Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 20:24:03

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1865484 пъти)

0 Потребители и 116 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30420 -: Юли 15, 2022, 12:51:16 »
Мислех че е пределно ясно, но нека дешифрирам. ТБЗБХ иска да рече "тъп банкянски заспал бай гуй". Пардон!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30421 -: Юли 15, 2022, 13:09:41 »
А това за което говори Змея, най-вероятно си е било архива "Българска кинематография" и там, някой услужлив чичко им е пускал филми по желание. Няма лошо.
Може би ставам досаден, но да поясня. Duzov явно е възрастен, но аз съм му батко. Без да съм 100% сигурен киното на ул."Черковна" носеше претенциозното име "Савоя". Прожекциите бяха сутрин и следобед - или казано с други думи непрекъснато. Киното разполагаше само с един прожекционен апарат, поради което на всеки 15 минути лампите в салона светваха за няколка минути за да се зареди следващата ролка. Персоналът се състаеше от един оператор и една касиерка, която като наближи времето за прожекция напускаше касата и отиваше на вратата на салона за да къса билетите. Салона не се почистваше от никого. Боси деца от махлите "Подуенската баня", "Мърфи" и "Черковна" заравяхме нозете си в пласт от обелки на семки и фъстъци в очакване на филма. През това време избухваха локални побойща между групи от враждуващите махли. Със загасване на лампите всичко утихваше. Само някоя мишка изшумоляваше покрай или през краката ни. Често пъти антрактите (прекъсванията) по време на филма бяха по-продължителни от обичайните защото един и същ филм с един и същ комплект филмови ленти се прожектираше едновременно в повече квартални кина по часови график, а филмовите ленти се пренасяха от кино до кино от велосипедист.
« Последна редакция: Юли 15, 2022, 13:17:44 от Zmeja »

Неактивен duzov

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 137
  • "Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочнат
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30422 -: Юли 15, 2022, 13:21:34 »
А това за което говори Змея, най-вероятно си е било архива "Българска кинематография" и там, някой услужлив чичко им е пускал филми по желание. Няма лошо.
Може би ставам досаден, но да поясня. Duzov явно е възрастен, но аз съм му батко. Без да съм 100% сигурен киното на ул."Черковна" носеше претенциозното име "Савоя". Прожекциите бяха сутрин и следобед - или казано с други думи непрекъснато. Киното разполагаше само с един прожекционен апарат, поради което на всеки 15 минути лампите в салона светваха за няколка минути за да се зареди следващата ролка. Персоналът се състаеше от един оператор и една касиерка, която като наближи времето за прожекция напускаше касата и отиваше на вратата на салона за да къса билетите. Салона не се почистваше от никого. Боси деца от махлите "Подуенската баня", "Мърфи" и "Черковна" заравяхме нозете си в пласт от обелки на семки и фъстъци в очакване на филма. През това време избухваха локални побойща между групи от враждуващите махли. Със загасване на лампите всичко утихваше. Само някоя мишка изшумоляваше покрай или през краката ни. Често пъти антрактите (прекъсванията) по време на филма бяха по-продължителни от обичайните защото един и същ филм с един и същ комплект филмови ленти се прожектираше едновременно в повече квартални кина по часови график, а филмовите ленти се пренасяха от кино до кино от велосипедист.
Змей, не се сърди! Наистина не го помня това кино. Просто исках да уточня местоположението му. Да, явно си по-стар от мен и съответно, спомените ти са за по-далечно време. Бъди здрав и не ми се сърди!
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки".

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30423 -: Юли 15, 2022, 13:39:26 »
Змей, не се сърди! Наистина не го помня това кино. Просто исках да уточня местоположението му. Да, явно си по-стар от мен и съответно, спомените ти са за по-далечно време. Бъди здрав и не ми се сърди!
Не се сърдя, Duzov. Ако се сърдех надали щях да доживея годините, пък и да пиша във форума. Просто в спора се ражда истината.
Родителите ни в онова следвоенно време ни оставяха на по-големия ми брат и на мен сутрин по две филии хляб и по 20 лв. за шкембе чорба на обяд. Шкембеджийницата беше на спирката на трамвая срещу подуенската баня (сегашния театър "София"). Ние двамата изяждахме една чорба, а с останалите 20 лв. брат ми купуваше един билет за кино. Това всеки ден! Брат ми подаваше билета на входа на салона, а аз с отработени движения се мушвах зад него. Влезнеш ли веднъж в салона вече никой не може да те открие сред децата... Спомени!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30424 -: Юли 15, 2022, 13:53:02 »
Шкембе чорбата е голяма работа. Европейците нека се наказват с дъртото пръдливо говеждо. Голям майстор съм на чорбите. От миди и скариди не съм пробвал, ама предстои. Чувал съм че и от пастърма ставало.
« Последна редакция: Юли 15, 2022, 13:58:56 от dabedabe »

