Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 15, 2024, 08:23:30

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1898220 пъти)

0 Потребители и 81 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6240 -: Юни 01, 2021, 16:46:14 »
Бонго, съвсем неслучайно ти написах преди време, че можеш да разчиташ на съчувствие от комунеза/баща ми/, а не от "аристократката" по ваши беснодесни стандарти - майка ми. Тя ще ви "ожени" за отрицателно време . Направо е готова да "ви беси по фенерите", сметайте кво сте постигнали. Идея си нямате, колко противни успяхте да й станете за 30 години! А тя за разлика от повечето ви  пионки, никога не е била партийка или нечия наредена креатура

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6241 -: Юни 01, 2021, 16:51:50 »
Великите сили (без една от тях) нямат никаква роля в провеждането на т.нар. "народен съд".
Най-добре целите и задачите му са предадени от главния обвинител, Г. Петров, същия на който Г. Димитров одобрява обвинителните речи:


Кви велики сили?
Quote (selected)
Член 5
1. България ще предприеме всички необходими стъпки, за да осигури задържането и предаването на съд на:

а) лица, които са обвинени за това, че са извършили, наредили или поръчали извършването на военни престъпления или престъпления срещу мира или човечеството;

б) граждани на някоя съюзническа или асоциирана сила, обвинени в това, че са нарушили техните национални закони чрез държавна измяна или сътрудничество с врага по време на войната.

2. По искане на заинтересуваното правителство на Обединените нации България също така ще предостави като свидетели лица в рамките на нейната юрисдикция, чиито показания се изискват за съдебен процес на лицата, посочени в параграф 1 на този член.

3. Всяко разногласие, което касае приложението на разпоредбите на параграфи 1 и 2 на този член ще са отнесе от всяко от заинтересуваните правителства до главите на дипломатическите мисии в София на Съветския съюз, на Обединеното кралство и на Съединените американски щати, които ще се споразумеят по отношение на възникналата трудност.
Бонго, да не си един от кандидатите за писане на новите учебници?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6242 -: Юни 01, 2021, 16:58:41 »
Е, други експерти сигурно имат друго мнение по този въпрос.
Аз знам, че токът от Мариците, който държавата продава на мен и теб, е в пъти по-скъп от тока от Козлодуй, която същата тази хубава държава изнася, демек придава навън.
Това понеже ние с теб, както и още около седем милиона българи, сме свикнали безропотно да си плащаме всичко, което държавата ни натресе като цени.

Имат: Марица 2 загуби само за последните 3 години:

За 2020 г. годишна загуба от 341 млн. лв. п
за 2019 г. - 208 млн. лв. 
за 2017 - 332 млн. лв.

Тук е добре някой да пресметне и колко е хвърлено за модернизация на централата, колко държавна помощ (пряко или косвено) е хвърлена за централата. Разни хора разправят , че само за миналата година е получила над 1 млрд. лв. в същото време "неправомоерната държавна помощ" за двете "американски" централи е около 461 млн. лв. за приблизително  същата мощност.   

Още веднъж - проблемът не е централите, а в регулирания пазар.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6243 -: Юни 01, 2021, 17:12:55 »
Мълния!

Сретан Йосич е излязъл от затвора. Клатят ли се, клатят ли се?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6244 -: Юни 01, 2021, 17:15:14 »
Бонго се регистрира оня ден, а вече има над 1100 коментара само с това си превъплъщение.

Работлив си, дано ти го признаят и шефовете.  :m1273:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6245 -: Юни 01, 2021, 17:22:42 »
Член 5
1. България ще предприеме всички необходими стъпки, за да осигури задържането и предаването на съд на:

а) лица, които са обвинени за това, че са извършили, наредили или поръчали извършването на военни престъпления или престъпления срещу мира или човечеството;

б) граждани на някоя съюзническа или асоциирана сила, обвинени в това, че са нарушили техните национални закони чрез държавна измяна или сътрудничество с врага по време на войната.

2. По искане на заинтересуваното правителство на Обединените нации България също така ще предостави като свидетели лица в рамките на нейната юрисдикция, чиито показания се изискват за съдебен процес на лицата, посочени в параграф 1 на този член.

3. Всяко разногласие, което касае приложението на разпоредбите на параграфи 1 и 2 на този член ще са отнесе от всяко от заинтересуваните правителства до главите на дипломатическите мисии в София на Съветския съюз, на Обединеното кралство и на Съединените американски щати, които ще се споразумеят по отношение на възникналата трудност.
Бонго, да не си един от кандидатите за писане на новите учебници?

