Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1868755 пъти)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27000 -: Май 19, 2022, 22:00:48 »
Може пък да е философско това. Може всякак да се погледне. Но че е глупавичък, не споря. И фасонът му един ... . Кат' на Зеленски. Те цункаха ли се?
Нямаше кадри реално, но поне виртуално единия цунка другия.
По гъзо.
Да уточнявам ли кой и що?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27001 -: Май 20, 2022, 09:44:00 »
Quote (selected)
Eврокомисарите са обсъждали въвеждането след няколко месеца на Акт за цифрови услуги, който ще налага на социалните мрежи да предоставят данни, за да се види проблемът и как може да се действа. Ще се изисква вътрешна информация от социалните мрежи и те са длъжни да ги предоставят.

Алгоритмите им, които препоръчват съдържание, са заради конкретни съзнателни решения на компаниите, каза Божанов. Ролята на ЕК като наднационален орган, който има достатъчно голямо влияние, е използвайки Акта за цифрови услуги, да ограничи определени негативни влияния на този алгоритъм.

Добре дошли в антиутопията "демокрация", нейната фашистка същност не можеше да се крие вечно, до сега народите на запад си траяха, заради задоволения и луксозен живот, но ресурсите свършиха и нищо няма да спре разпада на обществата, интересните времена са зад ъгъла, управниците ни крият какво ни очаква скоро и си монтират стоманени врати на парламента, питате ли се какви паник стаи и бункери си оборудват в частните домове!?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27002 -: Май 20, 2022, 11:33:04 »
Ройтерс: Бившият американски президент Джордж Буш-младши определи инвазията в Ирак като "брутална" и "несправедлива". След това се поправи и уточни, че е и имал предвид руската офанзива в Украйна.  Поклащайки глава той добави шеговито: "На 75 години съм". :crying_with_laughter-3302:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27003 -: Май 20, 2022, 11:38:46 »
Ами рано е изкуфял. Ще реват те за Тръмп.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27004 -: Май 20, 2022, 15:17:08 »
Ройтерс: Бившият американски президент Джордж Буш-младши определи инвазията в Ирак като "брутална" и "несправедлива".
Грешка по Фройд. Свикнал си е. И той срича като бай дън
Ей го нá:
https://youtu.be/cTaI4e5twz0

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27005 -: Май 20, 2022, 15:34:16 »
А едно време шпековият салам бешв 2,60 и сух, мазен, вкусен. Откак го именуваха бургаски, преди това сервилат, фалира. Нямаме вече онова качество. А не навсякъде е така Има места, дето се живее добре. Не е америка.
« Последна редакция: Май 20, 2022, 17:32:46 от dabedabe »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #27006 -: Май 20, 2022, 16:18:39 »
A-a, чак сега разбрах, железните решетки на Парламента ще спират не ядосаните българи, а танковете на Путин!
Щели да ги премахнат, но кой ще плати 34-те хиляди лева, които е струвало поставянето им?!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #27007 -: Май 20, 2022, 16:31:03 »
Затяга се фашистката цензура у нас
Quote (selected)
СЕМ е взел решение да прави занапред пълен мониторинг на отразяването на конфликта в Украйна във всички телевизии и радиостанции. Той ще включва профила на канените в медиите гости, както и съдържанието на изразяваните от тях становища, съобщи новият член на съвета от парламентарната квота Симона Велева пред "Свободна Европа".

Досега подобно наблюдение по повод войната в Украйна е правено само през първите 20 дни от конфликта, но само по отношение на обществените БНТ и БНР. Сега регулаторът ще включи всички останали електронни медии. Предложението за това е било на Велева. По думите ѝ решението на СЕМ предвижда и частичен мониторинг назад във времето, който ще се съсредоточи върху начина на отразяване на отделни ключови събития, свързани с войната, като „данните за военни престъпление в Буча, и ситуацията на блокирания в Мариупол кораб “Царевна”, на който имаше български моряци.“

По време на заседанието си в четвъртък СЕМ е наложил и глоба на една кабелна телевизия заради излъчено съдържание, което „възхвалява или оневинява жестокост или насилие. Става въпрос за разпространяване на фалшива информация във връзка с войната в Украйна, което е санкционирано по текст от Закона за радиото и телевизията.“
"Свободна" Европа, а?


Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27009 -: Май 20, 2022, 16:41:12 »
Украински министър уличи в лъжа Кирил Петков
Че то само който не е чувал за Прост Киро, само той не го е уличил!
Това не е новина.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27010 -: Май 20, 2022, 16:46:58 »
А защо никой не говори за металните заграждения на стълбището на Съдебната палата?
По-малко грозни ли са?
По-малко позорни?