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30425 -: Юли 15, 2022, 14:00:45 »
''Ма що не чучнат мустафата за премиер. Ша заспи.'' Няма как с чуждо гражданство. Но виж, за генерал губернатор на територията мисис Мустафа би била подходяща. Наше момиче от региона. Едва ли трябва да се обяснява на една кюрдка що е това шкембе чорба. Пък и омъжена за индиец. И от индийската кухня има какво да се научи. За Боливуд да не говорим. ;)

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30426 -: Юли 15, 2022, 14:02:09 »
На кого ни оставяш мем сахиб? И кой е тоя Кенет?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30427 -: Юли 15, 2022, 14:06:32 »
Здравей, красавице! Не ми отговаряй. Жива, здрава и прочее! Ша стане човек от теб. Дай та напрайм една депутатка, че гунчевата завъртя дирника.
« Последна редакция: Юли 15, 2022, 14:12:57 от dabedabe »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30428 -: Юли 15, 2022, 14:22:42 »
Quote (selected)
Hardly anyone in the United States has heard of the senior American diplomat Kenneth Merten, but in Haiti, he was already a widely disliked household name even before the State Department reassigned him to Port-au-Prince on October 12. Haitians view his appointment as a provocative sign that the Biden administration will continue interfering in their country’s affairs....

Haitians who know Merten, Foote’s replacement, tell me he is pleasant, and fluent in Kreyol, the national language. But they have bad memories of his previous role there. In 2016, for instance,  as special coordinator for Haiti, he vigorously pushed for Haitians to swallow the results of the October 2015 presidential election, which was widely regarded as rigged. Haitians resisted but held a questionable re-vote later that year in which the ruling party won again. One well-placed Haitian source told me the episode was “an electoral coup d’etat.”
https://washingtonmonthly.com/2021/10/21/the-u-s-doubles-down-on-its-failed-haiti-policy/

Кажи здрасти на Хаитянския експерт по съчленяване на франкенщайнски коалиции с Капчица, тиксо и такер.


    крилце или кълка?
*********   ✹    *********

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30429 -: Юли 15, 2022, 14:42:37 »
Като стана дума за реклами, харизвам чисто нов Меган 1 класик декември миналия век (декември 1997 произведена във Франция, ако придава някой значение, карана в Италия от някакъв търговец Манцони) в отлично състояние сал на 145 хилядарки километри, реални за едни никакви 2000 лв. Ма ако някой даде повече няма откажа, че да го обидя. В колата, добре стопанисвана досега има живот още 10 години рахат. Да направя викам още едно добро. Бръмка като пчеличка. Познавате ме, не лъжа. Цвят морски.
« Последна редакция: Юли 15, 2022, 16:35:53 от dabedabe »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30430 -: Юли 15, 2022, 16:04:13 »
Защо събориха скрижалите ?

Сам съм изненадан. Отписал съм Задлоквието като място от където може да изскочи нещо положително за света. Явно е обаче, че не всички там са се предали. И смисъла на акта е, че <вие си въобразявате "победа", а тя ви се изплъзва>. Вероятно има вече организирана група за целенасочени действия, за съпротива и тя отправи публично предизвикателство на това ниво - ниво далеч над нивото на 80%-ници. Все още не вярвам на приказките от години насам на Дейвид Уйлкок, как имало цял заговор, мощни организации на "борците срещу статуквото"...

Нали бе казано, че ако една от трите велики сили не подкрепи новият Обществено-икономически-политически строй, той няма да се утвърди - ще рухне. Става дума за диалектическата последователност на 4-те основни форми, които се движат по оста на времето и щели да се повтарят циклично. Всеки път на базата на нов, по-високо технологично ниво. Но до сега имаше, а и сме свидетели на избързвания и прескачания. Значи, последователността не е закотвена, вероятно и формата не е...

Има нещо друго. И това са гигантските измами за, с и около всичко което ни заобикаля. Ако "Матрицата" с някакво приближение е действителност, то тогава има обяснение за несъвпаденията на утвърдената парадигма в науката, историята, геология, хронология, произход на човека и т.н. Но нищо не се вързва, дори не и канавата на физикалната действителност...

Мисля си, че в това е заровено кучето. А всичко останало на показ и приказ, е само завесата пред сцената. Но дали ще доживеем да видим и чуем Разкритието/Разкритията, това не знам. Знам само, че сме яко лъгани от синковците.

Тези - от Задкулисието.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #30431 -: Юли 15, 2022, 17:15:31 »
Скандална закуска при Херо Мустафа - зад гърба на лидерите на партиите САЩ сглобяват кабинет

Целта на закуската при американския посланик е да се бабува върху създаването на евро-атлантическо правителство, без участието на Кирил Петков, Асен Василев, Корнелия Нинова.
Quote (selected)
Скандална закусна при Херо Мустафа в деня на консултациите при президента Радев взриви политическата сцена у нас - целта ѝ е да бъдат сондирани позиции за съставяне на евроатлантическо правителство в България зад гърба на лидерите на парламентарно представените партии.
 