За потенциални автори на нови учебници:
 
1. Хубаво е да се види кога е издадена наредбата-закон за народния съд и да се види кога е подписан договорът , който си цитирал.
2. Хубаво прочети "лица, които са обвинени за това, че са извършили, наредили или поръчали извършването на военни престъпления или престъпления срещу мира или човечеството"  и това да се сравни с обвиненията и присъдите на "народния съд".
3. Хубаво е да се знае, че "дипломатически мисии" на САЩ и Великобритания у нас тогава няма и кога дипломатическите мисии на Великобритания и САЩ в София отварят след войната .




Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8112
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6246 -: Юни 01, 2021, 17:27:22 »
Е, други експерти сигурно имат друго мнение по този въпрос.
Аз знам, че токът от Мариците, който държавата продава на мен и теб, е в пъти по-скъп от тока от Козлодуй, която същата тази хубава държава изнася, демек придава навън.
Това понеже ние с теб, както и още около седем милиона българи, сме свикнали безропотно да си плащаме всичко, което държавата ни натресе като цени.
Ми не. МИ2 продаваше някъде на шест стотинки. эТова е реалната цена. Всичко отгаре ни го натресоха зеленяците от гейросъюза.
В допълнение и т.н. "трети енергиен пакет вкара още едно звено прекупвачи. И цените се дигнаха. Например 60% дигане на цената на хляба последните две години е основно от това. Но не е само до хляба естествено.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6247 -: Юни 01, 2021, 17:29:26 »
Хубаво е да се знае, че "дипломатически мисии" на САЩ и Великобритания у нас тогава няма и кога дипломатическите мисии на Великобритания и САЩ в София отварят след войната .

Нема лошо да се знае, ама трябва да се знае за едно нещо, наречено "съюзническа комисия". Чувал ли си за такова нещо?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6248 -: Юни 01, 2021, 17:31:06 »
Бонго се регистрира оня ден, а вече има над 1100 коментара само с това си превъплъщение.

Работлив си, дано ти го признаят и шефовете.  :m1273:

Ние збонго и останалите рептили сме си добре.
Ма ти одтвойте шефове освен храна, вода и потслон друго нема да получиш 🤣

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6249 -: Юни 01, 2021, 17:32:35 »
Хубаво, хубаво, Бонго,
но най хубавото е, че някои виснаха на въжето, а други си отлежаха присъдите за извършените престъпления.
И сега ще е така.
Па после търси военните мисии да се оплачеш.
А решението за провеждане на прочистване и съдене на фашистките престъпници в страните, участвали във войната в Европа, е по предложени на У.Чърчил, и е една от точките на дневният ред на срещата в Ялта.
Да видим при новата Ялта какви ще са решенията за прочистване от либералната идея, и увредените от нея, в страните, били под демокрация.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6250 -: Юни 01, 2021, 17:36:00 »
„Ние збонго и останалите рептили сме си добре.„

Намерили сте блато да се плацикате, плацикайте се!
Скоро ще започнат мелиоративни работи обаче.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6251 -: Юни 01, 2021, 17:36:32 »
Плюс "Въййййй!", като стане сакатлък.  :smokin:

"й" до кресчендо 👌

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6252 -: Юни 01, 2021, 17:57:55 »
Хубаво е да се знае, че "дипломатически мисии" на САЩ и Великобритания у нас тогава няма и кога дипломатическите мисии на Великобритания и САЩ в София отварят след войната .

Нема лошо да се знае, ама трябва да се знае за едно нещо, наречено "съюзническа комисия". Чувал ли си за такова нещо?

Мислех да запиша за нея, но не го направих по две причини - да дам на Дозирис повече матрял да брои и на теб да блеснеш.

