Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 08:30:22

Анкета

да бъде ли затворен форумът до края на 2021 година?

да
3 (9.1%)
не
25 (75.8%)
не знам
1 (3%)
няма значение и без него се живее
4 (12.1%)

Общ брой гласове: 31

Гласуването приключено: Декември 06, 2021, 22:01:32

Автор Тема: Форумна профилактика  (Прочетена 26878 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Форумна профилактика
« -: Декември 01, 2021, 22:01:32 »
Предвид "брожението на кораба-  претенции към техническия администратор, създателя и администратора на форума, модераторите - както и практическото изчерпване на темите, предлагам този изискан форум да бъде затворен за срок от 30 дни - до края на 2021 год., време достатъчно всеки да си изясни какво очаква, какво иска и прочие.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #1 -: Декември 01, 2021, 22:06:41 »
Предвид "брожението на кораба-  претенции към техническия администратор, създателя и администратора на форума, модераторите - както и практическото изчерпване на темите, предлагам този изискан форум да бъде затворен за срок от 30 дни - до края на 2021 год., време достатъчно всеки да си изясни какво очаква, какво иска и прочие.
А тези, които знаем, какво ще ни правим в този случай?

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #2 -: Декември 01, 2021, 22:12:38 »
ами общо взето претенциите могат да се предявяват в къщи,
тука сме гости и като такива или ни харесва и оставаме по-дълго,
или не ни харесва и търсим друг покрив

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #3 -: Декември 01, 2021, 22:20:58 »
Я чакайте малко?!
Значи току що разбирам, че аз съм на мушката на управата, щото съм си отворила тема, общо взето само в нея си пиша, поствам линкове, по другите теми не ходя, ама това е дерта на форума?
Получил някой си за фашистки намсикакво, даже не знам къде пише, и съм получила аз заради постване на линкове?!
При толкова гмеж навсякъде?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #4 -: Декември 01, 2021, 22:29:33 »
Я чакайте малко?!
Значи току що разбирам, че аз съм на мушката на управата, щото съм си отворила тема, общо взето само в нея си пиша, поствам линкове, по другите теми не ходя, ама това е дерта на форума?
Получил някой си за фашистки намсикакво, даже не знам къде пише, и съм получила аз заради постване на линкове?!
При толкова гмеж навсякъде?
Приеми го като вежлива молба да се вслушваш в това, което и другите пишат в темите, които си отворила. Форумът предполага диалог, а не надвикване.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #5 -: Декември 01, 2021, 22:36:28 »
Чакай, чакай,
Значи от толкова спам, нищонеказване, подигравки, тролене и пр. аз излязох най-кривата, защото пускам линкове?
Това тримата ли го решихте?
Или традициите на клоаката, в която се е бил превърнал скайфорумът, го повелява?

Значи, ако сте го решили тримата на фона на всичко, случващо се във форума, аз повече работа нямам тук.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #6 -: Декември 01, 2021, 22:41:08 »
Чакай, чакай,
Значи от толкова спам, нищонеказване, подигравки, тролене и пр. аз излязох най-кривата, защото пускам линкове?
Това тримата ли го решихте?
Или традициите на клоаката, в която се е бил превърнал скайфорумът, го повелява?

