Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 03:04:49

Автор Тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи  (Прочетена 394598 пъти)

0 Потребители и 27 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #360 -: Октомври 27, 2021, 16:17:27 »
Моето здраве далеч не е най-важното нещо на тоя свят. Тва казвах. И ти много добре ме разбра.  :smokin:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #361 -: Октомври 27, 2021, 16:24:43 »
Май все пак не сме се разбрали един друг. Нещо като изгубени в превода. Не смятам да се дърля за мое/твое/на човечеството/здраве.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #362 -: Октомври 27, 2021, 16:28:40 »
Окей.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #363 -: Октомври 27, 2021, 17:00:19 »
Миличка, не е ли малко нагличко да включваш дечицата, противопоставяйки ги на задника ми?
Първо за тяхната ваксинация не съм се изказвал никога, най малкото съм пълен лаик.
Второ , от сичкото ти дращене в темите излиза, че си пазиш твоя скъпоценен задник да не го боцнат.
Не на някой друг.
ми то не е нужно да се изказваш, за да стане, нали?
В САЩ боцкат вече 5-годишните, във Франция от 12 нагоре, в Израел не знам докъде паднаха в буквалния и преносния смисъл
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #364 -: Октомври 27, 2021, 17:05:12 »
държавната политика в здравеопазването няа привърженик в мое лице.

нямаме спор по това, отново при цялата неяснота откъде ще се вземат кадри
Альоу, кадровика, да си чул някой да върви из болничните коридори, да си скубе косата и да търси кадър? Всеки търси легла. Мисли малко, поне да показваш, че имаш глава.


А като не щеш държавна политика, що търсиш кадри, те тия кадри на сбствени разноски да се образоват, за да получават заплати при пандемия само ли?
Глава немаш, нема сми да показваш каквото и да било.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2965
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #365 -: Октомври 27, 2021, 17:09:27 »
Китайците са подхванали 3 до 11 годишните: https://www.globaltimes.cn/page/202110/1237372.shtml
Става все по-зловещо.
*********   ✹    *********

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #366 -: Октомври 27, 2021, 17:12:00 »
Аз пък не мога да проумея с русата си глава, защо хора без зелен сертификат не могат да влязат в нехранителен магазин с площ над 300 кв.м, а могат да си се врат без ограничения в такъв с размера на гараж, например. Къде е тук логиката? Наличието на сертификат, удостоверяващ, че сте ваксиниран с две дози, или с Янсен, не гарантира, че не разпространявате вируса. Гарантира, евентуално, че ако изградите имунитет, евентуално, за следващите 3-4-6 максимум месеца имате добър шанс да изкарате ковид извън интензивно отделение.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #367 -: Октомври 27, 2021, 17:19:07 »
Аз пък не мога да проумея с русата си глава, защо хора без зелен сертификат не могат да влязат в нехранителен магазин с площ над 300 кв.м, а могат да си се врат без ограничения в такъв с размера на гараж, например. Къде е тук логиката? Наличието на сертификат, удостоверяващ, че сте ваксиниран с две дози, или с Янсен, не гарантира, че не разпространявате вируса. Гарантира, евентуално, че ако изградите имунитет, евентуално, за следващите 3-4-6 максимум месеца имате добър шанс да изкарате ковид извън интензивно отделение.

Не им давай идеи, щото в градския транспорт е същото, даже още по-голяма гъчканица.  Даже последното споменаха, че го обмислят...

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #368 -: Октомври 27, 2021, 17:20:45 »
Аз пък не мога да проумея с русата си глава, защо хора без зелен сертификат не могат да влязат в нехранителен магазин с площ над 300 кв.м, а могат да си се врат без ограничения в такъв с размера на гараж, например. Къде е тук логиката? Наличието на сертификат, удостоверяващ, че сте ваксиниран с две дози, или с Янсен, не гарантира, че не разпространявате вируса. Гарантира, евентуално, че ако изградите имунитет, евентуално, за следващите 3-4-6 максимум месеца имате добър шанс да изкарате ковид извън интензивно отделение.

Ето я логиката:

Quote (selected)
The mathematics for calculating the probability of exposure given the number of carriers in a population and group size aren’t difficult but they can be surprising. Even a low number of carriers can generate a relatively high probability for reasonably sized groups. For example, assume you run a firm of 1000 people in the San Francisco Bay Area (population 8 million.) Let’s suppose that there are just 500 carriers in the area. In this case, assuming random draws, the probability that at least one of your employees is a carrier is 6%. You can run your own calculations at Wolfram Alpha following this format:

p=8000000, c=500, g=1000, 1-1(1-c/p)^g //N

where p is the population size, c is the number of carriers, g is the group size and the //N at the end isn’t a division but a command to Wolfram Alpha to give you a numerical answer.