Тази сутрин в 9.00 часа през главата на лидерите на политиеските партии у нас в американското посолство у нас са били поканени отделни депутати от парламентарно представените партии: Кристиан Вигенин от БСП, Даниел Митов от ГЕРБ, Калоян Иконномов като представител на ПП, който не е уведомил предварително Асен Василев и Кирил Петков, научи Епицентър. бг.
 
Христо Иванов от ДБ е бил поканен, но в последния момент изпраща заместник в посолството на САЩ.
 
Целта на закуската при американския посланик е да се бабува върху създаването на евро-атлантическо правителство, без участието на Кирил Петков, Асен Василев и Корнелия Нинова.
 
Лансира се Никола Минчев за премиер при третия опит за съставяне на правителство, а мандатоносителят ще е “Демократична България”.
 
Това е най-вероятната конструкция на изпълнителната власт, за която Румен Радев ще бъде убеждаван днес от управляващата до преди дни коалиция.
 
Корнелия Нинова научила от медиите за присъствието на Кристиян Вигенин на закуската при Херо Мустафа, който за първи път си позволява да предприема такива действия без да уведоми ръководството на партията, но пък не веднъж е заемал външно-политически позиции, различи от тези на партийния връх. За БСП ГЕРБ и  Борисов са абсолютно неприемливи като партньори в общ кабинет.
 
Кирил Петков и Асен Василев са били бесни след като разбрали за зауската и че зад гърба им САЩ редят правителство без тяхно участие .
 
"Отвън се подшушва да се правят някакви евроатлантически неща с ГЕРБ. На нас и да ни го подшушват, няма смисъл, ние инструкции от посолства не приемаме, независимо какви са. Със сигурност е имало индикации от, нека да кажем, коалиционните партньори, че може би е добре да се върви в тази посока, ние твърдо сме ги отрязали", разкри конспирацията в интервю за "Капитал" Асен Василев. Казанато от него е повече от скандално, защото за първи път политик от висок ранг признава, че вътрешните дела в България се решават не в парламента, а в чуждо посолство.

Василев не отговори на въпроса кои са тези посолства, но каза, че е "ясно за кои става въпрос", а днес думите му бяха потвърдени със закуската при  Н.Пр. Мустафа.
 
"Вчера даже имаше и изявление на Държавния департамент в тази посока", допълни вицепремиерът. И продължи: "Със сигурност е имало индикации от, нека да кажем коалиционните партньори, че е добре да се върви в тази посока. Ние твърдо сме ги отрязали", разкри Василев за натиска отвън.
 
Страннно е, че именно заченатата с подкрепата на "Козяк" и лансирана от Радев формация ПП вече е загубила доверието на американските си покровители, които днес намират за правилно вкарването на ГЕРБ в новото управление на страната. Не случайно Борисов първи пусна формулата евроатлантиеско управление, което се приема като посочена от САЩ цел.

Асен Василев, съшо като Нинова е категоричен, че дори след вероятните избори, без значение от резултата, коалиция с ГЕРБ ще е невъзможна.

На въпрос за реализирането на третия мандат и анонса, който идва от БСП и ДБ за включването на ИТН в подобен кабинет, Василев обясни, че и двата им досегашни коалиционни партньори са декларирали, че ако мандатът отиде при някоя от тях, те ще предложат програмата, изготвена за неслучилия се кабинет "Василев".

За ИТН Василев отсече: "Втори път да се опитаме да правим същото нещо с ИТН за мен би било проява на идиотизъм."

Закуската при Херо Мустафа е първият брутален директен опит на чужда държава да упражява натиск при съставяне на правителство в България.
 
Малко по-късно зам.-председателят на ГЕРБ Даниел Митов призна за срещата при Херо Мустафа, но отрече да е обсъждан нов кабинет.

Български политици - представители на парламентарно представени политически сили, са участвали в среща, организирана от американския посланик Херо Мустафа. На нея не е обсъждано създаването на ново правителство с евроатлантическа насоченост, заяви за БНР Даниел Митов.
 
Същото заяви и Кристиан Вигенин.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30432 -: Юли 15, 2022, 18:07:12 »
Имам един въпрос. Може ли някой запознат да ме информира за тези скрижали. Точно, ясно и спретнато. Предистория - кога, къде, защо? Директно да ми разкаже, за какво точно става дума, а не да ме препраща някъде си.

