Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1877809 пъти)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9596
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32220 -: Септември 02, 2022, 23:14:18 »
А може и да говори, ама да не му се дава трибуна... Не е като да е излязъл и в. СЕГА да е пратил некой да прави матрял за него.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32221 -: Септември 02, 2022, 23:48:33 »
А може и да говори, ама да не му се дава трибуна... Не е като да е излязъл и в. СЕГА да е пратил некой да прави матрял за него.

Трибуна в нета колкото щеш, кой му пречи да записва и качва видео!?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9596
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32222 -: Септември 03, 2022, 00:28:26 »
Ми може да не е по видеата. Кирил Петков е по видеата, аз специално искам да се пусне газ.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7459
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32223 -: Септември 03, 2022, 01:10:34 »
Цитат на: kаily
с кво е по-лош от вашия костадинов

Това, с което Костадинов е по-добър, е че ще влезе. Не ща гласът ми да се разпределя между "евроатлантици".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32224 -: Септември 03, 2022, 07:29:21 »
Смислените варианти са критично малко. Ще се насладим на една гореща препирня. Цял месец.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32225 -: Септември 03, 2022, 07:45:03 »
Това ще слушате цял месец, до втръсване:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32226 -: Септември 03, 2022, 07:49:57 »
...моме, по повод на терзанията ти за кого да гласуваш, едно мнение и една информация:

Мнението ми - не гласувай за хората на Трифонов, не заслужават.

Информация - ето целите на русофилите, така както са записани в устава им, за размисъл. Моето мнение - не ми харесва.

Quote (selected)
II. Цели и принципи за изграждане и функциониране на партията
....
Чл. 7 (изм. с решение на конгреса от 29.05.2021г.) Основните цели на партията са:
1. Отстояване на българския суверенитет в условията на равноправни взаимоотношения в наднационалните съюзи, в които Република България участва.
2. Възприемане на геополитическо поведение от страна на Република България, което издига като основна ценност хармонизирането на отношенията между Изтока и Запада.
3. Провеждане на национално-отговорна политика в областта на отбраната и сигурността на страната, на обществото и българските граждани; превръщане на територията на Република България и акваторията на Черно море в „Зона на мира“; недопускане на присъствие на чужди
военни сили в страната ни.
4. Активно участие на Република България във всички процеси, които се стремят да превърнат Европейския съюз в Съюз на нациите.
5. Активно участие на Република България във всички инициативи и дейности, чиято цел е създаването на Европейски въоръжени сили.
6. Опазване и развитие на традиционните братски отношения между българския и руския народи.
7. Укрепване на традиционните духовни и семейни ценности на българската нация.
8. Приоритетна подкрепа и съдействие на всички държавнически действия за решаване на демографските проблеми на нацията, за закрила на майчинството и на хората от третата възраст, за семейно подоходно облагане и за специални грижи за духовното, физическото и
интелектуалното развитие на децата и на младите хора.
9. Запазване и затвърждаване на българската национална идентичност, език, дух и традиции в условията на еврочленство.
10. Развиване на активна дейност на приобщаване на българската диаспора към идеите на нацията за възхода и възраждането на Отечеството.
11. Отстояване на лява политика, разбирана като активно участие на държавата и общините в социалните процеси, включително и чрез обогатяването на държавната и общинската собственост; като борба против неравенствата и като защита на интересите на труда
при конфликт между капитала и труда.
.....