Joshua Weitz on twitter put together this graphic using the same calculations but for the United States as a whole (population 330 million). It says, for example, that if there are 20,000 carriers in the United States then at a small concert of 1000 people there is a 5.9% chance of at least one carrier attending. At the March Madness final in Atlanta with 100,000 attendees there is a greater than 99% chance that at least one attendee is a carrier.

Now here is the most important point. It’s the size of the group, not the number of carriers that most drives the result. For example, suppose our estimate of the number of carriers if off by a factor of 10–that is instead of 20,000 there are just 2000 carriers in the United States. In this case, the probability of at least one carrier at a big event of 100,000 drops not by a factor of ten but just to 45%. In other words, large events are a bad idea even in scenarios with just a small number of carriers.



https://marginalrevolution.com/marginalrevolution/2020/03/covid-19-event-risk-assessment-planner.html

За стотен път...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #369 -: Октомври 27, 2021, 17:39:34 »
Мен обаче продължава да ми е интересно какво правят с тестовете дето мислят ги правят в училищата.
Правят пачки! Някои, ще направят милиони.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #370 -: Октомври 27, 2021, 18:09:24 »
Милиони?! Мил наивник. :smokin:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #371 -: Октомври 27, 2021, 18:13:49 »
Тези "близалки" са за 7-8 милиона, за друго не говоря.

Но, интересно мнение, което и аз съм си мислил, епидемията можеше да бъде ограничена по света и у нас, с 3-4 месеца масови карантини в началото, ето какво казва Георги Маринов:
Quote (selected)
По мое мнение, реално 40 000 починали в България (у нас се отчитат само половината от починалите), които ще стават все повече, бяха умишлено умъртвени с цел много малката прослойка хора на върха на обществото да не се разделя с каквато и да било част от богатството си (което е така или иначе престъпно придобито в почти всички случаи)...

Прочетете го цялото:
https://glasove.com/categories/novini/news/georgi-marinov-biolog-sars-cov-2-nyama-da-izchezne-osven-ako-ne-go-unishchozhim-aktivno
Вие си ги избрахте!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #372 -: Октомври 27, 2021, 18:35:05 »
Сардж, съгласна съм с теб, че не трябва да се четат комюникета на агенция ЕЖК, когато става дума за наистина важните неща в тоя живот, най-важното от които е здравето ни. Обаче:
Обаче трябва. И то точно комюникетата на ЕЖК. Науката върви с много месеци зад тия комюникета и то само ако я допуснат. Пример давам - щото следях Израел като първи почнали да се ваксинират, до мен стигаше огромно количество оплаквания от жени за промени в менструацията им, на едни закъснява, на други идва по три пъти, на 70-годишни идва, на 20-годишни спира съвсем. Това януари-февруари-март някъде. Много жени, МЖК, не ЕЖК.
Учените подминаваха, докторите подминаваха, не било свързано...

Втори пример, преди месец някъде израелското здравно министерство пуска линк във фейсбук да се похвали колко са успешни ваксините, как нямат странични ефекти и т.н. При което има неблагоразумието да остави коментарите отворени, за два дена имаше над 26 000 коментара, половината изтрити, но половината с стояха, със странични ефекти, не от рода на сърби ме ръката. После не знам какво стана, пускала съм линка в другата тема...
а, ето го
https://www.facebook.com/Health.gov.il/posts/4174515529326993

Та в случая на кого да вярваме? На официоза министерство, или на много хора казаха?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #373 -: Октомври 27, 2021, 18:39:50 »
Аз пък не мога да проумея с русата си глава, защо хора без зелен сертификат не могат да влязат в нехранителен магазин с площ над 300 кв.м, а могат да си се врат без ограничения в такъв с размера на гараж, например. Къде е тук логиката? Наличието на сертификат, удостоверяващ, че сте ваксиниран с две дози, или с Янсен, не гарантира, че не разпространявате вируса. Гарантира, евентуално, че ако изградите имунитет, евентуално, за следващите 3-4-6 максимум месеца имате добър шанс да изкарате ковид извън интензивно отделение.
Не се връзва логически с официалната постановка, щото не това им е целта, което ни набиват в главите като цел, и щото обнагляха напълно и вече дори не се опитват да се крият.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #374 -: Октомври 27, 2021, 18:41:44 »
Спряха да хвалят наваксаните масово страни, за Израел дума не се отваря вече, засвириха на друга струна, колко сме зле ние, простите българи!
Вие си ги избрахте!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #375 -: Октомври 27, 2021, 18:42:08 »

Но, интересно мнение, което и аз съм си мислил, епидемията можеше да бъде ограничена по света и у нас, с 3-4 месеца масови карантини в началото
Във Франция го направиха, нищо не излезе от цялата работа.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #376 -: Октомври 27, 2021, 18:47:06 »
Ами не, всеки влизащ да се карантинира, наистина, също и всеки контактен, не го правят, както в Китай. Но СЗО даваше други указания, да не се спирали пътуванията. Защо при първата вълна в Европа,  баце пусна у нас всички гастарбайтери? 
Вие си ги избрахте!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #377 -: Октомври 27, 2021, 18:48:33 »
Защо при първата вълна в Европа,  баце пусна у нас всички гастарбайтери?

