Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 25, 2024, 18:13:49

Автор Тема: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"  (Прочетена 303556 пъти)

0 Потребители и 21 Гости преглежда(т) тази тема.


Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9542
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #3181 -: Април 12, 2024, 12:42:52 »
То не е само това, май пусках тук преди месец-два, тия станции са така разположени, че и не отчитат правилно температурата, които работят още, де. Близо до разни източници, де повишават температурата допълнително и следователно отчетите са неверни. Да оставим, че на всичко отгоре и самите отчети пак не показват повишаване, вече показват и намаляване.
Изобщо, ажендата се пука по всички шевове. Нооо урсулките продължават извън реалността да кляфкат.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #3182 -: Април 17, 2024, 17:54:33 »
Quote (selected)
"Засяването" на облаци ли причини водния апокалипсис в Дубай
При техниката самолетите изстрелват солни факли в облаците
...
Междувременно Ахмед Хабиб, метеоролог в Националния център по метеорология (NCM) на ОАЕ, каза за Bloomberg, че са извършени няколко полета за засяване на облаци в дните преди безпрецедентните валежи.

С нарастването на спекулациите относно засяването на облаците, NCM по-късно отрече в коментари за CNBC, че операцията е извършена във вторник в часовете преди бурята - но потвърди, че операцията е извършена в неделя и понеделник.
https://www.vesti.bg/sviat/zasiavaneto-na-oblaci-li-prichini-vodniia-apokalipsis-v-dubaj-6196487
Леко са се осрали с "тераформирането" после глобалното затаковане ги таковало.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7422
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #3183 -: Април 17, 2024, 22:18:18 »
Цитат на: buratinob
Леко са се осрали с "тераформирането"

На някои същества слънчевата светлина не им понася, искат да я затъмнят или замъглят.
Формират, ама не Тера, ами Инферно.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9542
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #3184 -: Април 18, 2024, 00:43:32 »
Не е баш слънчева светлината, това не им понася.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 835
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #3185 -: Април 19, 2024, 08:31:20 »
Поставят ни в паралелна реалност /за който разбира се допуска да бъде поставен !/. Както за абсолютната ЛЪЖА К 19 , така и за времето, говори ни се точно обратното на това което реално се случва. От четвърт век ни поливат с аерозоли за тровене и подтискане на човекопопулацията. Но също така за понижение на температурите ! Резултатите от поливането вече са толкова драматични, че принудиха сатанистката пропаганда да смени плочата. На мястото на "глобалното затопляне" започнаха да дудунят нищонезначещото "климатични промени". И тако , и вако ! На практика имаме ГЛОБАЛНО ЗАСТУДЯВАНЕ. Необичайно ниски температури, ей го в момента тук във Франция. Цяла пролет СТУД ! Сутрин до 0- минус един. Обед до десет градуса максимум ! Продължаваме да сме на отопление, други години в началото на април сме спирали отоплението, вече не става. Масово съседи познати от няколко години изместват засяването по дворове за все по-късно ! Например преди дворните домати тук се засаждаха /разсад/ третата декада на април. Сега е абсолютно немислимо - или няма да се хванат и ще измръзнат, или ще тръгнат хилави, лилипути... Спътникови снимки показвали увеличение на площта на острови в световния океан с около 300 кв.км. Това от последните дни. Значи няма никакво затопляне, а напротив - захлаждане. Има ПОНИЖЕНИЕ на нивото на световния океан, и как иначе ? След като тия сатанистки уроди, много от тях са базирани точно на райски островчета в Пасифика и на Караибите ! Та те и за това пръскат  :angryfire: Докато вие се тровите и замръзвате, техните оазисчета нарастват като площ !  Популациите се отсяват на стада и черни овце. Мнозинствата са овце които припяват Бе-е-е-е-е ! "климатичната катастрофа" , бе-е-е-е-е , дайте да си спрем отоплението и да не ядем месо ! Бе-е-е-е-е , щото рииш , месото е от кравите , а кравите пърдят и затоплят атмосферата , бе-е-е-е-е ! ТЕ се подиграват на стадото ! Те дори не си дават зор да съчинят някаква научно-подобна теория , лъжат брутално , казват ви че черното е осепително бяло ! Прилагат ви масова хипноза ! /точно както с К 19/ . В това време отгоре поливат и поливат фашкиите си с които ви тровят, и скапват климата - на !   https://t.me/Geoingenieria_Geopolitica/70340