Аз съм аналитичен ум...чела съм, разбира се разни пророци, но се боя, че не съм напреднала в мистиката на тамплиерите. Винаги съм го смятала за глупости  - обвит в целофан фойерверк в името на обикновена кражба

п. п. Чела съм и Дан Браун и холивудските им глупости съм гледала. И докато ги чета и гледам, имам много,  и много, и много ...съвсем простички въпроси...които срутват целия сюжет
« Последна редакция: Юли 15, 2022, 18:17:02 от Aсол »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #30433 -: Юли 15, 2022, 18:14:52 »
Чак сега разбрах, че това за закуската при посланичката на САЩ са го дали двама човека преди мен... Но нищо, събитието е много важно и не пречи да се даде и III път.

Кратка правостояща пресконференция (няма да дам английската дума!) на "Възраждане" преди консултациите при президента с основна тема гореспоменатата намеса на САЩ:

https://www.facebook.com/vazrazhdane.bg/videos/540929901115718/
« Последна редакция: Юли 15, 2022, 19:10:03 от lucho »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30434 -: Юли 15, 2022, 18:36:58 »
Не ти трябват некадърни преписвачи като данбраун - схванала си същината: масонска фъшкия с пудра захар.
За скрижалите - циментова дисни-версия на стоунхендж с купчина грешки и бакалска теология на тюрлюгювеч.
Който и да ги е редактирал радикално само е спасил автора от подигравки.
Толкоз от мен, че бързам.
*********   ✹    *********

Неактивен duzov

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 137
  • "Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочнат
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30435 -: Юли 15, 2022, 19:56:35 »
Скандална закуска при Херо Мустафа - зад гърба на лидерите на партиите САЩ сглобяват кабинет


Тази сутрин в 9.00 часа през главата на лидерите на политиеските партии у нас в американското посолство у нас са били поканени отделни депутати от парламентарно представените партии: Кристиан Вигенин от БСП, Даниел Митов от ГЕРБ, Калоян Иконномов като представител на ПП, който не е уведомил предварително Асен Василев и Кирил Петков, научи Епицентър. бг.
 
Христо Иванов от ДБ е бил поканен, но в последния момент изпраща заместник в посолството на САЩ.
 
..............................................................

Български политици - представители на парламентарно представени политически сили, са участвали в среща, организирана от американския посланик Херо Мустафа. На нея не е обсъждано създаването на ново правителство с евроатлантическа насоченост, заяви за БНР Даниел Митов.
 
Същото заяви и Кристиан Вигенин.
[/quote]

Даниел Митов, Кристиян Вигенин, онзи Калоян Икономов не го знам, но са все видни алтернативносексуални люде. Не чух от ДБ кой е бил, но най-вероятно е билО онова създание - Антоанета Цонева, и тя неориентирана по пол.
Баси! Докога ще ни управляват отявлени педераси?
Вагинин трябва да бъде изгонен от БСП моментално!
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки".

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #30436 -: Юли 15, 2022, 20:05:03 »
Що да го гонят Вигенин?
Той си е точно на мястото в сегашното БСП.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30437 -: Юли 15, 2022, 21:02:06 »
Асол, основната теза на Задкулисието е, че населението на Земята било прекомерно много и изяждало ресурсите 'и, т.е. на едни много по-важни човеци от другите и затуй плебса следва да бъде редуциран къде 500/600 милиона. Официално заявено от Тед Търнър (оня собственик на СНН, сега не знам дали е още) и май бе дарил на някаква организация под ООН някаква огромна сума $ за да работели за това "намаление". Тези цифри са и цитирани в "скрижалите" + още "наставления", как трябвало да се управлява планетата.

В същност това е и декларирана цел на затърчалите се да установяват едноличен НСР в лицето на протагониста САЩисаният паразит. Самият конфликт в момента е именно заради това. Моно власт, срещу други двама претенденти да участват.

За самите Стели, т.е. скрижалите, не се знае кой е зад поставянето им, не се знае кой е собственика на земята там, действано е чрез подставени лица, адвокатска кантора и строители. Взривяването на една от "страниците" може да се счита, че е знак на съпротива към установяване на НСР под тези премиси.
 
Но нещата са и по-дълбоки. Има религиозни книги в аврамическите религии, където не е недвусмислено написано кому Бог е дал земята. И се касае за определени претенции в дълбочина за узаконяване и съответни манипулации с изкривяване на Първообраза.

Но това е, както винаги, начин за обличане на разни въжделения в някаква там "законова форма".

