Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 18:52:53

Автор Тема: Талибаните се завръщат  (Прочетена 46528 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #720 -: Септември 06, 2021, 22:51:27 »
Всъщост имаш и ислямски социализъм , но да не бъркаме че в християндемокрацията определящ е либерализма :cool-1084:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #721 -: Септември 06, 2021, 23:26:16 »
Ха-ха
Не за това пакистанската разведка ги е отглеждала в пакистанските медресета.
И ги е коткала 20 години докато американците и българите бяха в Афганистан.
Почетете малко за пущуни, Дюран, Индия и доста други дреболии от тамошния пейзаж и тогава си мислете за демократичен ислямизъм, който бил подобен на християндемокрацията(която вече само така се казва).

Абе... да не развалям изненадата, но аз мисля, че изненада ще има.
Щото ако няма, нещата ще са много банални.
Та.
87ма година, в разгара на войната, бях в Узбекистан.
Ташкент, бухара, Самарканд.
В Бухара ни заведоха в едно огромно медресе, където се подготвяхя имами за цяла Средна Азия.
Едни от най изявените учени, историци, философи от мусулмански произход в Съв.съюз бяха вече пренасочени за работа в областа на ислама.
Трябваше да се догонва и неутрализира дейността на саудите, емиратите, Катар, и в дълбочина Лондон и Ватикана, които имаха преднина от 50-60 години.
Беше започнала войната на верска основа.
Докато американците и НАТО по време на окупацията на Афганистан си кютаха доволни с урожая на мака, руските фирми работиха и строихапътища, мостове, железници, ел централи.
По горе предоставих на вашето внимание видео с преинтересен доклад, същността на който е ако някой си мисли, че в Афганистан може да се разгърнат китайски, или американски инвестиции и фирми, дълбоко се лъже. Афганистан е наш.
Ненаразно повтарят всички, че сегашните талибани не са онези талибани от 90те години, ръководството на които беше наистина селектирано от пакистанските служби. А сега самият Пакистан има проблеми с пущуните на своята територия, които искат независимост и обединение /граница и без това няма, и никога не имало между Пакистан и Афганистан в пущунските територии/, и водят партизанска война с армията и полицията  на Исламабад.
За куриоз преди време попаднах на видео, за пущунски племенен вожд, руснак, женен за пущунка. За нищо на света не бих го открила отново. :bigok:

AnonimusBG

  • Гост
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #722 -: Септември 07, 2021, 06:28:53 »
Абе... да не развалям изненадата, но аз мисля, че изненада ще има.
Щото ако няма, нещата ще са много банални.
Та.
87ма година, в разгара на войната, бях в Узбекистан.
Ташкент, бухара, Самарканд.
В Бухара ни заведоха в едно огромно медресе, където се подготвяхя имами за цяла Средна Азия.
Едни от най изявените учени, историци, философи от мусулмански произход в Съв.съюз бяха вече пренасочени за работа в областа на ислама.
Трябваше да се догонва и неутрализира дейността на саудите, емиратите, Катар, и в дълбочина Лондон и Ватикана, които имаха преднина от 50-60 години.
Беше започнала войната на верска основа.
Докато американците и НАТО по време на окупацията на Афганистан си кютаха доволни с урожая на мака, руските фирми работиха и строихапътища, мостове, железници, ел централи.
По горе предоставих на вашето внимание видео с преинтересен доклад, същността на който е ако някой си мисли, че в Афганистан може да се разгърнат китайски, или американски инвестиции и фирми, дълбоко се лъже. Афганистан е наш.
Ненаразно повтарят всички, че сегашните талибани не са онези талибани от 90те години, ръководството на които беше наистина селектирано от пакистанските служби. А сега самият Пакистан има проблеми с пущуните на своята територия, които искат независимост и обединение /граница и без това няма, и никога не имало между Пакистан и Афганистан в пущунските територии/, и водят партизанска война с армията и полицията  на Исламабад.
За куриоз преди време попаднах на видео, за пущунски племенен вожд, руснак, женен за пущунка. За нищо на света не бих го открила отново. :bigok:

