Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 25, 2024, 23:26:01

Автор Тема: коронавирус - тема за коментари  (Прочетена 238008 пъти)

0 Потребители и 16 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #420 -: Декември 19, 2021, 12:29:50 »
Айде по-полека с епитетите, подскоците и квалификациите, а?
Цитирала съм в
Днес в 10:48:31
После съм потърсила други източници, сравнила съм и съм дала опровержение на горното с последна поправка
Днес в 11:02:26

Г.е. костваха ми 14 минути да дам опровержение на първия си цитат с други данни. По-късно от Днес в 11:02:26 се включвате рояк юнаци да опровергавате онова, което аз преди вас вече съм опровергала.
Закъсняхте.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #421 -: Декември 19, 2021, 12:30:56 »
И тук възниква още един важен въпрос - ако подарите бустера си на бедните държави, какво ще стане с мантрата ви, че трябва да се ваксинираме, за да предпазим тия около нас? Ми вие изпадате в положението на неваксинираните. 

Ко праим?  :popcorn:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #422 -: Декември 19, 2021, 12:37:05 »
Другарю wreckage, ти докат стигнеш до момента с бустера... ще е изтекла сума ти вода. Много си щедър, думи немам.
ще стигна, когато стигна. Фслучая просто давам условен и добре аргументиран одговор на един изцяло хипотетичен въпрос.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #423 -: Декември 19, 2021, 12:37:35 »
И тук възниква още един важен въпрос - ако подарите бустера си на бедните държави, какво ще стане с мантрата ви, че трябва да се ваксинираме, за да предпазим тия около нас? Ми вие изпадате в положението на неваксинираните. Ко праим? 
Ваксинираните заразяват околните точно толкова, колкото и неваксинираните, което едва ли ще оспори и най-отявления ваксър. Като гледам как волно и нашироко тръгва omicron и добавяйки локдауните в държавите-отличници по ваксинация в Европа, та се чудя колко ли време ни остава преди балонът ''За бога братя ваксинирайте се'' да се спука с гръм и трясък.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #424 -: Декември 19, 2021, 12:38:28 »
ще стигна, когато стигна. Фслучая просто давам условен и добре аргументиран одговор на един изцяло хипотетичен въпрос.

Нема да стигнеш никога. Искаш ли да фанеме басче?  :smokin:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #425 -: Декември 19, 2021, 12:39:35 »
Ваксинираните заразяват околните точно толкова, колкото и неваксинираните, което едва ли ще оспори и най-отявления ваксър

Вече го оспориха.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #426 -: Декември 19, 2021, 12:43:59 »
Нема да стигнеш никога. Искаш ли да фанеме басче?  :smokin:
неискам.
Само един ирационален и безодговорен човек бисе оставил житейският му избор да бъде обуславян од басове, сключени сено 70-годишно дете.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8814
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #427 -: Декември 19, 2021, 12:47:26 »
Quote (selected)
Шведская компания продемонстрировала новый подкожный имплантат для сертификатов вакцинации COVID-19, что означает возможность ввести подкожный микрочип с сертификатом вакцинации.

Имплант состоит из имплантата NFC (Near Field Communications), который содержит данные, которые можно получить с помощью считывающего устройства, такого как NFC-совместимый смартфон.

«Имплантаты - это очень универсальная технология, которую можно использовать для самых разных целей, и сейчас очень удобно иметь всегда доступный на имплантате паспорт COVID», - прокомментировал в среду главный директор Epicenter Ханнес Сджоблад.

Услугой уже воспользовались более 6 тысяч жителей Швеции.

Не бе, чипизацията била само в главите на "вярващи в конспирации антиваксери", за сега е само доброволна, но така се почва, с малки стъпки към ада.

После всеки отрича да е гласувал за "нов световен ред", Хитлер пръв заговори за нов световен ред.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #428 -: Декември 19, 2021, 12:48:32 »
неискам.

