Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 11:48:23

Автор Тема: коронавирус - тема за коментари  (Прочетена 232669 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #60 -: Декември 16, 2021, 20:40:51 »
https://coronavirus.bg/
Освен аргументите и слоганите са комични.
Шъ "дисциплинират" вируса на входовете на сградите  :t0112:
Аз се сещам за бая случаи на заразени министри. Някои в "служебното" дето се кипреше Кирчо. Некои от тех премълчани.
 
А таз "Лена" на клето грете го докарва.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #61 -: Декември 16, 2021, 20:50:18 »
Работата отива на:
"Нашите болни/ваксинирани най-здравите болни/ваксинирани на света".
Освен да грабят изграденото по социализма са захапали да "усвоят" и пропагандната машина.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #62 -: Декември 16, 2021, 20:51:26 »
https://coronavirus.bg/
Освен аргументите и слоганите са комични.
Смех голем!  С мерки в сила от март ще спират „вълна”, която ще удари ... февруари. Държавната администрация надигала „вълната” ... Тези хабер си нямат! Направо са опасни. Праскат „стратегии” без никакъв предварителен анализ. Тръпки да те побият ... :blurry_drunk-2127:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #63 -: Декември 16, 2021, 21:02:50 »
Мисля "веселбата" да почне януари.
Милиони трудови емигранти ще фъркат до родните си места по коледните и новогодишните празници- тук с нашенско тескере, на връщане с новото си немско, френско, британско, хамериканско.
Не само нашите, всите източноевропейци намерили препитание там.
Ще разнасят "букети" от вируси в качеството си на "безсмъртен елит" два и три пъти набодени.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #64 -: Декември 16, 2021, 21:18:57 »
Мисля "веселбата" да почне януари.
Милиони трудови емигранти ще фъркат до родните си места по коледните и новогодишните празници- тук с нашенско тескере, на връщане с новото си немско, френско, британско, хамериканско.
Не само нашите, всите източноевропейци намерили препитание там.
Ще разнасят "букети" от вируси в качеството си на "безсмъртен елит" два и три пъти набодени.
Както вече предлекох заради дивотията "зелени цертификати" посадихме нова схема за разпространение на вируса. От вида Пик-Плато-Пик.
Има поне два фактора които ще способстват за бърз нов пик. Първия- отварянето на мултиплексъра на зарази в училищата. И Втория, нахлуването на газарбайтери и емигрета около празниците.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #65 -: Декември 16, 2021, 21:32:06 »
"Зеленият сертификат" много ми мяза на "007" - разрешението да убиваш без да носиш отговорност, пък ако и сам паднеш в патакламата - е ми случва се.
Даже така се презентира "добрите" ваксинирани и "врага" неваксинираните. :smokin:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #66 -: Декември 16, 2021, 21:38:34 »
става цинично
и кое е циничното?!? няма лекарство или ваксина с подобен нищожен ефект от опасни странични ефекти! даже и простия аспирин!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #67 -: Декември 16, 2021, 21:39:57 »
Но може да се обясни също защо млади и силни хора, особено при физически натоварвания,
Ето още едно обяснение, при стари хора кръвоносните съдове са обложени по вътрешния епител и е по-трудно той да бъде наранен, от колкото при млади, и въобще защо е тоя графен във ваксините, защо не е упоменат, а само маскиран като някакъв "хидрогел"?
Вие си ги избрахте!

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #68 -: Декември 16, 2021, 21:41:18 »
започва да става смешно, трагичното премина! :nuts:
всяка течност, която съдържа поне 1 процент графен или графенов оксид,
е тъмнокафява или черна.  ваксините срещу COVID-19 обаче са прозрачни – ерго
« Последна редакция: Декември 16, 2021, 21:46:49 от fierce »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #69 -: Декември 16, 2021, 21:44:17 »
извинявай, че не съм гледал видеото, но наистина ли говорят за отделяне на протон от ядрото на атома?!

защото в ядрото действаха други сили и изваждането на един протон не е толкова лесно колкото избиването на електрон или прихващането на друг такъв. то точно тази игра с електроните определя заряда на йоните.

