Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 04:19:52

Автор Тема: Германия  (Прочетена 98297 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #660 -: Март 06, 2024, 20:59:37 »
ZDF опубликовал ролик для детей про ракету Taurus, которая "хочет" на Украину

На кадрах запечатлена беседа Taurus, британской и французской ракетами Storm Shadow и SCALP, а также польского танка Leopard 2, озвученных "детскими" голосами.

"Мы, крылатые ракеты, должны были устроить порядочную встряску Олафу Шольцу… Потому что он все равно отказывается отправить меня на Украину", — возмущается Taurus... французская SCALP "говорит": "Дай отгадаю: тебе нельзя на Украину из-за того, что твой канцлер снова медлит и колеблется?".

https://www.youtube.com/watch?v=kgsVFZXnkAE

Немците нищо старо не са забравили и нищо ново не са научили! Отново мечатят за Drang nach Osten!
Вие си ги избрахте!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #661 -: Март 06, 2024, 21:29:21 »
С гугъл отдолу си преведох някои от коментарите. Немците са повече от възмутени и има много лайкове под възмутените, даже собствениците на видеото май се оправдават отгоре.
Та немците са наред. Фашистите не са, ама за сметка на това всички изплуваха на светло.

Интересното е, обаче, че е на 8 дена видеото и предполагам има много сигнали срещу него, гугъл фашистите не са го премахнали.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #662 -: Март 06, 2024, 21:39:43 »
С гугъл отдолу си преведох някои от коментарите.


И аз, но ми направи впечатление, че се възмущават че филмчето е за деца и с неудобно съдържание, а не че ги готвят за война с Русия!
Вие си ги избрахте!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #663 -: Март 06, 2024, 21:43:17 »
И това е нещо.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #664 -: Март 07, 2024, 20:00:14 »
Фют, Онци, въпросът ми е към вас.
 https://glasove.com/novini/politiko-sholts-iska-ukrayna-da-se-saglasi-na-pregovori-s-rusiya-zapisat-na-nemskite-ofitseri-izleze-takmo-navreme
Как определяте тази стати на Политико - има ли резон това, което твърдят?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #665 -: Март 07, 2024, 21:44:27 »
Аз го определям като скачени съдове. Ако един спре да изплисква легена, тутакси почва друг. Като че сатанистите не могат да построят всички в хор, хванат един, изпуснат другия.
Ама все ми е интересно това, което го няма. Защо го няма. Една Испания, примерно, нищо се не чува оттам.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1517
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #666 -: Март 07, 2024, 22:03:32 »
Фют, Онци, въпросът ми е към вас.
 https://glasove.com/novini/politiko-sholts-iska-ukrayna-da-se-saglasi-na-pregovori-s-rusiya-zapisat-na-nemskite-ofitseri-izleze-takmo-navreme
Как определяте тази стати на Политико - има ли резон това, което твърдят?

Ами има две "партии", за и против мирни преговори. Едните не искат да се бият с руснаците и смятат, че ако така продължва Украйна ще стане окраина, затова преговори. Май и американците са за, е не всички (М-м  "fuck EU") Албионците са на мнение "бой до дупка" (до последния укр ). В Германия ги има и от двата вида в правителството. Основно за, са "зелените талибани" и отделни "свободни либерали". Шолц е в тройна коалиция и не му е много лесно. Мисля, че ще лавира до края. Това , че военните, и особено в авиацията, са рамбовци е навсякъде. Не мисля ,че това с крилатите ракети е официално, поне за сега. Освен това предстоят избори, а общо взето народот е по скоро за преговори.
Виж какаво занимава зеленият министър-философ на икономиката вместо да си гледа работата:
"Пътуването на министъра на икономиката до САЩ: Робърт Хабек и мечтата за полет на Луната" ( не той самият )

