Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1869759 пъти)

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #25200 -: Март 04, 2022, 18:03:33 »
Та да попитам все пак защо 8 години не забелязвахте ежедневните обстрели на Донбас с 13 000 жеотви, а сега за 8 дни изведнъж ви станаха много мили бягащите европейци?
Защото сте двулични или защото сте промити мозъци?
Кой кога и защо казва/не казва истината не знам. Знам, че загиват хора, които нямат никаква вина за ставащото в Донецк, Луганск, Киев, Харков...и това трябва да спре. Обаче не мога да не попитам ако съвсем теоретично и хипотетично благоевградчани решат областта да се присъедини към РСМ, защото и те са македонци, то как бихме реагирали ние? За нас Левски е непреходна национална светиня, но за Османската империя той е опасен терорист, тръгнал да събаря властта, нали?

Точно промити мозъци.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25201 -: Март 04, 2022, 18:05:34 »
Quote (selected)
За нас Левски е непреходна национална светиня, но за Османската империя той е опасен терорист, тръгнал да събаря властта, нали?

И Донбас така като нас...терористи като Левски и сепаратисти като родното опълчение. Горката Османска империя, горката Украйна :smokin:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25202 -: Март 04, 2022, 18:05:59 »
Кой кога и защо казва/не казва истината не знам. Знам, че загиват хора, които нямат никаква вина за ставащото в Донецк, Луганск, Киев, Харков...и това трябва да спре. Обаче не мога да не попитам ако съвсем теоретично и хипотетично благоевградчани решат областта да се присъедини към РСМ, защото и те са македонци, то как бихме реагирали ние?

ако стреляме с оръдия и ракети 8 години и убиваме всеки говорещ неправилен български в благоевгадско  - нямаше да имаме право да кажем дори “копче“



тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25203 -: Март 04, 2022, 18:21:42 »
Дай да ги сметнем тия пусти 40 лв, дето ти бодат очите
спално бельо, ресторантски покривки и др. за пране -на пералнята се плаща, заплати на хотелски администратори, вкл. нощен труд, минимум обяд, вечеря, или вечеря +кафе в зависимост от смяната.
-на камериерките се полага заплата с осигуровки и храна, в много случаи и карта за транспорт за сметка на работодателя
-закуска, обяд, вечеря - купуват се продукти, заплати на персонал в храненето
- ток, гориво за бойлери, парно, кухненски печки, препарати и съоръжения за почистване и дезинфекция...
Още да пиша ли, или стига?
Чакай малко.
Това е обслужване. Хотелско обслужване.
Откъде на коде някой трябва да ги обслужва?!?
40 лева на ден са 1200 на месец. За половината от тази сума може да се наеме квартира даже в София. Самостоятелна.
Във Варна вярвам е по-евтино. Извън сезона. А в малките градчета сумата е в пъти по-ниска.
 :smokin:

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25204 -: Март 04, 2022, 20:14:29 »
Та да попитам все пак защо 8 години не забелязвахте ежедневните обстрели на Донбас с 13 000 жеотви, а сега за 8 дни изведнъж ви станаха много мили бягащите европейци?
Защото сте двулични или защото сте промити мозъци?
Кой кога и защо казва/не казва истината не знам. Знам, че загиват хора, които нямат никаква вина за ставащото в Донецк, Луганск, Киев, Харков...и това трябва да спре. Обаче не мога да не попитам ако съвсем теоретично и хипотетично благоевградчани решат областта да се присъедини към РСМ, защото и те са македонци, то как бихме реагирали ние? За нас Левски е непреходна национална светиня, но за Османската империя той е опасен терорист, тръгнал да събаря властта, нали?
...''Обаче не мога да не попитам ако съвсем теоретично и хипотетично благоевградчани решат областта да се присъедини към РСМ, защото и те са македонци, то как бихме реагирали ние?''...
Конфликта в Украйна в началото си беше чисто вътрешен,РФ се намеси по късно.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25205 -: Март 04, 2022, 20:17:55 »
упс. това е за русия.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25206 -: Март 04, 2022, 20:47:02 »
Quote (selected)
Дай да ги сметнем тия пусти 40 лв, дето ти бодат очите
http://hotelenergy.com/%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8_4
Две години бях в това местенце.
Чисто, уютно, приятно.
Има и цени.
Летен сезон.
Със закуска.
И печалба разбира се.
И не, не ми бодат очите 40 лева - нека ги има, но да ми се пудрят неккви персони, че правели благотворителност - айде у леву, а?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #25207 -: Март 04, 2022, 21:22:31 »
Специално за Здравка.
Ако не знае френски все ще намери някой да и го преведе.
Не давам руски материали защото за нея това ще е 100% фейк.