С кви глупости се занимавате, бе? Вие от мащаб понятие имате ли си? Да заколиш с наноножа не кръвоносен съд, ами един еритроцит, е като да колиш с джобно ножче Хеопсовата пирамида. Еритроцитът е с големина 8 микрона. 8000 пъти по-голям от 1 нанометър, които пък са 10 ангщрьома. Хеопсовата пирамида е висока 140 метра. 14 000 сантиметра или 1000 ножлета по 14  см всяко дълго и ако щете 8000 и 1,75 см широко, ако ще я мерите по широчината на ножлето пирамидата.  :cool-1084:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #70 -: Декември 16, 2021, 21:46:56 »
"Зеленият сертификат" много ми мяза на "007" - разрешението да убиваш без да носиш отговорност, пък ако и сам паднеш в патакламата - е ми случва се.
Даже така се презентира "добрите" ваксинирани и "врага" неваксинираните. :smokin:
На мен тая ваксино-бустерна история ми напомня руска рулетка. И вече са близо до оптимума. В един револвер позициите за патрони в барабана обикновено са шест. С новия двумесечен срок за "бустеризация", на гейропския регулатор ЕМА, "боцканията" за година стават отново шест.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #71 -: Декември 16, 2021, 21:50:00 »
Firmin, мисля  че говореха за ядрото на атома.
Освен това няма проблем  с много малко ножчета да разрежеш Хеопсовата пирамида.
Виж тя не може да разреже ножа. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #72 -: Декември 16, 2021, 21:56:12 »
С кви глупости се занимавате, бе? Вие от мащаб понятие имате ли си? Да заколиш с наноножа не кръвоносен съд, ами един еритроцит, е като да колиш с джобно ножче Хеопсовата пирамида. Еритроцитът е с големина 8 микрона. 8000 пъти по-голям от 1 нанометър, които пък са 10 ангщрьома. Хеопсовата пирамида е висока 140 метра. 14 000 сантиметра или 1000 ножлета по 14  см всяко дълго и ако щете 8000 и 1,75 см широко, ако ще я мерите по широчината на ножлето пирамидата.  :cool-1084:

това пък за какво?

оставам с усещането, че не си разбрал коментара ми.
the lamers club honourable member …

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #73 -: Декември 16, 2021, 21:57:04 »
Мисля "веселбата" да почне януари.
Милиони трудови емигранти ще фъркат до родните си места по коледните и новогодишните празници- тук с нашенско тескере, на връщане с новото си немско, френско, британско, хамериканско.
Не само нашите, всите източноевропейци намерили препитание там.
Ще разнасят "букети" от вируси в качеството си на "безсмъртен елит" два и три пъти набодени.
А,  при нас почна. Отвориха дискотеките, кината, кръчмите без ограничения за всички със зелено тескере. И студентчетата се юрнаха като невидели, каквито са си, невинните душици. И сега се тръшкат на кръгове, като гъби в гората, и от всяка гъбка идват нови кръгчета. Съседи по чин, по квартира, по лаборатория, по спортна зала, по сладкарница, по дискотека - и се пишат километрични списъци кой с кого къде е бил, и започват изолации, ама къде ще изолираш дете, което няма кухня самостоятелна, къщата е на обща духалка за отопление, училищата нямат филтри на системите за въздухообмен? Човечето и вкъщи не може да си отиде, докато не дойдат да го вземат родителите, а те може да живеят на два дни каране без прекъсване, и това чаве да не им е едничкото.
Нашето се прибира живот и здраве в събота и вози неговия приятел от средното школо с тест в зъбите. Второто хлапе беше рекло, че ще пътува два дни по-късно с рейса, на което беше наругано дружно от две майки и спешено по спешност за към дома. Дотогава и двамата са под домашен арест в пълна изолация. Нашето живее самичко и може да готви, затова носи храна на другарчетата. Егати студентския живот, ама това им се е паднало.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #74 -: Декември 16, 2021, 21:58:36 »
говорят за отделяне на протон от ядрото на атома

В синьо маркираното е точно преведеното от мен. Но считам, че съществени части в повествованието не са поставени и акцентирането в него, за "хомогенна суспензия" е слабост. Неясно защо, сякаш без връзка се споменава протона... Докато именно за най-опасното: - режещите ръбове на артефактите са някак си откъснати от заявеното и взети за даденост. На краят има и политика и конкретно обвинение към канцлера. Седмица и нещо след това, този си даде оставката...