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1517
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #667 -: Март 12, 2024, 21:03:41 »
В четвъртък ще се гласува пак дали да се дадат "Таурусите" на Украйна. Май независимо от Шолц, ако Бундестага реши че може, то ще може. Пикантерията е че ако може, тоова значи някои от партньорите / от зелените и от жълтите / са гласували за. Тогава ще има или нови избори или нова коалиция " Ямайка". Жълтите този номер вече са го играли при Геншер срещу Хелмут Шмидт / смениха тротуара в движение/. За зелените ще видим.  :think:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #668 -: Март 14, 2024, 20:15:32 »
Quote (selected)
Мнозинството от депутатите в Бундестага гласуваха против поредната резолюция на блока на Християндемократическия и Християнсоциалния съюз за изпращане на ракети "Таурус" на Украйна, съобщава ТАСС.
https://glasove.com/novini/bundestagat-othvarli-rezolyutsiyata-za-dostavka-na-raketi-taurus-na-ukrayna
Язък!
Бях се запасил с пуканки да гледам на живо подпалването му.
Немците не са това което бяха, виж френците по-ги бива.
Сигур за туй изгоря катедралата, ама нали са туткави не успяха да намерят там личната карта на Путин.
Има и друго.
Първо Наполеон, после Хитлер, сега е ред на Макрон, после ... ще видим. :0005:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #669 -: Март 15, 2024, 08:53:22 »
Quote (selected)
Mercedes-Benz продава всичките си активи в родината си и се премества изцяло в Китай
https://blitz.bg/ikonomika/flagmant-na-germanskata-avtoindustriya-napuska-germaniya_news1007109.html
Уаааа!
Това дали е верно?
Нататък в материала се обяснява защо, ама то си го знаем и без обяснения.
Каква ли ще е нашата съдба, след като германците затъват?
Бензоколонка викат умнокраставите, а?
Мамицата им на сите тъпаци по света, преди си мислех, че стълбовете по бул. Ленин ще стигнат, но сега смятам, че ако са по начесто - необходимото к-во ше обиколи екватора.
Няколко пъти!
 :t2407:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #670 -: Март 15, 2024, 10:26:55 »
Quote (selected)
Mercedes-Benz продава всичките си активи в родината си и се премества изцяло в Китай
https://blitz.bg/ikonomika/flagmant-na-germanskata-avtoindustriya-napuska-germaniya_news1007109.html
Уаааа!
Това дали е верно?
Jawohl. Не ми се търси, май го съобщиха в края на м.г.
Крак им повлече народният автомобил Volkswagen, който става oще по-народен като Volkswagen Group China   :nuts:

А ние... от грешната страна на историята, аs usual

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2965
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #671 -: Март 15, 2024, 10:33:33 »
Quote (selected)
Германският производител Next.e.Go Mobile SE няма да стои завод за електрически автомобили у нас. Компанията е подала молба за обявяване на банкрут. Това съобщи немското издание WirtschaftsWoche. Компанията стана жертва на все по-евтините и достъпни електромобили от Китай и на силната конкуренция в родната Германия.
https://glasove.com/ikonomika/falira-kompaniyata-koyato-tryabvashe-da-pravi-elektroavtomobili-v-lovech-po-memorandum-na-kiril-petkov

А ние...
"Бавнозагреващи, бързолапащи", вика един познат светия.
*********   ✹    *********

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1517
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #672 -: Март 15, 2024, 16:57:53 »
А тук небезизвестният ех-посланник и настоящ простак, Малник. От германска страна досега нищо не ми се е мярнало , като сериозна реакция. Изобщо играта много загрубя. :pissed-891:

Бившият украински посланик в Германия Андрий Мелник коментира изявлението на Мюцених за "замразяването" на войната в Украйна с остри думи в услугата за кратки съобщения X (бивш Twitter): "Винаги съм казвал: Този човек беше и си остава най-отвратителният германски политик. Завинаги и завинаги."

https://www.msn.com/de-de/nachrichten/politik/k%C3%B6lner-spd-politiker-erntet-harte-kritik-melnyk-nennt-m%C3%BCtzenich-widerlichsten-deutschen-politiker/ar-BB1jXlJa?ocid=msedgntp&pc=U531&cvid=e3b1408a21404dd993bb8fbf6aa20baf&ei=19

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #673 -: Март 15, 2024, 20:40:39 »
Quote (selected)
Ученичка беше разпитана от полицията заради видео в TikTok, в което симпатизира на опозиционната „Алтернатива за Германия“
Директорът на училището е бил уведомен за профила й в TikTok и „е информирал полицията за евентуален криминален въпрос“, заяви Марсел Опиц, говорител на полицейското управление в Щралзунд.