Защото всеки български гражданин има законно право да пребивава на българска територия?  :bigok:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #378 -: Октомври 27, 2021, 18:50:32 »
Пример давам - щото следях Израел като първи почнали да се ваксинират, до мен стигаше огромно количество оплаквания от жени за промени в менструацията им, на едни закъснява, на други идва по три пъти, на 70-годишни идва, на 20-годишни спира съвсем. Това януари-февруари-март някъде. Много жени, МЖК, не ЕЖК.
Учените подминаваха, докторите подминаваха, не било свързано...

Втори пример, преди месец някъде израелското здравно министерство пуска линк във фейсбук да се похвали колко са успешни ваксините, как нямат странични ефекти и т.н. При което има неблагоразумието да остави коментарите отворени, за два дена имаше над 26 000 коментара, половината изтрити, но половината с стояха, със странични ефекти, не от рода на сърби ме ръката.

Баси безделниченето ...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #379 -: Октомври 27, 2021, 19:06:20 »
Защото всеки български гражданин има законно право да пребивава на българска територия? 
Така ли, не предполагах, след като ми надухте главата, че може основни човешки права да се газят, за да се защитял обществения интерес, трябвало с твърда ръка да затварят само отказващи да се ваксинират, що да не може да се затвори границата за болни и заразни миткала?!!
Вие си ги избрахте!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #380 -: Октомври 27, 2021, 19:15:57 »
Така ли, не предполагах, след като ми надухте главата, че може основни човешки права да се газят, за да се защитял обществения интерес, трябвало с твърда ръка да затварят само отказващи да се ваксинират, що да не може да се затвори границата за болни и заразни миткала?!!

ако са заразени, се карантинират (а 2020 доста време се карантинираха всички, пристигащи од чужбина). не е имало изключение от тва правило.

фсъщност, висшите същества имахме изключение од карантина фзаповедите на ангелоф още далеч преди ваксините, ма нема те одкрехвам, да не възникват лоши чувства :bigok:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #381 -: Октомври 27, 2021, 19:41:17 »
Ами не, всеки влизащ да се карантинира, наистина, също и всеки контактен, не го правят, както в Китай. Но СЗО даваше други указания, да не се спирали пътуванията. Защо при първата вълна в Европа,  баце пусна у нас всички гастарбайтери? 
Аз бях контактна и бях карантинирана, ем на два пъти. Имахме право до 1 ч на ден до 1 км разходки и пазаруване - това всички в началото, 12 март до 20 май или в тоя дух. Вардеше полиция. А ме карантинираха тая пролет.
Никва файда, ако не даже наопаки.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #382 -: Октомври 27, 2021, 19:50:10 »
Калинчо, тоест, според твоята информация, данните от Дневник не са верни, така ли? Или всъщност такава информация няма?
Бързах и не дадох източника.
https://ncpha.government.bg./uploads/magazines/healthcare/Healthcare_21.pdf
Данните са на НЦОЗА, които са поделение на минздрава, та би трябвало да имат официален статус.
(стр. 48 и 49)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #383 -: Октомври 27, 2021, 19:58:53 »
Аз пък не мога да проумея с русата си глава, защо хора без зелен сертификат не могат да влязат в нехранителен магазин с площ над 300 кв.м, а могат да си се врат без ограничения в такъв с размера на гараж, например.

Ами, и аз не разбирам защо, след като съм здрав като чук, трябва да ходя да се боцкам, ама казва ли ти некой?  Аз съм си пил с чумави, крастави, охтичави и прокажени, ама повече от печурки по краката не съм фащал. Но това го отдавам на маратонките. Във всеки случай, никога не съм искал да умра здрав.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #384 -: Октомври 27, 2021, 20:20:07 »
Аз бях контактна и бях карантинирана, ем на два пъти. Имахме право до 1 ч на ден до 1 км разходки и пазаруване - това всички в началото, 12 март до 20 май или в тоя дух. Вардеше полиция. А ме карантинираха тая пролет.
Никва файда, ако не даже наопаки.

Говоря за тумби цигани от Австрия, Германия и Италия, те го донесоха и никой не е спиран, трябваше да ги лекуват там, и да ги пуснат да си дойдат след вълната, ама прочетете по-горе линка де!