Значи, ако сте го решили тримата на фона на всичко, случващо се във форума, аз повече работа нямам тук.
Стига къса ризи - пак казвам, не е заради пускане на линкове, а заради липсата на диалогичност поради прегряване. Огледай се, всички влачат по нещо с надеждата на другите да им е интересно, да има за какво да се хортува. Не се влачи нищо просто заради идеята, след което да има "не ми пипайте брадата!" дето казвало джуджето на Белоснежка и Червенорозка. Имаш мнение, имаш с какво да го подкрепиш - чудесно, виждаш чуждото мнение - още по-добре. То е като с ябълките и идеите. Ако си разменяме ябълки, количеството ябълки у нас остава неизменно. Ако си разменяме идеи, количеството идеи се увеличава.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #7 -: Декември 01, 2021, 22:43:58 »
Стига къса ризи - пак казвам, не е заради пускане на линкове, а заради липсата на диалогичност поради прегряване. Огледай се, всички влачат по нещо с надеждата на другите да им е интересно, да има за какво да се хортува. Не се влачи нищо просто заради идеята, след което да има "не ми пипайте брадата!" дето казвало джуджето на Белоснежка и Червенорозка. Имаш мнение, имаш с какво да го подкрепиш - чудесно, виждаш чуждото мнение - още по-добре. То е като с ябълките и идеите. Ако си разменяме ябълки, количеството ябълки у нас остава неизменно. Ако си разменяме идеи, количеството идеи се увеличава.
И още нещо. Предполагам, че тези тези не ги поддържаш само в този форум. Къде ще намериш по-добра среда за полиране на твоята позиция от тукашната? Опонентите ти са хора различни, интелигентни, начетени и се знаем. Кой ще ти рече иначе, че не си права, ако сте се събрали мислещи еднакво?

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #8 -: Декември 01, 2021, 22:51:22 »
Ми, оправяйте се, мен кво ми е.
Други форуми не ползвам, нямам толкова свободно време, даже и тоя го ползвам само в тия две теми с много редки изключения.
Не мога вече и да изчитам целия спам, докато стигна до някаква меродавна информация, а пък да висна да поддържам диалог със спамери, щото така било прието, няма да стане.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #9 -: Декември 01, 2021, 23:08:10 »
Герберлъка и тука нагази с батушите. На когото не му харесва, да подвива куйрука и да се измита.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #10 -: Декември 01, 2021, 23:15:51 »
Като върл противник на кайлизма мога да кажа само едно - моля да не пипате Кайлето, тя е от солта и пипера на форума и без нея би било на порядъци по-скучно.
Сериозен съм, дори символично наказание (каквито и причини да сте видели за него) би било унизително.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #11 -: Декември 01, 2021, 23:19:57 »
„Опонентите ти са хора различни, интелигентни, начетени и се знаем„

 :m1248: :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #12 -: Декември 01, 2021, 23:33:50 »
Кайли,на няколко пъти се обърнах към теб да престанеш.
Помниш ли баснята за двете кози на моста.
Когато целият весел тролейбус се изсипа в твоята тема, и се нахвърли да те оборва, ти какво си помисли?
Че проявяват изведнъж луд интерес към графики, статистики и публикации?
Ваксинацията е официална политика в страната.
Писах ти - стой далеч от тази мръсотия.
Статистиката може да обслужва и двете страни, зависи кой я стъкмява.
Ти си мислиш, че твоите източници единствено дават вярната информация, а на опонента - не?
И едните и другите лъжат, а истината е някъде по средата.
Или не се казва.
Това е война.
А на война като на война.
Всички средствоа са позволени

« Последна редакция: Декември 01, 2021, 23:44:14 от Алиса .. »

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #13 -: Декември 01, 2021, 23:59:59 »
Когато админите дойдоха за кайли...ами не, няма да мълча. Странно ми е желанието на админите да унижават потребители. Чисто човешки не се прави така.


Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #14 -: Декември 02, 2021, 00:11:43 »
kаily  :thup:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #15 -: Декември 02, 2021, 00:34:23 »
Я чакайте малко?!
Значи току що разбирам, че аз съм на мушката на управата, щото съм си отворила тема, общо взето само в нея си пиша, поствам линкове, по другите теми не ходя, ама това е дерта на форума?
Получил някой си за фашистки намсикакво, даже не знам къде пише, и съм получила аз заради постване на линкове?!
При толкова гмеж навсякъде?
Ми не кайле.  "на мушката" на троловете си.
И типично ти искат да посочиш линк, което е естествено. Един трол нито е измислил, нито може да измисли нещо. Той си кара по лишчета или линкове.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #16 -: Декември 02, 2021, 01:08:19 »
Кайли,  :thup:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #17 -: Декември 02, 2021, 01:44:39 »
Така ви искам! Обединени, сплотени и разумни!  :m1273:
Сега вече мога спокойно да окача модераторската си престилка на гвоздея, и да просна парцала да се суши.
Der Mohr hat seine Arbeit getan, der Mohr kann gehen.

