Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 11:59:01

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1854471 пъти)

0 Потребители и 50 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24000 -: Януари 21, 2022, 21:33:01 »
Песнал съм ти коментар относно Банк России в темата за русия
Спокойно! Чета те. Преди седмица дори писах, че следя твойте писанки още от в. СЕГА. Откак съм пенсионер времето не ми стига.
Аз определено не съм "Ванга" за Русия. Веднъж съм бил там по върлия застой 1982. Там някъде. Ако не бъркам годината. 20 дни - награда от ТНТМ - цяла група от ЗЗУ, по Ленинград, и по 3 дни в прибалтийските столици. Малко видяхме от Москва.   Една вечер. На 6 ноември бяхме в Ленинград. Видяхме по "Невски проспект" огромните квадрати от военни да маршируват и тренират за следващия ден.Сигурно бяха кадети.
За РЦБ съм под влиянието на Николай Стариков. Има блог в тубата и много книги.
За "военният отговор" го пиша, че не е полезен, защото логиката  изисква да е така. Все пак Крим си го взеха руснаците без пушка да пукне. Е, имаше един изстрел, но нямаше пострадал. Украинската армия под строй се записа да служи на Русия - дават заплати. Последното не беше валидно за Украйна.
В Украйна ако влезат (няма значение дали ще бъдат предизвикани) ще бъде кърваво. Лош PR. Затова не го виждам в близко бъдеще. Путин може да е всякакъв, но не е глупак.

И ако бъркам, не ме винете! Помните в "Приключенията на храбрият войник Швейк" авторът пише накрая, че ако Швейк не е познал за развитието на войната, не го съдете сурово. Той не е завършвал престижни дипломатически школи...
Аз какво ви писах преди дни? Аз съм този Швейк... :lol:
« Последна редакция: Януари 21, 2022, 22:05:22 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24001 -: Януари 22, 2022, 01:17:16 »
Светът винаги е бил несправедлив, животът тежък и лайнян ...
Сетих се за една тукашна поговорка: Животът е хубав, но не е честен (справедлив): Life is good but it's not fair.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24002 -: Януари 22, 2022, 01:51:56 »
1. Откак съм пенсионер времето не ми стига.
2. В Украйна ако влезат (няма значение дали ще бъдат предизвикани) ще бъде кърваво. Лош PR. Затова не го виждам в близко бъдеще. Путин може да е всякакъв, но не е глупак.
1. Лошо, даже много лошо: аз се напъвам да допратя до пенсия с надеждата, че времето ще започне да ми достига. Тук обаче чета, че такъв филм няма... :lol:
2. По мое скромно мнение (писал съм преди, че не съм експерт в политиката): според мен Крим беше пълна  изненада за "западния" свят. Проспаха го. Затова оттогава до днес "ръчкат" в Украйна, да не вземат пак да се "успят". От друга страна, не вярвам Русия да търпи разни разни "вредни" за нея елемнти да се разхождат в задния й двор. Балтийските "тигри" са дребни палета, но Украйна е голяма....Сложна ситуация. Дано се намери някакво решение.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23689
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24003 -: Януари 22, 2022, 08:45:26 »
Quote (selected)
"В нашите разговори с партньорите ни от НАТО и ЕС в личен разговор с мен, ни благодариха, че за пръв път виждат предвидим партньор, че ясно изразяваме позицията си. Споделиха, че от 10 години такъв предвидим партньор не са имали." Това заяви премиерът Кирил Петков по време на петъчния парламентарен контрол, който днес продължи до късно вечерта.
https://glasove.com/categories/na-fokus/news/petkov-nato-i-es-mi-blagodarikha-che-za-prv-pt-ot-10-g-sme-predvidim-partnor
Пак камъни в градината на Баце, че той не беше ли предвидим?
Дай пари за самолети - дадени
Гласувай санкции срещу РФ - гласувани.
Избивай домашния добитък - избити.
И много други да-та.
П.П. Говорели му лично, на ушенце! Напомня ми на "конграчилешънс Борисов".

Quote (selected)
Гледай ГЕРБ, мисли за ПП
Някои неща от живота на новата власт през последните десетина дни са дежавю. Формата е леко променена, но по същество са същите. Дежавю спрямо управлението на ГЕРБ, разбира се.
https://glasove.com/categories/komentari/news/gleday-gerb-misli-za-pp
Някой неща.
Просто на ГЕРБ не им стигна времето да сътворят всички гадости, сега ПП успешно "надграждат" започнатото стабилно стъпили на гърбината на колоса ББ.