Момичето е публикувало два поста. Първият включва шега за това как смърфовете и Германия имат нещо общо – те са сини – очевидна препратка към подкрепата за партията „Алтернатива за Германия“, чийто основен цвят е синият. „Алтернатива за Германия“ е на второ място в социолгическите проучвания и е водещата опозиционна партия в страната.

Във вторият пост ученичката нарича Германия свой дом, а не просто място на картата.

„Ужасена съм“, каза майката на момичето. – „Това е толкова жестоко…, никога не бих повярвала, че това, което е сторено на дъщеря ми тук, е възможно през целия ми живот“.

„Дъщеря ми публикува видео на „Смърфовете“ в TikTok преди няколко месеца. В него се казва, че смърфовете и Германия имат нещо общо: смърфовете са сини, както и Германия. Това вероятно е забавен рекламен пост за „Алтернатива за Германия“. После тя публикува, че Германия не е място, а дом“, обясни разтревожената майка.


Тя разказа как „трима полицаи изведнъж се появили в класната стая и ескортирали дъщеря й „сякаш е престъпник“.

На момичето е било казано от полицията, че „за собствена защита“ трябва да се „въздържа от публикуване на такива постове в бъдеще“, но е приела, че не е извършено престъпление.

Министърът на вътрешните работи Кристиан Пегел заяви, че „няма проблеми“ с поведението на полицията да дойде в класната стая на момичето и да я изведе, защото според думите му подходът им към заплахата е бил „пропорционален“.

„Вярвам, че пропорционалността беше запазена“, заяви той.


Когато майката попитала директора на училището защо първо не се е свързал с нея, ако смята, че има проблем, той е отговорил, че „му е казано незабавно да информира полицията“.

Училището и неговият директор отказаха да излязат с изявление пред германските медии, но въпросът сега е внесен от „Алтернатива за Германия“ в парламента.
"Заплаха" и ответен "пропорционален" отговор.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #674 -: Март 15, 2024, 20:57:53 »
Quote (selected)
Германия обяви ракетна коалиция в полза на Украйна
Канцлерът Олаф Шолц обяви създаването заедно с Еманюел Макрон и Доналд Туск
...
Един от разглежданите варианти е Германия да даде крилатите ракети на Великобритания, която да ги препрати на украинската армия, но да запази контрол над възможните цели за поразяване и върху местоположението им на съхранение. По този начин няма да бъде нарушена т.нар. "червена линия", която Шолц не иска да прекрачи, но към момента все още няма конкретни резултати.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/germaniya-obyavi-raketna-koaliciya-polza-na-ukrayna
Немците ще дадат ракетите на бритите, те ще ги дарят на Украйна, ще ги контролират немски специалисти, ама Германия няма нищо общо с това........
 :blurry_drunk-2127:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1517
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #675 -: Март 16, 2024, 00:53:25 »

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/germaniya-obyavi-raketna-koaliciya-polza-na-ukrayna
Немците ще дадат ракетите на бритите, те ще ги дарят на Украйна, ще ги контролират немски специалисти, ама Германия няма нищо общо с това........
 :blurry_drunk-2127:

Това отпадна. Бундестага не го прие. Има нов скандал поради изтичане на  секретна течническа информация за Таурусите, поради което без дойчовците нема начин да се пуца точно и тайно.

Заседание на комисията в Бундестага

Taurus: Секретна информация изтече според доклада
15.03.2024 | 21:24

Изтече информация от тайно заседание на комисията по отбрана в Бундестага за скандала с подслушването на Телеца. Това повдига въпроси за "не" на канцлера за Таurus.  :bigok:

https://www.zdf.de/nachrichten/politik/deutschland/bundestag-taurus-geheimnisverrat-verdacht-taurus-100.html

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8790
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Германия
« Отговор #676 -: Март 16, 2024, 17:28:51 »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #677 -: Март 28, 2024, 08:52:01 »
Инка фон Путкамер става първата жена командир на германска военноморска база.
https://glasove.com/novini/inka-fon-putkamer-stava-parvata-zhena-komandir-na-germanska-voennomorska-baza
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.


Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2130
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #679 -: Април 01, 2024, 14:45:24 »
Баварците са наши ора.  Франц-Йозеф Щраус и Тодор Живков поддържаха лични контакти. Направо бяха в приятелски отношения.
Фридрих-Вилхелм Ротенпилер разказва за една сруща между Щраус и Живков през 1988 г. "... Върхът на всичко беше, когато Тодор Живков попита Франц-Йозеф Щраус: „Какво трябва да направи моята страна, за да влезе в ЕС?” През 1988 година това беше направо революционен въпрос в устата на един лидер от Източния блок. Щраус първоначално помисли, че има грешка в превода и попита: „Имате предвид по-тясно сътрудничество, така ли?” Тодор Живков ясно му отговори:
„Моята страна трябва да стане член на ЕС”..."
« Последна редакция: Април 01, 2024, 15:13:26 от Zmeja »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #680 -: Април 01, 2024, 15:17:21 »
В Бавария забраниха употребата на безполови езикови форми
И аз, като прочетох заглавието, се възрадвах, щото помислих, че иде реч за тъпите измислени местоимения за транс и други джендъри, налагани в Канада, САЩ, Франция, а то се оказа, че за съвсем друго иде реч (журнашлюшки щото) - за съществителни от женски род там, където са ползвани само от мъжки - автор/авторка, министър/министърка, в което няма нищо безполово. А си е феминистко даже. И антимаскулинно - мъжете са таргетът на неолиберализма.
Дотук нормата е (и в българския) за престижни длъжности да се ползва само съществителното от м.р. - госпожо президент, госпожо министър, ректор, професор, директор.  В президентКА, министърКА, ректорКА няма нищо безполово. Само ще се даде повод джендъри от всякакви полове да започнат да вият и те за равенство.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #681 -: Април 01, 2024, 15:40:18 »
Напротив, сега няма да могат да вият, щото ще трябва да използват или мъжки, или женски.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #682 -: Април 01, 2024, 15:49:49 »
Mогат да говорят (и пишат) като циганите - "туй гулямуту камьон блъсна бялуту кола и му счупи двата стъкла".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #683 -: Април 01, 2024, 15:51:51 »
Напротив, ще вият, че ги дискриминират, защото има всякави други - куиър, асексуални, би и прочее. Борбата е именно срещу разделението на мъже и жени, Кайле. Понеже според иконата им, Джудит Бътлър, полът не съществува, той е само социален конструкт. Наложи ми се преди време да се занимавам с тия неща, не ме питай... Но зад всичко това стоят в тъмното кукловоди и много, много пари.
И из университетите е пълно с боркини за каузата. Че и с борци, ъхъ.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 812
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #684 -: Април 01, 2024, 19:41:48 »
Quote (selected)
иде реч за тъпите измислени местоимения за транс и други джендъри, налагани в Канада, САЩ, Франция,
За Канада и САЩ нямам наблюдения. За Франция имам. Няма такива "измислени местоимения и джендъри" , нищо подобно не се налага нито в административния свят, нито в публични места, нито из журналистиката. Няма нужда да си съчинявате.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #685 -: Април 01, 2024, 21:38:28 »
Няма нужда да си съчинявате