Според мен дали са равномерно разпределени артефактите или не - няма никакво значение, щом вече са вкарани вътре в тялото. Независимо дали по незнание, с друга цел или само за да са като месомелачка вътре.

Информацията за Резонансните две честоти също виси хей-така, без връзка. Според мен има значение, но не е изяснено.Но от друга страна, не се съмнявам в твърдение на този Андреас за физичното влияние.

Като финал, само три дена след пускане на видеото, следва посещение на австрийската полиция. А веднага след тях умира в ръцете на бремената му жена (има я на видеото). Той там на нея обяснява кое - какво.

Въобще странна работа, тепърва ще се раздухва.
« Последна редакция: Декември 16, 2021, 22:05:05 от Eisblock »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #75 -: Декември 16, 2021, 22:13:23 »
Въобще странна работа, тепърва ще се раздухва.

да, странно е.
the lamers club honourable member …

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #76 -: Декември 16, 2021, 22:17:34 »
Добре де, аз пак питам, нали целта беше да не се товари здравната система. Нали ваксаните не го карали тежко. Що е тоя зор и тия затваряния, като са ваксани сега?
Аз в момента не се заяждам, искам да знам с каква правителствена логика се обясняват затварянията в канада на ваксани?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #77 -: Декември 16, 2021, 22:26:30 »
С кви глупости се занимавате, бе? Вие от мащаб понятие имате ли си? Да заколиш с наноножа не кръвоносен съд, ами един еритроцит, е като да колиш с джобно ножче Хеопсовата пирамида. Еритроцитът е с големина 8 микрона. 8000 пъти по-голям от 1 нанометър, които пък са 10 ангщрьома. Хеопсовата пирамида е висока 140 метра. 14 000 сантиметра или 1000 ножлета по 14  см всяко дълго и ако щете 8000 и 1,75 см широко, ако ще я мерите по широчината на ножлето пирамидата.  :cool-1084:
Всъщност "строителния блок на графена(който е същия и на графита) колкото и на бензолното ядро. То дефакто графена представлява кондензирани "бензолни ядра" като започнеш от 8-10 та до стотици и хиляди.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #78 -: Декември 16, 2021, 22:31:23 »
всяка течност, която съдържа поне 1 процент графен или графенов оксид, е тъмнокафява или черна

Графеновият Хидрооксид е почти прозрачен, чистият графен е черен. Основното е, че е регистриран в онези течности, има ги патентите и пр. и пр. От там нататък всеки да се оправя.

Колкото до размерите и пирамидите, то е нещо като походите на термитите: - дребни и малки, но когато тръгнат, всичко живо бяга. Храбрите оставят скелетите си по пътят им.
 :smokin:

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #79 -: Декември 16, 2021, 22:34:33 »
да и избиването на протон от ядрото хич не е ядрена реакция :nuts:

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #80 -: Декември 16, 2021, 22:48:46 »
ами не е в небитието.
Сега го прочетох. Явно не съм се изразил ясно. Казвам, че изтритото от автора отива в небитието. Затова няма проблем който и да е да си трие мнението, като това в много случаи дори е желателно. А в кошчето отива изпратеното от модераторите. Или доброволно изхвърленото там. Само че, както виждам, оттам не могат да се трият дори собствените мнения. "Боклукът", сиреч, остава завинаги и вероятно в това е частица от великата шаячна правда.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #81 -: Декември 16, 2021, 22:53:05 »
Сега го прочетох. Явно не съм се изразил ясно. Казвам, че изтритото от автора отива в небитието. Затова няма проблем който и да е да си трие мнението
Е а кажи как можеш да си изтриеш мнението без следа? Стигнахме до бутона Промени, и после какво?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #82 -: Декември 16, 2021, 22:57:21 »
Е а кажи как можеш да си изтриеш мнението без следа? Стигнахме до бутона Промени, и после какво?
Най-лесният начин е да сложиш вместо собствените си думи нещо като цитат. Тогава "мнение" няма, но постът си остава.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #83 -: Декември 16, 2021, 22:57:32 »
Нищо