« Последна редакция: Януари 22, 2022, 08:51:35 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2131
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24004 -: Януари 22, 2022, 08:52:44 »
Пак камъни в градината на Баце, че той не беше ли предвидим?
Дай пари за самолети - дадени
Гласувай санкции срещу РФ - гласувани...
"Споделиха, че от 10 години такъв предвидим партньор не са имали."
Този може да излезе още по-предвидим. Въпросът е кой ли е бил този "предвидим" от преди 10 години, с който си съперничат за първенство.
« Последна редакция: Януари 22, 2022, 09:02:07 от Zmeja »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23689
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24005 -: Януари 22, 2022, 09:00:51 »
Предполагам са го казали в смисъл на вечност. Нито нашите нито тамошните управници помнят 10 години назад , камо ли да мислят 10 години напред. Хоризонтите са сега, най много до коктейла довечера.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2131
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24006 -: Януари 22, 2022, 09:04:07 »
Може би по време на Мегленчето Кунева???

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24007 -: Януари 22, 2022, 09:04:30 »
От друга страна, не вярвам Русия да търпи разни разни "вредни" за нея елемнти да се разхождат в задния й двор. Балтийските "тигри" са дребни палета, но Украйна е голяма....Сложна ситуация.

Не, хич не е сложна. Русия не иска цяла Украйна. Иска само крайбрежието и връзка с Приднестровието. Ако стане нещо и в Киев няма да влезе. Каквото остане от западна Украйна, да си го делят поляци, унгарци и словаци. Ако признаят ДНР и ЛНР, дори да не влезат в РФ, Украйна никога няма да стане член на НАТО. По същия начин ще елиминира и Грузия с Осетия.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24008 -: Януари 22, 2022, 09:07:26 »
Пак камъни в градината на Баце, че той не беше ли предвидим

В ЕС и НАТО няма непредвидими партньори. Защото няма непредвидими елити. Всички са предвидени. Ако случайно се появи някой такъв, бързо го разкарват. Примери има доста.

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24009 -: Януари 22, 2022, 09:12:18 »
Като замине и нато по реда си, ще се анулират и отпаднат всички дебати и търкания по въпросите с приемането или излязването на тоз или онзи в тоя мухлясал рудимент.

Въпрос на време е.
Палосич! Палосич!

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1375
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24010 -: Януари 22, 2022, 09:18:49 »
"България е суверенна държава и отдавна сме направили своя избор, ставайки член на НАТО. Като такъв решаваме сами да организираме отбраната на страната си в координация с нашите партньори”, каза Петков.
Навремето тъй думаше и Петър Младенов след преврата. За социализЪма ли, За Варшавския договор ли беше? Не мога да си спомня точно, но нещата не излязоха точно така както си ги мислеше. Кирчо, разбира се, е момче младо и едва ли си спомня за Петър Младенов, пък и в Харвард не го изучават, та за това може да си говори за окончателни избори. Само че един британски държавник беше казал, че няма вечни приятели, има вечни интереси. А един голям българин - политик, дипломат, банкер пък беше казал , че България на всеки 40 години започва отначало. Тридесет вече минаха.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24011 -: Януари 22, 2022, 09:25:37 »
Въпрос на време е.

На много време. НАТО е единственият инструмент на САЩ да държи Европа. Разпадне ли се НАТО, САЩ се връщат в положението преди 1СВ. Макар юе ще има и още много политически и икономически последствия. САЩ никога няма да допуснат разпад на НАТО. Не и с тея купени и изнудвани европейски елити. САЩ затова и разшириха НАТО. Не толкова да изолират Русия (което им дойде допълнителен дюшеш), а да поставят под контрол източноевропейските държави. Според мен, в момента имат повече слуги в България, отколкото нацистка германия е имала у нас.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2131
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24012 -: Януари 22, 2022, 09:33:39 »
Как  подло беше излъган българския народ преди 30 години (из ПРЕДИЗБОРНА ПЛАТФОРМА НА СДС – 45 години стигат времето е наше)
---------------------
Съюзът на демократичните сили:

Категорично отхвърля доктрината за ограничения суверенитет, налаган в името на т.нар. “пролетарски интернационализъм и социалистическа общност”, тъй като на практика това е политика, обслужваща чужди интереси и укрепваща международните позиции на номенклатурата. Накърняването на националния суверенитет на страната не може да се оправдава с каквито и да било идеологически или политически съображени
-------------------
Ние сме за едновременно разпускане на Варшавския договор и НАТО, когато се създадат необходимите условия за това. Дотогава България ще изпълнява с чувство за отговорност съюзническите си задължения, но и ще работи за по-скорошното премахване на двете конфронтиращи се групировки. Нашата страна трябва да участва активно в изграждането на системите и механизмите на общоевропейската сигурност като основна гаранция за териториалната ни цялост, за мира и стабилността на Балканите и в Европа.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1375
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24013 -: Януари 22, 2022, 09:34:27 »
Според мен, в момента имат повече слуги в България, отколкото нацистка германия е имала у нас.