На 29 ноември 1944 г. заместник-председателят на Съюзната контролна  комисия ген.-полковник С. Бирюзов отправя официално писмо до министър-председателя Кимон Георгиев за състава и компетенцията на ръководството на
комисията:
 
Quote (selected)
Господин министър-председателю,
Имам честта да Ви съобщя, че Съюзната контролна комисия пристъпи към своята дейност.
Във връзка с това съобщавам Ви, че всички сношения на представителите на съюзните държави с българското правителство по всички въпроси, влизащи в компетенцията на Съюзната контролна комисия, ще стават само чрез ръководството на Съюзната контролна комисия в лицето на:
председателя на СКК маршала на Съветския съюз Толбухин;
заместник-председателя на СКК генерал-полковник Бирюзов;
политически съветник при председателя на СКК пълномощния министър Лаврищев;
помощник-председателя на СКК генерал-лейтенант Черепанов;
помощник-председателя на СКК контраадмирал Абрамов.
Всякакви обръщения от страна на други лица от Съюзната контролна комисия, в това число и на представителите на съюзните държави не се допускат.
Приемането и разрешението на въпроса, помимо ръководството на СКК, ще се смятат за игнориране на ръководството на Съюзната контролна комисия.

И за последен път - да не ме рабирате криво: аз одобрявам присъдата над Филов, над княз Кирил и прочее политици , които сътрудничат с Германия. Те трябваше и можеха да бъдат съдени и осъдени , но не по този начин.
Но не мога да приема , че понеже "народният съд" ги е осъдил, той следва да бъде оправдан. Под формата на "народен съд" новата власт на ОФ просто реши да острани и компрометира политическите си противници. Има десетки документи, които потвърждават, че това е просто форма на чистка и разправа с политическите противници. 
« Последна редакция: Юни 01, 2021, 18:07:22 от Бонго »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6253 -: Юни 01, 2021, 18:03:39 »
но не го направих по две причини - да дам на Дозирис повече матрял да брои и на теб да блеснеш.

Нема лошо! Аз обичам да бляскам. А сега ако ми "изтълкуваш" и "процентната салфетка", цена няма да иамш.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6254 -: Юни 01, 2021, 18:05:40 »
Калинката играеща ролята на временен икономически министър, днес пак го отнесла с 200.  :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6255 -: Юни 01, 2021, 18:14:07 »
Хубаво е да се знае, че "дипломатически мисии" на САЩ и Великобритания у нас тогава няма и кога дипломатическите мисии на Великобритания и САЩ в София отварят след войната .

Нема лошо да се знае, ама трябва да се знае за едно нещо, наречено "съюзническа комисия". Чувал ли си за такова нещо?

Даже туй нещо го има качено в нета..на държавна институция. Аз мноо усилия положих за това...да не стават издънки
п. п. Аре малко "клюки", въпреки че не са такива, а исторически факти.Едно от най-любопитните неща за съвременната ни история е, историята на семейството на гужа Леа Коен/няма да подсещам, запознайте се сами/. Неин мноо, ама мноо близък роднина е председател на един от наказателните състави на Народния съд. Който се интересува - да търси :smokin:

Забележка! Аз по никакъв начин не оспорвам поведението и морала на роднината на гужа Коен! Осъждам нея!
« Последна редакция: Юни 01, 2021, 18:20:16 от Aсол »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6256 -: Юни 01, 2021, 18:26:25 »
„Осъждам нея!„

Защо?

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4359
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6257 -: Юни 01, 2021, 18:28:15 »
Героят е в топ 10% на Харвард, но незнайно защо не е получил поне 3-4 предложения за работа преди завършване, а започва работа във фирма, която дава персонал "на ишлеме", с първа работна позиция секретарка трето ниво на световнонеизвестна фирма със складове за замразени храни. Следват още няколко подобни позиции и на 26 години цъфва в България. Съдейки по възраст и години за следване, всяка от позициите е била за по няколко месеца, без предложение за постоянна работа след това. Дойде в България по време на строителния бум (съвсем накрая) като проектен мениджър "на ишлеме". Тези с икономическо образование на такива позиции и идващи от чужбина се занимаваха само със специфични дейности свързани с разрешения и прочие. Използваха се наети на ишлеме, за да не се свързва името на основния инвеститор с тези специфични дейности, ако стане гаф. Юнакът и с това не можа да се оправи. След като премина строителния бум, в биографията не се вижда нищо, та до ден днешен. Освен един интернет продавалник, като хиляди други, гордо наречен "биотехнологична компания".
Това, което може да се очаква от хора с такива биографии (а не е само той) наистина е  да бръкнат някъде си, но няма да е само на "враговете". Ако това не се разбира, поредните мотики са си пак на земята.

