Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 19:21:10

Автор Тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи  (Прочетена 394846 пъти)

0 Потребители и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5880 -: Декември 14, 2021, 11:03:47 »
Именно данните, колкото и да противоречат на "логиката" и "здравия разум" , са ключови за нас. Затова и ние хуманитарите оставяме прогнозите на такива като тебе.

Така е и за мен. Но аз ги наричам контра-интуитивни резултати (от изследването). Добрият прогностик (или анализатор) не се ражда. Създава се. Изгражда се. Изисква, знания, опит и време. И някои други неща. За тези, които се интересуват по темата, препоръчвам:

https://www.shortform.com/pdf/superforecasting-pdf-philip-e-tetlock
https://www.amazon.com/Superforecasting-Science-Prediction-Philip-Tetlock-ebook/dp/B00Y78X7HY
Книгата на Филип Тетлок и Дан Гарднър бих определил като задължително четиво за "ентусиастите"-прогностици.

А иначе предиктивното и прескриптивното моделиране по време на криза е есенциално за експертната подкрепа за тези, които взимат решенията. Пандемията COVID-19 го показа за пореден път, недвусмислено.  ;)

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8083
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5881 -: Декември 14, 2021, 11:05:21 »
Всъщност няма нито един модел, който да описва що-годе адекватно протичането на епидемията. Нито на ниво отделно взета страна, континент или изобщо.
Затова подходът е проба-грешка. По точно грешка.- грешка-грешка  :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5882 -: Декември 14, 2021, 11:08:43 »
Какво забавно видя в графика с много различна смъртност при сходен процент ваксани?

Забавен е начинът ти на дискусия. Даваш Шотландия за пример. Правят ти се основателни забележки, но насреща ти отговаряш какво било в Чехия и Унгария. Подробностите като щамове, като мерки през времето, като отвореност на различните страни и т.н. изобщо не те вълнуват. Колко пъти трябва да ти се повтаря, че ваксината не е панацея. Тя е един от множество фактори , които предпазват населението от тежко изкарване на болестта и евентуално летален изход.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5883 -: Декември 14, 2021, 11:09:59 »
Всъщност няма нито един модел, който да описва що-годе адекватно протичането на епидемията. Нито на ниво отделно взета страна, континент или изобщо.
Затова подходът е проба-грешка. По точно грешка.- грешка-грешка  :smokin:

Категоричността на подобни твърдения издава единствено невежество. И нищо от това, което си написал, не е вярно. Но ти продължавай да го твърдиш. Харесва ми.  :t2015:

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8083
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5884 -: Декември 14, 2021, 11:22:10 »
Категоричността на подобни твърдения издава единствено невежество. И нищо от това, което си написал, не е вярно. Но ти продължавай да го твърдиш. Харесва ми.  :t2015:
Умник бре  :nuts: Я по "твоя" модел дай заразените към края на годината 15 януари и 15 февруари догодина.
И отделно дай влиянието на някой отделен фактор, например “"училища", към тези дати  :smokin:
 
Или за теб матиматически модел се свежда до неколко изречения в некъф адм. докюмент?

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5885 -: Декември 14, 2021, 11:25:19 »
Аз пак да повторя за случаите в махалата. Близки приятели, семейство, ваксинирани, изкараха отново Ковида, но леко. Близка приятелна, неваксинирана, почина в мъки от Ковида. Мъжът ѝ, ваксиниран, я погреба. Аз преболедувах през април, слава Богу вкъщи, но съвсем не беше безопасно. И последиците ме гонеха месеци след това. Сега съм се ваксинирал, друго не мога да направя лично за себе си, а и за околните. Пък вие си размахвайте графиките и статистиките.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5886 -: Декември 14, 2021, 11:57:19 »
Или за теб матиматически модел се свежда до неколко изречения в некъф адм. докюмент?

 :crying_with_laughter-3302: Сакън! Ще ме задавиш бе, човек! Имай милост! Така се изсмях, че ...

