Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 22:08:53

Автор Тема: коронавирус - тема за коментари  (Прочетена 232754 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #300 -: Декември 18, 2021, 20:09:59 »
Батета,
Има нещо гнило в Дания. Не ли?
Май не са наясно "експертите", но се говори като "done deal".
В Израел според скорошно допитване 86% не вярват на медийните експерти, 80% не вярват на здравното им министерство, 72% не вярват на международните организации от рода на ФДА.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #301 -: Декември 18, 2021, 20:10:07 »

Това ще помогне на кайзера да спре да обвинява неваксаните, че заради тях му нарушават свободата.
съмнявам се, че стеа мерки холандските власти целят да убедят кайзера да се държи стебе по начин, който лично ти смяташ за приемлиф.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #302 -: Декември 18, 2021, 20:11:47 »
Във властта и бизнеса луди няма. Има психопати.
Е убу де, тогава въпросът ми е как така стана, че уж народът избира във всяка страна поотделно и демократично и в един момент избранници се оказаха само психопати.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #303 -: Декември 18, 2021, 20:11:56 »
В Израел според скорошно допитване 86% не вярват на медийните експерти, 80% не вярват на здравното им министерство, 72% не вярват на международните организации от рода на ФДА.
не вярват, пък се ваксинират...интересни хора.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #304 -: Декември 18, 2021, 20:13:32 »
Например.:"ваксините" още ли ги държим на -80°С?


Верно, какво стана с тия -80?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #305 -: Декември 18, 2021, 20:17:49 »
виж, за това не си прав -- вирусът налазва всички, до които се докопа. той не подбира.
Четох някъде, че 10 или 20% били неуязвими към тоя ковид. Предполагаше се, че са карали преди това не помня какво.
Но даже и да налазва всички, какво стана с безсимптомните, които не бяха малък процент и даже не знаеха, че го карат. И за каращите го леко.
Лека полека това се забрави, че голяма част от хората го карат леко или без да разберат даже...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #306 -: Декември 18, 2021, 20:22:53 »
Quote (selected)
Но даже и да налазва всички, какво стана с безсимптомните, които не бяха малък процент и даже не знаеха, че го карат. И за каращите го леко.
Лека полека това се забрави, че голяма част от хората го карат леко или без да разберат даже...

...че го пренасят и разпространяват.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #307 -: Декември 18, 2021, 20:24:39 »
не вярват, пък се ваксинират...интересни хора.
Ваксинираха се по принуда. Това в минало време. Проучването е скорошно. Нали можеш да проследиш времеви линии, едните събития предшестват другите.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #308 -: Декември 18, 2021, 20:25:17 »
Ма то се четяло без разбиране, ма не било мнение на автора, ма не било прогноза...
Начи според теб грешната прогноза е: "Despite the apparent ineffectiveness of such measures—relative to their inordinate social and economic cost, at least—the crackdown continues to escalate."
Първо, това е констатация, не прогноза. Второ, ти вече фен на локдауните от китайски тип ли стана? Викаш, тоя не е прав, че е прекомерно да ти забранят да излизаш от вкъщи и да те следят с дрон, а полицаи да ти мерят температурата у вас и да те пращат в лагер, ако си болен-това е много хубава мярка :lol: Е това е катарзис  :m1273:
« Последна редакция: Декември 18, 2021, 20:31:14 от Yaroslav »

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #309 -: Декември 18, 2021, 20:26:24 »
...че го пренасят и разпространяват.
Ти вече почна да спориш заради самия спор.
Казах, че ковидът не е такова страшилище, защото болшинството го карат леко или безсимптомно.
И понеже пак се набута между шамарите, като безсимптомните предават заразата и ваксаните предават заразата, защо въведоха зелени сертификати?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #310 -: Декември 18, 2021, 20:27:20 »
Днес си мислех, какво бих направил, ако имах възможността да ви „бръкна в мозъците”, но ми е дадено да променя само едно нещо. :think:

Бих ви превключил мащаба на възприемане и мислене от линеен на двойно логаритмичен.  :cool-1084:
В никакъв случай! Всичките рецепти за торти ще отидат по дяволите!