Продължение следва евентуално
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32227 -: Септември 03, 2022, 08:02:56 »
При всяко положение ще вземем спонтанно решение. И пак ще има почесване по главите и мъмрене, че 80 - те % са ни насадили. Но нибойте ся! Не пречи напролет пак. Нужен ни е опит и ще го натрупаме, ама не става бързо.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32228 -: Септември 03, 2022, 08:12:02 »
Какво беше, когато всеки път правиш една и съща идиотия, но очакваш различен резултат!?  :lol:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32229 -: Септември 03, 2022, 08:14:48 »
Е как една и съща? Нали всеки път гласуваме различно. С плахата надежда да умерим.
« Последна редакция: Септември 03, 2022, 08:28:05 от dabedabe »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32230 -: Септември 03, 2022, 08:43:58 »
Нали всеки път гласуваме различно.
Не!
Огромният процент от българите гласуват винаги за едно и също. Различни лица, но за едно и също. Евроатлантизъм до дупка. Брюксел и Козяк. За последното се гласува.
Едва сега с "Възраждане" имате възможност да се гласува за България. Едва сега ви се предлага да си каже думата БГ народ за НАТО. Дали ни е необходим "като слънцето и въздуха"? Интересът на Вашингтон и Брюксел не е вашият интерес. Вкарват ви във война която не е ваша.
Крайно време да разберете, че за Америка не сте по различни от Габон или Бангладеш. Не пречи мустафата да ви направи баница и да позволи на местният бабаит да я прегърне, докато ви лъже. Дори хорце ще ви тропне.  :))) Крайно време е да ви светне, че Брюксел (Германия) ви граби. Буквално. Не може да сте пропуснали последните изявления, на правителствен чиновник, че ще се вземат заеми да се изплащат българските пенсии. WTF! Българската инфлация е двойно по-голяма от тази в Европа. Дали е случайно?
   Имам известни притеснения за Костадинов. Рядко дава думата на други от Възраждане. Трябва да разчитаме на неговата преценка. Но аз (ние) искаме сами да преценяваме.
Не е проверен. Със златото. Като вземат да му предлагат вила на Лазурният бряг или в Маями, дали ще предпочете къщичката на варненското езеро? Или ще се огъне?

PS Едва сега ще имате възможност да гласувате за БГ лъв или да го замените с чужда валута "евро". На която друг определя политиката. Не във ваш интерес.
« Последна редакция: Септември 03, 2022, 10:26:26 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32231 -: Септември 03, 2022, 09:05:16 »
Може да бъдеш заподозрян като агент на влияние. То сега всеки надува балони всякакви. Първо трябва натопим пръстите. После да пробваме с кол колко е дълбоко.
« Последна редакция: Септември 03, 2022, 09:15:15 от dabedabe »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32232 -: Септември 03, 2022, 09:17:35 »
Можеш да бъде заподозрян като агент на влияние.
Думичката която търсиш е "инфлуенсър" :)))
"Инфлуенсър е някой, който има възможността да влияе върху решенията на група хора за закупуване или извършване на действие поради неговия авторитет, знания или позиция."
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32233 -: Септември 03, 2022, 09:57:39 »
Да ги подвежда, искаш да кажеш. Да ги дърпа за носа. Ама като са се докарали до туй дередже ... .
..................
То и компаньонка е модерна дума. Стилист. Пласьор/брокер на деривати. Понапреднахме.
« Последна редакция: Септември 03, 2022, 10:13:52 от dabedabe »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32234 -: Септември 03, 2022, 11:19:48 »
Информация - ето целите на русофилите, така както са записани в устава им, за размисъл. Моето мнение - не ми харесва.

- Мирише ми на граниво! Това са типични социал-дермократични въздишки. - "Ребята, давайте дружно жить!"

Няма повече "дружба" - ще има уборка из дермокрациите и ако няма - няма да ги има. Дегенерацията из Божем "елитите" им е във фаза тежка Гангрена. Само ампутацията ще ги спаси. Евентуално. Някой от бившите в соца - може би.
 :suicide:
Но според тенденциите за момента и това Творение на "Боговете", те самите ще изметат от планетата. Доказателства за предишните няколко масови ликвидации има - дал ГОСПОД (Демиурга).

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2981
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32235 -: Септември 03, 2022, 11:31:16 »
Точка 5 много ги издава.

Ако все пак някой е пропуснал да забележи, ескпроприираната дъга е символ на обещанието на Бог, че повече няма да ни дави у вода (Бит. 9:13-15).
Следващият път - с огън  :crying_with_laughter-3302:

ПП
 Babylon fall!
 The wicked one drop.
 Wicked one shall feel, the fire of..
 Babylon dread, say Babylon dread.
 Fire can burn, burn Babylon..
« Последна редакция: Септември 03, 2022, 11:47:58 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32236 -: Септември 03, 2022, 13:53:09 »
https://www.youtube.com/watch?v=KZ7ezg8aX98