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9542
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #3186 -: Април 19, 2024, 14:46:39 »
В интерес на истината оня ден беше 30 градуса тук, едва издържахме в зоологическата. На другия ден 15, тая сутрин 3. От по потник сега сме със зимни якета.
И за миниледников период моите говорят от 10 години, поне оттогава слушам, а май говорят откак говорят тук - 30-40 години. Всеки миниледников се е предшествал от глобално затопляне.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #3187 -: Април 19, 2024, 16:58:26 »
Аз помня и сняг през май, и 25 градуса на 31 декември, само ни облъчват с "новини" и ни карат да мислим, че климата се променя, защото хората ги мързи да помнят, какво е било.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #3188 -: Април 19, 2024, 17:48:19 »
Въшност последните две зими е по-топло.
Само че когато е топло тук по гейробско е студ  :smokin:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #3189 -: Април 19, 2024, 18:03:50 »
Спокойно, ще дойдат пак мразовити зими, и тогава хората ще искат да търсят отговорност на ония политици, които ни ликвидираха енергетиката, но няма да могат, гадовете ще са някъде по топлите страни и острови, при многото си милиони. Кой се минал - минал, връщане назад няма да има!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #3190 -: Април 19, 2024, 18:30:29 »
Тия дни гледам документален филм нещо като "красотите на Европа", в случая хвалят норвежко.
Интересно, като заговориха за формирането на фиордите от изтичащи ледници стана върло интересно.
Хъката мъката... след предната ледникова епоха преди 10-12 000 години се оказа че преди 3500 години там ледници нямало, щото било твърде топло.
Тогава нямало. сега има, ама ние сме били в "антропогенно затопляне".
УчЕни, кво да ги правиш - и тако и вако зависи КОЙ плаща за "проучването".
Неудобните факти и артефакти  по възможност не се показват, не се използват в "статистическия анализ". При възможност.
Та, намерили са "златното сечение" - климатични промени.
Покрива оплакванията на тия дето им е топло и на тия дето им е студено.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7422
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #3191 -: Април 19, 2024, 19:11:43 »
Това, което настъпва, не е нито глобално затопляне, нито глобално застудяване, а глобална неустойчивост на климата с резки, непредвидими и наистина големи промени и амплитуди.
Затова трябва да имаме изградени съоръжения както за бързо и голямо производство и пренос на енергия, така и многобройни язовири с много здрави стени и бърз авариен отток, и огромни и качествени напоителни с-ми.
Тези неща ги имахме и ни накараха сами да си ги унищожим. Точно защото знаят какво иде.
Целта на всички "добри и екологични политики" е точно тази - да остави човечеството беззащитно пред идещите бедствия.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 299
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #3192 -: Април 19, 2024, 19:41:10 »
Това, което настъпва, не е нито глобално затопляне, нито глобално застудяване, а глобална неустойчивост на климата с резки, непредвидими и наистина големи промени и амплитуди.
Затова трябва да имаме изградени съоръжения както за бързо и голямо производство и пренос на енергия, така и многобройни язовири с много здрави стени и бърз авариен отток, и огромни и качествени напоителни с-ми.
Тези неща ги имахме и ни накараха сами да си ги унищожим. Точно защото знаят какво иде.
Целта на всички "добри и екологични политики" е точно тази - да остави човечеството беззащитно пред идещите бедствия.
Няма какво да се добави!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #3193 -: Април 19, 2024, 19:54:10 »
Quote (selected)
Това, което настъпва, не е нито глобално затопляне, нито глобално застудяване, а глобална неустойчивост на климата с резки, непредвидими и наистина големи промени и амплитуди.
Не знам как е при вас.
При мен няма големи аплитуди в климата, виж в човешката простотия от алчност амлитудите чупят всякакви скали.
От няколко хиляди години тук на това място е имало нива с пшеница, сега има с рапица и "климата" я довършил.
Ми, НЕ!
Хиляди години, местните не са "усвоявали" ската щото знят че там рано или късно ще има свалчище.
Да, ама ние щото сме безсмъртни и умни правим там хотел или жилища.
После климата лош, та неравноделен.
Писал съм тук, ще го повторя.
Преди повече от 20 години в родопите голям порой.
Село откъснато от света.
"Стихията" отнесла двата моста свързващи го с цивилизацията.
Останал само един пешеходен, построен от римляните.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 299
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #3194 -: Април 19, 2024, 22:33:35 »
Това, каквото си мисля ли е?
И какво следва?
Моля вещите в материята да ми обяснят, ако решат да са тъй любезни:
 
https://obektivno.bg/balgariya-e-prichinila-50-ot-smushteniyata-v-energijnata-sistema-na-evropa/

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 835
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #3195 -: Април 20, 2024, 10:22:13 »
Това, каквото си мисля ли е?
И какво следва?
Моля вещите в материята да ми обяснят, ако решат да са тъй любезни:
 
https://obektivno.bg/balgariya-e-prichinila-50-ot-smushteniyata-v-energijnata-sistema-na-evropa/
Обяснението е "ачик" , те са го написали - "излишък от ВЕИ мощности" - ЛАКОМИЯТА на перко-соларковата мафия в БГ ! Нима не знаете че сме "евро-шампиони" по дял на ВЕИ в общото производство на електричество ? Дори на Запад вече са го прочели и се дивят ! Питат ме, аз какво да кажа ? Пътувайте някой път от Дупница са Самоков , до Сапарева Баня от северната страна , не знам коя е планината - дали е част от Плана, или е южните ридове на Витоша - има един огромен склон , дестки хектари фотосоларки ! Вижда се от километри като черна кръпка на планината ! Какво е това ? Кому са нужни такива площи в страна като БГ с добре развита енергетика и рентабилна АЕЦ ?? Очевидно това са гигантски далавери и "усвоени" субсидии. От тях идва свръхпроизводството ! Електриката не е стока, която да сложиш в склад, тя трябва да се консумира екстемпоре ! Алтернативата е това което имахме ПАВЕЦ "Чаира", и която управляващите терористи умишлено повредиха и извадиха от строя !  :angryfire: Защо ? В текста ви прозира и отговора ,"инвестициите в маневрени мощности" , ама не мислете че ще възстановяват ПАВЕЦ ! Сърби ги постоянно за БАТЕРИИ ! Кирчовата далавера да закрият МАРИЦИ-те и на тяхно място да сложат батерии, интернационална далавера от голям мащаб, с огромни комисиони !

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 299
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #3196 -: Април 20, 2024, 18:08:47 »
Благодаря, Мукта!
Значи правилно съм псувала снощи след четенето (буквално с твоите думи се изразих, ама моите бяха примесени с изрази на сръбски, така по домашному, не като за форум), чак мъжът ми се стресна  :)))
Така го разбрах и аз едно към едно, ама все пак, когато не съм специалист в една област, предпочитам и да си питам, някой може да вижда и друго, което аз не мога.