Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 06:47:37

Автор Тема: Отново 2021 г. – към следващите парламентарни избори  (Прочетена 740 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Каквото било, било. Започваме отначало. :crying_with_laughter-3302:

Но може би не би било зле да видим, какво е рекъл Слафчу на изпроводяк в единственото си интервю, дадено пред БНР в предаването „Политически НЕкоректно” на Петър Волгин и Силвия Великова.

Quote (selected)
Слави Трифонов: Не съм имал намерение да взимам власт
Трябва да бъде изчегъртано това, което направи ГЕРБ, смята лидерът на ИТН
08 Май 2021 г.

"Не съм тръгнал да се занимавам с този политически проект, защото съм имал невероятното желание да стана политик. Аз съм тръгнал да правя това, защото цялата политическа система отказа да признае мнението на 3,5 млн. българи, които са гласували на законен референдум. Това беше единственият законен път.

Не съм имал намерение да взимам власт, да ставам депутат. Просто исках това нещо, което е логично, морално и законно, да бъде наложено. Не можеш да отречеш, че вследствие на този политически ход сега ситуацията – и като свобода на медиите, и като отношение към политическата система, е малко по-различна".


https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/slavi-trifonov-ne-sum-imal-namerenie-da-vzimam-vlast

А сега чакаме /май в понеделник??/ указа на Президента за назначаване на Служебен кабинет …

« Последна редакция: Май 08, 2021, 21:12:21 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Радев ще е готов със служебния кабинет още във вторник

Президентът Румен Радев потвърди, че ще издаде указ за назначаване на служебно правителство още на 11 май, вторник, когато трябва да разпусне 45-ото НС и да насрочи датата на предсрочните парламентарни избори.

Служебен премиер няма да е Даниел Вълчев.
Другите двама, които се спрягат през последните дни, са хора от екипа на Радев – Бойко Рашков, който е член на Правния съвет на президента, и Стефан Янев, който съветва държавния глава по въпросите на националната сигурност.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/radev-shte-e-gotov-sluzhebniya-kabinet-oshte-vuv-vtornik