карантина не знаете какво е, не да си седиш у дома, а бараки на границата, преди бариерата, е-е, като си дойдеш с рейса у дома, на колко го предаваш, а стоят ли си у дома!!!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #385 -: Октомври 27, 2021, 20:23:23 »
Какво е карантина - стоят корабите в открито море, ако са заразени ще измрат, кораба го изгарят, ако не са, след 40 дни докарват коприната във Венеция! Уж се разбираме?
Вие си ги избрахте!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #386 -: Октомври 27, 2021, 20:31:27 »
Говоря за тумби цигани от Австрия, Германия и Италия, те го донесоха и никой не е спиран, трябваше да ги лекуват там, и да ги пуснат да си дойдат след вълната, ама прочетете по-горе линка де!

карантина не знаете какво е, не да си седиш у дома, а бараки на границата, преди бариерата, е-е, като си дойдеш с рейса у дома, на колко го предаваш, а стоят ли си у дома!!!
Добре де, питам те, тумби цигани у Франция не са си идвАле, на границата връщаха сичките, и квоо?


Това чудо или си прави, каквото си иска, или тестове са фалшиви и не хващат вирус, ми кой знае какво, или не знам.
Впрочем, от нова година в САЩ немало да правят точно такива, интересно що?
Впрочем, изобретателят на ПСР беше рекъл, че тия тестове не са за тая работа, ама после удобно поумря.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #387 -: Октомври 27, 2021, 20:36:40 »
Не, тоя вирус, макар и дизайнерски, се подчинява на на биологичните закони, описани в учебниците, които цитира Мангъров, няма нищо изключително, просто СЗО игра със заговорниците, за разпространението на вируса, и същите заговорници сега ни предлагат ваксини,  :lol:

А курволяците от средствата за масово оглупяване бълват само лъжлива пропаганда, да ошашавят плебса!

Бе кой вярва, че милиардерите, които ни тровят с химизираните си храни и ГМО, са се загрижили за нашето здраве и живот, а не да ни вземат парите и свободата?!
Вие си ги избрахте!

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #388 -: Октомври 27, 2021, 21:09:31 »
https://glasove.com/categories/novini/news/georgi-marinov-biolog-sars-cov-2-nyama-da-izchezne-osven-ako-ne-go-unishchozhim-aktivno

Този младеж прави обратния извод на всичко което съм прочел досега.
Quote (selected)
SARS-CoV-2 няма да изчезне и ще продължи да циркулира, и почти сигурно да еволюира във все по-неприятни форми.
Не че това е невъзможно, но убиването на гостоприемника не е най добрата стратегия за който и да е паразит, защото умира и той. Обикновено е обратното.
Как да му вярвам, като дори не споменава такава възможност и не е привел нито едно доказателство в полза на твърденията си.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #389 -: Октомври 27, 2021, 21:45:01 »
Калинчо, благодаря за линка!
На 50-та страница пише 657 интензивни за ковид. Вероятно са увеличени вече (есента май?).
Тогава възможно ли е миналата година да са били повече? Дневник уж се позовава на официална информация.

Значи варианг 1 - били са повече, но са блокирали лечението на други болести, затова сега са намалени, но пък бързо запълнени и това влошава ситуацията
Вариант 2 - и миналата година са били горе-долу толкова,  а дневник ьава грешна информация.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #390 -: Октомври 27, 2021, 22:23:29 »
Има алгоритъм за решаване на проблема и ако той се следва, проблемът ще бъде решен. Ето както се случва всеки път, когато се появи огнище в Китай. Стъпките на местно ниво са следните: Разделяне на региони, пътуването между които се спира; Налагане на максимално сериозен локдаун, т.е. всичко без абсолютно жизненонеобходимите дейности се спира и се прекратява всякакъв контакт между отделните домакинства; Тества се масово цялото население (има трикове, които позволяват това да се направи и без да се пуска отделна PCR реакция за всеки човек); Инфектираните се изолират (в хотели, болници, специално изградени карантинни центрове и пр.);

Масовото тестване се повтаря, докато не се стигне до нула случаи в продължение на няколко седмици и липса на вируса в отходните води. Така вирусът се елиминира район по район и постепенно „зелените“ райони се сливат един с друг като се позволява пътуването между тях; Същевременно се налага сериозен контрол върху границите. Което означава твърда триседмична карантина в изолационни центрове (не по домовете) и ограничаване на броя хора, влизащи в страната, за да не се внесе пак вирусът.