Ми плащат си хората. Защо дъщерята на буфосинхрониста затвори малките реактори в Козлодуй, след като от ЕС не бяха поставяли такова условие? От сантименти към опазване на околната среда? Едва ли.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24014 -: Януари 22, 2022, 09:37:25 »
"В нашите разговори с партньорите ни от НАТО и ЕС в личен разговор с мен, ни благодариха, че за пръв път виждат предвидим партньор, че ясно изразяваме позицията си. Споделиха, че от 10 години такъв предвидим партньор не са имали„

За партньорството предвидимостта е важно условие.
Ние се предвидими, но и те, партньорите не паднаха по долу.
И защо това партньорство на България с Аланса толкова много напомня ситуацията от времето след ПСВ, когато България е победена и окупирана?
Когато българската армия е разформирана, а оръжето иззето за продажба на вън.
когато френски и белгийски воници стоят в мините, и въглища и руда се товарят на влакови композиции и се изнасят за Европа без да се плаща нищо,
или когато френски и белгийски войници и чиновници са иззели ЖПлиниите, и прибират печалбата,
когато населението и селскостопанските производители са  обложени с двоен данък,
когато в България няма нито една българска банка, а само френски и белгийски.
И България е разорена.

Дали ситуацита от тогава се различава от сегашната?
По нищо.
Някой да се е съмнявал в предвидимото партньорство с партньорите?

Каква страна получихте, ЕСовски камради, и до какво я докарахте!!




Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24015 -: Януари 22, 2022, 09:40:27 »
"дъщерята на буфосинхрониста"

 :well_done-1299:

---

В самото нато се засилват центробежните сили, особено сред по-старите държави-членки.

Една само турция е силен сигнал и ясен знак. Цялото това домино, изградено върху шантаж, блъфиране, извиване на ръчички и лозунгаджийски мантри става все по-"афиф".

И това е хубаво.
Палосич! Палосич!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24016 -: Януари 22, 2022, 09:45:34 »
Quote (selected)
Една само турция е силен сигнал и ясен знак.
Защо само Турция?
А пакта Франция Гърция, който на практика плюе на прословутия чл.5? И изобщо на идеята НАТО?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1375
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24017 -: Януари 22, 2022, 09:45:57 »
Каква страна получихте, ЕСовски камради, и до какво я докарахте!!

Получиха държава, докараха я до територия -място, населено с българи. На тях им трябва територия. Българите не им трябват. Население ще внесат. Кеф им от Близкия изток, кеф им от Африка. Трябват им роби. И те така те!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24018 -: Януари 22, 2022, 09:48:08 »
Все още ги е страх страните от джандара, но с отслабването му - все повече ще му тургат чепа.
И не само в НАТО - със и без него, бях изненадан как германците се опънаха за СП2 на краварите и на практика ги пратиха на майната им.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24019 -: Януари 22, 2022, 09:52:13 »
"пакта Франция Гърция"

И това да прибавим.

Посочих турция, защото тя е/беше "свещената крава" на щатите и нато.
Най-верният, най-последователният, най-коравият, най-, най-, най-...

И к'ва стана? "Най" се превърна в "нанай", май.

С Кремъл достлук и конушмак, че и с вражеско оръжие се обзаведе, без да и мигне окото.