Има много причини, поради които не съм държавен чиновник.
Има и една мноооого съществена. Драпаш, стараеш се, пъплиш по административната стълбица, правиш нещо като кариера. Това обикновено става чрез превиване на гърбина пред поредния спуснат началник, турен там заради партийни заслуги. И пак надежди и пак стремежи за растеж и ...бац, Баце у киреча. Идва кой - ами световно неизвестен 30-годишен министър. И какво ти остава - ами да се ровиш като пор в биографията му, та да откриеш компромат.  Хоооп, ето го - завършил в Харвард , ама не останал в някоя от топ-(като чуя думата топ, направо ми се повръща, ама това между другото)компаниите. Ами започнал самостоятелен бизнес. Оооо, значи нищо не излиза от него


Те това са разсъжданията и радините вълнения  на ГЕРБеругата,  дребната душица - държавното чиновниче...

Ей го, на:
"Калинката играеща ролята на временен икономически министър, днес пак го отнесла с 200"
« Последна редакция: Юни 01, 2021, 18:47:54 от Bacho Кольо »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6258 -: Юни 01, 2021, 18:43:12 »
Има много причини, поради които не съм даржавен чиновник.

Правописът със сигурност е една от тях.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4359
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6259 -: Юни 01, 2021, 18:44:16 »
Някой в тоя форум помни ли, кой наш политик, първи ни предаде енергийните интереси?

Председателят на Комитета по енергетика, пазиБоже княз Никита Шеврашидзе.
« Последна редакция: Юни 01, 2021, 18:51:00 от Bacho Кольо »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4359
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6260 -: Юни 01, 2021, 18:47:14 »
Правописът със сигурност е една от тях.
Приемам забележки, дори когато, както в случая, са откровени заяждания...
И ще поправя този резултат от бързането ми...

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6261 -: Юни 01, 2021, 18:48:03 »
Има много причини, поради които не съм даржавен чиновник.
Има и една мноооого съществена. Драпаш, стараеш се, пъплиш по административната стълбица, правиш нещо като кариера. Това обикновено става чрез превиване на гърбина пред поредния спуснат началник, турен там заради партийни заслуги. И пак надежди и пак стремежи за растеж и ...бац, Баце у киреча. Идва кой - ами световно неизвестен 30-годишен министър. И какво ти остава - ами да се ровиш като пор в биографията му, та да откриеш компромат.  Хоооп, ето го - завършил в Харвард , ама не останал в някоя от топ-(като чуя думата топ, направо ми се повръща, ама това между другото)компаниите. Ами започнал самостоятелен бизнес. Оооо, значи нищо не излиза от него


Те това са разсъжданията и радините вълнения  на ГЕРБеругата,  дребната душица - държавното чиновниче...

Ей го, на:
"Калинката играеща ролята на временен икономически министър, днес пак го отнесла с 200"
Хайде поред. Министърчето не е 30 годишно, а около 45 годишно, тоест доста трябва да е направило в този живот вече, ако е могло. В Харвард е изкарало някакви курсове, както и Делян Добрев е изкарал нещо около MIT и се перчи че е завършил MIT. Министърчето 3 (три) седмици от назначението си прави само гаф след гаф, при това възхвалявани, като велики дела. С какво се е занимавал последните десетина години не знам съвсем точно, но с какво - първите години след кацането в България знам. Нямам доказателства, каквито сигурно ще се поискат и затова няма да споделя.
Относно съжденията за държавното чиновничество и герберство, доверяването на персони от сорта на асол не е добра идея. Многократно се е доказвало, колко струват  такива преценки, знания, коректност... Вероятно смята, че е анонимна и никой не знае купища прелюбопитни подробности, както и че има право да лъже непрекъснато.
А все пак темата беше поредният крупен гаф на 45 годишното министърче, не персоните от форума. Ако целта е да се прехвърлят нещата другаде, за да не се говори за това, другадето не е моята локва.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6262 -: Юни 01, 2021, 18:54:54 »
Някой в тоя форум помни ли, кой наш политик, първи ни предаде енергийните интереси?
Хронологично - Евгений Бакърджиев (Стефан Софиянски), след това Надежда Михайлова, а нататък са легион, включително всички популист-управляващи, с особен принос на Меглена Кунева.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6263 -: Юни 01, 2021, 19:05:57 »
Наш Калинчо е държавен чиновник и то повече от дваесе години - направо съм склонна да се хвана на бас. Тоз манталитет ми е безкрайно добре познат и няма вариант да сбъркам. Аз все още се колебая, но ако реша да се върна в мрежата  - секакви калничовци отлитат в небитието. Споко! На държавата нищо няма да й се случи..Калинчо, колко пъти си слушал, че няма незаменими хора? Понякога е и верно

п. п. В момента най-голямата ми дилема е дали да не се върна тутакси за да ви изчистя. Мноо съм на кантар, щото е задължитело да бъдете изчегъртани. Сметам да почакам малко. След месец, ако още пълзите ще долазите

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6264 -: Юни 01, 2021, 19:08:28 »

Те това са разсъжданията и радините вълнения  на ГЕРБеругата,  дребната душица - държавното чиновниче...