Аз всеки ден общувам с киргизи, узбеки, таджики. Просто 80 процента от куриерите в Москва са такива.
Твоите спомени от преди 30 и кусур години нямат нищо общо със сегашната реалност.
Вярно е че по-старото поколение си спомня съветското време с носталгия, но и то само заради това че са имали ток, газ, вода постоянно и почти безплатно. Тези благини сега постоянно ги има само в големите градове. Сега се случва от време на време дори да воюват всеки срещу всеки заради тях. Нищо сериозно. Погранични престрелки.
Отплеснах се. Та в главите на младежта(особено от провинцията) е каша от ислям(не бих го определил като демократичен), смартфони и едновременно завист и ненавист към управляващите заради корупцията. Преди няколко дни един узбек ми разказваше как техния президент ходи в тениска за 100 000 долара и има 100 роби в къщи. Според мен абсолютна глупост, но .....
Впрочем сама си го интерпретирай.
Пък ти си живей със спомените от съветски Узбекистан.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23469
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #723 -: Септември 07, 2021, 06:59:10 »
Съмнявам се че някой от тук присъстващите много си пада по талибаните, симпатиите са на база:
Врагът на моя враг е мой приятел.
Колкото сме далече от тяхните толкова сме далече и от американските нрави на които сме избрали да подражаваме - мода, а тя се мени, идва китайската есенно зимна колекция. :cool-1084:

Quote (selected)
Та в главите на младежта(особено от провинцията) е каша от ислям(не бих го определил като демократичен), смартфони и едновременно завист и ненавист към управляващите заради корупцията.
Навсякъде е така и в Москва и във Вашингтон че и у наше село, почнаха едни промени, а такива размътват водата.
Каша е за младите, каша е и за нас по-улегналите, докато не мине потопа и не се утаи мътилката ще е така.
« Последна редакция: Септември 07, 2021, 07:06:38 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #724 -: Септември 07, 2021, 15:51:13 »
„Отплеснах се. Та в главите на младежта(особено от провинцията) е каша от ислям(не бих го определил като демократичен), смартфони и едновременно завист и ненавист към управляващите заради корупцията. Преди няколко дни един узбек ми разказваше как техния президент ходи в тениска за 100 000 долара и има 100 роби в къщи. Според мен абсолютна глупост, но .....
Впрочем сама си го интерпретирай.
Пък ти си живей със спомените от съветски Узбекистан.„

Анониме,
Аз ли нещо не донаписах, ти ли грешно ме разбра.
Къде споменавам СССР, освен за да напиша, че още преди развала му, средноазиатските републики вече бяха поели по пътя на ислямизирането.
Съчетано с консервативният мусулмански морал, това се доближава много до сталинизъм, а не до либерализъм, или за улеснение на вас, да го напиша троцкизъм. Всъщност не съм сигурна вече, че нещо би ви улеснило.
И тъй като последните двадесет години наблюдаваме помитащият ход на вахабитският ислямизъм, конструиран на преработеният Коран, плюс троцкистките идеи за социална „справедливост„, които нито в Либия, нито в Сирия, нито в Косово не видяхме да водят до каквато и да е справедливост, а бандитски формирования интернационална сбирщина от дрогирани отрепки да грабят и убиват.Може би това е справедливост, но за меншинството, каквото всъщност е и либералната демокрация.
И тук на преден план отново излизат талибаните, и на нас ни се налага да се разберем какви и що са те, и да направим сравнение и разграничение с борците за световен халифат.

Даваш пример
„...каша от ислям(не бих го определил като демократичен), смартфони и едновременно завист и ненавист към управляващите заради корупцията.„

Като имаме предвид, че „борбата с корупциата„ е изключително запазена територия и знаме  :surr: на соросовите структури, точно за демократичен ислам става дума.
За да не ти обяснявам аз, ето откъс от филм, специално създаден от казахите.
Създаден по действителни случаи, показващ  механизмът на зарибяване, точно чрез лостчето наречено „социална справедливост„
https://youtu.be/YR8H_NZZJHo?t=533

Темата е обширна, и изглежда за вас непозната, въпреки усилията ми да заостря вашето внимание върху основният действащ компонент на политическата сцена през последните 52 години.
« Последна редакция: Септември 07, 2021, 16:01:20 от Алиса .. »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2953
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #725 -: Септември 07, 2021, 19:01:58 »
Германска градинарка беше наръгана няколко пъти с нож във врата, докато работела в парк в берлинския квартал Вилмерсдорф, съобщава БГНЕС.