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30438 -: Юли 15, 2022, 21:04:39 »
мустъфата съй разгонила нещо. Гледа някак особено изразително.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30439 -: Юли 15, 2022, 21:15:08 »
В момента слуди от такава сграда няма - единствените "постройки" преди 1944 са в северна посока

предполагам, че змея има предвид третата сграда (вече втора) от кръстовището на мадрид и черковна. доколкото помня, на нея има(ше) надпис „атриум“.

https://www.google.com/maps/@42.6963768,23.3518371,3a,75y,109.89h,93.85t/data=!3m6!1e1!3m4!1sFS4Z98t--VoqvWHb413l-g!2e0!7i16384!8i8192

снимката е от 2019 година и не е моя.
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #30440 -: Юли 15, 2022, 21:21:06 »
Изявление пред журналисти на Костадинов след консултациите при президента:

https://www.facebook.com/vazrazhdane.bg/videos/832540571059637/

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30441 -: Юли 15, 2022, 21:26:04 »
Не спорете със Змейко, той е по древен от мен с дестина годинки, т. е. от някои тук с дваестина, за децата дето подскачат напреки няма да споменавам..
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30442 -: Юли 15, 2022, 21:26:52 »
Не спорете със Змейко, той е по древен от мен с дестина годинки, т. е. от някои тук с дваестина, за децата дето подскачат напреки няма да споменавам..

къде видяхте спор?!
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30443 -: Юли 15, 2022, 21:36:38 »
Имам една персонална молба. Ако може, давайте линкове без сураттефтеря.
Ако не ви е проблем де, щото за мен е проблем да отварям цукърски линкове, иска ми разрешения, а за последния единственото разрешение от мен може да е само кувгз.
Да ви го изяснявам с термини от ИК?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30444 -: Юли 15, 2022, 21:40:37 »
Това е монумент, изграден от четири монолитни гранитни плочи, ориентирани по четирите географски посоки, в американския щат Джорджия. На плочите са гравирани на осем езика (английски, испански, руски, китайски, арабски, хинди, иврит, суахили) десет "заповеди" за "Новата Ера на Разума". Никой не знае кой е авторът им. Ето ги.
1. Поддържайте човечеството под 500 милиона във вечен баланс с природата.
2. Регулирайте раждаемостта мъдро Ц с цел подобряване на стандарта на живот и неговото многообразие.
3. Обединете човечеството с един жив нов език.
4. Направлявайте страстта, вярата и традицията с търпение и разум.
5. Защитавайте хората и нациите със справедливи закони и съдилища.
6. Нека всички народи разрешават вътрешните си дела самостоятелно.
7. Избягвайте дребни закони и безполезни държавни служители.
8. Балансирайте личните права със социалните задължения.
9. Ценете преди всичко истината, красотата и любовта и търсете хармония с безкрайността.
10. Не бъдете рак на земята Ц оставете място за природата.
На една от плочите има карта на район от Вселената, където са изобразени две слънца, около които кръжат единайсет планети
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30445 -: Юли 15, 2022, 21:41:18 »
Не спорете със Змейко, той е по древен от мен с дестина годинки, т. е. от някои тук с дваестина, за децата дето подскачат напреки няма да споменавам..

къде видяхте спор?!
Да, пресолил съм, нека бъде "не се учудвайте".
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30446 -: Юли 15, 2022, 21:41:51 »
Имам една персонална молба. Ако може, давайте линкове без сураттефтеря.
Ако не ви е проблем де, щото за мен е проблем да отварям цукърски линкове, иска ми разрешения, а за последния единственото разрешение от мен може да е само кувгз.
Да ви го изяснявам с термини от ИК?
Няма как, защото информацията я давам оттам, за да не е линкът оттам, трябва аз да гугля, за да ти го търся отдругаде. Което няма да стане, гугли си сам.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #30447 -: Юли 15, 2022, 21:45:43 »
Това е монумент, изграден от четири монолитни гранитни плочи, ориентирани по четирите географски посоки, в американския щат Джорджия. На плочите са гравирани на осем езика (английски, испански, руски, китайски, арабски, хинди, иврит, суахили) десет "заповеди" за "Новата Ера на Разума". Никой не знае кой е авторът им. Ето ги.
1. Поддържайте човечеството под 500 милиона във вечен баланс с природата.
2. Регулирайте раждаемостта мъдро Ц с цел подобряване на стандарта на живот и неговото многообразие.
3. Обединете човечеството с един жив нов език.
4. Направлявайте страстта, вярата и традицията с търпение и разум.
5. Защитавайте хората и нациите със справедливи закони и съдилища.
6. Нека всички народи разрешават вътрешните си дела самостоятелно.
7. Избягвайте дребни закони и безполезни държавни служители.
8. Балансирайте личните права със социалните задължения.
9. Ценете преди всичко истината, красотата и любовта и търсете хармония с безкрайността.
10. Не бъдете рак на земята Ц оставете място за природата.
На една от плочите има карта на район от Вселената, където са изобразени две слънца, около които кръжат единайсет планети