Подпис: 67, потриваща ръчички в предвкушение

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #18 -: Декември 02, 2021, 07:03:27 »
Когато админите дойдоха за кайли...ами не, няма да мълча. Странно ми е желанието на админите да унижават потребители. Чисто човешки не се прави така.
Това, ДА!
П.П. А като дойдат за неваксинираните?
Или за "само" двойно ваксинираните? :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #19 -: Декември 02, 2021, 07:57:07 »
значи имаме тема, отворена от някого. и засрана от трима други /и фиерсе се старае, ама още не може да достигне нивото на гнусната троица/. и виновен излиза създателят на темата, а не екскрементопроизводителите.

това не е и не може да бъде справедливо. категорично.

отделно, че всеки от тройката можеше /и трябваше/ да бъде озаптен заради наглостта да спори и изисква от администрацията.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #20 -: Декември 02, 2021, 07:59:19 »
За  Кайли все пак е редно да се види цялата картинка. Без да отричам свободата на словото, "внесеното" практически 100% е в зоната между манипулацията и откровената фалшификация, за нещо от което умряха и продължават да умират много хора. На места за такива неща вече има поне решения да са наказуеми и със затвор.
Нещата пренасяни от Кайли няма да убедят или разубедят някой от форума. Те "само" помагат за вдигане импакта на фалшификати и измами. За всички ни е видимо, че това се прави умишлено, независимо от различните ни разбирания.
Проблем не е Кайли, а липсата на правила за отношението към подобен тип материали. В този смисъл Кайли няма как да е нарушител на правила, които ги няма. Там ми се привижда проблема. И не е елементарен.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #21 -: Декември 02, 2021, 07:59:41 »
Форумът предполага диалог, а не надвикване.
не е вярно. форумът предполага обмен на мнения, няма форма за въпросния обмен. диалог, монолог, надвикване, некоя цветуща от време на време... обмен. а това "решение" ще доведе до една кръшна и зарязване. ако това е била целта - постигната е. ако се търси обмен на мнения - не.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #22 -: Декември 02, 2021, 08:02:23 »
а, и за последно - значи заради трима и половина сральовци да бъде затворен форума, а не сральовците. това пък ми е съвсем в разрез с всякаква логика.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #23 -: Декември 02, 2021, 08:14:15 »
изумително е решението да се наказва кайли :eyes:
ама страшно се оплетохте ,хора, какво ви става?

още по-изумително е предложението на фелдкурат Ото Кац, но той е склонен на подобни неща и оставя у мен впечатление,че е част от форумната управа

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #24 -: Декември 02, 2021, 08:20:58 »
Какво решение за наказание се обсъжда? Къде го има тва решение, щот аз никъде не го видях?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #25 -: Декември 02, 2021, 08:21:44 »
За  Кайли все пак е редно да се види цялата картинка. Без да отричам свободата на словото, "внесеното" практически 100% е в зоната между манипулацията и откровената фалшификация, за нещо от което умряха и продължават да умират много хора. На места за такива неща вече има поне решения да са наказуеми и със затвор.
Нещата пренасяни от Кайли няма да убедят или разубедят някой от форума. Те "само" помагат за вдигане импакта на фалшификати и измами. За всички ни е видимо, че това се прави умишлено, независимо от различните ни разбирания.
Проблем не е Кайли, а липсата на правила за отношението към подобен тип материали. В този смисъл Кайли няма как да е нарушител на правила, които ги няма. Там ми се привижда проблема. И не е елементарен.

това е ирелевантно. по твоята логика трябва да затворят хайд парк. и никой да не смее да мъцне, без някой от министерството на истината да провери дали мъцването е позволено, по позволена тематика и по вярната линия.