 :crying_with_laughter-3302:

Едва ли има изненадани.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #429 -: Декември 19, 2021, 12:50:18 »
да

Simplified Solutions

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #430 -: Декември 19, 2021, 13:03:00 »
не знам на какво базираш това си съждение, но явно не и на факти.
дори и в този форум ваксърите са минали всякаква граница на разумно и възпитано поведение и ходят да тролят наред набедените от тях за антиваксъри във всички теми и по всички теми.
Боя се, че не искате да знаете. Дори и в този форум ваксърите, както ни наричате, сме далеч по-малко и определено се държим кротко, разумно, и възпитано, за разлика от примерно вас самия.
Но отдавна ми е ясно, че не може да се разчита на вашата обективност, както и че за вас е тролене всяко мнение, различно от мненията, на които симпатизирате. По тази причина видими с просто око писаници на тролещи антиваксъри, които не носят никаква полезна информация, са агресивни и дори би трябвало да се сметнат за обидни, се подминават. И не, аз не настоявам да се трият. Напротив, трябва да си стоят, защото и те носят информация - не по темите, а личностна, но и това е полезно.

Впрочем по вашата логика не би ли трябвало да сметна вашата реакция на мнението ми за тролене?  :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #431 -: Декември 19, 2021, 13:10:35 »
Защо някой не отвори специална тема за коронавируса? Където да се пише всичко за него. Може ли да няма нито една тема за това явление?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #432 -: Декември 19, 2021, 13:24:01 »
Quote (selected)
Ако сте здрави, не сте в рискова група, нямате придружаващи заболявания, бихте ли се отказали от бустера, с идеята да има ваксина за хората в бедни държави?
да, бих

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #433 -: Декември 19, 2021, 13:27:00 »
Понеже вече имам повечко време, забелязвам, че противниците на ваксините са хиперактивни във всякакви форуми и социални мрежи. И много агресивни. Докато ваксинираните си гледат работата и живота, и се готвят за празниците.
да!
виждам по форуми и групи как заплашват лекари, обиждат ги по невъобразими начини
никак не е обнадеждаващо

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #434 -: Декември 19, 2021, 13:27:44 »
„Защо някой не отвори специална тема за коронавируса?“
Оптимист: жената ме вкарва в джаза по нейно, там, желание. Моята, си е лика-прилика с Кайли, но ако ги свържа двете, мисля, че трябва да си тъся друга къща ;) Както разбираш, съм се свел до минимум, заради ЖЕНАТА. Вива, ла.... жената ;)

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #435 -: Декември 19, 2021, 13:29:09 »
Обичам жената, моята, затова си мълча!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #436 -: Декември 19, 2021, 13:30:44 »
Quote (selected)
Впрочем по вашата логика не би ли трябвало да сметна вашата реакция на мнението ми за тролене?  :smokin:
той дори не подозира :smokin:

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #437 -: Декември 19, 2021, 13:33:43 »
Баси и заключението: „той дори не подозира“, Лили?
Направо си паднах на двата крака ;) Ще се самогърбиме, аз ;)

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #438 -: Декември 19, 2021, 13:39:12 »
В тази тема допустимо ли е да пускаме разни музики, примерно? Или ще ме баннат за офтопик? Че просто ми напира да пусна музика. Това беше питане към модератори, администратори и т.н. Хора, които просто при този ДОброволен  и Безплатен форум, са се нагърбили да модерират и администрират без пукнат грош, /моля да се отчете това/, без да има никакво плащане за администрация и модерация! Наглостта на онези, които претендират в другата тема, с много изисквания към модератори и администратори е умопомрачителна :(

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #439 -: Декември 19, 2021, 13:46:07 »
Фонът е пич, но баннат :( за много. Ярослав също е пич и вече си пише страхотно, от моя гледна точка. Малко съм като албанец, загрявам бавно и късно. Та, Ярослав си е супер, жалко че са го треснали, без да съм разбрал. И да, бих се застъпил за него, но не влизам всеки ден :( Игнорирай бележките на Дозирис 2 ;) Примерно :)