Багеристът е свършил добра работа.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30448 -: Юли 15, 2022, 21:50:05 »
Имам една персонална молба. Ако може, давайте линкове без сураттефтеря.
Ако не ви е проблем де, щото за мен е проблем да отварям цукърски линкове, иска ми разрешения, а за последния единственото разрешение от мен може да е само кувгз.
Да ви го изяснявам с термини от ИК?
Няма как, защото информацията я давам оттам, за да не е линкът оттам, трябва аз да гугля, за да ти го търся отдругаде. Което няма да стане, гугли си сам.
Не се впрягай Кайле, само помолих,  при възможност, дори не бе към теб.
За Костя предполагам не е необходим суратя.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #30449 -: Юли 15, 2022, 22:14:07 »
Ето изявлението му преди консултациите, но не в "сураттефтеря", а в "титръбата":

https://www.youtube.com/embed/nfWWkUybLYw

А ето и изявлението след консултациите, пак не в "сураттефтеря", а в "титръбата":

https://www.youtube.com/embed/HyyahdAEmK0

(трик: заменил съм "watch?v=" с "embed/", за да не ви иска никакви потвърждения и да го гледате в цял екран)
« Последна редакция: Юли 15, 2022, 22:24:07 от lucho »

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30450 -: Юли 15, 2022, 23:14:44 »
Не спорете със Змейко, той е по древен от мен с дестина годинки, т. е. от някои тук с дваестина, за децата дето подскачат напреки няма да споменавам..
...ние не спорим, нито си доказваме нещо, ние водим културна дискусия по един кинематографично-териториален въпрос.

Иначе, и аз си помислих, че Змейко ни е батко - говори за билети от 20 лева, демек трябва да е ходил в това кино преди паричната реформа, пък ние глаголим за времената след това  ... иначе бе интересно и за мен полезно, никога не е късно да науча нещо за махалата, въпреки, че със Зчейко сме от съседни маали... та така ... не се коркай, участвай ... скучно е ...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30451 -: Юли 15, 2022, 23:16:57 »
В момента слуди от такава сграда няма - единствените "постройки" преди 1944 са в северна посока
..още я има, без табелите, през дев минавам с кучето покрай нея ... тия дни пак ще мина, специално ще се зазяпам ...

предполагам, че змея има предвид третата сграда (вече втора) от кръстовището на мадрид и черковна. доколкото помня, на нея има(ше) надпис „атриум“.

https://www.google.com/maps/@42.6963768,23.3518371,3a,75y,109.89h,93.85t/data=!3m6!1e1!3m4!1sFS4Z98t--VoqvWHb413l-g!2e0!7i16384!8i8192

снимката е от 2019 година и не е моя.
...сградата си стои без надписите, минавам барем два пъти седмично с кучето покрай нея, тия дни специално ще се загледам ...
« Последна редакция: Юли 15, 2022, 23:27:51 от фелдкурат Ото Катц »
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30452 -: Юли 16, 2022, 08:32:21 »
Скандална закуска при Херо Мустафа - зад гърба на лидерите на партиите САЩ сглобяват кабинет

Целта на закуската при американския посланик е да се бабува върху създаването на евро-атлантическо правителство, без участието на Кирил Петков, Асен Василев, Корнелия Нинова.
Quote (selected)
Скандална закусна при Херо Мустафа в деня на консултациите при президента Радев взриви политическата сцена у нас - целта ѝ е да бъдат сондирани позиции за съставяне на евроатлантическо правителство в България зад гърба на лидерите на парламентарно представените партии.
 

Ето така се правят милиони от закуски, а не от икономии за такива, както твърдеше оня, сплескания депутат от миналото - Мицов.  :t2824:

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 838
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30453 -: Юли 16, 2022, 09:25:27 »
Шкембе чорбата е голяма работа.
Голяма е. Във Франция се знае от време оно като "Soupe aux tripes" , има множество варианти според регионите - бретански,елзаски, антилски и т.н. Има и готови варианти - желирани като пача. Кипваш си тенджерата и слагаш желираното. Ако никой вариант не ти допада - отиваш на щанда с карантията и си вземаш говеждо, свинско, агнешко... и си го правиш по нашенски. Шкембе чорба тук ядат охотно възрастните. Младите не ядат такива работи...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30454 -: Юли 16, 2022, 09:42:44 »
То сладостта е сам да си я скопосаш. Аз купувам само прясно свинско шкенбе 2-3 пъти в годината. Не признавам никакви европейски телешкоговежди калъпи.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30455 -: Юли 16, 2022, 09:47:56 »
Шкембе чорбата е голяма работа.

