Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 24, 2024, 08:08:38

Автор Тема: коронавирус - тема за коментари  (Прочетена 237345 пъти)

Muktata и 25 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #360 -: Декември 18, 2021, 22:21:26 »
интересно, кое ти гарантира, че ти не си от тези „сухи пръчки“
Никой не ми гарантира че утре като изляза на улицата няма да ме блъсне кола и дали съм се застраховал/ваксинирал или не това няма да ми помогне.
Така функционира вселената, а вие си плащайте застраховки, кръстете се, плюйте си в пазвата щом това ви помага да се чувствате добре.
Но моля, не ме завличайте във вашата църква!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #361 -: Декември 18, 2021, 22:23:49 »
Ние не броим. Вие броите дните когато ние ще умрем или ще ни ваксинирате насилствено.
абе ти май не си наред?!? ако искаш се ваксинирай,
въобще не ми пука дали ще мреш или ще живееш, изборът си е твой!
Quote (selected)
нищо, даже и ваксината не го гарантира
гаранции на 100% търсите вие, е няма да намерите,
ама продължавайте да търсите!
аз спя спокойно, за разлика от вас, дето се ровите денонощно в нета да търсите успокоение! :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #362 -: Декември 18, 2021, 22:24:09 »
не аз направих здравната система търговско дружество,
и не нашите управляващи измислиха подобен нонсенс!
същото е и с недомислената зелена сделка, същото със спотовите пазари на газ и ток,
а, да не забравя за „кривите краставици“ и щастливите кокошки“! :pissed-891:
Не съм те обвинил персонално, но като се движиш в техния строй може пък да не си много против тях?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #363 -: Декември 18, 2021, 22:33:36 »
гаранции на 100% търсите вие, е няма да намерите,
ама продължавайте да търсите!
аз спя спокойно, за разлика от вас, дето се ровите денонощно в нета да търсите успокоение! :nuts:

а защо не започнеш да броиш до 100 преди да започнеш да пишеш коментар в тази тема?

като ти гледам реакцията, надали спиш спокойно.
the lamers club honourable member …

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #364 -: Декември 18, 2021, 22:36:29 »
ще пиша бавно, защото явно не можеш да четеш бързо – научи се да цитираш правилно!

и да, аз знам как се изчислява вероятност, но ти явно не знаеш.

първият път (https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1632.msg184544#msg184544) реших да подмина грешката ти с надеждата, че е неволна, но ти продължаваш да я правиш, така че отиди се погледни в огледалото и не се опитвай да мърдаш повече.

толкова за смислените ти изказвания.

къде е грешката ТИ ф


274,008,301 : 5,348,915 =?

Судоволствие ще ти кажа. Грешката ти е, че фнаписаното од мен виждаш неща, които не са там. Одсъстват, няма ги, техната наличност е равна на нула, те са изцяло плот на потпаленото ти од интензивните ти чуфства към мен въображение.

Което ме ласкае, но нашата любоф е обречена, понеже неам настроение да я консумирам и понеже фнекои среди на таа работа се гледа снеодобрение.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #365 -: Декември 18, 2021, 22:43:37 »
къде е грешката ТИ ф

274,008,301 : 5,348,915 =?

Судоволствие ще ти кажа. Грешката ти е, че фнаписаното од мен виждаш неща, които не са там. Одсъстват, няма ги, техната наличност е равна на нула, те са изцяло плот на потпаленото ти од интензивните ти чуфства към мен въображение.

Което ме ласкае, но нашата любоф е обречена, понеже неам настроение да я консумирам и понеже фнекои среди на таа работа се гледа снеодобрение.

грешката е твоя, а не моя :smokin:

и ти се натискаш за любов, а не аз.

не случайно дадох историята на флейма, която ти така старателно изтри.

та виж там, потърси ако трябва, как правилно трябва да отговориш на кайли и недей да се натискаш повече с мен, още повече, че сам казваш че в някои среди на това се гледа с неодобрение :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #366 -: Декември 18, 2021, 22:50:49 »
а защо не започнеш да броиш до 100 преди да започнеш да пишеш коментар в тази тема?

като ти гледам реакцията, надали спиш спокойно.
и на психолог ли се правиш?!?
не ставаш, не се мъчи!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #367 -: Декември 18, 2021, 22:54:28 »
и на психолог ли се правиш?!?
не ставаш, не се мъчи!

не, просто ти обръщам внимание, че се движиш по ръба-- нагрубяваш без да има за какво.

и за да не скочиш пак, ще ти обърна внимание, че ти първи попита за гаранция. аз само неутрално ти отговорих. и виж каква ти е реакцията.

само не ми се обяснявай и ти в любов, защото вече те изпревариха. а на това не се гледало с добро око в някои среди :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #368 -: Декември 18, 2021, 23:18:43 »
грешката е твоя, а не моя :smokin:

и ти се натискаш за любов, а не аз.

не случайно дадох историята на флейма, която ти така старателно изтри.