и да, хайд парк също е форма на обмен на мнения. качваш се на едно пънче, щайга или квото там, и обменяш мнението си.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #26 -: Декември 02, 2021, 08:23:41 »
това е ирелевантно. по твоята логика трябва да затворят хайд парк. и никой да не смее да мъцне, без някой от министерството на истината да провери дали мъцването е позволено, по позволена тематика и по вярната линия.

и да, хайд парк също е форма на обмен на мнения. качваш се на едно пънче, щайга или квото там, и обменяш мнението си.

Калинчо превръща всяка тема в купчина екскременти. Аман!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #27 -: Декември 02, 2021, 08:25:15 »
за последно - по-добре одялкайте тримата посерковци за спор с администрацията как да си върши работата, и мен, за критика на решението на същата тази администрация /сиреч пак за същото/.

баси. дошли да серат, срали, срали, и за награда темата, дето я засират, като нищо ще е затворена, открилият темата - наказан, че може и форумът като цяло да си замине.

как беше от оттатък - вомиториум с норки. от единият подрискал се. на другият му беше под достойнството. третият си фъфли нещо там.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #28 -: Декември 02, 2021, 08:30:13 »
Цитат
"внесеното" практически 100% е в зоната между манипулацията и откровената фалшификация

Нали се сещаш, че не звучиш много убедително, имайки предвид, че двамата с Кайли сте на противоположни мнения. Ако ще обвиняваш някого така грубо, ще се наложи да подкрепиш обвиненията си с доказателства. Понеже казваш "практически 100%", ще се наложи да оборваш всичко. Едно по едно. Не ги ли докараш до "практически 100%", ще бъдеш разобличен като лъжец.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Форумна профилактика
« Отговор #29 -: Декември 02, 2021, 08:37:17 »
изумително е решението да се наказва кайли :eyes:
ама страшно се оплетохте ,хора, какво ви става?

още по-изумително е предложението на фелдкурат Ото Кац, но той е склонен на подобни неща и оставя у мен впечатление,че е част от форумната управа
  Да.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #30 -: Декември 02, 2021, 08:59:14 »
изумително е решението да се наказва кайли :eyes:
ама страшно се оплетохте ,хора, какво ви става?
Няма такова решение. Нито предложение за такова решение. Кайлето си го измисли, изписка превантивно и някои се вързаха.
Цитат
още по-изумително е предложението на фелдкурат Ото Кац, но той е склонен на подобни неща и оставя у мен впечатление,че е част от форумната управа
Правилно е впечатлението ти - поп Ото беше споделил преди време, че се чувства нещо като "сив кардинал" на форума. Предложението наистина е екстравагантно, но аз го отдавам на неумението (и нежеланието) на администрация/модерация да охлади ентусиазма на антиваксърското крило.

ПП. Виж си личните съобщения.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #31 -: Декември 02, 2021, 09:09:47 »
Какво разбираш под "да охлади ентусиазма"? Да затвори темите и да остави само правителствена пропаганда? Че малко ли са подобни сайтове? Ей го де е "Дневник" - що не се забавляваш там?

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #32 -: Декември 02, 2021, 09:17:15 »
Разбирам да не беше позволила форумът да се превръща в рупор на антиваксърска пропаганда. Така или иначе, правителството (здравните власти), а не кайли и сие, е онова, което се бори с ковид кризата и всякаква махленска пропаганда срещу правителствената позиция е деструктивна.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #33 -: Декември 02, 2021, 09:17:50 »
Няма такова решение. Нито предложение за такова решение. Кайлето си го измисли, изписка превантивно и някои се вързаха.

ъхъ, къде ще има. https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1656.msg180997#msg180997

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #34 -: Декември 02, 2021, 09:19:50 »
всъщност преди да се появят посерковците в темата на кайли, въпросната тема не беше особено популярна. те я осраха, след което оквичаха орталъка.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #35 -: Декември 02, 2021, 09:21:18 »
Няма такова решение. Нито предложение за такова решение. Кайлето си го измисли, изписка превантивно и някои се вързаха.