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27011 -: Май 20, 2022, 17:37:40 »
Затяга се фашистката цензура у нас
А Закон за защита на държавата кога да очакваме?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27012 -: Май 20, 2022, 17:40:10 »
Съдиите и прокурорите не заслужават тази сграда. Тя си подхожда за музей, а не келеши да се големеят в нея. За мрачния партиен зандан, господстващ в центъра не знам, много е грозен. Няма оправяне в него и не знам дали въобще става за нещо и може да се ползва. За хали може би, или за рибен пазар, колкото да не се харчат пари за събаряне. Няма по-грозна сграда в България, па и не само.
« Последна редакция: Май 20, 2022, 17:59:25 от dabedabe »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #27013 -: Май 20, 2022, 20:15:39 »
Напротив, тази сграда е част от цял ансамбъл, строен по време на най-бурното развитие на България - през 50-те години, по времето на Вълко Червенков. Величествени са тези сгради.

Но, както казват руснаците, по вкусу и цвету товарищей нету.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27014 -: Май 20, 2022, 20:20:14 »
dabedabe е леко "пристрастен" да не кажа изтрещял за всичко в столицата като "Мека" на камунезите и ченгетата.
Ми всеки си има заблудите, Ние (Я) също си имам фикс идеи. :t0301:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27015 -: Май 20, 2022, 20:24:54 »
Много съм си на място аз. Партийният дом специално е много грозен и много зле стои. Към другите камънаци нямам претенции. Казвам си мнението. Ако няма други хора с вкус тук, какво съм аз крив?
.........................
Партийният камънак мога да го сравня само с македонската каменомания у Скопие. Вярно, те са малко по-напред.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27016 -: Май 20, 2022, 20:32:57 »
Quote (selected)
Много съм си на място аз
Не оспорвам, видимо място ти не е в София.
Като за варналия биваш. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27017 -: Май 20, 2022, 20:36:39 »
Само аз липсвах в София. Никога не съм си и помислял. А усетът към красотата ... .

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27018 -: Май 20, 2022, 20:39:35 »
Само аз липсвах в София. Никога не съм си и помислял. А усетът към красотата ... .
Не е красотата, краста е, мен ме сърби в Бургас, теб във Варна. :t0301:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27019 -: Май 20, 2022, 21:05:51 »
М' чи така кажи, бе! Имах един познат от Бургас. Не може да не го знаеш.


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27021 -: Май 20, 2022, 21:41:54 »
Много съм си на място аз. Партийният дом специално е много грозен и много зле стои. Към другите камънаци нямам претенции. Казвам си мнението. Ако няма други хора с вкус тук, какво съм аз крив?
.........................
Партийният камънак мога да го сравня само с македонската каменомания у Скопие. Вярно, те са малко по-напред.

the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #27022 -: Май 20, 2022, 22:05:26 »
Ще се повторя за кой ли път, но:

Помните ли началото на прехода? То направо си е катастрофа, но някак си да не ни плашат, го нарекоха преход. От работеща икономика, хора с достойно заплащане, собствен дом, силна армия, развита наука и култура, се превърнахме в треторазрядна африканска държава, в която основна грижа е как да оцелеем. Помните ли, че пратихме двама космонавти в космоса? Помните ли, че ние помагахме на бедни държави и събирахме помощи за бедните деца? Помнихте ли, как мечтаехме?
А днес основна грижа на управляващите е, освен как да „усвояват“ /не е политически коректно да напиша крадат/, е как да осигурят достъпна цена на хляб, ток, вода и основни продукти за населението. Вместо да покоряваме нови висоти и да надграждаме, се чудим как да закрепим, за да не се срутим окончателно. България намалява като население и състав. Икономиката е чужда, ние работим на ишлеме, а печалбите се изнасят навън. Ние сме като работниците в Индонезия и Малайзия, които работят до изнемога за чужди собственици. А политиците се хвалят с чуждестранните инвеститори, докато убиват българския бизнес.
Днес децата ни знаят по-малко от нас. Днес децата ни ги учат повече за правата на различните, отколкото за Баташкото клане, Самарското знаме, кой е генерал Вазов и полковник Дрангов. Днес за някои е срамно да развяват българското знаме и да ползват българския език.



https://svobodnoslovo.eu/гордостта-да-си-в-ес-и-нато/

Джиджи
?!?!?!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27023 -: Май 20, 2022, 22:19:00 »
Много силен текст
Аз помня предишното време, но новите поколения не познават друг живот освен абсурния

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #27024 -: Май 21, 2022, 09:40:19 »
Да, там всичко е казано.