Хабер си нямаш! Само туй ще да ти река.  ;)



Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5887 -: Декември 14, 2021, 12:00:24 »
Сега съм се ваксинирал, друго не мога да направя лично за себе си, а и за околните.
Пък вие си размахвайте графиките и статистиките.
:thup:

Случай и с мое близко семейство, само че на морето …

И двамата ваксинирани, но ги спипа Ковида и двамата преди 15-ина дни …

И добре че мъжът беше ваксиниран, тъй като беше с два инфаркта, та май вече се оправят – дай Боже!!!  :thup:

Пък вие си размахвайте графиките и статистиките …


Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9488
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5888 -: Декември 14, 2021, 12:21:10 »
Забавен е начинът ти на дискусия. Даваш Шотландия за пример. Правят ти се основателни забележки, но насреща ти отговаряш какво било в Чехия и Унгария. Подробностите като щамове, като мерки през времето, като отвореност на различните страни и т.н. изобщо не те вълнуват. Колко пъти трябва да ти се повтаря, че ваксината не е панацея. Тя е един от множество фактори , които предпазват населението от тежко изкарване на болестта и евентуално летален изход.
Ми значи не следиш внимателно дискусията. Забележка ми беше направена на няколко пъти от Лиляна, че няма значение процентът ваксинирани умрели от ковид в Шотландия, защото в Шотландия умирали много по-малко хора ваксани и неваксани, отколкото в България. Значи, според нея, процентът ваксани се отразява на общата смъртност.
Ето защо аз дадох нова графика, в която смъртността на приблизително еднакви ваксани не отговаря на процента ваксани. Т.е., тезата на Лиляна не работи навсякъде.

И няма нужда да ми повтаряш нищо, във въпросните три стани от графиката най-малко мерки има в Англия, страната с най-малка смъртност от ковид в случая. Не знам що само повтаряте едно и също и като ви дам графики, които опровергават онова, което повтаряте, ставам смешна.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9488
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5889 -: Декември 14, 2021, 12:57:20 »
Аз пак да повторя за случаите в махалата. Близки приятели, семейство, ваксинирани, изкараха отново Ковида, но леко. Близка приятелна, неваксинирана, почина в мъки от Ковида. Мъжът ѝ, ваксиниран, я погреба. Аз преболедувах през април, слава Богу вкъщи, но съвсем не беше безопасно. И последиците ме гонеха месеци след това. Сега съм се ваксинирал, друго не мога да направя лично за себе си, а и за околните. Пък вие си размахвайте графиките и статистиките.
Ами освен да повторя и аз случаите около мен. Наскоро комшийка на 60 и мъжът ѝ на 67 хванаха ковид от счетоводителя на мъжа на 56, той двойно ваксан, погребаха го, те в болница ходиха, насам натам, неваксани, оправиха се.
Мои близки изкараха ковид пролетта, той на крак за три дена, тя с гърлобол и загуба на вкус и обоняние за 4-5 дена. Оправиха се.
Познат от родата месец след първа доза внезапно се спомина с инфаркт.
Аз може и да съм хващала ковид в началото, когато още не правеха тестове, може и да не съм, антитела нямам, след година си направих тест.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5890 -: Декември 14, 2021, 13:31:56 »
Ех, съдби, съдби...

Памфуций

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5891 -: Декември 14, 2021, 13:33:40 »
Ми значи не следиш внимателно дискусията. Забележка ми беше направена на няколко пъти от Лиляна, че няма значение процентът ваксинирани умрели от ковид в Шотландия, защото в Шотландия умирали много по-малко хора ваксани и неваксани, отколкото в България. Значи, според нея, процентът ваксани се отразява на общата смъртност.
Ето защо аз дадох нова графика, в която смъртността на приблизително еднакви ваксани не отговаря на процента ваксани. Т.е., тезата на Лиляна не работи навсякъде.