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #311 -: Декември 18, 2021, 20:33:12 »
Ти вече почна да спориш заради самия спор.
Казах, че ковидът не е такова страшилище, защото болшинството го карат леко или безсимптомно.
И понеже пак се набута между шамарите, като безсимптомните предават заразата и ваксаните предават заразата, защо въведоха зелени сертификати?
ами щото кайли, онзи ден не можем да намерим място в интензивно отделение на колега, затова!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #312 -: Декември 18, 2021, 20:35:57 »
В Израел според скорошно допитване 86% не вярват на медийните експерти, 80% не вярват на здравното им министерство, 72% не вярват на международните организации от рода на ФДА.
В България е обратното. Има силна вяра в "здравни експерти" от типа на Чорбанов и Мангъров. Има и други разлики. В Израел се ваксинират масово и оцеляват. Умните Българи масово не се ваксинират и мрат като мухи. Всъщност от по-развития свят сме на последно място по ваксиниране и на първо по умиране. Триоко преценяне, с видими резултати.  :smokin:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #313 -: Декември 18, 2021, 20:36:18 »
Ти вече почна да спориш заради самия спор.
Казах, че ковидът не е такова страшилище, защото болшинството го карат леко или безсимптомно.

Каза също, че въпреки че болшинството не фаща миокардит од ваксини, рискът 1:1000000 е твърде висок за тебе.


Можеш ли сметна къф е рискът да умреш од ковит при условие, че иаме 274,008,301 случая и 5,348,915 починали? Ас мога.

Да те изненадам ли с твърдението, че когато стаа дума за ковит, си ретко лицемерен човек?

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #314 -: Декември 18, 2021, 20:37:17 »
"Е убу де, тогава въпросът ми е как така стана, че уж народът избира във всяка страна поотделно и демократично и в един момент избранници се оказаха само психопати."

Такъв избор му е предоставен. Да избира между психопати и психопати. Месии, Христосовци и сиромахомили във властта и бизнеса не се допускат.
Палосич! Палосич!

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #315 -: Декември 18, 2021, 20:40:09 »
Такъв избор му е предоставен.
И от кого му е предоставен на народа този избор, Делиус?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #316 -: Декември 18, 2021, 20:40:28 »
од Тях.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #317 -: Декември 18, 2021, 20:41:04 »
В България е обратното. Има силна вяра в "здравни експерти" от типа на Чорбанов и Мангъров. Има и други разлики. В Израел се ваксинират масово и оцеляват. Умните Българи масово не се ваксинират и мрат като мухи. Всъщност от по-развития свят сме на последно място по ваксиниране и на първо по умиране. Триоко преценяне, с видими резултати.  :smokin:
Ние отдавна не сме от по-развития свят. Откъде накъде ще ни слагаш там. Виж българските заплати, виж минималната заплата, намери къде другаде минималните са такива и дай да гледаме графики със себеподобните.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #318 -: Декември 18, 2021, 20:41:26 »
Каза също, че въпреки че болшинството не фаща миокардит од ваксини, рискът 1:1000000 е твърде висок за тебе.


Можеш ли сметна къф е рискът да умреш од ковит при условие, че иаме 274,008,301 случая и 5,348,915 починали? Ас мога.

Да те изненадам ли с твърдението, че когато стаа дума за ковит, си ретко лицемерен човек?
И мен много ме кефи това. Ваксината в 1 на 100 000 случая можела да причини лека реакция-ауууу, много страшно. Вирус убива 4 от 100 заразени-нищо работа! Да не говорим колко човека са инвалидизирани заради ковид-това не ни интересува, при вируса броим само трупове, ама при ваксината броим всички реакции-от температура до подуване на мястото на ваксината! Страхотия голяма! 

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #319 -: Декември 18, 2021, 20:43:46 »
Каза също, че въпреки че болшинството не фаща миокардит од ваксини, рискът 1:1000000 е твърде висок за тебе.


Можеш ли сметна къф е рискът да умреш од ковит при условие, че иаме 274,008,301 случая и 5,348,915 починали? Ас мога.