Anne-Laure Bonnet journaliste reporter nous dit la vérité sur les bombardements en Ukraine
https://www.youtube.com/watch?v=b_-dFx7l-hM

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25208 -: Март 04, 2022, 22:57:08 »
Като стана дума за френски, та се сетих за Риен не ва плю.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25209 -: Март 05, 2022, 08:55:49 »
Не на място.
« Последна редакция: Март 05, 2022, 09:18:28 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25210 -: Март 05, 2022, 09:06:44 »
Като стана дума за френски, та се сетих за Риен не ва плю.
Сан санжман. :)
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25211 -: Март 05, 2022, 09:15:57 »
И шерше ла фам да не забравяме. Ама туй боку много сложно се пише бе. беаюкоуп. Френският е приятен език, ама като вземат да се карат, звучи лошо.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25212 -: Март 05, 2022, 09:42:49 »
А бре, тук саде администратори ли сте останали :crying_with_laughter-3302:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25213 -: Март 05, 2022, 10:04:30 »
Как бе, я виж колко народ. Спорим, туй-онуй, оправяме света.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25214 -: Март 05, 2022, 11:53:53 »
Не съм експерт по геополитика. Който от Донецк и Луганск е искал да избяга, да емигрира, да се пресели, наречете го както искате, окончателно в Русия, едва ли е бил върнат. Това, което ме смайва тук, е липсата на елементарна емпатия към жени и деца бежанци, подчертавам бежанци, не икомомически мигранти. Колко от пишещите тук са наследници на бежанци от Беломорска Тракия и други части на Балканския полуостров? Само в Одеска област има над 100 000 души от български произход.
------
За наемане на жилище ви е нужен постоянен, при това немалък доход. За Варна - панелна гарсониера в краен квартал - под 250.00 няма. Ток, вода, етажни разходи - минимум още толкова. От тук нататък - храна, транспортни разходи, лекарства, дрехи, евентуално учебни помагала, ако пребиваването ще се проточи...Намиране на работа при невладеене на български език - трудна работа.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25215 -: Март 05, 2022, 12:19:42 »
Не съм експерт по геополитика. Който от Донецк и Луганск е искал да избяга, да емигрира, да се пресели, наречете го както искате, окончателно в Русия, едва ли е бил върнат. Това, което ме смайва тук, е липсата на елементарна емпатия към жени и деца бежанци, подчертавам бежанци, не икомомически мигранти. Колко от пишещите тук са наследници на бежанци от Беломорска Тракия и други части на Балканския полуостров? Само в Одеска област има над 100 000 души от български произход.

има, вярно е.

дали ще ги пуснат да дойдат насам? защото се появиха новини (не гарантирам, че са абсолютна истина), че е осигурена евакуация на националисти и техните семейства от украйна. евакуация към българия, чехия, унгария, полша. същата тази евакуация е отказана за служещите във всу. това за теб не е ли странно? защото за мен е.

и стига с тези обобщения ангро, особено по мой адрес, става ли? имам предвид за липсата на емпатия и останалото.
the lamers club honourable member …

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25216 -: Март 05, 2022, 12:26:27 »
Дори не знам какво си писал в тази тема, принце. За това не разбирам защо си се почувствал засегнат.
За наемите на евтини жилища във Варна - малка извадка.
https://www.alo.bg/obiavi/imoti-naemi/apartamenti/?q=%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D1%80%D0%B0+%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B0&location_ids=554

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25217 -: Март 05, 2022, 12:30:13 »
Дори не знам какво си писал в тази тема, принце. За това не разбирам защо си се почувствал засегнат.