И няма нужда да ми повтаряш нищо, във въпросните три стани от графиката най-малко мерки има в Англия, страната с най-малка смъртност от ковид в случая. Не знам що само повтаряте едно и също и като ви дам графики, които опровергават онова, което повтаряте, ставам смешна.
По въпроса кой колко следил:
кайли, стига ве, ама поглеждай малко настрани ,като ги пускаш тези неща
от месец насам Шотландия има по 10-12 починали дневно на около около три хиляди нови случаи, пет пъти по-малко от предната вълна
ваксинираните са над 70 %, информирам те ,че се очаква скоро всички починали да са ваксинирани


Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5892 -: Декември 14, 2021, 13:35:31 »
pieterstreicher
@pieterstreicher
1 of 6:

#Omicron - Could this be the end of the pandemic?

For South Africa it might be.

Gauteng, South Africa is peaking with case levels similar to Delta, but with deaths expected to be 25 times lower.

(The 7 day average cases by specimen date were added - light blue.)



-------------
2 of 6:

Hospital beds could end up well below the 4,500 projected on 4 December already.

The Delta peak was 9,200.

data source: NICD

https://www.nicd.ac.za/diseases-a-z-index/disease-index-covid-19/surveillance-reports/

-----------

5 of 6:

The CFR of Delta was 3% up to late November.

The CFR of #Omicron is estimated at 0.42% and the IFR at 0.05%.

Green - actual deaths by date reported.
Blue - actual deaths by date of death.
Grey - 3% of  7d avg cases + 10d
Orange - 0.5% of 7d avg cases + 10d (+8 deaths)

------------
pieterstreicher
@pieterstreicher
·
16h
6 of 6:

#Omicron is extremely mild (IFR ~0.05% in Gauteng) and is unlikely to infect more than 25% in a country even with light restrictions.

Despite the high transmissibility Omicron, the load on hospitals were significantly lower compared to Delta.


 целият туит:
https://twitter.com/pieterstreicher/status/1470468812512403460

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5893 -: Декември 14, 2021, 13:53:13 »
у нас днес
705 души са приети в болнично заведение през денонощието, като 88,79% от тях са неваксинирани.
Починали 152 души за последните 24 часа, от които 92,76% са били неваксинирани.
сигурно са объркали ваксинираните с неваксинираните! :nuts:


Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9488
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5895 -: Декември 14, 2021, 14:00:56 »
По въпроса кой колко следил:
кайли, стига ве, ама поглеждай малко настрани ,като ги пускаш тези неща
от месец насам Шотландия има по 10-12 починали дневно на около около три хиляди нови случаи, пет пъти по-малко от предната вълна
ваксинираните са над 70 %, информирам те ,че се очаква скоро всички починали да са ваксинирани
Или аз не чета с разбиране, или ти.
Какво според теб иска да каже Лиляна с този и останалите си текстове по въпроса с шотландското чудо?
Според мен и дали ти не ми направи забележка, тя казва, че броят починали там е много нисък сега, защото са се ваксинирали.
Според теб какво казва тя?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9488
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5896 -: Декември 14, 2021, 14:06:58 »
Omicron is extremely mild (IFR ~0.05% in Gauteng) and is unlikely to infect more than 25% in a country even with light restrictions.

Какво решиха англичаните заради Омикрон, събраха ли се да въвеждат нови рестрикции заради предстоящата омикронова пандемия?
А шефът на фрица какво каза по въпроса с новите ваксини срещу Омикрон, които трябвало да се бият дълги години?
А Фирмин как ще реагира, след като преди дни повярва на английската наука безусловно, че иде страшно страшилище?

Впрочем, колко е процентът ваксани в ЮАР?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5897 -: Декември 14, 2021, 14:14:15 »
Познат от родата месец след първа доза внезапно се спомина с инфаркт.

Тука един три дни след втора доза намери 20 лева на улицата.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5898 -: Декември 14, 2021, 14:17:40 »
у нас днес
705 души са приети в болнично заведение през денонощието, като 88,79% от тях са неваксинирани.
Починали 152 души за последните 24 часа, от които 92,76% са били неваксинирани.
сигурно са объркали ваксинираните с неваксинираните! :nuts:

Мда. Само ще допълня, че следва да притурим по некой и друг процент "ваксинирани" към неваксинираните, та нещата отиват на нещо от рода на 95% / 98% влезли в болница / починали.
Но дори и да не го правим, тезите на мадам Фейкайли летят у кереча.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5899 -: Декември 14, 2021, 14:26:25 »
Ох, аз нали съм руса, пък и не съм учила ни в Харвард, ни в Станфорд, та да питам умните глави в тоя форум. Щом се твърди, че омикрон е по-заразен, но протича с много по-леки симптоми от предходните си братчета, защо трябва да се затягат мерки и да се нагнетява никому ненужно напрежение ?! Хората в ''старата'' Европа все по-масово излизат на протести. Властимащите да не излеят коритото с бебето барабар от толкова престараване, а?