Гледайте го след 7-та минута. Всичко е вярно и аз имам свой личен опит по въпроса.
През 2009 година на нас ни вървеше системен одит на опетата. Председател при мен беше един португалец. Докато ми проверяваше системите за контрол и целите , ри, нищо не намери...въртя се и накрая се изказа - че България не може да свърши тази работа, щото не била демократична държава. На което аз отговорих, че държава на има няма 15 години отървала се не съвсем от фашистка диктатура, треторязрядна държава, не може да дава тон на България. Обясних му го на френски, щото португалците в ЕК говорят основно на френски...не на английски
п. п. На този кретен му дадох да оцени проект по нашите критерии. И той успя да го оцени по-високо от мен. Аз това го бях отстреляла. Щото крещеше за кражба от първите две страници..Сам си го избра на случаен принцип. Толкоз за "европейската" експертиза
« Последна редакция: Септември 03, 2022, 14:03:17 от Aсол »

Активен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32237 -: Септември 03, 2022, 17:08:24 »

 ... Интересът на Вашингтон и Брюксел не е вашият интерес. Вкарват ви във война, която не е ваша.
Крайно време да разберете, че за Америка не сте по-различни от Габон или Бангладеш. Не пречи Мустафата да ви направи баница и да позволи на местният бабаит да я прегърне, докато ви лъже. Дори хорце ще ви тропне.  :))) Крайно време е да ви светне, че Брюксел (Германия) ви граби. Буквално. ...

---

 :t2015: Принципно не употребявам емотикони, но в случая не мога да се въздържа.

Поздравления за горното. Личи си технократът!

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32238 -: Септември 03, 2022, 18:09:11 »
Бъч, за "целите" на САШ в България, що си мислиш, че откриваш топлата вода. Аз тази държава винаги съм я разглеждала като крайно враждебна на българската. Не можеш да ми намериш нито един пробив в позицията ...за мен САЩ в презентация, и англосаксите в по-широк смисъл винаги  са били антагонисти на България - без грам изключение :smokin:

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2274
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32239 -: Септември 03, 2022, 18:13:48 »
Re: А сега накъде...
« Отговор #32237 -: Днес в 17:08:24 »
Quote (selected)
Цитат на: Butch в Днес в 08:43:58

 ... Интересът на Вашингтон и Брюксел не е вашият интерес. Вкарват ви във война, която не е ваша.
Крайно време да разберете, че за Америка не сте по-различни от Габон или Бангладеш. Не пречи Мустафата да ви направи баница и да позволи на местният бабаит да я прегърне, докато ви лъже. Дори хорце ще ви тропне.   Крайно време е да ви светне, че Брюксел (Германия) ви граби. Буквално. ...

---

  Принципно не употребявам емотикони, но в случая не мога да се въздържа.

Поздравления за горното. Личи си технократът!
Присъединявам се към поздравленията за написаното от Butch.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32240 -: Септември 03, 2022, 18:16:01 »
Бъч, за "целите" на САШ в България, що си мислиш, че откриваш топлата вода. Аз тази държава винаги съм я разглеждала като крайно враждебна на българската. Не можеш да ми намериш нито един пробив в позицията ...за мен САЩ в презентация, и англосаксите в по-широк смисъл винаги  са били антагонисти на България - без грам изключение :smokin:

не е само сащ, и западна европа са също толкова враждебни към българия.

това като допълнение, не като антитеза.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32241 -: Септември 03, 2022, 18:23:51 »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2157
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32242 -: Септември 03, 2022, 18:33:52 »
Защо се правим на Запад след като генетично, исторически и географски сме си Изток! Плавал съм из Атлантика, но кой знае какви "атлантически ценности" не съм забелязал. Лично на мен Балканските, Източните и дори Далекоизточните ценности ми се нравят къде-къде повече! :t0301:

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32243 -: Септември 03, 2022, 18:56:10 »
Защо се правим на Запад след като генетично, исторически и географски сме си Изток! Плавал съм из Атлантика, но кой знае какви "атлантически ценности" не съм забелязал. Лично на мен Балканските, Източните и дори Далекоизточните ценности ми се нравят къде-къде повече! :t0301:

Аз пък съм ходила повече на запад. Харесах Италия, разочаровах се много от Франция. Възхитих се на монарсите на Испания заради Прадо и почти успях да пукна от скука в Германия/там са ми родините/.  Брюксел е най-противният и безиетересен град и ако там не беха еврокретените, щеше да е на най-долнопробно ниво. Такива кратери, циганияи гнуснамаразма,  като у "центъра" на Брюксел, нема и на околовръстното . А пък какво представлява и ка ухае парижкото метро!? Поезия....В лондонското още повече смърди на пикня...за да сме справедливи. Тва ви е Европата. Аз сега съм кратка, ама ако  някой тръгне да разказва басни, мога да се разпростря по на широко

п. п. Като например как се хваща транспорт В Холандия и какво е местното възпитание...на т. нар. мъже. Както и организацията. Никога не знаеш, Къде ти е влака и в последния момент се бориш със секакви невъзпитани неандерталци. Тия холандците са мноо модернизирани, но основно се возят на влакове - упадъчна работа. На тех си товарят и еклогичните велосипеди. Даже ни им пука, ако случайно ти забършат главата с тях. Дори извинение  - забрави! Пълни дебили!
« Последна редакция: Септември 03, 2022, 19:05:30 от Aсол »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32244 -: Септември 03, 2022, 19:05:03 »
Бъч, за "целите" на САШ в България, що си мислиш, че откриваш топлата вода.
Не мисля това. Мойте думи които цитира Captain Бъди са в подкрепа защо трябва да се гласува за единствената българска партия в досегашното народно събрание.
 Сега сме "съюзници" с GB и USA. При "друго раздаване на картите" няма да се поколебаят да избомбят България и София. Както са го и правили. Без никаква военна причина. Центърът на София. Около 2000 убити. Да не забравяме към това време Царство България не е убила нито един американец или англичанин.* Във ВСВ. Чиста проклетия.

Къде е иронията? Дядовците на много от т.н. десни и не толкова десни които са главно реститутки са загинали от тези бомбардировки. Разрушенията са по центъра - около "Патриарха". Внуците им на загиналите сега биха целували земята под краката на някой посланници. Във всеки случай нямат нищо против да вземат грантове от АзаБ.  :t2407:
Какво ще кажете? Няма ли ирония?

* Не казвайте, че български изтребители са сваляли "крепостите" които са бомбили Плоещ! Съюзническите самолети не са имали никаква работа над България. Нали не са вземали разрешение за прелитане? Или няма нужда? :pissed-891:
За бомбардировките над Югославия дадохме. :t2407:
« Последна редакция: Септември 03, 2022, 19:26:01 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32245 -: Септември 03, 2022, 19:05:57 »
Quote (selected)
Lubomir Alamanov
3 часа ·
Хора, приятели, неприятели, всички, моля ви, това е важно!
"Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обяви днес, че няма да се явява повече на избори, ако неговата партия не спечели на парламентарните избори на 2 октомври."
Вижте сега,
- знам, че Борисов си мени мнението по три пъти на ден;
- знам, че Борисов днес говори едно, утре говори друго;
- знам, че Борисов смени поне 37 пъти мнението си относно АЕЦ Белене;
- знам, че Борисов смени поне 10 пъти мнението си относно Газпром;
- знам, че Борисов няколко пъти ту си тръгваше, ту се връщаше, ту се цупеше като героиня в бразилски сериал;
- знам, че Борисов и организацията му имат моралния компас на петгодишни, когато става дума за лъжи;
- знам, че за Борисов няма нищо свято;
- знам, че Борисов няколко пъти обяви края на съдебната реформа, а днес пак имали най-добрия проект за съдебна реформа;
знам всичко това...
Но моля ви, само за секунда, за една секунда, за една едничка секунда си представете, че има тази вероятност, тази мъничка мъничка мъничка вероятност, пред която шансовете да има извънземна цивилизация или Земята да е плоска са огромни, та представете си тази съвсем нищожна вероятност този път Борисов да е казал истината.
Представяте ли си? Борисов няма да го има повече... ОМГ!
Няма да има истерични пресконференции;
няма да има раздавалки;
няма да има набиване с двеста;
няма да има тропане по масата;
няма да има крещене и обвиняване;
няма да има братиньоци;
няма да има мисирки;
няма да има обиди;
няма да има политика на обаждане по телефона;
няма да има "ти си го назначи";
няма да има отмяна на проверки;
няма да има "прати му ония да го разкостят";
няма да има всичко друго, което побърква държавата с десетилетия...
Няма да има всичко това. И може да има нормализация. Може да станем нормална държава.
Представете си само. Мъничка, съвсем мъничка вероятност да станем нормална държава. Ако ГЕРБ загубят.
Каква по-добра мотивация? Каква по-добра мотивация да излезем и да гласуваме. И да направим така, че ГЕРБ да загубят.
Излезте и гласувайте за нормална държава!
Спокоен ден!
Да, да ама не!
Да сядат извънземните на плоската софра нарична от земляните Земя и да им сладко или всело!
Зависи за какво идват, да ни ядат или да се забавляват. :)))
Quote (selected)
Борисов се отметна от заканата да се оттегли, ако не спечели
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/borisov-se-otmetna-zakanata-da-se-ottegli-ako-ne-specheli
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32246 -: Септември 03, 2022, 19:09:28 »
Защо се правим на Запад след като генетично, исторически и географски сме си Изток!

