Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 18:28:58

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1829090 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24120 -: Януари 24, 2022, 10:16:14 »
Винаги е забавно да четеш антиамериканизми, писани от българин, емигрирал в америка.

Така че - ти си пиши, пиши.

Пешко,
Впечатлението ми от твоите мултиникови постове е, че постовете на Бъч са 17 пъти по интелигентни, логични и информационно съдържащи: „Just the facts!“, за разлика от твоята еписталарна ентропия galore!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24121 -: Януари 24, 2022, 10:18:55 »
Винаги е забавно да четеш антиамериканизми, писани от българин, емигрирал в америка.
Колега, не зная защо но вашите коментари много ми напомнят на един Чудомиров герой - "Бай Тотю Чушката"....

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24122 -: Януари 24, 2022, 10:23:47 »
Много си е добър Кирето... нъл' вий си го избрахте?
Или - като един Петър - ще се възгещисате?  :crying_with_laughter-3302:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24123 -: Януари 24, 2022, 10:24:35 »
Производството е в САЩ. Взели са know-how -то.
Ясно е, че производството е тук. Аз се чудя дали е същата фирма - отворили са клон , съответно и цех тука.
Преди години имаха страхотен суджук, но очаквано го съсипаха - сега е пресолен и неизсушен... Стари месарски трикове - подковата ти я продават не на брой, а на грамаж

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24124 -: Януари 24, 2022, 10:52:17 »
Използвахме Кирето като лост. Ако нещо ... такова ... , ще търсим друг лост.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24125 -: Януари 24, 2022, 11:10:07 »
Quote (selected)
Любопитен съм някой знае ли нещо за фирма Тандем - производство на месни продукти.
Поне в БГ Тандем са една от най читавите фирми за месни продукти, не съм ги срещал в краварско и не мога да направя сравнение, но пък мога да направя сравнение с краварските, особено в сухите колбаси.
Отврат!
За по $30-40.
Малинчо бе добър в снабдяването със сирената и разни лютеници и т.н., ако е надобрял и в месните - това е вашият човек.
Но пък ако е местно производство - не знам.
То и у нас си е проблем.
Трябва да проверя, ама по ено време вноса май бе стигнал до 60%. Испанско месо, австрийско, Унгария и Франция птици...така че не знам какво пристига при вас.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24126 -: Януари 24, 2022, 11:11:19 »
Quote (selected)
Използвахме Кирето като лост. Ако нещо ... такова ... , ще търсим друг лост.
Тва ми хареса  :thup:
п.с. то и с Корни тъй.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24127 -: Януари 24, 2022, 11:28:33 »
Използвахме Кирето като лост. Ако нещо ... такова ... , ще търсим друг лост.
Тъй... тъй...
Имам една позната - със сходна житейска философия - та тя казва - щом усетиш, че си прекарана, отдаваш се и го приемаш като удоволствие :-)
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24128 -: Януари 24, 2022, 11:38:11 »
Имам една позната - със сходна житейска философия - та тя казва - щом усетиш, че си прекарана, отдаваш се и го приемаш като удоволствие

А, че туй не е ли твойта философия? На нея ми мяза. Десет години се наслаждаваше на мамин, златен, пък сеги викаш, че си прекарана. Недей, Барма, да ни цакаш със седмици. Извади нещо по-така.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24129 -: Януари 24, 2022, 12:04:36 »
"А, че туй не е ли твойта философия?"
Ще ти се... ама аз съм като Ежко - имам си трички, но са ми добрички...
Апропо - моята философия е ясна отдавна... а вашата - на празните хладилници - също...
И не горюй - прочети ми слогана  :crying_with_laughter-3302:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24130 -: Януари 24, 2022, 12:29:23 »
Стига си ни тикал Борисова под носа. Не сме се женили за него. Знам че страда сега. Да беше ме слушал, га го съветвах.
...................
Иначе, "добрият" политик е въжеиграч. Доразвийте ми мисълта.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24131 -: Януари 24, 2022, 13:37:06 »
Единственият фен на Кирчо тук е Жижи.

Вярно!!!