Това казва човекът и съм напълно съгласен с него и съм го писал и преди. Ще стигнем и до този акъл, като се види, че лъжите с ваксините са само за многомилиардни печалби.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #391 -: Октомври 27, 2021, 22:57:13 »
Този младеж прави обратния извод на всичко което съм прочел досега.Не че това е невъзможно, но убиването на гостоприемника не е най добрата стратегия за който и да е паразит, защото умира и той. Обикновено е обратното.
Как да му вярвам, като дори не споменава такава възможност и не е привел нито едно доказателство в полза на твърденията си.
Почти всичко което си чел досега е имало за цел да манипулира публиката, за да свикне да живее със заразните болести като в Африка.
Вярвай му, защото всичките му прогнози направени още в началото на пандемията се сбъдват.
Винаги съм вярвал на изследователите, а не на редовите лекари, които имат информация за вирусите не повече от мен, тоест почти никаква.
Ето негова прогноза още от 14.05.2020:
Най-лошото с COVID-19 предстои, при него няма сигурен доживотен имунитет
По онова време лекарите ни внушаваха, че като направят ваксината достъпна ще ликвидират вируса.
Да, ама не.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #392 -: Октомври 27, 2021, 23:08:06 »
Добре де, какво ще стане, ако свикнем да живеем с вируса?
Скандинавските страни май премахнаха мерките, докъде я докараха?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #393 -: Октомври 27, 2021, 23:15:21 »
От вторник вечерта в интернет се разпространява фалшиво удостоверение на името на Адолф Хитлер, роден на 1 януари 1900 г., а при проверка с приложението "Verification C19" се оказва, че то е валидно.
https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/izmamnici-izdadoha-zelen-sertifikat-na-hitler-6133073
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #394 -: Октомври 27, 2021, 23:15:41 »
Тези които едва днес чуват за д-р Георги Маринов, молекулярен и еволюционен биолог от Департамента по генетика на Университета Станфорд в Калифорния, могат да прочетат какво е казал през лятото и да си направят изводи:
Quote (selected)
Той посочи, че ваксината не влияе върху генерирането на мутации, но ваксинацията ще промени селективния режим на вируса.
"Ако си представим 100% ваксинирана популация и такава, която е почти изцяло не ваксинирана, то в тази, която не е ваксинирана, би трябвало мутации, които са в по-висока заразност и предавани от индивид на индивид, да имат по-голямо предимство, отколкото във високоваксинната популация, където би трябвало да се селектират мутации, които са резистентни към антителата... Вирусът има капацитета напълно да избегне сегашните ваксини и няма да му е трудно да го направи, стига да има селекция в тази насока".
"Трагедията е, че населението няма осъзнаване за това, което се случва, и никаква съпротива срещу него... Ваксинацията е мощен инструмент, но не е достатъчен, нужна е локална елиминация и контрол върху границите, както се прави в Китай, Нова Зеландия, Австралия, иначе ще има безкрайни вълни на всеки шест месеца, вирусът ще си еволюира и ще става все по-опасен, и така до безкрай".
"Основният проблем е какво количество вирус се генерира в организма. Всеки един по-заразен вариант генерира все повече вируси и съответно се сваля кривата на вирулентността спрямо възрастта, все повече ще се засягат децата. При тази вълна ще има деца в интензивното, вълната през зимата на 2022-2023 година ще има много и т.н.".
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #395 -: Октомври 27, 2021, 23:18:17 »
Добре де, какво ще стане, ако свикнем да живеем с вируса?
Скандинавските страни май премахнаха мерките, докъде я докараха?
Quote (selected)
- Как Ковид би ограничил живота, ако продължим да живеем с него?

- На хората от началото на пандемията се пробутват следните лъжи: Вирусът е опасен само за най-възрастните и тези с разклатено здраве; Единствените два възможни изхода от него са или смърт (в много редки случаи), или пълно възстановяване; След преболедуване човек си е решил проблема завинаги, като е изградил траен имунитет; Дори и да се реинфектира след това, всички следващи реинфекции ще са безвредни. Но това няма нищо общо с реалната ситуация.

SARS-CoV-2 няма да изчезне и ще продължи да циркулира, и почти сигурно да еволюира във все по-неприятни форми. Въпросът е колко по-неприятни. Но дори и да не станем свидели на рязко покачване на леталитета, положението е достатъчно катастрофално и такова, каквото е. Тъй като към тези вируси не се изгражда траен имунитет и следва да се очакват реинфекции веднъж на всеки няколко години, може би и по-често. Но това е SARS коронавирус, не обикновена настинка.

А знаехме още от SARS-1 през 2003 г., че много от оцелелите остават с много сериозни трайни увреждания. При SARS-2 е същото, просто процентът е по-малък, защото е по-малко вирулентен вирус.