Жертвата е на 58 години. Атаката била извършена от 27-годишен афганистанец. Като вероятен мотив за нападението се приема, че на него не му допадал фактът, че жената работи.

The authorities said the man attacked the woman allegedly because he didn't like the fact that as a woman she was working...Police said he may suffer from a mental illness.
https://www.dw.com/en/berlin-man-attacks-woman-with-knife-for-working/a-59093270

гутен ааабенд, варум арбайтест ду хиа? дас ис зо шойслих, дарф их дир хииилфен?

тия немци така и не се научиха да лъжат гладко, а шоуто вече започна...
ония с талмуда потриват ръчички, шекелите пак ще зазвънят, двама от вразите шса степат, наааайс

Как беше - да не се разбърквало акито в меда с клечка, нали?
Нека свикнат с вкуса, после меда ще го махнат и пак ще сладни.

 
*********   ✹    *********

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #726 -: Септември 07, 2021, 20:14:37 »
Официално талибаните са възпитаници на медресетата във Вазиристан.Това , в основата си, са сираци на муджехедините.До 94 никакви ги нямаше.След това се смениха поколения.Самият Пакистан бере сериозни ядове във Вазиристан (и Белуджистан).единственото старо в новото поколение е китайската връзка.Не че са ми симпатични, но са реалност.Освен това не мисля че са по-зле за света от кралското семейство на КСА.Инак- съжалявам за братята афганци-кофти е да се родиш на кръстопът.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #727 -: Септември 07, 2021, 20:16:18 »
Реално Хекматияр ,Масуд и Достум са избили не по-малко от талибаните на Омар(първото поколение)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #728 -: Септември 07, 2021, 22:33:06 »
тия талибани ковид не ги ли коси?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #729 -: Септември 07, 2021, 22:35:05 »
коси ги. щам 7,62х39 и 5.56х45.тук-таме някой дрон.Познай дали им пука за настинки?

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #730 -: Септември 15, 2021, 19:48:31 »
Чудех се къде са се дянали ракетите от времето на муджахидините в Афганя и ей го - изплуваха. Богат талибански урожай- намери ли са си склад с 9К72 «Эльбрус». В Панджир. С бойни глави. Само тележките ги няма но ще приспособят нещо като пускова установка. Ако си спомнята и ние имахме точно същите ракети - само че благодарение на големия ни "приятел" отвъд океана и по негово мъдро внушение и наставление ги нарязахме. Ама иначе ни е голям приятел - само малко ни подебава но иначе дермокрацията у нас на неговото посолство и съвети се крепи. А щях да забравя линкчето с талибанския урожай> Енджой:
https://fishki.net/3936203-taliby-natknulisy-v-gorah-na-zabytyj-sklad-sovetskih-ballisticheskih-raket.html?from=fb&fbclid=IwAR1YlwjL2-4wkyTDPtTmvjXjCBfJLgGSkHJiZtPZDej27uxj9vYpc_dyNhI

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #731 -: Септември 15, 2021, 20:32:27 »
Първо- ракетите са 8к14, комплекса е 9к72,Второ- в СССР по времето на афганистанската са на въоръжение (вече)само на ВВД(малко вероятно е да са изоставили нещо-не се изнасяха "на  бегом" )Трето- това е течнотопливна ракета.Самата ракета носител има срок на годност 20 години, ако е съхранявана в ОПРДМ.След това се проверява и през година може да се удължи още с по една.Четвърто- изстрелването и изисква изключително добре натренирани разчети-изискванията при подбора за психофизическа устойчивост надгвърлят в пъти тези за "специални части".Пето- горивото се състои от стартово топливо- смес от триетил амин и още две плюс "специална добавка"-срок на годност 5 години- след това се разлага. ТГ185М(Тракторна газ с точка на кипене 185 градуса-модифицирана- това е смес от синтетична нафта получена при пиролиза - не се знае на кво, и специална добавка- не се знае ква, със срок на годност 10 години) и окислител(търговско наименование Самин) - пренаситен разтвор на диазотен четириокис в концентрирана азотна киселина с добавки на бор и йод и "още нещо"- срок на годност пет години.При бойните части(ефективна е само с Ядрена или термоядрена, както и с химическа, макар че  има и "конвенционални" - включително и термобарични)-положението със съхранението е още по-зле.

Тоест- не знам кво са намерили,. не знам кат го намерятза кво става, но това си е фъкнюз.