_______________________________________________________

Курортният сезон е пред провал заради украинските "бежанци"

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27025 -: Май 21, 2022, 09:53:08 »
Курортният сезон е пред провал заради украинските "бежанци"
Тук предрекохме, че това, за съжаление, ще стане, още когато, пак тук, първи си задавахме въпроси като "абе, да не са закрили бежанските центрове в България?!" и " с какво са по-специални тези бежанци от останалите, че ще живеят на хотел?".
И изобщо на простоКиро ако може някой да му обясни, че като прави простотии, резултатът са още повече простотии, а не по-малко.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27026 -: Май 21, 2022, 10:04:31 »
Бръкнахте в торбата с ПКП, и извадихте *уй, най-големия, как ги правите тия работи, бе!?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27027 -: Май 21, 2022, 11:13:36 »
Партийният дом специално е много грозен и много зле стои. Към другите камънаци нямам претенции.
.........................
Партийният камънак мога да го сравня само с македонската каменомания у Скопие.
:t26157:

И @ddantgwyn по-горе, въпреки че снимката е прекрасна!


Румънският Парламент в Букурещ

Quote (selected)
Палатът на парламента, наричан по-рано Дом на народа, а преди това – Дом на републиката, се намира в Букурещ, Румъния.

Считана е за 2-рата по големина административна сграда в света след Пентагона.

Има 1100 помещения.
Най-големият коридор е дълъг 150 метра, а най-голямата зала е с площ 2200 м² и е висока 16 метра.
https://bg.wikipedia.org/wiki/Палат_на_парламента_(Румъния) :cool-1084:


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27028 -: Май 21, 2022, 11:15:19 »
Бръкнахте в торбата с ПКП, и извадихте *уй, най-големия, как ги правите тия работи, бе!?
До тук си ясен!
Ся остава да ни обЯсниш и как да извадим от чувала единствената...знаеш кво.
Ъ?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27029 -: Май 21, 2022, 11:21:43 »
Хм, като написах поста си, се замислих с втория акъл на българина - добре, ще извадим там каквото ти се иска.
Ами ако се окаже Джи?
 :eyes:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27030 -: Май 21, 2022, 11:30:35 »
Пак губите нормата. Нейсе!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27031 -: Май 21, 2022, 11:41:03 »
ДА СИ ПРИПОМНИМ!!!
ИЗ ПРЕДИЗБОРНА ПЛАТФОРМА НА СДС
45 години стигат
Времето е наше
(с която беше излъган българския народ)   
      

СДС категорично отхвърля доктрината за ограничения суверенитет, налаган в името на т.нар. “пролетарски интернационализъм и социалистическа общност”, тъй като на практика това е политика, обслужваща чужди интереси и укрепваща международните позиции на номенклатурата. Накърняването на националния суверенитет на страната не може да се оправдава с каквито и да било идеологически или политически съображения.
----------------
Ние сме за едновременно разпускане на Варшавския договор и НАТО, когато се създадат необходимите условия за това. Дотогава България ще изпълнява с чувство за отговорност съюзническите си задължения, но и ще работи за по-скорошното премахване на двете конфронтиращи се групировки. Нашата страна трябва да участва активно в изграждането на системите и механизмите на общоевропейската сигурност като основна гаранция за териториалната ни цялост, за мира и стабилността на Балканите и в Европа.
-------------------
НИЕ НЕ ПРЕНЕБРЕГВАМЕ СЪЗДАДЕНИЯ ПРЕЗ ПОСЛЕДНИТЕ 45 ГОДИНИ МАТЕРИАЛЕН ФОНД В НАРОДНОТО СТОПАНСТВО. ТОЙ Е ИЗГРАДЕН С УСИЛНИЯ ТРУД И ПОТТА НА НАРОДА. И НИЕ ИСКАМЕ ДА ГО ЗАПАЗИМ И УМНОЖИМ КАТО СЪЗДАВАМЕ ПОДХОДЯЩИ УСЛОВИЯ ЗА ТАЗИ ЦЕЛ!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27032 -: Май 21, 2022, 11:43:25 »
Змейко,
 :t2015:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27033 -: Май 21, 2022, 14:13:24 »
Напротив, тази сграда е част от цял ансамбъл, строен по време на най-бурното развитие на България - през 50-те години, по времето на Вълко Червенков. Величествени са тези сгради.
И аз така мисля - целият комплекс с ЦУМ и хотел "Балкан" са в един стил. А за бившия партиен дом съм чувала от специалисти, че е уникално съоръжение, особено залата, която сегашните homo novus-и разбишкаха да я префасонират за парламентарна. Цялото Трето българско царство и Народна република България са можели да си вършат работата, и то каква работа, в бижуто на пл. Народно събрание, на тия парвенюта от ГЕРБ малко им се видя да си положат все по-тлъстите з@дници.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27034 -: Май 21, 2022, 14:15:24 »
П.П. Миналата седмица бях в София, сградата на хотел "Балкан", не зная как му викат сега, ми се видя много запусната, излиняла, зле поддържана.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27035 -: Май 21, 2022, 14:26:07 »
Poйтepc: Гepмaния и Итaлия щe плaщaт зa гaз в pyбли