Както и това, че единственият НЕ-фен на Костя Копейкин тук /ака "Възраждане"!/ пак е Жижи!!!  :cool-1084:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24132 -: Януари 24, 2022, 14:00:42 »
Иначе, "добрият" политик е въжеиграч. Доразвийте ми мисълта.

Доразвивам веднага, само че с "обратен знак" ...

Костя Копейкин, който беше докарал туканка намколкоси отобуса с платени главорези ...

Да съ бият с охраната на Парламента, както и с родната полиция, която ни пази ...
Към Костя Копейкин: :125:


Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24133 -: Януари 24, 2022, 14:02:52 »
"Знам че страда сега. Да беше ме слушал, га го съветвах.
Ohh... сърдцето ми се къса... като го гледам такъв... ама като не те слуша?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24134 -: Януари 24, 2022, 14:12:13 »
.
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24135 -: Януари 24, 2022, 14:15:46 »
Който не ме е послушал, е закъсал. Аз виждам зад баирите. И Костов не ме слушаше. Кирето и той тантела. Харесвам повече финансовия, ама той пък скромен.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24136 -: Януари 24, 2022, 16:31:32 »
Къде го видя антиамериканизма? Имаш проблем с разбирането. I am Law Abiding Citizen.
Ако не бях, президентът щеше да ми прати "Hellfire" (не по пощата). Не като да не го е правил. Не точно този, щото този не знае къде се намира, а кениеца. За мой срам, чаках на опашка да гласувам за него първият път. Та и аз си платих за наивността. Виж по-горе!

BTW Като се прибера утре или след месец в БГ (чакам да понамалее ковида), пак ли ще ти е забавно, ако пиша същото. Какво ли значение може да има от къде пиша? Да не би да си променям възгледите с GPS-a?
Как не разбрахте? I love this country! Има първа поправка, втора поправка... На конституцията. Сега пишем за първата!
Още ви тропат червените ескадрони в главите.
Venceremos!
Нищо не ти е разбрала главата.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24137 -: Януари 24, 2022, 19:00:40 »
Нищо не ти е разбрала главата.
Нещо съм разбрал!
"Предлагането на територии, бази, войска и инфраструктура ще е не просто война. А гражданска война.
Това, че не искаме американска война у нас, не ни прави анти-американци. Татуирайте си тази мисъл.
"
Георги Коритаров
https://www.lentata.com/page_24239.html
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #24138 -: Януари 24, 2022, 19:29:40 »
Магазинът е на "стратегическо" място в центъра на "малка България" - предградието Дес Плейнс, с много голям паркинг.  До него имаше някакъв западащ магазин за алкохол. Преди години Малинчо го откупи и ги съедини 2та. Запази полвината от щандовете, но сега там се предлага предимно българска стока (пиячка де). В освободеното пространство сложиха няколко маси за "бързо хранене". Пак по това време направиха собствена кухня с 'топла" витрина'. Готвят само български традиционни манджи. МНОГО вкусно! Тук нашенците са предимно тираджии и лимозинаджии т.е. нямат време. Взимат си топло ястие, нашенско (на цената на хамбургер) сядат, хапват и продължават.

http://restaurantmehanata.com/gallery/
Това негово ли е?
Преди 6-7 г. ми беше влязла една муха в главата да правя неголяма механа и лазих из нета да си крада идеи и оттогава ми е останал този линк.
Слава Богу навреме се осъзнах че не е за мен.
Менюто като го гледам си е "Балкантурист".

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24139 -: Януари 24, 2022, 20:22:41 »
Quote (selected)
Ивайло Мирчев пита двама министри за иззетите 200 хил. биткойна
https://www.manager.bg/blgariya/ivaylo-mirchev-pita-dvama-ministri-za-izzetite-200-hil-bitkoyna
Ами сега?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен mercury