Кольо, не се впускай в лични нападки! Аз нито съм герберуга, нито държавен чиновник. Никога не съм бил.
Виж какво писах за този Асен Василев. Преди ден - 2. Това, че е завършил "undergrad school" Харвард, не тежи много. Специализацията и задълбочените знания са в "grad school". Той не е завършил такова. Почнал първа работа във фирма за пилета, както четох тук. Пред току завършилият българин в американски колеж има "малък" проблем. Разрешение за работа. Дават им една година след завършването да поработят и толкова. Предполагам, че е имал проблем с работната виза после. Стои си проблема ако нямаш "experience" кой ще вземе току що завършил студент. Та не му са проблем "пилетата".
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6265 -: Юни 01, 2021, 19:08:50 »
Наш Калинчо е държавен чиновник и то повече от дваесе години - направо съм склонна да се хвана на бас. Тоз манталитет ми е безкрайно добре познат и няма вариант да сбъркам. Аз все още се колебая, но ако реша да се върна в мрежата  - секакви калничовци отлитат в небтието. Споко! На държавата нищо няма да й се случи..Калинчо, колко пъти си слушал, че няма незаменими хора? Понякога е и верно
Ами да се хванем на бас, но не на кило халва или две бири, а на нещо сериозно.
За безчетните неща които са ти изключително ясни знаем от много време вече.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4359
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6266 -: Юни 01, 2021, 19:16:01 »
Кольо, не се впускай в лични нападки! Аз нито съм герберуга, нито държавен чиновник. Никога не съм бил.
Виж какво писах за този Асен Василев. Преди ден - 2. Това, че е завършил "undergrad school" Харвард, не тежи много. Специализацията и задълбочените знания са в "grad school". Той не е завършил такова. Почнал първа работа във фирма за пилета, както четох тук.
Приемам критиката, въпреки че въобще не съм те споменал! Извинявам се за "дребна душица". Нямам никакво основание да лепя етикети. На останалото продължавам да държа.

П.С. Аз съм възпитаник на МИСиС. Това ми дава самочувствие, щото сички харвардци да си ги тургам на оная работа. Бечълори, магистри и пица хоум диливъри
« Последна редакция: Юни 01, 2021, 21:01:15 от Bacho Кольо »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6267 -: Юни 01, 2021, 19:22:53 »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6268 -: Юни 01, 2021, 19:24:12 »
Ами да се хванем на бас, но не на кило халва или две бири, а на нещо сериозно.
За безчетните неща които са ти изключително ясни знаем от много време вече.

За кво ще се хващаш на бас? Че не си държавен чиновник може би? Ми държавен чиновник си и то от групичката на ивчо, влаТко и краси..тва вони от километри, като дамга на челото ти е  :nuts:

п. п. За сведение на форумното общество и тримцата по-горе цитирани са с впечатляваща експерТиза, биогрофиИ и нАчинИ За приключване нА "ВИШО"

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6269 -: Юни 01, 2021, 19:24:43 »
бекяри

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6270 -: Юни 01, 2021, 19:25:47 »
бекяри

тополофгратски.