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #440 -: Декември 19, 2021, 13:49:00 »
Винаги казвам „Наздраве“! На всеки. Да бъде жив, та и здрав, и да проживее следващите няколко години. /Не се включва в числото на оцелелите ;)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #441 -: Декември 19, 2021, 13:51:52 »
Офтопик (то вече информацията по същество е офтопик тук). Омикрон е по-бърз от Делта не само при разпространението. Хоспитализацията, при тежките случаи, се налага към 6-ти ден от заразяването. При Делта това е 9-10-ти ден. Данните са от хоспитализациите в Лондон. Взе да се държи все по грипоподобно, комай. :think:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2748
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #442 -: Декември 19, 2021, 13:52:22 »
Боя се, че не искате да знаете. Дори и в този форум ваксърите, както ни наричате, сме далеч по-малко и определено се държим кротко, разумно, и възпитано, за разлика от примерно вас самия.
Но отдавна ми е ясно, че не може да се разчита на вашата обективност, както и че за вас е тролене всяко мнение, различно от мненията, на които симпатизирате. По тази причина видими с просто око писаници на тролещи антиваксъри, които не носят никаква полезна информация, са агресивни и дори би трябвало да се сметнат за обидни, се подминават. И не, аз не настоявам да се трият. Напротив, трябва да си стоят, защото и те носят информация - не по темите, а личностна, но и това е полезно.

Впрочем по вашата логика не би ли трябвало да сметна вашата реакция на мнението ми за тролене?  :smokin:

иначе казано обявихте някого за ваксър и тутакси му налетяхте групово да го тролите.

ктдд.

@Споко re: музика. има тема за музика, тук би седяла като кръпка. не мисля че би била проблем, ама все пак....

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #443 -: Декември 19, 2021, 13:54:19 »
Видях, че Кайзерът е бил онлайн вчера. Много беше треснат с наказания от контролиращите органи тук. Казвам само, че контролът е много слаб. Тук. Потребителите си правят каквото си искат /за мен не е лошо, даже е супер/.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2748
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #444 -: Декември 19, 2021, 13:55:22 »
да!
виждам по форуми и групи как заплашват лекари, обиждат ги по невъобразими начини
никак не е обнадеждаващо

а тук? заплашвания на лекари, обиждания по невъобразими начини?

айде да не пренасяте негативния си опит отвън тук, че и да го обявявате за присъщ и да обвинявате опонентите.

а и като гледам в този форум наричания от вас Мангър тук е получил много повече от цитираното от страна на ваксърите, отколкото другите лекари от страна на антиваксърите-
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #445 -: Декември 19, 2021, 13:57:19 »
Фирмин,
Може и да си прав, не зная.
„Офтопик (то вече информацията по същество е офтопик тук). Омикрон е по-бърз от Делта не само при разпространението. Хоспитализацията, при тежките случаи, се налага към 6-ти ден от заразяването. При Делта това е 9-10-ти ден. Данните са от хоспитализациите в Лондон.“

Детето от Лондон не потвърждава горното. Само това е.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #446 -: Декември 19, 2021, 14:01:10 »
а тук? заплашвания на лекари, обиждания по невъобразими начини?

айде да не пренасяте негативния си опит отвън тук, че и да го обявявате за присъщ и да обвинявате опонентите.

а и като гледам в този форум наричания от вас Мангър тук е получил много повече от цитираното от страна на ваксърите, отколкото другите лекари от страна на антиваксърите-
Oh Lord, please don't let me be misunderstood!

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #447 -: Декември 19, 2021, 14:01:44 »
има тема за музика, тук би седяла като кръпка.
Що? Ето, тази музика си е съвсем по темата. Еле па сестрата:

https://www.youtube.com/watch?v=O5J_KUww0GQ

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2748
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #448 -: Декември 19, 2021, 14:03:04 »
Що? Ето, тази музика си е съвсем по темата. Еле па сестрата:

https://www.youtube.com/watch?v=O5J_KUww0GQ

тоест почва едно заяждане за всяка написана от мен думичка, без да и се търси идеята--

готино.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #449 -: Декември 19, 2021, 14:09:18 »
Секуко + Паралелепипед, много го обичат, потребителите, нале!

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #450 -: Декември 19, 2021, 14:11:18 »
Нещо като гаднярЪт Рашков? :)

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #451 -: Декември 19, 2021, 14:12:24 »
Змии и гущери! Май ;)

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #452 -: Декември 19, 2021, 14:15:51 »
"Заяждане" е най-неподходящата дума. Еле па от мен, най-хрисимия! Еле па заяждане с музика...