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 80
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24140 -: Януари 24, 2022, 20:49:10 »
А сега накъде, бе, БСП?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24141 -: Януари 24, 2022, 22:19:50 »
Нали туй къдрим от години. Загрижени сме демек, а пък някои се засягат едва ли не.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24142 -: Януари 25, 2022, 05:16:42 »
Това негово ли е?
Преди 6-7 г. ми беше влязла една муха в главата да правя неголяма механа и лазих из нета да си крада идеи и оттогава ми е останал този линк.
Слава Богу навреме се осъзнах че не е за мен.
Менюто като го гледам си е "Балкантурист".
Механата е едно от култовите БГ заведения и най-старото функциониращо. Имаше и други от "онова време", но пуснаха кепенците. Някога беше "Кладенеца". Имаха един "макет" 1:1 на кладенец точно пред вратата - с капаци, чекрък, кофа и покривче. После стана Механата. Хронологически Малинчо не е основател и не е бил собственик преди години - просто него го нямаше още тук. Към днешна дата - не знам. За менюто: отдавна не съм ходил в "Балкантурист" та съм позабравил ;). Ако се има предвид разни скари и пр. преполагам, че е с рекламна цел. Естествено има скара, но винаги има един куп други неша: дреболии всякакви, риби няколко, салати един билюк, супи 3-4 вида, вегетариански блюда, гювечета и т.н. Нямат против ако им кажеш "искам това с онова" или това го искам без онова". За обяд предлагат готвено - сърми, пълнени чушки, ребърца със зеле, мусака и пр.  Приятно място. Недостатъци: мястото за паркиране е кът. На снимка 1 вдясно е сградата в която е Механата. Жълтото е магазин за алкохол. Зад магазина вдясно има атвосериз. Паркингът се споделя от 3 те бизнеса. В петък и събота е фраш. Трябва да се паркира от другата страна, ама и там понякога е "тегаво". Друго: лятото изкарват маси между сградата и улицата, но е много тясно, а ако си с малки деца си е опасно (няма ограда).
Преди 5-6 години там наблизо българи купиха едно друго заведение. Казваше се "Черния коч"  ;). Сега е Балканика. Там кухнята е "по-слаба" от на Механата, но има много голям паркинг и важно - имат навън голяма градина с висока ограда, та не се налага постоянно да следя кой внук/чка се готви да дезертира.
На снимка 2 е градината на Балканика.
Като цяло тук БГ ресторантите силно зависят от готвачите, в смисъл добрите са голям кът. Като се сдърпат с чорбаджиите отиват в другия ресторант. Ние естествено научаваме и почваме да ходим на другото място... а бе наистина тук е "малка" България.  :lol:
Откъде знам тези неща: синът ми живее на 300 м от Балканика и на 1.5 км от Механата (аз съм на 10на мин). Снахата не си пада много по готвенето, но много харесва нашата кухня. Те  2-3 пъти седмично вечерят в едно от 2те места, а и за вкъщи си взимат. С всичките "персонали" са на "ти" от А до Я. Всеки път когато сме били с тях: синът отива при чорбаджията или който го замества да си кажат "наздраве".
Снимка 3 е дислокация на района:
Най - горе на Lee x Thacker е център "Малка България" - училище, народни танци, спорт и т.н. Там е една от изборните секции тук. Механата е в една сграда с UPS. Малинчо е точно срещу State Facility. Малко вдясно от Lee x E Oakton е Балканика




Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24143 -: Януари 25, 2022, 07:53:02 »
Quote (selected)
Съдът позволи добив на шистов газ в Добричко, срещу който имаше референдум
Административният съд във Варна реши да отмени отказа на Регионалната инспекция по околната среда и водите (РИОСВ) Варна да одобри ОВОС за проучване и добив на природен газ на територията на област Добрич.
https://glasove.com/categories/novini/news/sdt-pozvoli-dobiv-na-shistov-gaz-v-dobrichko-sreshchu-koyto-imashe-referendum
"Почтенните" контраатакуват! :pissed-891:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24144 -: Януари 25, 2022, 09:56:49 »
Много академична взе да става атмосферата. Няма ли някой да каже някоя простотия, че да се посмеем?

Неактивен gogin

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 64
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24145 -: Януари 25, 2022, 10:25:39 »
Джиджи Биджи, защо на К. Костадинов му викаш "Копейкин"? Имаш ли някакви доказателства, че получава пари от Русия или си ги плещиш както дойде.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24146 -: Януари 25, 2022, 12:02:47 »
Механата е едно от култовите БГ заведения и най-старото функциониращо. Имаше и други от "онова време", но пуснаха кепенците. Някога беше "Кладенеца". Имаха един "макет" 1:1 на кладенец точно пред вратата - с капаци, чекрък, кофа и покривче. .....
Пенико, благодаря.