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #84 -: Декември 16, 2021, 23:05:12 »
Ето, мнението ми е изтрито. Е, остава следа, разбира се, че го е имало, но текста го няма. А Кайли какво иска, да заличи самото деяние ли? А, не! Следите остават. В допълнение към Ной: "поправката" с изтриване не допуска нищо да не остане. Затова някои слагат точка. Има обаче и по-хитър трик, който аз съм приложил. Написал съм с бяло "Нищо!". Тукашните диверсанти могат да използват този трик, за да допълват писаниците си с псувни към администраторите и модераторите. Те едва ли ще проверяват всяко мнение за "симпатично мастило". Но заподозрените (набедените) нека имат пред вид, че надзирателите могат всичко, стига да пожелаят!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #85 -: Декември 16, 2021, 23:10:24 »
Ето, мнението ми е изтрито. Е, остава следа, разбира се, че го е имало, но текста го няма. А Кайли какво иска, да заличи самото деяние ли? А, не! Следите остават. В допълнение към Ной: "поправката" с изтриване не допуска нищо да не остане. Затова някои слагат точка. Има обаче и по-хитър трик, който аз съм приложил. Написал съм с бяло "Нищо!". Тукашните диверсанти могат да използват този трик, за да допълват писаниците си с псувни към администраторите и модераторите. Те едва ли ще проверяват всяко мнение за "симпатично мастило". Но заподозрените (набедените) нека имат пред вид, че надзирателите могат всичко, стига да пожелаят!
Аз нищо не искам.
В началото исках да докажа, че фирмин излъга, като писа, че си е изтрил мнението и то е в кошчето. Доказах го.
Вече нищо не искам.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #86 -: Декември 16, 2021, 23:17:30 »
Е а кажи как можеш да си изтриеш мнението без следа? Стигнахме до бутона Промени, и после какво?
Аз пък разбрах, че искаш да знаеш как се трие мнение. Хайде да не мултиплицираме общуването в Ковид-темите!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #87 -: Декември 16, 2021, 23:27:31 »
Аз пък разбрах, че искаш да знаеш как се трие мнение. Хайде да не мултиплицираме общуването в Ковид-темите!

Ами темата започна по-отдавна, не се прави на луд! Аз писах на фирмин, че не може да си изтрие мнението и то д е в кошчето и значи лъже, ти се намеси да твърдиш, че може.
Върни се и прочети.
И го правя на въпрос, щото ми писна да се влачите подир мен и да ме обвинявате във фейкове, когато пускам истински данни, само защото не били подредени от вашата гледна точка, а в същото време вие да ходите и мажете. Не говоря за теб специално.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #88 -: Декември 16, 2021, 23:27:52 »
офтопик

фирмин бе нагазил пак блатото и бе лепнал три поста чиста провокация.
Малко след това се усети, и изтри в постовете собствените си писаници,
оставяйки само цитатите от другите съфорумци.

тъй като тези три поста висяха безумно в темата ги проводих в кошчето.
Там може и да ги видите.

край на офтопика.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #89 -: Декември 16, 2021, 23:30:42 »
@kаily

някои отговори идват бавно, защото не висим тук непрекъснато и не можем да отделяме веднага достатъчно време да обясним обилно какво и защо правим.

към теб молбата ми е ммммалко по-спокойно и по-полека. Моля.


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #90 -: Декември 16, 2021, 23:37:07 »
Сега го прочетох. Явно не съм се изразил ясно. Казвам, че изтритото от автора отива в небитието. Затова няма проблем който и да е да си трие мнението, като това в много случаи дори е желателно. А в кошчето отива изпратеното от модераторите. Или доброволно изхвърленото там. Само че, както виждам, оттам не могат да се трият дори собствените мнения. "Боклукът", сиреч, остава завинаги и вероятно в това е частица от великата шаячна правда.