Голяма е, но шкембята има и по-добри функци. Например да я напълниш здраво с на брато от врато и да я вариш в армея. После я сушиш, режеш, мезиш и си джиткаш.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #30456 -: Юли 16, 2022, 09:50:04 »
Интервю на Симеон Миланов с Боян Чуков:

Част I
Част II

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30457 -: Юли 16, 2022, 10:24:58 »
Шкембе чорбата е голяма работа.
Голяма е. Във Франция се знае от време оно като "Soupe aux tripes" , има множество варианти според регионите - бретански,елзаски, антилски и т.н. Има и готови варианти - желирани като пача. Кипваш си тенджерата и слагаш желираното. Ако никой вариант не ти допада - отиваш на щанда с карантията и си вземаш говеждо, свинско, агнешко... и си го правиш по нашенски. Шкембе чорба тук ядат охотно възрастните. Младите не ядат такива работи...

Здрасти, Мукта! Може и да си по-отдавна, но аз се отбивам по-рядко и може да съм пропуснал от кога си. Аз ще отбележа друг "аспект" на шкембе чорбата. С какъв пробиотик се поема. Първо: сутрин - с бира! Оох, особено след махмурлук. Второ: по всяко друго време - с ракийка*!

* Може и с бира!  :t0328:
« Последна редакция: Юли 16, 2022, 10:32:44 от Пенчо бре »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30458 -: Юли 16, 2022, 10:40:24 »
Еднъж ударих на агнешки шкембенцанца. Та потрудих се както му е реда. Ми те станаха хартийки цигарени някакви. Даже вкуса им не усетих.
« Последна редакция: Юли 16, 2022, 10:46:06 от dabedabe »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30459 -: Юли 16, 2022, 11:27:08 »
Банскалии имат една приказка  за шкембе чорбата.
Един ханджия лекувал всички почувствали се зле гости със силно подлютена и с много чесън шкембе чорба. Резултатите записвал в един тефтер. Всички случай - положителни! Една вечер в хана пристигнал един поп, който изпитвал силни болки в стомаха. Ханджията му дал съответната доза от "лекарството" и му помогнал да си легне. На сутринта установили, че попът е умрял.
Ханджията записал в тефтера си: "На поп не помага".
« Последна редакция: Юли 16, 2022, 11:34:26 от Zmeja »

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #30460 -: Юли 16, 2022, 11:35:03 »
НС обсъжда предложението на ГЕРБ Трети март да не е национален празник.
В момента тече опит за преврат в българската история.
Изпълнявайки директивата на Брюксел и Вашингтон за депутинизацията на България, родната десница заличава историческата памет, отрича се от Третата българска държава и посяга на основите на държавността.
ГЕРБ, ДБ, ДПС и ИТН вървят към поредно национално предателство.
Иванчо Хаджипенчович има своите достойни последователи в българския парламент.
След като свали "македонското вето" и предаде българската кауза в Македония, десницата иска да детронира 3 март 1978-а, за да е в синергия с НАТО.
Има ли по-голям позор от този?

https://epicenter.bg/article/Enchev--Prevrat-v-balgarskata-istoriya--Desnitsata-iska-da-detronira-3-mart--za-da-e-v-sinergiya-s-NATO/287817/11/0

Закусват хората.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30461 -: Юли 16, 2022, 11:52:56 »
Както върви, "Възраждане" може вземе 67 пурцента.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30462 -: Юли 16, 2022, 12:34:10 »
Казвахме им на българите: Защо пак се качвате на "Титаник"? Ами бил плавал през Атлантика. А ние какво общо имаме с Атлантика?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30463 -: Юли 16, 2022, 12:43:28 »
Змей, оправи там шопите, и аз тука каквото мога, че работите стават чапрашик.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #30464 -: Юли 16, 2022, 12:54:58 »
Както върви, "Възраждане" може вземе 67 пурцента.
И да не са 67, ще са достатъчно, за да предотвратят всякакви двойни, тройни, четворни, петорни, шесторни, седморни, осморни, деветорни, десеторни, единадесеторни и дванадесеторни коалиции. Точно затова САЩ бягат като дявол от тамян от нови избори. Сега като даде Радев мандата на БСП, ще сложат начело Кокорчото или правнука на Станчев и ГЕРБ ще гласуват за този МС, който трябва да довърши пъкленото дело.

Но ако все пак САЩ не успеят да "избабуват" такова правителство, остава най-силното им оръжие - майданът. Напълно сигурно е, че при победа на "Възраждане" на изборите такъв ще бъде организиран. Друг е въпросът дали ще успее.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30465 -: Юли 16, 2022, 13:33:57 »
Както върви, "Възраждане" може вземе 67 пурцента.

Гладна кокошка про..., пардон лайна сънувала!