Нещото, което не се обяснява на обществеността, за което научната общественост носи основна вина, е какво точно означава ендемичен Ковид-19. Той означава, че човек като мен, на 36 години, преди пандемията можеше да очаква да живее около 80-85 години, ако се грижи за здравето си, с ендемичен Ковид ще извади голям късмет да надживее 60-годишна възраст. Това е така, защото за тези следващи 25 години той може да очаква да хване Ковид пет-десет пъти. Но само един тежък епизод е достатъчен да се стигне до загуба на половината белодробен капацитет, увреждания на сърцето, бъбреците, кръвоносната система, мозъка, развиване на автоимунни заболявания, и т.н. А какво става, когато един така вече увреден човек, се зарази отново? Трети път? Четвърти път? Повечето от тези увреждания са необратими и се натрупват. И дори и да не се стигне до бърз летален край, за какво качество на живота говорим? И колко продуктивен икономически ще е един такъв човек?

Такъв ще бъде светът, в който се "живее с Ковид". Да, той няма да се свърши, както не се свърши и когато в Свазиленд продължителността на живота спадна от 60 на 40 години в резултат на ХИВ епидемията там. Но кой разумен човек би искал да живее с продължителност на живота от 40 години? Това буквално ни връща към Средновековието.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #396 -: Октомври 27, 2021, 23:29:59 »
Би трябвало е много уклончиво за сметка на категоричните му решения
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #397 -: Октомври 27, 2021, 23:47:07 »
Би трябвало е много уклончиво за сметка на категоричните му решения
Quote (selected)
В глобален мащаб това, което се получава в момента е, че неваксинираните защитават ваксинираните. Което е обратното на това, което се получава в класическия модел, където имаме 95% ваксинирани спрямо шарка и това защитава тези 5% неваксинирани или ваксината не е хванала. Сега се получава обратното, тъй като вирусът няма никакви причини да еволюира към резистентност на антителата, тъй като резистентността към антителата е с по-малка заразност, но тъй като има тази огромна маса от милиарди неваксинирани, в момента все още селекционният режим е към по-висока заразност, а не толкова към избягване на антителата. Това, че цяла Африна не е ваксинираната, а също голяма част от Индия и други такива държави, означава, че ние ще си внасяме само варианти, към които ваксината работи.
Повече на https://danybon.com/coronavirus/georgi-marinov-bnr-nevaksinirani-vaksinirani/
Тоест, интересното ще започне когато населението се ваксинира на 80%.
Тогава ще започне и селекцията на вируса съобразно ваксината.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #398 -: Октомври 27, 2021, 23:50:14 »
Ау малеее, работата изключително много се разсмърдя.
Чукнете на nih wuhan fauchi
 Новините от последния час
Ау малеее
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #399 -: Октомври 28, 2021, 00:03:53 »
Повече на https://danybon.com/coronavirus/georgi-marinov-bnr-nevaksinirani-vaksinirani/
Ми не.
Излишно е да влизам в задочен спор, защото не разбирам от тези неща. Но като индианец към грънците имам нюх към здравия разум - взаимноизключващи се твърдения дори да отразяват понякога истината са само потвърждаващото правилото изключение. Да не споменавам откровено глупави твърдения като:
Quote (selected)
Ваксината по никакъв начин не влияе върху генерирането на мутации.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #400 -: Октомври 28, 2021, 00:36:41 »
Ми не.
Излишно е да влизам в задочен спор, защото не разбирам от тези неща. Но като индианец към грънците имам нюх към здравия разум - взаимноизключващи се твърдения дори да отразяват понякога истината са само потвърждаващото правилото изключение. Да не споменавам откровено глупави твърдения като:
Здравият разум не работи при вирусите, там работи диалектическата логика.
«Противоречието е критерий за истина, отсъствието на противоречие – критерий за заблуждение.»
Хегел
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #401 -: Октомври 28, 2021, 00:43:15 »
Няма нищо сложно за разбиране, селекцията започва при достатъчно ваксинирано население, поне 80%, чак тогава вирусът ще започне да мутира за да преодолее ваксината.
Дотогава се задоволява с неваксинираните.
« Последна редакция: Октомври 28, 2021, 00:52:37 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #403 -: Октомври 28, 2021, 04:01:52 »
Тоест, интересното ще започне когато населението се ваксинира на 80%.

Може би точно това е целта.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #404 -: Октомври 28, 2021, 05:36:21 »
Няма нищо сложно за разбиране, селекцията започва при достатъчно ваксинирано население, поне 80%, чак тогава вирусът ще започне да мутира за да преодолее ваксината.
Дотогава се задоволява с неваксинираните.
Няма такова нещо, като вируса да чака да станат ваксинираните 80, 20 или 160%
Вирусите мутират непрекъснато много или малко, според вируса.
Нова мутация може да се пръкне от един единствен индивид.
Ваксинациите, принципно, нямат отношение, мутациите са винаги налице.
Ваксината подтиска развитието на определен щам - нещо като вземане на страна във вътрешно-видовата борба, давайки шанс на други, евентуално по-издържливи. (Поне така си обяснявам философията на не-ваксинирането по време на епидемия)

Ние също "мутираме" непрекъснато. Понякога в неприятни карценоми...

В началото на ковид истерията попаднах на разни изследвания (направени далеч преди нея). Касаеха "старите" ваксини срещу тези "обикновени/популярни" заболявания, от които те ни предпазват. Както споменах, не разбирам от тези неща и не помня наименованията. Нито на ваксините, нито на болестите - не правя разлика между дребна и едра шарка примерно. Просто не знам кое кое е.
Но какво ми направи впечатления в изводите на изследванията.
Ваксинираният срещу ХХХ, примерно, получава доживотен имунитет срещу ХХХ
Но сред неваксинираните срещу ХХХ ракът на УУУ се среща 50 пъти по-рядко отколкото сред ваксинираните.
Т.е. ваксината срещу ХХХ води до рак на УУУ след 30, 50 или 70 години.
И това евентуално е нееднозначно - пример - може да води до рак на УУУ, но само сред хората занимащи се години с промишлено отглеждане на риба да речем, а сред останалите да е без каквито и да е последствия.

Твърде сложна е биосистемата за да барникаме в нея арогантно, както го правим сега, с масовото ваксиниране с препарати, чиито въздействие е абсолютно неизвестно дългосрочно, при това без дългосрочен имунитет.

Взелите политическите решения, политизиращите заболяването, трябва да бъдат разследвани.

*
Хегел е бил мъдър мъж!
« Последна редакция: Октомври 28, 2021, 05:48:04 от try »
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #405 -: Октомври 28, 2021, 06:16:48 »
Ваксинираният срещу ХХХ, примерно, получава доживотен имунитет срещу ХХХ
Но сред неваксинираните срещу ХХХ ракът на УУУ се среща 50 пъти по-рядко отколкото сред ваксинираните.
Т.е. ваксината срещу ХХХ води до рак на УУУ след 30, 50 или 70 години.
И това евентуално е нееднозначно - пример - може да води до рак на УУУ, но само сред хората занимащи се години с промишлено отглеждане на риба да речем, а сред останалите да е без каквито и да е последствия.
А случайно да има корелация между ваксината и възможността на тези мили хора да доживеят до възрастта, в която вече ракът е диагностируем и смъртоносен, вместо да си умрат тихо и кротко от коклюш в детството си, да речем? Разбира се, натрупаните за 70 години "грешки" във възпроизводството на клетките са значително повече от инак здравия детски организъм, който се гътва от липсата на ваксина, защото магарешката кашлица може да е смъртоносна за пеленаче без рак със сигурност.

По едно време мила дама се опитваше да ме убеди, че ето на, трябва да се приемат тези биологични добавки от акули (не, не супата от плавници!), защото акулите не боледували от рак! Е, как ще боледуват, като останалите риби за нула време ще изядат болната от каквото и да било риба и няма да остане материал за некропсия?!


Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #406 -: Октомври 28, 2021, 07:27:54 »
А случайно да има корелация между ваксината и възможността на тези мили хора да доживеят до възрастта, в която вече ракът е диагностируем и смъртоносен, вместо да си умрат тихо и кротко от коклюш в детството си, да речем? Разбира се, натрупаните за 70 години "грешки" във възпроизводството на клетките са значително повече от инак здравия детски организъм, който се гътва от липсата на ваксина, защото магарешката кашлица може да е смъртоносна за пеленаче без рак със сигурност.
Разбира се че има корелация.
Написах горното не срещу ваксинирането, а само за да подчертая колко е сложно и колко далечни може да са последствията от един медицински акт днес.

Доколкото знам, за да се приложи даден медикамент рисковете се смятат също малко сложничко.
Прост пример (без да е  точен):  :crying_with_laughter-3302:

Условие на задачата
Средна продължителност на живота - 70 години
От дадено заболяване умира 1 на всеки 100
Ваксината спасява умиращия, но отключва смъртоносен рак в 2 човека след 10 години.