Да те изненадам ли с твърдението, че когато стаа дума за ковит, си ретко лицемерен човек?
Айде намали подскоците и сметай.
Каква е вероятността да умра от ковид? Не ми я пляскай като число, а покжи начина, по който ще сметаш.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #320 -: Декември 18, 2021, 20:44:53 »
"Е убу де, тогава въпросът ми е как така стана, че уж народът избира във всяка страна поотделно и демократично и в един момент избранници се оказаха само психопати."

Такъв избор му е предоставен. Да избира между психопати и психопати. Месии, Христосовци и сиромахомили във властта и бизнеса не се допускат.
Да, на твоето мнение съм от десетилетия, което живописно го изразявам с лафа - Народът от една торба с тикви не може да избере пъпеш.

Сега питам, кой ни е предоставил тоя избор?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #321 -: Декември 18, 2021, 20:45:16 »
Айде намали подскоците и сметай.
Каква е вероятността да умра от ковид? Не ми я пляскай като число, а покжи начина, по който ще сметаш.
ами иди се целувай с некой ковиден, пък сетне ще разберем!
пък аз знам, по вашия начин на сметки ми остава още към година преди да се гътна от ваксината! :pissed-891:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #322 -: Декември 18, 2021, 20:45:39 »
Айде намали подскоците и сметай.
Каква е вероятността да умра от ковид? Не ми я пляскай като число, а покжи начина, по който ще сметаш.
Каква е вероятността да умреш от ваксината?  Не ми я пляскай като число, а покжи начина, по който ще сметаш.  :t2015:

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #323 -: Декември 18, 2021, 20:46:05 »
"И от кого му е предоставен на народа този избор, Делиус?"

Наглед - от партиите и... посолствата.

А всъщност: от баш глобалните психопати. Ония митични шепа анонимни психопати, въртящи и подмятащи планетата
на ония си работи.
Палосич! Палосич!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #324 -: Декември 18, 2021, 20:46:31 »
И мен много ме кефи това. Ваксината в 1 на 100 000 случая можела да причини лека реакция-ауууу, много страшно. Вирус убива 4 от 100 заразени-нищо работа! Да не говорим колко човека са инвалидизирани заради ковид-това не ни интересува, при вируса броим само трупове, ама при ваксината броим всички реакции-от температура до подуване на мястото на ваксината! Страхотия голяма! 
асъм дигнал ръце.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #325 -: Декември 18, 2021, 20:48:11 »
Айде намали подскоците и сметай.
Каква е вероятността да умра от ковид? Не ми я пляскай като число, а покжи начина, по който ще сметаш.
посретством действие делене. Що не се пробваш и ти:

274,008,301 : 5,348,915 =?

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #326 -: Декември 18, 2021, 20:48:44 »
ама тя кайли не знае, че вече са я ваксинирали!
за такива като нея има тайна ваксина, през хляба в лидл! :nuts:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #327 -: Декември 18, 2021, 20:48:52 »
пък аз знам, по вашия начин на сметки ми остава още към година преди да се гътна от ваксината!
При мене графенът вече над 9 месеца ми съсипва вътрешните органи, форумните спецове само броят дните до неизбежния ми край  :lol:

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #328 -: Декември 18, 2021, 20:49:47 »
асъм дигнал ръце.
не дигай ръце а сметай
Каква е вероятността да ме фане ковид и после каква е вероятността да умра, при положение, че ме е фанал ковид

И после сметай каква е вероятността деца да умрат от ковид и ми я съобщи.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #329 -: Декември 18, 2021, 20:50:33 »
посретством действие делене. Що не се пробваш и ти:

274,008,301 : 5,348,915 =?
ооо не, драги, питах те каква е вероятността да умра от ковид, а не каква е вероятността да умра от ковид, ако се разболея от ковид
Правиш ли разлика?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #330 -: Декември 18, 2021, 20:51:33 »
господи, прибери си вересиите! :pissed-891:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #331 -: Декември 18, 2021, 20:54:38 »
ооо не, драги, питах те каква е вероятността да умра от ковид, а не каква е вероятността да умра от ковид, ако се разболея от ковид
Правиш ли разлика?
правя я.
Казах, че ковидът не е такова страшилище, защото болшинството го карат леко или безсимптомно.
☝️
коментарът ми е реакция на тва ти лицемерно и абсолютно невярно твърдение.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #332 -: Декември 18, 2021, 20:54:52 »
 11 декабря шведская газета Dagens Nyheter со ссылкой на доклад датского Государственного института сывороток, отметила, что из 1280 заразившихся в Дании 956 человек привиты два раза, 114 заразившихся получили три дозы вакцины. И это на фоне того, что процент трижды вакцинированных в Дании невелик, так что на практике получается, что с третьей вакцинацией вероятность поражения омикроном... возрастает.
Вие си ги избрахте!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #333 -: Декември 18, 2021, 21:01:54 »
правя я. ☝️
коментарът ми е реакция на тва ти лицемерно и абсолютно невярно твърдение.

Айде, невярно, това твърдение се изказваше от всички експерти навремето, аз само ги повтарям.
Досега се тръшкаше как израелците не вярвали на експертите, сега сам ти не вярваш.

И, драги рекидж, когато казвам, че примерно 1 на милион е много, става въпрос за деца, не знам дали изобщо си го отразил това. Децата не боледуват по правило от ковид и ако все пак се заразят, го карат леко.
Затова случай 1 на милион може да е много, може и да е малко, зависи от контекста.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #334 -: Декември 18, 2021, 21:05:42 »
Айде, невярно, това твърдение се изказваше от всички експерти навремето, аз само ги повтарям.
Досега се тръшкаше как израелците не вярвали на експертите, сега сам ти не вярваш.
Аз не виждам да си цитирала експерт. Ако наричаш собствените си мнения "мнения на експерт", това ми идва малко нескромно.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #335 -: Декември 18, 2021, 21:06:27 »
посретством действие делене. Що не се пробваш и ти:

274,008,301 : 5,348,915 =?

това този път ще го оставя за поколенията.

даже и коментар няма да пиша, самият цитат е достатъчен :smokin:

5348915÷274008301×100 = 1.952099619 %
the lamers club honourable member …

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #336 -: Декември 18, 2021, 21:11:24 »
Айде, невярно, това твърдение се изказваше от всички експерти навремето, аз само ги повтарям. НЕВЯРНО.
Досега се тръшкаше как израелците не вярвали на експертите, сега сам ти не вярваш. НЕВЯРНО.

И, драги рекидж, когато казвам, че примерно 1 на милион е много, става въпрос за деца, не знам дали изобщо си го отразил това. Децата не боледуват по правило от ковид НЕВЯРНО... и ако все пак се заразят, го карат леко. И ГО РАЗПРОСТРАНЯВАТ В СРЕДИТЕ НА РИСКОВИТЕ ГРУПИ*.
Затова случай 1 на милион може да е много, може и да е малко, зависи от контекста. ЛИЦЕМЕРНО.



--------
*Теа, дето немаш проблем да умрат, щото са сухи съчки, нъл тъй?
Интересно, как фцелата история нема ни един човек, който да не е ползвал "децата, ах, ДЕЦАТА!" като аргумент фполза на нещо, което води до разни свинщини и убиване на хора?

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #337 -: Декември 18, 2021, 21:14:01 »
5348915÷274008301×100 = 1.952099619 %
2% смъртност при всички заразени-от пеленачета до столетници, изобщо не е нисък процент. Защото като коригираш за възраст, процентът става огромен. Но дори да не коригираш за това, не мога да спра да се впечатлявам как някои хора с лека ръка хвърлят 2% животи на боклука. В български мащаб това значи около 120-140 000 човека. Нищо работа. Сухи съчки.

2% умрели-нищо работа. 1 на 100 000 вероятност за лек нежелан ефект от ваксината-катастрофа!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #338 -: Декември 18, 2021, 21:14:27 »
това този път ще го оставя за поколенията.