Това е споделено от страна на модерацията вчера:

Цитат
Кайлето получава ден за търсене на нови линкове, а също и за четене на поискани такива. Тамън ще дойде после с наръчник.
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1656.msg180997#msg180997

Аз лично го тълкувам така, както го е изтълкувала и Кайла.

onzi, когато модераторски решения се обясняват от модерацията, има терен и за обсъждане. Темата с обяснението е заключена, Кайла е решила да постави въпроса тук, нормално е и дискусията по темата да продължи тук. Модерацията, ако прецени, може да премести или изтрие тези мнения. Впрочем броят на "спорещите посерковци" очевидно е нараснал.

ПП По темата - анкетата е абсурдна, аз не бих гласувал в нея, ако не се включи възможен отговор "Анкетата е абсурдна/безсмислена/etc."

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #36 -: Декември 02, 2021, 09:21:53 »
ъхъ, къде ще има. https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1656.msg180997#msg180997
Това е в друга тема и не е свързано с предложението на поп Ото.
ПП. За мен поведението на кайлето е обикновен флуд.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #37 -: Декември 02, 2021, 09:24:10 »
Впрочем броят на "спорещите посерковци" очевидно е нараснал.
твоята миризлива купчинка си е твоя миризлива купчинка и увеличаването на дрисльовците не те прави по-малко миризлив.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #38 -: Декември 02, 2021, 09:28:12 »
твоята миризлива купчинка си е твоя миризлива купчинка и увеличаването на дрисльовците не те прави по-малко миризлив.
Колега, уважавам правото ти да се себеизразяваш както намериш за добре.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #39 -: Декември 02, 2021, 09:34:48 »
Предвид "брожението на кораба-  претенции към техническия администратор, създателя и администратора на форума, модераторите - както и практическото изчерпване на темите, предлагам този изискан форум да бъде затворен за срок от 30 дни - до края на 2021 год., време достатъчно всеки да си изясни какво очаква, какво иска и прочие.

НЕ !!! Не го правете. Да, темите се поизчерпаха, но има живот и след президенските избори, ще има и след  (не)ваксинирането. Нови и интересни теми ще има. А има и неизчерпаеми - ЕС, Русия, САЩ.
Не го затваряйте! Тези от нас, които не щъкат по други форуми ще бъдат прецакани...
« Последна редакция: Декември 02, 2021, 20:15:05 от Bacho Кольо »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #40 -: Декември 02, 2021, 09:39:01 »
това е ирелевантно. по твоята логика трябва да затворят хайд парк. и никой да не смее да мъцне, без някой от министерството на истината да провери дали мъцването е позволено, по позволена тематика и по вярната линия.

и да, хайд парк също е форма на обмен на мнения. качваш се на едно пънче, щайга или квото там, и обменяш мнението си.
И в Хайд парк има теми, за които ще те свалят от щайгата, за определени неща.
Не става въпрос за всякакви теми, а за една определена. И не е въпросът за позицията по нея, а за масирано разпространение на манипулации и фалшификати по тази тема. И темата не е кулинарна, а свързана с много човешки животи.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #41 -: Декември 02, 2021, 10:06:23 »
.....
още по-изумително е предложението на фелдкурат Ото Кац, но той е склонен на подобни неща и оставя у мен впечатление,че е част от форумната управа
...отговарям за пръв и последен път - каквото съм казал, съм го казал най-горе - а Вие грешите уважаема, ако бях чяст от управата, досега да съм затворил този форум в този му вид, за съжаление никои не ме пита... това не е форумът, замислен и създаден преди повече от три години...

За Ваше сведение, лелко, два пъти съм си закривал акаунтите и съм напускал този форум - за една година и за седем месеца, поради несъгласие с администрирането му. Малцина са тези, които са го правили.
« Последна редакция: Декември 02, 2021, 10:23:38 от фелдкурат Ото Катц »
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #42 -: Декември 02, 2021, 10:08:43 »
И в Хайд парк има теми, за които ще те свалят от щайгата, за определени неща.