та виж там, потърси ако трябва, как правилно трябва да отговориш на кайли и недей да се натискаш повече с мен, още повече, че сам казваш че в някои среди на това се гледа с неодобрение :smokin:
"флейм" не е потребителски термин.

вярвам, че при фсички случаи ще се въздържиш да реагираш като админ на претполагаемите травми, причинени ти, докато си функционирал фсъстоянието си на потребител.

Не те ли смущава, че вместо да обърнеш внимание на Кайла върху факта, че шансът човек да умре од ковит е измеримо по-голем од шанса същият човек да фане миокардит од ваксината, ти се заяде с посочващия тоя  очеизваждащ факт, а именно с мен?

Не те ли смущава като човек на цифрите, че ако шансът човек да умре од ковит е измеримо по-голем од шанса същият човек да фане миокардит од ваксината, едва ли е рационално да поткрепяме защитаващия обратната позиция колега и едва ли е рационално и одговорно да подкрепяме антиваксърски дивотии?

Не те ли смущава усещането, че трендът на увеличаване на вероятността вече да не те възприемат като обективен човек на цифрите може  да ти напраи самоидентичността на дреб? Щото ако един професионален човек на цифрите плюе върху тех, къф човек на цифрите е той, сериозно?

Не те ли смущава смътното чуфство, че заради ената лична неприязън към мен си плюеш на сурата като инженер, техничар и човек на науката, емпиризма и рациото ?
 

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9517
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #369 -: Декември 18, 2021, 23:23:13 »
Да не ти е поникнало трето око?
Няма такова нещо. Виж процента починали ваксинирани и смятай спрямо общото число ваксинирани, с неква разумна корекция или ако искаш спрямо тези с тежко протичане т.е. в Болница. Разликата е проценти, не пъти. В България тези данни все още ги дават, въпреки че явно ги пудрят.
Калинко сигурно иска да каже, че ако съм неваксана, имам 95% шанс да не умра от ковид, а ако съм ваксана, имам 99% шанс да не умра от ковид.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #370 -: Декември 18, 2021, 23:28:34 »
Не те ли смущава, че вместо да обърнеш внимание на Кайла върху факта, че шансът човек да умре од ковит е измеримо по-голем од шанса същият човек да фане миокардит од ваксината, ти се заяде с посочващия тоя  очеизваждащ факт, а именно с мен?
Нали се договорихме, че няма да си обръщаме взаимно вниманието към това КОЙ какво си мисли, а какво е речено на други места от профита (да се надяваме, че са такива)?!
По какво посочването на нещо на Кайлето се различава от заяждането с посочващия на Кайлето каквото и да било?
Вече любовта е друго нещо, но след като няма взаимност, това не бива да пречи на форумните изяви, така мисля!  :smokin:
Пак казвам, тук са се събрали народ грамотен, назнайващ чужди езици, математиката за пети клас е усвоена (е, от преобладаващата част, но стига и това). Спрете да се учите един друг какво да МИСЛИТЕ, влачете материал за мислене, пък после кой както го може.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9517
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #371 -: Декември 18, 2021, 23:50:39 »
Не те ли смущава, че вместо да обърнеш внимание на Кайла върху факта, че шансът човек да умре од ковит е измеримо по-голем од шанса същият човек да фане миокардит од ваксината, ти се заяде с посочващия тоя  очеизваждащ факт, а именно с мен?


НЕ Е!
Говорим за различни възрастови групи.
В изследването ставаше въпрос за миокардита ПРИ ДЕЦА. Кое не разбра?
Не става дума за СЪЩИЯ човек, излагаш се.
Очевидно грешката ми е, че не го изяснявам подробно за хора като теб, от което вие си правите свободни съчинения.
Виж сега какъв е шансът при децата да умрат от ковид и какъв е шансът при децата да фанат миокардит. ПРИ ДЕЦАТА!
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #372 -: Декември 18, 2021, 23:51:47 »
Нали се договорихме, че няма да си обръщаме взаимно вниманието към това КОЙ какво си мисли, а какво е речено на други места от профита (да се надяваме, че са такива)?!
По какво посочването на нещо на Кайлето се различава от заяждането с посочващия на Кайлето каквото и да било?
Вече любовта е друго нещо, но след като няма взаимност, това не бива да пречи на форумните изяви, така мисля!  :smokin:
Пак казвам, тук са се събрали народ грамотен, назнайващ чужди езици, математиката за пети клас е усвоена (е, от преобладаващата част, но стига и това). Спрете да се учите един друг какво да МИСЛИТЕ, влачете материал за мислене, пък после кой както го може.
fair enough