даже и коментар няма да пиша, самият цитат е достатъчен :smokin:

5348915÷274008301×100 = 1.952099619 %
действай. 👍

Не се съмнявам, че един ден любовната ти страст към мен ще угасне и ще бъдеш най-сетне свободен да конструираш некво смислено изказване.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #339 -: Декември 18, 2021, 21:16:58 »
Рекидж, успокой се малко. Въпроса с миокардитите го повдигна ти, не аз. При миокардитите ставаше въпрос за деца.
Помниш ли? Беше преди минути.

Все още не си ми отговорил каква е вероятността да умра от ковид. И как се смята.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #340 -: Декември 18, 2021, 21:19:46 »
Все още не си ми отговорил каква е вероятността да умра от ковид. И как се смята.
На колко си години, в коя държава живееш, с колко човека на седмица разговаряш по вече от 10 минути на разстояние под 2 метра,  имаш ли някакви хронични заболявания,колко ти е индексът на телесна маса, спортуваш ли, колко често ходиш на лекар? Без тия неща никой не може да ти отговори.

Айде, дай тази информация, пък аз ще ти изчисля статистическите шансове.
« Последна редакция: Декември 18, 2021, 21:25:30 от Yaroslav »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #341 -: Декември 18, 2021, 21:27:26 »
2% смъртност при всички заразени-от пеленачета до столетници, изобщо не е нисък процент. Защото като коригираш за възраст, процентът става огромен. Но дори да не коригираш за това, не мога да спра да се впечатлявам как някои хора с лека ръка хвърлят 2% животи на боклука. В български мащаб това значи около 120-140 000 човека. Нищо работа. Сухи съчки.

2% умрели-нищо работа. 1 на 100 000 вероятност за лек нежелан ефект от ваксината-катастрофа!
идеята на колегата беше да ме накара да се почуфствам неудобно од тва, че съм дал на Кайла да реши ена аритметична задача. Поне така претполагам, може да е смятал, че никога нема да се сетя, че 1:50 = 2%... деанам.

https://numbergenerator.org/randomnumbergenerator/1-100#!numbers=1&low=1&high=50&unique=true&csv=&oddeven=&oddqty=0&sorted=false&addfilters=



Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #342 -: Декември 18, 2021, 21:28:48 »
11 декабря шведская газета Dagens Nyheter со ссылкой на доклад датского Государственного института сывороток, отметила, что из 1280 заразившихся в Дании 956 человек привиты два раза, 114 заразившихся получили три дозы вакцины. И это на фоне того, что процент трижды вакцинированных в Дании невелик, так что на практике получается, что с третьей вакцинацией вероятность поражения омикроном... возрастает.
А съвсем случайно да ти идва наум, че хората с най-голям рисков фактор от заразяване са тези, които са се ваксинирали три пъти? Не бабите от осемнайстия фиорд, а лекарите на бърза помощ, социалните работници, работещите в убежищата и полицията?

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #343 -: Декември 18, 2021, 21:46:27 »
идеята на колегата беше да ме накара да се почуфствам неудобно од тва, че съм дал на Кайла да реши ена аритметична задача. Поне така претполагам, може да е смятал, че никога нема да се сетя, че 1:50 = 2%... деанам.

https://numbergenerator.org/randomnumbergenerator/1-100#!numbers=1&low=1&high=50&unique=true&csv=&oddeven=&oddqty=0&sorted=false&addfilters=



Не е това идеята на колегата ти.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #344 -: Декември 18, 2021, 21:48:53 »

5348915÷274008301×100 = 1.952099619 %

2% смъртност при всички заразени-от пеленачета до столетници, изобщо не е нисък процент. Защото като коригираш за възраст, процентът става огромен. Но дори да не коригираш за това, не мога да спра да се впечатлявам как някои хора с лека ръка хвърлят 2% животи на боклука. В български мащаб това значи около 120-140 000 човека. Нищо работа. Сухи съчки.

2% умрели-нищо работа. 1 на 100 000 вероятност за лек нежелан ефект от ваксината-катастрофа!

това ти го казваш, нали? защото аз не съм казал нищо такова в коментара си, от който вадиш цитата ми. но пък е толкова типично за теб.