Не се правим. Искаме, бленуваме да сме "Запад". Това е национален комплекс. Всеки българин усеща, че е унтерменш. Дори като отиде на "Запад" и види, че няма дворни нужници и не продават клекала в магазина.
Официално, за Запада, България е Близък изток. Следва арабският Среден изток и по-натам Далечният. Неслучаййно арабите за нас са Близък изток. В Европа казват, че цивилизацията свършва там, откъдето почват лукообразните църковни кубета. Тука има частица истина, И въпреки всичко, средният български селянин ще умре да стане "равен" на Запада.
Всяка цивилизация си има своите варари. За Европа ние сме и вечно ще си останем варвари. Ккакто и Русия.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7459
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32247 -: Септември 03, 2022, 19:10:09 »
Цитат на: Aсол
за мен САЩ , и англосаксите в по-широк смисъл, винаги  са били антагонисти на България - без грам изключение

Kласическа геополитика - англосаксите (световният Остров) винаги са били и ще бъдат врагове на всичко, което е в центъра на някаква суша. Русия е в центъра на континента Евразия, Германия - в центъра на (големия полуостров) Европа, България - в центъра на Балканския п-в.
Дори в САЩ следващата гражд. война ще бъде централните щати срещу щатите на океан.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9596
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32248 -: Септември 03, 2022, 19:18:04 »
Информация - ето целите на русофилите, така както са записани в устава им, за размисъл. Моето мнение - не ми харесва.

Кое не ти харесва?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32249 -: Септември 03, 2022, 19:20:48 »
Quote (selected)
Кое не ти харесва?
Извинявай че се намесвам ама според мен освен "русофили" нахвърляно в текста, другото си е ЕС свинщина.
Професора да отговаря за себе си.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2274
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32250 -: Септември 03, 2022, 19:21:24 »
В Европа казват, че цивилизацията свършва там, откъдето почват лукообразните църковни кубета. Тука има частица истина
Ти чуваш ли се като пишеш - това от една страна. От друга - "частицата истина" е, че "циливилизацията" е твърде "алангро" понятие, в случая ползвано ойроцентрично, фон-дер-Уруспийско, българско-сорос-тролово.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32251 -: Септември 03, 2022, 19:21:30 »
продават клекала в магазина.
Нали всички сте наясно, че т.н. "клекала" са по-полезни от медицинска гледна точка? В сравнение на "седалките". Някой болести се избягват при първите. Например "хемороиди".
Тука Muktata има думата! Мисля, че ще потвърди.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32252 -: Септември 03, 2022, 19:24:24 »
продават клекала в магазина.
Нали всички сте наясно, че т.н. "клекала" са по-полезни от медицинска гледна точка? В сравнение на "седалките". Някой болести се избягват при първите. Например "хемороиди".
И други Бъч, ако не изчакаш предния да стане....
Относно хемороидите не знам, обаче в местата където се ползват клекала много напират да лекуват хемороиди.
С традиционни, не с медицински методи. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2274
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32253 -: Септември 03, 2022, 19:24:31 »
т.н. "клекала" са по-полезни от медицинска гледна точка
И по-хигиенични - особено от дамска гледна точка. Всяка дама е наясно с трудностите по ползване на тоалетна чиния в обществена тоалетна.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32254 -: Септември 03, 2022, 19:29:52 »
 Нали всички сте наясно, че т.н. "клекала" са по-полезни от медицинска гледна точка?