защото не мислиш какво пишеш и обиждаш всички наред.

странно е, когато това се прави от човек, притежаващ толкова силно развита чувствителност и емпатия.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25218 -: Март 05, 2022, 12:45:24 »
Ако ти е направило впечатление не вземам страна. Тук някой написа, че повечето българи били за Русия. Не съм нито за Русия, нито за Украйна, не съм наясно с истинския генезис на конфликта, който със сигурност не е започнал през 2014. Пак ще повторя - не пожелавам никому да е принуден да бяга от дома си и родината си, защото земята гори под краката му. Малко повече съпричастие и милосърдие няма да са ни излишни. Виж, какви хубави думи имаме, вместо наложилата се чуждица емпатия. Да не дава Господ да бягаме от война. Защото дедите ни са бягали. Преди има няма век.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #25219 -: Март 05, 2022, 12:54:43 »
Много хубави думи с които се цели да се прикрие вчерашното лицемерие.
Който иска да бяга, а другите кучета ги яли.
Колко са 13 000 жертви от тези които не са поискали да избягат.
Можеше да пуснеш поне една крокодилска сълза за тях.
Но не и това не можа.
Отплесна се за Македония.
Майната ви на умните и красивите.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25220 -: Март 05, 2022, 12:58:06 »
...Малко повече съпричастие и милосърдие няма да са ни излишни. ..

малко, но не и три-четири пъти повече финансово съпричастие към тях, отколкото към българските пенсионери.

и да, знам какво е да избягаш заради кланета от башибозук и андарти. пет от осемте ми рода на прадядовци/баби са го изпитали на свой гръб. не ми се почва тая тема.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25221 -: Март 05, 2022, 13:06:35 »
Наричат ни "Източна Европа" , а ни присламчват към Запада!
Ало, "демократите": Защо заглушавате предаванията на "Свободна Евразия"?

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #25222 -: Март 05, 2022, 13:07:39 »
И един виц.

- Мыкола, а пойдём бить москалей?
- Пойдём! А если они нас?
- А нас то за шо?!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25223 -: Март 05, 2022, 13:17:20 »
Ако ти е направило впечатление не вземам страна. Тук някой написа, че повечето българи били за Русия. Не съм нито за Русия, нито за Украйна, не съм наясно с истинския генезис на конфликта, който със сигурност не е започнал през 2014. Пак ще повторя - не пожелавам никому да е принуден да бяга от дома си и родината си, защото земята гори под краката му. Малко повече съпричастие и милосърдие няма да са ни излишни. Виж, какви хубави думи имаме, вместо наложилата се чуждица емпатия. Да не дава Господ да бягаме от война. Защото дедите ни са бягали. Преди има няма век.

съпричастие и милосърдие се дава от обикновените хора. това, което прави правителството не е нито съпричастие, нито милосърдие, защото цивилни граждани и деца се избиват в украйна още от 2014 г. 13000 цивилни жертви има само в донбас и луганск, ама пусто нали са от неправилните жертви, за тях нашето правителство и останалата паплач от западна европа и сащ останаха слепи. аман вече от западноевропейско и англосаксонско лицемерие.

та затова ми е малко трудно да приема упреците за липса на емпатия към ставащото в украйна.
the lamers club honourable member …