макарче наруски сигурно е бячелар

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6271 -: Юни 01, 2021, 19:33:14 »
Хайде поред. Министърчето не е 30 годишно, а около 45 годишно, тоест доста трябва да е направило в този живот вече, ако е могло. В Харвард е изкарало някакви курсове, както и Делян Добрев е изкарал нещо около MIT и се перчи че е завършил MIT.
Ти май наистина си калинка
Според публичната информация, Петков има МВА от Харвард Бизнес Скуул, която е част от едноименния университет и за миналата година е номер 1 в списъка на Файненшъл Таймс.
https://rankings.ft.com/rankings/2837
https://www.hbs.edu/mba/Pages/default.aspx
Harvard Business School offers a two-year, full-time MBA program with a general management curriculum focused on real-world practice.
Такава има братът на Милен Велчев, Георги, например.
Работил е в McCain Foods Limited   2001 - 2005
https://bearsofficialsstore.com/company/mccain_foods_limited
където намираме потвърждение на образованието.
Education
Harvard Business School   2005 — 2007
Master of Business Administration (MBA), Finance, Venture Capital, Private Equity, Graduated with honors (top 10%)
В България управлява инвестиционна компания която прави това: https://www.dnevnik.bg/biznes/2011/06/02/1099630_kiril_petkov_upravitel_na_investicionnata_kompaniia/
След това се занимава с малката си компания и с образователния си проект на Харвард Бизнес Скул и СУ.
 

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6272 -: Юни 01, 2021, 19:37:28 »
Quote (selected)
За кво ще се хващаш на бас?
За това, за което ти предложи, а сега се изсулваш с разплякване на темата. Или нямаш желание да се види, колко струват знанията ти и преценката ти? :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6273 -: Юни 01, 2021, 19:44:27 »
Аре да поговорим за министър Асен Василев. Беше служебен такъв на икономиката от правителството на плювню от прокопиевата квота. Накратко, към днешна дата плювню нема никакво отношене.Тогава имаше проблеми с дипломата му. Както и да е... за два месеца направи диви и щастливи насекомите в икономиката като на всичкото отгоре успе да разкара доста дължавни паре от КТБ. Представяте ли си, притесни разни келеши с изискването, че требва да има смисъл от ходенето им но работа!?Аз съм жив свидетел на събитията ..тръгнах си две години преди Апокалипсиса, щото вече го бях видяла..в бъдещето

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6274 -: Юни 01, 2021, 19:47:18 »
но не го направих по две причини - да дам на Дозирис повече матрял да брои и на теб да блеснеш.

Нема лошо! Аз обичам да бляскам. А сега ако ми "изтълкуваш" и "процентната салфетка", цена няма да иамш.

Ми то това писмо на Бирюзов и фактът, че западните представители на съюзната комисия дори сте стъпват в източна България е свързано с "процентната салфекта". България е е дадена на Сталин, съответно се действа по съветския аршин.

Асолче, той болшевизмът не е в кръвта, а в главата..... Кой как с какви аршини мери

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8112
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6275 -: Юни 01, 2021, 19:51:02 »
Виж какво писах за този Асен Василев. Преди ден - 2. Това, че е завършил "undergrad school" Харвард, не тежи много.
Мен Харвард ми е през @ея. Въпреки че не може да се отрече че възпитаниците им са направили едни от най-зрелищните буум.
От министъра имам само еднократни бегли впечатления, от преди да "нашуми" и моеше да го сложа в графата "киндер плиз", но явно се справя не зле. Извади на показ не толкова золумите в ББР, не че не са си за уволниние сичка там, но връзките на гербериата с най-големите им любимци, Шиши, Домуза ..... Впрочем в нормална държава Домуза щеше е изгорел още като стана ясно че е въртял "търговия с влияние" в КФН. А там Божков извади документи, а и домуза си призна.
Това дето искам повече от министъра е преглед на всички проекти на медии в министерството и корекции. Щото бочко продължава да кеси едва ли не през чешмата.
« Последна редакция: Юни 01, 2021, 19:57:22 от 66 »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4359
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6276 -: Юни 01, 2021, 19:51:26 »
Правописът със сигурност е една от тях.

"Betchellory "

"тополофгратски.

макарче наруски сигурно е бячелар"


Не знам дали ще ми повярваш, но те разбирам. Продължавай да се мотаеш в подмъдието ми...

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6277 -: Юни 01, 2021, 19:52:47 »
Наш Калинчо е държавен чиновник и то повече от дваесе години - направо съм склонна да се хвана на бас. Тоз манталитет ми е безкрайно добре познат и няма вариант да сбъркам. Аз все още се колебая, но ако реша да се върна в мрежата  - секакви калничовци отлитат в небитието. Споко! На държавата нищо няма да й се случи..Калинчо, колко пъти си слушал, че няма незаменими хора? Понякога е и верно

п. п. В момента най-голямата ми дилема е дали да не се върна тутакси за да ви изчистя. Мноо съм на кантар, щото е задължитело да бъдете изчегъртани. Сметам да почакам малко. След месец, ако още пълзите ще долазите
:0007: :0005:
Асоль убедително печели жълтата фанелка в състезанието за тартаренщина.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6278 -: Юни 01, 2021, 19:53:26 »
България е е дадена на Сталин,