Известният френски речник на „Le Petit Robert“  добави в онлайн изданието си ново полово неутрално местоимение – iel. То ще се отнася до небинарните хора, или с други думи – до тези, които не се определят еднозначно като мъже или като жени. Въпросното местоимение iel е комбинация от местоименията за трето лице единствено число, мъжки род – „той“, което на френски е il, и за трето лице единствено число, женски род - „тя“, което на френски е elle. Новината, че местоимението е добавено в един от водещите речници във Франция, бе разгласена от негови представители. Като повод за решението им бе изтъкнат фактът, че създателите на речника забелязали все по-широката му употреба.
Добавени са и ielle, iels, ielles.
« Последна редакция: Април 01, 2024, 21:43:37 от Zeitgeist »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #686 -: Април 01, 2024, 22:25:41 »
И аз не съм виждала други родове освен м. и ж. И прайдове не съм виждала, не знам къде ги правят, ма не съм. И разпищолени по улиците не съм виждала.
Тия май опитват навсякъде и навсякъде удрят на камък, тоя речник, та що от това... платили му, внесъл е. После платили на журналисти - отразили. И хоп, във Франция вече има найсети пол, а у вас защо още не... това малко като оная приказка как ставаш зет на рокфелер, щото ше работиш при морган, а работиш при морган, щото ще си зет на рокфелер.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 812
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #687 -: Април 01, 2024, 23:14:39 »
Известният френски речник може да е известен само на някой книжен плъх, на мен ми е абсолютно неизвестен, което не ми пречи да живея близо две десетилетия в Република Франция, да съм френски гражданини да се оправям административно по-добре от 90 % от местните които познавам.  :smokin: И пак ще повторя. Никъде във Франция на публични места не съм виждал трети и прочие полове, никъде в административния свят няма друго освен мъже и жени. Никъде няма тоалетни за бинарни, небинарни и ненам кво си. Обръщенията навсякъде са Господине и Госпожо. Когато е смесена група - сексисткото Мосю, Дам /приоритет за мъжете :nuts:/ Когато настъпят реални промени в живота /ако настъпят/ добросъвестно щеви уведомим с мадам Кайле. За сега такива неща няма и под тая трънка няма да намерите лапени.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #688 -: Април 02, 2024, 04:31:06 »
Известният френски речник може да е известен само на някой книжен плъх, на мен ми е абсолютно неизвестен
Високоуважаемий господин Мукта, това, че някой нещо не знае, не е порок, разбира се. Емоциите обаче не са факти. Фактите са Ви дадени по-горе.
Ако случайно Ви попадне под ръка някой книжен плъх, лексиколог и/или лексикограф, нищо не Ви пречи да се позаинтересувате как, при какви обстоятелства и при какви проучвания се добавят нови думи в речник. Може също да се позаинтересувате от други книжни плъхове дали пък случайно няма френски университетски професори, които са имали неприятности, някои и до съд докарани, заради неполиткоректност по отношение на джендър идеологията и докъде нещата са стигнали в университетските учебни програми в тази посока.
Иначе не се и съмнявам, че във вашата сфера на дейност сте безспорен специалист.
Светъл ден Ви желая.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #689 -: Април 02, 2024, 04:59:48 »
Quote (selected)
Фют