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25224 -: Март 05, 2022, 13:19:52 »
По време на големите бомбардировки над София на 29-30 март 1944 г. била засегната и черквата "Св.Неделя". Пол Стефанов (съдия и биш шеф на адвокатския съюз) и неговият колега Бъчваров гледали как пожарникари с една тулумба се мъчат да потушат възникналия пожар. През това време през едно от прозорчетата се показал архимандрит Стефан (известен, че стои на антихитлеристки позиции и е свързан с англичаните). Случайно минаващ гражданин му подвикнал: "Дядо Стефане, това е поздрав от  Кентърбърийския архиепископ, с когото искаш да правиш съюз на църквите, без да познаваш истинската природа на англосаксонеца!"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25225 -: Март 05, 2022, 13:20:16 »
Дори не знам какво си писал в тази тема, принце. За това не разбирам защо си се почувствал засегнат.
За наемите на евтини жилища във Варна - малка извадка.
https://www.alo.bg/obiavi/imoti-naemi/apartamenti/?q=%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D1%80%D0%B0+%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B0&location_ids=554
Линка не се отваря.
Но то и няма смисъл да се гледа де. Говоря за реални сделки за наемане, не за "претенции".
Както споменах сума наполовина е реална за София. ВЕрно разходите ще требе си ги плащат.
Как ли е 30-40 километра във вътрешността. тва белозем, плиска .......
С готовите центрове за прием на бежанци е добро напомняне.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25226 -: Март 05, 2022, 13:55:04 »
Малко повече съпричастие и милосърдие няма да са ни излишни. Виж, какви хубави думи имаме, вместо наложилата се чуждица емпатия.
Малце извън темата: Срам, не срам, ще си призная, че научих значението на думата "емпатия" преди 4-5 месеца. Опазил Господ да я употребя...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25227 -: Март 05, 2022, 13:59:17 »
За наемане на жилище ви е нужен постоянен, при това немалък доход. За Варна - панелна гарсониера в краен квартал - под 250.00 няма. Ток, вода, етажни разходи - минимум още толкова. От тук нататък - храна, транспортни разходи, лекарства, дрехи, евентуално учебни помагала, ако пребиваването ще се проточи...Намиране на работа при невладеене на български език - трудна работа.


Здравче, северозападна България се изнесе в Гърция, Испания, Германия, Англия и т.н. Щото затвориха демократите всичко, няма работа и трябва да се живее.
Да не мислиш, че от добро се изнесоха?
И почнаха работа без език, без нищо, при нечовешки условия. Никой не ги е питал имат ли квартира, ядене, тежи ли им работата в касапниците.


Едни бягат от война от няколко дена, другите бягат от години мизерия. С какво едните са по-заслужили, че да са в хотел и да им се осигурява всичко, а другите подритвани и работещи най-мръсната работа?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25228 -: Март 05, 2022, 14:17:20 »
ВАШИНГТОН, 5 марта. /ТАСС/.
 Электронная платежная система PayPal в субботу приостановила предоставление услуг в России на фоне специальной военной операции РФ на Украине. Об этом говорится в распространенном заявлении компании.
"В нынешних обстоятельствах мы приостанавливаем работу PayPal в России", - заявил директор PayPal Дэн Шульман. Он также добавил, что компания поддерживает международное сообщество, осуждающее военную операцию на Украине.
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25229 -: Март 05, 2022, 14:27:03 »
Всички наливат масло в огена. И Америка цъфти и вързва. Всичко е вече на бързи обороти. Даже и времето по-бързо тече и ний по-бързо растем, респективно остаряваме. Не мога да разбера само кой печели.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25230 -: Март 05, 2022, 14:42:40 »
Здравче, северозападна България се изнесе в Гърция, Испания, Германия, Англия и т.н. Щото затвориха демократите всичко, няма работа и трябва да се живее.
Да не мислиш, че от добро се изнесоха?
И почнаха работа без език, без нищо, при нечовешки условия. Никой не ги е питал имат ли квартира, ядене, тежи ли им работата в касапниците.

Едни бягат от война от няколко дена, другите бягат от години мизерия.
С какво едните са по-заслужили, че да са в хотел и да им се осигурява всичко,
а другите подритвани и работещи най-мръсната работа?

Ами с това, че първите могат да бъдат застреляни все едно къде – ето така:

Или пък да бъдат премазани от ТАНК – ето така:



« Последна редакция: Март 05, 2022, 14:48:05 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25231 -: Март 05, 2022, 14:43:00 »
Есть такая маленькая разница, нес па?!?


Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25232 -: Март 05, 2022, 14:48:05 »
МОСКВА, 5 марта. /ТАСС/.
Авиакомпания "Аэрофлот" закрывает все международные рейсы, кроме полетов в Минск, с 8 марта, сообщает пресс-служба компании. Отмена международных направлений относится также к рейсам авиакомпаний "Россия" и "Аврора".
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25233 -: Март 05, 2022, 14:50:10 »
Есть такая маленькая разница, нес па?!?