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #373 -: Декември 18, 2021, 23:58:07 »
Калинко сигурно иска да каже, че ако съм неваксана, имам 95% шанс да не умра от ковид, а ако съм ваксана, имам 99% шанс да не умра от ковид.
Може и така да се каже, естествено с традиционната "неточност" в числата. Иска да каже, че неваксинирането е равно на половин опит в "руска рулетка". И до тук естествено става въпрос за умиране пряко от ковид. Ако човек има нужда от спешна помощ в болница, а тя е препълнена, ще има и косвени щети. Обедняването ще убие доста повече от ковида. Психическите отклонения и нерационалните действия също. След атаката на 11 септември, много народ е взел нерационални решения и от това първата година са загинали над 5 пъти повече хора, отколкото в отвлечените самолети. Само дето не е било пред камери, а са се отчели само статистически. Което не значи, че не са умрели преждевременно.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9517
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #374 -: Декември 19, 2021, 00:29:12 »
Ми ти каза 100% шанс да го хвана и 5% да умра, докато ваксините са 5 пъти с по-малък шанс.
Значи да се ваксам с условно одобрена вакса с неизвестни средно и дългосрочни, а сега и с Омикрон даже неизвестни и краткосрочни ефекти, за да си увеличи шанса от 95 на 99%... Ми не, мерси.

А за психологическите ефекти съм съгласна, ама мерките все по-малко зависят от ваксането до степен тук там да клони зависимостта към нулата.
Да обобщя, то стана, че от т.н. ваксина вече не зависи ни броя заразени, ни мерките, ни локдауните, ни имаш сигурност, че ще преболедуваш по-леко, ни че няма да умреш.
Остават някакви имагинерни проценти полза, дето я хамилата, я хамиларя.
Аз при това положение и с одобрена старовремска ваксина надали бих се ваксала. А камо ли със супер дупер нова технология.
Че аз мултикукър като си избирах, предпочетох марка и модел от дълги години на пазара с добри отзиви пред последния хит, щото кой о знае къде ще избие, та какво остава да си вкарам нещо на една година, изработено от учени, които бърникат на тъмно и напипват неща, които надали и съвсем разбират.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #375 -: Декември 19, 2021, 00:33:53 »
Разликата, Кайли, е, че твоят мултикукер няма свойството да мутира, да се модифицира и мултиплицира, докато накрая ти откъсне ръката! А Ковидът го може, при това къса не ръце, а глави.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #376 -: Декември 19, 2021, 01:02:42 »
Риск от смърт 1% годишно (и по-малко) е порядъкът за скални катерачи без осигуровка, каскадьори, летци-изпитатели... Ама щом е нещо приемливо, как беше, всеки сам си преценя... :smokin:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #377 -: Декември 19, 2021, 01:11:20 »
Кайло, вероятно наистина вероятността да умреш от ковид без ваксина е примерно 3%, а с ваксина е половин процент. Или нещо от сорта. Няма значение.

Математиката ти не излиза другаде. Ти упорито не смяташ това, че вирусът причинява увреждания на здравето (не само смърт) безкрайно по-често, отколкото ваксините. И че шансът ти да ти се разминат тези увреждания с ваксина е много по-голям, отколкото без ваксина.

Примерно имаш един млад човек. Преболедува от ковид, оцелява, за теб статистиката казва "всичко е точно, не е умрял". Не питаш, че този човек вече може да има миокардит заради вируса, например. Вместо това се фокусираш се върху това, че един от сто хиляди ваксинирани ще има миокардит(например), нищо, че един от 100 преболедували също ще има миокардит. И че при сигурност, че всички ще изкарат вируса, общия брой на хората с миокардит ще бъде много по-малък, ако всички са ваксинирани, отколкото ако не се ваксинират и го изкарат.

И така, ако имаш 100 000 човека, ако никой не се ваксинира, ще имаш 1000 случая на миокардит (например). Ако тези 100 000 са ваксинирани, ще имаш 10 случая на миокардит-1 на 100 000 от ваксината и 9 на 100 000 от заразяване с вируса. Ама ти се мъчиш да ни убедиш, че при тези данни е по-добре да не се ваксинираме. Че 1000 миокардита са по-добре от 10. Че 4000 умрели са по-добре от 40, или дори от 400. И т.н.

Риск от смърт 1% годишно (и по-малко) е порядъкът за скални катерачи без осигуровка, каскадьори, летци-изпитатели... Ама щом е нещо приемливо, как беше, всеки сам си преценя...
Функционално неграмотните не схващат проценти. Те са на принципа "1% е малко". Няма значение 1% от какво. 1 е малко число, демек няма проблеми.

Ама 1 на 100 000 е много. Сигурно щото 100 000 е голямо число, не като 1%, дето е малко. Като вица за мутрата, дето вместо за 1/4 от оборота, успял да рекетира за много повече-за цяла една хилядна  :m1273:
« Последна редакция: Декември 19, 2021, 01:45:02 от Yaroslav »

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #378 -: Декември 19, 2021, 01:35:23 »
Цялата антиваксърска логика е "Има 1 на 100 000 вероятност да те блъснат като пресичаш на зелено, затова аз ще пресичам на черено. Може при пресичане на червено вероятността да те блъснат да е 10%, ама аз си поемам риска! Това, че пресичаш на зелено, не е гаранция, че няма да те блъснат, демек е все тая дали пресичаш на зелено или на червено! Защо толкова пресичащи на зелено умряха?  Дали ако вместо на зелено, бяха пресекли на червено, сега нямаше да са живи! Много от пресичащите на червено не ги блъскат!