И показа кукиш на атлантиците.
Палосич! Палосич!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1628
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24020 -: Януари 22, 2022, 09:52:44 »
В дневник пуснах следния пост 189
amerikanbastard  05:50, 22 яну 22 Любопитно
https://www.dnevnik.bg/sviat/2022/01/21/4305350_nato_niama_da_se_otkajem_ot_voenno_prisustvie_v/?ref=home_NaiNovoto
Ало, анонимният автор, защо се правите на ощипан, та чак сега разбрал? Горното в ултимативна форма беше заявено още в средата на декември миналата година, само дето САЩ/НАТО се правят на не разбрали и се мъчат да протакат. Чакат вероятно да пъкнат руските подводници с новите оръжия пред бреговете на САЩ и чак тогава, когато ножът опре до кокала им да стоплят, за какво иде реч.
Става въпрос за уверението на Джеймс Бейкър (тогава Държавен Секретар) от 1991 година, че “There would be no extension of NATO’s jurisdiction for forces of NATO one inch to the east,” („Няма да има никакво разширяване на юрисдикцията на НАТО за силите на НАТО и един инч на изток“).
Хубавицата Уана Лъжеску сякаш не го знае, та говори глупости и чака да дойде РФ да ги изрита обратно! [/quote]
политкоректните партнери не могат да представят и един смислен аргумент срещу него, та за това се налага да дообясня.
Преди години руските служби проспаха Майдана в Киев. Разчитаха, че след като се договориха с Янукович да отпуснат 15 милиарда долара заем, а Медведев подписа продължение на договора за руските бази до 2024 година са решили въпроса, защото Западът беше предложил само 600 милиона долара помощ. ЦРУ обаче по баналната си рецепта, използвайки евромечтата на тези дето искат банани и проведе поредната цветна революция. Украйна от приятелски „буфер“ спрямо НАТО постепенно се озападняваше. САЩ вече виждаха, как ще се настаняват в Крим и владеят Черно море. Нещо повече военното им министерство беше обявило тендър за строителството на база там. Естествено това вече беше пряка заплаха за РФ и Путин нареди провеждане на операция по русифициране на Крим. Този път ЦРУ проспа подготовката. САЩ/НАТО засилиха икономическата война срещу РФ, но само до там - санкции и повсеместни обструкции. Междувременно РФ до голяма степен приключи превъоръжаването на военния си арсенал и го допълни с цял комплекс нови оръжия, даващи й решително предимство пред Запада. САЩ твърде късно се усетиха и разбраха, че новите оръжия не са мултимедийна показуха, а реален факт. Този път мераклии да строят база (в Одеса) са англичаните, та за това изпращат сега оръжие, че даже и военен контингент инструктори са изпратили (на заколение).
Асиметричният военно технологичен отговор на Русия, новото поколение хиперзвуковите ракети анулират предимствата им на ударните морски групи самолетоносачи. Русия придоби самочувствие, допълнително подкрепено от растящите приходи от износа на енергоносители, както и зависимостта на Европа от него и осъзна, че сега е момента да изнуди Запада, защото неизбежно в близките години САЩ ще се сдобият и те с хиперзвукови оръжия и ще затворят времевия прозорец даващ предимство на РФ. За това Путин си позволи да постави ултимативни искания да се спазят дадените от САЩ обещания, когато СССР се изтегли от ГДР, за да се обедини Германия. Прословутият „one inch east“ на Държавния Секретар Бейкър се оказа поредната откровена лъжа, която трактористът Горбачов прие за чиста монета. Сега Путин дойде и представи неизбежната сметка (според Кайзера). Не може през цялото време всички да лъжеш! Това САЩ неизбежно ще разбере. По тази причина считам, че Путин не блъфира и ако САЩ не отстъпят, неизбежно ще получат стъпално нарастващи военни шамари, докато клекнат.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24021 -: Януари 22, 2022, 10:00:52 »
Една само турция е силен сигнал и ясен знак.

Не съм съгласен. Турция никога няма да излезе сама от НАТО. Остава на милостта на московеца. А и не само на него. Ердо само се прави на интересен, за да кяри нещо. Силата на Турция е в НАТО. А България има два избора. Да остане последна в НАТО, да измете, да почисти и да удари шалтера, или да се присламчи във втората фаза на голямата война като обяви война на НАТО.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24022 -: Януари 22, 2022, 10:04:38 »
Получиха държава, докараха я до територия -място, населено с българи. На тях им трябва територия. Българите не им трябват. Население ще внесат. Кеф им от Близкия изток, кеф им от Африка. Трябват им роби. И те така те!

Да.
Можем да направим и аналогия.
По време на ВСВ поради обезлюдване на Германия от към мъжко население, и завишените нужди от работна ръка за продоволстване на армията, от цяла Европа, но най вече от окупираните територии са събирани и извозвани в товарни вагони хора роби, за да работят в заводите и селскостопанските ферми в Германия и Австрия.
Само от окупираната част на Съв. съюз е извозено около 10 лн. население.
Исега принципът е същият, но малко по усъвършенстван.
С малко пропаганда, без да влизат в разходи за транспорт, осигуряване на работа и покрив, в действителност бяха принудени милиони хора от Източна Европа да отидат сами, сами да си платят робството в Западна Европа.
Същата стара схема, но усъвършенствана.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1375
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24023 -: Януари 22, 2022, 10:06:00 »
С Кремъл достлук и конушмак, че и с вражеско оръжие се обзаведе, без да и мигне окото.

И показа кукиш на атлантиците.

Защото знае, че ако се наложи, НАТО ще ѝ помогне точно толкова колкото помогна на Кипър, когато  самата тя анексира половината от територията му.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1375
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24024 -: Януари 22, 2022, 10:07:31 »
Същата стара схема, но усъвършенствана.

Естествено. Светът се развива. Технологиите - и те.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24025 -: Януари 22, 2022, 10:09:26 »
Ндааа събрахме се...
Жалба жали стар кадия, стар кадия кусурлия.
Че го млади препикават, препикават не ебават.
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24026 -: Януари 22, 2022, 10:13:56 »
Ндааа събрахме се...
Жалба жали стар кадия, стар кадия кусурлия.
Че го млади препикават, препикават не ебават.

Не жали, Барма!
Може да си стар кадия, но ние си те уважаваме

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24027 -: Януари 22, 2022, 10:14:31 »
Т.к. война няма да има, а да се репчим сами сме много малки и незначителни, по добре да се опитаме да придобиваме независимост.
И за това сме малки, но поне можем да разводняваме зависимостта си.
Напр. като и ние се присламчим към договора Франция - Гърция. Ако Южния полюс обяви създаване на някакъв отбранителен пакт - и там.
И т.н.
Необходимо е само да имаме малко по умни политици. Тито го игра този нъмбър десетки години и сърбите си бяха ОК.
Верно, ние излязохме по тъпи парчета или поне по продажни, мъ кой го пита плебса, ако има способни политици, все нещо може да се изкяри.
Поне това.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24028 -: Януари 22, 2022, 10:16:47 »
Quote (selected)
Може да си стар кадия, но ние си те уважаваме
Имай малко приличие де, слагай кавички където се полага!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24029 -: Януари 22, 2022, 10:21:21 »
Барми е солта на всеки форум.
Опонира, но интелигентно.
И задвижва онова перпетуум мобиле - всеки се засилва да го обори, и.... става форум :)))

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24030 -: Януари 22, 2022, 10:24:04 »
Quote (selected)
И задвижва онова перпетуум мобиле - всеки се засилва да го обори
То и като клекне някой на вентилатора става същото.
Много перпетуум мобилета мноо нещо!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24031 -: Януари 22, 2022, 10:50:38 »
„Напр. като и ние се присламчим към договора Франция - Гърция. Ако Южния полюс обяви създаване на някакъв отбранителен пакт - и там.„

И за какво ние?
Това, че Европа се дели на север и юг, и че в един момент може и да се ударят, нас трябва ли ни?
Да кажем, Северът и Югът ще делят наследството на ЕС.
Яли, пили, и се сбили.
Ние ядохме ли, пихме ли с тях?
Ето затова трябва да се изнасяме по бързият начин.
Една малка страна винаги трябва да има силен покровител, за да и гарантира поне териториалната цялост.
Ясно е, че САЩ се изтеглят от Европа.
След ВСВ ролята на САЩ в Европа, и участието им в Алианса беше да държи мирни европейските страни, защото противоречията между тях са от няколко века. Това участие на САЩ в НАТО и присъствието на Ам. армия в Европа, беше с одобрението на Съв. съюз, с цел да контролират европейците да не направят отново някоя историческа пакост, и да им дойде наум отново да тръгнат в кръстоносен поход на изток.
Сега САЩ се изтеглят в Западното полукълбо, а  европейците - Бог да е с тях.
Русия започва да оформя своята зона на влияние.
Какъв ред ще наложат руснаците в своята зона на влияние обаче, все още не казват.


Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1628
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24032 -: Януари 22, 2022, 10:56:51 »
Алиске,
струва ми се, че продължаваш да вземаш желаното за действително. Путин не иска нова Ялта/Потсдам, а да се спазват споразуменията от края на Студената война, а не тя да продължава да разширява западната сфера на влияние. Естествено това е моя поглед на събитията.

А къде го Барми да коментира?
 Не няма да коментира, той е превключил в режим хибернация и чака развитието. Той може от висотата на своето PhD пост фактум в съгласие с текущата господстваща сила в политкоректно съзвучие да коментира историята, защото ако сбърка отиде хонара, грантчето, зарплатката.
А как се развиват събитията. Хората забързани в своите всекидневни грижи не усещат разгорещяващата се политическа зима. Маските паднаха САЩ остана на преден план. Клакьорите от НАТО може да пригласят само като бек вокал на САЩ, които всячески си стремят да протакат вместо да отговорят на руския ултиматум. Веднага подеха лъжлива кампания, че РФ напада Украйна, за да разводнят ултиматума,  макар че Украйна не е основния смисъл на ултиматума. Смисълът е, спазване на договореностите от миналия век, които САЩ най-грубо потъпка. НАГЛОСАКСИ!
Сега мънкат и лавират. Няма да дават писмен отговор, пък после отново ще дадат след една седмица (очевадно протакане), ама моля ви се тайно, само Путин да го чете и да не се публикува.
ПСАКИ СМЯХ!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3572
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24033 -: Януари 22, 2022, 11:11:00 »
Ясно е, че САЩ се изтеглят от Европа.
Ама разбира се. Но кой знае защо всички признаци сочат точно обратното.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23689
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24034 -: Януари 22, 2022, 11:38:20 »
Да.
Можем да направим и аналогия.
По време на ВСВ поради обезлюдване на Германия от към мъжко население, и завишените нужди от работна ръка за продоволстване на армията, от цяла Европа, но най вече от окупираните територии са събирани и извозвани в товарни вагони хора роби, за да работят в заводите и селскостопанските ферми в Германия и Австрия.
Само от окупираната част на Съв. съюз е извозено около 10 лн. население.
Исега принципът е същият, но малко по усъвършенстван.
С малко пропаганда, без да влизат в разходи за транспорт, осигуряване на работа и покрив, в действителност бяха принудени милиони хора от Източна Европа да отидат сами, сами да си платят робството в Западна Европа.
Същата стара схема, но усъвършенствана.

Quote (selected)
Германия ще привлича 400 000 работници от чужбина ежегодно
https://news.bg/int-economics/germaniya-shte-privlicha-400-000-rabotnitsi-ot-chuzhbina-ezhegodno.html
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24035 -: Януари 22, 2022, 11:46:32 »
Икономиката ще реши. Китай го усети по-рано, но и сега балансира. Маньоврите на САЩ целят по-скоро да разцепят Китай и Русия. Играта на САЩ е многоходова, по принуда и многовариантна, но времето работи против тях. Тръмп се усети, но американците закъсняха да възстановят производството си. И да позакрият някоя и друга база тук-там. И да спрат да приемат материал за вътрешни бунтове.
« Последна редакция: Януари 22, 2022, 11:59:29 от dabedabe »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24036 -: Януари 22, 2022, 12:07:29 »
„Путин не иска нова Ялта/Потсдам, „

Не не иска нова, затова пък иска НАТО да се изтеглят на позиция, договорена на срещата в Ялта от 2ри до 7ми февруари 45та година.
И въобще замисляш ли се, когато казваш, че ставало дума за спазване на договорките от краят на Студената война.
Това е пораженческото споразумение от Малта.
Което с преврата в Украйна  от 2014та година престана да  важи.
Затова и Русия се връща на ялтенските договорки, които никой не е отменял.
Освен това, в споразумението от Малта е заложена точка за разпада на Съв. съюз, а както чухме от рождественската реч на Лукашенко, която ви поставих тук, републиките поемат курс на обединение.
Така че, договорките от 89та година не важат, и се връщаме на ялтенските споразумения.
„Собирать манатки, и вон из Восточной Европой„.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24037 -: Януари 22, 2022, 12:14:58 »
Quote (selected)
Не не иска нова, затова пък иска НАТО да се изтеглят на позиция, договорена на срещата в Ялта от 2ри до 7ми февруари 45та година.
Дето викал оня - "на онаа си работа ли да вярвам, на ушите си лиии..."
Щот ф ултиматума ясно пише - ДО 97 г.!
Ако ти си нещо по навътре - дай нишан де, ама до сега все нещо ти бяга от инфото.
Ся се сетих, ти да не си нещо като сърбите в СИВ?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24038 -: Януари 22, 2022, 12:41:06 »
С толкова нишани, ти за нишани питаш...
Не е сляп този, който не вижда, а този, който не иска да види.
А защо 97ма запитал ли си се?

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1628
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24039 -: Януари 22, 2022, 13:24:08 »
...
А защо 97ма запитал ли си се?