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5900 -: Декември 14, 2021, 14:28:40 »
Тука един три дни след втора доза намери 20 лева на улицата.
Тъй, тъй, а след първи бустер стотачка. Дай Боже всекиму. :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9488
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5901 -: Декември 14, 2021, 14:28:49 »
Тука един три дни след втора доза намери 20 лева на улицата.
Вметката ти е ирелевантна, тъй като намирането на пари не е вкарано като страничен ефект от ваксините, а сърдечните проблеми са
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5902 -: Декември 14, 2021, 14:31:51 »
на един преател след ваксинация му се вдигна либидото, дали не е страничен ефект от ваксината?!? :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9488
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5903 -: Декември 14, 2021, 14:36:25 »
Omicron poses real threat, says Moderna chief

In the UK, Dr Paul Burton, chief medical officer at Moderna, has been speaking to MPs on the Commons science and technology committee.

Burton said he expects data in the coming days to show how well the Moderna booster improves protection against the Omicron variant.
 :t2626:
LONDON -- British Prime Minister Boris Johnson is calling for thousands of volunteers to staff new vaccination centers in shopping areas, stadiums and racecourses as the government accelerates its booster program to combat the omicron variant of COVID-19.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5904 -: Декември 14, 2021, 14:36:44 »
За анализа е важно, кой се е похвалил. Ако е приятелят ти, питай жена му, любовницата, секретарката...Потвърдят ли, ефект е. Отрекат ли - фукльо е.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5905 -: Декември 14, 2021, 14:44:22 »
Вметката ти е ирелевантна, тъй като намирането на пари не е вкарано като страничен ефект от ваксините, а сърдечните проблеми са
тва от листовката на файзер
.
Quote (selected)
Възможни нежелани реакции
Както всички ваксини, Comirnaty може да предизвика нежелани реакции, въпреки че не всеки
ги получава.
Много чести нежелани реакции: могат да засегнат повече от 1 на 10 души
• на мястото на инжектиране: болка, оток
• умора
3
• главоболие
• болка в мускулите
• болка в ставите
• втрисане, повишена температура
Чести нежелани реакции: могат да засегнат до 1 на 10 души
• зачервяване на мястото на инжектиране
• гадене
Нечести нежелани реакции: могат да засегнат до 1 на 100 души
• уголемени лимфни възли
• неразположение
• болки в крайниците
• безсъние
• сърбеж на мястото на инжектиране
Редки нежелани реакции: могат да засегнат до 1 на 1 000 души
• временно едностранно увисване на лицето
С неизвестна честота (от наличните данни не може да бъде направена оценка)
• тежка алергична реакция
Съобщаване на нежелани реакции
Ако получите някакви нежелани лекарствени реакции, уведомете Вашия лекар, фармацевт или
медицинска сестра. Tова включва всички възможни неописани в тази листовка нежелани
реакции. Можете също да съобщите нежелани реакции директно чрез Изпълнителна агенция по
лекарствата, ул. „Дамян Груев“ No 8, 1303 София, тeл.: +359 2 8903417, уебсайт: www.bda.bg, и
да включите партидния номер, ако е наличен. Като съобщавате нежелани реакции, можете да
дадете своя принос за получаване на повече информация относно безопасността на това
лекарство

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2020/12/23/comirnaty_listovka.pdf

нещо не виждам инфаркти?!?
п.п. като не виждам сърдечни проблеми в страничните ефекти от ваксината, как да нарека твоето твърдение?!? :pissed-891:
« Последна редакция: Декември 14, 2021, 15:00:54 от fierce »