че то и боко тук мое го застрелят, като се изнесе  в испания, примерно, и там ли трее го жалят и да му отпускат неколко хиляди еврака месечно, заради емпатията?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25234 -: Март 05, 2022, 14:50:52 »
Драга ми Кайли, не само Северозападна, половин България се изнесе навън в търсене на по-добър живот. Украинците също, между другото, че сме близки по хал. Едно е обаче да направиш съзнателен избор да си тръгнеш от тук в търсене на по-добър живот и бъдеще за семейството ти и да избереш къде да се установиш, знаейки, че началото няма да е никак лесно, друго е да тръгнеш на пожар, без да си го искал и без да си имал никакво време да се подготвиш. Избягалите от Украйна най-вероятно са хора от различни социални слоеве. Някои от тях имат недвижимости в България, Турция...Швеция. Но хората не могат да ползват спестяванията си през банковите си карти. Не знам как е при теб. Ние държим малка сума в брой вкъщи. Ако нещо форсмажорно ни сполети, при невъзможност да ползваме банковите си карти, при актуалните у нас цени в момента тя ще стигне за максимум месец при заплащане само на най-необходимото за квартира, режийни и храна. В страна с по-висок стандарт ще трябва да избираме - наем, или храна.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25235 -: Март 05, 2022, 14:53:21 »
Пък има толкова кратко обяснение на нещата - га ядоха кифтетата* ни риваха.
Дали да не го повторя и тук - едни искали мир от 8 години, а други - от 8 дена.
На кой да уйдисаш по напред, а?
*курабийките
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25236 -: Март 05, 2022, 14:53:58 »
...за да не останеш с грешно впечатление, наличното в банковите ни карти също не осигурява безметежен живот, само глътка въздух до намиране на работа, при това бързичко.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25237 -: Март 05, 2022, 14:54:35 »
Драга ми Кайли, не само Северозападна, половин България се изнесе навън в търсене на по-добър живот.

и понеже не може да оправи и себе си, българската държава ще харизва неясно на кой суми, трикратно превишаващи това, което дава на пенсионерите, все пак заработили тия благини, дето се харизват.

гнус.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25238 -: Март 05, 2022, 14:55:04 »
Пък има толкова кратко обяснение на нещата - га ядоха кифтетата ни риваха.
Кифтета ям когато сама ги приготвя, нъц  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25239 -: Март 05, 2022, 14:56:18 »
Не визирам теб, ай стегни се малко.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25240 -: Март 05, 2022, 14:57:56 »
Ако почнем за това което не осигуява държавата на пенсионерите, на децата и възрастните с увреждания, на ''нормалните'' деца, на талантливите...ще стане мазало. :t2619:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25241 -: Март 05, 2022, 14:59:51 »
Quote (selected)
Ако почнем за това което не осигуява държавата на пенсионерите, на децата и възрастните с увреждания, на ''нормалните'' деца, на талантливите...ще стане мазало.
И за да не стане - да си заровим гълъвътъ в пясъка и да пуснем парата само в свирката - ах и ох колко сме съпричастни.
С кого?