Пресичането на зелено не пазело от блъскане, само намалявало вероятността от такова! Ами то тогава пресичането на зелено няма никаква обществена функция! Щом и на червено, и на зелено могат да те блъснат! Който го кефи да пресича на зелено, да си пресича на зелено, ама това не е гаранция за нищо! Съседа пресече на зелено и го блъснаха! Няма да ми казват как да пресичам, всеко сам си "преценя"!"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #379 -: Декември 19, 2021, 08:42:31 »
Ями не. ЗА България при грубо 25% ваксинирани, 15-17 ваксинирани в болница. и 8-10% починали ваксинирани са получава.
Че вероятността да го караш тежко (в болница) намалява с къде 30-35% след ваксиниране и ако си влязал в болница вероятността да умреш намалява с 40-50 процента след ваксиниране. Явно ваксиниране и неваксиниране са заразяват карашик. Което вероятно се дължи на цертифисатите.
Това е грубата "шаячна правда" на цифрите. Иначе всеки може да ломоти циливилизационни небивалици ф пъти.  :smokin:
Предполагам по примера на афстрийските и дойчофки "началници" и тук скоро ща спрат да публикуват дела на ваксинираните
« Последна редакция: Декември 19, 2021, 09:53:29 от 66 »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #380 -: Декември 19, 2021, 09:08:56 »
Quote (selected)
Нидерландия влиза в пълен локдаун за Коледа, като мерките ще останат в сила най-малко до средата на януари. Премиерът Марк Рюте обяви, че ограниченията са "неизбежни", предаде Би Би Си.

Затварят училища, барове, ресторанти, магазини с изключение на тези от първа необходимост. Това е най-тежкият локдаун......
Некое ваксъно пиле от сектата "поредна доза", ще припомни ли колко бяха "ваксинираните" в Холандия и как и що се получава тъй. Нали "ваксините пазят"? Или? :smokin:
Иначе още преди десетина дни коментирахме на примера на холанците, че много ваксини не значи малко зараза :smokin:. И графики слагахме, заблаговременно изтрити от "администрацията"
« Последна редакция: Декември 19, 2021, 09:20:04 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #381 -: Декември 19, 2021, 09:15:30 »
Quote (selected)
Нидерландия влиза в пълен локдаун за Коледа
https://www.segabg.com/hot/niderlandiya-vliza-pulen-lokdaun-za-koleda

Това е една стара идея да се маргинализира Коледа, да се заличат остатъците от християнското самосъзнание като се  премахване всичко което напомня за това.
Социализма се опита да го изкорени, не успя, сега на въоръжение изчегъртването го взеха същите които плюеха по "безбожните" комунисти.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #382 -: Декември 19, 2021, 09:35:46 »
Като стана въпрос за рискове в перспектива. По време на ВСВ, средният риск за смърт на гражданите на СССР е бил около 2.5% годишно.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #383 -: Декември 19, 2021, 09:49:15 »
Ярослав много добре е илюстррал процентите. За "малките" проценти на опасност ще добавя само, че за умрелите от тях те са станали 100%. Аз, като не мога да се катеря, отбягвам да съм сред онези 1 на 100, които ще си счупят главата по канарите. Та се сещам някои как сравняват вероятностите. Сандък с една златна монета и сандък с половината златни. За някои вероятността да извадиш златна е една и съща - нали от двата сандъка или ще извадиш златна, или няма.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #384 -: Декември 19, 2021, 10:19:12 »
   
Quote (selected)
Нидерландия влиза в пълен локдаун за Коледа
https://www.segabg.com/hot/niderlandiya-vliza-pulen-lokdaun-za-koleda

Това е една стара идея да се маргинализира Коледа, да се заличат остатъците от християнското самосъзнание като се  премахване всичко което напомня за това.
Къде тва – в Нидерландия?? А ти изобщо ходил ли си някога там?!?

Quote (selected)
Социализма се опита да го изкорени, не успя, сега на въоръжение изчегъртването го взеха същите които плюеха по "безбожните" комунисти.

Тва също в Нидерландия, начело с нидерландските комунисти?!? Жива да не бях ...
А на некои тук май им е изпила чавка акъла ...

« Последна редакция: Декември 19, 2021, 11:02:41 от Джиджи »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9517
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #385 -: Декември 19, 2021, 10:20:13 »
Риск от смърт 1% годишно (и по-малко) е порядъкът за скални катерачи без осигуровка, каскадьори, летци-изпитатели... Ама щом е нещо приемливо, как беше, всеки сам си преценя... :smokin:
Ти дай риска от смърт от рак и инфаркт по-добре.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9517
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #386 -: Декември 19, 2021, 10:21:41 »
Разликата, Кайли, е, че твоят мултикукер няма свойството да мутира, да се модифицира и мултиплицира, докато накрая ти откъсне ръката! А Ковидът го може, при това къса не ръце, а глави.
Е да де.
И от новите мутации старата ваксина не пази, за сметка на което какво прави никой не знае, щото никой никога не я е изследвал дългосрочно.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #387 -: Декември 19, 2021, 10:35:50 »
Ти дай риска от смърт от рак и инфаркт по-добре.
За българите, годишният риск от умиране поради рак е средно към 0.3%. Това обаче е подвеждащо, защото разпределението по възрастови групи е много неравномерно. Нещо подобно на антиваксърското трикче с неявно включване на децата при неваксинираните и смятане.
За инфаркт - самостоятелна работа с проверка дали нещо е понаучено. :smokin:

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #388 -: Декември 19, 2021, 10:37:36 »
Некое ваксъно пиле от сектата "поредна доза", ще припомни ли колко бяха "ваксинираните" в Холандия и как и що се получава тъй. Нали "ваксините пазят"? Или? :smokin:
Иначе още преди десетина дни коментирахме на примера на холанците, че много ваксини не значи малко зараза :smokin:. И графики слагахме, заблаговременно изтрити от "администрацията"
Холандците, също като сички западноевропейци, са тъпи, това се знае.
А специално тея, низоземците, са еманация на тъпотата - заселили са се сред блата и крънкат земя от морето.
Климатът им е отвратителен, много духа и хората често настиват.
Ние от друга страна, умните, сме се заселили на живописно и красиво место с чудесен климат.
Е, това место малко сме го поосрали и вече не е така красиво както преди заселването ни, ма кво от това, нали сме най-интелигентната нация на света, може па мърлячеството да е некъф страничен и незначителен ефект.
Онея са повервали на докторите и политиците си и са се ваксинирали, а сега ядат хурката затворени вкъщи за празниците.
Ние, като умни, не сме ваксинирани, но умните ни политици не ни налагат лакдаун и това ни кефи, гледайки как е при глупаците.
Е, при нас секи ден мрат много хора, но те са други, непознати, ние сме живи, нали така?
 :firefrog:
« Последна редакция: Декември 19, 2021, 10:57:34 от Ловkия »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #389 -: Декември 19, 2021, 10:44:10 »
Quote (selected)
Цитат на: Еле па я! в Днес в 00:33:53

    Разликата, Кайли, е, че твоят мултикукер няма свойството да мутира, да се модифицира и мултиплицира, докато накрая ти откъсне ръката! А Ковидът го може, при това къса не ръце, а глави.

Е да де.
И от новите мутации старата ваксина не пази, за сметка на което какво прави никой не знае, щото никой никога не я е изследвал дългосрочно.

Дългосрочно, дългосрочно, колко да е дългосрочно ... Може би до Третата световна война /не си дай Боже!/?!?
За да има сепак останал тук на Земята некой и друг homo sapiens, който да се възползУва от нея ...  :t2824:


« Последна редакция: Декември 19, 2021, 11:10:16 от Джиджи »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #390 -: Декември 19, 2021, 10:54:04 »
В Нидерландия ваксинирани са 77%. Митичните 70% са някъде около септември. От началото на октомври до днес, само по официалните данни и без допълнителната смъртност, на глава от населението в неваксинирана и умна България умрелите са 12 пъти (1200%) повече спрямо глупавата и ваксинирана Нидерландия.
« Последна редакция: Декември 19, 2021, 11:00:10 от Калинчо »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9517
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #391 -: Декември 19, 2021, 10:58:07 »
За българите, годишният риск от умиране поради рак е средно към 0.3%. Това обаче е подвеждащо, защото разпределението по възрастови групи е много неравномерно. Нещо подобно на антиваксърското трикче с неявно включване на децата при неваксинираните и смятане.
За инфаркт - самостоятелна работа с проверка дали нещо е понаучено. :smokin:
За българите над 60 какъв е рискът от рак и инфаркт?
Или, за да ти е по-лесно, колко българи са починали от рак, колко от инфаркт и колко от ковид за последните две години?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #392 -: Декември 19, 2021, 11:02:08 »
Ракът и инфарктът не са заразни, не се разпространяват по въздушно-капков път.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #393 -: Декември 19, 2021, 11:03:48 »
За българите над 60 какъв е рискът от рак и инфаркт?
Или, за да ти е по-лесно, колко българи са починали от рак, колко от инфаркт и колко от ковид за последните две години?
Вече започваме да включваме и възрастови групи??? Уж малка крачка, а огромен скок... :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #394 -: Декември 19, 2021, 11:07:01 »
Ракът и инфарктът не са заразни, не се разпространяват по въздушно-капков път.
:thup:

А тук май и тая тема няма да свърши работа, щото всичко се повтаря и потретя до ЗАСИНЯВАНЕ … :ouch-2147:

И защото баба си бае само тва, което си знае ... ;)