Re: Франция
« Отговор #570 -: Днес в 00:46:27 »
Quote (selected)
Аз на стари години тръгнах да уча френски. Спорът ме заинтересува и погледнах в мрежата. Както изглежда в романските езици няма неутрум. Във френският "то"`то идва от джендърната лексика и все още не е официализирано. Опитите продължават . За сега, френската езкова  "конгрегация" мълчи. На когото му се чете, ето :

https://www.liberation.fr/checknews/pronom-iel-lacademie-francaise-a-t-elle-autorite-sur-la-langue-francaise-20211119_GCUE4D5AWVBWTIHWJRE3ZRT2BA/

https://www.lemonde.fr/societe/article/2021/11/17/le-robert-confirme-l-ajout-du-pronom-iel-dans-son-edition-en-ligne_6102440_3224.html

https://www.bfmtv.com/societe/tout-comprendre-qu-est-ce-que-le-pronom-iel-qui-vient-de-faire-une-entree-remarquee-dans-le-robert_AN-202111170444.html

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8790
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Германия
« Отговор #690 -: Април 02, 2024, 11:17:59 »
Добре, че във френския и италианския няма среден род (за испанския и португалския не знам). Иначе щяха да заповядат да се използва само той. Но хората нямаше да изпълнят заповедта. Както няма да я изпълнят и сега, когато поради липса на съществуващо местоимение на бърза ръка скалъпиха ново.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #691 -: Април 02, 2024, 12:41:05 »
Светице, не се връзвай на такива уловки, правят, каквото могат, сатанистите, ма не става. Ни прозорец на Овертон се отваря, ни врата, ни дупчица. Малцинствата от елжиби произход не ги знам къде ходят, може нощно време като вампири, може тук таме да правят прайдове, може някой гьотферен да излиза даже на светло по токчета, ако видя някой, ще снимам незабавно.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 812
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #692 -: Април 02, 2024, 13:17:32 »
Добре, че във френския и италианския няма среден род (за испанския и португалския не знам). Иначе щяха да заповядат да се използва само той. Но хората нямаше да изпълнят заповедта. Както няма да я изпълнят и сега, когато поради липса на съществуващо местоимение на бърза ръка скалъпиха ново.
Оценявам възпитания тон на дискусията , позволявам си малко допълнение. Испански език се ползва в семейството ми от десетина години. Не аз съм силният хиспанист, проговорвам малко , чета без проблеми и пиша несложни текстове. В испанският език, както и във френския няма среден род. Има някои частици които не са родово ориентирани, като esto (това) и lo (го) и толкова. Това със “заповядването да се ползват” новоизмислени обръщения, като как си го представяте в латиноезичния свят ? Това са типично източни истории - Украина , Македония … Това няма как да стане тук. Явно подценявате католическия запад (югозапад) и си съставяте фантастични щампи и шаблони за тези страни и народи. В интерес на българския патриотизъм, не мисля че такива “нововъведения” могат да се наложат и у нас. Освен исторически наслагвания, българинът е и ГОЛЯМ ИНАТ. На пук няма да приеме никакъв джендерски новоговор. С речници или без речници.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8790
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Германия
« Отговор #693 -: Април 02, 2024, 16:16:44 »
По-горе писах, че хората няма да изпълнят заповедта и е добре, че по този въпрос (че няма да я изпълнят) имаме съгласие.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #694 -: Април 03, 2024, 20:24:09 »
Quote (selected)
Президентът на Ботсвана заплаши да изпрати 20 000 слона в Германия заради политически спор
...
Германците трябва да "живеят заедно с животните, по начина, по който се опитвате да ни кажете", заяви Масиси пред германския вестник Bild.

https://manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/prezidentat-na-botsvana-20-000-slona-v-germania-zaradi-politicheski-spor-
Аналена, кат една зеленясала инкарнация на Меркел е време да покани и слоновете.
Вервам ще се справят... и с тях. :smokin:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #695 -: Април 04, 2024, 07:07:17 »
Така като смятам на око, за десетина биренфеста ше стигнат.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1517
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #696 -: Април 07, 2024, 18:10:58 »
Започва да става весело. Изборите са 2025, обаче зелените талибани още от сега се точат за Канцлер. :smokin:

"Бербок и Хабек се в борба за власт – "Робърт мисли, че е негов ред"

Те така ще се издънат, ама искат канцлер. Това май са немските ПП и те искат да се ротират.

Абе всичката Мара втасала....

https://www.msn.com/de-de/nachrichten/politik/baerbock-und-habeck-steuern-auf-machtkampf-zu-robert-findet-dass-er-an-der-reihe-ist/ar-BB1ld010?ocid=msedgdhp&pc=U531&cvid=0259d1f535d14b78b584ad70fb8f1dfb&ei=8

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #697 -: Април 07, 2024, 19:35:28 »
На немски не е ли Меркел вместо българската Мара?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8790
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Германия
« Отговор #698 -: Април 12, 2024, 12:53:09 »
Германският парламент ще гласува за улесняване на промяната на пола

Прозорец на Овертон! Следва насърчаване на промяната на пола, а после...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Германия
« Отговор #699 -: Април 12, 2024, 18:50:59 »
Quote (selected)
Германският финансов министър критикува "загубените години" при управлението на Урсула фон дер Лайен
https://manager.bg/%D0%B5%D1%81/germanskiat-finansov-ministar-kritikuva-zagubenite-godini-pri-upravlenieto-na-ursula-fon-der-laien
Не че недщо, ама от как немските туземци взеха да сатават 1/3 с мюсюлманско вероизповедание взеха да се появяват и проблясъци на разум.
Явно ще трябва да чЕкаме ариците да станат малцинство та на "немците" да им се отвори поредната чакра.
Бе,... тоя път френците ще ги изпреварят. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!