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25242 -: Март 05, 2022, 15:00:34 »
Ти какво се впрягаш? Джузепе говори по принцип и е прав. Какво ли още ни чака. Като гледам Русия се стяга за тотална война. Едва ли всички руснаци щат точно туй.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25243 -: Март 05, 2022, 15:06:44 »
Не визирам теб, ай стегни се малко.
Знам, само се опитвам да олабя малко, че темата е тежка и тегава, бежанците от Украйна у нас са вече към 25 000. Кой и защо ни е проклел да живеем в интересни времена, не знам. Но ако криза и възможност се изписват с един и същи йероглиф, както се твърди, каква е нашата възможност? Да заселим тук трайно украинската мафия, или да получим така необходимата ни работна ръка от няколко десетки хиляди образовани и квалифицирани ''бели'' хора? Кой да ти каже? Може пък да си струва риска, а?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25244 -: Март 05, 2022, 15:09:57 »
Quote (selected)
Едва ли всички руснаци щат точно туй.
Със сигурност почти всички не искат война.
И едва ли въобще някой иска война.
Бе я да си ебът мамицата краварите бе, искат да опрът пистолета в главата им и питат сетне - мъ що се нервите?
И не моа да разбера кво се праят на ущипани разни многознайковци, гаче ли не им е ясно за какво става дума и се упражняват сега в йезуитщини.
Га им закараха ракетите в Куба да не би да се почесваха или поставиха бързо бързо целият свят на мушката, а сега - ах и ох, тия "диваци" от Русия не дават да им опрем пистолета в главата.
Ква 404 тук бе, кво се прайте на умрели лисици?
« Последна редакция: Март 05, 2022, 15:31:45 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25245 -: Март 05, 2022, 15:10:22 »
Н' дей подценява нашта мафия, Здравке.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25246 -: Март 05, 2022, 15:15:32 »
Ако почнем за това което не осигуява държавата на пенсионерите, на децата и възрастните с увреждания, на ''нормалните'' деца, на талантливите...ще стане мазало. :t2619:

именно.

затова да се бутаме да обезпечаваме гражданите на друга държава преди да сме обезпечили българите е порнография.

ако някой иска да помага - да помага. но не и някой, невнесъл и лев в българския бюджет да го раздава на чужденци. Докато има гладуващи българи-

ай сиктир.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25247 -: Март 05, 2022, 15:16:59 »
Да заселим тук трайно украинската мафия, или да получим така необходимата ни работна ръка от няколко десетки хиляди образовани и квалифицирани ''бели'' хора? Кой да ти каже? Може пък да си струва риска, а?

 с тая огромна българска безработица да си внасяме и от чужбина?????

въздържам се да коментирам интелектуалния ти статус.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25248 -: Март 05, 2022, 15:17:05 »
Град Мариупол някога се наричаше Жданов и оттам се товареха корабите с въглища от Донбас за Варна.
Няма варненски моряк, плавал на ''въглищар'' който да не е стъпвал в Жданов/Мариупол. Не знам как е с фериботната връзка. През последните години фериботите страдаха от липса на товари. Голям град за нашенски мащаби, над 450 000 жители, разположен на Азовско море, не ми е известно да е център за морска ваканция, дори в рамките на Украйна.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25249 -: Март 05, 2022, 15:20:58 »
с тая огромна българска безработица да си внасяме и от чужбина?????
Коя безработица - временно причинената от ковид ли? Или тази за която в  гимназии, колежи и университети всяка година увеличават броя на защитените специалности, намаляват и дори премахват семестриалните такси ?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25250 -: Март 05, 2022, 15:21:07 »
Град Мариупол някога се наричаше Жданов и оттам се товареха корабите с въглища от Донбас за Варна.
Няма варненски моряк, плавал на ''въглищар'' който да не е стъпвал в Жданов/Мариупол. Не знам как е с фериботната връзка. През последните години фериботите страдаха от липса на товари. Голям град за нашенски мащаби, над 450 000 жители, разположен на Азовско море, не ми е известно да е център за морска ваканция, дори в рамките на Украйна.

ми щот въглищата идваха от Донбас.

а българската държава се правеше, че там нищо не се случва.

и се оказа, че след като американците изкупуват произведеното от заводите там, друга продукция за продан украинците просто нямат.

ма стига би на чувства, вземи помисли малко с тая глава, не се излагай чак пък толкова.....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25251 -: Март 05, 2022, 15:22:29 »
Пък има толкова кратко обяснение на нещата - га ядоха кифтетата ни риваха.
Кифтета ям когато сама ги приготвя, нъц  ;)
Кюфтета, курабийки ......

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25252 -: Март 05, 2022, 15:22:58 »
с тая огромна българска безработица да си внасяме и от чужбина?????
Коя безработица - временно причинената от ковид ли? Или тази за която в  гимназии, колежи и университети всяка година увеличават броя на защитените специалности, намаляват и дори премахват семестриалните такси ?

развесели ме.