И сигурно Сталин е виновен за това? Той ли е отишъл при Чърчил, или Чърчил е отишъл да му предлага? Кой се отказва от баница? Но не съм забелезал да плюеш гадния мръсник Чърчил, който отишъл при Сталин и му предал България. Що така, бе, Миме?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23914
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6279 -: Юни 01, 2021, 19:55:00 »
Quote (selected)
Още три партии се присъединиха към лявата коалиция на Нинова
https://www.manager.bg/politika/oshche-tri-partii-se-prisediniha-km-golyamata-lyava-koaliciya
Симпатизирам на журналиста Велизар Енчев, за партията друга приказка.
Мисля, коалицията ще има още три до пет гласа повече.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23914
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6280 -: Юни 01, 2021, 20:04:52 »
Quote (selected)
Почти месец остава до изборите, а какафонията в служебния предизборен щаб на Румен Радев е пълна. Това ме кара да смятам, че се готви нова грандиозна подмяна. Това написа във Фейсбук лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов и публикува видео от среща с младежи от партията като част от подготовката за вота.
https://glasove.com/categories/novini/news/borisov-smyatam-che-se-gotvi-nova-grandiozna-podmyana-na-vota
Старите подмени бяха скромни и правилни. :0005:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6281 -: Юни 01, 2021, 20:17:27 »
Имам едни спомени, за Българския Балцерович, който имаше академични постижения поставящи го на шесто място в света и на първо в Източна Европа....Déjà vu  :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6282 -: Юни 01, 2021, 20:21:31 »
След месец, ако още пълзите ще долазите
Е, ако сме достойни да целуваме праха под нозете ти, ще долазим.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6283 -: Юни 01, 2021, 20:29:36 »
Quote (selected)
Асолче, той болшевизмът не е в кръвта, а в главата....

Нямяам намерение да споря, щото теб не те е напускал. Нищо лошо не твърдя, но то се види и без цайси.
Бонго, много ми се ще да съм болшевик, ама май на ставам за това. Все некаква идиотска състрадателност се пръква от некъде и то при цялото ми съзнание, че това е бож лаф. Истинският болшевик на такива "десни" кат вас не би дал никакъв шанс. Не съм сигурна, че съм истинска, щото най-вероятно ще ви съжаля и после ще се кълна сама. Тряя да се обуча на липса на милозливост - тогава ще заслужа бошевишката титла. Колко смешно и жалко! Вие като начин на действие сте напрао свъпзани с туй понятие... с което с огромна охота кичите другите :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6284 -: Юни 01, 2021, 20:39:15 »
Я пак?
Ако бех болшевик, щях да съм гербав към момента и да се радвам на Гешев.
Иначе само изявите ти днес - "да виснете по фенерите", "да се върна да ви разчистя", "ще пълзите" показват много, не мислиш ли?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6285 -: Юни 01, 2021, 20:43:33 »
Ако бех болшевик, щях да съм гербав към момента и да се радвам на Гешев.

Сюрьозно! Много си рехав, бе, бате! Уж имаш некви претенций, че си отворен, а земеш, че изтърсиш некой тъпизъм като тоя. Кой туй раздвоение на съзнанийто?

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4359
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6286 -: Юни 01, 2021, 20:49:25 »
Я пак?
Ако бех болшевик, щях да съм гербав към момента и да се радвам на Гешев.

Сигурно защото се възхищаваш на хладния ум, горещото сърце и чистите ръце на Гешев...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6287 -: Юни 01, 2021, 21:14:09 »
Я пак?
Ако бех болшевик, щях да съм гербав към момента и да се радвам на Гешев.
Иначе само изявите ти днес - "да виснете по фенерите", "да се върна да ви разчистя", "ще пълзите" показват много, не мислиш ли?
Аре да караме по ред - по фенерите иска да ви види маман. Аз с нея не обичам да споря - тя си знае най-добре. А, ако реша да се върна да чистя/все още се колебая по куп мои си причини, в това число и некаква ментална несигурност/, считай че съм почистила...до основи! И пълзнето няма да помогне
« Последна редакция: Юни 01, 2021, 21:21:14 от Aсол »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #6288 -: Юни 01, 2021, 21:37:00 »
Аре да караме по ред - по фенерите иска да ви види маман. Аз с нея не обичам да споря - тя си знае най-добре. А, ако реша да се върна да чистя/все още се колебая по куп мои си причини, в това число и некаква ментална несигурност/, считай че съм почистила...до основи! И пълзнето няма да помогне

Не можеш и да искаш. Защото на всяки 3ма трябва да поставиш двама.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6289 -: Юни 01, 2021, 22:12:04 »
Не можеш и да искаш. Защото на всяки 3ма трябва да поставиш двама.