« Последна редакция: Декември 19, 2021, 11:15:03 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #395 -: Декември 19, 2021, 11:09:38 »
За българите над 60 какъв е рискът от рак и инфаркт?
Или, за да ти е по-лесно, колко българи са починали от рак, колко от инфаркт и колко от ковид за последните две години?
По интересно е какво става с вероятността от инфаркт (инсулт) след придобит миокардит  :smokin:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #396 -: Декември 19, 2021, 11:10:42 »
Понеже вече имам повечко време, забелязвам, че противниците на ваксините са хиперактивни във всякакви форуми и социални мрежи. И много агресивни. Докато ваксинираните си гледат работата и живота, и се готвят за празниците.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #397 -: Декември 19, 2021, 11:12:45 »
Ракът и инфарктът не са заразни, не се разпространяват по въздушно-капков път.
По убавото е че HIV не се предава по въздушно-капков път.
Иначе до сега барем 1/3 от населението на САЩ да се беше натръшкало :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #398 -: Декември 19, 2021, 11:17:36 »
Понеже вече имам повечко време, забелязвам, че противниците на ваксините са хиперактивни във всякакви форуми и социални мрежи. И много агресивни. Докато ваксинираните си гледат работата и живота, и се готвят за празниците.
Доста необмислено съждение.
След като цялата власт е за ваксиниране не се налага и умнокресливите да са активни.
От друга страна чувстващите се потърпевши протестират активно.
Не виждам неваксинираните да налагат ограничения тип сегрегация, но за другата страна има достатъчно примери.
Мисля че бях ясен, като за "ваксинирани".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #399 -: Декември 19, 2021, 11:30:07 »
Другари ваксъри, вие сложихте ли си трета доза? Вече е доказано, че с две дози срещу Омикрон сте все едно без ваксина.

Другарю wreckage, ти ще се ваксинираш ли най-накрая? Имунитетът ти не важи срещу Омикрон, а ти мислиш за хората.

 :popcorn:

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #400 -: Декември 19, 2021, 11:33:51 »
 за бога братя, не се ваксинирайте!  :t0301:

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #401 -: Декември 19, 2021, 11:33:59 »
Доста необмислено съждение.
След като цялата власт е за ваксиниране не се налага и умнокресливите да са активни.
От друга страна чувстващите се потърпевши протестират активно.
Не виждам неваксинираните да налагат ограничения тип сегрегация, но за другата страна има достатъчно примери.
Мисля че бях ясен, като за "ваксинирани".
Изключително добре потвърждаващ думите на Симпли постинг, комплименти! :bounce-3294:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #402 -: Декември 19, 2021, 11:34:51 »
за бога братя, не се ваксинирайте!

Застрашаваш невинни хора. Бегай да се ваксинираш!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9517
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #403 -: Декември 19, 2021, 11:47:52 »
Ракът и инфарктът не са заразни, не се разпространяват по въздушно-капков път.
Това каква връзка има с въпроса ми?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9517
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #404 -: Декември 19, 2021, 11:48:31 »
Вече започваме да включваме и възрастови групи??? Уж малка крачка, а огромен скок... :smokin:
375 000 българи са починали от рак през 2020 година. 27 124 – от Ковид.
27 124 общо починали от Ковид до 20-ти ноември т.г. 14.00 ч.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9517
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #405 -: Декември 19, 2021, 11:54:00 »
Тия горе са се поувлекли, затова потърсих други данни


Статистиката е красноречива за драматичния ръст на раковите заболявания - всяка шеста смърт в света се дължи на рака, отбеляза Симидчиев. Той цитира данни, според които смъртността в България е 130 на 100 хиляди и средно около 18 хиляди души умират от рак ежегодно. България е и сред европейските държави, в които възрастово стандартизираната смъртност не спада.

Д-р Хасан Адемов, дългогодишен член на парламентарната здравна комисия, подчерта, че е изключително важен проблемът, като цитира данни, че през 2020 г. в Европейския съюз 2,7 млн. души са били диагностицирани с раково заболяване, а 1,3 млн. души са починали в резултат на болестта.
« Последна редакция: Декември 19, 2021, 12:02:26 от kаily »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #406 -: Декември 19, 2021, 11:57:04 »
Кайлее... :lol:

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #407 -: Декември 19, 2021, 12:06:02 »
375 000 българи са починали от рак през 2020 година. 27 124 – от Ковид.
27 124 общо починали от Ковид до 20-ти ноември т.г. 14.00 ч.
малей как лъжеш!
за 2020 са починали общо 123 118 човека.
ей ти графика на нси, смятай си ги сама по седмици! :i_sheepish:

btw  общият брой на издъхналите от коронавирус достигна 30 047.
« Последна редакция: Декември 19, 2021, 12:11:44 от fierce »

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1266
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #408 -: Декември 19, 2021, 12:07:29 »
Интересно, как привържениците на солидарността, хуманизма, грижата за другите, биха коментирали речта на генералния директор на СЗО:

Quote (selected)
Let me be very clear: WHO is not against boosters. We’re against inequity. Our main concern is to save lives, everywhere. It’s really quite simple: the priority in every country, and globally, must be to protect the least protected, not the most protected.
https://www.who.int/director-general/speeches/detail/who-director-general-s-opening-remarks-at-the-media-briefing-on-covid-19---14-december-2021

Ако сте здрави, не сте в рискова група, нямате придружаващи заболявания, бихте ли се отказали от бустера, с идеята да има ваксина за хората в бедни държави?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #409 -: Декември 19, 2021, 12:07:42 »
Кайлее... :lol:

Тва не е честно, Ловки ...

Щото ше си мисля цел ден, какво ли е била писала Кайлето, та ти само с ена думичка и ено емо си я накарал да изтрие написаното ... :t2824:


Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2747
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #410 -: Декември 19, 2021, 12:10:40 »
Понеже вече имам повечко време, забелязвам, че противниците на ваксините са хиперактивни във всякакви форуми и социални мрежи. И много агресивни. Докато ваксинираните си гледат работата и живота, и се готвят за празниците.

не знам на какво базираш това си съждение, но явно не и на факти.
дори и в този форум ваксърите са минали всякаква граница на разумно и възпитано поведение и ходят да тролят наред набедените от тях за антиваксъри във всички теми и по всички теми.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #411 -: Декември 19, 2021, 12:13:27 »

грешката е твоя, а не моя :smokin:

и ти се натискаш за любов, а не аз.

не случайно дадох историята на флейма, която ти така старателно изтри.

та виж там, потърси ако трябва, как правилно трябва да отговориш на кайли и недей да се натискаш повече с мен, още повече, че сам казваш че в някои среди на това се гледа с неодобрение

"флейм" не е потребителски термин.

не е, но описва много точно какво правя в момента.

вярвам, че при фсички случаи ще се въздържиш да реагираш като админ на претполагаемите травми, причинени ти, докато си функционирал фсъстоянието си на потребител.

това го приемам като персонална обида. и намекът ти, че мога да те накажа за този спор, както и намекът за травмите.

Не те ли смущава, че вместо да обърнеш внимание на Кайла върху факта, че шансът човек да умре од ковит е измеримо по-голем од шанса същият човек да фане миокардит од ваксината, ти се заяде с посочващия тоя  очеизваждащ факт, а именно с мен?

това е лъжа и манипулация. въпросът на кайли нямаше нищо общо с миокардита и вероятността да го хванеш.

„заядох“ се с теб, защото в напъна да си оригинален и ехиден към кайли, ти се оля феерично с онази сметка, която предложи на кайли. целият спор се върти около нея, но странно защо ти все бягаш от нея и ми приписваш неща, които никога не съм казвал или правил.

Не те ли смущава като човек на цифрите, че ако шансът човек да умре од ковит е измеримо по-голем од шанса същият човек да фане миокардит од ваксината, едва ли е рационално да поткрепяме защитаващия обратната позиция колега и едва ли е рационално и одговорно да подкрепяме антиваксърски дивотии?

това какво общо има с факта, че ти не знаеш как се изчислява вероятност? какво общо има с факта, че когато посочих грешката, която си допуснал, ти започна да се гърчиш и да ми приписваш неща, които не съм казвал?

Не те ли смущава усещането, че трендът на увеличаване на вероятността вече да не те възприемат като обективен човек на цифрите може  да ти напраи самоидентичността на дреб? Щото ако един професионален човек на цифрите плюе върху тех, къф човек на цифрите е той, сериозно?

именно като обективен човек на комбинациите от цифри, инженер etc аз изобщо не коментирам тези комбинации, защото се съмнявам в тяхната достоверност. не виждам смисъл да коментирам подобни неща.

Не те ли смущава смътното чуфство, че заради ената лична неприязън към мен си плюеш на сурата като инженер, техничар и човек на науката, емпиризма и рациото ?

именно като „инженер, техничар и човек на науката, емпиризма и рациото“ направих онзи коментар за твоята грешка.

и беше много по-простичко за теб да кажеш „вярно, сбъркал съм“, с което спорът щеше да е приключил и аз може би щях да съм обяснил на кайли що е то кумулативна вероятност и как се изчислява.

та имаш ли да кажеш нещо конкретно за грешката, която вече два пъти допускаш?

колкото до теб -- в момента се държа точно така, както ти се държиш с останалите (принципът WYCIWYG).

и вече започвам да се съмнявам в мотивите ти (и на още няколко човека) да се държиш точно по този начин. надали го правиш от сърбеж за оригиналност.
the lamers club honourable member …

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #412 -: Декември 19, 2021, 12:15:00 »
Ако сте здрави, не сте в рискова група, нямате придружаващи заболявания, бихте ли се отказали от бустера, с идеята да има ваксина за хората в бедни държави?

Че той wreckage нема ни една, каква ти бустерна. Иначе една уста отворил... голем човеколюбец... на думи.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #413 -: Декември 19, 2021, 12:19:39 »
За българите, годишният риск от умиране поради рак е средно към 0.3%. Това обаче е подвеждащо, защото разпределението по възрастови групи е много неравномерно. Нещо подобно на антиваксърското трикче с неявно включване на децата при неваксинираните и смятане.

За инфаркт - самостоятелна работа с проверка дали нещо е понаучено. :smokin:

манипулираш.
the lamers club honourable member …

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #414 -: Декември 19, 2021, 12:21:25 »
375 000 българи са починали от рак през 2020 година. 27 124 – от Ковид.
27 124 общо починали от Ковид до 20-ти ноември т.г. 14.00 ч.
Цитираното от Кайли е много показателно за  :pissed-891: и тъпо :pissed-891: на някои  :pissed-891:. Хващат едно интервю на наш известен уролог. Пак добре, че има линк към видеото интервюто по Нова ТВ, очевидно разчитат, че припрените фейколюбци няма да го гледат:
https://nova.bg/news/view/2021/11/07/345554/%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B4-%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D0%B2-%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%8A%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B6%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%B0-%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%BE-%D1%81%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%B8/
В това интервю урологът говори за рака на простатата и казва, че през 2020 в света от него са се разболели 1 400 000 мъже, 375 000 са починали. Фейкаджиите цитират тези числа като:
Quote (selected)
1 400 000 заболели от рак българи през 2020 година.
375 000 починали през същата година.
Какво да им коментираш после? Дори и очевидната безсмислица, че няма как от рак за една година да се е разболяло 1/4 от българското население и да са умряли 6-7%. Язък, че толкова много лековерни и вероятно интелектуално затруднени хора им се хващат и дори разпространяват фейковете им.
« Последна редакция: Декември 19, 2021, 12:24:20 от паралелепипед »

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #415 -: Декември 19, 2021, 12:21:34 »
В Нидерландия ваксинирани са 77%. Митичните 70% са някъде около септември. От началото на октомври до днес, само по официалните данни и без допълнителната смъртност, на глава от населението в неваксинирана и умна България умрелите са 12 пъти (1200%) повече спрямо глупавата и ваксинирана Нидерландия.
Ми тогава за чий им е тоя пълен локдаун, а Калинчо, при ваксинирани 77% от цялото население, нали, което включва децата под 12 години и малкия брой на неподлежащите на ваксиниране по медицински показатели?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9517
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #416 -: Декември 19, 2021, 12:23:58 »
Фирмин наскоро обясняваше просторно защо Северозападът има по висок процент смъртност от ковид в сравнение с останалата част на България. Заради по-ниския процент ваксани.
Ето тук едни чисълца, върху които да помисли пак за причините.

СМЪРТНОСТ ПО ПРИЧИНИ ПРЕЗ 2020 ГОДИНА ПО ПОЛ И СТАТИСТИЧЕСКИ РАЙОНИ
Общо за България - 1 798.9
в т.ч. COVID-19 (U07.1-U07.2) - 141.2
Общо за Северозапада - 2 330.7
в т.ч. COVID-19 (U07.1-U07.2) - 152.0


Забравих линка
https://www.nsi.bg/bg/content/3357/%D1%81%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%82%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82-%D0%BF%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%BB-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%BE%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8
« Последна редакция: Декември 19, 2021, 12:38:05 от kаily »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #417 -: Декември 19, 2021, 12:26:06 »
...

това е последното ти мнение с такъв обидно-агресивен тон, което редактирам.
следващото отива в кръглата папка без значение дали в него има и зърно разумна теза
 и оймякона ти се приближава с една голяма крачка.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #418 -: Декември 19, 2021, 12:26:40 »
Интересно, как привържениците на солидарността, хуманизма, грижата за другите, биха коментирали речта на генералния директор на СЗО:
https://www.who.int/director-general/speeches/detail/who-director-general-s-opening-remarks-at-the-media-briefing-on-covid-19---14-december-2021

Ако сте здрави, не сте в рискова група, нямате придружаващи заболявания, бихте ли се отказали от бустера, с идеята да има ваксина за хората в бедни държави?
Ако ми кажат, че неползваните бустери отиват в бедните държави, а не се връщат фсклада - да.

Проблемът е огромен. Ени държави се презапасяват, а за други нема. Тва създава feedback loop ф поведението на вируса, щото там където нема масова ваксинация, вирусът мутира, а новите варианти пристигат ф презапасените страни, какъфто е случаят с омикрон.

Друг аспект на проблема е капитализмът. Шефовете на СЗО-то, разни леви партийни дейци од Клайв Луис прес Бърни и АОС, бифшата премиерка на НЗ и т.н. реват нонстоп за суспендиране на интелектуалната сопственост върху ваксините така, щото генерици на същите да могат да се произвеждат ф бедните страни и  да свиват терена за свободно мутиране на вируса...обаче никой не ебава.

Оня ден ф Опщините Клайв Луис директно запита Саид Джавид, защо правителството не обяви IP waiver за ваксините. Джавид фпраф текст одговори, че тва нема да стане, щото тогава фармата нема да има "incentive" да произвежда ваксини.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #419 -: Декември 19, 2021, 12:28:18 »
Ако ми кажат, че неползваните бустери отиват в бедните държави, а не се връщат фсклада - да.

Другарю wreckage, ти докат стигнеш до момента с бустера... ще е изтекла сума ти вода. Много си щедър, думи немам.