Памфуций

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5906 -: Декември 14, 2021, 14:48:43 »
Вметката ти е ирелевантна, тъй като намирането на пари не е вкарано като страничен ефект от ваксините, а сърдечните проблеми са
Конкретно инфарктите, може би.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5907 -: Декември 14, 2021, 14:53:43 »
Има ли някаква статистика кое е повече - сърдечни проблеми от ваксините или сърдечни проблеми от вируса?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5908 -: Декември 14, 2021, 14:57:12 »
Quote (selected)
Впрочем, колко е процентът ваксани в ЮАР?
26 %

от двадесетина дни в ЮАР има много бързо покачване на новозаразените, но няма почти никакво увеличение на смъртните случаи
средно около 400 дневно са били при предната вълна на Делта варианта през юли , сега са средно около 20 дневно, при сходен брой нови случаи на заразени
това е добра новина, ако данните са верни
 

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9488
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5909 -: Декември 14, 2021, 15:03:13 »
тва от листовката на файзер
.
https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2020/12/23/comirnaty_listovka.pdf

нещо не виждам инфаркти?!?
Ти наясно ли си, че страничните реакции по тия ваксини се докладват и включват в крачка? Защото са още на фаза изпитване.
Провери за Япония.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9488
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5910 -: Декември 14, 2021, 15:11:27 »
26 %

от двадесетина дни в ЮАР има много бързо покачване на новозаразените, но няма почти никакво увеличение на смъртните случаи
средно около 400 дневно са били при предната вълна на Делта варианта през юли , сега са средно около 20 дневно, при сходен брой нови случаи на заразени
това е добра новина, ако данните са верни
 

Приблизително колкото в България. Айде да сравним смъртните случаи на ЮАР и Англия
https://ourworldindata.org/explorers/coronavirus-data-explorer?zoomToSelection=true&facet=none&uniformYAxis=0&pickerSort=asc&pickerMetric=location&Metric=Confirmed+deaths&Interval=7-day+rolling+average&Relative+to+Population=true&Align+outbreaks=false&country=GBR~ZAF

А иначе, новината е добра, ма ето, в Англия вече спрягат всички въобразими и невъобразими мерки да се предпазват от омикрон, защото английските учени рекли, че омикрон е страшно страшилище.
Което пак ме навежда на мисълта, че политическите мерки нямат нищо общо с науката.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5911 -: Декември 14, 2021, 15:11:46 »
Ти наясно ли си, че страничните реакции по тия ваксини се докладват и включват в крачка? Защото са още на фаза изпитване.
Провери за Япония.
аз съм в българия, освен това файзер е одобрена напълно, затова съм ти я постнал!
ваксина с поставени милиарди дози няма как да е на изпитание.
за трета фаза на изпитание са необходими 30 000 човека. да ти напомня за новавакс, дето ви е мечта?!? :tongue_:
това е официалната информация, а твоята е ежк, ерго лъжа!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8083
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5912 -: Декември 14, 2021, 15:13:35 »
на един преател след ваксинация му се вдигна либидото, дали не е страничен ефект от ваксината?!? :smokin:
Излезна ти късмета викаш.  :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9488
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5913 -: Декември 14, 2021, 15:19:33 »
аз съм в българия, освен това файзер е одобрена напълно, затова съм ти я постнал!
ваксина с поставени милиарди дози няма как да е на изпитание.
за трета фаза на изпитание са необходими 30 000 човека. да ти напомня за новавакс, дето ви е мечта?!? :tongue_:
това е официалната информация, а твоята е ежк, ерго лъжа!
фазер е одобрена условно, а не напълно. В България като част от ЕС.
Като одобрена условно, е предмет на допълнително наблюдение и непрекъснато се следи за нови странични ефекти, които после се включват към вече известните.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5914 -: Декември 14, 2021, 15:22:29 »
Quote (selected)
Айде да сравним смъртните случаи на ЮАР и Англия
в UK  мисля,че все още доминиращ е Делта вариантът, така че не можем да сравняваме, няма какви изводи да направим за Омикрон

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5915 -: Декември 14, 2021, 15:24:29 »
фазер е одобрена условно, а не напълно. В България като част от ЕС.
Като одобрена условно, е предмет на допълнително наблюдение и непрекъснато се следи за нови странични ефекти, които после се включват към вече известните.
е, досега не са включили сърдечните ти проблеми, ерго....