О, напълно наясно сме! Както сме наясно, че "домашното е най-вкусно", когато отиваме в Гърция на море и пълним багажника с буркани. Между другото, един мой роднина се хвалеше, че изчел "Война и мир" в дворния нужник. Явно никога няма да го хване маясъл.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32255 -: Септември 03, 2022, 19:30:23 »
И по-хигиенични - особено от дамска гледна точка. Всяка дама е наясно с трудностите по ползване на тоалетна чиния в обществена тоалетна.
Навсякъде където съм ходил по щатите и по летища по Европа има хартия (по размер която покрива седалките). В подходящи кутии.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1232
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32256 -: Септември 03, 2022, 19:32:44 »
Дори в САЩ следващата гражд. война ще бъде централните щати срещу щатите на океан.
Офтопик: А щатите покрай големите езера в коя група ще бъдат? Доста от тях са "централни и са реално покрай море/та ....само дето водата в тези морета е сладка? :think:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32257 -: Септември 03, 2022, 19:34:02 »
Това е национален комплекс. Всеки българин усеща, че е унтерменш.
Говори за себе си, за българите не обобщавай! Познавам съвсем нормални българи работяги, един гледа телета, друг чушки и зеле, компексарите са децата и внуците на комунистическата номенклатура - сега са най-върлите евроатлантици.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32258 -: Септември 03, 2022, 19:35:37 »
Нали всички сте наясно, че т.н. "клекала" са по-полезни от медицинска гледна точка?

О, напълно наясно сме! Както сме наясно, че "домашното е най-вкусно", когато отиваме в Гърция на море и пълним багажника с буркани. Между другото, един мой роднина се хвалеше, че изчел "Война и мир" в дворния нужник. Явно никога няма да го хване маясъл.
Не винаги те разбирам. Сигурно в мен е причината. :smokin:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2274
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32259 -: Септември 03, 2022, 19:36:25 »
Навсякъде където съм ходил по щатите и по летища по Европа има хартия (по размер която покрива седалките). В подходящи кутии.
Пак си е гнус отвсякъде.

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32260 -: Септември 03, 2022, 19:37:51 »
Нали всички сте наясно, че т.н. "клекала" са по-полезни от медицинска гледна точка?

О, напълно наясно сме! Както сме наясно, че "домашното е най-вкусно", когато отиваме в Гърция на море и пълним багажника с буркани. Между другото, един мой роднина се хвалеше, че изчел "Война и мир" в дворния нужник. Явно никога няма да го хване маясъл.

Бе я стига си дрънкал глупости. Ти ще седнеш ли на кенефна седалка без да знаеш, кой се е трупясал там преде теб? Голема цивилизация, големо чудо. Там нормален човек застива единствено и само в поза "пикаеща крава". Извинете ме за изявлението

п. п. Все пак става дума за обществени тоалетни в България. В царството на бети...да пази Господ ползвателите...гнъс и ужасТ
« Последна редакция: Септември 03, 2022, 19:43:48 от Aсол »

Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1232
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32261 -: Септември 03, 2022, 19:52:51 »
За да е всичко по демократичному, в обществените тоалетни трябва да има и клекала и седалки  ;)
А сериозно - има хора (аз съм един от тях), които не могат да заемат положение клекнал (медицински причини).
И да, един от най-големите ми ужаси е да ползвам седалка в обществена тоалетна...сигурно затова нямам никакви повици когато летя за БГ - изкарвам без проблеми докато стигна.
« Последна редакция: Септември 03, 2022, 19:59:01 от peniko »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32262 -: Септември 03, 2022, 19:53:57 »
*
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32263 -: Септември 03, 2022, 19:55:20 »
Навсякъде където съм ходил по щатите и по летища по Европа има хартия (по размер която покрива седалките). В подходящи кутии.
Пак си е гнус отвсякъде.
Хайде малко реминисценции!
Така се случи, че преди 10 години правих "анабазис" от Калифорния до Масачузетц. С моятa Honda, добре натоварена.
Минах по I-80 и последните щати по I-90 (които бяха на места платени).
Тогава не видях много от Америка. Беше декември, идваше сняг. Не беше за екскурзии. Както обичам да казвам: "Видях всички "rest rooms" в Америка".  :)))
Та навсякъде беше абсолютна чистота. Особено по Ohio и Pennsylvania. Мирише на парфюм. На места имаше и душове и изненадващо за мен безплатен WiFi. Дори "in the middle of nowhere". Имаше безплатни карти на щата и други рекламки в предверието. Явно имаше човек да ги подържа и чисти постоянно. Има приказка в САЩ: Само зеленото на светофара е "for free", но "rest area"по магистралите са безплатни.
« Последна редакция: Септември 03, 2022, 20:01:19 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32264 -: Септември 03, 2022, 19:59:08 »
Добре де, защо тоз много културен запад де е горил хора и книги и си опразвал цукалата на улицата (Пардон!) си е натъпкал музеите с боклуци от цял свят?