Сега, ако българите не излязат и не срутят правителството и не изгонят изменника Радев от президентството, по-добре закривайте държавата!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27036 -: Май 21, 2022, 14:29:28 »
Какво да закриваме?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27037 -: Май 21, 2022, 14:36:00 »
Сега, ако българите не излязат и не срутят правителството и не изгонят изменника Радев от президентството, по-добре закривайте държавата!
Няма да излязат. И за нордическата македония няма да излязат. Ще излязат евентуално чак през зимата, като им дойдат непосилни сметки за ток и парно. Това е положението. С българите. И неотвчера. Дано съм лош пророк, де.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27038 -: Май 21, 2022, 15:57:42 »
Quote (selected)
Борисов: Няма да участвам в нови избори
...
И викате "оставка" и ГЕРБ да се връща. На този обран бостан в момента. Искате да ме направите заложник. Управляващите ви лъжат безсрамно и правят невъзможно връщането на нормалния живот, който имаше при нас. И да ме бутате за вот на недоверие и да правим нови избори - не участвам, обърна се лидерът на ГЕРБ към симпатизантите.
https://manager.bg/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/borisov-nama-da-uchastvam-v-novi-izbori
М'даааааааа!
Бостана обран, щом и гербавите са преценили че няма какво да се крадне не е на добре работата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27039 -: Май 21, 2022, 16:50:13 »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27040 -: Май 21, 2022, 17:02:00 »
Кеворкян младее, гледам. Явно няма кахъри. Дай, Боже всекиму!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27041 -: Май 21, 2022, 17:04:58 »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27042 -: Май 21, 2022, 17:08:41 »
Иии, кво да кажа - харесват ми новите термини.
Депутинизация!
Декирчовизация!
Дебойковизация - аааа?
Не звучи ръбато като "изчегъррртване", нъъълии?
По фино неккси, по евроатлантически иде.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27043 -: Май 21, 2022, 17:13:37 »
Айде още един езиковед ценител.
Керпедена стана филологически ПУЦ :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27044 -: Май 21, 2022, 17:19:12 »
Ама ей затва ми харесва форумчето и понякога кисна тук - четат доста очи и снасят и други да прочетат.
И като е минало през качествена първа цедка, не си губи човек времето да рови из нета или пък да оди да се занимава с простотии.
Виждаш юзъра представил линка и знаеш дали да  хвърляш поглед на матрялчето.
В повечето случаи - приятно четиво.
Е...имаме и за цвят, ся кво, ми шарено си харесват некои от хората.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27045 -: Май 21, 2022, 17:22:21 »
Благодаря за похвалата. Четете ме, няма да сбъркате!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #27046 -: Май 21, 2022, 17:23:48 »
Напротив, тази сграда е част от цял ансамбъл, строен по време на най-бурното развитие на България - през 50-те години, по времето на Вълко Червенков. Величествени са тези сгради.
И аз така мисля - целият комплекс с ЦУМ и хотел "Балкан" са в един стил.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27047 -: Май 21, 2022, 17:31:55 »
Грозната грамада е като един забит нож и помрачава пространството. Там по-скоро би вървяла една кръгла сграда, или нещо по-разчупено. Пак добре че не са я докарали до СУ, или до БАН поне. Пожалили и конака. Да се чуди човек.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27048 -: Май 21, 2022, 17:33:30 »
Райчев каза и друго снощи, САЩ са се отказали да ни натискат за Македония, за сега, преценили са е опасно за марионетките им, Киро, Радев, Кокорчо, Славуна....
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27049 -: Май 21, 2022, 17:38:31 »
Грозната грамада е като един забит нож и помрачава пространството. Там по-скоро би вървяла една кръгла сграда, или нещо по-разчупено. Пак добре че не са я докарали до СУ, или до БАН поне. Пожалили и конака. Да се чуди човек.
И в обагрено в цветовете на дъгата невям?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27050 -: Май 21, 2022, 17:39:46 »
Според мен не е зле да излезем с изявление, че щом ЕС натиска за РСМ, да си я приемат без да ни вдигат нервите. То както е тръгнало всичко ... .
...................
Както кажеш.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27051 -: Май 21, 2022, 17:51:22 »
че щом ЕС натиска за РСМ,
Не, натискът е от САЩ, нали помниш, фак дъ ЕУ, да си в НАТО не е достатъчно, да си вв орбитата на САЩ, да те набутат и в икономически съюз, за да не можеш да излезеш.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27052 -: Май 21, 2022, 17:57:00 »
Да де, да удушат Сърбия.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27053 -: Май 21, 2022, 17:59:40 »
Грозната грамада е като един забит нож и помрачава пространството
Знаеш ли кое е най-грозното в "грамадата" - като се качиш нависоко, от някой балкон на най-високия етаж на МОН отсреща например, виждаш дивашки изпотрошени и изчегъртани от стените медальони със символите на Народната република и социализма, които изчегъртвания за толкова години никой не си е направил труда да естетизира.
 