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9488
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5916 -: Декември 14, 2021, 15:26:35 »
е, досега не са включили сърдечните ти проблеми, ерго....
Както писах, наблюдението се извършва непрекъснато, така че това досега нищо не значи. Япония вече ги е включила.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5917 -: Декември 14, 2021, 15:28:47 »
Както писах, наблюдението се извършва непрекъснато, така че това досега нищо не значи. Япония вече ги е включила.
ами като го включат в европейската листовка, тогава приказвай!
btw, няма го и в американската, пък fda откога одобри напълно файзера?!? :nuts:

Памфуций

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5918 -: Декември 14, 2021, 15:32:33 »
Айде да сравним смъртните случаи на ЮАР и Англия

Защо - на базата на какво да ги сравняваме - щам, климат, условия на живот, гъстота на населението, средна възраст на населението - кое точно

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5919 -: Декември 14, 2021, 15:42:18 »
фазер е одобрена условно, а не напълно. В България като част от ЕС.
Като одобрена условно, е предмет на допълнително наблюдение и непрекъснато се следи за нови странични ефекти, които после се включват към вече известните.
И? Тва е стандартна практика.

Quote (selected)
Conditional marketing authorisations are valid for one year and can be renewed annually.

Once a conditional marketing authorisation has been granted, the marketing authorisation holder must fulfil specific obligations within defined timelines.

These obligations could include completing ongoing or new studies or collecting additional data to confirm the medicine's benefit-risk balance remains positive.

EMA publishes the conditions of the marketing authorisation in the medicine's European public assessment report.

The marketing authorisation can be converted into a standard marketing authorisation (no longer subject to specific obligations) once the marketing authorisation holder fulfils the obligations imposed and the complete data confirm that the medicine's benefits continue to outweigh its risks.  Initially, this is valid for 5 years. It can then be renewed for unlimited validity.

Напълно естествено е, че ваксините, които од края на февруари те възпаляват 24/7, са на етапа "Conditional marketing authorisations", предвит, че съществуват од малко нат ена година. Тва не е техен минус или плюс, такава е процедурата. Нема как да стигнат етапа "standard marketing authorisation", без да са минали предишния. Тоест, нема как да стане тва, което твърдиш, че е треало да стане, а именно да бъдат безусловно одобрени за ползване, без да се ползват.

https://www.ema.europa.eu/en/human-regulatory/marketing-authorisation/conditional-marketing-authorisation

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9488
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5920 -: Декември 14, 2021, 15:52:13 »
ами като го включат в европейската листовка, тогава приказвай!
btw, няма го и в американската, пък fda откога одобри напълно файзера?!? :nuts:
това, че го няма в листовките, не означава, че не трябва да бъдеш нащрек, щом някъде вече са го включили.
Има много изследвания, доказващи връзка между ваксините и миокардитите, особено при младежи.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9488
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5921 -: Декември 14, 2021, 15:53:27 »
Защо - на базата на какво да ги сравняваме - щам, климат, условия на живот, гъстота на населението, средна възраст на населението - кое точно
А на каква основа правиш сравнение между Англия и България? Здравни системи, климат, условия на живот, стандарт, години демокрация - кое точно?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5922 -: Декември 14, 2021, 16:00:10 »
това, че го няма в листовките, не означава, че не трябва да бъдеш нащрек, щом някъде вече са го включили.
Има много изследвания, доказващи връзка между ваксините и миокардитите, особено при младежи.

Шансът да те удари гръм е 1 : 280,000(за Щатите). Горе-долу 2 пъти по-голем од шанса да фанеш миокардит од ваксина срещу ковит.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Вместо да се радвате...
« Отговор #5923 -: Декември 14, 2021, 16:00:16 »
Гледате какво става по света, бе! "Норвегия забрани алкохола заради Омикрон." Със сертификат и пак не ти дават. А тука - алкохол колкото носиш. Ами това не отхвърля ли на заден план всичките ви протонаучни диспути?

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5924 -: Декември 14, 2021, 16:01:46 »
 https://openvaers.com/

 :t0328: ...За всеки има надежда... :t0140:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9488
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5925 -: Декември 14, 2021, 16:07:19 »
И? Тва е стандартна практика.
Не, не е
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5926 -: Декември 14, 2021, 16:08:06 »
да фанеш миокардит од ваксина срещу ковит

PS: - Другата информация е от вече покойният д-р Andreas Noack и е повече от животоспасяваща: https://tokentube.net/v/1093986853/GRAPHENE—RAZOR-BLADES—FOUND-IN-THE-COVID-VACCINES—DR—ANDREAS-NOACK
И да не забравя - тоя е лъжец - с тея добавки няма да фанеш миокардит, отнюд. И нищо не разбира, даже и не е поумрял малко след видеото. А за частиците, дето заради тях Япония върна две партиди от над 2 милиона броя също не е вярно. Ерго:

-Нема таквоз нещу и от Витоша по-високо нема!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9488
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5927 -: Декември 14, 2021, 16:08:23 »
Шансът да те удари гръм е 1 : 280,000(за Щатите). Горе-долу 2 пъти по-голем од шанса да фанеш миокардит од ваксина срещу ковит.
да, ама мой комшия не е умирал от ковид, пък мой комшия почина от мълния преди години
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5928 -: Декември 14, 2021, 16:08:28 »
"Норвегия забрани алкохола заради Омикрон."

Стискам палци забраната да продължи до края на 2022. Ще има бол норвежки туристи и в зимните и в летните курорти.  Барманите да внимават в картинката, да не се уволняваме за недостиг на алкохол в рамките на работното време на заведенията. Което да стане денонощно с нарочна заповед на новия ни министър на туризма. Контрол по изпълнението и да бъде възложен на г-н Ричард Алибегов.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9488
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5929 -: Декември 14, 2021, 16:12:14 »
Гледате какво става по света, бе! "Норвегия забрани алкохола заради Омикрон." Със сертификат и пак не ти дават.
Логично продължение, макар и леко неочакван ход.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Памфуций

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5930 -: Декември 14, 2021, 16:14:09 »
Гледате какво става по света, бе! "Норвегия забрани алкохола заради Омикрон." Със сертификат и пак не ти дават
Норвегия винаги си търси предстекст да ограничаване на алкохола, който и без това там е безбожно скъп.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2967
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5931 -: Декември 14, 2021, 16:23:07 »
Интересно останалите истерясали евроглисти за какво точно си търсят претексти
*********   ✹    *********

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8776
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5932 -: Декември 14, 2021, 16:41:51 »
ЕК подготвя мащабна кампания за ваксинация в Източна Европа.

Ще има яко промиване на мозъци!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5933 -: Декември 14, 2021, 16:45:47 »
Норвегия винаги си търси предстекст да ограничаване на алкохола, който и без това там е безбожно скъп.
Ако обещаят да не крадат деца, ще им отворим всичките си барове, ресторанти, механи, клекшопове, абе всичко, що има лиценз за продажба на наливен, бутилиран тетрапакиран и прочие алкохол. Имам добри връзки с един винзавод от североизтока. Ше зема да подшушна на от когото зависи, да удвои поточните ленти.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5934 -: Декември 14, 2021, 16:50:26 »
на един преател след ваксинация му се вдигна либидото, дали не е страничен ефект от ваксината?!?
Това което ми разказаха по темата още пролетта, е точно обратното на горното.
« Последна редакция: Декември 14, 2021, 16:58:33 от kas »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5935 -: Декември 14, 2021, 16:53:09 »
Умник бре  :nuts: Я по "твоя" модел дай заразените към края на годината 15 януари и 15 февруари догодина.
И отделно дай влиянието на някой отделен фактор, например “"училища", към тези дати  :smokin:
 
Или за теб матиматически модел се свежда до неколко изречения в некъф адм. докюмент?