Не знам кво да поставям, че сега влезнах във фейса / за пети път през последните 5 години, натрупани през последната седмица, щото си чатя с човек от "другата страна на луната" - безплатно!/

Ама тоз фейс е уникална простотия - прегледах си настройките, не съм ги пипала от 15 години. Господи, що простотии, дивотии и лиготии изчетох! Ужас, батя българи, не сме една от най-тъпите нации в света, но мноо се стараем.... Пребиваването ми в тубето се отразява повече от добре на националното ми самочувствие
п. п. Не те опровергавам! Споделям чист ужас!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11260
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6290 -: Юни 01, 2021, 22:21:51 »
Quote (selected)
Наш Калинчо е държавен чиновник и то повече от дваесе години
Риве да се фане на бас щото е оПщински гербераст и смята, че дълго ще е така.
А то, най мноо до следващите избори.
Ще познаеш по смяна на плочата.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11260
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6291 -: Юни 01, 2021, 22:25:12 »
Quote (selected)
Не можеш и да искаш. Защото на всяки 3ма трябва да поставиш двама.
Ааамиии, тук аритметиката е друга.
Увеси дузина, другите от страх ше умрат сами!
Или поне ше се размирише яко от гащите им, та хората ше ги набележат сами за по нататъшно ползване.
Бонго, къде си тръгнал с тия вехти исторически доспехи бе?
 :m1329:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11260
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6292 -: Юни 01, 2021, 22:27:55 »
Отврат,
верно Сретан излязъл бе!
И даже направил първата оперативка с аверите, за опресняване на пропуснатите задачи и приоретизацията им.
Наште служби започнали внимателно да се ослушват.
Или за да не пропуснат нещо, или за да пропуснат.
Нещо.
Ше видим.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 405
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6293 -: Юни 01, 2021, 22:31:48 »
Кратки новини: Прокурори и следователи влязоха в Главна дирекция "Национална полиция"
https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2021/06/01/4215673_kratki_novini_sudebniiat_suvet_otmeni_ogranicheniiata/?ref=home_NaiNovoto

https://www.facebook.com/birdreporting/posts/10160017066031189

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6294 -: Юни 01, 2021, 22:36:34 »
Риве да се фане на бас щото е оПщински гербераст и смята, че дълго ще е така.
А то, най мноо до следващите избори.
Ще познаеш по смяна на плочата.
 :smokin:

Не мисля! Наш Калично е централна администрация. Личи си по сичко :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6295 -: Юни 01, 2021, 22:43:33 »
Пития и Касандра здраво нагъват пасти.   :m1273:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6296 -: Юни 01, 2021, 22:46:54 »
Риве да се фане на бас щото е оПщински гербераст и смята, че дълго ще е така.
А то, най мноо до следващите избори.
Ще познаеш по смяна на плочата.
 :smokin:
Много моля да се спрете и двамата, че Калинчо ще се скопити от смях!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11260
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6297 -: Юни 01, 2021, 22:49:08 »
Спокойно, не се кОси!
Свещи ше има за сички.
 :smokin:
п.с. Топлофикация си е още оПщинско дружество, ако не ме лъже паметта.
Освен ако не е "израстнал" до КЕВР, ама тва не е утешително, там сички са за стълбове.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6298 -: Юни 01, 2021, 22:51:14 »
Много моля да се спрете и двамата, че Калинчо ще се скопити от смях!

Бонго неели сепак по-първа салемска вещица от Калинчо?

Предстаям си наказателен отрят с паркинсон...Смех...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11260
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #6299 -: Юни 01, 2021, 22:53:48 »
Quote (selected)
Предстаям си наказателен отрят с паркинсон...Смех...
Мани, тва както и да е, ама с краставици /нарязани, да сме коректни към изискванията на сайта/ и натъпкани отзад -  :lol:
« Последна редакция: Юни 01, 2021, 22:59:25 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.