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #453 -: Декември 19, 2021, 14:18:22 »
Eле па я! Та колко си хрисим, примерно. Аз не знам, ти си знаеш. :)
П.С. Само да кажа, че не съм хрисим. Сложна работа, трудно е да се самооценявам, но Фирмин, вероятно, ще даде някаква схема/формула, не знам. ;)

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #454 -: Декември 19, 2021, 14:23:26 »
Все пак, сигурност, модел/и и т.н. Реферирам Фирмин - нашия човек в администразцията ;)

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #455 -: Декември 19, 2021, 14:29:51 »
Офтопик (то вече информацията по същество е офтопик тук). Омикрон е по-бърз от Делта не само при разпространението. Хоспитализацията, при тежките случаи, се налага към 6-ти ден от заразяването. При Делта това е 9-10-ти ден. Данните са от хоспитализациите в Лондон. Взе да се държи все по грипоподобно, комай. :think:

така изглежда

Quote (selected)
But new hospitalizations and deaths are averaging well below their spring 2020 peak and even where they were this time last year, during a winter wave that came as vaccinations were just beginning, city data shows.

https://www.theguardian.com/us-news/2021/dec/19/new-york-22000-new-covid-cases-omicron-testing-hospitals-rockettes-snl

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #456 -: Декември 19, 2021, 14:33:28 »
така изглежда ;)!?
Не изглежда така, многоуважаемий Врекидж ;)

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #457 -: Декември 19, 2021, 14:38:46 »
„най-хрисимия“.,
Може, не споря. Но нещо ми идва вътрешно, не се ебаваш Мислителю, нали. Заеби философската част, остави ни нас - неразбиращите :) ;)

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #458 -: Декември 19, 2021, 14:47:45 »
Мислител - това звучи... хрисимо. Благодаря!

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #459 -: Декември 19, 2021, 14:49:15 »
Не си хрисим, Еле па я! Стегни се ;)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #460 -: Декември 19, 2021, 15:01:29 »
тоест почва едно заяждане за всяка написана от мен думичка, без да и се търси идеята--

готино.
сам си си виновен - резултатът от многото толериране и обяснения е, че ти се качиха на главата. което си беше напълно очакван резултат.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #461 -: Декември 19, 2021, 15:03:38 »
Офтопик (то вече информацията по същество е офтопик тук). Омикрон е по-бърз от Делта не само при разпространението. Хоспитализацията, при тежките случаи, се налага към 6-ти ден от заразяването. При Делта това е 9-10-ти ден. Данните са от хоспитализациите в Лондон. Взе да се държи все по грипоподобно, комай.

в такъв случай къде са му смъртните случаи? колко са? оправдани ли са паническите затваряния на всичко и всички?

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #462 -: Декември 19, 2021, 15:15:25 »
„сам си си виновен - резултатът от многото толериране и обяснения е, че ти се качиха на главата. което си беше напълно очакван резултат.“
В други сайтове и разни уеб простотии се е така.
Няма коментари от потребители, пляска се някакъв бот-текст при действия от модератори/администратори, който е автоматичен.
Демокрацията тук е ужасяваща :(
Няма да цитирим Талеб. Фирмин сигурно му е фен. Не съм писал в специалните теми за изхвърлянето на потребители чрез решени на „доброволците“ тук, защото не пиша в теми, където да прецакам когото и да било.
Така беше и във СЕГА. В секция „Помощ“ не съм стъпвал! Повръща ми се, примерно. :) Няма да забравя как Асол и св. София ми влязоха с бутонките мощно. Идеше ми да ги разфасовам и двете /виртуално, естествено :)/.  Наздраве, както винаги. Но с чай :( Докторите не дават да консумирам алкохол /всякакъв/. Та съм станал: тотален чайник :)

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #463 -: Декември 19, 2021, 15:15:53 »
в такъв случай къде са му смъртните случаи? колко са? оправдани ли са паническите затваряния на всичко и всички?
общо взето, доколкото разбирам, затварянията са от страх да не се претовари здравната система, при амнайсе пъти по-заразния о