Спрях да се смея, вече може и да ти отговоря.

Твърде неумно е да ме предизвикваш. Но хайде да опитаме, на око, без Ексел и други магии да ти направя една прогноза, по "модел". Да видим пък с колко ще сгреша. Щото, как беше, "Всички модели са грешни. Но някои са полезни". ;)

И така. Днес, 14 декември 2021, броят на потвърдените случаи на COVID-19 е 716 647.

Прогноза: Към 15 февруари 2022 броят на потвърдените случаи на COVID-19 ще е, най-вероятно, все още под 800 000, някъде на ниво около 761 000. Тук ще влияе и това как ще се държи Омикрона, радушно посрещнат по тези места.
Към 15 януари 2022 броят на потвърдените случаи на COVID-19 ще е, вероятно, около 742 000. Все още Делта ще властва над "хороскопа" ни.
 ;)

п.п. Мислех да помоля Ной да депозираме при нея прогнозите. Тя ми е като нотариус, удостоверява прогнози и дати, милата (как ме търпи още, един Бог знае) :))) После се сетих, че ти не си по прогнозите.  :t2618:
п.п.п. Факторът "училище". Излизат, без изключение, в Коледна и Новогодишна ваканция. В поведението на Делта и прогнозата за средата на януари ще повлияят слабо. Виж, когато Омикрон започне да се бори за надмощие над Делта, децата ще му помогнат. Не знам тест веднъж седмично колко ще помогне пък на ограничаването на Омикрон. Скептичен съм. Така или иначе, на Омикрон ще му трябват от 3 до 4 седмици, за да се развихри, а за 100% доминация - поне месец. Надявам се.  :think:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8776
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5936 -: Декември 14, 2021, 17:01:01 »
Quote (selected)
главный судебно медицинский эксперт города Сан-​Франциско (Сhief Medical Examiner), который сообщает следующие тревожные вести, о которых почему-​то молчат в ВОЗ и Минздраве США:

1.   За 2020 год в городе набралось 261 умерших от COVID

2.   За 2021 год в городе набралось 679 умерших от COVID (на 14 декабря)

В то же время:

3.  За 2020 год в городе набралось 711 смертей от передозов

4.  За 2021 год (период январь-​октябрь) в городе набралось 545 смертей от передозов
в 2020, когда вакцины не было, умерших от передоза было в разы больше, чем умерших от ковидлы.   В 2021, с одной стороны появилась вакцина и смертность в группах риска от кодвилы существенно сократилась, с другой сняли локдаун и вирус стал шнырять как хочет, и общее количество умерших сильно подросло.  Но даже в 2021  умерших от передоза ненамного меньше, чем умерших от ковидлы.

Совокупно 2020+2021 дает счет 940 умерших от ковидлы против 1256 умерших от передоза.

И сега трябва да повярваме, че са загрижени за нашият живот и здраве ли? Ай сиктир бе, що не забраните отровните добавки в храните и лекарствата, тогава може и да помисля да се ваксам. Ама няма, защото сте лицемери и алчни психопати.

Не беше ли Америка тази, която възстанови полетата с опиумен мак в Афганистан, унищожени от талибаните?
Вие си ги избрахте!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5937 -: Декември 14, 2021, 17:12:40 »
Това което ми разказаха по темата още пролетта, е точно обратното на горното.
Имате различни приятели, това е изводът!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2967
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5938 -: Декември 14, 2021, 17:13:12 »
ЕК подготвя мащабна кампания за ваксинация в Източна Европа.

Ще има яко промиване на мозъци!

Oooo, мисионери - https://www.youtube.com/watch?v=gtcXXbuR244:t0140:
*********   ✹    *********

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5939 -: Декември 14, 2021, 17:18:27 »
Не беше ли Америка тази, която възстанови полетата с опиумен мак в Афганистан, унищожени от талибаните?

Време е да си опресниш малко пропагандните клишета. Изтъркват се от употреба, щото.  ;)

https://money.bg/macro/afganistan-proizvodstvoto-na-opium-protsaftyava-i-pri-talibanite.html