Калинчо, гледай внимателно:

https://m.youtube.com/watch?v=_bVhx600flI

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #43 -: Декември 02, 2021, 10:15:48 »
досега да съм затворил този форум в този му вид, за съжаление никои не ме пита... това не е форумът, замислен и създаден преди повече от три години...

За целите на стерилна среда на общуване има скайп-, вайбър-, уотсап- и т.н. групи.
Форум със свободен публичен достъп няма как да бъде ефективно "поддържан" в замислен/желан вид.
Е, има, но тогава той няма да се различава от и ще се самосведе до скайп-, вайбър-, уотсап- и т.н. група.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #44 -: Декември 02, 2021, 10:33:09 »
И в Хайд парк има теми, за които ще те свалят от щайгата, за определени неща.
да, това обяче са теми, чието пропагандиране е нормативно уредено.

Цитат
Не става въпрос за всякакви теми, а за една определена. И не е въпросът за позицията по нея, а за масирано разпространение на манипулации и фалшификати по тази тема.
тази тема не е нито забранена за обсъждане, нито евентуалното разпространение на манипулации и/или фалшификации се санкционира. така че не, не си прав, иде реч за обмен на мнения. и за осиране на темата от една малка групичка, защитаваща само едната теза. да се чудиш защо не могат да намерят други аргументи.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #45 -: Декември 02, 2021, 11:00:01 »
Едва ли има някой тук, който да се е дърлил с Кайли повече от мен във форума на ''СЕГА''. В качеството си на неин опонент в социалните теми и на споделящ значителана част от мненията и относно ковид кризата, си позволявам да напиша, че нито дяволът е толкова черен, нито има ангел, целият в бяло. НепипайтеКайли,чевиизядохспарцалите!  :piss!:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #46 -: Декември 02, 2021, 11:08:18 »
Не знаех, че Ной кихала от рози. Ми казвайте ги тия работи бе, да не стават грешки.
Тези трябва да са ОК, щом Dior някога ги беше ползвал като основни аромати  ;)  :))).

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #47 -: Декември 02, 2021, 11:43:32 »
Демек тва е предложение форума да си направи Харакири...

 :m1329:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #48 -: Декември 02, 2021, 11:48:09 »
Да. Нещо като да отстраниш паразитите, трябва да убиеш тялото носител.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #49 -: Декември 02, 2021, 11:55:03 »
Прощавайте, вие чукчи-писатели ли сте?

Някои прочете ли заглавието на анкетата > да бъде ли затворен форумът до края на 2021 година? > съображенията са изложени най-отгоре, в първото мнение.

Или подсъзнателно ви се иска действително форумът да бъде затворен?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #50 -: Декември 02, 2021, 11:57:05 »
Ай ся, крайни мерки с углавни престъпления. Срещу паразити си има и бабини илачи и фарма такива. Я няколко дни сутрин на гладно чай от горчив пелин. Хелминтите ще започнат да се разбягват само като видят опаковката. И сурови тиквени семки с люспите помагат. Но за тях се иска здрав стомах.  ;)

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #51 -: Декември 02, 2021, 11:57:17 »
„Или подсъзнателно ви се иска действително форумът да бъде затворен?„

Не.
Само да се прикрие кислорода на паразитите.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #52 -: Декември 02, 2021, 11:57:50 »
Прощавайте, вие чукчи-писатели ли сте?

Някои прочете ли заглавието на анкетата > да бъде ли затворен форумът до края на 2021 година? > съображенията са изложени най-отгоре, в първото мнение.

Или подсъзнателно ви се иска действително форумът да бъде затворен?