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #732 -: Септември 15, 2021, 21:23:17 »
Ок ок - знаеш мат-частта добре. Квото и да ги направят тия ракети - дали ще ги пуснат по ГолемиО Шейтан или ще ги направят на свръх-технологични покриви на кишлаци - все кяр. Важното е на агитката тука да и е гадно.
Quote (selected)
Может панджерский львёнок совсем не лев. Да и военно-МОРАЛЬНЫЙ климат изменился, как и отношение к Талибану (организация запрещённая на территории РФ, как и Ливонский орден).

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #733 -: Октомври 30, 2021, 23:20:20 »
Текста на краварската капитулация в Афганистан. Похвално кратък документ сега сядам да го чета и тълкувам. Частта с репарациите явно е скрита и секретна но плащанията ги видяхме по клипчетата и репортажите в натура- към 50-60 млрд. доларес оружие сдадоха на талибаните. Засега не го ползват много-много. И фенерите по централните кабулски булеварди останаха неукрасени с крепители на норд-атлантическите ценности на местна почва. А трябваше... Опс - за малко да забравя линка- ето да четете>
https://www.state.gov/wp-content/uploads/2020/02/Agreement-For-Bringing-Peace-to-Afghanistan-02.29.20.pdf

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #734 -: Октомври 31, 2021, 03:00:19 »
Ако си спомнята и ние имахме точно същите ракети - само че благодарение на големия ни "приятел" отвъд океана и по негово мъдро внушение и наставление ги нарязахме.
FYI
Това са SCUD. "ракетите са 8к14, комплекса е 9к72". Имахме от тях. Не бяха интересни. Израел успешно ги сваляше във войните с Ирак. Това е течно-горивна ракета.
Това което унищожихме, а не трябваше беше SS-23 (9K714) в Телиш. Далеч по-модерна ракета. С далекобойност 480км. Твърдогоривна ракета. Готовност за стрелба 15 мин. Тъпакът Горбачов ги включил в договора за забрана на ракети със среден обсег в знак на "добра воля" (WTF), макар че са под границата на договора от 500 км.
В действителност България не беше страна по договора, но се натискаше за НАТО (някой измекяри се натискаха) и направи каквото ѝ заповядаха.
Това е SCUD.
https://en.wikipedia.org/wiki/R-17_Elbrus

Следващото е SS-23.
https://www.vesti.bg/lyubopitno/istoriata-pomni/naj-sigurniiat-shtit-na-bylgariia-raketite-ss-23-6078476
https://www.enemyforces.net/missiles/otr_23.htm
https://nuke.fas.org/guide/russia/theater/ss-23.htm

В школата в Шумен имаше 3 взвода които учиха ПВО ракетни комплекси и 2 тези в Телиш. Тогава (когато съм бил там) трябва да са учили SCUD.
Да не забравяме, че имахме вицепрезидент, бивш артилерист взел активно участие в унищожаването на нашите ракети. Няма защо да му споменаваме името. Както на Херострат. :t2102:

« Последна редакция: Октомври 31, 2021, 03:08:21 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #735 -: Октомври 31, 2021, 05:16:03 »
Първо- ракетите са 8к14, комплекса е 9к72,Второ- в СССР по времето на афганистанската са на въоръжение (вече)само на ВВД(малко вероятно е да са изоставили нещо-не се изнасяха "на  бегом" )Трето- това е течнотопливна ракета.Самата ракета носител има срок на годност 20 години, ако е съхранявана в ОПРДМ.След това се проверява и през година може да се удължи още с по една.Четвърто- изстрелването и изисква изключително добре натренирани разчети-изискванията при подбора за психофизическа устойчивост надгвърлят в пъти тези за "специални части".Пето- горивото се състои от стартово топливо- смес от триетил амин и още две плюс "специална добавка"-срок на годност 5 години- след това се разлага. ТГ185М(Тракторна газ с точка на кипене 185 градуса-модифицирана- това е смес от синтетична нафта получена при пиролиза - не се знае на кво, и специална добавка- не се знае ква, със срок на годност 10 години) и окислител(търговско наименование Самин) - пренаситен разтвор на диазотен четириокис в концентрирана азотна киселина с добавки на бор и йод и "още нещо"- срок на годност пет години.При бойните части(ефективна е само с Ядрена или термоядрена, както и с химическа, макар че  има и "конвенционални" - включително и термобарични)-положението със съхранението е още по-зле.

