts:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #351 -: Февруари 03, 2021, 15:45:28 »
А ти, по-добре кАжи къде и как мога да намеря картинката на термина, изобразяващ зелен трол, който пази мост и изисква такси …  :b0201:

Щото аз я търсих в The Patents Video, но не можах да я намеря.

А съм повече от сигурна, че за в бъдеще ТУК често ще ми трябва!!!  :cool-1084:
Емотиконът за зелен трол, който пази мост и изисква такси, е мутирал в розов емотикон с точилка, който пази форум. Узря, така да се каже. Ползвам го аз.  :t0120: Затова и няма да ти трябва за в бъдеще ТУК, нито често, нито изобщо.  :t0120:
Подпис: Нойка, модераторствуваща

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #352 -: Февруари 03, 2021, 19:07:10 »
А пък аз обещавам да не ти пускам „емотиконКи”, за да не почнеш случайно да ги римуваш вместо с „барбаронки”, с „барабонки” – думичка, която съм запомнила от козичката на баба ми … 
Егати приказливата козичка, дето е била при баба ти!  :nuts:

Зная, зная, ама вече ми се беше приспало следобедно, а инак щеше да стане ногу дълго ...  :cool-1084:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #353 -: Февруари 03, 2021, 19:11:20 »
А пък аз обещавам да не ти пускам „емотиконКи”, за да не почнеш случайно да ги римуваш вместо с „барбаронки”, с „барабонки” – думичка, която съм запомнила от козичката на баба ми … 
Егати приказливата козичка, дето е била при баба ти!  :nuts:

Зная, зная, ама вече ми се беше приспало следобедно, а инак щеше да стане ногу дълго ...  :cool-1084:
Джи-то кат една преводачка, превеждала козите от едната страна на дерето на другата ( това да не е Перловската вада ?) и се барнала за полиглЪтка. :b0316:
« Последна редакция: Февруари 03, 2021, 19:15:42 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #354 -: Февруари 03, 2021, 19:11:42 »
А ти, по-добре кАжи къде и как мога да намеря картинката на термина, изобразяващ зелен трол, който пази мост и изисква такси … 

Щото аз я търсих в The Patents Video, но не можах да я намеря.

А съм повече от сигурна, че за в бъдеще ТУК често ще ми трябва!!!
Емотиконът за зелен трол, който пази мост и изисква такси, е мутирал в розов емотикон с точилка, който пази форум. Узря, така да се каже. Ползвам го аз.  Затова и няма да ти трябва за в бъдеще ТУК, нито често, нито изобщо. 

Подпис: Нойка, модераторствуваща
:D :b0303: :D


« Последна редакция: Февруари 03, 2021, 19:14:25 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #355 -: Февруари 03, 2021, 19:15:50 »
А ето тукана и още един:

Преди бума с дигиталните технологии Филипс са най-големият патентен трол в света.
Ногу ходил по света, ногу видял ...

P.S. А аз, за да не бъда голословна, съм работила преди време за Филипс "на пресекулки" дълги години и знаех наизуст едва ли не цялата ѝ номенклатура ... 

А знаеш ли какво е "патентен трол"?

Абе, даже и да не мога да дам точно определение в момента, сепак бих могла да се досетя: чиста ЛОГИКА и МАТЕМАТИКА

След като при мен винаги 2 + 2 = 4, защо, знаейки поотделно значението на „ПАТЕНТ” и „ТРОЛ”, след като ги събера да не даде „ПАТЕНТЕН ТРОЛ”?!

А и част от обясненията в Уикито ме устройват напълно, тъй като накрая онагледяват текстово и с картинка, която мога да си представя:

Quote (selected)
Етимология и определение

Терминът патентен трол е използван поне веднъж през 1993 г., макар и с малко по-различно значение, за да опише държави, които подават агресивни патентни дела.

Образователното видео от 1994 г., The Patents Video, също използва термина, изобразяващ зелен трол, който пази мост и изисква такси


А фсичко останало е от Лукавия: т.е. ДРЕБНИ ПОДРОБНОСТИ, които ф случая не ме засягат …


Значи не знаеш, което трябваше и да се докаже.

Ами – ЩОМ ТРЯБВАШЕ ??? – успя да го докажеш, тоз път и без флеймING, щото АЗ не сЪ поддадох …

По-скоро аз те пожалих :m1728:

А ти, по-добре кАжи къде и как мога да намеря картинката на термина, изобразяващ зелен трол, който пази мост и изисква такси …  :b0201:

https://www.incimages.com/uploaded_files/image/970x450/patent_troll-pano_22628.jpg

www.csee.umbc.edu/wp-content/uploads/2011/07/troll-1.jpg

А съм повече от сигурна, че за в бъдеще ТУК често ще ми трябва!!!  :cool-1084:

Да не си посмяла.
the lamers club honourable member …

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #356 -: Февруари 03, 2021, 19:26:20 »
Зная, зная, ама вече ми се беше приспало следобедно, а инак щеше да стане ногу дълго ...  :cool-1084:
Мързелът е сторил прогреса, така че одобрявам!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #357 -: Февруари 03, 2021, 19:29:34 »
www.csee.umbc.edu/wp-content/uploads/2011/07/troll-1.jpg
Горката зелена гадинка, под такъв нисък мост! Направо ми се ще да му изплета шапчица или да взема от лапето една от резервните каски, що се валят из цялата къща, и да му я връча на трола! Абе в онези краища Колю-Фичета нямат ли, че такива ги строят?!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #358 -: Февруари 03, 2021, 19:36:54 »
По-скоро аз те пожалих
:cool-1084:

А ти, по-добре кАжи къде и как мога да намеря картинката на термина, изобразяващ зелен трол, който пази мост и изисква такси … 



Супер трол!!! Сега остава само да го боядисаме в зелено ... :aplause:

А, ето и един зелен ...  :0005:



А съм повече от сигурна, че за в бъдеще ТУК често ще ми трябва!!!

Quote (selected)
Да не си посмяла.

:b0316: Н-Я-М-А !!! :b0316:


« Последна редакция: Февруари 03, 2021, 23:51:05 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Кой съм, Къде, Какво с Кого...Накъде ?
« Отговор #359 -: Февруари 03, 2021, 20:05:24 »
тоз трол много опуйчен. ето един по-автентичен:


пууу маамустара, докато ходя насам-натам с мишката си бикнах ваксината. таман си я бях налял  :sad-3295: