Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1869219 пъти)

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12720 -: Август 04, 2021, 13:46:00 »
И Джиджи предпочита подобни аргументи :smokin:

Викаш да ти ги посоча отново? Ами форумът не е голям -намери си ги сам/например, за гласувания в ЕП, където ти джавкаше без да знаеш, кво точно гласуват вашите представители. Даже и и мената и биографиите им не знаеше/. И без това няма смисъл от примери и аргументи - ти тролиш при сички положения

Момент.

Ти предлагаш да ми посочиш, после ме пращаш сам да си търся.

В резултат на което аз троля?

Ти кое поколение номенклатура си, че имаш такава изящна причинно-следствена логика? 🙄

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12721 -: Август 04, 2021, 13:51:59 »
Боравиш дърварски с понятието"номенклатура" - тва първо. Бегай да четеш. Второ - аз съм мноо демоде -нито са ме подпирали, нито са ми осигрявали пари и кариера, нито сме участвали в каквито и да било далавери. Извиняваме се, за което.
В допълнение - ненавиждам и не понасям хора, които използват идеология и/или естествените стремежи на хората към подобряването на битието им като средство за собственото им благополучие. Има и нещо по-лошо - почват да се изживяват кат некаква аристокрация/реално истински магаридита/, забравяйки, че нема и две поколнения преди него дедовците му са били просто "рая"

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12722 -: Август 04, 2021, 13:56:10 »
"Леви, десни, леви, десни, ний вървим напред ...".
............................
Толкоз сме объркани, че никой у нас не знае какъв е. Виж келепира всеки го гони. Не сме мръднали много за сто и кусур години.

Келепир никой няма да пропусне, но ми се струва, че повечето просто се опитваме да оцелеем hand to mouth.
Но имаме ноф Завот за ваксини. Yaaaaay  :t2015:
*********   ✹    *********

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12723 -: Август 04, 2021, 14:33:36 »
Чудех се дали да го напиша, пък и ЗИП-а иска позиция от член на БСП, пък реших да напиша аз какво смятам за удачно като вариант при сега създалата се обстановка.
БСП подкрепя правителство на слафчувците, но то не минава в зала. Следват гербавите - работата е ясна. Иииии идва третият мандат - БСП с некои корекции предлага служебното за определен срок. Е тука е заровено кучето. Тъй като БСП са подкрепили слафчувците, те ще им върнат жеста...и ще гледаме сеира на останалите. Аз поне така бих разиграла картите :nuts:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12724 -: Август 04, 2021, 14:38:47 »
При гербавите работата никак не е ясна. Както не е ясна и с ИТН. Този път ще падне надиграване. Щото всеки залага много. Забрави терминологията. Теоретично всякакви варианти са възможни.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12725 -: Август 04, 2021, 14:42:03 »
При гербавите работата никак не е ясна. Както не е ясна и с ИТН. Този път ще падне надиграване. Щото всеки залага много. Забрави терминологията.

В случая не ползвам никаква терминология, а разчитам на умела игра на покер :nuts:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12726 -: Август 04, 2021, 14:43:42 »
Иииии идва третият мандат - БСП с некои корекции предлага служебното за определен срок. Е тука е заровено кучето. Тъй като БСП са подкрепили слафчувците, те ще им върнат жеста...и ще гледаме сеира на останалите.

Много рисковано да залагаш на действията на хора, за които знаеш малко.

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1379
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12727 -: Август 04, 2021, 14:44:20 »
Иииии идва третият мандат - БСП с некои корекции предлага служебното за определен срок. Е тука е заровено кучето.
А защо не за НЕопределен срок?

П.С. Сериозен съм

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12728 -: Август 04, 2021, 14:48:06 »
Много рисковано да залагаш на действията на хора, за които знаеш малко.

Нищо не губя, ако само с мен подпишат споразумение/декларация - кръсти го както си искаш. Все пак само в този формат се водеха сериозни преговори по сектори и по групи. Другите няма да го покрепят и аз съм си ОК - имам желание, но нямам възможност. Никога не забравяй, че слафчувият електорат е перифирия...и идва драмата на третият мандат - БСП предлага служебното. Сериозно си мисля, че това трябва да го видим на живо. Ще лъснат мноо задници :nuts:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12729 -: Август 04, 2021, 14:48:15 »
Абе, вие на кой свят витаете. ИТН се интересува от БСП, ДБ, ИСБНИ доколкото тези партии биха подкрепили тях. Нито са склонни да подкрепят някого другиго, нито искат служебното правителство да продължи.  На тях непосредствената им задача е да докажат, че са способни да управляват, а не да поддържат управлението на някой друг.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12730 -: Август 04, 2021, 14:49:51 »
А защо не за НЕопределен срок?