Тоест- не знам кво са намерили,. не знам кат го намерятза кво става, но това си е фъкнюз.
Служих в ПВО (ЗРВ). Не бях "огневак" т.е. не ми се налагаше да изучавам специално ракетите, но от най-общото, което с което ни запознаваха - горното ми напомня на 100% за нашия "комплекс".
Най-голеният ужас на "огневаците" беше когато трябваше да се подменя окислителя (2 пъти годишно). Обличаха ги като за луната, после ги "къпеха" в някаква специална "душегубка" и чак после в нормалнатя баня.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #736 -: Октомври 31, 2021, 05:38:22 »
Любопитен съм: има при талибите Ковид и знае ли някой дали те се ваксинират?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #737 -: Октомври 31, 2021, 07:54:15 »
По горе в темата бях го пуснала като новина.
ървото нещо кото направиха талибаните бше да отменят мерките и ваксинацията.

Инересно това ПВО защо не свали един ам. самолет летящ над нашата територия по време на войната в Югославия.
Голям фойерверк щеше да падне.

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #738 -: Октомври 31, 2021, 11:55:32 »
Мчи как да го свалят като бяха невидимки. И после като показаха гордо по СНН-а маршрута на бомберите Б2 от Диего Гарсия през нас и тука нашите политици се наср**ха и ги впрегнаха да лъжат и мажат. Хубаво време беше за световното краварство тия времена - пълно световно господство и досега въздишат с носталгия по него.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #739 -: Октомври 31, 2021, 12:02:46 »
''Любопитен съм: има при талибите Ковид и знае ли някой дали те се ваксинират?''
Не знам дали има ковид в Афганистан към днешна дата. Четох някъде, че правителството на талибаните е забранило ваксините и носенето на маски. За маските - ясно. При тия задължителни бради и мустаци за мъжете и чадрита за жените, къф вирус, къф Хасан.   :tongue_: Пророкът Мохамед нищо не е казал по въпроса за пандемиите и шариата няма как да даде отговор.

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #740 -: Октомври 31, 2021, 12:07:21 »
Quote (selected)
Това са SCUD. "ракетите са 8к14, комплекса е 9к72". Имахме от тях. Не бяха интересни. Израел успешно ги сваляше във войните с Ирак. Това е течно-горивна ракета.
О Бътчи ми разяснил кво били ракетите Скъд. Поласкан съм но да не ги бях виждал наживо и отблизо че да не знам... :0005:
Иначе доколко неефективни са били - може да провериш тука:
https://en.wikipedia.org/wiki/14th_Quartermaster_Detachment#Al-Hussein_Missile_Attack
а за ефективността на прехвалените Патриоти - е този анализ:
https://www.theamericanconservative.com/articles/u-s-missile-defense-not-as-effective-as-we-think/

Цитат от него:
Quote (selected)
The Patriot missile defense system successfully interceptedless that 10 percent of the SCUDs fired at Saudi Arabia and the Gulf Arab States during the Gulf War, and only 2 percent of those fired at Israel.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #741 -: Октомври 31, 2021, 19:09:13 »
Инересно това ПВО защо не свали един ам. самолет летящ над нашата територия по време на войната в Югославия.
Голям фойерверк щеше да падне.
Нямаше как да стане -  нали им дадохме коридор т.е. бяхме "приятелска" държава. Можело е само по погрешка, т.нар "приятелски огън". Инак американците ни пратиха един "подарък", дето се приземи в Горна Баня :crying_with_laughter-3302:. Освен това, нямам инфо какво е било останало от някогашното ПВО през 98-99 г. Аз съм служил точно 20 г по-рано.
А сърбите свалиха и Ф117 и Ф16 с комплекс "Нева" (аз бях на "Волхов").

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #742 -: Октомври 31, 2021, 21:02:31 »
Доста краварски подаръци изпопадаха в горите около границата но само тоя случай в Горна баня разгласиха щото нямаше как - видяха го прекалено много хора и беше голямо омазване. Иначе още от тогава ни взеха на ръчно управление и се настаниха като "съветници" във военното министерство разни лошо гледащи и изглеждащи костюмари и шапкари от сащиянско. Но и това не се споменава. Радарите ни изрично бяха забранили да работят когато има авио-налети щото противорадиолокационните ракети ХАРМ и Шрайк се объркваха и точно това стана в Горна баня - харм-а беше прихванал наш радар или станция и долетя до тук - ако не му беше свършило горивото щеше да отбележи фраг. Та тъй...