явно ще трябват още малко разяснения.

възможността за промяна на коментар е активна само 24 часа. след това коментар може да бъде редактиран или изтрит само от модератор или администратор.

всяка промяна на коментар от неговия автор в първите 5 минути от публикуването не се отразява в коментара. всяка промяна след този срок се отразява с появата на един ред най-отдолу „редактирано от еди-кой си на еди-коя си дата“ (или нещо подобно).

това е засега допълнителното по темата.
the lamers club honourable member …

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #91 -: Декември 16, 2021, 23:39:15 »
... щото ми писна да се влачите подир мен и да ме обвинявате във фейкове, ... а в същото време вие да ходите и мажете. Не говоря за теб специално.
Кайле, граматически ме включваш в това вие, а текстуално ме изключваш. Каква е таз работа? Това няма значение, разбира се, но все пак в нищо не съм те обвинявал. Няма и да го сторя, Боже упази!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #92 -: Декември 16, 2021, 23:39:44 »
Тукашните диверсанти могат да използват този трик, за да допълват писаниците си с псувни към администраторите и модераторите. Те едва ли ще проверяват всяко мнение за "симпатично мастило". Но заподозрените (набедените) нека имат пред вид, че надзирателите могат всичко, стига да пожелаят!

нали се сещаш, че като тръгна да цитирам някой диверсант, веднага ще лъсне какво е написал?
the lamers club honourable member …

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #93 -: Декември 16, 2021, 23:48:38 »
Сещам се, Принце, нали точно това имах пред вид, като написах "стига да пожелаят". Но за целта трябва да имаш някакъв "презихтиман", подозрение сиреч. Съжалявам, че техническите въпроси не са по темата, но тук възникнаха, а те имат значение. Действително възможността за поправки и изтриване се изпарява след някое време. Не бях го забелязал, защото съм поглеждал само по-горните си мнения. Мисля си, че сполучливата възможност за поправки трябва да се запази завинаги, щом часът на поправката се отбелязва. В някои форуми часът се маркира само след като мнението е било "покрито" от следващо, дори да е след една седмица. Така е най-добре.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #94 -: Декември 16, 2021, 23:56:49 »
Сещам се, Принце, нали точно това имах пред вид, като написах "стига да пожелаят". Но за целта трябва да имаш някакъв "презихтиман", подозрение сиреч. Съжалявам, че техническите въпроси не са по темата, но тук възникнаха, а те имат значение. Действително възможността за поправки и изтриване се изпарява след някое време. Не бях го забелязал, защото съм поглеждал само по-горните си мнения. Мисля си, че сполучливата възможност за поправки трябва да се запази завинаги, щом часът на поправката се отбелязва. В някои форуми часът се маркира само след като мнението е било "покрито" от следващо, дори да е след една седмица. Така е най-добре.

не мисля така.
the lamers club honourable member …

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #95 -: Декември 17, 2021, 00:09:44 »
Така - как?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #96 -: Декември 17, 2021, 08:12:35 »
Така - как?

Мисля си, че сполучливата възможност за поправки трябва да се запази завинаги, щом часът на поправката се отбелязва. В някои форуми часът се маркира само след като мнението е било "покрито" от следващо, дори да е след една седмица. Така е най-добре.
the lamers club honourable member …

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #97 -: Декември 17, 2021, 13:36:14 »
Знае ли някой дали Ковид се предава ...по полов път? Откакто се яви съм прочел и чул всякакви наредби, инструкции, препоръки и пр., но нищо от рода на "Безопасен секс по време на пандемия"...може да съм пропуснал  ;)

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #98 -: Декември 17, 2021, 14:35:20 »
Ето нагледен пример какво е фейк
реалност