П.С. Сериозен съм

Тва е като за начало. Ако нещата върят добре, нищо не ни пречи да си гиламе така и по-дълго  при подобен вид парламенти, щото мнозинството за некоя партия и патерици е време да го оставим в миналото

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12731 -: Август 04, 2021, 14:53:39 »
Абе, вие на кой свят витаете. ИТН се интересува от БСП, ДБ, ИСБНИ доколкото тези партии биха подкрепили тях. Нито са склонни да подкрепят някого другиго, нито искат служебното правителство да продължи.  На тях непосредствената им задача е да докажат, че са способни да управляват, а не да поддържат управлението на някой друг.

Бонго, аз говоря за наличието на докимент, надлежно подписан и прошнурован. И това БСП го твърди от самото начало, докато съвсем сериозно единствена водеше преговори по контактни групи и политики и съобщаваше резултатите своевременно, докато вие виснехте по телевизиите. Ся от известно време и вие безрезервно подкрепящите се сетихте, че ви требва хартишка.
Ама както се пее в онази песен
https://www.youtube.com/watch?v=GoGRSj8FVGE

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12732 -: Август 04, 2021, 14:57:21 »
Чудех се дали да го напиша, пък и ЗИП-а иска позиция от член на БСП, пък реших да напиша аз какво смятам за удачно като вариант при сега създалата се обстановка.
БСП подкрепя правителство на слафчувците, но то не минава в зала. Следват гербавите - работата е ясна. Иииии идва третият мандат - БСП с некои корекции предлага служебното за определен срок. Е тука е заровено кучето. Тъй като БСП са подкрепили слафчувците, те ще им върнат жеста...и ще гледаме сеира на останалите. Аз поне така бих разиграла картите :nuts:
БСП може да предложи служебното правителство само с помощта на Радев. Но самият Радев няма да поеме риска да не му гласуват правителството. Затова забравете за този вариант.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12733 -: Август 04, 2021, 14:59:57 »
Бонго, аз говоря за наличието на докимент, надлежно подписан и прошнурован. И това БСП го твърди от самото начало, докато съвсем сериозно единствена водеше преговори по контактни групи и политики и съобщаваше резултатите своевременно, докато вие виснехте по телевизиите. Ся от известно време и вие безрезервно подкрепящите се сетихте, че ви требва хартишка.
Ама както се пее в онази песен
https://www.youtube.com/watch?v=GoGRSj8FVGE

Каквото и споразумение да подпишат сега , то ще се отнася до подкрепата на БСП за това правителство, предложено от ИТН с изброени "приоритети". То изобщо не може да обвърже ИТН да подкрепя някакво хипотетично правителство на БСП.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12734 -: Август 04, 2021, 15:02:30 »
Тука има един нюанс. Болшинството българи, както ни уверяват медиите, които вече се чудят на кого да се кланят, одобрява служебното правителство. Естествено е да се предположи, че народът не желае да се натресе на нещо по-лошо, какъвто риск реално съществува.  ИТН, за да не се съобрази с тази нагласа явно смята, че предлага нещо още по-добро.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12735 -: Август 04, 2021, 15:02:47 »
Каквото и споразумение да подпишат сега , то ще се отнася до подкрепата на БСП за това правителство, предложено от ИТН с изброени "приоритети". То изобщо не може да обвърже ИТН да подкрепя някакво хипотетично правителство на БСП.

Идеално! И то няма да мине в зала. Почва въртележката. Следват гербавите. И идва БСП наред...ся ще се сетиш ли кой е в позиция цуг цванг?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12736 -: Август 04, 2021, 15:05:13 »
Каквото и споразумение да подпишат сега , то ще се отнася до подкрепата на БСП за това правителство, предложено от ИТН с изброени "приоритети". То изобщо не може да обвърже ИТН да подкрепя някакво хипотетично правителство на БСП.

Остави я да си помечтае  :nuts:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12737 -: Август 04, 2021, 15:05:52 »
Чудех се дали да го напиша, пък и ЗИП-а иска позиция от член на БСП, пък реших да напиша аз какво смятам за удачно като вариант при сега създалата се обстановка.
БСП подкрепя правителство на слафчувците, но то не минава в зала. Следват гербавите - работата е ясна. Иииии идва третият мандат - БСП с некои корекции предлага служебното за определен срок. Е тука е заровено кучето. Тъй като БСП са подкрепили слафчувците, те ще им върнат жеста...и ще гледаме сеира на останалите. Аз поне така бих разиграла картите :nuts:
Не виждам за какво е първата стъпка.
За да рискуват да се пакетират с Ит.н. и ГЕРБ.
ДА се разчита че гробарите ще гласуват против е тъпо.
НО те нищо на могат да направят  щото ЧАлгари и гробари имат 121+, заедно.
Така че първа стъпка би трябвало да и разбиране с Дабългарите, за да не се внася правителство в парламента.
А Ако челгарите поискат да управляват с ГЕРБ, никой не мое им попречи.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12738 -: Август 04, 2021, 15:08:38 »
Quote (selected)
ДА се разчита че гробарите ще гласуват против е тъпо.

Не е тъпо. Ще гласуват против, не могат да направят нищо друго, ама нищо! Казах ви - тва е покер :nuts:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12739 -: Август 04, 2021, 15:09:14 »
66, туй се мъчим да обясним я. Ако се стигне до трети кръг, не е задължително БСП да е удостоена. Стигне ли се до трети кръг най-вероятно отиваме на избори. Най-вероятно, но не задължително, щото има доста тънкости. Е, излъгани ще има.
« Последна редакция: Август 04, 2021, 15:16:59 от dabedabe »

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12740 -: Август 04, 2021, 15:10:58 »
Quote (selected)
И идва БСП наред
Мое да е, мое и данье.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12741 -: Август 04, 2021, 15:12:51 »
Идеално! И то няма да мине в зала. Почва въртележката. Следват гербавите. И идва БСП наред...ся ще се сетиш ли кой е в позиция цуг цванг?

Не знам кой ще е в такава позиция. ИТН са изказали недвусмислено  отношението си към (вече) двама от служебните министри, единият от които е ключов - на финансите. 
Значи - като говориш за "служебното" , смяташ го без Василев и Петков, евентуално без Денков. Не виждам какво ще им наложи да променят мнението си. Значи, няма да е служебноТО правителство, а някаква модификация. Сигурна ли си, че Янев ще приеме - аз не съм убеден. Очевидно Кацаров също е неподходящ.
Айде събуди се, и излез от мокрите мечтания за служебното правителство да продължи с мандат на редовно.  . 

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12742 -: Август 04, 2021, 15:18:07 »
Другари, извадете пръстите си от контакта, че ми спря климатика? А?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12743 -: Август 04, 2021, 15:19:42 »
Би било добре служебното да остане в същия състав , ама е трудно осъществимо. Ако ИТН го приеме,  няма проблем.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12744 -: Август 04, 2021, 15:20:04 »

Значи - като говориш за "служебното" , смяташ го без Василев и Петков, евентуално без Денков. Не виждам какво ще им наложи да променят мнението си.
Или ако обобщим: ИТН не може да приеме кабинет от  читави министри, способни да отстояват позиция

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12745 -: Август 04, 2021, 15:23:13 »
Мое да е, мое и данье.

Фантазиите са мноо хубаво нещо, но Радев все пак иска втори мандат. Той некои науки ги е учил сериозно :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12746 -: Август 04, 2021, 15:24:55 »
Не е тъпо. Ще гласуват против, не могат да направят нищо друго, ама нищо! Казах ви - тва е покер :nuts:
И що да не кажат - Яяя кво убаво правителство с "консенсусен" примиер.
 
НЕ според мен довечера БСП трябва да обяви, че след като няма споразумение и не могат да се допитат на НС те няма да подкрепят, което Ит.н.ейците знаят от поне седмица, като условие.
ЩОто иначе петък сутринта ТОшко мое изиграе скеч, казвайте кво искате. Каквото е приемливо пиша на листа и подписвам.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12747 -: Август 04, 2021, 15:26:02 »
Нека видим какво ще стане с актуализацията на бюджета, предложена от служебното правителство и с плана за възстановяване. Аз мисля, че и двете неща няма да минат без сериозни ревизии.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12748 -: Август 04, 2021, 15:28:24 »
Фантазиите са мноо хубаво нещо, но Радев все пак иска втори мандат. Той некои науки ги е учил сериозно

Вие нали му гласувахте вече подкрепа? Нима от него се очаква всеки път все на вас да предлага третия мандат?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12749 -: Август 04, 2021, 15:29:00 »
Или ако обобщим: ИТН не може да приеме кабинет от  читави министри, способни да отстояват позиция
Тука вече влизаме в областта на моралните категории.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12750 -: Август 04, 2021, 15:29:26 »
 :popcorn:
Не знам кой ще е в такава позиция. ИТН са изказали недвусмислено  отношението си към (вече) двама от служебните министри, единият от които е ключов - на финансите. 
Значи - като говориш за "служебното" , смяташ го без Василев и Петков, евентуално без Денков. Не виждам какво ще им наложи да променят мнението си. Значи, няма да е служебноТО правителство, а някаква модификация. Сигурна ли си, че Янев ще приеме - аз не съм убеден. Очевидно Кацаров също е неподходящ.
Айде събуди се, и излез от мокрите мечтания за служебното правителство да продължи с мандат на редовно.  .

Сметам си служебното без тези на енергетиката и транспорта, евентуално туризма и като жест към слафчувците външно/едва ли некой ще възрази/. Може и в земеделието да настанат промени. Не виждам причини да си врътнат отново задниците. От неколко седмици насам са все в ритъм 7/8
Нали не искаш да ми разкажеш баснята, че ристювците няма да подкрепят собствените си министри? И нали не си мислиш, че някой ще ръгне да прави куп закони и да ги предлага на НС, ако смета, че ще си ходи. Май други трябва да се будят
Виж ся, Бонго, аз разказах какво аз бих направила, ти се върза, га че ще правя правителство утре  :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12751 -: Август 04, 2021, 15:30:46 »
Вие нали му гласувахте вече подкрепа? Нима от него се очаква всеки път все на вас да предлага третия мандат?

И ти кво очакваш, че ще стане, ако ви даде на вас мандата? Наистина ли смяташ, че е толкова не в ред с главата?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12752 -: Август 04, 2021, 15:31:04 »
В тоя ход на мисли, колко законопроекта досега са внесли ИТН?
Вече съм написал какво смятам за третия мандат, независимо на кого Радев връчи мандата. Аз бих го връчил на Таня Дончева.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12753 -: Август 04, 2021, 15:31:24 »
Айде събуди се, и излез от мокрите мечтания за служебното правителство да продължи с мандат на редовно.  . 

Ми те, и моите мечтания  са също толкова мокри, а и още не съм развяла бялото знаме ...  :bigok:

Тъй като втори път чак толкоз свестно правителство нема как да уцелим ...

Затуй само седя и си кютя, фърляйки по един поглеТ тук от време на време и ... чекам ...  :popcorn:


Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12754 -: Август 04, 2021, 15:33:43 »
А Тайбе донесе още един медал на Олимпиадата. :)

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12755 -: Август 04, 2021, 15:34:07 »
В тоя ход на мисли, колко законопроекта досега са внесли ИТН?

Ай ся и ти! Те ще подкрепят. Като във вица - нахрани кучетата и не пипай копчетата

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12756 -: Август 04, 2021, 15:42:39 »
Нека видим какво ще стане с актуализацията на бюджета, предложена от служебното правителство и с плана за възстановяване.
Аз мисля, че и двете неща няма да минат без сериозни ревизии.

Относно ревизирания План за възстановяване съм предложила мнението на Иво Прокопиев /май на предишната страница!/.
Естествено, че не съм чела Плана, но за жалост с това, което е рекъл Прокопиев, съм 100% съгласна ... :t23145:

Затова "стенографирах" като луда от екрана, за да мога да предам по-подробно мнението му тук.

А този път съм предложила и хипервръзка към екрана, за да може който иска да го види и да го чуе!!!
:0005:

« Последна редакция: Август 04, 2021, 15:55:17 от Джиджи »

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12757 -: Август 04, 2021, 15:44:31 »
Славчо ще изгуби доста, ако не му приемат правителството. Нови хора едва ли ще има, но споразумения ще има - това ще е последния му коз.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12758 -: Август 04, 2021, 15:45:16 »
Манолова и Иванов: В много тежка ситуация сме по въпроса дали да подкрепим...

 :popcorn:

Сутринта Станев каза, че ИТН ще работят за дълбока съдебна реформа и махане на Гешев.

Тва е солта и пипера на желанията на Ицето и Хаджигенов.

Затова наистина им е трудно да вземат решение....

 :smokin:


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12759 -: Август 04, 2021, 15:46:02 »
БСП може да предложи служебното правителство само с помощта на Радев. Но самият Радев няма да поеме риска да не му гласуват правителството. Затова забравете за този вариант.

Защо приемаш всичко буквално? Инженер ли си? Когато се казва "служебното" никой няма предвид цялото, в пакет, както е. Съставя се ново правителство, в което влизат няколкото успешни министри от служебното. Това е нов кабинет и няма нищо общо с Радев. Освен че са негови хора.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12760 -: Август 04, 2021, 15:46:07 »
Нека видим какво ще стане с актуализацията на бюджета, предложена от служебното правителство и с плана за възстановяване. Аз мисля, че и двете неща няма да минат без сериозни ревизии.
Голем ташак че е тошковците да обявят че пенсии ще се пипат догодина, а парите да се върнат на гербавата клиантела :smokin:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12761 -: Август 04, 2021, 15:46:22 »
как да не си спомня за оня виц - като чета какви мечтания ви спохождат... и какви спомени подхранвате с тях?
"Бабка столетняя орет на улице: Изнасиловали! ИЗНАСИЛОВАЛИ!
Подбегает милиционер:
Кого изнасиловали? Где? Когда?
Бабка: Меня изнасиловали. На этом самом месте в 1914 году!
Милиционер: Так что ж ты сейчас то орешь?
Бабка: Так приятно вспомнить!"
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12762 -: Август 04, 2021, 15:49:52 »
Познато барми и Вий се отнасяте за "оня митинг", на орлов мост.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12763 -: Август 04, 2021, 15:51:53 »
БСП може да предложи служебното правителство само с помощта на Радев. Но самият Радев няма да поеме риска да не му гласуват правителството. Затова забравете за този вариант.

Защо приемаш всичко буквално? Инженер ли си? Когато се казва "служебното" никой няма предвид цялото, в пакет, както е. Съставя се ново правителство, в което влизат няколкото успешни министри от служебното. Това е нов кабинет и няма нищо общо с Радев. Освен че са негови хора.
Не знам какво разбираш под част от служебното правителство, но без Янев, икономическия екип или Рашков и Стоилов - това няма да има нищо общо с него. За да участват в ново правителство, то трябва да има споразумение между БСП и ДБ. Но тогава възниква проблема ИТН. И какво правим тогава?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12764 -: Август 04, 2021, 15:53:18 »
Бармалей, аз не мечтая. Т. нар политика в нашия случай си е чистак игра на покер. Не забравяй  каре седмаци какво точно удря :nuts:

Както и да е, ще видим какво ще стане. Все пак тук не става въпрос само за БСП, където се оляхте с куп прогнози във вътрешнопартиен план. Тук вече са включени повече играчи, сред които има мнооо аматьори и откровени хазартни авантюристи. И скрити задулисни пари. Ковачки играе за слафчу и мая, например и то едновременно. Нема празно

п. п. Приятни ден и вечер, колеги. Аз излизам, щото свободнто ми време е доста ограничено. Ще видим какво ще стане..
« Последна редакция: Август 04, 2021, 15:59:10 от Aсол »

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12765 -: Август 04, 2021, 15:58:14 »
Тъй де... покер един вид... казваш...
Да амъ не... щото както ги редиш все едно знаеш картите на всичките играчи...
На Слави, Бочко, Мая и т.н.
А не слагаш в сметката асата в ръкава...
Но иначе - кой съм аз да руша детските мечти?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12766 -: Август 04, 2021, 15:59:14 »
Не знам какво разбираш под част от служебното правителство, но без Янев, икономическия екип или Рашков и Стоилов - това няма да има нищо общо с него.

Айде пак! Аз обясних много подробно какво разбирам. А ти си го представяш цялото накуп - днес служебно и утре редовно. Барабар с чистачките. Достатъчно е Рашков, икономическите, Янаки и некой друг да влязат в НОВОТО правителство. Което ще е ново правителство, но по характера си ще продължи линията на служебното. Това имаме предвид, когато говорим, че БСП може да предложи служебното. Да запази най-важните министри. Не е необходимо Янев да е минпред.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12767 -: Август 04, 2021, 16:00:14 »
Относно ревизирания План за възстановяване съм предложила мнението на Иво Прокопиев /май на предишната страница!/.
Естествено, че не съм чела Плана, но за жалост с това, което е рекъл Прокопиев, съм 100% съгласн

Всъщност, Прокопи каза неколко много смислени неща, с които и аз съм съгласен. Но, разбира се, трябва да се има предвид, че когато възразява срещу санирането, той има наум влагане на големи суми в слънчеви панели - по възможност производство на Солар Про. 

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12768 -: Август 04, 2021, 16:01:40 »
Бармалей, аз не мечтая. Т. нар политика в нашия случай си е чистак игра на покер. Не забравяй  каре седмаци какво точно удря

Само при предварителна уговорка  :smokin:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12769 -: Август 04, 2021, 16:12:25 »
БСП може да предложи служебното правителство само с помощта на Радев. Но самият Радев няма да поеме риска да не му гласуват правителството. Затова забравете за този вариант.

Не съм сигурен за това.
the lamers club honourable member …

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12770 -: Август 04, 2021, 16:15:43 »
Като гледам закачките на Хаджигенов във фейса, подкрепата за и.т.н. ми изглежда все по-малко вероятна.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12771 -: Август 04, 2021, 16:18:20 »
Quote (selected)
Не е необходимо Янев да е минпред.

И не трябва, мисля си. Той е друга категория - от екипа на Радев.
Не че доста от министрите не са - съветват го отдавна всеки в своята област, но Янев идва от самото президентство.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12772 -: Август 04, 2021, 16:18:47 »
Но пък почнаха да праат комисии.А тва е сигурен знак, че некво правителство все пак ще има...

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12773 -: Август 04, 2021, 16:19:58 »
Няа да кабинет Шнорхел обаче

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12774 -: Август 04, 2021, 16:20:52 »
Винаги пръво праят комисиите. Тва са доп. пари. И то сериозни. :smokin:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12775 -: Август 04, 2021, 16:22:12 »
В миналото събрание не ги направиха освен тая на Манолова и още една две.А тук цели 21.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12776 -: Август 04, 2021, 16:22:27 »
Все пак не бива да се изключва вероятността Трифонов да е загрижен и за страната, освен за собственото си оцеляване, след като се намеси (щях да кажа набута) в политиката.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12777 -: Август 04, 2021, 16:23:10 »
за славчувците всяка следваща стъпка е по-трудна от предишните. ей го некой си балабанов кви ги реди:
Quote (selected)
ИТН категорични за БСП: Няма да подписваме никакви споразумения, Трифонов е като Обама

ИТН са категорични, че споразумения с подпис няма да има: "Ще видите какво ще направим". Обещанията ни носят голяма отговорност, смята Балабанов. Той призова всички партии да се изключат от емоциите си.

"Слави Трифонов винаги е бил отговорен и морален, трябва да се даде шанс. Живеем в модерни времена", коментира Балабанов липсата на Слави Трифонов от жива връзка с избирателите и го сравни с Обама:

"Спекулира се защо Слави не говори, а общува само чрез социалните мрежи. Да не забравяме, че Барак Обама стана президент на САЩ чрез Фейсбук".
http://epicenter.bg/article/ITN-kategorichni-za-BSP--Nyama-da-podpisvat-nikakvi-sporazumeniya--Trifonov-bil-kato-Obama/256272/2/0

лично аз не виждам ако се чувстваш отговорен за нещо, що да не подпишеш и некво листо в този смисъл. даже ми се струва, че ако не си отговорен за въпросното нещо, ще се назлъндисваш да се задължиш писмено, ама аз не съм балабанов.

иначе тези епизоди вече сме ги гледали, те и правителството нямаше да показват предварително, преди това не искаха да си говорят с никого...

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12778 -: Август 04, 2021, 16:23:24 »
Но пък почнаха да праат комисии.А тва е сигурен знак, че некво правителство все пак ще има...
Те и миналия път направиха правилник и комисии. Вероятно раздаването на мандати ще се точи, най-малко докато се актуализира бюджета и се свършат някои работи в правосъдието, за да може служебното да продължи по-спокойно.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12779 -: Август 04, 2021, 16:26:04 »
и другото нещо: съществува ли нещо, което парговия да не може да отстъпи? баси мекотелото е тоз. червени били линиите, ама ще ги пребоядиса и ще отстъпи от тях:
Quote (selected)
Калоян Паргов: Може временно да отстъпим от червените си линии в името на стабилно правителство

гнусна работа.