Кому е нужна тая анкета? От отговорите става ясно, че само на теб ти е нужна. Тоест ти си този, който иска форумът да бъде затворен.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #53 -: Декември 02, 2021, 11:58:34 »
Катц, гласувах с НЕ, ако това те успокоява.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #54 -: Декември 02, 2021, 12:13:11 »
Кому е нужна тая анкета? От отговорите става ясно, че само на теб ти е нужна. Тоест ти си този, който иска форумът да бъде затворен.
...да, иска ми се за един месец форумът да не е достъпен за писане, да може всеки да прочете отново това https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=178.0 и това https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=59.0 и това https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=21.0
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #55 -: Декември 02, 2021, 12:56:48 »
твоята миризлива купчинка си е твоя миризлива купчинка и увеличаването на дрисльовците не те прави по-малко миризлив.
виж ти, виж ти, една тривърха седемцветна купчинка, дето ухае на шанел №5

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #56 -: Декември 02, 2021, 13:05:12 »
значи имаме тема, отворена от някого. и засрана от трима други /и фиерсе се старае, ама още не може да достигне нивото на гнусната троица/. и виновен излиза създателят на темата, а не екскрементопроизводителите.

това не е и не може да бъде справедливо. категорично.

отделно, че всеки от тройката можеше /и трябваше/ да бъде озаптен заради наглостта да спори и изисква от администрацията.


Не само че излизам виновна аз, но съм виновна в това, че не съм влязла в диалог с въпросните четирима.
Че какъв диалог мога да правя с екскрементопроизводители? Е защо да го правя?!?Това да не е скайфорумът в най-лошите му времена? Диалотизира се с хора, които желаят диалог, с хора, които искат да за.ират, да иска НОЙ диалог, значи да иска увеличаване на спама.

Калинчо, идеята ти да се пускат едни и да не се допускат други материали СИСТЕМАТА ли ти я продиктува? Значи ти си комунист по рождение, бе душа. Само дето комунистите уж защитават хората, а ти защитаваш матрицата. Значи да не се допускат материали срещу ваксините, затъмнение, а?
Практическите 100% са практически около 95% от меродавни източници с образование в областта и със собствено мнение, противоречащо на калинковото, който освен специалист по парно, ток, държавен бюджет и пр. сега се изявява и вирусолог, и рецензент на препринтове в Лансет, и изобщо специалист по всичко от Министерството на истината.
« Последна редакция: Декември 02, 2021, 13:12:27 от kаily »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #57 -: Декември 02, 2021, 13:05:57 »
Това е в друга тема и не е свързано с предложението на поп Ото.
ПП. За мен поведението на кайлето е обикновен флуд.
Ти ли написа това?
Няма такова решение. Нито предложение за такова решение. Кайлето си го измисли, изписка превантивно и някои се вързаха.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Форумна профилактика
« Отговор #58 -: Декември 02, 2021, 13:08:34 »
Не посещавам всички теми и нямам представа кои са се изчерпали, но със сигурност не са се изчерпали важните, а от утре  ще се появят нови. И е очевидно, че тва не може да бъде истински аргумент за затваряне на форума, щото той кипи от живот. Но пък... да не би тъкмо затова?  ;)
В двата линка също не виждам аргумент за затваряне, а по-скоро опит уж за умиротворяване, но всъщност за наказание - нещо като всеки да напише 100 пъти "няма да правя така".
Да прощавате, но ако няма сблъсъци на мнения, няма да има и форум. Този вид форум е жив, докато има разговор, пък бил той понякога и с повишен тон, а дори и точно затова. Според мен.  :smokin:

Така че и аз намирам предложението за меко казано екзотично и съм гласувала с Не.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #59 -: Декември 02, 2021, 13:08:47 »
И в Хайд парк има теми, за които ще те свалят от щайгата, за определени неща.
Не става въпрос за всякакви теми, а за една определена. И не е въпросът за позицията по нея, а за масирано разпространение на манипулации и фалшификати по тази тема. И темата не е кулинарна, а свързана с много човешки животи.
НЕ РАЗПРОСТРАНЯВАМ ФАЛШИФИКАТИ! Гнусен си в опитите си да доказваш недоказуемото с всички подръчни средства! Още по-гнусен си да опитваш да затваряш устата на всеки, който не е на твоето. Ти си прероден фашист, бе! Ти, ако ти се удаде възможност, и за разстрел на инакомислещи ще пледираш.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.