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32265 -: Септември 03, 2022, 19:59:32 »
За да е всичко по демократичному, в обществените тоалетни трябва да има и клекала и седалки  ;)
А сериозно - има хора (аз съм един от тях), които не могат да заемат положение клекнал (медицински причини).

Дано не си ходил в Лондон, или да ти предстои ходене там. Армагедон...в кенефите. Това нормален човек не може да го преживее. И по летищата им е същата свинщина. Уж там цивилизатори....скотове

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32266 -: Септември 03, 2022, 19:59:58 »
Мирише на парфюм. На места имаше и душове

С шест вида топла вода ли? А от медицинска гледна точка парфюмът може да предизвика и алергии.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32267 -: Септември 03, 2022, 20:02:13 »
Това е национален комплекс. Всеки българин усеща, че е унтерменш.
Говори за себе си, за българите не обобщавай! Познавам съвсем нормални българи работяги, един гледа телета, друг чушки и зеле, компексарите са децата и внуците на комунистическата номенклатура - сега са най-върлите евроатлантици.

хайде стига с тази обсесия по комунистическата номенклатура. проблемът не е от нейното време, а доста преди него.

никога не съм очаквал, че добри войников ще бъде актуален 140 години след времето, в което е живял и творил.

в описаното от него е проблемът, а не в децата и внуците на нечия номенклатура.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32268 -: Септември 03, 2022, 20:03:14 »
Мирише на парфюм. На места имаше и душове

С шест вида топла вода ли? А от медицинска гледна точка парфюмът може да предизвика и алергии.
Предполагам от там си се отвратил, та направо си се алергизирал.
Само ще вметна за пикалата по улици и площади представляващи лека преграда ( за мъже ) по маса европски локации.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32269 -: Септември 03, 2022, 20:06:52 »
Асол, ти остави, ако те сгащят в някоя тъмна улица, ша та изядат, като преди това ша та таковат. Без АК47 не мож оцеля. Затуй не ни пускаха на запад.

Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1232
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32270 -: Септември 03, 2022, 20:08:25 »
Бе я стига си дрънкал глупости. Ти ще седнеш ли на кенефна седалка без да знаеш, кой се е трупясал там преде теб? Голема цивилизация, големо чудо. Там нормален човек застива единствено и само в поза "пикаеща крава". Извинете ме за изявлението
Има алтернатива: вдигаш седалката, стъпваш върху чинията от 2те и страни и после клякаш ...обаче с нарастване на годините и килограмите става трудно.

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32271 -: Септември 03, 2022, 20:08:36 »
Това е национален комплекс. Всеки българин усеща, че е унтерменш.
Говори за себе си, за българите не обобщавай! Познавам съвсем нормални българи работяги, един гледа телета, друг чушки и зеле, компексарите са децата и внуците на комунистическата номенклатура - сега са най-върлите евроатлантици.

хайде стига с тази обсесия по комунистическата номенклатура. проблемът не е от нейното време, а доста преди него.

никога не съм очаквал, че добри войников ще бъде актуален 140 години след времето, в което е живял и творил.

в описаното от него е проблемът, а не в децата и внуците на нечия номенклатура.