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #27054 -: Май 21, 2022, 18:51:25 »
Ето как изглеждаше фасадата - с герб със сърп и чук и над тях петолъчка (щракнете върху снимката, за да я видите в по-едър мащаб):


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27055 -: Май 21, 2022, 18:54:59 »
Според мен добра сграда, внушителна.
Точно на мястото си в центъра на столицата.
На някой явно им липсват неонови светлини или ЛЕД екрани рекламиращи превръзки с крилца, но това е само тяхно светоусещане.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27056 -: Май 21, 2022, 19:05:59 »
Липсва и само един канал отпред и спускаеми мостове пред масивните смразяващи входове.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #27057 -: Май 21, 2022, 19:10:09 »
Като липсва канала що се правите на дискриминирани хипопотами? :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #27058 -: Май 21, 2022, 22:05:06 »
Забелязахте ли, че през април го нямаше дежурното изпробване на системата за оповестяване на въздушна тревога (сирените)? Има опасност и на 2ри юни да не я задействат, защото... украинските бежанци се плашели, моля ви се! От "Възраждане" настояват сирените да бъдат включени в 12 ч. на 2ри юни, както всяка година.
Quote (selected)
" Има заплаха на 2 юни честванията да преминат без обичайните звукови сигнали за паника, които са хубава традиция от над 70 години. Разбрахме от чудесно информиран източник, че тази година не е осъществявана профилактика на оборудванията, а и да не се тормозили по този метод бежанците.

Това беше добър мотив тези чужденци да бъдат осведомени с това кои са Ботев, за какво ги почитаме, за какво хората и колите стопират и по този метод – да разпространяваме българската просвета, традиция, история и да уважим делото на Христо Ботев " - сподели Ангел Георгиев.

От " Възраждане " напомнят, че през февруари министър председателят Кирил Петков е съобщил, че са планувани над 4 милиона лв. за застраховане на звукоизвестителната система, която на доста места е в нередовност. В тази връзка питат кмета откакто не е правена профилактика на системата по какъв метод ще бъде оповестено популацията при вероятно злополучие.

Припомнят още, че Пловдив и Враца са първите български градове, в които през 1884 година за пръв път се отбелязва Денят на Ботев и починалите за свободата на България.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #27059 -: Май 21, 2022, 23:09:29 »
хейтърство и национализъм: давате ли си сметка, как последните десет години у нас се заклеймяваха хейтът и националните послания. Това сигурно имаше своята логика. Но от няколко месеца трябва да си дадете сметка за говоренето с омраза срещу обикновените руснаци и тяхната култура, както и че украинският ултранационализъм се оказа ужасно приемлив за политкоректното говорене, докато последните тридесет години същата политкоректност забраняваше и подиграваше, примерно, българския национализъм.
Правете разлика между полезен на амерканците национализъм и вреден за амерканците национализъм, две фактически явления, разделени само от делтата на Дунав.
........
Мартин Карбовски


https://www.lentata.com/page_25464.html