Неактивен paragraph39

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 21
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #743 -: Октомври 31, 2021, 21:26:07 »
Аз всеки ден общувам с киргизи, узбеки, таджики. Просто 80 процента от куриерите в Москва са такива.
Твоите спомени от преди 30 и кусур години нямат нищо общо със сегашната реалност.
Вярно е че по-старото поколение си спомня съветското време с носталгия, но и то само заради това че са имали ток, газ, вода постоянно и почти безплатно. Тези благини сега постоянно ги има само в големите градове. Сега се случва от време на време дори да воюват всеки срещу всеки заради тях. Нищо сериозно. Погранични престрелки.
Отплеснах се. Та в главите на младежта(особено от провинцията) е каша от ислям(не бих го определил като демократичен), смартфони и едновременно завист и ненавист към управляващите заради корупцията. Преди няколко дни един узбек ми разказваше как техния президент ходи в тениска за 100 000 долара и има 100 роби в къщи. Според мен абсолютна глупост, но .....
Впрочем сама си го интерпретирай.
Пък ти си живей със спомените от съветски Узбекистан.
"Бог" и "Демокрация" са от хилядолетия най-ДОХОДОНОСНИТЕ думи в човешката История! А богатите и "силните на деня" са ги използвали и използват, за да станат още по-богати и още по-силни- за сметка на НЕбогатите и НЕсилните, разбира се! Религия и Власт винаги са вървяли ръка за ръка, подпомагайки се взаимно! ТЧК

Неактивен Imko1

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #744 -: Октомври 31, 2021, 21:54:29 »
Радарите ни изрично бяха забранили да работят когато има авио-налети
Част от дежурните РЛС бяха без включено високо напрежение, друга част стояха с антени на 90 градуса, сиреч "гледаха" на изток. Имаше и "нормално" работещи, ама на подходящо разстояние от западната граница. Дори и в такъв режим и ограничения тогавашното ПВО имаше достатъчно време да реагира, Ама точно тогава и "по случайност" нито минпред-а, нито началника на ГЩ се отзоваха на ЦКП... Мой много добър прител отнесе сума ти и наказания с обяснението, че е "действал съгласно указанията, ама трябва да има виновен"! И после някой да ми говори за държава...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23469
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #745 -: Януари 31, 2022, 17:14:06 »
Quote (selected)
ООН: Талибаните са убили над 100 бивши правителствени служители
"Дори да са се случили подобни инциденти заради лично отмъщение, властите са провели разследване и са наказали виновните", отговориха талибаните
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/oon-talibanite-sa-ubili-nad-100-bivshi-pravitelstveni-sluzhiteli
За половин година, мириканците успяваха да отбележат толкова с един удар като праснат нечия сватба.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #746 -: Януари 31, 2022, 23:35:08 »
Новозенландска журналистка бременна малко след като получила международна известност за статии за третиране на жени и деца от талибаните, се оказала заклещена в Афганистан, щото не могла да се върне в НЗ заради ковид мерките. Принудила се да поиска помощ от талибаните. И получила помощ. А НЗ официално си защитила стриктните правила.
.. накъде отива тоя свят?..

https://www.theguardian.com/world/2022/jan/31/charlotte-bellis-new-zealand-defends-miq-strict-quarantine-pregnant-journalist-help-taliban?CMP=fb_gu&utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR3d1Q4ceH5_-hKPvnzga2m_FzFkZKyvKeqX4IKzvNTdbOACF5kjtaKcu0k#Echobox=1643612631
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23469
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Талибаните се завръщат
« Отговор #747 -: Март 06, 2022, 22:07:05 »
Quote (selected)
Афганистанците са изправени пред гладна смърт. Как може Байдън просто да забрави за нас?
Хората бягат от страната в търсене на храна, свобода и безопасност в резултат на икономическата и хуманитарната катастрофа, причинена от 20-годишната окупация на САЩ
https://baricada.org/2022/03/06/argansitan-famine-biden/
Къде е сътрадателния колективен запад?
Не виждат ли, няма ли солидарност? :t2407:
ЕС е вреден за вашето здраве!