и понеже говориш непрекъснато за функционална неграмотност, да ти припомня кой пръв предложи начин за изчисляване на тази вероятност:


Айде намали подскоците и сметай.
Каква е вероятността да умра от ковид? Не ми я пляскай като число, а покажи начина, по който ще сметаш.

посретством действие делене. Що не се пробваш и ти:

274,008,301 : 5,348,915 =?

:smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #345 -: Декември 18, 2021, 21:52:51 »
А съвсем случайно да ти идва наум, че хората с най-голям рисков фактор от заразяване са тези, които са се ваксинирали три пъти? Не бабите от осемнайстия фиорд, а лекарите на бърза помощ, социалните работници, работещите в убежищата и полицията?
А дали е така? Кой кой да ни каже...

1.2 million people, primarily in the very oldest age groups, have already received a booster jab..
https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:tuQ-M4QvygkJ:https://www.thelocal.dk/20211213/denmark-offers-earlier-covid-19-booster-jab-to-over-40s/+&cd=4&hl=bg&ct=clnk&gl=fr
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #346 -: Декември 18, 2021, 21:56:31 »
ооо не, драги, питах те каква е вероятността да умра от ковид, а не каква е вероятността да умра от ковид, ако се разболея от ковид
Правиш ли разлика?
Вероятността да се разболееш от ковид е практически 100%.
И вероятността за умиране (на неваксинирани) примерно в групата 60-69 е около 5-6%. Това обаче е сравнително непредставителна сметка. В групата 60-69 за жени в България средно оставащият живот е около 18 години. В тази възрастова група, пак средно, вероятността да умреш от всички възможни причини е около 2% годишно. Ако нещата се развиват за една година, неваксинираният си увеличава "шанса" да умре с около 250-300%. Това е реалното нещо, което е редно да се отчита като риск от неваксиниране. Ваксинираните също са с по-голям шанс да умрат поради наличието на ковид, но в рамките на 5-10 пъти по-малко от неваксинираните.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #347 -: Декември 18, 2021, 21:58:28 »
А съвсем случайно да ти идва наум, че хората с най-голям рисков фактор от заразяване са тези, които са се ваксинирали три пъти? Не бабите от осемнайстия фиорд, а лекарите на бърза помощ, социалните работници, работещите в убежищата и полицията?
Съмнявам се.
Може би с най-висок риск са ходещите по дискотеки.

Требе също да се отбележи групата на ползващи обществен транспорт.
Също рискова е групата на ората с деца в училищна възраст. Не случайно винаги и при всякаква епидемия първо се спират училищата.
И тъй нататък групи много.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #348 -: Декември 18, 2021, 22:03:27 »
Не се съмнявам, че един ден любовната ти страст към мен ще угасне и ще бъдеш най-сетне свободен да конструираш некво смислено изказване.

wreckage first …
the lamers club honourable member …

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #349 -: Декември 18, 2021, 22:04:11 »
но в рамките на 5-10 пъти по-малко от неваксинираните.
Да не ти е поникнало трето око?
Няма такова нещо. Виж процента починали ваксинирани и смятай спрямо общото число ваксинирани, с неква разумна корекция или ако искаш спрямо тези с тежко протичане т.е. в Болница. Разликата е проценти, не пъти. В България тези данни все още ги дават, въпреки че явно ги пудрят.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #350 -: Декември 18, 2021, 22:07:28 »
2% смъртност при всички заразени-от пеленачета до столетници, изобщо не е нисък процент. Защото като коригираш за възраст, процентът става огромен. Но дори да не коригираш за това, не мога да спра да се впечатлявам как някои хора с лека ръка хвърлят 2% животи на боклука. В български мащаб това значи около 120-140 000 човека. Нищо работа. Сухи съчки.

2% умрели-нищо работа. 1 на 100 000 вероятност за лек нежелан ефект от ваксината-катастрофа!

това ти го казваш, нали? защото аз не съм казал нищо такова в коментара си, от който вадиш цитата ми. но пък е толкова типично за теб.

и понеже говориш непрекъснато за функционална неграмотност, да ти припомня кой пръв предложи начин за изчисляване на тази вероятност:

посретством действие делене. Що не се пробваш и ти:

274,008,301 : 5,348,915 =?