гугъл фейк


Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #99 -: Декември 17, 2021, 14:36:46 »
Знае ли някой дали Ковид се предава ...по полов път? Откакто се яви съм прочел и чул всякакви наредби, инструкции, препоръки и пр., но нищо от рода на "Безопасен секс по време на пандемия"...може да съм пропуснал  ;)
Някъде съветваха, четох, като се прави секс, да не се целуват хората, за да не предават вируса. Значи сесът е разрешен, целувките не. И да се прави секс само с маска.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #100 -: Декември 17, 2021, 15:01:01 »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #101 -: Декември 17, 2021, 15:16:24 »
Лилиан, от последния ти линк виждам, че най-ниска е смъртността в Индия, а най-висока в България. В Индия са напълно ваксани 37% от населението, а е с най-ниска смъртност. Как ще го коментираш?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #102 -: Декември 17, 2021, 17:00:27 »
kaily, какво да коментирам? Това, което считам за очевидно ли?

Начинът, по който една национална или местна общност реагира на COVID-19 е комплексен и многофакторен. Трябва да се вземат под внимание ред фактори, които в съвкупността си определят динамиката на разпространение и ефекта от него.

В случая с Южна Африка. Спецификата е в структурата на популационната им пирамида. Много нисък относителен дял на възрастното население. Към него е насочена и ваксинационната кампания. Цел - да защити уязвимите. Резултат - определен в условията на доминацията на Омикрон. Ваксинациите не са в състояние да спрат Омикрон. Преодолява ги с лекота. Броят на случаите стръмно расте. Но ваксинациите осигуряват защита от тежко протичане и последваща смърт след заразяване с Омикрон. Затова и смъртността е ниска. Ваксинацията атакува интензивността на причинно-следствената връзка заразяване-смърт, не предоставя гаранции срещу заразяване, особено пък с Омикрон варианта. Видя данните, вчера - 70 пъти по-бързо се размножава, 10 пъти по-бавно навлиза в тъкани и органи (сравнен с Делта). А там го чака инициираният от ваксината отговор, който допълнително го забавя, до спиране. Затова са и бустерните дози. Да компенсират намаляващата, оказва се, в пъти, с времето ефективност. Това е. С това разполагаме към днешна дата. С това и воюваме с вируса.  :t2618:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #103 -: Декември 17, 2021, 17:08:54 »
не знам, Кайли, чудя се и аз
най-простото, което ми идва наум е да се усъмня в информацията, но може да не съм права
видях, че средната продължителност на живота в Индия е ниска, 64 години
сега ще проверя какво е положението с Ковид в държави със сходна продължителност на живота
проверих и дописвам:
Пакистан - много сходно положение, най високата дневна смъртност е около 160 човека
Бангладеш - около 250 дневно
Непал - около 200 дневно
нивата на ваксиниране са сходни
погледнах и други държави с още по-ниска средна продължителност на живота, продължавам да се съмнявам, че данните не са верни, но не изключвам и естествения подбор
« Последна редакция: Декември 17, 2021, 17:36:52 от Lillian »

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #104 -: Декември 17, 2021, 17:11:07 »
И да се прави секс само с маска.
Не само с маски, Кайли, но и с другите предпазващи средства!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #105 -: Декември 17, 2021, 17:41:31 »
ето тук Фирмин е отговорил доста по-задълбочено от мен на горните въпроси
предполагам, че мнението му погрешка е изтрито
Quote (selected)
Начинът, по който една национална или местна общност реагира на COVID-19 е комплексен и многофакторен. Трябва да се вземат под внимание ред фактори, които в съвкупността си определят динамиката на разпространение и ефекта от него.
Quote (selected)
В случая с Южна Африка. Спецификата е в структурата на популационната им пирамида. Много нисък относителен дял на възрастното население. Към него е насочена и ваксинационната кампания. Цел - да защити уязвимите. Резултат - определен в условията на доминацията на Омикрон. Ваксинациите не са в състояние да спрат Омикрон. Преодолява ги с лекота. Броят на случаите стръмно расте. Но ваксинациите осигуряват защита от тежко протичане и последваща смърт след заразяване с Омикрон. Затова и смъртността е ниска. Ваксинацията атакува интензивността на причинно-следствената връзка заразяване-смърт, не предоставя гаранции срещу заразяване, особено пък с Омикрон варианта. Видя данните, вчера - 70 пъти по-бързо се размножава, 10 пъти по-бавно навлиза в тъкани и органи (сравнен с Делта). А там го чака инициираният от ваксината отговор, който допълнително го забавя, до спиране. Затова са и бустерните дози. Да компенсират намаляващата, оказва се, в пъти, с времето ефективност. Това е. С това разполагаме към днешна дата. С това и воюваме с вируса. 