Към днешна дата Добри Войников съвсем не е единствената врачка. Там са цялото съзвездие от а непрочетените и неразбраните стожери на  българска литература. Вярно, че няма много филми по нея, но за сметка на това срещу скромно суми бичат непеошки сайтове с клишета и чутовни глупотевини...наречени - "анализи"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32272 -: Септември 03, 2022, 20:08:45 »
Мирише на парфюм. На места имаше и душове

С шест вида топла вода ли? А от медицинска гледна точка парфюмът може да предизвика и алергии.
Явно се заяждаш. Тук в БГ, не са пропуснали да ми искат левче за тоалетна. Също и  в Германия. Там е евро. В щатите не съм дал цент  (никой не е дал) за тоалетна в заведение, хотел или на магистрала. Изводите са за теб.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32273 -: Септември 03, 2022, 20:10:27 »
Бе я стига си дрънкал глупости. Ти ще седнеш ли на кенефна седалка без да знаеш, кой се е трупясал там преде теб? Голема цивилизация, големо чудо. Там нормален човек застива единствено и само в поза "пикаеща крава". Извинете ме за изявлението
Има алтернатива: вдигаш седалката, стъпваш върху чинията от 2те и страни и после клякаш ...обаче с нарастване на годините и килограмите става трудно.

Демек, акробатиката да не ти е чужда :nuts:

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32274 -: Септември 03, 2022, 20:13:14 »
Мирише на парфюм. На места имаше и душове

С шест вида топла вода ли? А от медицинска гледна точка парфюмът може да предизвика и алергии.
Явно се заяждаш. Тук в БГ, не са пропуснали да ми искат левче за тоалетна. Също и  в Германия. Там е евро. В щатите не съм дал цент  (никой не е дал) за тоалетна в заведение, хотел или на магистрала. Изводите са за теб.

През последните 10 години не си спомням някъде да са ми искали пари за кенеф. А у нас са чисти и парфюмирани, за разлика от тези на "цивилизования" Запад

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32275 -: Септември 03, 2022, 20:14:29 »
Информация - ето целите на русофилите, така както са записани в устава им, за размисъл. Моето мнение - не ми харесва.

Кое не ти харесва?
Накратко:
Първо, думичката "русофили" няма мясот в името на българска партия, колкото и самият аз да съм русофил.
Второ, и основно - целите, които искат да постигнат - не се различават от останалите
~~~~
...сега чета програмата за управление от 2021 (по-нова не намирам) на друга "гореща" стока. Ще споделя с теб.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32276 -: Септември 03, 2022, 20:15:18 »
хайде стига с тази обсесия по комунистическата номенклатура. проблемът не е от нейното време, а доста преди него.
Това виждам, това казвам, не съм обсебен от БКП, но други сега няма, кой от елита от преди 09.09.1944 г. е във властта, САЩ си припознаха за сегашен компрадорски елит, само от БКП.

Никога през живота се, не съм се чувствал "унтерменш", нито тук, нито в чужбина.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32277 -: Септември 03, 2022, 20:16:32 »
Тук в БГ, не са пропуснали да ми искат левче за тоалетна. Също и  в Германия. Там е евро.

Ми, ходи на тоалетна в Гърция. Там дори шезлонгите са безплатни. А в БГ-то левче за кенеф не е болка за умиране. Така и така всеки пикае в храстите или зад ъгъла. От медицинска гледна точка е полезно да го правиш на въздух. Даже в детската градина учихме песен
"Маргаритка във гората
бере гъбки за децата.
С катерички си играе,
после клекне да пикае."

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32278 -: Септември 03, 2022, 20:19:44 »
Сега, след като обсъдихте тоалетните чинии, клекалата и прочие изискани неща, да попитам готови ли сте за утрешната дата?

Комитетът по посрещането съставен ли е?
Знам, че буратино и Нор участват, но кой ще прочете тържественият адрес, а?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32279 -: Септември 03, 2022, 20:23:26 »
Сега, след като обсъдихте тоалетните чинии, клекалата и прочие изискани неща, да попитам готови ли сте за утрешната дата?

Комитетът по посрещането съставен ли е?
Знам, че буратино и Нор участват, но кой ще прочете тържественият адрес, а?

Какъв комитет? Ингилизките скотове вече са добре познати на родния обслужващ персонал. На хората не им стигат клетвите по адрес на свините