:smokin:

и ти немаше проблем с изчисляванката, нали?
Напиши сега нещо, което да си струва четенето.
 :nuts:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #351 -: Декември 18, 2021, 22:09:33 »
Да не ти е поникнало трето око?
Няма такова нещо. Виж процента починали ваксинирани и смятай спрямо общото число ваксинирани, с неква разумна корекция или ако искаш спрямо тези с тежко протичане т.е. в Болница. Разликата е проценти, не пъти. В България тези данни все още ги дават, въпреки че явно ги пудрят.
Отдавна се изтърка евтиното номерче да примъкнеш и децата в неваксинираните и да смяташ смъртност. А като стане въпрос да се смята по възрастови групи и следва триоко мълчание. :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23482
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #352 -: Декември 18, 2021, 22:09:58 »
виж, за това не си прав -- вирусът налазва всички, до които се докопа. той не подбира.
Докопва, но не убива.
Иначе първата епидемия преди милиард години да е затрила тогавашните твари и ние сега нямаше да си тормозим клавиатурите.
Разговора беше за "сухите съчки" - клон на еволюцията който не се справя отмира.
След милион години пак ще се появи някакъв проблем и част или цялата тогава доминираща раса ще загине.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23482
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #353 -: Декември 18, 2021, 22:13:50 »
ами щото кайли, онзи ден не можем да намерим място в интензивно отделение на колега, затова!
Не можете да намерите, защото две години след началото на вирусната инфодемия не се опитваме да лекуваме/променим здравната система, а гледаме да минем по тъч линията с едно или няколко боцкания.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #354 -: Декември 18, 2021, 22:14:59 »
Quote (selected)
Разговора беше за "сухите съчки" - клон на еволюцията който не се справя отмира.
интересно, кое ти гарантира, че ти не си от тези „сухи пръчки“

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #355 -: Декември 18, 2021, 22:15:16 »
и ти немаше проблем с изчисляванката, нали?
Напиши сега нещо, което да си струва четенето.
 :nuts:

ще пиша бавно, защото явно не можеш да четеш бързо – научи се да цитираш правилно!

и да, аз знам как се изчислява вероятност, но ти явно не знаеш.

първият път (https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1632.msg184544#msg184544) реших да подмина грешката ти с надеждата, че е неволна, но ти продължаваш да я правиш, така че отиди се погледни в огледалото и не се опитвай да мърдаш повече.

толкова за смислените ти изказвания.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23482
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #356 -: Декември 18, 2021, 22:16:00 »
При мене графенът вече над 9 месеца ми съсипва вътрешните органи, форумните спецове само броят дните до неизбежния ми край  :lol:
Ние не броим. Вие броите дните когато ние ще умрем или ще ни ваксинирате насилствено.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #357 -: Декември 18, 2021, 22:17:04 »
Докопва, но не убива.
Иначе първата епидемия преди милиард години да е затрила тогавашните твари и ние сега нямаше да си тормозим клавиатурите.
Разговора беше за "сухите съчки" - клон на еволюцията който не се справя отмира.
След милион години пак ще се появи някакъв проблем и част или цялата тогава доминираща раса ще загине.

да де, но ти твърдеше нещо малко по-различно. от там и смислената ми (здрасти, wreckage) забележка по този повод.
the lamers club honourable member …

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #358 -: Декември 18, 2021, 22:17:57 »
Не можете да намерите, защото две години след началото на вирусната инфодемия не се опитваме да лекуваме/променим здравната система, а гледаме да минем по тъч линията с едно или няколко боцкания.
не аз направих здравната система търговско дружество,
и не нашите управляващи измислиха подобен нонсенс!
същото е и с недомислената зелена сделка, същото със спотовите пазари на газ и ток,
а, да не забравя за „кривите краставици“ и щастливите кокошки“! :pissed-891:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #359 -: Декември 18, 2021, 22:18:25 »
интересно, кое ти гарантира, че ти не си от тези „сухи пръчки“

нищо, даже и ваксината не го гарантира :smokin:
the lamers club honourable member …