начи българската икономика така фръкнала, толко никаква безработица не е имало, напрао с опашки са се редили тук турци, гърци, сърби и македонци да заемат празните работни места....

ти не си у ред.....

и ковида намеша, за да оправдаеш укронацитата и безумията на българската бюрокрация.

евала-.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25253 -: Март 05, 2022, 15:27:08 »
Безработицата в България е била 4,2% през 2019 г. в сравнение с 2018 г., като намалява с 1 процентен пункт на годишна база, показват данните на Националния статистически институт (НСИ).
Ето ти предковидната 2019. Отвори си Jobs.bg и поразгледайкой какво търси. Да, в някои райони на България има по-голяма безработица, но там и квалифицираната работна ръка е кът, хората в трудоспособна възраст също.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25254 -: Март 05, 2022, 15:31:01 »
Безработицата в България е била 4,2% през 2019 г. в сравнение с 2018 г., като намалява с 1 процентен пункт на годишна база, показват данните на Националния статистически институт (НСИ).
Ето ти предковидната 2019. Отвори си Jobs.bg и поразгледайкой какво търси. Да, в някои райони на България има по-голяма безработица, но там и квалифицираната работна ръка е кът, хората в трудоспособна възраст също.

моме, ти знаеш ли че трайно безработните не са включени в тая стъкмистика? тия, дето не са си намерили работа за една година?

само това стига, за да бъде игнорирана като непредставителна да всякакви такива пропагаднти подскоци.

а тия копипейстове на словоблудства в стил "процентен пункт" ги мани, показват само, че авторите не знаят български и превеждат с гугъл от английски-

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25255 -: Март 05, 2022, 15:33:58 »
Кои са трайно безработните от трудоспособните на възраст 16-65 ще ме светнеш ли? Етнос, образование, специалност, лична мотивация за намиране на работа...Категорично изключваме хората с увреждания, говорим за здрави-прави.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25256 -: Март 05, 2022, 15:40:28 »
Кои са трайно безработните от трудоспособните на възраст 16-65 ще ме светнеш ли? Етнос, образование, специалност, лична мотивация за намиране на работа...Категорично изключваме хората с увреждания, говорим за здрави-прави.

твърдиш че няма такива?

не ти разбирам тезата. Сама доказа, че нищо не ни е наред в България, но драпаш почнем да се грижим за некви, като междувременно игнорираме всички българи

и ся скачаш от тема в тема и се правиш на улава.

за укронацитата кажи, не се скатавай.

пъ съ. а това, че карат трайно безработните без никакъв доход САМИ да си плащат здравните осигуровки - и това ли не знаеш?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25257 -: Март 05, 2022, 15:49:13 »
Остави момичето де! Какво си се заял толкоз.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25258 -: Март 05, 2022, 15:50:43 »
Остави момичето де! Какво си се заял толкоз.

ми изкара ни темерути, че не искаме да съчувстваме на украинците,
а не я виждам да се опита дори минимално да съчувства на българите, как да не я заям....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #25259 -: Март 05, 2022, 15:51:08 »
https://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/broiat-na-zaetite-v-bylgariia-se-vyzstanoviava-leko-prez-vtoroto-trimesechie-333753/
Тук пише, около 180 000 са безработните, като половината - над една година.
Друг въпрос е колко търсят работа. Има доста хора, които не опират изобщо до бюрата по труда, щото няма смисъл.
Може да смятаме и по друг начин - има 3.06 млн. работещи /регистрирани/, има и 2 млн. пенсионери, но от тях 300 000 работят.
Излиза, че общо работещи и пенсионери/ неработещи/ са къде 4.8 млн. Ако добавим окомерно 20% деца или от 6.7 млн. - то е към 1.3 млн. стигаме до 6.1 млн. общо. Оставащата част от около 5-600 000 има студенти, гастарбайтери и нелегално работещи, та е възможно около 200 000 да са безработните в БГ.
Нататък - сметките могат да бъдат всякакви гимнастики.
Понеже започнахте с друго - дали могат да ни бъдат полезни тези бежанци - могат, ама ако останат в БГ, което ме съмнява, те арабеските не искат, а тези ли?
Временно, докато се ориентират - да.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.