РЕШЕНИЕ

Ваксинирам 100 деца на 10 години
- днес спасявам 1 дете 70 -10 = 60 години спасен оставащ живот
- след 10 години губя 2 млади човека 2*(70-20) = 100 години загубен живот

Ваксинирам 100 възрастни на 60 години
- днес спасявам 1 възрастен - съответно спасен оставащ живот 70-60 = 10 години
- след 10 години губя 3ма възрастни на 70 години (70-70)*3 = 0 години загубен живот

Извод
Ако ваксинирам 60 годишните ще спася 10 години живот на 100 човека
Ако ваксинирам децата на 10 - ще загубя 100 години живот  на 100 деца



Някой знае ли, какви биха били страничните ефекти от експирименталните ваксини след 10 години за да ваксинирам децата масово днес?
Фатмаците не ги питам.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #407 -: Октомври 28, 2021, 07:40:16 »
Във връзка с горния пример, някой може да каже:
- След 10 години медицината може да е намерила лечение на този рак. Затова ваксинираме масово и задължително.

Да, ама може и да не е.
Затова ваксинирането, а и всеки медицински акт се прави само със съгласието на този върху който се прави.
И ако някой принуждава, изнудва по какъвто и да е начин друг човек за такъв акт, има само едно място - в затвора!
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #408 -: Октомври 28, 2021, 08:04:34 »
Както споменах, не разбирам от тези неща и не помня наименованията. Нито на ваксините, нито на болестите - не правя разлика между дребна и едра шарка примерно. Просто не знам кое кое е.

Което не пречи на илитерата да пише по 40-50 хиляди знака глупости всеки ден.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #409 -: Октомври 28, 2021, 08:16:25 »
Което не пречи на илитерата да пише по 40-50 хиляди знака глупости всеки ден.
Така е.
В резултат, все нещо остава и в индианските глави.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #410 -: Октомври 28, 2021, 08:18:56 »
хайде да спрете с личните нападки, защото с тази тема няма да бъда толкова търпелив.

отнася се за всички.
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #411 -: Октомври 28, 2021, 08:47:38 »
https://www.nature.com/articles/d41586-021-02903-x

Проучвания, на практика експерименти, за усилване на функцията на корона вируси са финансирани от американската държава, Фаучи се е занимавал с това, сега той и СЗО ни дават акъл, как да се борим с епидемията, но така, че да не се ликвидира.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #412 -: Октомври 28, 2021, 09:26:03 »
Сега съм сравнително по-добре, та да споделя. Вероятно ще потрябва на някои от вас.  Точно след 5-тия час вдигнах  температура и ме втресе, до 22 часа температурата се повиши до 38 и 3 и все едно ме гази валяк. Успях  да се изпотя почти веднага след нурофена и към момента поддържам 37 градуса. Умората е зверска. Горе долу реагирам по същия начин като срещу ваксината срещу свински грип преди години, с тази разлика че изпих огромно количество газирана вода, непрекъснато съм жадна, но тази вода, някакси не излиза извън тялото ми, ако ме разбирате. Естествено, в момента лежа

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #413 -: Октомври 28, 2021, 09:45:31 »
Тези ефекти са с намаляващ интензитет до втория ден.
Ай стегни се и не се паникьосвай.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #414 -: Октомври 28, 2021, 09:52:27 »
След първия физер имах странно усещане за 5-10 минути.

След втория - нищо.

Звънни сепак на докторите.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #415 -: Октомври 28, 2021, 09:53:51 »
След първия физер имах странно усещане за 5-10 минути.

След втория - нищо.

Звънни сепак на докторите.

С Янсен съм. Ефектите ги има описани, като най-често срещани

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #416 -: Октомври 28, 2021, 10:10:48 »
Аз се ваксинирах пролетта с АстраЗенека, която е също аденовирусна като на Янсен. След първата доза през нощта ме втресе, на следващия ден бях като парцал, на по-следващия вече бях добре. При много познати със същата ваксина имашe подобни реакции.
« Последна редакция: Октомври 28, 2021, 11:00:18 от Manrico »

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #417 -: Октомври 28, 2021, 10:49:03 »
При младите е така - ден-два втрисане, главоболие, болка на мястото на убождането.
При по-възрастните - само лека болка на мястото на убождането при движение през следващите 4-5 дни.
Но пък поне там, където аз се ваксинирах, предупреждаваха да не се щъка и да се почива първите 24 часа.

А, да - аз за всеки случай пих и аспирин 2-3 дни. Аспирин, не парацетамол. Разтворим на Байер. 

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #418 -: Октомври 28, 2021, 10:49:14 »
Ваксинирах се с Янсен. На другия ден  изпитвах умора и отпадналост няколко часа, като даже не мога да го свържа еднозначно с ваксинирането (тежка седмица). Още вечерта всичко беше отминало. По лекарска препоръка пих по един аспирин дневно за няколко дни. Нищо друго.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #419 -: Октомври 28, 2021, 10:54:43 »
По лекарска препоръка пих по един аспирин дневно за няколко дни. Нищо друго.

Баси ужаса! Да пиеш само аспирин. Нещо, коктейлче, карашик не ти ли дадоха?