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #464 -: Декември 19, 2021, 17:11:28 »
общо взето, доколкото разбирам, затварянията са от страх да не се претовари здравната система, при амнайсе пъти по-заразния о
Тоест имаме свещена крава в лицето на "здравната система".
Мноо ..... индуиско :smokin:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #465 -: Декември 19, 2021, 17:15:03 »
Цитат на: onzi в Днес в 15:03:38
в такъв случай къде са му смъртните случаи? колко са? оправдани ли са паническите затваряния на всичко и всички?
общо взето, доколкото разбирам, затварянията са от страх да не се претовари здравната система, при амнайсе пъти по-заразния о
До оня ден твърдяха, че омикрон бил много по-заразен, но с много по-леко протичане и заразявал млади хора. Днес едно, утре друго...Защо затварят страните-отличници във ваксинирането с две и повече дози? Нали при 70+%  двуразово ваксинирано население, се изграждал т.нар. стаден, групов, н'ам си къф имунитет и вирусът си тръгвал обиден, че не му отварят вратата. Първо - не слагайте бустер, няма ваксини за бедните държави, после аман-заман трети, четвърти...Сега чета, че някаква много важна особа от Пфайзер се била произнесла, че пандемията ще приключи през 2024. Нали омикрон щеше да спаси човечеството през 2022, бе? Писна ми.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #466 -: Декември 19, 2021, 17:17:49 »
Офтопик (то вече информацията по същество е офтопик тук). Омикрон е по-бърз от Делта не само при разпространението. Хоспитализацията, при тежките случаи, се налага към 6-ти ден от заразяването. При Делта това е 9-10-ти ден. Данните са от хоспитализациите в Лондон. Взе да се държи все по грипоподобно, комай. :think:

Ми да вземем и ние да се държим към него като към грип? Да пуснем ваксините по аптеките, па който иска... Или ти е офтопик?  :crying_with_laughter-3302:

Между другото, ти ще грабнеш ли дозичката от ръчичките на бедно африканче, или ще му дадеш шанс, убивайки български пенсионер?

 :popcorn:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #467 -: Декември 19, 2021, 17:24:02 »
До оня ден твърдяха, че омикрон бил много по-заразен, но с много по-леко протичане и заразявал млади хора. Днес едно, утре друго...

Quote (selected)
"В момента няма стратегия за унищожаване на вируса, а има стратегия за подпомагане на вируса да зарази цялото човечество многократно. Вече активно се работи за това. Целта е да се заразят всички и да им се промие мозъка, за да си мислят, че това е в техен интерес. Тиражирайки новината  -  "Омикрон вариантът е по-мек" -  това ми мирише на организирана пропаганда, защото изобщо не е по-лек и или да е просто настинка. Така хората се подготвят, че проблемът е решен и че след заразата с "Омикрон", пандемията ще свърши.

Георги Маринов

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #468 -: Декември 19, 2021, 17:24:34 »
оправдани ли са паническите затваряния на всичко и всички?

Quote (selected)
Neil Stone
@DrNeilStone
The biggest problem facing the #NHS right now is staff absence.

A hospital bed is no good without a team to look after the patient.

Staff absence forecasts reveal ‘bleak picture’ for coming weeks | News | Health Service Journal

The number of NHS staff in London absent due to covid has more than doubled in four days, and one in three of the workforce would be absent by New Year’s Eve if the growth rate continues.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #469 -: Декември 19, 2021, 17:26:51 »
Wreckage, дай ми една причина да ми дреме за Лондон, ако обичаш. Га ядаха кифтетата - ни риваха.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #470 -: Декември 19, 2021, 17:31:08 »
щидам две, за да ми се махнеш одглавата:

1. Лондон е европейската столица на омикрон варианта.
2. Лондон е най-големият пътнически транспортен хъб на континента и вероятно фсвета.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #471 -: Декември 19, 2021, 17:32:21 »
Боли ме фара. Лондон да го духа.  :smokin:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #472 -: Декември 19, 2021, 17:33:04 »
...

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #473 -: Декември 19, 2021, 17:33:18 »
Нали при 70+%  двуразово ваксинирано население, се изграждал т.нар. стаден, групов, н'ам си къф имунитет и вирусът си тръгвал обиден, че не му отварят вратата.

Това, че при 70% ваксинирани се постигал колективен имунитет срещу ковид е форумна измислица. Кои експерти са го твърдяли, изключвам форумни такива?