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #106 -: Декември 17, 2021, 19:16:43 »
А защо гледаме Индия, Пакистан, Бангладеш и тем подобни, а не Беларус?
Щото не ни отърва, май.
Какво  би било положението  при нормално тежко орви при адекватно отношение на ръководството и хората и нормална (от брайтманово време публично подкрепяна от мен) организация на медицината.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #107 -: Декември 17, 2021, 19:21:00 »
Quote (selected)
Какво  би било положението  при нормално тежко орви при адекватно отношение на ръководството и хората и нормална (от брайтманово време публично подкрепяна от мен) организация на медицината.
аз не знам, кажи ти ,моля!

сега погледнах данни за Беларус и ми направи впечатление ,че от 4 април до 16 август всеки ден има равен брой починали - 10, има за разнообразие два -три дни по 9
може да е така, но е доста необичайно
« Последна редакция: Декември 17, 2021, 19:29:03 от Lillian »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #108 -: Декември 17, 2021, 19:47:53 »
А защо гледаме Индия, Пакистан, Бангладеш и тем подобни, а не Беларус?
Щото не ни отърва, май.
Какво  би било положението  при нормално тежко орви при адекватно отношение на ръководството и хората и нормална (от брайтманово време публично подкрепяна от мен) организация на медицината.
Беларус престана да публикува статистически данни за общата смъртност от март 2020 година. По някакво недоглеждане, само за статистиката на ООН се промъкнаха и данни до юни 2020, показващи интересни неща. От тогава - нищо. Единствената държава в Европа без публикувани данни за обща смъртност през 2020 година. Тоест - всичко което идва като "данни" от Беларус е без никаква стойност. Индия, Пакистан и Бангладеш са с население, което не се знае точно колко е, значителен дял от умрелите изобщо не се регистрират (и преди ковидните времена) та и там нещата с данните са сложни.
Интересно, защо не се доверяваме на данните от България? Или от Германия, от Англия, от Италия... Между другото и руските статистически данни в тази сфера (обща смъртност) са достоверни и надеждни, ама и на тях изглежда не вярваме...

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #109 -: Декември 17, 2021, 19:58:27 »
Quote (selected)
Интересно, защо не се доверяваме на данните от България? Или от Германия, от Англия, от Италия... Между другото и руските статистически данни в тази сфера (обща смъртност) са достоверни и надеждни, ама и на тях изглежда не вярваме...