Quote (selected)
Понякога домашните птици са склонни да ядат собствените си изпражнения. Повечето експерти в областта на изучаването на поведението на птиците, твърдят, че такова поведение не е признак на заболяване. Най-често те го обявяват за глезотия, и смятат че възрастните  вече не са толкова заблудени.
  :t0118:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30466 -: Юли 16, 2022, 13:44:25 »
А бре Пенчо, бистрим тук теории. Не съм хукнал да гласувам за К.К. Ама пък защо не, като ни натискат в ъгъла. Всичко ще опитаме. Ти като си преврял атлантик, що търсиш тук между плебеите?
« Последна редакция: Юли 16, 2022, 13:51:55 от dabedabe »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #30467 -: Юли 16, 2022, 14:01:25 »
Гладна кокошка про...
Т.е. Вие смятате, че България е обречена и всичките ни собствени усилия за националното ни освобождение от американско робство са напразни, защото от нас нищо не зависи?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30468 -: Юли 16, 2022, 14:02:40 »
Тази година няма да имаме възможност да гласуваме за Възраждане.
Мустафата с една прощална закуска направи това което и се изплъзваше цял мандат.
Да ни е честито новото евроатлантическо правителство.
Как ще го кръстят експертно, прорагмно, на спасението кой ще държи формално мандата са подробности.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #30469 -: Юли 16, 2022, 14:08:23 »
Уви, така е! :(

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30470 -: Юли 16, 2022, 14:25:33 »
Да ни е честито новото евроатлантическо правителство.

Е, нали все някой трябва да управлява, докато останалите си стягат куфарите

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30471 -: Юли 16, 2022, 14:26:07 »
На мустафата не и трябваше да разчовърква ... таковата, ама за последно пробва. Има ли тука седесарски шутаджии?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30472 -: Юли 16, 2022, 14:28:08 »
На мустафата не и трябваше да разчовърква ... таковата, ама за последно пробва. Има ли тука седесарски шутаджии?

Е, че ако и тя изпусне фронта, за къде сме тогава? :)))

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30473 -: Юли 16, 2022, 14:31:43 »
Понякога домашните птици са склонни да ядат собствените си изпражнения.

Ми и хората си ги ядат. Постоянно. Изразите "Ядох/яде лай@а", "Изядох лай@ата" и т.н. показват, че при хората е нещо нормално. Ядат ги за удоволствие. Само копрофагите ги ядат по медицинки причини.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30474 -: Юли 16, 2022, 14:48:27 »
Ако се окаже, че и Никола Минчев е опрашвал някое палаво Ленче от кантората, сериалът ще стане съвсем заплетен. :smokin:

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30475 -: Юли 16, 2022, 14:57:39 »
А бре Пенчо, бистрим тук теории. Не съм хукнал да гласувам за К.К. Ама пък защо не, като ни натискат в ъгъла. Всичко ще опитаме. Ти като си преврял атлантик, що търсиш тук между плебеите?

Сея доброто, разумното, вечното и... просо.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30476 -: Юли 16, 2022, 14:57:57 »
Поне ще се покаже че не е швестър

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30477 -: Юли 16, 2022, 15:03:32 »
някое палаво Ленче от кантората
Май "промяната" е точно това?!
Бивши, настоящи и бъдещи гости на "онзи" апартамент?
Нищо лошо! Човещинка.
Палавницата обича да си сменя и от там, за благозвучие, името промяна!
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #30478 -: Юли 16, 2022, 16:16:34 »
Доказателство, че т.н. "прогнози" на "цоциолозите" и приказките за т.н. "демокрация" не струват пукната пара, е това, че САЩ в никакъв случай не искат нови избори, защото ги е страх от "Възраждане":
Quote (selected)
Дори се появиха версии, че спукването на коалицията е причина американската посланичка да си тръгне преди официалния финал на своя мандат. Достоверни източници обаче са категорични, че енергичната дипломатка е получила три месеца увеличение на мандата си в България. И това е било свързано точно с вероятността едни извънредни избори да доведат на власт проруската “Възраждане”. От “Промяната” признават, че натискът от всички чужди посолства за съставяне на правителство е много по-директен и силен от лобирането им да отпадне ветото ни за влизане на Северна Македония в ЕС.
(цитатът е оттук)
Иначе САЩ са големи "демократи", но като стане напечено, забравят тези мантри и си оголват озъбената паст. Боян Чуков (вж интервюто с него по-горе) смята, че САЩ ще бъдат принудени да се махнат оттук към 2027 г., но дотогава ще направят всичко възможно нищо да не остане от нас. И понеже избори така или иначе ще има все някога, САЩ (това вече е моя мисъл) ще направят необходимото да не допуснат такива, докато са тук. Нов ЗЗД, забрана на всичко неамериканско и нетурско и т.н. Чуков смята, че след като САЩ употребят Украйна, ще дойде ред на Полша. После на Румъния. И накрая ще дойде и нашият ред. Целта е да се отслаби максимално РФ.
« Последна редакция: Юли 16, 2022, 16:41:57 от lucho »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #30479 -: Юли 16, 2022, 16:25:51 »
Та сополанкото го гласят за премиер, а? То кой не се пробва на тоз стол. Остая едно бебче да чучнат.