Продължавай да споделяш и да ни информираш. За мен това е една друга гледна точка за битието на нашите сънародници в САЩ.

Замислих се какъв ли диалог щеше да се получи ако бях успял да убедя и Фичо да се присъедини, `ма вече е късно.

В тоя ред на мисли се сетих как преди 17 години в покойния форум на газетата от дилемата за новото име на НДСВ се отплеснахме за кръчметата и шкембеджийниците в София от студентските ни години - най-активни и полезни бяха НС и Геновева, наред с някои други, та така....
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24147 -: Януари 25, 2022, 12:11:39 »
Джиджи Биджи, защо на К. Костадинов му викаш "Копейкин"? Имаш ли някакви доказателства, че получава пари от Русия или си ги плещиш както дойде.

Във фризьорския салон е чула, че това е модно, затова.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24148 -: Януари 25, 2022, 12:15:55 »
Не знам какъв Копейкин е, ама не можеш му чу гласчето последните дни по повод реднешкия цирк по Украйна. Сал едни сертификати са му "идеите"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24149 -: Януари 25, 2022, 12:29:00 »
По-крепко трябва. Авторът на прякора "Копейкин" е тоз, на когото не му отърва. Струва си да се помисли.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24150 -: Януари 25, 2022, 14:08:14 »
Не знам какъв Копейкин е, ама не можеш му чу гласчето последните дни по повод реднешкия цирк по Украйна.
Да бе, а вашите се скъсаха да се обаждат, нали? За казуса с Македония, за енергийния въпрос, за това, че България е от инициаторите на санкции срещу Русия, за ... Край нямат поводите, но откакто Корнела докопа власт, БСП сте по-тихи от вакуума. Не просто ще преглътнете, ами въодушевено ще подкрепяте всичко, което наредят от Посолството. Не че досега беше иначе, но вече е съвсем ачик.
Quote (selected)
Сал едни сертификати са му "идеите"
А тук вече лъжеш! Още в началото на месеца „Възраждане“ внесе предложение за премахване на американските бази от България. Имат ясни позиции и добри предложения и по други важни за страната въпроси. Записано е, вижда се. А вашите са жалки мижитурки и фурнаджийски лопати.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24151 -: Януари 25, 2022, 14:11:58 »
Не знам какъв Копейкин е, ама не можеш му чу гласчето последните дни по повод реднешкия цирк по Украйна. Сал едни сертификати са му "идеите"
Не си права! Не са му сертификатите само идейте. Никой в ненародното събрание не обелва дума за базите на САЩ в БГ. Единствено "Възраждане". Положението в Украйна и на руснаците там е работа на Руската Дума и Кремъл. Не му е работа на К. Костадинов. Ни най-малко!

PS    аменеменема ме е изпреварил. :thup:
« Последна редакция: Януари 25, 2022, 15:03:27 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24152 -: Януари 25, 2022, 14:16:24 »
То не че ще стане нещо, ама контрапункт трябва. Сидеров сума години яде ляп от туй. Демек дърпаме се, не сме съгласни да ни насилват. И Каракачанов бая корем наля.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24153 -: Януари 25, 2022, 14:48:06 »
Заради визитата на Ковачевски БНТ, не излъчи филма „Само защото бяха българи...“ на Милена Милотинова за обезбългаряването на Вардарска Македония.

"Януари 1945. Македонската Кървава Коледа – масови преследвания и разстрели и скалъпени процеси срещу хора с българско самосъзнание, масова смяна на имена, немалка част от които – посмъртно... "

А точно сега беше моментът, но новите нали са против мафията, корупцията, за прозрачност... за това ще да е било.

Вие си ги избрахте!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24154 -: Януари 25, 2022, 15:03:50 »
То не че ще стане нещо, ама контрапункт трябва. Сидеров сума години яде ляп от туй. Демек дърпаме се, не сме съгласни да ни насилват. И Каракачанов бая корем наля.
Сидеров нищо смислено не е вършил, а се измяташе към всяка възможна посока. На Каракачанов коремът е от продажба на българско гражданство, а не от защита на националните интереси. А, да, не само от продажби, де – и от покупки! На хартиени самолети за милиарди. От САЩ. Така че хайде моля без такива сравнения.




Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24155 -: Януари 25, 2022, 15:08:59 »
https://fakti.bg/bulgaria/647062-ninova-iskame-dialog-s-rusia

За горното вече я наплюха в официоза Дневник

А ето и опозицията й

Quote (selected)
"За съжаление огромната част от българите са русофили, затова властта се измъква от позиция по казуса Русия - НАТО. Българинът няма да приеме участие на България в някакви действия срещу Русия, това ще доведе до падане на правителството и до трайни проблеми у нас".

Това заяви за "Твоят ден" по Нова нюз Антон Кутев от БСП.]"За съжаление огромната част от българите са русофили, затова властта се измъква от позиция по казуса Русия - НАТО. Българинът няма да приеме участие на България в някакви действия срещу Русия, това ще доведе до падане на правителството и до трайни проблеми у нас".

Това заяви за "Твоят ден" по Нова нюз Антон Кутев от БСП.

п. п. За базите не съм разбрала, извинявам се

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24156 -: Януари 25, 2022, 15:10:11 »
Не разбирам де ми намиргаш кусур. Аз патриотарите не ги понасям. Дано доживеем и до патриоти. То уж всички сме таквиз, ама все мижитурки тактисваме.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24157 -: Януари 25, 2022, 15:15:11 »
Quote (selected)
За съжаление огромната част от българите са русофили...
За съжаление, а? *****

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24158 -: Януари 25, 2022, 15:16:03 »
За съжаление, а? *****

И на мен това ми направи силно впечатление в радевия говорител

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24159 -: Януари 25, 2022, 15:28:21 »
Не разбирам де ми намиргаш кусур. Аз патриотарите не ги понасям.
Сравняваш Сидеров и Шкембе войводата с „Възраждане“, за което основание няма. Ако тези двамата са „яли ляп от туй“, „Възраждане“ правили ли са го? Засега не виждам такива признаци.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24160 -: Януари 25, 2022, 15:31:33 »
 :smokin: :popcorn:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24161 -: Януари 25, 2022, 15:34:44 »
То не пречи да стане. Нали казах, дано са останали патриоти. На патриотари сме бактисали.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24162 -: Януари 25, 2022, 15:37:53 »
Бармалеите късат потни потници от яд и мъка  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24163 -: Януари 25, 2022, 15:39:20 »
:smokin: :popcorn:
Тъпа анкета. И доста манипулативна
Отговорите трябва да са:
Да, това ще повиши националната сигурност на България.
Не, това ще влоши националната сигурност на България.


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24164 -: Януари 25, 2022, 15:40:25 »
Тъпа анкета. И доста манипулативна
Отговорите трябва да са:
Да, това ще повиши националната сигурност на България.
Не, това ще влоши националната сигурност на България.


Анкетата трябваше да бъде просто "да" и "не", но тва няма никакво значение.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24165 -: Януари 25, 2022, 15:42:06 »
Бармалеите късат потни потници от яд и мъка  :crying_with_laughter-3302:
Бюстиетата, юнашките фланелки нямат място в будоарите.
« Последна редакция: Януари 25, 2022, 15:47:09 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24166 -: Януари 25, 2022, 15:59:12 »
Не е вярно, че огромната част от българите са русофили, просто не са русофоби, защото сме със някакъв здрав скептичен ген, има го и у другите народи, но на запад изглежда, че по-лесно се промиват мозъци. Например германците гласуващи за зелените, които ще ни докарат до студ и безработица.

Вие си ги избрахте!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24167 -: Януари 25, 2022, 16:41:01 »
Не е вярно, че огромната част от българите са русофили,

Разбира се, че не. Симпатия не значи "фил"-ство, освен за бармите, ама те, и тухла да видят, се едно си мислят. Българинът е прост човек и разсъждава в примитивни рамки. За него излизане от НАТО задължително значи присъединяване към "Евразия". Ама, той си мисли, че Румен Гечев е фалирал банките, а Жан Виденов е направил инфлацията, така че нема значение.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2081
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24168 -: Януари 25, 2022, 17:16:07 »
В случай на конфликт между Русия и Украйна хърватските власти ще изтеглят целия си военен персонал от силите на НАТО в Източна Европа.
https://vtorifront.bg/article/prezidentt-na-hrvatiya-izteglyam-i-posledniya-hrvatski-voynik-ot-nato-pri-konflikt-rusiya-ukrayna

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24169 -: Януари 25, 2022, 17:33:16 »
В случай на конфликт между Русия и Украйна хърватските власти ще изтеглят целия си военен персонал от силите на НАТО в Източна Европа.
https://vtorifront.bg/article/prezidentt-na-hrvatiya-izteglyam-i-posledniya-hrvatski-voynik-ot-nato-pri-konflikt-rusiya-ukrayna
Ти зда видиш. ДАже усташите проявяват здрав разум.
Чекам комарицки да изтипоса Гюро Радев на пост прод "натофското" знаме  :smokin:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24170 -: Януари 25, 2022, 17:56:41 »
Паднал ли е вчера в морето поредният F-35 или не е паднал?

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24171 -: Януари 25, 2022, 18:52:02 »
Паднал ли е вчера в морето поредният F-35 или не е паднал?
тука пише, че е паднал
https://www.actualno.com/america/amerikanski-iztrebitel-f-35-se-razbi-v-ujnokitajsko-more-news_1701278.html

Неактивен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 400
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24172 -: Януари 25, 2022, 19:16:20 »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24173 -: Януари 25, 2022, 19:57:40 »
Нормално е да пада техника, без значение нова ли е стара ли е. При индийците например чиято таква е доста стара и са по вързани в ръцете се случва доста често, за разлика от по-напредналите държави които имат добра техническа поддръжка. В случая имаме инцидент при кацане на самолетоносач, което си е една от най-трудните и опасни маневри които са възможни. Ако правилно си спомням това е вече втори подобен слуай за последните месеци.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24174 -: Януари 25, 2022, 23:23:10 »
Ми нъл "вентилатор", вертикално кацане ... тва палубния вариант.  Цената на тва са два-трийсе милиона ф повече и влошени тт данни  :smokin:
Интересно е че споменават неколко ранени.  Като добавим и катапултиралия пилот можем да допуснем че или е блокирал лагер на "вентилатора" поради пропусната грес при опслужването или пилота е бил яко шмъркан  :smokin:
Мен така ми изскочи сачма от лагер на прахосмукачка и я изфърлих. Даже немаше ранени.
Във всеки случай едно видео би било много поучително

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24175 -: Януари 26, 2022, 05:25:22 »
Паднал ли е вчера в морето поредният F-35 или не е паднал?
Явно е паднал, ама не в морето, а върху палубата  :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24176 -: Януари 26, 2022, 06:28:23 »
Явно е паднал, ама не в морето, а върху палубата

Като викате "паднал", та се сетих. Има ли некъв хабер от Локхийд за наште аероплани? Или човекът взе парите и каза "ще видим"?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24177 -: Януари 26, 2022, 08:41:56 »
Quote (selected)
Столична община не покрива разходите си по репатрирането на МПС и по поставянето на скоби на нередовно паркирани автомобили в синя и зелена зона в София. Това става ясно от писма на изпълнителния директор на общинската фирма Център за градска мобилност Димитър Дилчев до транспортната комисия в Столичния общински съвет. Размерът на глобите и по двете дейности не е променян от 2012 г.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/sofiya-e-na-zaguba-skobite-i-payacite-na-cgm
Предполагам и затворите, полицията, пожарната, еле па армията не са на печалба, но ги издържаме някак си.
Идеята санкциите и таксите да са самостоятелен печеливш "бизнес" е дълбоко порочна.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24178 -: Януари 26, 2022, 08:46:38 »
Винаги съм мислел, че основните пиходи на "Градска мобилност" идват от десетките хиляди на ден есемеси и талончета за паркиране, а не от скоби и репатриране.

Да направят синя зона от Владая до разклона за Нови хан, белким си покрият разходите...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #24179 -: Януари 26, 2022, 08:52:22 »
Quote (selected)
12,56 лв. - за външни услуги и т.н
Много се радвам на разбивки които освен присъщи разходи включват и "външни услуги и т.н."
ЕС е вреден за вашето здраве!