По същата причина.
Тези данни са държавна тайна, поне би трябвало да бъдат.
Съответно са манипулирани с оглед преследваните цели.
В западният свят идеята е да се "ваксинира" плебса на 100%, съответно се изкарват подходящи пропагандни статистики.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #110 -: Декември 17, 2021, 19:59:39 »
А защо гледаме Индия, Пакистан, Бангладеш и тем подобни, а не Беларус?
Щото не ни отърва, май.
Какво  би било положението  при нормално тежко орви при адекватно отношение на ръководството и хората и нормална (от брайтманово време публично подкрепяна от мен) организация на медицината.
На Беларус много държави, включително Канада могат само да й дишат праха по отношение на санитарните мерки. Именно на адекватност, а не на "строгост" някаква измислена. Аз бях там миналия декември, а после в местната болница. Тук се завърза разговор не ме ли е било страх от тамошната болница. Викам, ако тук е чисто, то там е стерилно чисто, да не бъркаме къде е по-уредено. Железни мерки навсякъде, където бях, а това бяха много и различни места. Така че напълно вярвам в това, ковидът да им е овладян и натикан в рамки. Могат го!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #111 -: Декември 17, 2021, 20:10:17 »
Току що слушах оня плондер прф Витанов по БТв-то на народа.
Вика омикрона (бе тез не ги ли е страх че Макрон мое се жегне за имитация на аватара? ) щялда дойде с на дядо коледа шейната, после около Иванов ден щял да се аклиматизира и да почене да се бори с местния пехливан Делта вместо всеки да си рекетира ареала.
Евентуално срещата може да приключи февруари и победител да е новия (разчита се на младостта и агресията да победи опита на стария носител на пояса ).
Те така си я представят "вирусната математика" някой.
Вирусите ще се бъхтят за наш кеф, може заложните къщи да почнат да приемат залози, бе "бизнес" от секъде.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #112 -: Декември 17, 2021, 20:30:12 »
Така че напълно вярвам в това, ковидът да им е овладян и натикан в рамки. Могат го!
В Беларус всичко е овладяно и натикано в рамки. Могат го!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #113 -: Декември 17, 2021, 20:41:08 »
По същата причина.
Тези данни са държавна тайна, поне би трябвало да бъдат.
Съответно са манипулирани с оглед преследваните цели.
В западният свят идеята е да се "ваксинира" плебса на 100%, съответно се изкарват подходящи пропагандни статистики.
В Русия също ли е така?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #114 -: Декември 17, 2021, 20:46:18 »
В Русия също ли е така?
Навсякъде е така.
И в Танзания, предполагам и на Марс когато получим тамошна статистика за БВП.
Няма държава която да не манипулира данни в своя полза.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #115 -: Декември 17, 2021, 20:47:56 »
Навсякъде е така.
И в Танзания, предполагам и на Марс когато получим тамошна статистика за БВП.
Няма държава която да не манипулира данни в своя полза.
Е, конкретните обсъждани данни Беларус просто престана да ги публикува. Вероятно за да не завиждат другите на успеха в борбата с епидемията.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8583
    • Профил
    • Личен сайт
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #116 -: Декември 17, 2021, 20:48:26 »
В Бангкок хората си задават същите въпроси като нас:
Quote (selected)
Can we please stop the fear-mongering for a bit? So far, scientists have determined that Omicron is rather mild compared to other Covid variants, so why all the headlines focusing on doom?

It seems to me that the media in general, and the Bangkok Post in particular, thrives on scaring their audience.
Човеко, в цял свят си задават този въпрос и отговорът е елементарен: производителите на ваксини са хвърлили миларди, за да спечелят още повече и няма да допуснат парите да отидат на вятъра, а властимащите използват вируса, включително новия щам, като плашило, за да въведат такъв тотален контрол, на който героите на много антиутопии могат само да завиждат.

Въпросът е докъде ще им позволим да стигнат? Или ще чакаме със скръстени ръце благодатният "Ο" да си свърши работата?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #117 -: Декември 17, 2021, 21:01:02 »
В Беларус всичко е овладяно и натикано в рамки. Могат го!
Например строителството на скоростно зареждащи се електрически автобуси! Падна ми капелата какво ходи из Минск! Нашият "зелен" премиер не може да стъпи на малкия пръст на сатрапа Лукашенко в технологичната надпревара.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #118 -: Декември 17, 2021, 21:24:43 »
Quote (selected)
Проф. Сербезова: Ще запазя доброволната ваксинация, докато е възможно
https://glasove.com/categories/novini/news/prof-serbezova-shche-zapazya-dobrovolnata-vaksinatsiya-dokato-e-vzmozhno
Па ше се "снишаваме" докато не ни сложат чатала.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #119 -: Декември 17, 2021, 21:41:00 »
Слушам как една говореща глава жали за смъртността в България.
Интересно че се наблюдава заместване на терминологията.
Вече не говорят за 30 000 жертви на Ковид, а за 27 000 "повишаване на смъртността" за годината.
Както"глобалното затопляне" полека премина в "климатични промени" без да се променя натиска за декарбонизация на енергетиката, така и тук "ваксинацията" си остава, само "истината" се променя.
ЕС е вреден за вашето здраве!