Ами защото до тогава се спазваха споразуменията от 1991 година довели до обединението на Германия. Обаче на срещата на върха на държавните ръководители на НАТО в Мадрид през 1997 г.  издадоха „Мадридска декларация за евроатлантическа сигурност и сътрудничество“, която покани три централноевропейски държави Чехия, Унгария и Полша да се присъединят към алианса, с което нарушиха споразуменията за нераширяване на Изток!
As simple as that!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24040 -: Януари 22, 2022, 15:14:11 »
Какви споразумения 91ва година?
Къде и от кого са подписвани, и какво е подписвано?
Даже споразумение в Малта изглежда не е подписвано.
Толкова години никога не срещнах нещо конкретно наяве за подписване на каквото и да е споразумение.
Само веднъж се натъкнах на информация за договорките, и съм си ги записала в някаква тетрадка.
Светът се движи от принципа - Всяка война се води за територии, и завършва със подписване на договор. Този договор важи за период от 100,200 години, или до следващата война, и новото подписване на договор.
Въз основа на тези договори работят дипломатите.
В случая, след ВСВ в Европа не е водена друга война, за да има сключени нови договори. Така че, това което е подписвано в края на ВСВ, важи и до сега.
Друг е въпросът, че Горбачов уж бил забравил да подпише, и останало само  едно устно уверение, че НАТО няма да се разширява на изток.
Според международното право разширението на НАТО на изток е незаконно, защото няма никъде подписан договор с Русия за това.
Затова и западните партнори ни третираха като временни ползватели, и ограбиха всичко, което можеше да се задигне, защото знаеха, че собственикът рано или късно ще си  поиска обратно завоюваната с кръвта на съветските воини територия.


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24041 -: Януари 22, 2022, 15:43:43 »
Вероятно става дума за споразумението между ФРГ и СССР за изтеглянето от ГДР. Мисля около 100 милиарда марки плати ФРГ за устройването на семействата на евакуираните военни. Бакалска история/сметка. Правена в последния момент. Горбачов се оказа голяма изненада. Не знам кой го охранява.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24042 -: Януари 22, 2022, 16:18:07 »
Вероятно става дума за споразумението между ФРГ и СССР за изтеглянето от ГДР. Мисля около 100 милиарда марки плати ФРГ за устройването на семействата на евакуираните военни. Бакалска история/сметка. Правена в последния момент. Горбачов се оказа голяма изненада. Не знам кой го охранява.

Де да беше така...
Платени са 12 милиарда марки и 3 милиарда като кредит за 5 години. Ето и официален документ на  правителството на ФРГ:
https://www.bundesregierung.de/breg-de/aktuelles/die-kosten-fuer-den-sowjetischen-truppenabzug-474548
Откъс от документа:
Quote (selected)
Die Bundesrepublik hat de Sowjetunion elf bis zwölf Milliarden D-Mark angeboten, Gorbatschow will mehr: 15 bis 16 Milliarden. Der Betrag sei "das Ergebnis seines langen Ringens in der Regierung, mit Militärs und Finanzexperten", so der sowjetische Präsident. Lasse sich diese Summe nicht erreichen, müsse man "alle Themen praktisch komplett von Anfang an neu erörtern".

Am Ende bleibt es zwar bei zwölf Milliarden, aber Kohl legt noch einen zinslosen Kredit von drei Milliarden drauf. Gorbatschow stimmt zu. So könne man das Problem lösen, sagt er.

Drei Tage später, am 13. September 1990, teilt Bundesfinanzminister Theo Waigel bei einer Pressekonferenz in Bonn die Details mit: Von den zwölf Milliarden D-Mark sind 7,8 Milliarden für den Bau von Wohnraum für Soldaten vorgesehen, drei Milliarden für den Unterhalt der sowjetischen Truppen von 1991 bis zum Abzug Ende 1994, ein Milliarde für die Transportkosten. Der zusätzliche Kredit von drei Milliarden habe eine Laufzeit von fünf Jahren.
:smokin:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24043 -: Януари 22, 2022, 17:00:53 »
Виж ти !
Каква реклама на Вагнер!   :)))
https://www.segabg.com/hot/category-then/vagner-nahlu-sofiyski-supermarket

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24044 -: Януари 22, 2022, 17:37:40 »
Обясни сега!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24045 -: Януари 22, 2022, 19:52:12 »
Какво да обясня!
Виж видеоклипа.
И това ако не е реклама на филма за вагнеровци, здраве му кажи.
Обожавам този филм   :)))

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24046 -: Януари 22, 2022, 20:02:53 »
Коя е дупетатката?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24047 -: Януари 22, 2022, 20:33:48 »
Ми то пише там..
Аз не я знам, но аз и никого не знам..

Неактивен gogin

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 64
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24048 -: Януари 22, 2022, 20:48:45 »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24049 -: Януари 22, 2022, 22:22:30 »
Аха. Туй пусто "Възраждане" ша го направите първа политическа сила.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24050 -: Януари 22, 2022, 23:24:24 »
Аха. Туй пусто "Възраждане" ша го направите първа политическа сила.



Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23689
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24051 -: Януари 23, 2022, 10:27:14 »
Quote (selected)
Илияна Йотова: Правителството няма 100 шанса, има 100 дни. Ако ли не ще си замине и ще ходим на нови избори
https://glasove.com/categories/novini/news/vitseprezidentt-pobedata-sled-5-godini-e-golyama-otgovornost-i-ogromno-samochuvstvie
Новото предизборно турне май започна, подгряващата група вече е на сцената, по някое време ще се появи и президента с вечните си шлагери.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24052 -: Януари 23, 2022, 10:40:09 »
Абе Илияна да се казваш!
Тя и тази ич не е лесна и може и да си тъче платното да замести Нинова един ден. Като я слушам какви ги говори.
Малко с тайминга куца работата, ама ше му намерят колая. 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23689
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24053 -: Януари 23, 2022, 10:45:36 »
Предполагам че ще се бори за мястото на Радев, на следващите избори ще е моментът и ние да покажем колко твърдо стоим зад стамбулската такова. Голяма е вероятността следващият изпълняващ длъжноста президент да е жена, за алтернативен джендър ни е още рано.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2131
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24054 -: Януари 23, 2022, 10:58:55 »
Запитан защо един княз се смята за годен да управлява преди да е достигнал женитбено пълнолетие, Джон Милтън отговорил: "Защото е много по-лесно да управлява човек един народ, отколкото една жена."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23689
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24055 -: Януари 23, 2022, 11:12:01 »
Странно племе сме българите, здрави, силни, жилави.
Превиваме се като тръстики при всеки порив на вятъра и когато вятърът донесе искра от далечни земи ни изпепелява.
После пак избуяваме, този път след огъня следващите "българи" май ще са с по четири ръце, четири крака и дано с две глави, че да разполагат винаги с първия и втория си акъл.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24056 -: Януари 23, 2022, 11:22:44 »
"дано с две глави"

Не са ли у ред, и сто глави да са, файда йок, както казва Ванче.

Една да е, ама качествена.
Палосич! Палосич!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24057 -: Януари 23, 2022, 11:36:05 »
Не знам.
Четейки историята си, може и да сме били племе. А може и да сме си я украсявали.
Сега ми се струва че сме маса, която заема формата на съда в който я сипят.
Не ми се иска да кажа пихтиеста, щото все още се срещат остри камъни и щото е нихилистично.
Тва трудолюбие, чест, достойнство, принципи...като че ли доскоро все още имаше остатъци, но жертвоготовност, патриотизъм, съпричастност, общност и други такива са останали някъде из миналия век.
Далавера, гънене, лизане, завистливост и подобни се срещат по често.
За живучест - 5 века сме устискали, но сега за 50 г. май ще отидем към половината от тва дето сме били.
И там не виждам оптимизъм.
Като опре до такива категории, бързам да мина на друга тема или ме избива на
..
погледът мрачен, умът не види
добро ли, зло ли насреща иде...
На душа лежат спомени тежки,
злобна ги памет често повтаря,
в гърди ни любов, ни капка вяра,
нито надежда от сън мъртвешки
да можеш свестен човек събуди!
Свестните у нас считат за луди,
глупецът вредом всеки почита:
"Богат е", казва, пък го не пита
колко е души изгорил живи,
сироти колко той е ограбил
и пред олтарят бога измамил
с молитви, с клетви, с думи лъжливи.
И на обществен тоя мъчител
и поп, и черква с вяра слугуват;
нему се кланя дивак учител,
и с вестникарин зайдно мъдруват,
че страх от бога било начало
на сяка мъдрост... Туй е казало
стадо от вълци във овчи кожи,
камък основен за да положи
на лъжи святи, а ум човешки
да скове навек в окови тежки!
....
Ай кажете коя строфа не е верна и не важи за сега?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2131
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24058 -: Януари 23, 2022, 11:40:02 »
Прочутият френски социалист Жан Жорес говорел веднъж пред едно събрание:
- Защо, извикал той пламенно, големите мъже на Франция не се пробуждат? Защо стоят те студени и пасивни?
- Защото са излети от бронз! - се обадил един глас от дъното на залата.
-------------------
Нашите "големи мъже" също са излети от бронз или издялани от камък.
« Последна редакция: Януари 23, 2022, 12:41:46 от Zmeja »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24059 -: Януари 23, 2022, 11:51:40 »
Ботев е недостижим. Толкова остър поглед върху живота, по него време и на такава възраст.