Изобщо, при условие, че за далеч по-малко заразните морбили ти трябват 95+% ваксинирано население, от пеленачета до пенсионери, как реши, че за ковид стигат 70%? И само не ми казвай "експертите тъй казаха", щото и аз мога да кажа "нали марсианците са сред нас, експертите тъй казаха". И ще е същата дивотия.
 
Quote (selected)
Нали омикрон щеше да спаси човечеството през 2022, бе?

Това кой експерт го е казал? По-тъпо нещо не бях чел.

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #474 -: Декември 19, 2021, 17:35:06 »
„Wreckage, дай ми една причина да ми дреме за Лондон...“
Аз имам поне две: дете + внук.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #475 -: Декември 19, 2021, 17:36:43 »
Това, че при 70% ваксинирани се постигал колективен имунитет срещу ковид е форумна измислица. Кои експерти са го твърдяли, изключвам форумни такива?

Изобщо, при условие, че за далеч по-малко заразните морбили ти трябват 95+% ваксинирано население, от пеленачета до пенсионери, как реши, че за ковид стигат 70%? И само не ми казвай "експертите тъй казаха", щото и аз мога да кажа "нали марсианците са сред нас, експертите тъй казаха". И ще е същата дивотия.
 
Това кой експерт го е казал? По-тъпо нещо не бях чел.
и двете твърдения -  най-близкия до нас -мангъров :nuts:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #476 -: Декември 19, 2021, 17:36:52 »
Yaroslavчо - ''Преди появата на „Омикрон“, главният лекар на САЩ Антъни Фаучи прогнозира, че пандемията ще приключи през 2022 г., а сега ръководителите на Pfizer заявиха, че компанията вярва, че до 2024 г. коронавирусът трябва да бъде ендемичен по целия свят, което означава, че вече няма да има пандемия.''Цялата статия в раздела за ковид-19 на ''СЕГА''.
-----\ето и другото
Изчислено е, че при морбили е необходимо 95% от населението да имат имунитет към болестта, за да спре напълно разпространението ѝ. Това е така нареченият праг на заболяването. COVID-19 е много по-малко заразно заболяване от морбили, с базово репродуктивно число, определено на 2,5. Това е броят заразените контактни лица от общия брой на контактните. С това репродуктивно число, частта от хората, които трябва да бъдат заразени, за да се формира защитен колективен имунитет е по-ниска, изчислена на 70% от цялата популация.Прочети още на: Колективен имунитет, контагиозност и репродуктивно число | Puls.bg - https://www.puls.bg/aktualno-c-6/kolektiven-imunitet-kontagioznost-i-reproduktivno-chislo-n-37550

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #477 -: Декември 19, 2021, 17:38:24 »
„Wreckage, дай ми една причина да ми дреме за Лондон...“
Аз имам поне две: дете + внук.
д'Озирис има ено малко куче, което поради моментна липса на алтернатива фсеоще дели един покриф с него.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #478 -: Декември 19, 2021, 17:39:42 »
Yaroslavчо - ''Преди появата на „Омикрон“, главният лекар на САЩ Антъни Фаучи прогнозира, че пандемията ще приключи през 2022 г., а сега ръководителите на Pfizer заявиха, че компанията вярва, че до 2024 г. коронавирусът трябва да бъде ендемичен по целия свят, което означава, че вече няма да има пандемия.''Цялата статия в раздела за ковид-19 на ''СЕГА''.
Здравченце, и къде в казаното пише:

Нали омикрон щеше да спаси човечеството през 2022, бе?


Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #479 -: Декември 19, 2021, 17:43:04 »
Изчислено е, че при морбили е необходимо 95% от населението да имат имунитет към болестта, за да спре напълно разпространението ѝ. Това е така нареченият праг на заболяването. COVID-19 е много по-малко заразно заболяване от морбили, с базово репродуктивно число, определено на 2,5. Това е броят заразените контактни лица от общия брой на контактните. С това репродуктивно число, частта от хората, които трябва да бъдат заразени, за да се формира защитен колективен имунитет е по-ниска, изчислена на 70% от цялата популация.
Дата на публикуване: 08 април 2020
Демек към 8 месеца преди да има ваксини, някой в pulse.bg съчинявал по картинка за стар неособено заразен вариант на вируса. Еха, голям източник  :lol: